HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 srp 2024, 22:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331 ... 336  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 01 stu 2022, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21381
Nema druge pored hermetičnog zatvaranja granice na potezu Una-Plješivica.

_________________
#Zoki 2024


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 01 stu 2022, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
Junuz Djipalo je napisao/la:
Treba se miješati ali treba odrastati u zapadnoj sferi, pritom mislim zapadno odgojen nebitno gdje.

slika

Ne smije se dat religiji i plemenskim običajima da vladaju djecom, barem ne na silu, bilo zbog zakona, bilo zbog pritiska roditelja.

Koji si ti subverzivni zlobnik.

Evo ti tvoje mjesanje

slika
slika

Te rasno mjesane i nehomogene zemlje su apsolutno najgore zajednice za zivit. Gore su cak i od najsiromasnijih zemalja jer siromasna ali homogena zemlja bar ima taj efekt da je drustvena kohezija relativno visoka i da je ljudima stalo donekle do zajednice jer je genetski NJIHOVA.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 01 stu 2022, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36503
Lokacija: Gl. grad regije
Pokazuje mi homogenu sredinu i onda objasnjava kako nisu dobre.

Naravno da nije dobro imat hrpu zatucanih neobrazovanih Nigerijaca ni u Nigeriji ni u Engleskoj ali je dobro imati hrpu obrazovanih, liberalnih Nigerijaca i u Nigeriji i u Engleskoj.

Upoznao sam neke garave u Londonu. Držali IT predavanja, ja nisam skužio razliku u ponašanju i govoru njih i drugih Engleza.

Jedino je jedan gledao hoću li pružit ruku kod upoznavanja. Boli njega jesi ti rasist ili nisi ali hoće ljudi izbjeći nelagodu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 01 stu 2022, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21381
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pokazuje mi homogenu sredinu i onda objasnjava kako nisu dobre.

Naravno da nije dobro imat hrpu zatucanih neobrazovanih Nigerijaca ni u Nigeriji ni u Engleskoj ali je dobro imati hrpu obrazovanih, liberalnih Nigerijaca i u Nigeriji i u Engleskoj.

Upoznao sam neke garave u Londonu. Držali IT predavanja, ja nisam skužio razliku u ponašanju i govoru njih i drugih Engleza.

Jedino je jedan gledao hoću li pružit ruku kod upoznavanja. Boli njega jesi ti rasist ili nisi ali hoće ljudi izbjeći nelagodu.

95% migranata nisu niti blizu korisni kao tvoji IT.

Uvjerljiva većina njih su niskoplaćeno roblje a ne stručnjaci. To je ralnost od koje eurofanatici bježe kao vrag od tamjana

_________________
#Zoki 2024


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 01 stu 2022, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36503
Lokacija: Gl. grad regije
Pa dobro, ni ja ne idealiziram imigrante, treba opreza.

Dobro je netko rekao tu neki dan. Previše ste binarni, za i protiv. Kao da nema ništa između.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 01 stu 2022, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pokazuje mi homogenu sredinu i onda objasnjava kako nisu dobre.

Naravno da nije dobro imat hrpu zatucanih neobrazovanih Nigerijaca ni u Nigeriji ni u Engleskoj ali je dobro imati hrpu obrazovanih, liberalnih Nigerijaca i u Nigeriji i u Engleskoj.

Upoznao sam neke garave u Londonu. Držali IT predavanja, ja nisam skužio razliku u ponašanju i govoru njih i drugih Engleza.

Jedino je jedan gledao hoću li pružit ruku kod upoznavanja. Boli njega jesi ti rasist ili nisi ali hoće ljudi izbjeći nelagodu.

Ne takijaj.

Izmisane sredine su najgore. Ne samo one u kojima ima vise kultura vec one u kojima su najvise izmjesani bioloski. Tvoje glumatanje da se to ne vidi na svim podatcima je transparentno.

I ne, edukacija nema magican ucinak da minja ljudsku prirodu. Heterogenost je objektivno nepozeljna.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 08 vel 2023, 18:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Irci zadnjih mjeseci stalno prosvjeduju protiv ulaska migranata.
Šta govore TV kamerama to se ni u Hrvatskoj ljudi ne bi usudili lako.

Sve što je dovoljno da se društvo nepovratno uništi i stvore temelji za buduće ratove je jedan, ili dva, mandata jedne osobe premijera.
Kojem su obećali dobru plaću poslije prevrtljive i nesigurne političke karijere, i radno mjesto u Briselu, jakoj banci, CEO za prodavanje prdimahovine ili u "Novoj svjetskoj vladi".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 12 srp 2023, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36503
Lokacija: Gl. grad regije
Ništa im nije sveto.

https://www.instagram.com/reel/CtHKhuUo ... M1YmI2Ng==

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 13 srp 2023, 09:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36503
Lokacija: Gl. grad regije
150 k Rusa u BiH. Pa postat će pravoslavni većina i prije očekivanja:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-g ... 78953.aspx

O.K. izgleda da je i ovo razlog:

https://www.fokus.ba/vijesti/bih/otkriv ... h/2590261/

Ali svakako nezanemariv broj.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 13 srp 2023, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 6119
Junuz Djipalo je napisao/la:
Naravno da nije dobro imat hrpu zatucanih neobrazovanih Nigerijaca ni u Nigeriji ni u Engleskoj ali je dobro imati hrpu obrazovanih, liberalnih Nigerijaca i u Nigeriji i u Engleskoj.

.


Da bi ovo napisao, čovjek stvarno mora biti ne glup, nego mentalno poremećen.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 13 srp 2023, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36503
Lokacija: Gl. grad regije
Sad bi Kvakonja rek'o: Opet je svs pogešno Junuz shvatio! :zubati

Evo primjer.

https://www.vecernji.hr/vijesti/70-ih-s ... ao-1446996

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 13 srp 2023, 19:44 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25058
Lokacija: Heartbreak Hotel
Junuz Djipalo je napisao/la:
Sad bi Kvakonja rek'o: Opet je svs pogešno Junuz shvatio! :zubati

Evo primjer.

https://www.vecernji.hr/vijesti/70-ih-s ... ao-1446996


Tko primio Radwana ne doćeko Đurđevdana.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 13 srp 2023, 20:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25058
Lokacija: Heartbreak Hotel
Hroboatos je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Naravno da nije dobro imat hrpu zatucanih neobrazovanih Nigerijaca ni u Nigeriji ni u Engleskoj ali je dobro imati hrpu obrazovanih, liberalnih Nigerijaca i u Nigeriji i u Engleskoj.

.


Da bi ovo napisao, čovjek stvarno mora biti ne glup, nego mentalno poremećen.



Nije kriv Junuz, obuzeo ga je Nečastivi.

Moraćemo zvati kakvog egzorcistu, npr fra Božu Radoša.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 13 srp 2023, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59470
Lokacija: DAZP HQ
Bobovac je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Sad bi Kvakonja rek'o: Opet je svs pogešno Junuz shvatio! :zubati

Evo primjer.

https://www.vecernji.hr/vijesti/70-ih-s ... ao-1446996


Tko primio Radwana ne doćeko Đurđevdana.


meni Joukhadar baš danas mail poslao. :zubati

čovjek je vlasnik jedne od 4 veledrogerije u Hrvatskoj.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 25 srp 2023, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36503
Lokacija: Gl. grad regije
Ženska je avion. Umjesto što se zafrkavate po forumu bolje da ste gOnjali ovu:

https://www.instagram.com/sandrakaracic ... 2r68idGCcc

Nego, Nigerijaca će uskoro bit kao pola stanovnika EU.

Bojim se da nam je ovo budućnost. I obratno naravno, muž bijel i žena crna.

Sad, prvo nam upada njegova boja kože u oči, ali ne može bit lik bezveznjak ako je ovakvu tetu ćopio. Vidi se da se brine o sebi, i ne djeluje tupasto. Sretno mladencima. Nadam se samo da će se vratit u Hercegovinu. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 26 srp 2023, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2022, 18:09
Postovi: 395
Gdje god je bijeda, tu su i nepismenost, kriminal i nasilje. To nema veze sa etnickim porijeklom ili rasom. Skoro sam gledao podcast sa izraelskim nobelovcem Danon Shechtmanom koji kaze da treba pomagati siromasnim zemljama i zbog vlastitih interesa, jer u suprotnom ce biti suoceni valovima migranata kao sto i jeste slucaj. Ti ljudi dolaze iz sredina gdje ljudski zivot vazi samo nesto ako je u krvnom srodstvu odnosno u sklopu plemena. Tamo nema drustva, nema socijalne drzave. Pleme je socijalna drzava. Ti ljudi onda dodju u zapadna, visoko individualizirana drustva, i prvo sto vide je plijen (socijala, zene). Pravnu drzavu i socijalno zbrinjavanje shvacaju kao slabost i naivnost zapadnjaka i kao poziv na divljanje i kriminal bez ozbiljnih posljedica. U maticnim zemljama bi bili jednostavno strijeljani dok se ovdje godinama odugovlace procesi, zatvori im dodju kao hoteli o trosak poreznih obveznika, ne moze ih se protjerati zbog ovog ili onog zakona itd. Kakve ekonomske okolnosti, takvo drustveno stanje i kultura.

Masovna migracija se nerijetko koristi i kao geostratesko oruzje. Migrantska kriza od 2015, koja de facto traje do danas, je americki udar na Evropu koja im je postala previse neovisna. Neki tvrde da je prvi udar poceo sa napadom na Milosevicevu Jugoslaviju 1999. godine zarad demonstracije americke sile nad Evropom koju je opet trebalo napomenuti "gdje joj je mjesto." Nije to naravno jedini razlog, ali je moguce bio veliki faktor. Evropu je i kasnije opet trebalo malo zastrasiti nakon sto je EU sve otvorenije pocela isticati svoje ambicije za "strateskom autonomijom" i nakon sto se Njemacka sve vise pocela ponasati kao evropski hegemon. Vazali nemaju pravo na takve ambicije. Pa i ovaj rat u Ukrajini ima ulogu da EU definitivno stavi pod americku cizmu i transformira istu u ekskluzivno trziste za americku robu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 26 srp 2023, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36503
Lokacija: Gl. grad regije
hilbert je napisao/la:
Gdje god je bijeda, tu su i nepismenost, kriminal i nasilje. To nema veze sa etnickim porijeklom ili rasom. Skoro sam gledao podcast sa izraelskim nobelovcem Danon Shechtmanom koji kaze da treba pomagati siromasnim zemljama i zbog vlastitih interesa, jer u suprotnom ce biti suoceni valovima migranata kao sto i jeste slucaj. Ti ljudi dolaze iz sredina gdje ljudski zivot vazi samo nesto ako je u krvnom srodstvu odnosno u sklopu plemena. Tamo nema drustva, nema socijalne drzave. Pleme je socijalna drzava. Ti ljudi onda dodju u zapadna, visoko individualizirana drustva, i prvo sto vide je plijen (socijala, zene). Pravnu drzavu i socijalno zbrinjavanje shvacaju kao slabost i naivnost zapadnjaka i kao poziv na divljanje i kriminal bez ozbiljnih posljedica. U maticnim zemljama bi bili jednostavno strijeljani dok se ovdje godinama odugovlace procesi, zatvori im dodju kao hoteli o trosak poreznih obveznika, ne moze ih se protjerati zbog ovog ili onog zakona itd. Kakve ekonomske okolnosti, takvo drustveno stanje i kultura.

Masovna migracija se nerijetko koristi i kao geostratesko oruzje. Migrantska kriza od 2015, koja de facto traje do danas, je americki udar na Evropu koja im je postala previse neovisna. Neki tvrde da je prvi udar poceo sa napadom na Milosevicevu Jugoslaviju 1999. godine zarad demonstracije americke sile nad Evropom koju je opet trebalo napomenuti "gdje joj je mjesto." Nije to naravno jedini razlog, ali je moguce bio veliki faktor. Evropu je i kasnije opet trebalo malo zastrasiti nakon sto je EU sve otvorenije pocela isticati svoje ambicije za "strateskom autonomijom" i nakon sto se Njemacka sve vise pocela ponasati kao evropski hegemon. Vazali nemaju pravo na takve ambicije. Pa i ovaj rat u Ukrajini ima ulogu da EU definitivno stavi pod americku cizmu i transformira istu u ekskluzivno trziste za americku robu.


Koju to Ameri imaju robu? Njihova je uglavnom hava, Softver, filmovi i sl... nešto što ne možeš uzeti u ruku.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 26 srp 2023, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2022, 18:09
Postovi: 395
Junuz Djipalo je napisao/la:
hilbert je napisao/la:
Gdje god je bijeda, tu su i nepismenost, kriminal i nasilje. To nema veze sa etnickim porijeklom ili rasom. Skoro sam gledao podcast sa izraelskim nobelovcem Danon Shechtmanom koji kaze da treba pomagati siromasnim zemljama i zbog vlastitih interesa, jer u suprotnom ce biti suoceni valovima migranata kao sto i jeste slucaj. Ti ljudi dolaze iz sredina gdje ljudski zivot vazi samo nesto ako je u krvnom srodstvu odnosno u sklopu plemena. Tamo nema drustva, nema socijalne drzave. Pleme je socijalna drzava. Ti ljudi onda dodju u zapadna, visoko individualizirana drustva, i prvo sto vide je plijen (socijala, zene). Pravnu drzavu i socijalno zbrinjavanje shvacaju kao slabost i naivnost zapadnjaka i kao poziv na divljanje i kriminal bez ozbiljnih posljedica. U maticnim zemljama bi bili jednostavno strijeljani dok se ovdje godinama odugovlace procesi, zatvori im dodju kao hoteli o trosak poreznih obveznika, ne moze ih se protjerati zbog ovog ili onog zakona itd. Kakve ekonomske okolnosti, takvo drustveno stanje i kultura.

Masovna migracija se nerijetko koristi i kao geostratesko oruzje. Migrantska kriza od 2015, koja de facto traje do danas, je americki udar na Evropu koja im je postala previse neovisna. Neki tvrde da je prvi udar poceo sa napadom na Milosevicevu Jugoslaviju 1999. godine zarad demonstracije americke sile nad Evropom koju je opet trebalo napomenuti "gdje joj je mjesto." Nije to naravno jedini razlog, ali je moguce bio veliki faktor. Evropu je i kasnije opet trebalo malo zastrasiti nakon sto je EU sve otvorenije pocela isticati svoje ambicije za "strateskom autonomijom" i nakon sto se Njemacka sve vise pocela ponasati kao evropski hegemon. Vazali nemaju pravo na takve ambicije. Pa i ovaj rat u Ukrajini ima ulogu da EU definitivno stavi pod americku cizmu i transformira istu u ekskluzivno trziste za americku robu.


Koju to Ameri imaju robu? Njihova je uglavnom hava, Softver, filmovi i sl... nešto što ne možeš uzeti u ruku.


Oni cak i da nemaju sto izvoziti na evropsko trziste, ne bi mogli gledati da to rade Kinezi ili da se Evropa reindustrijalizira. Kako god, Amerikanci su zapoceli ambiciozni projekt reindustrijalizacije koji je Biden potpisao prosle godine (Inflation Reduction Act) i koji ogromnim subvencijama zeli namamiti i evropske kompanije da tamo proizvode. Ukratko: reindustrijalizacija na stetu Evrope. America First nije nacelo koje je izmislio Trump.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 26 srp 2023, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ruj 2022, 13:17
Postovi: 860
Šta sve neću pročitat ovdje

_________________
Živjela naša sveta Hrvatska!
Gubici Rusije i Ukrajine su 1:4. [str. 85]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 srp 2023, 07:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5773
Ona je rekla da Njemačka sa svojim kompliciranim jezikom, neatraktivnim uvjetima za obitelji poput nedostatka mjesta u vrtiću i ogromnom birokracijom već i sad ima dovoljno problema kada je u pitanju privlačenje stručnjaka iz inozemstva.

https://www.vecernji.ba/svijet/njemacko ... ti-1697995

Kako pobogu? Primili milione "strucnjaka" iz afganistana, sirije, pakistana i opet im fali strucnjaka

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 27 srp 2023, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 9861
Lokacija: banana
Otici na min. 29:30 i pustiti da profesor objasni.



Cinjenica je da ce Evropa bez priliva dodatnih migranata ishlapiti kao sto ce to uciniti ako ne nadje rjesenje za energetski problem (bilo putem tehnologije, izumi, nove energije, bilo na trgovinski nacin). Ne mozes ti nikoga natjerati da stanca celjad ko da je iz nekakve talibanske pripizdine, eto ja prvi necu. Nisam lud.

Najveci izazov i ustvari rjesenje problema, a ja cu ga sad staviti i pod navodnike, je integracija migranata u trziste rada. Prof. Münkler, desno-centrista, neoliberal (po nekim mojim mjerilima - ekonomski), je npr. nekoc rekao da je rjesenje u sto brzem skidanju - na sve moguce nacine - sa socijale i integracija u trziste rada. Rekao je da cesto zaboravljamo da vecina danasnjih migranata dolaze iz zemalja u kojima je ponos jako bitna stvar. Dakle taj tradicionalni, nazovimo i muski ponos. Ponos na sebe samog da si u stanju da izdrzavas porodicu npr. Takve ljude drzati na socijalnim jaslicama znaci ubijati ih u pojam dugorocno. Takvi ce propasti. Takvi ce se prihvatiti droge. Kriminala. I cega vec sve ne. I na kraju su pojedinci iz tih srozanih krugova i oni koji ce prvi prihvatiti "ruku spasa" koju im pruzi selefija ili neko iz tih radikalnih krugova. A ako to vec ne, tu je mafija.


I da, Merkel. I to da je ona objerucke prihvatila migrante. Münkler misli da je ona time sprijecila rat. Da su oni zatvorili granicu odmah bi je zatvorila i Austrija. Pa sasvim sigurno i Madjarska. Oko MILION, vecinski muslimanskih migranata bi se nakupilo na prostoru na kojem je donedavno vodjen rat koji je djelimicno imao i primjesu vjerskog rata. Zemlje zapadnog Balkana nebi imale mogucnosti da se nose s tim ni srednjorocno, a kamoli dugorocno. Rat bi opet pokrenuo novi val izbjeglica prema EU a tad vec nebi mogli staviti rampu jer je to neposredni komsiluk. Tako da je humanizam ipak isprika, iako se on stavljao u fokus kao razlog. Stavise, cisti pragmatizam i dugorocno svjest o tome da je njemackoj privredi potrebna radna snaga.

Ponavljam: i meni se cini logicno ovo sto Münkler kaze. Integracija u trziste rada bi trebala da bude prioritet broj 1 i onda svaka druga integracija.

I tu rasprave kulturoloske prirode nemaju apsolutno nikakvog smisla. Pogotovo ne plast islama koji se razapinje nad tim ljudima koji djelimicno dolaze iz razlicith drustveno kulturoloskih podrucja. Sta jedan Marokanac ima sa Sirijcem? Pa vise veze imamo mi jedni izmedju drugih. I onda mu islam naturi kao glavnu odliku. Pa i vi kad odete u Tajland ne zelite valjda da vas se na aerodromu pogleda i kaze EVO GA, DOSAO KRSCANIN.

_________________
slava kurcu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 28 srp 2023, 08:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5773
Haram je napisao/la:
Otici na min. 29:30 i pustiti da profesor objasni.



Cinjenica je da ce Evropa bez priliva dodatnih migranata ishlapiti kao sto ce to uciniti ako ne nadje rjesenje za energetski problem (bilo putem tehnologije, izumi, nove energije, bilo na trgovinski nacin). Ne mozes ti nikoga natjerati da stanca celjad ko da je iz nekakve talibanske pripizdine, eto ja prvi necu. Nisam lud.

Najveci izazov i ustvari rjesenje problema, a ja cu ga sad staviti i pod navodnike, je integracija migranata u trziste rada. Prof. Münkler, desno-centrista, neoliberal (po nekim mojim mjerilima - ekonomski), je npr. nekoc rekao da je rjesenje u sto brzem skidanju - na sve moguce nacine - sa socijale i integracija u trziste rada. Rekao je da cesto zaboravljamo da vecina danasnjih migranata dolaze iz zemalja u kojima je ponos jako bitna stvar. Dakle taj tradicionalni, nazovimo i muski ponos. Ponos na sebe samog da si u stanju da izdrzavas porodicu npr. Takve ljude drzati na socijalnim jaslicama znaci ubijati ih u pojam dugorocno. Takvi ce propasti. Takvi ce se prihvatiti droge. Kriminala. I cega vec sve ne. I na kraju su pojedinci iz tih srozanih krugova i oni koji ce prvi prihvatiti "ruku spasa" koju im pruzi selefija ili neko iz tih radikalnih krugova. A ako to vec ne, tu je mafija.


I da, Merkel. I to da je ona objerucke prihvatila migrante. Münkler misli da je ona time sprijecila rat. Da su oni zatvorili granicu odmah bi je zatvorila i Austrija. Pa sasvim sigurno i Madjarska. Oko MILION, vecinski muslimanskih migranata bi se nakupilo na prostoru na kojem je donedavno vodjen rat koji je djelimicno imao i primjesu vjerskog rata. Zemlje zapadnog Balkana nebi imale mogucnosti da se nose s tim ni srednjorocno, a kamoli dugorocno. Rat bi opet pokrenuo novi val izbjeglica prema EU a tad vec nebi mogli staviti rampu jer je to neposredni komsiluk. Tako da je humanizam ipak isprika, iako se on stavljao u fokus kao razlog. Stavise, cisti pragmatizam i dugorocno svjest o tome da je njemackoj privredi potrebna radna snaga.

Ponavljam: i meni se cini logicno ovo sto Münkler kaze. Integracija u trziste rada bi trebala da bude prioritet broj 1 i onda svaka druga integracija.

I tu rasprave kulturoloske prirode nemaju apsolutno nikakvog smisla. Pogotovo ne plast islama koji se razapinje nad tim ljudima koji djelimicno dolaze iz razlicith drustveno kulturoloskih podrucja. Sta jedan Marokanac ima sa Sirijcem? Pa vise veze imamo mi jedni izmedju drugih. I onda mu islam naturi kao glavnu odliku. Pa i vi kad odete u Tajland ne zelite valjda da vas se na aerodromu pogleda i kaze EVO GA, DOSAO KRSCANIN.


Münker tipicno prosipa stajalista "glupih" europljana koji pojma nemaju o ljudima koji im dolaze u zemlju,a ni zasto su dosli u zemlju. On misli da ako netko te ljude vidi kao jeftinu radnu snagu da i oni sebe vide kao radnu snagu. Sto je neistina.

Integracija u "trziste rada". Lijepo ali i nemoguce. Zasto nemoguce? Zato sto vecina tih imigranata mladih ljudi nije dosla raditi. To kome nije jasno je ili glup ili se pravi glup. Njih vecina ni ne moze raditi 8-10 sati jer ni ne zna kako je raditi aktivno 8 sati odnosno nije navikla. A da se vratim opet na pocetak, njima ni nije receno da ce raditi vec im je vecini receeno i ubjedjeni su da ce odlicno zivjeti bez rada.
Prijateljica mi radi na socijali i znam ocemu pricam. Ona puca po savovima jer je jedna osoba zaduzena za tisuce takvih koji bez znanja jezika vec znaju sve moguce zakone i pravila i trikove socijale, o tome kako se moraju ne znam koliko puta prijavljivati u firme za posao. Medjutim vecina vec zna koje su firme odlicne i samo tamo salju zahtjeve jer zanju da ih ni u snu nece primiti itd. itd.

Merkel nije prihvatila migrante. Merkel je jasno pozvala migrante i rekla da su svi dobro dosli i da ce svi biti primljeni. Najveci val i koncentracija migranata na EU granicama je i bila nakon toga poziva. Tada je nastao kaos.
Praviti se da je to neistina je praviti se europskom budalom kako se vecina danas pravi.

Istina Marokanac i Sirijac nemaju nista zajednicko. Medjutim oni su sami ti koji nadju islam kao zajednicku tocku u odvratnoj sekularnoj "krscanskoj" Europi. Ne gura njih nitko u radikalizam. Oni su radikalni dosli. Ne znam koliko si imao uopce kontakta sa migrantima muslimanima. Münker ocito nije. Ali kod njih je osnovno pitanje prije nego te za ime pitaju jesi li musliman. To je cinjenica svidjalo se to tebi ili münkeru ili ne svidjalo.
Ovih dana kruze snimke iz turske gdje turska policija nakon donosenja zakona unistava natpise na trgovinama na arapskom. Dakle ti ljudi se ne zele ni u jednoj cisto muslimanskoj zemlji prilagoditi, kako onda netko ocekuje da se prilagode u Europi. Nece, ne zele i nemogu.

Tako da je Münkerova spika zapravo upravo sva pogresna spika europske politike koja ocito ne krece od pravih temelja. A ako je ovakvi budu vodili vidimo nece ni dalje ici.
Oni ne shvacaju bit u svojoj slijepoj potrazi za jefitnim robovima


Ali na kraju da se razumimo. Po meni se ti ljudi ni ne trebaju prilagoditi. Prestanimo prvo lagati tipicne njemacke lazi da su Njemci i EU dobrotvorci koji primaju "izbjeglice" za njihovo dobro.
Nisu. EU i Njemacka treba jeftinu radnu snagu i sami ih pozivaju da dodju. Ali ako je tako onda nema integracije. Izvoli pa se integriraj ti odnosno navikni se na ljude koje si sam pozvao. Puna su im usta multikulturalizma, demokracije, i ljudskih prava. E pa brale integracija nije multikulturalnost.

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 28 srp 2023, 09:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25058
Lokacija: Heartbreak Hotel
Haram je napisao/la:
Otici na min. 29:30 i pustiti da profesor objasni.




Bilo je potrebno bukvalno 20 sekundi da prestanem slušati što taj profa trkenja.

Prvih 10 sekundi govori da imigranata u Europi uopće nema puno, da ih je jako malo. Da se nama samo čini da ih je mnogo.
Drugih 10 sekundi tvrdi da ti imigranti iz Azije i Afrike zapravo pripadaju europskom civilizacijskom i kulturološkom krugu, kroz primjer Alžiraca koji po njemu pripadaju francuskoj kulturi.

Očito je taj lik ili lud ili plaćenik, a oni koji ga cijene ili islamisti ili Hlebinci.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 28 srp 2023, 09:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5773
Bobovac je napisao/la:
Haram je napisao/la:
Otici na min. 29:30 i pustiti da profesor objasni.




Bilo je potrebno bukvalno 20 sekundi da prestanem slušati što taj profa trkenja.

Prvih 10 sekundi govori da imigranata u Europi uopće nema puno, da ih je jako malo. Da se nama samo čini da ih je mnogo.
Drugih 10 sekundi tvrdi da ti imigranti iz Azije i Afrike zapravo pripadaju europskom civilizacijskom i kulturološkom krugu, kroz primjer Alžiraca koji po njemu pripadaju francuskoj kulturi.

Očito je taj lik ili lud ili plaćenik, a oni koji ga cijene ili islamisti ili Hlebinci.



Naravno da je placenik. Pravljenjem budalom samog sebe mora vrsiti propagandu na mase. Prica tocno ono sto mase moraju cuti iako svak normalan vidi da su neistine

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Imigranti pred našim vratima
PostPostano: 28 srp 2023, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 9861
Lokacija: banana
Bobovac je napisao/la:
Haram je napisao/la:
Otici na min. 29:30 i pustiti da profesor objasni.




Bilo je potrebno bukvalno 20 sekundi da prestanem slušati što taj profa trkenja.

Prvih 10 sekundi govori da imigranata u Europi uopće nema puno, da ih je jako malo. Da se nama samo čini da ih je mnogo.
Drugih 10 sekundi tvrdi da ti imigranti iz Azije i Afrike zapravo pripadaju europskom civilizacijskom i kulturološkom krugu, kroz primjer Alžiraca koji po njemu pripadaju francuskoj kulturi.

Očito je taj lik ili lud ili plaćenik, a oni koji ga cijene ili islamisti ili Hlebinci.


Razapinjanje plasta islama nadasvim migrantima je bezze i vodi tematiku u potpuno pogresnu kolotecinu. Od "religijskog pecata" praviti identitetsku kategoriju. Prije nepunih dvadesetak godina su se ljudi zvali Turci, Libanci, Egipcani, Tunizani, sta god, i odjednom je objedinjujuca kategorija "sve muslimani".

Na odredjeni nacin je to projekat Al Quaide, naime prevazilazenje nacionalnih odredjenja za koje takve grupacije, grupacije poput IS-a, tvrde da se radi o "svladavanju kolonijalizma" kao evropskog projekta, ili kolonijalistickog naslijedja. Moderne nacije i jesu evropski izum. Ali jok, ovamo se ipak gura spika da su to "sve muslimani" i da je to sve kojekakva "Umma".
To je ogromna i notorna glupost. I na nivou Gornjemaocana.

Prvo, imas sunite i shiite, a oni se nesto i ne gotive, blago receno. Pored toga postoje itekako nacionalni identiteti. Da ne postoje, doslo bi davno - ako ne do bukvalno ujedinjenja (pa eto makar Sirija i Irak koji su tako bliski i kojima je vladala ista stranka desetljecima!), onda barem do kojekakvih "unija". Pa onda imas i pogotovo plemenskie i klanovske identitete tih ljudi. I kao sto rekoh, koji bi to Evropljanin volio da ga se u Tajlandu kad sidje na aerodrom pozdravi sa Hej, evo nam ga dosho krscanin?!


Ovaj profa je zesce pametan i tacno zna sta govori iako ovo sto sam ja sad spomenuo ne spominje. Ali zna da se radi o projektu istih krugova moci koji danas guraju rat u Ukrajini.

Pa necemo sad valjda preuzimati kategorije Al Quaide i poticati ih takoreci indirektno...


Sto se tice ovog u vezi Francuske: kultoroloski krug se ne definise samo kroz religiju. Tu su jezik i druge kategorije koje se nebi trebale zanemariti u korist narativa Islamske Drzave.

_________________
slava kurcu


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8393 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331 ... 336  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO