HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 12 lis 2024, 04:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89154 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 26 lip 2023, 19:30 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 19:32
Postovi: 642
Nebula je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Popis 3 871 833
HZZO 4 131 714

Hrvatska po popisu ima 259 881 stanovnika manje nego po HZZO.


Jedina zemlja koja je popisala manje nego sto ima. Plenky cudotvorac. Skocio BDP po glavi stanovnika. :smajl007


U Hrvatskoj te stvarno dosad nitko nije odjavljivao sa zdravstvenog kad odeš vanka. Ja bio dvije godine u Njemačkoj, imao tamo njihovo osiguranje, vratio se doma, odem u zubara, pitam ga da provjeri jel imam ja zdravstveno, pogleda sestra u kompjuter, kaže imate, sve regularno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 00:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74287
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Luksemburg ima 7000 rodjenih.

Bošnjaci 11 400 bez fiktivnih.

Nije toliko daleko, do 2030 možda i izjednačenje, ako se Luksemburg digne na 8500, jer mu raste stanovništvo i stalno diže broj rodjenih.

Za deset godina, 2033, garantirano manje rodjenih od Luksemburga.

Tako da, nije tolika ni sramota izgubit 0:2 od Luksemburga, jer se radi o populaciji slične veličine.

Pa Slovenija je div za Bošnje, ima duplo vecu populaciju i 10 puta vecu ekonomiju od Džemata.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 00:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74287
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Reis se uspaničario oko demografije.

Sa jedno 15 godina zakašnjenja.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 00:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 23:01
Postovi: 2831
Nebula je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Popis 3 871 833
HZZO 4 131 714

Hrvatska po popisu ima 259 881 stanovnika manje nego po HZZO.


Jedina zemlja koja je popisala manje nego sto ima. Plenky cudotvorac. Skocio BDP po glavi stanovnika. :smajl007

Dakle padaju u vodu svi oni medijski natpisi o 400.000 ljudi manje?

Odlučite se, sele li Hrvati ili popisuju manje nego što ih ima... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 07:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25676
Lokacija: Heartbreak Hotel
pakovic je napisao/la:
Nebula je napisao/la:

Jedina zemlja koja je popisala manje nego sto ima. Plenky cudotvorac. Skocio BDP po glavi stanovnika. :smajl007


U Hrvatskoj te stvarno dosad nitko nije odjavljivao sa zdravstvenog kad odeš vanka. Ja bio dvije godine u Njemačkoj, imao tamo njihovo osiguranje, vratio se doma, odem u zubara, pitam ga da provjeri jel imam ja zdravstveno, pogleda sestra u kompjuter, kaže imate, sve regularno.


A opet, nemaju valjda svi stanovnici HR zdravstveno osiguranje...?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 07:58 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 19:32
Postovi: 642
Bobovac je napisao/la:
pakovic je napisao/la:

U Hrvatskoj te stvarno dosad nitko nije odjavljivao sa zdravstvenog kad odeš vanka. Ja bio dvije godine u Njemačkoj, imao tamo njihovo osiguranje, vratio se doma, odem u zubara, pitam ga da provjeri jel imam ja zdravstveno, pogleda sestra u kompjuter, kaže imate, sve regularno.


A opet, nemaju valjda svi stanovnici HR zdravstveno osiguranje...?


Pa nakon prestanka radnog odnosa trebaš se prijavit na burzu u nekom roku (mislim da je bilo 3 mjeseca) da bi zadržao zdravstveno. Ako to ne uradiš, gubiš zdravstveno. Znam jednog takvog lika, kad je skužio da nema zdravstveno, prijatelj ga je fiktivno zaposlio na par dana samo da dobije zdravstveno.

Isto vrijedi i za završetak školovanja, trebaš se prijavit na burzu da bi dobio zdravstveno, ako se nisi već zaposlio.
Dakle bez osiguranja mogu bit ljudi kojima završi školovanje/radni odnos a nakon toga se ne zaposle i ne prijave na burzu. To sigurno neće bit neki značajan broj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 09:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60336
Lokacija: DAZP HQ
Robbie MO je napisao/la:
Reis se uspaničario oko demografije.

Sa jedno 15 godina zakašnjenja.


Sad mu je gotovo, gledat će nestanak svog stada do nule.

Valjda će se i Hrvatska ogrebsti za kojeg pored ovih gladnih lavova.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 09:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 29147
http://gkbih-muenchen.de/2017/02/21/upi ... ne-knjige/

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 10:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 29147
Robbie MO je napisao/la:
Dijaspora iz Srpske, kada posjeti "Bosnu", otići će u svoju nedođiju u Srpskoj, onda u Sarajevo na ćevape i vađenje i sređivanje dokumenata, i onda na more.

Benefit je očit, lažnim mjestom rođenja ostvaruje se pravo na državljanstvo BiH, koje inače ne bi imali.

Zato vjerojatno i matični uredi toleriraju, i pomažu da se sakrije činjenica da je osoba rođena vani (ima i takva vrsta obrasca), jer onda nema pravo na državljanstvo BiH.


Nisam siguran da je to točno, jer na osnovu Zakona o državljanstvu Bosne i Hercegovine,
državljanstvo BiH se može steći i prema podrijetlu roditelja. Ako je recimo jedan bh roditelj
u Njemačkoj duže od osam godina, dijete će mu automatizmom biti "Nijemac" s kasnijom opcijom.
Ali, ako je roditelj/i kraće od osam godina, dijete mora imati neko državljanstvo i logično je da
je to državljanstvo roditelja.

Citat:
Njem. Zakon o državljanstvu: Od 2000. godine djeca stranih roditelja rođena u Njemačkoj stječu njemačko državljanstvo
ako je jedan roditelj legalno živio u Njemačkoj najmanje osam godina i ima neograničeno pravo boravka.
U načelu, ova djeca se moraju odlučiti između njemačkog i stranog državljanstva svojih
roditelja kada napune 21 godinu, takozvana obaveza izbora.



Citat:
ZAKON
O DRŽAVLJANSTVU BOSNE I HERCEGOVINE
Sticanje državljanstva BiH porijeklom

Član 6
Dijete rođeno nakon stupanja na snagu Ustava stiče državljanstvo BiH porijeklom:

a) čija su oba roditelja bili državljani Bosne i Hercegovine u vrijeme rođenja djeteta, bez obzira na mjesto njegovog rođenja;
b) čiji je jedan roditelj bio državljanin Bosne i Hercegovine u vrijeme rođenja djeteta i dijete je rođeno na teritoriji Bosne i Hercegovine;
c) čiji je jedan roditelj bio državljanin Bosne i Hercegovine u vrijeme djetetovog rođenja, a dijete je rođeno u inostranstvu, ako bi ono inače bilo bez državljanstva;
d) ako je rođeno u inostranstvu, a čiji je jedan roditelj bio državljanin Bosne i Hercegovine u vrijeme djetetovog rođenja, pod uslovom da do vremena kada navrši 23 godine podnese prijavu za evidentiranje državljanstva BiH nadležnom organu.
https://www.paragraf.ba/propisi/bih/zak ... ovine.html

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 10:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 29147
Dakle, to ljetno sređivanje papira za novorođenu djecu, izgleda da je djelomično vezano za dobivanje državljanstva
iako se sve može obaviti i na konzulatu. Nekima je sigurno i radi praktičnosti, jer nije svakome konzulat blizu, kao
lokalni MUP ili matični ured. Nije isključeno da džemati muslimanima sugeriraju da unose djecu u matične knjige
rođenih, zbog političkih, demografskih i drugih razloga.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 10:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5477
Promašena muslobošnjačka politika u BiH osvećuje im se i u Hrvatskoj.

https://slobodnadalmacija.hr/split/splitskom-imamu-zivot-postaje-pakao-rugaju-nam-se-pljucaju-prema-medzlisu-djeca-su-mi-odselila-gadi-mi-se-vise-1299288

Citat:
Splitskom imamu život postaje pakao: ‘Rugaju nam se, pljucaju prema medžlisu, djeca su mi odselila... Gadi mi se više‘
...
Splitska islamska zajednica broji 754 člana. Njihov medžlis ili sjedište zajednice se nalazi u Dominisovoj ulici, gdje su i uredi, učionica i svećenikov stan. Tu je nekoć bio i molitveni prostor, ali zbog skučenosti se preselio u Cosmijevu, gdje je zakupio kvadrate u gradskom vlasništvu.
...
Gotovo svakog jutra u sezoni se spuštamo do ispred ulaza s kantom vode pošto tamo stoji lokva urina. To je sramota. Naše kamere sve to bilježe, i to frontalno. Imamo snimki koliko hoćete, ali meni se, da vam pravo kažem, više gadi to i gledat - govori nam Vahid Hadžić, glavni imam Islamske zajednice Split.
...
Primjerice, ovdje u Dominisovoj nam je netko obavio veliku nuždu pred ulazom. A u travnju smo imali situaciju gdje se jedan momak došao pomokriti na naša vrata, a kad je vidio naše obavijesti i natpise na vratima, sve ih je počupao i bacio na pod. Onda je kleknuo na njih i ismijavao se našoj molitvi, pa pljunuo prema medžlisu i pokazao srednji prst. Da se razumijemo, ovakvi ciljani ekscesi nisu česti, možda jednom godišnje... Ali, svakako nije ugodno - priča nam Hadžić.
...
Situacija je zaista jako loša. Morali smo nabaviti prozore s trostrukom izolacijom jer nam ispod prozor pijane i drogirane grupe proizvode neljudske krikove čitavu noć, a nitko ne reagira. Doduše, više nema tko ni reagirati, jer su svi odselili.
...
I dok su na odmoru, ljudi imaju potrebu prisustvovati našoj glavnoj molitvi petkom u podne. Tada nas posjeti oko 150 ljudi, od kojih su polovica stranci. Redovito nas zovu s recepcije hotela, pitaju kad je molitva. Za velike blagdane se pojave i na desetine Indijaca i Bangladešana koji su, čini mi se, došli ovdje raditi. Nažalost, ne mogu nas posjećivati češće jer im se radna mjesta nalaze van Splita. Svakako, prije smo znali održavati i više molitava, ali sada više nemamo za koga. Nema više vjernika, odselili su se. U samo prošloj godini je nekoliko naših Getana otišlo trbuhom za kruhom u Njemačku, Austriju i Švedsku. Jednostavno, više nije atraktivno živjeti ovdje. Za kupiti svaku glupost moraš paliti auto, a o buci da ne pričamo...
...
Znate, ja na ovoj adresi živim po službi. Ali, zbog svega što se ovdje događa, galame i nereda, radije bih bio negdje drugdje, u nekom drugom kvartu, gdje je život normalniji, a uvjeti bolji. Ovo sada sve skupa pomalo već gubi smisao. Hoće li nam Grad povisiti najamninu? Moguće, postoje nekakve najave. Ako se to dogodi, mi ćemo sigurno morati odseliti i, nadam se, pronaći novu, pitomiju lokaciju za naš molitveni prostor. Mala smo zajednica, nećemo to moći pokriti našim sredstvima.
...
Split svojim gostima ne omogućuje halal

- U Splitu je priličan problem halal, hrana pripremljena na poseban način, u skladu s pravilima islama. Teško je našim gostima objasniti da se svelo sve na kebab. Ne postoji nijedan restoran koji poslužuje takvu hranu. Tek jedan hotel raspolaže takvom ponudom, ali ni on, praktički, nije u Splitu.


To je mesdžid.
Ovakva situacija poslidica je islamističkog etničkih čišćenja Hrvata, ubijanja hrv.povratnika u Džamahiriji i bezobrazluka i nemogućnosti zapošljavanja Hrvata u džamahirijskom dilu FBiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 29147
Pametnije bi mu bilo da se vrati ubosnu.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 12:06 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2023, 16:36
Postovi: 360
Sokolić je napisao/la:
Promašena muslobošnjačka politika u BiH osvećuje im se i u Hrvatskoj.

https://slobodnadalmacija.hr/split/splitskom-imamu-zivot-postaje-pakao-rugaju-nam-se-pljucaju-prema-medzlisu-djeca-su-mi-odselila-gadi-mi-se-vise-1299288

Citat:
Splitskom imamu život postaje pakao: ‘Rugaju nam se, pljucaju prema medžlisu, djeca su mi odselila... Gadi mi se više‘
...
Splitska islamska zajednica broji 754 člana. Njihov medžlis ili sjedište zajednice se nalazi u Dominisovoj ulici, gdje su i uredi, učionica i svećenikov stan. Tu je nekoć bio i molitveni prostor, ali zbog skučenosti se preselio u Cosmijevu, gdje je zakupio kvadrate u gradskom vlasništvu.
...
Gotovo svakog jutra u sezoni se spuštamo do ispred ulaza s kantom vode pošto tamo stoji lokva urina. To je sramota. Naše kamere sve to bilježe, i to frontalno. Imamo snimki koliko hoćete, ali meni se, da vam pravo kažem, više gadi to i gledat - govori nam Vahid Hadžić, glavni imam Islamske zajednice Split.
...
Primjerice, ovdje u Dominisovoj nam je netko obavio veliku nuždu pred ulazom. A u travnju smo imali situaciju gdje se jedan momak došao pomokriti na naša vrata, a kad je vidio naše obavijesti i natpise na vratima, sve ih je počupao i bacio na pod. Onda je kleknuo na njih i ismijavao se našoj molitvi, pa pljunuo prema medžlisu i pokazao srednji prst. Da se razumijemo, ovakvi ciljani ekscesi nisu česti, možda jednom godišnje... Ali, svakako nije ugodno - priča nam Hadžić.
...
Situacija je zaista jako loša. Morali smo nabaviti prozore s trostrukom izolacijom jer nam ispod prozor pijane i drogirane grupe proizvode neljudske krikove čitavu noć, a nitko ne reagira. Doduše, više nema tko ni reagirati, jer su svi odselili.
...
I dok su na odmoru, ljudi imaju potrebu prisustvovati našoj glavnoj molitvi petkom u podne. Tada nas posjeti oko 150 ljudi, od kojih su polovica stranci. Redovito nas zovu s recepcije hotela, pitaju kad je molitva. Za velike blagdane se pojave i na desetine Indijaca i Bangladešana koji su, čini mi se, došli ovdje raditi. Nažalost, ne mogu nas posjećivati češće jer im se radna mjesta nalaze van Splita. Svakako, prije smo znali održavati i više molitava, ali sada više nemamo za koga. Nema više vjernika, odselili su se. U samo prošloj godini je nekoliko naših Getana otišlo trbuhom za kruhom u Njemačku, Austriju i Švedsku. Jednostavno, više nije atraktivno živjeti ovdje. Za kupiti svaku glupost moraš paliti auto, a o buci da ne pričamo...
...
Znate, ja na ovoj adresi živim po službi. Ali, zbog svega što se ovdje događa, galame i nereda, radije bih bio negdje drugdje, u nekom drugom kvartu, gdje je život normalniji, a uvjeti bolji. Ovo sada sve skupa pomalo već gubi smisao. Hoće li nam Grad povisiti najamninu? Moguće, postoje nekakve najave. Ako se to dogodi, mi ćemo sigurno morati odseliti i, nadam se, pronaći novu, pitomiju lokaciju za naš molitveni prostor. Mala smo zajednica, nećemo to moći pokriti našim sredstvima.
...
Split svojim gostima ne omogućuje halal

- U Splitu je priličan problem halal, hrana pripremljena na poseban način, u skladu s pravilima islama. Teško je našim gostima objasniti da se svelo sve na kebab. Ne postoji nijedan restoran koji poslužuje takvu hranu. Tek jedan hotel raspolaže takvom ponudom, ali ni on, praktički, nije u Splitu.


To je mesdžid.
Ovakva situacija poslidica je islamističkog etničkih čišćenja Hrvata, ubijanja hrv.povratnika u Džamahiriji i bezobrazluka i nemogućnosti zapošljavanja Hrvata u džamahirijskom dilu FBiH.


Ma stranci zapišavaju ljeti, a slobodna izbacuje clickbait članke pa klix prenese da šnjoci polude.
Briga ljude na obali za Bosnom i Hercegovinom, Hrvatima u BiH i problemima, imaju svoje probleme. Za Dalmatince je BiH tamna vukojebina inficirana islamom i Bizantom u zaleđu.
No, za razliku od sjevernih Hrvata koji su tolerantni i mirno gledaju otvaranje džamija oko sebe, Dalmatinci imaju urođenu refleksnu agresivnu reakciju na bilo što vezano za islam.
Jedini poznati pojmovi su katolicizam ili sekularnost, islamu, čak i pravoslavlju nema mjesta.
Ne znam kako splitski imam namjerava izgraditi džamiju u Splitu, najavljuje je godinama i naglasi svaki put kako će biti mala i nevidljiva. :zubati
Kad Splićani ugledaju minaret, bit će nereda, nemaju pardona. =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 21:50
Postovi: 2638
Turisti su u velikom broju gamad i teško je živjeti s njima. Mnogi imaju izravne koristi od njih, ali zato svi, pa i mi koji takvu korist nemamo, trpimo štetu od tih debila. Naravno, muslimanska propaganda sve prikazuje zlobno i ciljano, ali to se moglo očekivati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 16:42
Postovi: 2420
Lokacija: Negdi na granici svitova
A jebi ga ne more i jare i pare. Svi bi pare od turista, a ne bi trpio nikakva sranja. Samo nek policija to drži na tolerantnoj razini

_________________
Za dom spremni


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 21:50
Postovi: 2638
Stvar je u tome da je ta razina odavno prešišana, a turizam je u HR postao neka vrsta boga. Sjetimo se samo u vezi Hrvata u BIH i njihovih prava javno se pričalo da je ipak najbitnije imati sezonu bez nekih poremećaja i priča o mogućem nasilju u susjedstvu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32641
saskia je napisao/la:
A jebi ga ne more i jare i pare. Svi bi pare od turista, a ne bi trpio nikakva sranja. Samo nek policija to drži na tolerantnoj razini


Mogli bi malo isprofilirati ponudu, zašto ne?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

979 of 2558 - 38.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 sij 2021, 11:30
Postovi: 2729
+1 u FBiH :placipicka

Citat:
Razgovor za Klix.ba
Ispovijest mladića kojeg su nacionalisti pretukli u Bratuncu: Živim u strahu, vjerovatno ću se odseliti

_________________
BiH je turd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 21:50
Postovi: 2638
hoblatopla je napisao/la:
+1 u FBiH :placipicka

Citat:
Razgovor za Klix.ba
Ispovijest mladića kojeg su nacionalisti pretukli u Bratuncu: Živim u strahu, vjerovatno ću se odseliti

Nije mi jasno što tog tipa predstavljaju kao povratnika. Koliko godina tima i kada se vratio? Ma mislim, nije mi jasno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 17:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 sij 2021, 11:30
Postovi: 2729
Josip Filipović je napisao/la:
hoblatopla je napisao/la:
+1 u FBiH :placipicka


Nije mi jasno što tog tipa predstavljaju kao povratnika. Koliko godina tima i kada se vratio? Ma mislim, nije mi jasno...

Cacin mu spermij povratnik, pa stoga i on.

_________________
BiH je turd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Krah multietniĆarsko-demografske politike , nakba i hidžra u Njemačku
PostPostano: 27 lip 2023, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2021, 13:54
Postovi: 2937
Nebula je napisao/la:
Broj umrle djece po generaciji u FBiH prije nego su mogli krenuti u osnovnu školu:
generacija 2006---263 djece umrlo prije nego je moglo krenuti u osnovnu školu.
generacija 2007---197 djece umrlo prije nego je moglo krenuti u osnovnu školu.
generacija 2008---224 djece umrlo prije nego je moglo krenuti u osnovnu školu.
generacija 2009---196 djece umrlo prije nego je moglo krenuti u osnovnu školu.
generacija 2010---187 djece umrlo prije nego je moglo krenuti u osnovnu školu.
generacija 2011---158 djece umrlo prije nego je moglo krenuti u osnovnu školu.
generacija 2012---148 djece umrlo prije nego je moglo krenuti u osnovnu školu.
generacija 2013---163 djece umrlo prije nego je moglo krenuti u osnovnu školu.
generacija 2014---162 djece umrlo prije nego je moglo krenuti u osnovnu školu.
generacija 2015---177 djece umrlo prije nego je moglo krenuti u osnovnu školu.
generacija 2016---170 djece umrlo prije nego je moglo krenuti u osnovnu školu.


Kakve veze ima ovaj broj za cijelu Federaciju kada promatramo 5 muslimanskih kantona

Brojevi za 5 muslimanskih kantona su sljedeći:
godina -- 0-1 | | 1-6 = ukupno
2006 -- 156 | | 72 = 228
2007 -- 137 | | 31 = 168
2008 -- 137 | | 45 = 182
2009 -- 129 | | 42 = 171
2010 -- 122 | | 36 = 158
2011 -- 98 | | 35 = 133
2012 -- 96 | | 34 = 130
2013 -- 105 | | 32 = 137
2014 -- 84 | | 36 = 120
2015 -- 103 | | 35 = 138
2016 -- 102 | | 37 = 139
2017 -- 122 | | 35 = 157

*uz dvije bitne napomene,

prva - za umrlu dojenčad (0-1) su podaci za kalendarsku godinu biltena, a ne za godište rođenja pa dolazi do duplog brojanja, npr. za 2009 ulaze svi umrli u toj kalendarskoj godini što znači da ulazi i godište 2009. ali i jedan dio 2008og pa dolazi do duplog brojanja vjerojatno oko 20ak po generaciji

druga - podaci za 1-6 su uzeti za cijelu Federaciju jer nema po kantonima tako da i tu treba oduzeti oko 20ak% od tog broja, da bi dobili broj za 5 muslimanskih kantona

kad uračunamo prvu i drugu napomenu vidimo da se radi o jedva troznamenkastom broju, (možda oko sto) potpuno irelevantnom za prosječni minus od preko 1.000 po generaciji koji je prisutan preko 20 godina

čak štoviše, taj jedva troznamenkasti minus umrlih od 0 do 6 godina starosti zapravo pokriju Hrvati prvenstveno iz Žepča i Usore, pa onda i nešto iz Vareša, Zenice, Tuzle, Sarajeva i Bihaća rođeni u Hrvatskoj a koje nije zabilježio FZS, pogotovo iz ranijih godina kada su samo rođeni Žepča i Usore u HR činili preko 50.

kada uračunamo i ovu vrlo bitnu stavku taj jedva troznamenkasti broj umrlih prije upisa u osnovnu školu postaje dvoznamenkasti broj, i to vrlo mali dvoznamenkasti broj potpuno irelevantan za minus od preko 1.000 po generaciji

to vrlo lako vidimo kada pratimo generacije u OŠ umjesto prvašića, pošto prvašići naravno nisu svi 100% rođeni u istoj godini,

ovdje pratimo 11-godišnjake u osnovnim školama u 5 muslimanskih kantona i njihovu generaciju u rođenima po FZS-u:

5 muslimanskih kantona
Godina -- god. rođenja = učenici u šk. / Živorođeni (-Razlika) | (%Pad)

2012/13 -- 2001 = 15.910 / 17.314 ( -1.404 ) | ( -8.11% )
2013/14 -- 2002 = 15.504 / 16.552 ( -1.048 ) | ( -6.33% )
2014/15 -- 2003 = 15.076 / 16.280 ( -1.204 ) | ( -7.40% )
2015/16 -- 2004 = 14.575 / 15.688 ( -1.113 ) | ( -7.09% )
2016/17 -- 2005 = 14.504 / 15.686 ( -1.182 ) | ( -7.54% )
2017/18 -- 2006 = 14.044 / 15.590 ( -1.546 ) | ( -9.92% )
2018/19 -- 2007 = 14.225 / 15.794 ( -1.569 ) | ( -9.93% )
2019/20 -- 2008 = 14.799 / 16.875 ( -2.076 ) | ( -12.30% )
2020/21 -- 2009 = 14.618 / 17.060 ( -2.442 ) | ( -14.31% )
2021/22 -- 2010 = 14.369 / 16.414 ( -2.045 ) | ( -12.46% )
2022/23 -- 2011 = 13.455 / 15.586 ( -2.131 ) | ( -13.67% )

kao što se vidi iz priloženoga, možemo uzeti bilo koju godinu, to što se u tom minusu nalazi 73 ili 84 umrlih prije polaska u školu je potpuno irelevantno, da ne spominjemo ponovo morbidnost upornog inzistiranja na umrloj djeci najmlađe dobi, (što je nešto najtragičnije što se može dogoditi), samo da bi laganjem pokušao zamaskirati i prikriti činjenicu da Muslimani upisuju fiktivne i dijasporu kao rođene u Federaciji. Koristiti se umrlom djecom u laganju -gadljivo prljavo i gnjusno.


Nebula je napisao/la:
Link na dokument Federalnog Ministarstva obrazovanja pod naslovom "A N A L I Z A uzroka nepohađanja, napuštanja i smanjenja broja učenika u osnovnim školama u Federaciji Bosne i Hercegovine"
http://fmon.gov.ba/Upload/Dokumenti/071 ... 20FBiH.pdf


Ovo ti je obrana za laganje da muslimani ne upisuju fiktivne i dijasporu?

Našao dokument star 10 godina (deset godina!) u kojem se na jednom mjestu usred teksta pojavljuje postotak. Odmah ispod u fusnoti je objašnjenje "postotka"

"Istraživanje u Bosni i Hercegovini provedeno je na reprezentativnom uzorku od 6.838
domaćinstava (od čega 4.107 u FBiH, 2.408 u RS i 323 u Brčko distriktu BiH (BD)), s ukupnom
stopom odziva domaćinstava od 91 procenta (anketirano je ukupno 5.778 domaćinstava)."


Dakle ne radi se o nikakvom službenom podatku nego o najobičnijoj anketi, i to anketi na 4.107 domaćinstava, sa stopom odaziva od 91%, znači 3.665 domaćinstava je anketirano u FBiH.

FBiH po popisu stanovništva 2013. ima 715.739 domaćinstava, dakle promatrani uzorak u ovom "istraživanju" je 0.5% domaćinstava u FBiH.

Znači da rezimiramo, našao je dokument star 10 godina, u njemu "rezultat" nazovi istraživanja na uzorku od 0.5%, bez ikakvog statističkog objašnjenja, metodologije, službenog izvora, i sada najbolji dio; uzima taj "postotak" kao sveti podatak i ekstrapolira ga na svaku generaciju i govori da Federacijom lutaju tisuće djece koje ne idu u osnovnu školu... sve to samo jer si ne želi priznati da Muslimani upisuju fiktivne i dijasporu.

Koji jad i sramota.

I najbolja stvar, po istom istraživanju stopa u Hrvatskoj je 96%, gora nego u Federaciji, i iznosila bi oko 2.000 po generaciji, što znači da one godine kada Hrvatska između prvašića i rođenih ima minus od par stotina zapravo DZS nije dobro bilježio rođene i Hrvatska zapravo ima nekoliko tisuća rođenih više po generaciji.

Praviti od sebe ovoliku budalu samo zato jer ne može podnijeti da Muslimani upisuju fiktivne i dijasporu. Jadno.

Nebula je napisao/la:
E ali kaže stručnjak Šporet "Osnovna škola je zakonom obavezna a ko bi se usudio kršiti zakon hahaha". Čovjek iskreno vjeruje da se u FBIH ljudi ne usuđuju kršiti zakon. :zubati Pa da vidimo:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/rezulta ... /230604025
Citat:
Također, veliki broj građana isključen je iz saobraćaja, a podaci pokazuju kako su 34 vozača isključena iz saobraćaja zbog upravljanja pod dejstvom alkohola. Izvještaj navodi kako je i 13 lica isključeno zbog toga što su vozili prije sticanja prava na upravljanje motornim vozilima.


Znači ovo se dešava odmah nakon što je ona budala vozeći pijan bez vozačke dozvole ubio dvije doktorice. Znači odmah nakon toga u jednom danu 13 uhvaćeno da vozi bez vozačke a 34 pod dejstvom alkohola. Hej krše zakon. Javite Šporetu :zubati

Vidi ovoga:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/vozacu- ... /230607116
Citat:
Policija Kantona Sarajevo sinoć je oduzela vozilo vozaču koji je višestruki povratnik te ima neplaćeni dug za saobraćajne prekršaje od skoro 270.000 KM


Brat nakupio 270.000 KM kazni i nastavlja da vozi. Pa kako smije kršiti zakon :zubati

Čovjek se čudi da neko u ovom cirkusu od države (pardon protektorata) krši zakon. Legenda :zubati


Kakav psihotično-šizofrenički ispad, wow :eek

Šta je ovo? Vozači, kazne? :no

Davno prije bi ti rekao da si ostaviš barem trnku samopoštovanja, ali taj brod je davno otplovio.

Nebula je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Ovo je jednostavno brutalan podatak.

Crveno su upisani prvašići. Zeleno su "rođeni" koje je objavio FZS 6 godina prije, da to su oni isti FZS podaci tako nestrpljivo očekujemo.

2021/22 -- 2015 = 13.218 / 14.255 ( -1.037 ) | ( -7.27% )
2022/23 -- 2016 = 13.009 / 14.468 ( -1.459 ) | ( -10.08% )

Nikakva magija ili iluzionistički trik ovo ne može našminkati. :D


To prije svega nije tačan podatak. U školskoj godini 2022/23 upisano je 13.418 prvačića. Otiđi na stranicu FZS i provjeri. Tačan podatak je:

2022/23 -- 2016 = 13.418 / 14.468 (-1.050) | (-7,26%)


Zašto lažeš?

slika

Naravno da su podaci točni.

Nije naš problem što je FZS SDA utvrda koja frizira podatke. Sva sreća pa za ove podatke imamo alternativu u vidu Ministarstva obrazovanja, nažalost za mnoge druge demografske podatke je FZS jedini izvor, pa moramo raditi s onim što imamo, međutim kao što rekoh, sva sreća to u ovom primjeru nije slučaj pa imamo dostupne točne podatke o prvašićima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60336
Lokacija: DAZP HQ
slika

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2021, 13:54
Postovi: 2937
Idemo dalje u revijalnom tonu

jedna usporedbica generacije koja završava osnovnu školu i rođenih te generacije po FZS-u:

5 muslimanskih kantona
Godina = Završili OŠ / Živorođeni (-Razlika) | (%Pad/Rast)

2018/19 -- 2004 = 14.032 / 15.688 ( -1.656 ) | ( -10.56% )
2019/20 -- 2005 = 14.231 / 15.686 ( -1.455 ) | ( -9.28% )
2020/21 -- 2006 = 13.459 / 15.590 ( -2.131 ) | ( -13.67% )
2021/22 -- 2007 = 13.479 / 15.794 ( -2.315 ) | ( -14.66% )
2022/23 -- 2008 = 13.962 / 16.875 ( -2.913 ) | ( -17.26% )

Muslimanima nestalo 3.000 osnovnoškolske generacije, -17% =))


4 hrvatska kantona
Godina = Završili OŠ / Živorođeni (-Razlika) | (%Pad/Rast)

2018/19 -- 2004 = 3.738 / 3.660 ( +78 ) | ( +2.13% )
2019/20 -- 2005 = 3.768 / 3.441 ( +327 ) | ( +9.50% )
2020/21 -- 2006 = 3.483 / 3.297 ( +186 ) | ( +5.64% )
2021/22 -- 2007 = 3.264 / 3.229 ( +35 ) | ( +1.08% )
2022/23 -- 2008 = 3.407 / 3.380 ( +27 ) | ( +0.80% )


omjer 5 muslimanskih i 4 hrvatska kantona

Po FZS-u | | Po završenoj osnovnoj školi
4.29 || 3.75
4.56 || 3.78
4.73 || 3.86
4.89 || 4.13
4.99 || 4.10


nije loše :001_cool ajmo po tih +20% u udjelu rođenih u federaciji :punk


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 19:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 16:42
Postovi: 2420
Lokacija: Negdi na granici svitova
Naša Kvačica je napisao/la:
saskia je napisao/la:
A jebi ga ne more i jare i pare. Svi bi pare od turista, a ne bi trpio nikakva sranja. Samo nek policija to drži na tolerantnoj razini


Mogli bi malo isprofilirati ponudu, zašto ne?


Jer je neizvedivo totalno iskorjeniti

_________________
Za dom spremni


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 27 lip 2023, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 sij 2021, 11:30
Postovi: 2729
+2 FBiH :placipicka

https://n1info.ba/vijesti/vrijeme-prola ... jeno-selo/

_________________
BiH je turd.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 89154 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3202, 3203, 3204, 3205, 3206, 3207, 3208 ... 3567  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO