HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 21 srp 2024, 05:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 03 svi 2023, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59472
Lokacija: DAZP HQ
Robbie MO je napisao/la:
Kurti Srbima ponudio da registriraju udrugu

https://www.klix.ba/vijesti/regija/albi ... /230503030


Ovo pozivanje na presudu Ustavnog suda iz 2015. godine realno može biti zeznuto ako takva presuda postoji, zna se da iznad Ustavnog suda jedne zemlje ne postoji viša sila, čak ni međunarodni sporazumi.

S druge strane obveza za Kosovo i dalje postoji jer su potpisali što su potpisali, sigurno se i u skladu s njihovim Ustavom može napraviti nešto što bi suštinski bilo to što su potpisali, možda se ne treba zvati ZSO, ali suštinski bi trebalo biti to.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 03 svi 2023, 16:25 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 19:34
Postovi: 3818
Postoji i u BiH ustavni sud. Ali u njemu sede tri stranca. I postoji Visoki predstavnik koji moze da meja sta god hoce. Da je Zapad hteo kompromis oko KiM ostavio bi tamo UNMIK koji je imao skoro ista ovlascenja kao VP u BiH.

ZSO je smokvin lost za Vucica i njegovu veleizdaju. On sam je pre 10 godina je potpisao predaju severa pod siptarsku kontrolu, a sada od Siptara trazi neka prava za Srbe na severu. Isto kao sto Muslimani traze povratak na ustav iz 1990. Posle j....a nema kajanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 04 svi 2023, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 14:21
Postovi: 4112
NSOS je napisao/la:
Postoji i u BiH ustavni sud. Ali u njemu sede tri stranca. I postoji Visoki predstavnik koji moze da meja sta god hoce. Da je Zapad hteo kompromis oko KiM ostavio bi tamo UNMIK koji je imao skoro ista ovlascenja kao VP u BiH.

ZSO je smokvin lost za Vucica i njegovu veleizdaju. On sam je pre 10 godina je potpisao predaju severa pod siptarsku kontrolu, a sada od Siptara trazi neka prava za Srbe na severu. Isto kao sto Muslimani traze povratak na ustav iz 1990. Posle j....a nema kajanja.


Ovo mi nije jasno. Ako su se srbijanska vojska i policija 1999. morale povući sa Kosova kako je onda Srbija imala kontrolu nad sjeverom Kosova do 2013.?

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 04 svi 2023, 15:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 14:21
Postovi: 4112
NSOS je napisao/la:
Postoji i u BiH ustavni sud. Ali u njemu sede tri stranca. I postoji Visoki predstavnik koji moze da meja sta god hoce. Da je Zapad hteo kompromis oko KiM ostavio bi tamo UNMIK koji je imao skoro ista ovlascenja kao VP u BiH.

ZSO je smokvin lost za Vucica i njegovu veleizdaju. On sam je pre 10 godina je potpisao predaju severa pod siptarsku kontrolu, a sada od Siptara trazi neka prava za Srbe na severu. Isto kao sto Muslimani traze povratak na ustav iz 1990. Posle j....a nema kajanja.


Vlast na sjeveru Kosova barem na lokalnom nivou su imali Srbi, međutim nakon bojkota nedavnih izbora Šipci preuzeli vlast i na lokalnom nivou.
Ja stvarno ne znam kako Vučić misli uvesti ZSO na sjeveru Kosova (a koje se najviše spominje u kontekstu ZSO-a), ako su na temelju njegove uputa/naređenja Srbi bojkotirali lokalne izbore čime je omogućeno Šipcima da preuzmu vlast na lokalnom nivou na sjeveru??

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 04 svi 2023, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59472
Lokacija: DAZP HQ
Nisu još preuzeli vlast, ne znam ni kako misle jer bi morali skidati srpske zastave s institucija općina.

Možda to ispadne i zamka za Albance da se nađu u za njih nerješivom problemu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 04 svi 2023, 15:58 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 01:51
Postovi: 1880
Izgleda da EU traži da se izbori na severu ne uzimaju u obzir, ali po ovome kosovska strana to odbija.

https://kossev.info/kurtijev-savetnik-e ... -zakletvu/

O izborima koji su, bez učešća Srba, održani 23. aprila u četiri opštine gde većinsko stanovništvo čine Srbi – razgovaralo se na poslednjem sastanku u Briselu ovog utorka.
Preko izbora, koji su došli kao posledica masovnog izlaska Srba iz institucija, Leposavić, Zvečan, Zubin Potok i Severna Mitrovica – dobili su nove gradonačelnike, iako je izlaznost na njima bila veoma mala.
Visoki predstavnik spoljne politike Evropske unije, Žozep Borelj, izrazio je zabrinutost zbog situacije i to upravo nakon ovih izbora na kom je odziv, naznačio je i on, bio veoma nizak.
Borelj je poručio i da smatra da takvi izbori ne mogu ponuditi dugoročno političko rešenje, te da je pozvao i Beograd i Prištinu da pronađu rešenje za povratak Srba u institucije.
Iste večeri je srpski predsednik potvrdio da su Evropljani izneli svoj predlog za prevazilaženje najnovije krize. On ga je navodno prihvatio, a kosovska strana odbila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 04 svi 2023, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 14:21
Postovi: 4112
dudu je napisao/la:
Nisu još preuzeli vlast, ne znam ni kako misle jer bi morali skidati srpske zastave s institucija općina.

Možda to ispadne i zamka za Albance da se nađu u za njih nerješivom problemu.


Ipak mislim da su Albanci lukaviji i prepredeniji od Srba. Od 1999. do danas Šipci su ostvarili skoro sve što su naumili (osim ulaska u UN).
U svakom slučaju zanimljiva situacija-ne vjerujem da ih Srbi mogu nadmudriti, no vidjet ćemo. Strogo pravno gledajući izbori su legalni, ali nisu legitimni. Jebiga ni Komšić nije legitiman pa jaše već četvrti mandat u predsjedništvu BiH.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 04 svi 2023, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Dutch01 je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Nisu još preuzeli vlast, ne znam ni kako misle jer bi morali skidati srpske zastave s institucija općina.

Možda to ispadne i zamka za Albance da se nađu u za njih nerješivom problemu.


Ipak mislim da su Albanci lukaviji i prepredeniji od Srba. Od 1999. do danas Šipci su ostvarili skoro sve što su naumili (osim ulaska u UN).
U svakom slučaju zanimljiva situacija-ne vjerujem da ih Srbi mogu nadmudriti, no vidjet ćemo. Strogo pravno gledajući izbori su legalni, ali nisu legitimni. Jebiga ni Komšić nije legitiman pa jaše već četvrti mandat u predsjedništvu BiH.



Druze, ja ne znam da li si normalan, ali Albanci bukvalno nemaju skoro nikakve zasluge za to sto su ostvarili od 1999, kakvo crno "nadmudrivanje".

Nije dzabe na Kosovu 90% podrska za SAD (najveca podrska neke teritorije politici SAD na planeti), u Albaniji 80%, a u Srbiji samo 12% (3 najmanja na planeti cak ispod i Avganistana).

Ova statistika ti jasno govori ko je zasluzan za sta, znaci i Albanci i Srbi se slazu da je SAD odovoran za sve sto imaju danas. Onda statue Clintonu...

Sad ti mozes reci da su oni zasluzni jer su uspeli ubediti SAD protiv Srba, ali ni to nije istina, jednostavno Srbe prirodno smatraju neprijateljem na Zapadu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 04 svi 2023, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5794
Tesko da Srbi na Kosovu mogu ista izvuci. Cak i da izvuku tu famoznu ZSO nisu puno postigli jer na drzavnoj razini nece imati opet nikakvog velikog utjecaja

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 04 svi 2023, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
krstjanin je napisao/la:
Tesko da Srbi na Kosovu mogu ista izvuci. Cak i da izvuku tu famoznu ZSO nisu puno postigli jer na drzavnoj razini nece imati opet nikakvog velikog utjecaja


Normalno da necemo postici nista, cak ni ZSO. Sada nismo ni u fazi "postizanja" nista. Sada smo u fazi kupovine vremena da nas Imperija Zla ne bombarduje ponovo pre nego sto se raspadnu za par godina. Imperije su uvek najludje pre raspada, zato i dajemo Siptarima trenutno sve ustupke, jer znamo da cemo to posle lako vratiti u roku od 2 nedelje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 04 svi 2023, 16:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5794
Crnivuk je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:
Tesko da Srbi na Kosovu mogu ista izvuci. Cak i da izvuku tu famoznu ZSO nisu puno postigli jer na drzavnoj razini nece imati opet nikakvog velikog utjecaja


Normalno da necemo postici nista, cak ni ZSO. Sada nismo ni u fazi "postizanja" nista. Sada smo u fazi kupovine vremena da nas Imperija Zla ne bombarduje ponovo pre nego sto se raspadnu za par godina. Imperije su uvek najludje pre raspada, zato i dajemo Siptarima trenutno sve ustupke, jer znamo da cemo to posle lako vratiti u roku od 2 nedelje.


Vratit cete k.... Jednom dato nema vracanja

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 04 svi 2023, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Ovi "pregovori" koji se trenutno odvijaju, nisu nikakvi pregovori, ono ti dobijes nesto, ja dobijem nesto, nego to je IZNUDA. Cak i zvanicna iznuda, odnosno potpisana od svih clanica Kvinte, SAD prema Srbiji. Znaci ovo nije nase "neumece" u pregovorima, ovo je spasi zivu glavu i kupuj vreme da te ovi ludaci ne bombarduju ponovo pre nego sto se raspadnu. Vidis sta su spremni raditi protiv Rusije i Kine supersila u svojim suludim namerama, a ne nama, koji smo mali ovoliko a jos i u njihovom mekom trbuhu? Vi Hrvati kao da ste izvan svih mogucih procesa, to je zato sto zivite u miru i lagodi pod ovim trenutnim Zapadnim sistemom decenijama, dobro ususkani, ali kako neko moze ovo proglasati nekim "pregovorima" mi nikako nije jasno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 04 svi 2023, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
krstjanin je napisao/la:
Crnivuk je napisao/la:

Normalno da necemo postici nista, cak ni ZSO. Sada nismo ni u fazi "postizanja" nista. Sada smo u fazi kupovine vremena da nas Imperija Zla ne bombarduje ponovo pre nego sto se raspadnu za par godina. Imperije su uvek najludje pre raspada, zato i dajemo Siptarima trenutno sve ustupke, jer znamo da cemo to posle lako vratiti u roku od 2 nedelje.


Vratit cete k.... Jednom dato nema vracanja


Nije nista "dato", nego iznudjeno, procitaj moj prethodni post.

A dokle god Kosovo ne udje u UN, sve moze da se vrati legalno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 04 svi 2023, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 19:03
Postovi: 6716
Zamisli tebi dodje lopov na sred ulice, uperi ti pistolj u glavu i kaze "Daj mi telefon", i tu mu onda das telefon. I sad si ti u obavezi da slozis da je to njegov telefon zauvek. Jebiga, "sam si mu dao".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 04 svi 2023, 17:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59472
Lokacija: DAZP HQ
Crnivuk je napisao/la:
Zamisli tebi dodje lopov na sred ulice, uperi ti pistolj u glavu i kaze "Daj mi telefon", i tu mu onda das telefon. I sad si ti u obavezi da slozis da je to njegov telefon zauvek. Jebiga, "sam si mu dao".


Di je dio s genocidisanjem novog vlasnika telefona?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 04 svi 2023, 18:05 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 06:03
Postovi: 1347
Trubite braco, silnije, bolje, opet je Srpsko , Kosovo Polje.

Nije Kosovo nedje preko okeana, tu je. Strpljen spasen.

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZSO
PostPostano: 05 svi 2023, 01:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ruj 2021, 00:45
Postovi: 3000
dudu je napisao/la:
Crnivuk je napisao/la:
Zamisli tebi dodje lopov na sred ulice, uperi ti pistolj u glavu i kaze "Daj mi telefon", i tu mu onda das telefon. I sad si ti u obavezi da slozis da je to njegov telefon zauvek. Jebiga, "sam si mu dao".


Di je dio s genocidisanjem novog vlasnika telefona?

novi vlasnik telefona ne samo da ti je ukrao telefon, nego i novčanik iz džepa

novi vlasnik telefona te je takođe prijavio da si je to ustvari prvobitno njegova svojina koju si ti nekad "prisvojio"

novi vlasnik telefona je ***. Zaslužuje dobre batine


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO