HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 17:03 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Ne znam zao mi Srednje Bosne, Fojnica je 40% nasa....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 17:07 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
Ultras1986 je napisao/la:
Stani jeli mi govorimo sta bi bilo najbolje za nas ili sta je realno da ce se dogoditi ?

Ne znam nemojte misliti da sam pesimist ali REALNO necemo dobiti to bez vojnicke cizme, a ne znam kome se ide u rat.
Onaj moj prijedlog je REALAN, ali nije najbolji za Hrvate nego najbolji realno ostvariv. :-neznam


Osobno mislim da tvoja ideja "pristat ćemo, pa ćemo kasnije zajebat" nije dobar pristup. Treba BiH urediti tako da bude stabilna država, a ne kuhati opet za 20 godina :? . Ako će se već ratovati, bolje ja odmah nego djeca mi za 20 godina. :roll:

Ali inače, molim te nemoj se obeshrabriti ako se nekad ne slažemo. Svi smo na istoj strani, i svatko može biti u pravu ili u krivu. Nije bitno, bitno je da se dođe do točnih odgovora.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 14:21
Postovi: 556
Lokacija: na rijeci
Naša Kvačica je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:
Stani jeli mi govorimo sta bi bilo najbolje za nas ili sta je realno da ce se dogoditi ?

Ne znam nemojte misliti da sam pesimist ali REALNO necemo dobiti to bez vojnicke cizme, a ne znam kome se ide u rat.
Onaj moj prijedlog je REALAN, ali nije najbolji za Hrvate nego najbolji realno ostvariv. :-neznam


Osobno mislim da tvoja ideja "pristat ćemo, pa ćemo kasnije zajebat" nije dobar pristup. Treba BiH urediti tako da bude stabilna država, a ne kuhati opet za 20 godina :? . Ako će se već ratovati, bolje ja odmah nego djeca mi za 20 godina. :roll:

Ali inače, molim te nemoj se obeshrabriti ako se nekad ne slažemo. Svi smo na istoj strani, i svatko može biti u pravu ili u krivu. Nije bitno, bitno je da se dođe do točnih odgovora.


Apsolutno se slažem s tobom, osim toga ratovanje jer svi više manje znamo da od toga nema nikakve sreće. Rat je glupost u kojoj jedino profitiraju pojedinci a mladost gubi živote uzalud, al dobro to nije tema. Ako već praviš pravi kako treba, ja nikada ne bih želio taj entitet ako ćemo biti zadovoljni samo mi u Mostaru i Hercegovini a Hrvati Usore i još podosta mjesta širom Bosne biti ostavljeni na milost i nemilost bošnjačke politike. Izvini brate al meni to nije ispravno, ne tražimo ništa previše nego samo naša hrvatska područja i ja mislim da na njih polažemo apsolutno pravo. :-top2

_________________
"Teško domu bez ljubavi bratske, ko i Bosni bez zemlje Hrvatske"
Tiocfaidh ár lá


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 17:38 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
goLLe je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Osobno mislim da tvoja ideja "pristat ćemo, pa ćemo kasnije zajebat" nije dobar pristup. Treba BiH urediti tako da bude stabilna država, a ne kuhati opet za 20 godina :? . Ako će se već ratovati, bolje ja odmah nego djeca mi za 20 godina. :roll:

Ali inače, molim te nemoj se obeshrabriti ako se nekad ne slažemo. Svi smo na istoj strani, i svatko može biti u pravu ili u krivu. Nije bitno, bitno je da se dođe do točnih odgovora.


Što se tiče nas, svi mi ovdje zelimo najbolje samo drugačije razmisljamo što je normalno.
Ali vrijedi li vise 4000 hrvata kreseva nego 4000 hrvata bugojna.

Ne znam šta bi ti rekao...

Apsolutno se slažem s tobom, osim toga ratovanje jer svi više manje znamo da od toga nema nikakve sreće. Rat je glupost u kojoj jedino profitiraju pojedinci a mladost gubi živote uzalud, al dobro to nije tema. Ako već praviš pravi kako treba, ja nikada ne bih želio taj entitet ako ćemo biti zadovoljni samo mi u Mostaru i Hercegovini a Hrvati Usore i još podosta mjesta širom Bosne biti ostavljeni na milost i nemilost bošnjačke politike. Izvini brate al meni to nije ispravno, ne tražimo ništa previše nego samo naša hrvatska područja i ja mislim da na njih polažemo apsolutno pravo. :-top2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 19:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Znači, Tihić pobjedio.
Prud goes on.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 27 svi 2009, 07:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
I sadašnja podjela je rezultat "vojničke čizme" , sve linije razdvajanja su i neke "psihičke" linije , gdje ljudi znaju da ono tamo nije njihovo i obrnuto.To u divljini se i ne gleda , ali u urbanim područjima se gleda.

Ekonomija će tu igrati veliku ulogu , ako ne i primarnu.
Evo sad neka buduća situacija - uradi se teritorijalna jedinica pod našom ingerencijom i šibamo mi tako , šibamo , ali tko može bilo kome zabraniti da migrira gdje mu je bolje ? Logično je očekivati da će HR područja biti jača ekonomski , i da će to privući i ostale na naša područja.Već sada imamo takvu situaciju sa Zenicom gdje je gro njih uposleno kod nas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 27 svi 2009, 12:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ja se slažem sa Silajdžićem i mislim da su ekonomske regije najbolje rješenje. Po meni, HBŽ, ZHŽ, HNŽ i SBŽ tvore jednu ekonomsko-prometnu cjelinu, centralno-južne regije BiH. Hrvatska podrška takvoj regiji bi bila uvjetovana sa mogućnosti da i općine koje se nalaze van centralno-južne ekonomske regije imaju pravo njoj pristupiti putem referenduma na općinskoj razini. Broj općina koje bi se mogle pridružiti centralno-južnoj regiji je ograničen na 8. :-top2

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 27 svi 2009, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Starfucker226 je napisao/la:
meni je bolje ovako nešto, mada je teritorij manji:

slika


realna mogućnost.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 27 svi 2009, 16:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Starfucker226 je napisao/la:
meni je bolje ovako nešto, mada je teritorij manji:

slika


To je negdje oko 10000 četvornih kilometara ili oko 19,5% teritorija BiH.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 27 svi 2009, 17:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
Iako nemam ništa protiv mape, ako pođemo od toga da svijet podržava Prud, a da Prud spominje 4 jedinice od kojih je jednoj glavni grad Mostar, onda mi se čini ipak nerealno. :-neznam

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 27 svi 2009, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Naša Kvačica je napisao/la:
Iako nemam ništa protiv mape, ako pođemo od toga da svijet podržava Prud, a da Prud spominje 4 jedinice od kojih je jednoj glavni grad Mostar, onda mi se čini ipak nerealno. :-neznam


Ja bez čitavog Mostara nebi potpisao nikakav dogovor. Ionako mi više žrtvujemo nego Bošnjaci. Red je da se negdje namiri.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 27 svi 2009, 17:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
hercegovac1981 je napisao/la:

Ja bez čitavog Mostara nebi potpisao nikakav dogovor. Ionako mi više žrtvujemo nego Bošnjaci. Red je da se negdje namiri.


Sve je to O.K., ali ako bude prevelika cijena toga ja i ne bih pristao. Plan B - Ići onda na neka mekša rješenja. Jedan dio Srednje Bosne nama je po meni minimum minimuma.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 27 svi 2009, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
lider30 je napisao/la:
hercegovac1981 je napisao/la:

Ja bez čitavog Mostara nebi potpisao nikakav dogovor. Ionako mi više žrtvujemo nego Bošnjaci. Red je da se negdje namiri.


Sve je to O.K., ali ako bude prevelika cijena toga ja i ne bih pristao. Plan B - Ići onda na neka mekša rješenja. Jedan dio Srednje Bosne nama je po meni minimum minimuma.


Bez dijela Srednje Bosne isto ne bih potpisao ništa. Princip je jasan. Naše županije nama, njima njihove. Mješovite se dijele na ravnopravan način. Ako hoće pola HNŽ imaju dat pola SBŽ a ne uske enklave. S tim da za Žepče moramo dati malo više.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 29 svi 2009, 08:54 
Offline

Pridružen/a: 20 svi 2009, 09:29
Postovi: 41
Samo ekonemoske cjeline bi bile dobre, sve ostalo nas vraca unazad. Jer jedino novac cini ljude zadovoljnim i sretnim a to su pokazali njemci poslije II. Svjetskog rata. Uzdgili se i postali prava gospoda. Ko moze biti ugrozen to su povratnici u RS jer tamo vlada diktatura i te ljude koji se tamo vracaju treba podrzati. Gospodo na RTRS-u nema niti jednog Hrvata niti Bosnjaka tamo treba stisnuti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 29 svi 2009, 09:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Jesu švabe uzdigli ekonomiju ,ali sa davno rješenim nacionalnim pitanjem i granicama Njemačke.Nema Francuza niti Poljaka da im ulažu veto , biraju predstavnike , blokiraju novce , tv kanal...
Tako kad švabe nešto useru , i netko im spomene majku , to je čisto na ekonomskoj osnovi , ne na nacionalnoj ,jer su svi brate mili švabe!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 29 svi 2009, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
musliman je napisao/la:
Samo ekonemoske cjeline bi bile dobre, sve ostalo nas vraca unazad. Jer jedino novac cini ljude zadovoljnim i sretnim a to su pokazali njemci poslije II. Svjetskog rata. Uzdgili se i postali prava gospoda. Ko moze biti ugrozen to su povratnici u RS jer tamo vlada diktatura i te ljude koji se tamo vracaju treba podrzati. Gospodo na RTRS-u nema niti jednog Hrvata niti Bosnjaka tamo treba stisnuti.


Mislim da bi i tebi i prljavom Hariju bio veliki šok kada bi došli do spoznaje da bi i "ekonomske" regije imalu većinu jednog, drugog ili trećeg naroda. Jedino ako mu nije plan gerrymanderingom stvoriti neprirodne tvorevine u kojim bi Bošnjaci tvorili većinu.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 29 svi 2009, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Američki potpredsjednik Biden prigodom nedavnog govora u Sarajevu nije rekao da je uvjet za ulazak BiH u Europsku uniju da bude sastavljena od dva entiteta, rekao je američki veleposlanik u BiH Charles English u intervjuu za mostarski Dnevni list objavljenom u petak.

"Ono što želim naglasiti i otkloniti dvojbe jest da je potpredsjednik Biden rekao kako BiH može ući u EU kao država s dva entiteta, ali nije rekao da to tako mora biti. Ma kakva bila unutarnja unutarnja struktura, ona mora biti utemeljena na konsenzusu", rekao je English.

Američki veleposlanik u BiH ocijenio je jako značajnim zajednički nastup Josepha Bidena i Visokog predstavnika EU-a za vanjsku i sugurnosnu politiku Javiera Solane u Sarajevu dodajući kako će Washington i Bruxelles zajednički nadzirati provedbu reformi u BiH.

"Zajednički posjet Bidena i Solane znak je kako će oni ubuduće imati jedan zajednički glas", dodao je English.

29.5.2009.

Hina/Pincom.info


Ovo otklanja dvojbe da su Ameri i EU za zacementirano dvoentitetsko uređenje. Neki dan je i Mesić rekao da je jedino cjelovitost BiH neupitna a sve drugo o čemu se tri strane dogovore ima njegovu potporu.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 29 svi 2009, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
hercegovac1981 je napisao/la:
Američki potpredsjednik Biden prigodom nedavnog govora u Sarajevu nije rekao da je uvjet za ulazak BiH u Europsku uniju da bude sastavljena od dva entiteta, rekao je američki veleposlanik u BiH Charles English u intervjuu za mostarski Dnevni list objavljenom u petak.

"Ono što želim naglasiti i otkloniti dvojbe jest da je potpredsjednik Biden rekao kako BiH može ući u EU kao država s dva entiteta, ali nije rekao da to tako mora biti. Ma kakva bila unutarnja unutarnja struktura, ona mora biti utemeljena na konsenzusu", rekao je English.

Američki veleposlanik u BiH ocijenio je jako značajnim zajednički nastup Josepha Bidena i Visokog predstavnika EU-a za vanjsku i sugurnosnu politiku Javiera Solane u Sarajevu dodajući kako će Washington i Bruxelles zajednički nadzirati provedbu reformi u BiH.

"Zajednički posjet Bidena i Solane znak je kako će oni ubuduće imati jedan zajednički glas", dodao je English.

29.5.2009.

Hina/Pincom.info


Ovo otklanja dvojbe da su Ameri i EU za zacementirano dvoentitetsko uređenje. Neki dan je i Mesić rekao da je jedino cjelovitost BiH neupitna a sve drugo o čemu se tri strane dogovore ima njegovu potporu.


Bravo, ohrabrujuće vijesti....a taman sam bio spreman otpisati Prud.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 29 svi 2009, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Vremena se ipak mijenjaju. Nekad prije nije bilo moguće čuti ovakve izjave. Još samo da međunarodna zajednica zatvori ove hajvane što imaju većinu u parlamentima negdje u nekoj sobi i da im kaže da nema izlaska bez dogovora bio bi skroz optimističan. Ovako ima naznaka da ide na bolje ali ko zna koliko ćemo morati čekati nešto konkretno.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 lip 2009, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Naša Kvačica je napisao/la:
Iako nemam ništa protiv mape, ako pođemo od toga da svijet podržava Prud, a da Prud spominje 4 jedinice od kojih je jednoj glavni grad Mostar, onda mi se čini ipak nerealno. :-neznam


A tvoj onda teritorijalni prijedlog bi bio? :?:

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 307 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO