|
|
Stranica: 1/1.
|
[ 11 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
Pete_US
|
Naslov: Ljulja se istok i zapad, ljulja se sjever i jug! Postano: 30 sij 2011, 07:59 |
|
Pridružen/a: 13 pro 2009, 23:26 Postovi: 497 Lokacija: USA & RS
|
A Baznija, i sto to sve znaci za nju? Ovo je sada preozbiljno! Tko je prije samo par dana mogao i pomisliti da ce se tako opasno zaljuljati cijeli arapski svijet. Ajde Tunis, ali Egipat je velika i vazna zemlja, i ako i kad padne Mubarak, moze pasti doslovce svaki od rezima u regionu. A onda moze doci i do promjena u Turskoj, Pakistanu, i bilo gdje u islamskom svijetu pa i sire (vidim i u Albaniji se zakuhalo). Sumnjam da ce ijedna od tih promjena dovoditi nove rezime koji su pro-zapadniji od postojecih, mada tko zna, ovisi tko je zapravo iza ovih masovnih revolta. Hoce li to biti slicno Iranu, ili su ovo vise populisti-socijalisti (kao Zlajini, mozda je covjek bio u trendu jos prije Tunisa  ?) nego islamisti? Moguce da ce se globalni odnosi ubrzano mjenjati, i to na stetu zapada i Amerike, te posebice Izraela. No da li ce EU probati tu malo solirati? I sto ce to znaciti za pristup MZ Bazniji i njenim problemima? BiH je bila jako nisko na listi prioriteta, prije svih Amerike (gospodarska kriza, Irak, Avganistan, Kina), i mislim da ce tek sada posve sici sa radarskog ekrana. Amerika se zaglibila u dva rata, ogromni deficiti, a sad se ljuljaju vazni saveznici u vitalno vaznom regionu sa naftom. Sansa za Europu da se vise nametne? A onda opet, i EU ce sigurno imati pune ruke posla kako sa tim novim arapskim rezimima. Moguce da BiH slijedi proces unutarnje fragmentacije zbog nemogucnosti dogovora, pri cemu ce MZ samo gledati da se ne puca i ne bude vecih sranja, al ce u principu bit "dogovorite se kako znate" ili "ako se ne mozete dogovoriti, neka vam bude status quo", ali ce to onda biti de facto sto tko dograbi, naravno bez pucanja i etnickog ciscenja, ali svejedno grabez za ovlasti i teritorije? Eh da barem hoce ispasti da netko potjera tu hebenu stoku od House of Saud u izbjeglistvo u London  . Uhhhh, kako bi to volio vidjeti! A to bi i za BiH dalo tracak nade, da vise nitko ne financira te hebene fanatike... Cini se da ulazimo u period povisenog rizika al moze na koncu biti dobro za Balkan i BiH? A i za same te zemlje i narode, da im se vise ovi diktatori i apsolutne monarhije skidaju s ***, mada sam ja uvijek skeptican glede revolucija i prevrata, rijetko to na veliko dobro izadje...
_________________ Dum spiro spero.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
pjosip
|
Naslov: Re: Ljulja se istok i zapad, ljulja se sjever i jug! Postano: 30 sij 2011, 09:05 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10 Postovi: 4386
|
|
Hm...
Dakle, slijedi ovakav slijed događaja:
1.) Pad pitanja BiH na listi prioriteta zapada 2.) Prepustanje daljnjeg razvoja situacije dogovoru BiH strana 3.) Zauzimanje novih pozicija svake od strana
Bit će zanimljivo vidjeti kako će sarajevski jalijaši reagirati. U svakom slučaju vrijeme je počelo raditi protiv njih a njihov "sabur" i čekanje da se nešto desi samo od sebe bi se moglo početi razvijati u za njih sasvim neočekivanom smjeru.
_________________ Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi
|
|
| Vrh |
|
 |
|
pjosip
|
Naslov: Re: Ljulja se istok i zapad, ljulja se sjever i jug! Postano: 30 sij 2011, 09:40 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10 Postovi: 4386
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Mar-kan
|
Naslov: Re: Ljulja se istok i zapad, ljulja se sjever i jug! Postano: 30 sij 2011, 09:46 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45 Postovi: 34233
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ministry of Sound
|
Naslov: Re: Ljulja se istok i zapad, ljulja se sjever i jug! Postano: 30 sij 2011, 10:26 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25 Postovi: 43692 Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
|
pjosip je napisao/la: Još se i Sanela razvodi od ćelavog bankara: http://www.sarajevo-x.com/showtime/show ... /110129008Osipaju se utvrde BiH lobija! Ovo je offtopic, ali nemoj tako bola, njena TV1 je trenutno svjetlo u medijskom mraku Sarajeva...poprilično su korektni, kritiziraju SDP, gostovala Oldskul itd. Bacite se na posao momci, Sanela bi mogla biti vrijedna preko $50m
_________________ sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
|
|
| Vrh |
|
 |
|
pjosip
|
Naslov: Re: Ljulja se istok i zapad, ljulja se sjever i jug! Postano: 30 sij 2011, 10:35 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10 Postovi: 4386
|
Ministry of Sound je napisao/la: pjosip je napisao/la: Još se i Sanela razvodi od ćelavog bankara: http://www.sarajevo-x.com/showtime/show ... /110129008Osipaju se utvrde BiH lobija! Ovo je offtopic, ali nemoj tako bola, njena TV1 je trenutno svjetlo u medijskom mraku Sarajeva...poprilično su korektni, kritiziraju SDP, gostovala Oldskul itd. Bacite se na posao momci, Sanela bi mogla biti vrijedna preko $50m Onda dobro. Sanela, bil se dala jednom škutoru?
_________________ Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ringo10
|
Naslov: Re: Ljulja se istok i zapad, ljulja se sjever i jug! Postano: 30 sij 2011, 12:29 |
|
Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:27 Postovi: 88
|
pjosip je napisao/la: Ministry of Sound je napisao/la: Ovo je offtopic, ali nemoj tako bola, njena TV1 je trenutno svjetlo u medijskom mraku Sarajeva...poprilično su korektni, kritiziraju SDP, gostovala Oldskul itd.
Bacite se na posao momci, Sanela bi mogla biti vrijedna preko $50m
Onda dobro. Sanela, bil se dala jednom škutoru? Pošto love nemaš, barem ne onoliko koliko treba da bi te prihvatila kao klasno ravnopravnog, onda ti je jedina šansa ako imaš golemu i moćnu belegiju. Ako nemaš ni to, mani se ćorava posla.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
i_jopet
|
Naslov: Re: Ljulja se istok i zapad, ljulja se sjever i jug! Postano: 30 sij 2011, 15:53 |
|
Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44 Postovi: 8793
|
Pete_US je napisao/la: Cini se da ulazimo u period povisenog rizika al moze na koncu biti dobro za Balkan i BiH? A i za same te zemlje i narode, da im se vise ovi diktatori i apsolutne monarhije skidaju s ***, mada sam ja uvijek skeptican glede revolucija i prevrata, rijetko to na veliko dobro izadje...
Znaš kako se kaže, iza poplave prvo isplivaju govna.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Dart Vader
|
Naslov: Re: Ljulja se istok i zapad, ljulja se sjever i jug! Postano: 30 sij 2011, 17:11 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 23:10 Postovi: 176
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Đipalo Junuz
|
Naslov: Re: Ljulja se istok i zapad, ljulja se sjever i jug! Postano: 31 sij 2011, 00:03 |
|
Pridružen/a: 30 stu 2010, 10:05 Postovi: 1654 Lokacija: Herceg-Bosna
|
Padaju vlade! Ljudi na ulicama! Vojska na ulicama! Gospodo,vrijeme je! 
_________________ Sveti Ante platit ću ti misu, samo reci koji naši nisu !
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Dart Vader
|
Naslov: Re: Ljulja se istok i zapad, ljulja se sjever i jug! Postano: 31 sij 2011, 08:37 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 23:10 Postovi: 176
|
Đipalo Junuz je napisao/la: Padaju vlade! Ljudi na ulicama! Vojska na ulicama! Gospodo,vrijeme je!  Prvo malo mi(sad 5.Februara u BGD-u)pa onda refleksija na NATO tvorevinu bIh. Ide to po svetu kao neki talas. 
_________________ http://www.youtube.com/watch?v=edFQTZpf8yM
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Stranica: 1/1.
|
[ 11 post(ov)a ] |
|
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|