HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 lip 2026, 21:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Štros(aizam)
PostPostano: 22 svi 2023, 23:57 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 2800
Štovani katolici, pravoslavci, muslimani, ateisti, agnostici i ini.
Mislim da gospodin Štros zaslužuje posebnu temu. Čovjeku se treba priznati trud i upornost, i nagradit ga za to.

Za početak pitanje.
Koju religiju ili denominaciju Štros zastupa?
Ako on sam želi odgovoriti, ili netko od forumaša.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 24 svi 2023, 12:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43692
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Autistični subotar koji misionari online.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 24 svi 2023, 19:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 5625
Lokacija: Grobnik
Ako se Štros trudi živjet po Isusovim zapovjedima iz Evanđelja, Bog će mu i sam Isus puno toga oprostiti. Neka manje ratuje protiv Katoličke crkve, a više promiče same vriednosti Evanđelja i svjedoči ga svojim životom. Slično vriedi i za na katolike. Da je to smatrao suštinski važnim, Isus bi doslovno i jednoznačno pojasnio svoj točan hijerarhijski položaj na Nebu, a on iz nekog razloga to nije smatrao potrebnim.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 31 svi 2023, 18:04 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 151
Ministry of Sound je napisao/la:
Autistični subotar koji misionari online.

.
JA JESAM...- ups! – upravo sam sa JA JESAM – reko da sam Bog, jel tak?
JA JESAM subotar – poštujem 4.BZ,
baš ko što su to činili i svi dobri Staro Zavjetni ljudi,
baš ko što su to radili i svi APOSTOLI,
baš ko što ju je poštovao i sam SIN G Yehoshua,
koji se je i sam klanjao i molio svome Bogu Jedinome Ocu YHVH
posebno svake SUBOTE u Hramu Jahvinu,
ali -
-----------
Ja nisam u niti jednoj Crkvi Organizaciji Zajednici.

Danas ne postoji niti jedna poznata COZ
koja je u 100% istini.
Tako isto nisu u potpunoj istini niti Advenisti.

SVE skrenuše!

Čak i one COZ koje imaju 99% istine
i 1% LAŽI spadaju pod ono:
1% OTROVA u 99% zdrave hrane je OTROV!

Danas su većina COZ = profitabilne organizacije.

U kojoj SEKTI si ti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 31 svi 2023, 18:10 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 151
dane-croatia je napisao/la:
Ako se Štros trudi živjet po Isusovim zapovjedima iz Evanđelja,

.
SIN od Boga Jedinoga Oca YHVH -
Gospodin Yahoshua Pomazanik
JE = "NE-SAMOSTALAN"
========
Yahoshua ne Radi svoja Djela
Yahoshua ne Vrši svoju Volju
Yahoshua ne Govori svoje Riječi
Yahoshua ne Naukuje svoj Nauk
Yahoshua ne Sudi samostalno

NEGO

Yahoshua Radi Djela svoga Boga Oca YHVH
Yahoshua Vrši Volju svoga Boga Oca YHVH
Yahoshua Govori Riječi svoga Boga Oca YHVH
Yahoshua Naukuje Nauk svoga Boga Oca YHVH
Yahoshua Sudi onako kako mu Bog Otac YHVH naredi

ZATO jer SIN Gospodin Yahoshua nije BOG
nego SLUGA Pokorni svome Bogu Ocu YHVH.


dane-croatia je napisao/la:
Bog će mu i sam Isus puno toga oprostiti.

dobro reče - BOG i + SIN od Boga G Yehoshua
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jasno rečeno:
===========
DVIJE OSOBE ! !
------------------------
1,
JEDNA JE BOG OTAC YHVH
2,
druga je SIN
od Boga Oca YHVH =
Gospodin Yehoshua,
koji NIJE Bog,
jer je BOG - SAMO JEDAN - OTAC – YHVH



dane-croatia je napisao/la:
Neka manje ratuje protiv Katoličke crkve, a više promiče same vriednosti Evanđelja i svjedoči ga svojim životom. Slično vriedi i za na katolike.

ja ne ratujem protiv KC ili PC ili ....
nego - protiv LAŽI i LAŽLJIVACA
i svih onih koji LAŽNO naučavaju
SVJESNO - jer su lažni uče
ili
NE svjesno - jer ne čuju da ne vide

dane-croatia je napisao/la:
Da je to smatrao suštinski važnim, Isus bi doslovno i jednoznačno pojasnio svoj točan hijerarhijski položaj na Nebu, a on iz nekog razloga to nije smatrao potrebnim.

naznačio je jasno i glasno - nisi čita Bibliju??

npr - NE ZNA kad će ga OPET Bog Jedini Otac YHVH poslati kao poslanika na zemlju !!!
i
npr - sjedi ZDESNA od Boga Oca YHVH !!!
i
...
IVAN 14,28 –
SIN je MANJI od Boga Oca
OTAC VEĆI OD SINA
zato jer SIN NIJE = Bog
==========
IVAN 14,28
Čuli ste, rekoh vam: `Odlazim i vraćam se k vama.
Kad biste me ljubili, radovali biste se što idem
Ocu = BOGU JEDINOME YHVH -
jer
OTAC = BOG JEDINI YHVH -
JE VEĆI OD MENE.
------------------
Sam SIN kaže da je Otac Bog Jedini YHVH
VEĆI od njega,
a time kaže da NIJE ravan Bogu Jedinome Ocu YHVH,
zato jer SIN NIJE BOG.
__________
IVAN 10,29
Otac = BOG JEDINI YHVH -
moj, koji mi ih dade,
VEĆI JE OD SVIH
i nitko ih ne može ugrabiti iz ruke
Očeve. = BOŽJE JAHVINE -
---------------
SIN G Yehoshua je MANJI
od Boga Jedinoga Oca YHVH
zato jer SIN NIJE BOG.

Ne postoji Jedan VELIKI BOG i jedan mali bog.
=========
Jasno rečeno:
=========
DVIJE OSOBE ! !
----------------
1,
JEDNA JE BOG OTAC YHVH
2,
druga je SIN
od Boga Oca YHVH =
Gospodin Yehoshua
koji NIJE Bog

jer je BOG - SAMO JEDAN - OTAC - YHVH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 31 svi 2023, 18:12 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 151
zalutala je napisao/la:
Štovani katolici, pravoslavci, muslimani, ateisti, agnostici i ini.
Mislim da gospodin Štros zaslužuje posebnu temu. Čovjeku se treba priznati trud i upornost, i nagradit ga za to.

čime da me ne istomišljenici nagrade?
aaa - znam - INKVIZICIJOM BLOKANJEM VRIJEĐANJEM ....

zalutala je napisao/la:
Za početak pitanje.
Koju religiju ili denominaciju Štros zastupa?
Ako on sam želi odgovoriti, .


.
Ja nisam u niti jednoj Crkvi Organizaciji Zajednici

Danas ne postoji niti jedna poznata COZ
koja je u 100% istini.

SVE skrenuše!

Čak i one COZ koje imaju 99% istine
i 1% LAŽI spadaju pod ono:
1% OTROVA u 99% zdrave hrane je OTROV!

Danas su većina COZ = profitabilne organizacije.
====
2. TIMOTEJU 4,3
Jer doći će vrijeme
kad ljudi neće podnositi zdrava nauka
nego će sebi po vlastitim požudama
nagomilavati učitelje
kako im godi ušima;
--------------
...
TUMAČITI BIBLIJU
========
Biblija je Knjiga Zakona.
Bibliju ne treba tumačiti bez Biblije.

Ono što piše u Bibliji – SAMO TO –
treba i čitati i naučavati – točno tako kako i piše.

BEZ dodavanja i BEZ oduzimanja,
BEZ onoga – to ti je ovako – makar piše onako,
jer je sve TO – dodavanje i oduzimanje Zakonu.

Takova TUMAČENJA podliježu pod donje stihove:

OTKRIVENJE 22,18
Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi:
Tko ovomu što doda,
Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi.
OTKRIVENJE 22,19
I tko oduzme od riječi proroštva u ovoj knjizi,
Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu –
na svemu što je napisano u ovoj knjizi.
-------------
Zbog TUMAČENJA, danas postoji milion raznoraznih
Crkvi i Organizacija i Zajednica.
Čak i unutar istih COZ ima različitih naukovanja.

TO je se zbog – TUMAČENJA.
…………
100 ljudi = najmanje 100 TUMAČENJA.
-----------
Kad bi SAMO – ono što piše naukovali,
ništa više – ništa manje,
BEZ TUMAČENJA,
na Zemlji bi bila samo jedna jedinstvena
JEDNO naukovna COZ.
------------
TUMAČENJE – to je jedna od Sotoninih uspjelih prijevara.

2. TIMOTEJU 4,3
Jer doći će vrijeme kad ljudi neće podnositi zdrava nauka
nego će sebi po vlastitim požudama
nagomilavati učitelje kako im godi ušima;
------------
Biblija tumači sama sebe – a ne da je ČOVJEK tumači.
Ako nemaš takova dara – ne NAUČAVAJ dogmu čovječju.

PSALAM 50,16
A grešniku Bog progovara:
"ŠTO TUMAČIŠ NAREDBE MOJE,
što mećeš u usta Savez moj?
...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 31 svi 2023, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 5625
Lokacija: Grobnik
Zoran Štros je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:
Ako se Štros trudi živjet po Isusovim zapovjedima iz Evanđelja,

.
SIN od Boga Jedinoga Oca YHVH -
Gospodin Yahoshua Pomazanik
JE = "NE-SAMOSTALAN"
========
Yahoshua ne Radi svoja Djela
Yahoshua ne Vrši svoju Volju
Yahoshua ne Govori svoje Riječi
Yahoshua ne Naukuje svoj Nauk
Yahoshua ne Sudi samostalno

NEGO

Yahoshua Radi Djela svoga Boga Oca YHVH
Yahoshua Vrši Volju svoga Boga Oca YHVH
Yahoshua Govori Riječi svoga Boga Oca YHVH
Yahoshua Naukuje Nauk svoga Boga Oca YHVH
Yahoshua Sudi onako kako mu Bog Otac YHVH naredi

ZATO jer SIN Gospodin Yahoshua nije BOG
nego SLUGA Pokorni svome Bogu Ocu YHVH.


dane-croatia je napisao/la:
Bog će mu i sam Isus puno toga oprostiti.

dobro reče - BOG i + SIN od Boga G Yehoshua
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jasno rečeno:
===========
DVIJE OSOBE ! !
------------------------
1,
JEDNA JE BOG OTAC YHVH
2,
druga je SIN
od Boga Oca YHVH =
Gospodin Yehoshua,
koji NIJE Bog,
jer je BOG - SAMO JEDAN - OTAC – YHVH



dane-croatia je napisao/la:
Neka manje ratuje protiv Katoličke crkve, a više promiče same vriednosti Evanđelja i svjedoči ga svojim životom. Slično vriedi i za na katolike.

ja ne ratujem protiv KC ili PC ili ....
nego - protiv LAŽI i LAŽLJIVACA
i svih onih koji LAŽNO naučavaju
SVJESNO - jer su lažni uče
ili
NE svjesno - jer ne čuju da ne vide

dane-croatia je napisao/la:
Da je to smatrao suštinski važnim, Isus bi doslovno i jednoznačno pojasnio svoj točan hijerarhijski položaj na Nebu, a on iz nekog razloga to nije smatrao potrebnim.

naznačio je jasno i glasno - nisi čita Bibliju??

npr - NE ZNA kad će ga OPET Bog Jedini Otac YHVH poslati kao poslanika na zemlju !!!
i
npr - sjedi ZDESNA od Boga Oca YHVH !!!
i
...
IVAN 14,28 –
SIN je MANJI od Boga Oca
OTAC VEĆI OD SINA
zato jer SIN NIJE = Bog
==========
IVAN 14,28
Čuli ste, rekoh vam: `Odlazim i vraćam se k vama.
Kad biste me ljubili, radovali biste se što idem
Ocu = BOGU JEDINOME YHVH -
jer
OTAC = BOG JEDINI YHVH -
JE VEĆI OD MENE.
------------------
Sam SIN kaže da je Otac Bog Jedini YHVH
VEĆI od njega,
a time kaže da NIJE ravan Bogu Jedinome Ocu YHVH,
zato jer SIN NIJE BOG.
__________
IVAN 10,29
Otac = BOG JEDINI YHVH -
moj, koji mi ih dade,
VEĆI JE OD SVIH
i nitko ih ne može ugrabiti iz ruke
Očeve. = BOŽJE JAHVINE -
---------------
SIN G Yehoshua je MANJI
od Boga Jedinoga Oca YHVH
zato jer SIN NIJE BOG.

Ne postoji Jedan VELIKI BOG i jedan mali bog.
=========
Jasno rečeno:
=========
DVIJE OSOBE ! !
----------------
1,
JEDNA JE BOG OTAC YHVH
2,
druga je SIN
od Boga Oca YHVH =
Gospodin Yehoshua
koji NIJE Bog

jer je BOG - SAMO JEDAN - OTAC - YHVH


Kako Sin i Otac nisu jedno, kad Isus jasno kaže:
OTAC U MENI I JA U OTCU
Iv 14,6-14
Tko je vidio mene, vidio je i Oca. Kako ti onda kažeš: 'Pokaži nam Oca'? Ne vjeruješ li da sam ja u Ocu i Otac u meni? Riječi koje vam govorim, od sebe ne govorim: Otac koji prebiva u meni čini djela svoja. Vjerujte mi: ja sam u Ocu i Otac u meni. Ako ne inače, zbog samih djela vjerujte.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 31 svi 2023, 22:16 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 2800
Zoran Štros je napisao/la:
zalutala je napisao/la:
Štovani katolici, pravoslavci, muslimani, ateisti, agnostici i ini.
Mislim da gospodin Štros zaslužuje posebnu temu. Čovjeku se treba priznati trud i upornost, i nagradit ga za to.

čime da me ne istomišljenici nagrade?
aaa - znam - INKVIZICIJOM BLOKANJEM VRIJEĐANJEM ....

zalutala je napisao/la:
Za početak pitanje.
Koju religiju ili denominaciju Štros zastupa?
Ako on sam želi odgovoriti, .


.
Ja nisam u niti jednoj Crkvi Organizaciji Zajednici

Danas ne postoji niti jedna poznata COZ
koja je u 100% istini.

SVE skrenuše!

Čak i one COZ koje imaju 99% istine
i 1% LAŽI spadaju pod ono:
1% OTROVA u 99% zdrave hrane je OTROV!

Danas su većina COZ = profitabilne organizacije.
====
2. TIMOTEJU 4,3
Jer doći će vrijeme
kad ljudi neće podnositi zdrava nauka
nego će sebi po vlastitim požudama
nagomilavati učitelje
kako im godi ušima;
--------------
...
TUMAČITI BIBLIJU
========
Biblija je Knjiga Zakona.
Bibliju ne treba tumačiti bez Biblije.

Ono što piše u Bibliji – SAMO TO –
treba i čitati i naučavati – točno tako kako i piše.

BEZ dodavanja i BEZ oduzimanja,
BEZ onoga – to ti je ovako – makar piše onako,
jer je sve TO – dodavanje i oduzimanje Zakonu.

Takova TUMAČENJA podliježu pod donje stihove:

OTKRIVENJE 22,18
Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi:
Tko ovomu što doda,
Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi.
OTKRIVENJE 22,19
I tko oduzme od riječi proroštva u ovoj knjizi,
Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu –
na svemu što je napisano u ovoj knjizi.
-------------
Zbog TUMAČENJA, danas postoji milion raznoraznih
Crkvi i Organizacija i Zajednica.
Čak i unutar istih COZ ima različitih naukovanja.

TO je se zbog – TUMAČENJA.
…………
100 ljudi = najmanje 100 TUMAČENJA.
-----------
Kad bi SAMO – ono što piše naukovali,
ništa više – ništa manje,
BEZ TUMAČENJA,
na Zemlji bi bila samo jedna jedinstvena
JEDNO naukovna COZ.
------------
TUMAČENJE – to je jedna od Sotoninih uspjelih prijevara.

2. TIMOTEJU 4,3
Jer doći će vrijeme kad ljudi neće podnositi zdrava nauka
nego će sebi po vlastitim požudama
nagomilavati učitelje kako im godi ušima;
------------
Biblija tumači sama sebe – a ne da je ČOVJEK tumači.
Ako nemaš takova dara – ne NAUČAVAJ dogmu čovječju.

PSALAM 50,16
A grešniku Bog progovara:
"ŠTO TUMAČIŠ NAREDBE MOJE,
što mećeš u usta Savez moj?
...


Ako nisi ni u jednoj crkvenoj zajednici, i ne vjeruješ crkvenim zajednicama, zašto se stalno pozivaš na Bibliju? Po citatu Psalam 50,16 vidim da koristiš Jeruzalemsku Bibliju. Novi Zavjet su prevela dvojica franjevaca. Ne vjeruješ tumačenju KC a vjeruješ prijevodu katoličkih svećenika ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 01 lip 2023, 19:00 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2020, 08:50
Postovi: 621
Musliman je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 05 lip 2023, 10:58 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 2800
vjekoslava je napisao/la:
Musliman je.



Može biti. Malo sam prelistala temu Islam, tamo se ne javlja s kilometarskim upisima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 05 lip 2023, 11:07 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 151
dane-croatia je napisao/la:
Kako Sin i Otac nisu jedno, kad Isus jasno kaže:
OTAC U MENI I JA U OTCU
Iv 14,6-14
Tko je vidio mene, vidio je i Oca. Kako ti onda kažeš: 'Pokaži nam Oca'? Ne vjeruješ li da sam ja u Ocu i Otac u meni? Riječi koje vam govorim, od sebe ne govorim: Otac koji prebiva u meni čini djela svoja. Vjerujte mi: ja sam u Ocu i Otac u meni. Ako ne inače, zbog samih djela vjerujte.

kad sam ja to reko - SIN I BOG JEDINI OTAC YHVH - NISU JEDNO???
slikaj TO i tu daj
ili
lakše ti je - priznaj da lažeš

.
JEDNO – OTAC I SIN
========
Teoretičari TTT i još neki, sa stihom – JEDNO -
dokazuju da je SIN G Yehoshua = OTAC Bog Jahve.
-------------------
Time sami sebi rade kontradikciju.
JER – osnova TROJSTVA,
piramidalna trokutina - kaže:
Otac NIJE Sin – Sin NIJE Otac!
------------------
A nedostaje im – TREĆI – JEDAN!
Gdje ima stih
Otac i Sin i SD su JEDNO?
__________
i
LJUDI (spašenici) će biti JEDNO
sa BOGOM Ocem YHVH -
jel TO po tvojoj analogiji znači -
LJUDI SU BOGOVI?
=========
IVAN 17,11
Ja više nisam u svijetu, no oni su u svijetu, a ja idem k tebi.
Oče sveti, sačuvaj ih u svom imenu koje si mi dao:
DA BUDU JEDNO KAO I MI.
................
IVAN 17,21
DA SVI BUDU JEDNO KAO ŠTO TI, OČE, U MENI I JA U TEBI,
neka i oni u nama budu da svijet uzvjeruje da si me ti poslao.
...................
IVAN 17,22
I slavu koju si ti dao meni ja dadoh njima:
DA BUDU JEDNO KAO ŠTO SMO MI JEDNO -
=========
i LJUDI (spašenici) će biti JEDNO
sa Sinom od Boga Oca YHVH -
sa G Yehoshuom -
dal TO znači da će ti LJUDI biti = SIN G Yehoshua?
__________
ili je u u pitanju tvoje Nerazumijevanje?
ili – lažno naučavanje?
=========
JA JESAM... - ups!
Upravo sam sa - JA JESAM - reko da sam BOG,
da li sam to reko?

Ja Jesam JEDNO sa svojom MAJKOM!
ŠTO sam ja - zato što sam JEDNO sa svojom MAJKOM?

Tvojom logikom - ja sam MOJA MAJKA -
jel tako?
=======
ŠTO je OTAC - ŠTO je SIN?
Otac = BOG!
..................
ŠTO je SIN
zato što je JEDNO sa OCEM?
Dal je = Bog?
........................
ŠTO su LJUDI
zato što su JEDNO sa Bogom?
Dal su = Bogovi?
........................
ŠTO su LJUDI
zato što su JEDNO sa SINOM Yehoshuom?
Dal su = Yehoshua???
---------


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 05 lip 2023, 11:14 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 151
zalutala je napisao/la:
Ako nisi ni u jednoj crkvenoj zajednici, i ne vjeruješ crkvenim zajednicama, zašto se stalno pozivaš na Bibliju? Po citatu Psalam 50,16 vidim da koristiš Jeruzalemsku Bibliju.


čitaš što pišem?
nisam u niti jednoj
ZATO jer niti jedna nema 100% istine
ali - IMAJU NEKE istine
npr - adventisti - subotu
Jehovini svjedoci - YHVH je Bog Jedini
Katolici - vječna muka
...
---------
zalutala je napisao/la:
Novi Zavjet su prevela dvojica franjevaca. Ne vjeruješ tumačenju KC a vjeruješ prijevodu katoličkih svećenika ;)

malo prouči istinu
NZ nisu preveli 2F!!!
prvo - NA kojem jeziku je bio napisan NZ?
Apostoli su ŽIDOVI - na kojem jeziku su pisali?
ŽIDOVSKOM
TKO je preveo NZ sa Židovskog na Grkljanjski???
------------
ja provjeravam Jeruzalemsku - koja je prijevod od KJV
a NE Židovskog a NE Grkljanjskog -
sa originalima - Grkljanjskim !!!

Napisano u Bibliji je 99% istina
u skoro svakom prijevodu

a Majci KC da vjerujem???
a izmijenila je 10BZ????!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 05 lip 2023, 11:15 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 151
vjekoslava je napisao/la:
Musliman je.

dokaži svoju tvrdnju - sa nekim argumentom

a koje si ti vjere?
.
TKO JE TVOJ BOG ???
=======
Najteže pitanje za 99%
današnjih SAMOZVANIH Kršćana!
=======
Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------
Dokaži svoju tvrdnju
sa 2-3 istoznačna ne dvosmislena Biblijska STIHA tipa -
Ime Boga je……………

U ispravno prevedenoj Bibliji postoji zapisano
Sveto Ime Boga Jedinoga - YHVH – NA 7.000 mjesta !!!

Npr - http://biblija.biblija-govori.hr/?term= ... ra%C5%BEi#
----------
ILI
TKO SU SVE TVOJI bogovi?
=====
.
1. Božja Zapovjest –
DA LI JE POŠTUJEŠ?
=====
IZLAZAK 20,2
"Ja sam JAHVE, BOG tvoj,
koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
,,,,,,,,,,,,,
YHVH JE BOG Otac, A NE SIN Gospodin Yehoshua
YHVH je izveo iz Egipta, a NE SIN Gospodin Yehoshua
----------
IZLAZAK 20,3
Nemoj imati drugih bogova uz mene.
,,,,,,,,,,,,
NEMOJ IMATI SINA Gospodina Yehoshuu
KAO BOGA - UZ BOGA Oca YHVH
----------
Svak onaj koji NE poštuje 10BZ,
a naročito NE poštuje 1.BZ
sigurno neće do Raja doč!
....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 05 lip 2023, 11:16 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 151
zalutala je napisao/la:
vjekoslava je napisao/la:
Musliman je.



Može biti. Malo sam prelistala temu Islam, tamo se ne javlja s kilometarskim upisima.

moj poso nije - ispravljati krivoće Muslimana
nego - opominjati NEISTINE samozvanih Kršćana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 05 lip 2023, 11:17 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 2800
Zoran Štros je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:
Kako Sin i Otac nisu jedno, kad Isus jasno kaže:
OTAC U MENI I JA U OTCU
Iv 14,6-14
Tko je vidio mene, vidio je i Oca. Kako ti onda kažeš: 'Pokaži nam Oca'? Ne vjeruješ li da sam ja u Ocu i Otac u meni? Riječi koje vam govorim, od sebe ne govorim: Otac koji prebiva u meni čini djela svoja. Vjerujte mi: ja sam u Ocu i Otac u meni. Ako ne inače, zbog samih djela vjerujte.

kad sam ja to reko - SIN I BOG JEDINI OTAC YHVH - NISU JEDNO???
slikaj TO i tu daj
ili
lakše ti je - priznaj da lažeš

.
JEDNO – OTAC I SIN
========
Teoretičari TTT i još neki, sa stihom – JEDNO -
dokazuju da je SIN G Yehoshua = OTAC Bog Jahve.
-------------------
Time sami sebi rade kontradikciju.
JER – osnova TROJSTVA,
piramidalna trokutina - kaže:
Otac NIJE Sin – Sin NIJE Otac!
------------------
A nedostaje im – TREĆI – JEDAN!
Gdje ima stih
Otac i Sin i SD su JEDNO?

__________
i
LJUDI (spašenici) će biti JEDNO
sa BOGOM Ocem YHVH -
jel TO po tvojoj analogiji znači -
LJUDI SU BOGOVI?
=========
IVAN 17,11
Ja više nisam u svijetu, no oni su u svijetu, a ja idem k tebi.
Oče sveti, sačuvaj ih u svom imenu koje si mi dao:
DA BUDU JEDNO KAO I MI.
................
IVAN 17,21
DA SVI BUDU JEDNO KAO ŠTO TI, OČE, U MENI I JA U TEBI,
neka i oni u nama budu da svijet uzvjeruje da si me ti poslao.
...................
IVAN 17,22
I slavu koju si ti dao meni ja dadoh njima:
DA BUDU JEDNO KAO ŠTO SMO MI JEDNO -
=========
i LJUDI (spašenici) će biti JEDNO
sa Sinom od Boga Oca YHVH -
sa G Yehoshuom -
dal TO znači da će ti LJUDI biti = SIN G Yehoshua?
__________
ili je u u pitanju tvoje Nerazumijevanje?
ili – lažno naučavanje?
=========
JA JESAM... - ups!
Upravo sam sa - JA JESAM - reko da sam BOG,
da li sam to reko?

Ja Jesam JEDNO sa svojom MAJKOM!
ŠTO sam ja - zato što sam JEDNO sa svojom MAJKOM?

Tvojom logikom - ja sam MOJA MAJKA -
jel tako?
=======
ŠTO je OTAC - ŠTO je SIN?
Otac = BOG!
..................
ŠTO je SIN
zato što je JEDNO sa OCEM?
Dal je = Bog?
........................
ŠTO su LJUDI
zato što su JEDNO sa Bogom?
Dal su = Bogovi?
........................
ŠTO su LJUDI
zato što su JEDNO sa SINOM Yehoshuom?
Dal su = Yehoshua???
---------



Označeno asocira na Jehovine svjedoke

Isus kaže da Otac zna više od Sina. No da je Isus dio Svemogućeg Boga, znao bi isto što i njegov Otac. Dakle, Sin i Otac ne mogu biti jednaki. Pa ipak, neki će reći: “Isus je imao dvije prirode. Ovdje govori kao čovjek.” Sve i da je to točno, što je sa svetim duhom? Ako je i on dio istog Boga kao Otac, zašto Isus ne kaže da duh zna što i Otac?

https://www.jw.org/hr/biblioteka/knjige ... -trojstvo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 05 lip 2023, 11:22 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 2800
Zoran Štros je napisao/la:
zalutala je napisao/la:


Može biti. Malo sam prelistala temu Islam, tamo se ne javlja s kilometarskim upisima.

moj poso nije - ispravljati krivoće Muslimana
nego - opominjati NEISTINE samozvanih Kršćana


Tvoj posao? Tko te zaposlio? Koje studije si završio da bi bio kompetentan opominjati samozvane kršćane? Po čemu si kompetentniji od Vatikana, Kongregacije za nauk vjere, na kraju krajeva od mog ili bilo čijeg župnika?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 05 lip 2023, 11:34 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 151
zalutala je napisao/la:
Zoran Štros je napisao/la:
moj poso nije - ispravljati krivoće Muslimana
nego - opominjati NEISTINE samozvanih Kršćana


Tvoj posao? Tko te zaposlio? Koje studije si završio da bi bio kompetentan opominjati samozvane kršćane? Po čemu si kompetentniji od Vatikana, Kongregacije za nauk vjere, na kraju krajeva od mog ili bilo čijeg župnika?

1.
da - moj posao - samo to radim
2.
Bog Jedini Otac YHVH
3.
koje studije su završili nepismeni apostoli?
koji studij je završio SIN G Yehoshua?

1. Ivanova 2,27 A vi - Pomazanje koje primiste od njega u vama ostaje i ne treba da vas itko poučava. Nego njegovo vas Pomazanje uči o svemu, a istinito je i nije laž, pa kao što vas je ono naučilo, ostanite u Njemu.
-----
4.
Vatikan?!?!?
koji je izmijenio 10BZ!??!
ti su ti uzor???
koji naučavaju DOGMU!?!?


========
odgovorio sam ti na sve!!!
a onda očekujem od tebe da i ti meni odgovoriš na -
.
TKO JE TVOJ BOG ???
=======
Najteže pitanje za 99%
današnjih SAMOZVANIH Kršćana!
=======
Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------
Dokaži svoju tvrdnju
sa 2-3 istoznačna ne dvosmislena Biblijska STIHA tipa -
Ime Boga je……………

U ispravno prevedenoj Bibliji postoji zapisano
Sveto Ime Boga Jedinoga - YHVH – NA 7.000 mjesta !!!

Npr - http://biblija.biblija-govori.hr/?term= ... ra%C5%BEi#
----------
ILI
TKO SU SVE TVOJI bogovi?
=====
.
1. Božja Zapovjest –
DA LI JE POŠTUJEŠ?
=====
IZLAZAK 20,2
"Ja sam JAHVE, BOG tvoj,
koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
,,,,,,,,,,,,,
YHVH JE BOG Otac, A NE SIN Gospodin Yehoshua
YHVH je izveo iz Egipta, a NE SIN Gospodin Yehoshua
----------
IZLAZAK 20,3
Nemoj imati drugih bogova uz mene.
,,,,,,,,,,,,
NEMOJ IMATI SINA Gospodina Yehoshuu
KAO BOGA - UZ BOGA Oca YHVH
----------
Svak onaj koji NE poštuje 10BZ,
a naročito NE poštuje 1.BZ
sigurno neće do Raja doč!
....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 05 lip 2023, 15:16 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 2800
Zoran Štros je napisao/la:
zalutala je napisao/la:

Tvoj posao? Tko te zaposlio? Koje studije si završio da bi bio kompetentan opominjati samozvane kršćane? Po čemu si kompetentniji od Vatikana, Kongregacije za nauk vjere, na kraju krajeva od mog ili bilo čijeg župnika?

1.
da - moj posao - samo to radim
2.
Bog Jedini Otac YHVH
3.
koje studije su završili nepismeni apostoli?
koji studij je završio SIN G Yehoshua?

1. Ivanova 2,27 A vi - Pomazanje koje primiste od njega u vama ostaje i ne treba da vas itko poučava. Nego njegovo vas Pomazanje uči o svemu, a istinito je i nije laž, pa kao što vas je ono naučilo, ostanite u Njemu.
-----
4.
Vatikan?!?!?
koji je izmijenio 10BZ!??!
ti su ti uzor???
koji naučavaju DOGMU!?!?


========
odgovorio sam ti na sve!!!
a onda očekujem od tebe da i ti meni odgovoriš na -
.
TKO JE TVOJ BOG ???
=======
Najteže pitanje za 99%
današnjih SAMOZVANIH Kršćana!
=======
Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------
Dokaži svoju tvrdnju
sa 2-3 istoznačna ne dvosmislena Biblijska STIHA tipa -
Ime Boga je……………

U ispravno prevedenoj Bibliji postoji zapisano
Sveto Ime Boga Jedinoga - YHVH – NA 7.000 mjesta !!!

Npr - http://biblija.biblija-govori.hr/?term= ... ra%C5%BEi#
----------
ILI
TKO SU SVE TVOJI bogovi?
=====
.
1. Božja Zapovjest –
DA LI JE POŠTUJEŠ?
=====
IZLAZAK 20,2
"Ja sam JAHVE, BOG tvoj,
koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
,,,,,,,,,,,,,
YHVH JE BOG Otac, A NE SIN Gospodin Yehoshua
YHVH je izveo iz Egipta, a NE SIN Gospodin Yehoshua
----------
IZLAZAK 20,3
Nemoj imati drugih bogova uz mene.
,,,,,,,,,,,,
NEMOJ IMATI SINA Gospodina Yehoshuu
KAO BOGA - UZ BOGA Oca YHVH
----------
Svak onaj koji NE poštuje 10BZ,
a naročito NE poštuje 1.BZ
sigurno neće do Raja doč!
....


Moj Bog je Otac, Sin i Duh Sveti.

A sada ti odgovori. Što te čini kompetentnim da osporavaš Sveto Trojstvo?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 06 lip 2023, 06:38 
Offline

Pridružen/a: 24 lis 2020, 08:50
Postovi: 621
Zoran Štros je napisao/la:
zalutala je napisao/la:


Može biti. Malo sam prelistala temu Islam, tamo se ne javlja s kilometarskim upisima.

moj poso nije - ispravljati krivoće Muslimana
nego - opominjati NEISTINE samozvanih Kršćana

Glasaš se kao islamski fanatik.Negiraš kršćanstvo i kršćane. Uzbudiš se na upise kršćana iz kojih naslutiš možebitnu vjeru i to te ponese te zatrpaš sve teme i gušiš bilo kakvu raspravu ili upise.
To namjerno radiš.
Sad ti odgovori meni...je li ti vjera toliko slaba da moraš koristiti takve metode.
Pred vjerom Hrvata u BiH možeš se u mišju rupu sakriti.

Jer ta je vjera živa.Dokazana. U srcu.
Iznikla iz Trojstva koje ti negiraš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 14 lip 2023, 18:37 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 151
vjekoslava je napisao/la:
Zoran Štros je napisao/la:
moj poso nije - ispravljati krivoće Muslimana
nego - opominjati NEISTINE samozvanih Kršćana

Glasaš se kao islamski fanatik.Negiraš kršćanstvo i kršćane. Uzbudiš se na upise kršćana iz kojih naslutiš možebitnu vjeru i to te ponese te zatrpaš sve teme i gušiš bilo kakvu raspravu ili upise.
To namjerno radiš.
Sad ti odgovori meni...je li ti vjera toliko slaba da moraš koristiti takve metode.
Pred vjerom Hrvata u BiH možeš se u mišju rupu sakriti.

Jer ta je vjera živa.Dokazana. U srcu.
Iznikla iz Trojstva koje ti negiraš.

.
KRŠĆANIN! = KRIST - ijan!
=========
Krist = POMAZANIK

Onaj koji je POMAZAN – taj je Krist

Oni koji su POMAZANI su – KRISTIJANI – KRŠĆANI
-----------------
ONAJ Koji pomazuje ljude, je Bog Otac Jedini YHVH.

Bog Jedini Otac YHVH je i svoga SINA Yehoshuu,
POMAZAO – UČINIO – Kristom = Pomazanikom!
………………
DJELA APOSTOLSKA 2,36
Pouzdano dakle neka znade sav dom Izraelov
da je toga Isusa kojega vi razapeste
BOG = OTAC YHVH -
UČINIO I GOSPODINOM I KRISTOM.
.....................
Kršćanin je onaj kome je Jedini BOG -
Otac YHVH
a NE - SIN od Boga Jedinog Oca YHVH
Gospodin Yehoshua.
------------------
SVI prvi istiniti Kršćani su bili ŽIDOVI.
Bog Židova je Otac YHVH.

Pravi Židov je onaj koji je
PRVENSTVENO OBREZAN U SRCU!

Onaj koji poštuje 10BZ!
---------------
.
1. Božja Zapovjest –
DA LI JE POŠTUJEŠ?
========
IZLAZAK 20,2
"Ja sam JAHVE, BOG tvoj,
koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
,,,,,,,,,,,,,,,,
YHVH JE Jedini BOG Otac, A NE SIN Gospodin Yehoshua
YHVH je izveo iz Egipta, a NE SIN Gospodin Yehoshua
-------------
IZLAZAK 20,3
Nemoj imati drugih bogova uz mene.
,,,,,,,,,,,,,,,,,
NEMOJ IMATI SINA Gospodina Yehoshuu
KAO BOGA - UZ Jedinog BOGA Oca YHVH
---------------
Svak onaj koji NE poštuje 10BZ,
a naročito NE poštuje 1.BZ
sigurno neće do Raja doč!
--------------
.
GDJE U istinitoj
Božjoj Očevoj Jahvinoj Riječi – BIBLIJI,
PIŠE – koji stih;
---------------------
1.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam Bog! - ?
2.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je SD rekao – Ja sam Bog! - ?
3.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
4.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je SD rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
5.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
6.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
7.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam A&0! - ?
8.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je SD rekao – Ja sam A&0! - ?
9.
Trojstvo, 3 Božanske Osobe, Trojedini Bog, Trojednaki,
BogoČovjek, Bog u tijelu, Bog se rodio, BogoRodica...?
10.
Da za spasenje treba vjerovati da je SIN Yehoshua Pomazanik = Bog?
11.
Da za spasenje treba vjerovati da je SD Bog?
12.
Da za spasenje treba vjerovati u TTT?
-------------
Da li imaš jasne nedvosmislene stihove za gornje???
Jer to gornje je temelj tvoje vjere!!!
Ako ti je to temelj – onda imaš u Bibliji masu takovih stihova.

ALI – ako nema takovih stihova - a NEMA IH –
onda tvoj nauk nije Biblijski.
Onda ti imaš dogmatski nauk – NE-Biblijski.

A pošto NIJE Božji Očev Jahvin,
onda je od Oca Laži!

Biblija jasno kaže na mnogo mjesta -
NE DODAJI NE ODUZIMAJ NE PREKO NAPISANOGA!!!
---------


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Štros(aizam)
PostPostano: 14 lip 2023, 18:40 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2023, 19:31
Postovi: 151
zalutala je napisao/la:
Moj Bog je Otac, Sin i Duh Sveti.

...
Imaš tvrdnju!
Oklen ti je?
Jel iz ZEMLE črne
ILI
iz BIBLIJE?
---------------------
Ako je iz Biblije – onda daj stihove – gdje TO piše.
Biblija kaže – svjedočanstvo je istinito – ako se temelji na -
2 – 3 ista svjedočenja!!

Jer – odakle ti TO znanje?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ALI – ako takovih stihova NEMA
a NEMA ih
ti si izmišljivač neistine!

Ti daješ nešto što NIJE od Boga,
a time je TO – od Oca Laži Sotone!
--------------------
Zato ti Bog poručuje:

OTKRIVENJE 21,8
Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima, ubojicama, bludnicima,
vračarima i idolopoklonicima i svim LAŽLJIVCIMA udio je
u jezeru što gori ognjem i sumporom. To je druga smrt.

Ispravi svoje krive putove!!!
[/quote]
A sada ti odgovori. Što te čini kompetentnim da osporavaš Sveto Trojstvo?[/quote]
sama Biblija OSPORAVA TTT!!!
.
GDJE U istinitoj
Božjoj Očevoj Jahvinoj Riječi – BIBLIJI,
PIŠE – koji stih;
---------------------
1.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam Bog! - ?
2.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je SD rekao – Ja sam Bog! - ?
3.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
4.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je SD rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?
5.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
6.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?
7.
Da je Božji SIN Yehoshua Pomazanik za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je Yehoshua rekao – Ja sam A&0! - ?
8.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je SD rekao – Ja sam A&0! - ?
9.
Trojstvo, 3 Božanske Osobe, Trojedini Bog, Trojednaki,
BogoČovjek, Bog u tijelu, Bog se rodio, BogoRodica...?
10.
Da za spasenje treba vjerovati da je SIN Yehoshua Pomazanik = Bog?
11.
Da za spasenje treba vjerovati da je SD Bog?
12.
Da za spasenje treba vjerovati u TTT?
-------------
Da li imaš jasne nedvosmislene stihove za gornje???
Jer to gornje je temelj tvoje vjere!!!
Ako ti je to temelj – onda imaš u Bibliji masu takovih stihova.

ALI – ako nema takovih stihova - a NEMA IH –
onda tvoj nauk nije Biblijski.
Onda ti imaš dogmatski nauk – NE-Biblijski.

A pošto NIJE Božji Očev Jahvin,
onda je od Oca Laži!

Biblija jasno kaže na mnogo mjesta -
NE DODAJI NE ODUZIMAJ NE PREKO NAPISANOGA!!!
---------


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO