HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 lis 2024, 01:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5452 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 219  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 02 lip 2023, 20:09 
Offline

Pridružen/a: 04 tra 2022, 21:03
Postovi: 531


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 02 lip 2023, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2018, 00:02
Postovi: 5021
Osip je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Njemačka je otišla u onu stvar puno ranije nego što mislimo. Trailer za film iz 1981. baziran na istinitoj priči o djeci u Berlinu.



https://en.wikipedia.org/wiki/Christiane_F._(film)

Auu, vrlo dobro izgleda, moram pogledat.

je lipa je mala
ova ostala dica ruzna ko tvorovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 02 lip 2023, 21:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2018, 00:02
Postovi: 5021
Haram je napisao/la:
Njemacka privreda? Halali njemacku privredu, poselami Recesiju.

Citat:
Deutsche Wirtschaft in Rezession abgerutscht

Ausgebremst wurde die Konjunktur vom schrumpfenden privaten Konsum. Dieser ist im Quartal um 1,2 Prozent gesunken


Citat:
Njemacka privreda skliznula u recesiju

Dodatno sjebana smanjenim konzumom. U prvoj cetvrtini 23. godine potrosnja spala za 1,2 posto.



Hajmo sankcije, hajmo NATO.

:palacgore1






bas gledo ovog jednog njemackog jutubera kako se ruga politicarima sto daju izjave da su iznenađeni njemackim upadom u recesiju LOL


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 02 lip 2023, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2018, 00:02
Postovi: 5021
VUKsaJUGA je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Njemačka je otišla u onu stvar puno ranije nego što mislimo. Trailer za film iz 1981. baziran na istinitoj priči o djeci u Berlinu.



https://en.wikipedia.org/wiki/Christiane_F._(film)

Wir Kinder vom Bahnhof Zoo
Mi djeca sa kolodvora “Zoo“
Knjiga je Biografija Christiane Felscherinow u Njemackoj je obavezna u školi.
Stvar je u tome sto njemci se prave kao da je to bio Problem 70i i 80i godina.
Politika je takva da se sad taj problem krije, istina se i dalje vidi npr. Frankfurt…
Pogledat prve 2 minute barem…

kakvi jadnici
sve su to budale bez problema,da oni imaju problema u zivotu nebi im bilo do toga

sve to treba dobro naudarat i natjerat da radi za hrvatsku placu pa da vidimo ocel se imat cime drogirat


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 03 lip 2023, 23:41 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 01:51
Postovi: 1881
AfD prvi put na 19% u nekom istraživanju.

slika


Još jedno istraživanje im daje 19%, a na istoku 30,5%.

https://www.wahlkreisprognose.de/2023/0 ... d-im-hoch/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 04 lip 2023, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44060
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
VUKsaJUGA je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Njemačka je otišla u onu stvar puno ranije nego što mislimo. Trailer za film iz 1981. baziran na istinitoj priči o djeci u Berlinu.



https://en.wikipedia.org/wiki/Christiane_F._(film)

Wir Kinder vom Bahnhof Zoo
Mi djeca sa kolodvora “Zoo“
Knjiga je Biografija Christiane Felscherinow u Njemackoj je obavezna u školi.
Stvar je u tome sto njemci se prave kao da je to bio Problem 70i i 80i godina.
Politika je takva da se sad taj problem krije, istina se i dalje vidi npr. Frankfurt…
Pogledat prve 2 minute barem…


Slučajno sam saznao, preko ove predivne pjesme prvo (sa TikToka), gdje su iskoristili kadrove iz filma za video podlogu.



Dakle, Berlin u 70im i 80im, kritično! Ogromna populacija djece ovisnika, uz otvoreno toleriranje pedofilije ("dječja prostitucija"). Ovo što se vidi u pjesmi je predepresivno, nemam niti najmanju želju pogledati cijeli film.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 07 lip 2023, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Svi roditelji bi trebali gledati takve filmove. Kad primjete da nestaju stvari doma (zbog preprodaje) tad je već kasno. Sve signale su propustili i dijete je teški ovisnik.
Period za reagiranje je jako kratak za Heroin.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 07 lip 2023, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Citat:


Shah and Farah of Persia in Germany 1967


Koji pad.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 07 lip 2023, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Naravno, nije nikakav dokaz u statistickom smislu rijeci, ali kojeg god Nijemca, Nijemicu, da sretnem, onako srednjih godina ili u svojim tridesetim, pa upitam za Baerbock i njenu stranku, jal prevrcu ocima jal nesto bezazleno lanu. I to su sve "obicni ljudi", nista posebno ideologizirani.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 12 lip 2023, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Cistoca zelenogamadi

Ono o cemu sam govorio, sef Zelenih, Robert Habeck i obiteljske strukture..



:)

Ovo je mainstream medij.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 14 lip 2023, 14:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2017, 19:23
Postovi: 3474
slika

_________________
Hrvatska Hrvatom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 14 lip 2023, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Pričao sam jučer sa jednom studenticom germanistike iz Zagreba. Kaže da im se profesori Nijemci koji dođu predavati žale da hrvatski studenti znaju više o njemačkoj kulturi od mladih Nijemaca i da Nijemci više ne drže do sebe i do svoje kulture.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 14 lip 2023, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1922
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
Reconquista je napisao/la:
Pričao sam jučer sa jednom studenticom germanistike iz Zagreba. Kaže da im se profesori Nijemci koji dođu predavati žale da hrvatski studenti znaju više o njemačkoj kulturi od mladih Nijemaca i da Nijemci više ne drže do sebe i do svoje kulture.



Radi se o drukčijem obrazovnom sustavu.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 14 lip 2023, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Ma naravno. To je.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 14 lip 2023, 14:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1922
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
Reconquista je napisao/la:
Ma naravno. To je.



Tamo je znatno veći jaz između strukovnog i gimnazijskog obrazovanja- selekcija se odvija ranije i rigoroznije (odvija se otprilike u ekvivalentu našeg 4. razreda OŠ). No u prosječnoj njemačkoj gimnaziji (poglavito ako je društvenog smjera) ćeš imati garantiran dril iz nacionalne kulture od A do Ž.

Dok je s druge strane strukovno obrazovanje baš to- strukovno obrazovanje sa slabom općeobrazovnom komponentom.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 14 lip 2023, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Flamel je napisao/la:
Reconquista je napisao/la:
Ma naravno. To je.



Tamo je znatno veći jaz između strukovnog i gimnazijskog obrazovanja- selekcija se odvija ranije i rigoroznije (odvija se otprilike u ekvivalentu našeg 4. razreda OŠ). No u prosječnoj njemačkoj gimnaziji (poglavito ako je društvenog smjera) ćeš imati garantiran dril iz nacionalne kulture od A do Ž.

Dok je s druge strane strukovno obrazovanje baš to- strukovno obrazovanje sa slabom općeobrazovnom komponentom.


Cisti problem kapitalizma i nejednakosti. Tako je i u Austriji. Nesto bolje u zadnje vrijeme ali uglavnom ces po gimnazijama naci 80 posto djece budzovana. I nastavnicko osoblje se ponasa podanicki, gazdo-ulizivacki, ponizno kako to fine sluge stoljecima cine, pa djecu iz siromasnijih porodica koja se tamo nadju jer su nadprosjecno inteligentna cesto tretiraju losije od djece budzovana. Provjereno, i licno i kroz price starijih, mladjih, ma svih - provjereno putem intervjua. Malogradjansko, ljigavo poluroblje..ona kasta direkt ispod gazde koju gazda koristi da bi vladao drugima. Svaka i ogromna cast izuzecima.

Na taj nacin se osigurava da obrazovanje, a tako i moc i novac, ostaju tu gdje jesu. Da stoka, citaj radnicki narod, ostane tu dje mu je i mjesto. Hitler npr. nije htio pobiti sve Slavene. Jevreje da, ali Slavene ne. On im je samo htio pobiti one s visim obrazovanjem, one pametnije, a ovo drugo ostaviti da zivotari i sluzi. U biti sistem koji sam opisao se ideoloski u svojoj srzi ne razlikuje od hitlerovskog iako ne ubija. Hitler s kapitalizmom nije imao nikakvu frku - stavise, on je glavne neprijatelje kapitalizma, sovjetske boljsevike, smatrao ujedno i svojim najvecim neprijateljima. To nije palo tek tako s neba, to nije bilo slucajno.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 14 lip 2023, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1922
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
Haram je napisao/la:

Cisti problem kapitalizma i nejednakosti. Tako je i u Austriji. Nesto bolje u zadnje vrijeme ali uglavnom ces po gimnazijama naci 80 posto djece budzovana. I nastavnicko osoblje se ponasa podanicki, gazdo-ulizivacki, ponizno kako to fine sluge stoljecima cine, pa djecu iz siromasnijih porodica koja se tamo nadju jer su nadprosjecno inteligentna cesto tretiraju losije od djece budzovana. Provjereno, i licno i kroz price starijih, mladjih, ma svih - provjereno putem intervjua. Malogradjansko, ljigavo poluroblje..ona kasta direkt ispod gazde koju gazda koristi da bi vladao drugima. Svaka i ogromna cast izuzecima.

Na taj nacin se osigurava da obrazovanje, a tako i moc i novac, ostaju tu gdje jesu. Da stoka, citaj radnicki narod, ostane tu dje mu je i mjesto. Hitler npr. nije htio pobiti sve Slavene. Jevreje da, ali Slavene ne. On im je samo htio pobiti one s visim obrazovanjem, one pametnije, a ovo drugo ostaviti da zivotari i sluzi. U biti sistem koji sam opisao se ideoloski u svojoj srzi ne razlikuje od hitlerovskog iako ne ubija. Hitler s kapitalizmom nije imao nikakvu frku - stavise, on je glavne neprijatelje kapitalizma, sovjetske boljsevike, smatrao ujedno i svojim najvecim neprijateljima. To nije palo tek tako s neba, to nije bilo slucajno.



E, znao sam baš da ćeš se javiti na ovo :zubati
Ne kažem da je da je u AT i DE obrazovni sustav bez mane, ali dobro funkcionira- i tamo možeš bez gimnazije na faks-doduše malo kompliciranijim, zaobilaznim putem, ali može se. No ono u čemu su briljantni je veza gospodarstva i strukovnog školstva, često već nakon odrađenog naukovanja/prakse u nekoj tvrtci možeš dobiti posao za stalno. (Dok to u Hrvatskoj funkcionira samo na papiru)

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 14 lip 2023, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Flamel je napisao/la:
Haram je napisao/la:

Cisti problem kapitalizma i nejednakosti. Tako je i u Austriji. Nesto bolje u zadnje vrijeme ali uglavnom ces po gimnazijama naci 80 posto djece budzovana. I nastavnicko osoblje se ponasa podanicki, gazdo-ulizivacki, ponizno kako to fine sluge stoljecima cine, pa djecu iz siromasnijih porodica koja se tamo nadju jer su nadprosjecno inteligentna cesto tretiraju losije od djece budzovana. Provjereno, i licno i kroz price starijih, mladjih, ma svih - provjereno putem intervjua. Malogradjansko, ljigavo poluroblje..ona kasta direkt ispod gazde koju gazda koristi da bi vladao drugima. Svaka i ogromna cast izuzecima.

Na taj nacin se osigurava da obrazovanje, a tako i moc i novac, ostaju tu gdje jesu. Da stoka, citaj radnicki narod, ostane tu dje mu je i mjesto. Hitler npr. nije htio pobiti sve Slavene. Jevreje da, ali Slavene ne. On im je samo htio pobiti one s visim obrazovanjem, one pametnije, a ovo drugo ostaviti da zivotari i sluzi. U biti sistem koji sam opisao se ideoloski u svojoj srzi ne razlikuje od hitlerovskog iako ne ubija. Hitler s kapitalizmom nije imao nikakvu frku - stavise, on je glavne neprijatelje kapitalizma, sovjetske boljsevike, smatrao ujedno i svojim najvecim neprijateljima. To nije palo tek tako s neba, to nije bilo slucajno.



E, znao sam baš da ćeš se javiti na ovo :zubati
Ne kažem da je da je u AT i DE obrazovni sustav bez mane, ali dobro funkcionira- i tamo možeš bez gimnazije na faks-doduše malo kompliciranijim, zaobilaznim putem, ali može se. No ono u čemu su briljantni je veza gospodarstva i strukovnog školstva, često već nakon odrađenog naukovanja/prakse u nekoj tvrtci možeš dobiti posao za stalno.


E jebiga tesko za pogoditi kad uglavnom pisem na vanjskoj politici. :D


Istina, moze se na faks, i ja sam tako jer nisam ni mogao drugacije posto sam kao klinac "bahnuo" ovde pa je gimnazija bila nesto sto se "mozda jede". Ali rijec je o onom elementarnom obrazovanju. Jbg. ja sam bio iznimka po mnogo cemu, da se ne hvalim sad, ali za vecinu te djece koja su "strukturalno zakinuta" to ne vazi. Ostanu obicno tu gdje jesu i samo 20 posto njih zavrsi na faksovima. Tako se tradira stoljecima ustalozena nepravda.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 14 lip 2023, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1922
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
Haram je napisao/la:
E jebiga tesko za pogoditi kad uglavnom pisem na vanjskoj politici. :D


Istina, moze se na faks, i ja sam tako jer nisam ni mogao drugacije posto sam kao klinac "bahnuo" ovde pa je gimnazija bila nesto sto se "mozda jede". Ali rijec je o onom elementarnom obrazovanju. Jbg. ja sam bio iznimka po mnogo cemu, da se ne hvalim sad, ali za vecinu te djece koja su "strukturalno zakinuta" to ne vazi. Ostanu obicno tu gdje jesu i samo 20 posto njih zavrsi na faksovima. Tako se tradira stoljecima ustalozena nepravda.



Slažem se da im selekcija nije najpravednija i to rano-već s 10-11 godina, ali realno i u Austriji i u Njemačkoj možeš bez faksa živjeti bogovski ako se malo potrudiš.

A što bi tek rekao za američki obrazovni sustav- nema kriminalnijeg ustroja osnovnih i srednjih škola od američkog.
Ako hoćeš od djeteta napraviti prvoklasnog lopova i lažova, samo ga pošalji u američku školu.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 15 lip 2023, 09:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Flamel je napisao/la:
Haram je napisao/la:
E jebiga tesko za pogoditi kad uglavnom pisem na vanjskoj politici. :D


Istina, moze se na faks, i ja sam tako jer nisam ni mogao drugacije posto sam kao klinac "bahnuo" ovde pa je gimnazija bila nesto sto se "mozda jede". Ali rijec je o onom elementarnom obrazovanju. Jbg. ja sam bio iznimka po mnogo cemu, da se ne hvalim sad, ali za vecinu te djece koja su "strukturalno zakinuta" to ne vazi. Ostanu obicno tu gdje jesu i samo 20 posto njih zavrsi na faksovima. Tako se tradira stoljecima ustalozena nepravda.



Slažem se da im selekcija nije najpravednija i to rano-već s 10-11 godina, ali realno i u Austriji i u Njemačkoj možeš bez faksa živjeti bogovski ako se malo potrudiš.

A što bi tek rekao za američki obrazovni sustav- nema kriminalnijeg ustroja osnovnih i srednjih škola od američkog.
Ako hoćeš od djeteta napraviti prvoklasnog lopova i lažova, samo ga pošalji u američku školu.


Citat:
Slažem se da im selekcija nije najpravednija i to rano-već s 10-11 godina, ali realno i u Austriji i u Njemačkoj možeš bez faksa živjeti bogovski ako se malo potrudiš.


Sve zavisi sta od zivota ocekujes. Ali uglavnom da. Et. komsija je automehanicar koji radi u radnji za bicikle - prodaja, popravke, i tu je jedan glavnih radnika, ima mjesecno 2,7 milje netto. I to naravno 14 puta godisnje kao svi ovde. I s toliko para se komotno moze "prezivjeti". Ali ne radi se o tome vec o ravnopravnosti i tome da ocigledno nemaju sva djeca iste startne pozicije i da se u praksi zivi nesto sto teorija ko fol ne dopusta.

Ustvari isti princip kao i u vezi svega u kapitalizmu - dok god sa stola spadne dovoljno mrvica za "stoku" zvanu narod, dobro je. Cim mrvica bude manje nastaje frka. Ali nema tu ni J od jednakopravnosti vec se ustvari radi o nekoj vrsti "tehnoloskog feudalizma" u kojem jedino tehnologija omogucava da se nahrani/zabavi (TittyTainment) najveci dio puka, dok su razlike izmedju onih gore i onih dole vece nego u srednjovjekovnom feudalizmu.


Citat:
A što bi tek rekao za američki obrazovni sustav- nema kriminalnijeg ustroja osnovnih i srednjih škola od američkog.
Ako hoćeš od djeteta napraviti prvoklasnog lopova i lažova, samo ga pošalji u američku školu.[


Goni ih ukurac. Kod njih je maltene sve bolesno. Problem je u tome sto nam oni machetom krshe put kroz dzunglu a mi ih pratimo s malim zakasnjenjem.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 25 lip 2023, 19:08 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 01:51
Postovi: 1881
Izgleda da je AfD dobio prvog guvernera (ili kako se već zove kod njih) nekog distrikta u Nemačkoj. U pitanju je mali distrikt Sonnenberg od 57k stanovnika u Thuringiji.
Kandidat AfD-a Sesselman je pre dve nedelje u prvom krugu osvojio 47%. U drugom krugu danas mu je protivkandidat bio Kopper iz CDU koga su podržale sve ostale stranke.
Sesselman ima 54,1% nakon prebrojanih 65 od 69 biračkih mesta.

slika


U stvari sada na 67 od 69 on ima 53,4% tako da je očigledno pobednik.

http://twitter.com/Wahlen_DE/status/167 ... vE37cuAAAA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 26 lip 2023, 19:41 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 01:51
Postovi: 1881
Wahlkreisprognose

CDU/CSU: 24%
AfD: 21%
SPD: 21%
Grune: 14,5%
FDP: 6%
Linke: 4,5%
Ostali: 9%

S obzirom da CSU (iako uvek u koaliciji sa CDU) nastupa na posebnoj listi i osvaja oko 5-6% velika je mogućnost da bi AfD u ovom trenutku pojedinačno bio najjača stranka u Nemačkoj.

Po ovome AfD bi bio najjači svuda u istočnoj Nemačkoj (osim Berlina), a prvi put bi bili najjači i u jednom delu zapadne Nemačke (regija Pfalz u saveznoj državi Rheinland-Pfalz).
U istočnoj Nemačkoj (bez Berlina) su inače na 32% po istraživanju sa početka meseca.

https://www.wahlkreisprognose.de/2023/0 ... -legen-zu/

Videćemo u narednim danima da li će im ova pobeda dodatno uticati na rast rejtinga. Inače ono što više daje na važnosti ovoj pobedi (iako simbolična u malom distriktu) je činjenica da su pobedili u drugom krugu kandidata iz partije koja se ipak kod dela birača i dalje percipira kao desni centar i konzervativna. Pretpostavljam da bi protivkandidata SDP-a ili Zelenih pobedili ubedljivije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 27 lip 2023, 07:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6294
Kandidat krajnje desne Alternative za Njemačku (AfD) pobijedio je na izborima u nedjelju te je ta stranka po prvi puta dobila čelnika okruga, što predstavlja ogroman preokret za stranku koja uživa rekordno visoku podršku u anketama na nacionalnoj razini.
Deset godina star AfD, s kojim glavne stranke u Njemačkoj službeno odbijaju surađivati zbog njegovih radikalnih stavova, pobijedio je u drugom krugu lokalnih izbora u okrugu Sonneberg u istočnoj njemačkoj saveznoj zemlji Tiringiji, osvojivši 52,8 posto glasova.


Njemci na aparatima govore moraju prihvatiti izbore jer su demokratski =))

“Svatko mora biti svjestan toga da AfD šteti Njemačkoj. To je stranka bez sadržaja i bez ideja za goruća pitanja poput klimatskih promjena ili budućnosti mirovinskog sustava”, rekao je dopredsjednik vladinog SPD-a.

Kmeka na radiju kao nije ponudio nista u izbornom pogramu tipa bit ce los kao i mi zasto ste ga birali ali to je tradicija kazanjavanja vladajucih.

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 27 lip 2023, 14:13 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2023, 13:56
Postovi: 1310
Polako doći će vreme kad će i na nacionalnom nivou biti probijen sanitarni kordon .

_________________
Islamo"levičarenje" na Zapadu koriste levicu za svoje ciljeve .
Pa je levica u njihovim rukama toljaga kojom se disciplinuje desnica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 29 lip 2023, 00:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 29270
AfD nije naklonjen Kosovarima i bosanskim muslimanima.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5452 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 219  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Vukota i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO