HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 lis 2024, 21:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5452 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180 ... 219  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 srp 2023, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6294
Haram je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Jel se to zenis


Ne namjeravam iako bih trebao jer mi ovakva ne nalijece svake godine...al kad vidim ove "moje" ozenjene..ne znam, nesto im ni sekunde ne zavidim - ali ni sekunde. Ona ionako nije iz Bielefelda vec iz bivse DDR pa joj je to gore bila samo "medjustanica" a ovde kod nas joj zivi i stara prijateljica.

Daramo, bolnica, Dom Zdravlja, gdje je tu tacno razlika? U Cajnicu nisu operisali ali jesu u Foci i - djelimicno - Gorazdu/Visegradu (jednostavnije stvari, u Foci je bilo i ozbiljnijih zahvata).

Ja sam se rodio u toj cajnickoj i pravo sam napredan, nista mi ne fali.


Aha pa onda nemoj nisi lud

Da ali takve domove zdravlja (porodi, manje operacije itd...) imas u Njemackoj u doslovno svakom selu
Vatrogasne domove s jednim autom ima maltenesvako selo s vise od 5 kuca itd. u svim sektorima je isto jer su Svabe naviknute sve imati nadohvat ruke
Naravno da i privatizacija ima ucinka ali i opcenito neorganiziranost odnosno kvantiteta igra problem i zbog toga ce morati reorganizirati da bi opstali

S druge strane meni je recimo super da kucnom doktoru ne moras u ambulantu ili bolnicu vec ides u praksu privatno. Prvo imas vecu mogucnost odabira doktora, a drugo nemas cekanja. Tako da privatizacija nije uvjek losa

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 srp 2023, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38689
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Haram je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Jel se to zenis


Ne namjeravam iako bih trebao jer mi ovakva ne nalijece svake godine...al kad vidim ove "moje" ozenjene..ne znam, nesto im ni sekunde ne zavidim - ali ni sekunde. Ona ionako nije iz Bielefelda vec iz bivse DDR pa joj je to gore bila samo "medjustanica" a ovde kod nas joj zivi i stara prijateljica.

Daramo, bolnica, Dom Zdravlja, gdje je tu tacno razlika? U Cajnicu nisu operisali ali jesu u Foci i - djelimicno - Gorazdu/Visegradu (jednostavnije stvari, u Foci je bilo i ozbiljnijih zahvata).

Ja sam se rodio u toj cajnickoj i pravo sam napredan, nista mi ne fali.


Ne znam za Njemačku ali kod nas to nije isto, u Domu zdravlja primaš samo hitnu medicinsku pomoć i osnovne zahvate i usluge, za sve ozbiljnije moraš u bolnicu.
Nisu isti troškovi održavanja bolnice i doma zdravlja.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 srp 2023, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
krstjanin je napisao/la:
Haram je napisao/la:

Ne namjeravam iako bih trebao jer mi ovakva ne nalijece svake godine...al kad vidim ove "moje" ozenjene..ne znam, nesto im ni sekunde ne zavidim - ali ni sekunde. Ona ionako nije iz Bielefelda vec iz bivse DDR pa joj je to gore bila samo "medjustanica" a ovde kod nas joj zivi i stara prijateljica.

Daramo, bolnica, Dom Zdravlja, gdje je tu tacno razlika? U Cajnicu nisu operisali ali jesu u Foci i - djelimicno - Gorazdu/Visegradu (jednostavnije stvari, u Foci je bilo i ozbiljnijih zahvata).

Ja sam se rodio u toj cajnickoj i pravo sam napredan, nista mi ne fali.


Aha pa onda nemoj nisi lud

Da ali takve domove zdravlja (porodi, manje operacije itd...) imas u Njemackoj u doslovno svakom selu



Citat:
Aha pa onda nemoj nisi lud


:D

Obozavam tu vrstu humora.

Stvari nisu tako jednostavno druze. Ti kad u sebi nemas vjere u funkcionisanje braka kao institucije dugorocno, i kad si popusio par puta prije, onda ti se sve teze upusta u takve stvari. A ona vec tu i tamo, onak "usput", spominje te ovo..te ono.. Zensko jbg., vrijeme joj da radja pa joj valjda radi bioloski sat. Sve ja to kuzim, i da nemam vec dijete koje je upravo navrsilo 18. god., mozda i bih objerucke prihvatio to. Ali meni je sad vise du hedonizma (nadam se da divizija ovo nece procitati) i toga..

Nemas u svakom selu. Imas doktorske ordinacije s tri-cetiri prostorijice i dvije-tri medicinske sestre, plus doktor. Jugoslavija je imala jedan od najjacin zdravstvenih sistema Evrope.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 srp 2023, 12:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6294
Haram je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Aha pa onda nemoj nisi lud

Da ali takve domove zdravlja (porodi, manje operacije itd...) imas u Njemackoj u doslovno svakom selu



Citat:
Aha pa onda nemoj nisi lud


:D

Obozavam tu vrstu humora.

Stvari nisu tako jednostavno druze. Ti kad u sebi nemas vjere u funkcionisanje braka kao institucije dugorocno, i kad si popusio par puta prije, onda ti se sve teze upusta u takve stvari. A ona vec tu i tamo, onak "usput", spominje te ovo..te ono.. Zensko jbg., vrijeme joj da radja pa joj valjda radi bioloski sat. Sve ja to kuzim, i da nemam vec dijete koje je upravo navrsilo 18. god., mozda i bih objerucke prihvatio to. Ali meni je sad vise du hedonizma (nadam se da divizija ovo nece procitati) i toga..

Nemas u svakom selu. Imas doktorske ordinacije s tri-cetiri prostorijice i dvije-tri medicinske sestre, plus doktor. Jugoslavija je imala jedan od najjacin zdravstvenih sistema Evrope.


A jbg onda joj to otvoreno reci. Nemoj da cura zbog tebe propusti sat. Kasnije te najgore postanu koje zale za propustenim vremenom. Dze ce ti dusa :zubati

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 srp 2023, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
daramo je napisao/la:
Haram je napisao/la:

Ne namjeravam iako bih trebao jer mi ovakva ne nalijece svake godine...al kad vidim ove "moje" ozenjene..ne znam, nesto im ni sekunde ne zavidim - ali ni sekunde. Ona ionako nije iz Bielefelda vec iz bivse DDR pa joj je to gore bila samo "medjustanica" a ovde kod nas joj zivi i stara prijateljica.

Daramo, bolnica, Dom Zdravlja, gdje je tu tacno razlika? U Cajnicu nisu operisali ali jesu u Foci i - djelimicno - Gorazdu/Visegradu (jednostavnije stvari, u Foci je bilo i ozbiljnijih zahvata).

Ja sam se rodio u toj cajnickoj i pravo sam napredan, nista mi ne fali.


Ne znam za Njemačku ali kod nas to nije isto, u Domu zdravlja primaš samo hitnu medicinsku pomoć i osnovne zahvate i usluge, za sve ozbiljnije moraš u bolnicu.
Nisu isti troškovi održavanja bolnice i doma zdravlja.



To sto on misli su vjerovatno doktorske, privatne ordinacije. Takvih imas ko pljeve. To su tkzv. "kucni doktori" i uvijek ti je prvi korak da ides do njih (imas teoretski i mogucnost da odmah odes u jednu od regionalnih bolnica ali to slabo ko radi). Onda te ti doktori salju specijalistima ili u bolnicu.

Te ordinacije kucnih doktora ti mogu pruziti mnogo toga ali sigurno ne ono sto tkzv. Domovi Zdravlja cinili u Jugoslaviji. Pa sama cinjenica da imas sobe za boravak pacijenata govori sve.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 srp 2023, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
krstjanin je napisao/la:
Haram je napisao/la:




:D

Obozavam tu vrstu humora.

Stvari nisu tako jednostavno druze. Ti kad u sebi nemas vjere u funkcionisanje braka kao institucije dugorocno, i kad si popusio par puta prije, onda ti se sve teze upusta u takve stvari. A ona vec tu i tamo, onak "usput", spominje te ovo..te ono.. Zensko jbg., vrijeme joj da radja pa joj valjda radi bioloski sat. Sve ja to kuzim, i da nemam vec dijete koje je upravo navrsilo 18. god., mozda i bih objerucke prihvatio to. Ali meni je sad vise du hedonizma (nadam se da divizija ovo nece procitati) i toga..

Nemas u svakom selu. Imas doktorske ordinacije s tri-cetiri prostorijice i dvije-tri medicinske sestre, plus doktor. Jugoslavija je imala jedan od najjacin zdravstvenih sistema Evrope.


A jbg onda joj to otvoreno reci. Nemoj da cura zbog tebe propusti sat. Kasnije te najgore postanu koje zale za propustenim vremenom. Dze ce ti dusa :zubati


Mislis da mi je lako...

S jedne strane te moje mozdane jebade a s druge fakat dobra cura, gledano po svim aspektima. Vjerovatno ce to ici dok ne vidi da od mene nema fajde pa ce dici ruke i ja cu onda biti sjeban. A mozda i ne, posto covjek s godinama sve vise trune emotivno pa ga i ne dodiruju neke stvari koje bi ga prije znale satrati. No, za nekoliko dana ce vidjeti Sarajevo, Mostar, i Montenegro.. Bila do sad samo jednom u Dalmaciji prije milion godina.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 srp 2023, 12:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6294
Haram je napisao/la:
daramo je napisao/la:

Ne znam za Njemačku ali kod nas to nije isto, u Domu zdravlja primaš samo hitnu medicinsku pomoć i osnovne zahvate i usluge, za sve ozbiljnije moraš u bolnicu.
Nisu isti troškovi održavanja bolnice i doma zdravlja.



To sto on misli su vjerovatno doktorske, privatne ordinacije. Takvih imas ko pljeve. To su tkzv. "kucni doktori" i uvijek ti je prvi korak da ides do njih (imas teoretski i mogucnost da odmah odes u jednu od regionalnih bolnica ali to slabo ko radi). Onda te ti doktori salju specijalistima ili u bolnicu.

Te ordinacije kucnih doktora ti mogu pruziti mnogo toga ali sigurno ne ono sto tkzv. Domovi Zdravlja cinili u Jugoslaviji. Pa sama cinjenica da imas sobe za boravak pacijenata govori sve.


Ne govorim o tome nadodao sam. Govorim o ambulantama ne o privatnim ordinacijama

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 srp 2023, 12:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38689
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Haram je napisao/la:
daramo je napisao/la:

Ne znam za Njemačku ali kod nas to nije isto, u Domu zdravlja primaš samo hitnu medicinsku pomoć i osnovne zahvate i usluge, za sve ozbiljnije moraš u bolnicu.
Nisu isti troškovi održavanja bolnice i doma zdravlja.



To sto on misli su vjerovatno doktorske, privatne ordinacije. Takvih imas ko pljeve. To su tkzv. "kucni doktori" i uvijek ti je prvi korak da ides do njih (imas teoretski i mogucnost da odmah odes u jednu od regionalnih bolnica ali to slabo ko radi). Onda te ti doktori salju specijalistima ili u bolnicu.

Te ordinacije kucnih doktora ti mogu pruziti mnogo toga ali sigurno ne ono sto tkzv. Domovi Zdravlja cinili u Jugoslaviji. Pa sama cinjenica da imas sobe za boravak pacijenata govori sve.


Imaš i kod nas privatne ordinacije i klinike ali ne vidim kakve to ima veze s državom ako su privatne i ne financiraju se iz proračuna, jedino ako kod vas zdravstveno ne pokriva i liječenje u privatnim klinikama.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 srp 2023, 12:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6294
daramo je napisao/la:
Haram je napisao/la:


To sto on misli su vjerovatno doktorske, privatne ordinacije. Takvih imas ko pljeve. To su tkzv. "kucni doktori" i uvijek ti je prvi korak da ides do njih (imas teoretski i mogucnost da odmah odes u jednu od regionalnih bolnica ali to slabo ko radi). Onda te ti doktori salju specijalistima ili u bolnicu.

Te ordinacije kucnih doktora ti mogu pruziti mnogo toga ali sigurno ne ono sto tkzv. Domovi Zdravlja cinili u Jugoslaviji. Pa sama cinjenica da imas sobe za boravak pacijenata govori sve.


Imaš i kod nas privatne ordinacije i klinike ali ne vidim kakve to ima veze s državom ako su privatne i ne financiraju se iz proračuna, jedino ako kod vas zdravstveno ne pokriva i liječenje u privatnim klinikama.


Ne privatne klinike vec privatne ordinacije i to pokriva zdravstveno.

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 srp 2023, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38689
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
krstjanin je napisao/la:
daramo je napisao/la:

Imaš i kod nas privatne ordinacije i klinike ali ne vidim kakve to ima veze s državom ako su privatne i ne financiraju se iz proračuna, jedino ako kod vas zdravstveno ne pokriva i liječenje u privatnim klinikama.


Ne privatne klinike vec privatne ordinacije i to pokriva zdravstveno.


To objašnjava, vjerojatno ne razumije jer je to njemu normalno.
U BiH se to plaća, zdravstveno ne pokriva troškove pregleda i liječenja u privatnih ordinacijama nego samo u bolnicama i domovima zdravlja.
Dakle čekaj da dođeš na red ako tipa trebaš nešto snimati ili plati, u većini slučajeva su priseljen platiti.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 srp 2023, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
daramo je napisao/la:
Haram je napisao/la:


To sto on misli su vjerovatno doktorske, privatne ordinacije. Takvih imas ko pljeve. To su tkzv. "kucni doktori" i uvijek ti je prvi korak da ides do njih (imas teoretski i mogucnost da odmah odes u jednu od regionalnih bolnica ali to slabo ko radi). Onda te ti doktori salju specijalistima ili u bolnicu.

Te ordinacije kucnih doktora ti mogu pruziti mnogo toga ali sigurno ne ono sto tkzv. Domovi Zdravlja cinili u Jugoslaviji. Pa sama cinjenica da imas sobe za boravak pacijenata govori sve.


Imaš i kod nas privatne ordinacije i klinike ali ne vidim kakve to ima veze s državom ako su privatne i ne financiraju se iz proračuna, jedino ako kod vas zdravstveno ne pokriva i liječenje u privatnim klinikama.



Sve se finansira iz proracuna. PA tako i privatne ordinacije. A placaju porezni obveznici svojim prihodima za socijalnu skrb. (Brutto plata npr. 3700 eura a netto ti bude 2500, primjera radi. U tom ti je porez na platu plus socijalni izdaci: penziono osiguranje, zdravtsveno itd.)

(Postoje jedino - ali i to je produkt novijeg vremena - privatna osiguranja i onda doktori koji primaju samo pacijente s privatnim osiguranjima. Na taj nacin se u ovaj veoma socijalni zdravstveni sistem uvoze kapitalisticke nejednakosti i duploarshinstvo tj. dvoklasni socijalni sistem.)

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 srp 2023, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2022, 11:32
Postovi: 1276
slika

Ako nastave da šalju oružje zelenskom...

_________________
ex Skeletor


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 20 srp 2023, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 stu 2011, 22:14
Postovi: 231
daramo je napisao/la:
Zar Čajnice zaista i sada imaju bolnicu, svaka čast RS ako to sve može financirati, pa kod nas cijeli federalni dio Hercegovine ima samo bolnice u Mostaru i Konjicu.


Što se tiče istočne Hercegovine i donjeg Podrinja, domove zdravlja imaju Kalinovik, Gacko, Bileća, Berkovići, Ljubinje. Seoske ambulante bukvalno ne postoje, a i npr DZ u Berkovićima ima 10-ak zaposlenih radnika.

Trebinje ima regionalnu bolnicu (to su kod vas vjerovatno one županijske/kantonalne bolnice u sjedištima županija), a počela je gradnja nove bolnice. Foča ima univerzitetsku bolnicu, jer ima i medicinski fakultet. Sve komplikovanije operacije za taj dio BiH se tu obavljaju.

E sad posebna priča je Nevesinje. Imaju odlično opremljenu bolnicu, a operacije koje ne mogu domaći hirurzi da obave, onda dolaze vrhunski hirurzi iz regije.

Dakle, jednostavno dođu na dva-tri dana mjesečno, obave operacije i odu. Čujem da dolaze i porodilje iz obližnjih federalnih opština da se tu porode jer su dobri uslovi. Konkretno iz Konjica, Jablanice i istočnog Mostara. Takođe i iz drugih krajeva BiH i CG na operacije idu tamo.

https://topportal.info/mostarka-o-iskustvu-iz-nevesinjske-bolnice-malo-mjesto-mala-bolnica-veliki-ljudi/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 20 srp 2023, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 stu 2011, 22:14
Postovi: 231
daramo je napisao/la:
U BiH se to plaća, zdravstveno ne pokriva troškove pregleda i liječenja u privatnih ordinacijama nego samo u bolnicama i domovima zdravlja.

Dakle čekaj da dođeš na red ako tipa trebaš nešto snimati ili plati, u većini slučajeva su priseljen platiti.


U vezi ovog, privatne klinike sa skupom opremom za snimanje (magnetna rezonanca, CT skener i slično..) imaju ugovor potpisan sa FZO RS. Tako da, kad pacijenti ne mogu doći na red u državnim bolnicama, FZO ih preusmjerava i zakazuje termin u tim klinikama. I to pokriva država.

Uglavnom, nikad se ne čeka više od 2-3 mjeseca.

Barem je tako moje iskustvo jer sam imao težu bolest koja se godinama morala liječiti pa sam redovno morao na MR. Pa me često slalo u privatne klinike. A i par mojih poznanika isto tako. Jer na uputnici za pregled, se naznači ustanova gdje se obavi snimanje, ponekad je državna ustanova, a nekad privatna klinika, i naznači se da troškove snosi Fond.

Ali naravno kome se žuri i ne može/želi čekati, može platiti. Mada, opet znam slučajeve ljudi kojima su hitne specijalističke preglede zakazivali u roku 48 sati i država je snosila troškove.

Zato mi bude čudno kad npr u RH ljudi moraju čekati po godinu-dve.

Citat:
Domaći novinari koji su prije dvije godine posjetili Banju Vrućicu bili su zapanjeni razinom usluge, posebno visokim standardom opreme i činjenicom da se tamo za zapravo malen novac mogu obaviti brojne usluge na koje se u Hrvatskoj iznimno dugo čeka. Terme tako imaju dijagnostičko kardiovaskularni centar i barokomoru, ali i mnoge dodatne usluge uz pomoć kojih pacijenti mogu ugodno provoditi slobodno vrijeme.


https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/u-hrvatskoj-ugrade-kuk-a-na-rehabilitaciju-idu-u-republiku-srpsku-necete-vjerovati-po-kojim-cijenama-15356013


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 27 srp 2023, 01:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 tra 2023, 00:54
Postovi: 2315
Mislim da je countdown u ovoj državi triggered. Ide prva, ili dojčeri ili migranti.

_________________
Iuste ambulans coram Deo pretium non habet
Tko pronađe sarkazam nek si ga zadrži.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 31 srp 2023, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Citat:
Poplava masovnih tučnjava i seksualnih napada na njemačkim bazenima; mediji krive cijenu krumpirića i vrućinu?!
slika

Od početka ljetne sezone kupanja, nasilje i seksualni napadi na njemačkim javnim bazenima od strane migrantske zajednice dospjeli su na nacionalne naslovnice i postali vruća tema. Sada su jedne od vodećih njemačkih novina pokušale opravdati nasilje – cijenom prženih krumpirića.

”Cijena krumpirića raste na otvorenim bazenima. To je tragedija – oni su jedan od glavnih simbola ljeta. Nije ni čudo da mnogi kupači polude”, stoji u članku iz Zeita. Članak nastavlja s veličanjem pomfrita kao sastavnice ljetnog iskustva svakog Nijemca i iznosi daljnje tvrdnje o tome kakav učinak rastuće cijene imaju na “nemire” na javnim bazenima.

Za kritičare teorije o pomfritu koji po Zeitu stoji iza nasilja u bazenu, korištenje takve tvrdnje za objašnjenje teškog seksualnog napada ili nereda podiglo je raspravu na novu razinu apsurda.

‘Zeit krivi cijene pomfrita za nasilje i seksualne napade na otvorenim bazenima, ZDF krivi kombinaciju vrućine i gužve, Deutschlandfunk piše o prevelikim ‘očekivanjima’ koja se ne mogu ispuniti. Stupanj do kojeg mediji trivijaliziraju probleme migracija više nema granica”, napisala je Alice Weidel, parlamentarna čelnica stranke AfD.


https://narod.hr/eu/poplava-masovnih-tu ... -i-vrucinu

Muslimani luduju po kupalištima u Njemačkoj jer su im poskupili krumpiriće s kečapom.

Zvuči ispravno.

Citat:
Opće divljaštvo u Njemačkoj, policija gubi živce, problem je nadrealan: ‘Znate li što su ‘miritelji‘?!‘

Neki su bazeni doveli dobrovoljne miritelje. U Stuttgartu ti medijatori nose plave majice na kojima piše ‘poštujte propise‘, a u Berlinu im na majicama piše ‘Cool am Pool‘.

U priču se uključila i krajnje desna stranka AfD koja za sve, što nimalo ne iznenađuje, krivi imigrante. Senzacionalistički mediji također dolijevaju ulje na vatru. Do jeseni će se užarena prepirka vjerojatno smiriti, no za sada je atmosfera oko kupališta prilično napeta.


https://www.zabranjeni.url/vijesti/svijet/ ... i-15360741

A tu su i miritelji među Haramovima. Kad dođu Haramove rođe na bazen miritelj im kaže Cool am Pool. Da smire vruću krv.

Naravno zlobni desničarski AfD po svom desničari. Ne mogu oni da ne krive migrante.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 08 kol 2023, 14:31 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 01:51
Postovi: 1881
AfD na 23% u Saarlandu što je za 11% više nego početkom godine, a 17,3% više nego na regionalnim izborima prošle godine tamo.

slika


Veliki rast AfD-a, ali ovde neće biti izbora pre 2027. godine.
Za dva meseca su izbori u Bavarskoj i Hesenu, a po istraživanjima je AfD na 13-16% u Bavarskoj (zavisno od agencije) i na oko 20% u Hesenu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 08 kol 2023, 17:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2022, 11:32
Postovi: 1276
Očekujem pre sledećih saveznih izbora pokušaje da se AfD sudski zabrani jer inače može da se desi veliki ispuš globalističkih stranaka poput Zelenih, CDU/CSU, SDP i FDP

_________________
ex Skeletor


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 08 kol 2023, 17:48 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 01:51
Postovi: 1881
Megatron je napisao/la:
Očekujem pre sledećih saveznih izbora pokušaje da se AfD sudski zabrani jer inače može da se desi veliki ispuš globalističkih stranaka poput Zelenih, CDU/CSU, SDP i FDP


Već neko vreme spominju tu mogućnost, praktično od kada je počeo rast AfD-a. Dok su tavorili na oko 10% niko to nije spominjao. Do skoro je delovalo nemoguće da bilo gde osvoje vlast, a to se desilo skoro u nekom okrugu i gradiću. Na istoku imaju solidne šanse u nekim državama (pre svega Saksonija i Tiringija) gde su sada na oko 35%.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 08 kol 2023, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21803
Megatron je napisao/la:
Očekujem pre sledećih saveznih izbora pokušaje da se AfD sudski zabrani jer inače može da se desi veliki ispuš globalističkih stranaka poput Zelenih, CDU/CSU, SDP i FDP

Nemoj te brojke gledati na taj način. Preko 1/4 građana Njemačke su stranci, tako da tih 23% nisu 23% već skoro 1/3 ako gledamo samo etničke Nijemce.

Zadnji put kad je desnica imala takav postotak u Njemačkoj , austrijski slikar je bio došao na vlast :zubati

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 08 kol 2023, 21:46 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23978
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
weasel je napisao/la:
Megatron je napisao/la:
Očekujem pre sledećih saveznih izbora pokušaje da se AfD sudski zabrani jer inače može da se desi veliki ispuš globalističkih stranaka poput Zelenih, CDU/CSU, SDP i FDP

Nemoj te brojke gledati na taj način. Preko 1/4 građana Njemačke su stranci, tako da tih 23% nisu 23% već skoro 1/3 ako gledamo samo etničke Nijemce.

Zadnji put kad je desnica imala takav postotak u Njemačkoj , austrijski slikar je bio došao na vlast :zubati


Da. Po ovim rezultatima ja bih rekao da vec 40% etnickih Nijemaca simpatizira AfD. Problem je sto su etnicki Nijemci i medju njemackim drzavljanima sve malobrojniji.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 08 kol 2023, 21:49 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2023, 13:56
Postovi: 1310
Lucho je napisao/la:
Megatron je napisao/la:
Očekujem pre sledećih saveznih izbora pokušaje da se AfD sudski zabrani jer inače može da se desi veliki ispuš globalističkih stranaka poput Zelenih, CDU/CSU, SDP i FDP


Već neko vreme spominju tu mogućnost, praktično od kada je počeo rast AfD-a. Dok su tavorili na oko 10% niko to nije spominjao. Do skoro je delovalo nemoguće da bilo gde osvoje vlast, a to se desilo skoro u nekom okrugu i gradiću. Na istoku imaju solidne šanse u nekim državama (pre svega Saksonija i Tiringija) gde su sada na oko 35%.

To može da bude dobra taktika za vlast na saveznom nivou .
Taktično povlačenje , ali da AFD-u zavrdnu sve slavine , kako bi se gradonačelnik pokazao nesposobnim .
Što bi rezultovalo razočarenjem u AFD i na kraju manju podršku na izborima .

_________________
Islamo"levičarenje" na Zapadu koriste levicu za svoje ciljeve .
Pa je levica u njihovim rukama toljaga kojom se disciplinuje desnica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 11 kol 2023, 12:43 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 01:51
Postovi: 1881
Popis u Nemačkoj prošle godine je pokazao da 71,35% stanovništva nema migrantsko poreklo, a 14,24% ima poreklo iz neke evropske države. Ako se ne računaju neizjašnjeni onda je to 72,77% odnosno 14,52%. Takođe ima 1,59% poreklom iz Kazahstana, to su uglavnom etnički Nemci. Takođe ima oko 1% iz Amerike.

Među decom do 5 godina njih 58,45% nema migrantsko poreklo, a 15,39% ima poreklo iz neke evropske države. Ako se ne računaju neizjašnjeni onda je to 63,79% odnosno 16,80%. Takođe ima 1,77% poreklom iz Kazahstana, to su uglavnom etnički Nemci. Takođe ima oko 1% iz Amerike.

Kada se pogleda udeo ljudi bez migrantskog porekla vidi se da je trenutno AfD blago iznad 30% među njima. U većini država je među njima na 30-35% i na zapadu i na istoku.
Preko 35% je u Tiringiji i Saksoniji, a u nekoliko država na zapadu je 20-25% dok je u velikim gradovima (Berlin, Hamburg, Bremen) ispod 20%.

Udeo dece do 5 godina po saveznim državama (izbačeni neizjašnjeni)

Bez migrantskog porekla+Kazahstan + evropski migranti = evropsko poreklo

Mecklenburg-Vorpommern: 87,35% + 7,00% = 94,35%
Thuringen: 86,28% + 6,50% = 92,78%
Brandenburg: 85,91% + 7,69% = 93,60%
Saxony-Anhalt: 85,08% + 6,17% = 91,25%
Saxony: 84,71% + 6,68% = 91,39%
Schleswig-Holstein: 74,12% + 10,89% = 85,01%
Lower Saxony: 70,58% + 14,43% = 85,01%
Saarland: 68,17% + 15,43% = 83,60%
Rheinland-Pfalz: 66,43% + 17,07% = 83,50%
Bayern: 66,15% + 20,03% = 86,18%
North Rhine-Westfalia: 60,91% + 17,66% = 78,57%
Baden-Wurtemberg: 59,32% + 23,44% = 82,76%
Berlin: 54,93% + 18,21% = 73,14%
Hesse: 54,14% + 19,27% = 73,41%
Hamburg: 52,70% + 16,20% = 68,90%
Bremen: 51,38% + 16,96% = 68,34%


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 11 kol 2023, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21803
Etnički Nijemci će za koju godinu većinski podržavati AFD

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 11 kol 2023, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1922
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
weasel je napisao/la:
Etnički Nijemci će za koju godinu većinski podržavati AFD


Ima i solidan broj stranaca koji su za AfD., no to sad nije bitno.
Stvar je u tome što mnogim stranim faktorima (SAD, Poljska i drugi antiruski jastrebovi) savršeno odgovaraju Zeleni kao neka vrsta sanitarnog kordona koji će držati Njemačku podalje od Rusije.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5452 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180 ... 219  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO