HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 12 lis 2024, 10:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89154 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32641
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Zbog jako složenog unutarnjeg uređenja BiH nitko nikog ne može previše ugroziti. Jedino su moguće blokade na višim nivoima.



Do sad ste vi mnogo puta bili ugrozeni. Još uvjek vam je član presjedništva Sejdo. Vi bolujete od neke kolektivne amnezije? Sto se meni svidja. :biceovodobro


"Do sad", to se stručno zove prošlost.

Sadašnjost je da je RH ostvarila sve bitne vanjsko političke ciljeve i sad je jedini zadatak poboljšati položaj Hrvata u BiH.

Budućnost je više nametanja, umetanja, i obračun sa SDF.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

979 of 2558 - 38.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 17:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20560
Lokacija: među zvijezdama
Croato je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:

Mostar je Mostar. Jedini veći centar BH Hrvata. Doduše pola Mostara. :biceovodobro Precizno!

Ne možete se ni približiti Banja Luci, pa barem da imate pola Mostara, onaj turistički dio/atrakciju. Neka. :palacgore1



Pazi nešto BL i općenito RS je prazna ljuštura. To se za Hercegovinu i Mostar ne može tvrditi. U tom RS se ide na “odumiranje”. Oni su zaduženi užasno. Dodik će morati uskoro da bi servisirao svoja zaduženja nuditi nadležnosti. Veliku većinu mi imamo. Vojska, policija, tablice. Ostatak ćemo pokupovati. Ruku na srce Hrvate je nemoguce pokupovati. Mislim skoro nemoguce. Ima dosta uspješnih. I komplet Hercegovina je za razliku od Šumske razvijena. Mostar najveće središte. Itd Itd

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 17:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20560
Lokacija: među zvijezdama
Naša Kvačica je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:


Do sad ste vi mnogo puta bili ugrozeni. Još uvjek vam je član presjedništva Sejdo. Vi bolujete od neke kolektivne amnezije? Sto se meni svidja. :biceovodobro


"Do sad", to se stručno zove prošlost.

Sadašnjost je da je RH ostvarila sve bitne vanjsko političke ciljeve i sad je jedini zadatak poboljšati položaj Hrvata u BiH.

Budućnost je više nametanja, umetanja, i obračun sa SDF.



Pozdravljam tvoj optimizam. Kao i optimizam svih vas “da vas je krenulo” uz pjesmu “Okreće se kolo sreće. :pepam

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 17:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 23:01
Postovi: 2831
Pa RS bar ima nešto autocesta s obzirom na površinu, u usporedbi s Federacijom.

A i Banja Luka je povezana sa središtem Europe autocestom, Sarajevo nije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 17:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20560
Lokacija: među zvijezdama
Ma sve je to talasika.

Adio! Uživajte!

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 17:07 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2023, 16:36
Postovi: 360
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Kreativan je napisao/la:

Ne govorim niti imam težnje prema nikakvoj Srboslaviji ili Hrvatoslaviji. Niti želim prekrajanje granica. Za mene je Bosna i Hercegovina kulturološki kontaminirana sredina nespojiva s kulturoloških europskom zapadno orijentiranom državom Hrvatskom.
U regionalnom smislu, Bošnjaci kao najmanji od 3 naroda čiji se pad u apsolutnim brojevima najviše osjeti u kombinaciji sa antiameričkom proiranskom koketnom politikom, već su sada odvedeni na politički deponij.

I da Bošnjaci za 30 godina dosegnu 65% udjela stanovništva, oni su unutar vlastite države politički umrtvljeni od strane zapadnog civilizacijskog kruga kojem isti ne pripadaju, a uspjeli su se samo udaljiti u svakom smislu svojevoljno. Zapad je to zabilježio i zapečatio njihovu sudbinu.

Na regionalnoj sceni, logično, apsolutno nikakvu ulogu ne igraju, nisu ni dosada.

Federacija postaje satelitska država RH, a RS Srbije u međunarodno priznatim granicama Bosne i Hercegovine. I to je to.

Ukratko, istinski apartheid. Malo tužno, ali tako je.



Kolo sreće se okreće. A sreća je kažu i varljiva k. Uostalom to bi vi Hrvati u BiH, ako si iz BiH najbolje trebali znati. Skoro trideset godina taj zapad, koji ti kulturoliski ne mozes da spojiš s nama lol koji snobizam, pomagao je nama, sa naglaskom na nama, da vas politički uništavamo. Imate amneziju za Platformu i Alijansu? Čujemo 5 je 3? Ponekad ste tako smjehotresno u svom snobizmu. Da nije bilo nametanja IZ, HDZ bi bio neutraliziran. Svjestan si tog? 80%. Spas pred kolaps. Zato ja ne bi precjenjivala vas trenutni položaj. Obzirom na sve do sad sto vam taj zapadni svijet kao svom dijelu balkana priuštio dosad. :biceovodobro


Uznemirena si.
U redu je.
Kulturološki ne pripadate zapadu. Mislim da je to svima jasno. To je suhoparna činjenica na temelju vjersko-kukturoloških parametara i svakodnevne slike desekularizirane Bošnjakinje u plahtama. Ako to smatraš snobizmom, radi se o unutarnjoj želji da se pripada zapadnom civilizacijskom krugu i kompleksu manje vrijednosti. Nije uzalud Alija rekao 'Srbi će uzeti živote, ali Hrvati će nam uzeti dušu'.

Bošnjačko nacionalno deblo (ono koje ostane u BiH, iako će uvijek činiti relativnu većinu naspram druga dva naroda, možebitno religijsku manjinu naspram kršćanskog udjela), nastavit će rasti i razvijati se u smjeru odlučenoj od strane Amerike kroz hrvatski pozadinski autoritet koji čini produženu ruku Zapada.

Govorim kao Hrvat iz Hrvatske koji je proveo vrijeme u Bosni i Hercegovini. Nemam ejakukacije na ukidanje viza Hrvatima, nametanje u izbornoj noći i slično.

Pragamatski i kirurški, tako je. Hijerarhijsko uređenje je započaćeno, slijedi klizište u Otvoreni Balkan koji RH ne odgovara, ali ponovno, tako je. Kompenzacija je meka i srednja moć nad federacijom i bivanje nezaobilaznim političkim čimbenikom koji je ujedno i osigurač Zapadu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20560
Lokacija: među zvijezdama
Kreativan je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:


Kolo sreće se okreće. A sreća je kažu i varljiva k. Uostalom to bi vi Hrvati u BiH, ako si iz BiH najbolje trebali znati. Skoro trideset godina taj zapad, koji ti kulturoliski ne mozes da spojiš s nama lol koji snobizam, pomagao je nama, sa naglaskom na nama, da vas politički uništavamo. Imate amneziju za Platformu i Alijansu? Čujemo 5 je 3? Ponekad ste tako smjehotresno u svom snobizmu. Da nije bilo nametanja IZ, HDZ bi bio neutraliziran. Svjestan si tog? 80%. Spas pred kolaps. Zato ja ne bi precjenjivala vas trenutni položaj. Obzirom na sve do sad sto vam taj zapadni svijet kao svom dijelu balkana priuštio dosad. :biceovodobro


Uznemirena si.
U redu je.
Kulturološki ne pripadate zapadu. Mislim da je to svima jasno. To je suhoparna činjenica na temelju vjersko-kukturoloških parametara i svakodnevne slike desekularizirane Bošnjakinje u plahtama. Ako to smatraš snobizmom, radi se o unutarnjoj želji da se pripada zapadnom civilizacijskom krugu i kompleksu manje vrijednosti. Nije uzalud Alija rekao 'Srbi će uzeti živote, ali Hrvati će nam uzeti dušu'.

Bošnjačko nacionalno deblo (ono koje ostane u BiH, iako će uvijek činiti relativnu većinu naspram druga dva naroda, možebitno religijsku manjinu naspram kršćanskog udjela), nastavit će rasti i razvijati se u smjeru odličnoj od strane Amerike kroz hrvatski pozadinski autoritet koji čini produženu ruku Zapada.

Govorim kao Hrvat iz Hrvatske koji je proveo vrijeme u Bosni i Hercegovini. Nemam ejakukacije na ukidanje viza Hrvatima, nametanje u izbornoj noći i slično.

Pragamatski i kirurški, tako je.



Još ću samo na ovo odgovoriti. Nisam. Zašto?

Obzirom šta je do sada taj zapad, tvom narodu u BiH priuštio i koliko je bio obespravljen, ti ne da si optimista, nego lud. Mada meni se lično dopada da vi iz HR tako posmatrate stvari. Naivno a megalomanski. Da ste uvjereni u svoju superiornost i da mislite da imate posla sa krezubom masom talibana. To vas fino otupljuje. A nama pogoduje.

Kao sto već rekoh u trideset godina dugoj političkoj praksi u BiH, Hrvati su bili obespravljeni gdje god se mogla pronaći neka rupa. I vjerovao ili ne taj isti katolički zapad trideset godina nije repom mrdnuo da nešto učini.

Ako je ovo nametanje vrhunac onoga sto je HR uspjela dobiti, a jeste, sve nakon ovoga mora ići silaznom putanjom po vas. Ili očekujete da po mjesnim zajednicama VP počne intervenirati kako bi se HDZ održao u vlasti a populacija od 270.000 dugoročno “namirivala”

Nemojte biti smiješni.

P.S lijepo si počeo forumski opus. Briga i Hrvati u BiH. Nemoj se sa Srbima kačiti da Mini ne poludi. Znaci ovako ko sada. Dobrodošlica! Ako nisi klin neki.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 17:38 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2023, 16:36
Postovi: 360
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Kreativan je napisao/la:

Uznemirena si.
U redu je.
Kulturološki ne pripadate zapadu. Mislim da je to svima jasno. To je suhoparna činjenica na temelju vjersko-kukturoloških parametara i svakodnevne slike desekularizirane Bošnjakinje u plahtama. Ako to smatraš snobizmom, radi se o unutarnjoj želji da se pripada zapadnom civilizacijskom krugu i kompleksu manje vrijednosti. Nije uzalud Alija rekao 'Srbi će uzeti živote, ali Hrvati će nam uzeti dušu'.

Bošnjačko nacionalno deblo (ono koje ostane u BiH, iako će uvijek činiti relativnu većinu naspram druga dva naroda, možebitno religijsku manjinu naspram kršćanskog udjela), nastavit će rasti i razvijati se u smjeru odličnoj od strane Amerike kroz hrvatski pozadinski autoritet koji čini produženu ruku Zapada.

Govorim kao Hrvat iz Hrvatske koji je proveo vrijeme u Bosni i Hercegovini. Nemam ejakukacije na ukidanje viza Hrvatima, nametanje u izbornoj noći i slično.

Pragamatski i kirurški, tako je.



Još ću samo na ovo odgovoriti. Nisam. Zašto?

Obzirom šta je do sada taj zapad, tvom narodu u BiH priuštio i koliko je bio obespravljen, ti ne da si optimista, nego lud. Mada meni se lično dopada da vi iz HR tako posmatrate stvari. Naivno a megalomanski. Da ste uvjereni u svoju superiornost i da mislite da imate posla sa krezubom masom talibana. To vas fino otupljuje. A nama pogoduje.

Kao sto već rekoh u trideset godina dugoj političkoj praksi u BiH, Hrvati su bili obespravljeni gdje god se mogla pronaći neka rupa. I vjerovao ili ne taj isti katolički zapad trideset godina nije repom mrdnuo da nešto učini.

Ako je ovo nametanje vrhunac onoga sto je HR uspjela dobiti, a jeste, sve nakon ovoga mora ići silaznom putanjom po vas. Ili očekujete da po mjesnim zajednicama VP počne intervenirati kako bi se HDZ održao u vlasti a populacija od 270.000 dugoročno “namirivala”

Nemojte biti smiješni.

P.S lijepo si počeo forumski opus. Briga i Hrvati u BiH. Nemoj se sa Srbima kačiti da Mini ne poludi. Znaci ovako ko sada. Dobrodošlica! Ako nisi klin neki.


Mi iz Hrvatske znamo točno koliko zagristi i kada. Nikakva megalomanija i naivnost, nismo na komentarima bosanskih portala. Naša latinska akademska višeslojna lukavost nam je dala državu, na uštrb par desetaka tisuća života Bošnjaka, znajući vrlo dobro kakav će ishod biti za BiH kao državu koja je bez Jugoslavije jednaka ekvilibriju maksimalne entropije i beznađa.

BiH je žrtvovana kao kolateralna žrtva zarad Hrvatske.
Pendulum empatije i povjerenja prema bošnjačkoj komponentni je vraćen nazad u teren Hrvatske, politika SDA je ubrzala proces.

Što je to superiornost? Stupanj obrazovanja, veličina i kompleksnost ekonomije, HDI? Po tome jesmo, uvijek bili.

Ne očekujem daljnje intervencije, status quo odgovara. Demografski krah Bošnjaka čini svoje u miješanim sredinama. Srednju Bosnu Hrvati u BiH gube, ali nacionalni korpus regionalno dijeli upravljanje sa srpskim. Ponavljam, Zagreb - Beograd, bilo, bit će.

Hvala na dobrodošlici. Ne kumujem sa Srbima, gajim veće simpatije prema Bošnjacima, povijest je učinila svoje pa smo sada tu gdje jesmo.

Edit: Prva je Hrvatska izdala Hrvate u BiH, ne zapad. No nacionalni gušter se vratio po svoj rep. U međuvremenu je rep bio oprskbljen devizama za ekonomski prosperitet, dok se vanjskopolitička krila guštera nisu razvila nad regijom. Poetski rečeno. Za prosječnog sunarodnjaka, politička sociopatija. Učili smo od najvećih, nekadašnjih saveznika. Samo nama ne treba, niti je moguća reunifikacija takve vrste, niti je etnički teren čist, ovaj modus operandi je naš približni maksimum, Bošnjacima nepodnošljiv, no takav će biti nadalje. Federacija u vazalnom odnosu prema Hrvatskoj.

Također, mi ne doživljavamo emotivno vaše etničke borbe u BiH. Suniti su 1945. prvi pobjegli iz hrvatskog etničkog korpusa, ostavivši Hrvate sa stigmom fašista u Jugoslaviji, išli su spasiti sebe. Algoritam je takav da nakon toga hrvatski nacionalni identitet biva ekskluzivan za zapadni civilizacijski krug. Vi ste dosta nedavno nacionalno osviješteni, to vam ne ide u prilog. Ponavljam, granice ostaju nepromijenjene, status quo odgovara nama u Hrvatskoj i Zapadu, vazalska federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 21:50
Postovi: 2638
Kreativan je napisao/la:
Nije uzalud Alija rekao 'Srbi će uzeti živote, ali Hrvati će nam uzeti dušu'.

Puno puta sam čuo, tj. ovdje pročitao ovo, ali nigdje nisam našao konkretan izvor ili kontekst. Možeš li pomoći?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2012, 23:49
Postovi: 1407
SarajkaDjevojka je napisao/la:
sve nakon ovoga mora ići silaznom putanjom po vas.


Treba, mora.....promasila si temu :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74287
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
alh84001 je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
sve nakon ovoga mora ići silaznom putanjom po vas.


Treba, mora.....promasila si temu :zubati


Prebacio sam joj post na prikladnu temu. :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 18:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20560
Lokacija: među zvijezdama
Robbie MO je napisao/la:
alh84001 je napisao/la:

Treba, mora.....promasila si temu :zubati


Prebacio sam joj post na prikladnu temu. :zubati



Šta očekujete? 5000 nametanja VP? Kako budete gubili demografske bitke kao sada u srednjoj Bosni, da lik ide iz kantona u kanton i nameće HDZ-u da ostane u kantonalnim vlastima? Zatim po općinama tako? Pa onda mjesnim zajednicama? :neznam

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74287
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Kako gubimo demografsku bitku kada ste pali sa 57% na 49% rođenih otkako je ove teme.

Čim ste pali ispod 50%, otišli iste u oporbu, a i Amerikanci su vas pustili niz vodu. Možda je i povezano.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20560
Lokacija: među zvijezdama
Robbie MO je napisao/la:
Kako gubimo demografsku bitku kada ste pali sa 57% na 49% rođenih otkako je ove teme.

Čim ste pali ispod 50%, otišli iste u oporbu, a i Amerikanci su vas pustili niz vodu. Možda je i povezano.



Jarane 270.000 populacije i 2700 rodjenih imate. Sad ti procentualno friziraju šta te volja. 2013 ste popisali 560.000. Niste trebali. Ispada da vam se populacija prepolovila za deset godina. Totalno demotivirajuce.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 18:08 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2023, 16:36
Postovi: 360
Robbie MO je napisao/la:
Kako gubimo demografsku bitku kada ste pali sa 57% na 49% rođenih otkako je ove teme.

Čim ste pali ispod 50%, otišli iste u oporbu, a i Amerikanci su vas pustili niz vodu. Možda je i povezano.


Da Hrvati spadnu na K10, ZHK i pola HNK i dalje su nezaobilazan politički faktor. Dayton s 3 konstitutivna naroda i zadnje nametanje su stari i novi zavjet hrvatskog nezaobilaznog faktora u federaciji. Borbe za općine su zabava za mase u BiH. Žena odbija prihvatiti odljev Bošnjaka. Da se ne znam što dogodi, Zapad će intervenirati sa takvom izmjenom, a oni kao narod trpe sve. Hrvatskoj ostaje federacija kao vazalski entitet tamnog vilajeta narednih 50 godina miminalno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20560
Lokacija: među zvijezdama
Kreativan je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Kako gubimo demografsku bitku kada ste pali sa 57% na 49% rođenih otkako je ove teme.

Čim ste pali ispod 50%, otišli iste u oporbu, a i Amerikanci su vas pustili niz vodu. Možda je i povezano.


Da Hrvati spadnu na K10, ZHK i pola HNK i dalje su nezaobilazan politički faktor. Dayton s 3 konstitutivna naroda i zadnje nametanje su stari i novi zavjet hrvatskog nezaobilaznognfaktora u federaciji. Borbe za općine su zabava za mase u BiH. Žena odbija prihvatiti odljev Bošnjaka. Hrvatskoj ostaje federacija kao vazalski entitet tamnog vilajeta narednih 50 godina miminalno.



Jedini problem sa prihvaćanjem stvarnosti imate vi. Ja sam do sada na temi iznijela ciste činjenice. Ono sto je i sam Robi potvrdio a Nebula plasirao. Ja nisam znaci demografski ekspert. Cifre nisu moje. No po vas jesu demotivirajuce. To sto se ti tjesis da ćete i KAD padnete ispod 100.000 biti nezaobilazan politički faktor je glupost na n -tu. I ti to odlično znas. Dakle 2013 popisani je 560.000 a 2023 ta cifra je skoro upola smanjena. Na 270.000. Tome u prilog govori i pad broja rodjenih.

Kao sto rekoh pozdravljam vas optimizam. I divim vam se pomalo na toj ugodnoj “slijeposti” i ružičastom naocarima. Srednja Bosna krahirala, no vi ćete biti nezaobilazni faktor u par kantona u Federaciji. Čak i kad vas bude 100.000. Pa 70.000 pa 30.000. Strašno.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 18:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9929
Lokacija: Usa
U sustini nova islamska takija, Hrvati ce nestati.

Rahat patnja, a realno, sta drugo oni imaju. Nego cekati da im alah posalje gradjansku sa neba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20560
Lokacija: među zvijezdama
Od tebe niko ne očekuje odgovor. Sprcio si godine ni u sto. Zanimaju me replike ovih pametnih likova. Dakle, je ki zbilja bitno iskljucivo da blokirate sve u Federaciji u nekoliko kantona dok ne padnete na nulu?

Toliko ste ocajni da ćete nametanje pokušati koristiti dok se boje ne rastope? I tražiti nova nametanja kako budete demografski krahirali? Svjesni ste da OHR nije HR privatna prćija i da vam je ovo spašavanje vrhunac.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 18:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2012, 23:49
Postovi: 1407
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Sprcio si godine ni u sto.

Rece osoba koja organizira glasanje dijaspore za SDFA :zubati
Reci, postoji li kod vas itko tko ima zrnce samokritike? Svi drugi krivi, valjda biste bili Svicarska da ih nema.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20560
Lokacija: među zvijezdama
alh84001 je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Sprcio si godine ni u sto.

Rece osoba koja organizira glasanje dijaspore za SDFA :zubati
Reci, postoji li kod vas itko tko ima zrnce samokritike? Svi drugi krivi, valjda biste bili Svicarska da ih nema.



Ma kakav SDF.

Sto mi ne odgovoriš na pitanje? Robi? Kreativac? Molim odgovor! Ovo nametanje znaci nije nikakav mehanizam zaštite Hrvata? Nego omogućiti HDZ-u da blokira i kontrolira u Federaciji i kad Hrvata bude 100.000?

Vi ste debelo svjesni da demografski proces nezaustavljivo uđe ka negativnim ciframa. No vas veseli većina u tri kantona i blokada Federacije, da je HDZ nezaobilazni politički čimbenik?


Bravo ljudi!

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9929
Lokacija: Usa
Sva bi ova bulina takija imala smisla, da je nismo citali prije 2. listopada

ona pise o necijem ocaju :D jos joj bridi bulja od Smitovog kurca


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20560
Lokacija: među zvijezdama
crni_bombarder je napisao/la:
Sva bi ova bulina takija imala smisla, da je nismo citali prije 2. listopada

ona pise o necijem ocaju :D jos joj bridi bulja od Smitovog kurca



Nemoj tako. To sto tebi bride zvalje od švabinog polnog organa, ne projuciraj na druge. Tvoj homoseksualizam iz aviona je vidljiv. Znas kako? Odalo te ovo bulja, buljašu truli i usahlih zvalja od spermića raznoraznih koje nisu uspio dovoljno brzo progutati.

Dopada ti se odgovor buljašu raspali? Sad Mrš!

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32641
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

"Do sad", to se stručno zove prošlost.

Sadašnjost je da je RH ostvarila sve bitne vanjsko političke ciljeve i sad je jedini zadatak poboljšati položaj Hrvata u BiH.

Budućnost je više nametanja, umetanja, i obračun sa SDF.



Pozdravljam tvoj optimizam. Kao i optimizam svih vas “da vas je krenulo” uz pjesmu “Okreće se kolo sreće. :pepam


To su te kulturološke razlike. U muslimanskoj kulturi postoji kolo, koje se okreće, i treba sačekati dok se okrene.

Kod nas nema kola. Biti će onako kako mi uradimo. Mi smo sami odgovorni za vlastiti (ne)uspjeh.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

979 of 2558 - 38.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20560
Lokacija: među zvijezdama
Naša Kvačica je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:


Pozdravljam tvoj optimizam. Kao i optimizam svih vas “da vas je krenulo” uz pjesmu “Okreće se kolo sreće. :pepam


To su te kulturološke razlike. U muslimanskoj kulturi postoji kolo, koje se okreće, i treba sačekati dok se okrene.

Kod nas nema kola. Biti će onako kako mi uradimo. Mi smo sami odgovorni za vlastiti (ne)uspjeh.



Jedino sto te zeza u ovoj nadasve nadahnutoj teoriji o superiornosti, je Kronologija. 30 godina Alijansi i Platformi, 5 je 1/3, Komsić po koji put u presjedništvu? Itd Itd :biceovodobro

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 21 lip 2023, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32641
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

To su te kulturološke razlike. U muslimanskoj kulturi postoji kolo, koje se okreće, i treba sačekati dok se okrene.

Kod nas nema kola. Biti će onako kako mi uradimo. Mi smo sami odgovorni za vlastiti (ne)uspjeh.



Jedino sto te zeza u ovoj nadasve nadahnutoj teoriji o superiornosti, je Kronologija. 30 godina Alijansi i Platformi, 5 je 1/3, Komsić po koji put u presjedništvu? Itd Itd :biceovodobro


A što tu nije jasno?

Prokockali ste kredit Srebrenice, a niste ništa napravili. Imali ste poziciju žrtve, danas ste svima naporni.

U isto vrijeme Hrvati su EU, NATO, i postaju regionalni čimbenik. Sve vlastitim radom dok ste vi pokrali donacije.

Kronologija ti kaže da su vas iza rata stranci pazili kao kap vode na dlanu, a vi ste sve to korupcijom upropastili. Nekad su držali 60 000 vojnika SFORa, smjenjivali Poplašena zbog neke gluposti. Malo po malo, danas je sve to simbolično.

Nemoguće da ne vidiš kako vam je popularnost godinama padala tako reći linearno. Nema kola, nema se što okrenuti. Tonete pravocrtno i trenutno ne možete ni Luksemburg pobijediti. Bit će gore.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

979 of 2558 - 38.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 89154 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3195, 3196, 3197, 3198, 3199, 3200, 3201 ... 3567  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Vegas i 67 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO