HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 14 ruj 2024, 15:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5683 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 228  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 22:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 23251
tucepi je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Rusistan?


To su ovi integrisani, Rusijani... :) :)
Baš surfam po netu ruski grad Tyumen grad sa pola milijuna narastao na milijun u 10 godina
Starosjedioci rusi, prodaju kuće, stanove...bježe u Jekaterinburg.
Sve doseljenici iz Uzbekistana, Kirgistana, 100ine novih džamija..

Rusi šute ko pizde, kao ništa se ne događa.
Kroz 20-30 godina, Rusija postaje Rusistan..


Zato su i pustili da se SSSR raspadne.
Inače bi već sada bili debela manjina.
Zato je i ovaj rat u Ukrajini debilana, ne ginu im samo domaći muslimani, već i Rusi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 22:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37956
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Mami se Armenija na veliko da pređe u drugi tabor, mvp Francuske izjavljuje da će Francuska paziti na teritorijalni integritet Armenije.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 22:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 23251
daramo je napisao/la:
Mami se Armenija na veliko da pređe u drugi tabor, mvp Francuske izjavljuje da će Francuska paziti na teritorijalni integritet Armenije.

Ajd, bar nešto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 22:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37956
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Napeto ispred zgrade Vlade u Erevenu, narod traži ostavku Pašinjanina i gađaju policiju kamenjem i jajima.uz povike Turci.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 22:34 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Ceha je napisao/la:

Jesu.
Ne bi inače slali svoje mirovnjake tamo.
Inače, Rusija je 2020. trebala intervenirati tamo.
Ako ne u Arcahu, onda kada je Azerbejdžan prešao armensku granicu.


koja je ruska korist od takve intervencije?

shvati, nape emocije prema Armencima nisu isto što i ruski interesi.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 22:37 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
daramo je napisao/la:
Mami se Armenija na veliko da pređe u drugi tabor, mvp Francuske izjavljuje da će Francuska paziti na teritorijalni integritet Armenije.


daj Bože, ali nisam siguran koliko to Francuska može.

ali u trenutnim okolnostima, i to im je bolja oklada od Rusa.

mislim da Rusi i da hoće ne mogu pomoći, a realno NEĆE. iako nikad ne znaš, ali trenutno ne vidim ruski interes da im pomognu osim možda forme, jer su Armenci CSTO.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5393
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Može li moderacija pobriše tucepijeva spamanja? Tema je Jermenija, ne njegova mrzilačka opsjednust Rusijom.

Nego na temu. Pitanje je ruske pomoći Jermenima. Ja sam konstatovao da Rusi trenutno nisu dovoljno moćni. Srazmjerno moći, nije im dovoljno velik interes da brane Jermeniju od napada, iako su se obavezali da će to raditi. Dakle, gubitak je "sramoćenje". Ipak to im se čini prihvatljivo(naravno ostaje razmatrati da li je to jedina šteta, koliko im šteti spajanje Azerbejdžana i Turske).
Ne vjerujem da će neke druge zemlje tek tako napustiti, one koje su im važnije: Bjelorusiju i Siriju, npr, niti će te zemlje se osjeti da će ih Rusi napustiti.

Da li je ta njihova tačka gledišta novina? Apsolutno ne. Britanci i Francuzi su se obavezali braniti Poljsku od Njemačke, pa se i nisu satrali braneći. Da li bi SAD ako počne žestok rat sa Kinom reagovao na ruski upad u pišljivu Estoniju? Ne, bruka za nefunkcionalan NATO u Estoniji je manja šteta od otvaranja fronta sa Rusijom u takvoj situaciji. Vidjeli smo već da zbog (navodnog) pada ruskih dronova u Rumuniju i Hrvatsku, SAD nije počeo treći svjetski rat, već je ustvrdio da su ti dronovi ukrajinski/prišutio se. Da li je bitno da Rusi nisu poslali dronove ako ih nisu poslali? Ne, pošto ih Rusi nisu poslali naočigled, da je SADu bio interes, oni bi očas posla ih proglasili ruskim.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 22:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 23251
divizija je napisao/la:
koja je ruska korist od takve intervencije?

shvati, nape emocije prema Armencima nisu isto što i ruski interesi.

Znam, nisam glup.

Jedina korist je blokiranje utjecaja Turcima po Središnjoj Aziji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 22:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37956
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ruski povjesničar Modest Kolerov tvrdi da Azeri ne dopuštaju da ruski mirovnjaci evakuiraju žene i djecu, vjerojatno su iz istog razloga oni i izrešetani kao poruka
Tvrdi da će Azeri sigurnost civila i koridor za slobodan prolaz koristiti kao valutu u pregovorima koji su zakazani za sutra.

"Službene izjave Bakua da u Azerbajdžanu živi više od 40.000 Armenaca nikada nisu dokazane. Nema nikakvih tragova života armenskog stanovništva: škole, novine, kulturne ustanove itd. Od toga nije ostalo ništa.

Sve to govori da u Azerbajdžanu ne postoje uvjeti za nacionalni opstanak Armenaca,”

Po njemu svi Armeni će napustiti Karabah.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 22:45 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Legionnaire je napisao/la:

Nego na temu. Pitanje je ruske pomoći Jermenima. Ja sam konstatovao da Rusi trenutno nisu dovoljno moćni. Srazmjerno moći, nije im dovoljno velik interes da brane Jermeniju od napada, iako su se obavezali da će to raditi. .


oko ugrožavanja same Armenije još nisam siguran. a nisu ni sami Armenci, pa ispipavaju teren.

moguće je da bi Armeniju, koja bi se 100% svrstala na rusku stranu, Rusi ipak pokušali zaštiti (ne znam jel bi mogli).

dosta se tu stvari mijenjaju kad se napadne samu Armeniju. No ovo je sad ko neka igra stolica, gdje zapravo Zapad i Rusi igraju ulogu "ko će dulje izdržati da ne naljuti Turke". mislim da Rusi ipak gube ako članicu CSTO netko otvoreno napadne. Pogotovo kad e bude Karabaha kao izgovora.

mislim da su emocionalno svi na strani Armenaca, ali politika je znamo što.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 22:46 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Ceha je napisao/la:
Znam, nisam glup.

Jedina korist je blokiranje utjecaja Turcima po Središnjoj Aziji.


to Rusi nikako ne mogu, ne zanima ih i neki Artsakh tu nema nikakvog utjecaja

da ste ikad čitali dugina znali bist da je ruska strategija prepuštanje srednje Azije Turcima i Kinezima kao zalog multipolarnog svijeta. To je ujedno i realitet.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 22:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5393
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
daramo je napisao/la:
Mami se Armenija na veliko da pređe u drugi tabor, mvp Francuske izjavljuje da će Francuska paziti na teritorijalni integritet Armenije.


Koji tabor?

Francuska nema nikakav interes da se angažuje jače u Jermeniji. Bez jačeg angažmana, ta pomoć im je beskorisna. Francuska ima simpatije za Jermeniju zbog toga što je jaka dijaspora tako oblikovala. Nikakav geostrateški interes Jermenija nema za njih, tako da će podrška ostati na lijepim riječima.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 22:57 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Legionnaire je napisao/la:
Nikakav geostrateški interes Jermenija nema za njih, tako da će podrška ostati na lijepim riječima.


i to važi i za sve ostale.

jedna čekam gledati sve rusofobe kako nikako ne ragiraju na očitu agresiju na suverenu državu.

i onda krive Rusiju što joj ne pomaže.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 22:59 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 4012
Ja koliko sam pročitao u zadnjih 100 godina za vrijeme SSSR-a nikad Moskva nije nešto posebno favorizirala Armence u odnosu na Azerbajdžan, kad bi ovi bili u nekom sukobu.

Zato mi je još manje jasno zašto ljudi misle da bi Rusi sad ratovali za Armeniju, i to ne čak Armeniju nego Karabah koji čak ni sama Armenija nije priznala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 23:04 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Kaftanzoglio je napisao/la:
Ja koliko sam pročitao u zadnjih 100 godina za vrijeme SSSR-a nikad Moskva nije nešto posebno favorizirala Armence u odnosu na Azerbajdžan, kad bi ovi bili u nekom sukobu.

Zato mi je još manje jasno zašto ljudi misle da bi Rusi sad ratovali za Armeniju, i to ne čak Armeniju nego Karabah koji čak ni sama Armenija nije priznala.


za Armeniju bi načelno trebala jer je članica CSTO, dakle saveznica je Rusije.

službeno

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 23:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37956
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kaftanzoglio je napisao/la:
Ja koliko sam pročitao u zadnjih 100 godina za vrijeme SSSR-a nikad Moskva nije nešto posebno favorizirala Armence u odnosu na Azerbajdžan, kad bi ovi bili u nekom sukobu.

Zato mi je još manje jasno zašto ljudi misle da bi Rusi sad ratovali za Armeniju, i to ne čak Armeniju nego Karabah koji čak ni sama Armenija nije priznala.


Možda iz razloga jer je Armenija u CSTO za razliku od Azerbajdžana i što taj vojni savez barem na papiru ima članak da je napad na jednu članicu napad na sve.
Prije je i Azerbajdžan bio u CSTO ali je istupio.
Zbog čega ti misliš da bi Ameri ratovali za Litvu ili Hrvatsku?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 23:09 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
daramo je napisao/la:
Zbog čega ti misliš da bi Ameri ratovali za Litvu ili Hrvatsku?


misliš li ti da zaista bi?

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 23:15 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 4012
daramo je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Ja koliko sam pročitao u zadnjih 100 godina za vrijeme SSSR-a nikad Moskva nije nešto posebno favorizirala Armence u odnosu na Azerbajdžan, kad bi ovi bili u nekom sukobu.

Zato mi je još manje jasno zašto ljudi misle da bi Rusi sad ratovali za Armeniju, i to ne čak Armeniju nego Karabah koji čak ni sama Armenija nije priznala.


Možda iz razloga jer je Armenija u CSTO za razliku od Azerbajdžana i što taj vojni savez barem na papiru ima članak da je napad na jednu članicu napad na sve.
Prije je i Azerbajdžan bio u CSTO ali je istupio.
Zbog čega ti misliš da bi Ameri ratovali za Litvu ili Hrvatsku?


Kakve to ima veze, pa Litva i Hrvatska nisu bile dio nekakvih Saveznih socijalističkih američkih država. A kao što sam i napisao nije napadnuta Armenija nego Karabah, koji ni sama Armenija nije branila pa zašto bi netko drugi? To je isto kao da je neka treća država došla u pomoć RSK 1995. a Srbija da samo gleda.

Čitao sam i da je neki Narimanov azerbajdžanski boljševik svojedobno htio Armeniji predati Nahičevan, ali je Lenjin tražio da se održi referendum gdje se stanovništvo većinom izjasnilo za Azerbajdžan. Znači već tada su Rusi opstruirali Armence.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 kol 2020, 21:26
Postovi: 1803
Legionnaire je napisao/la:
Može li moderacija pobriše tucepijeva spamanja? Tema je Jermenija, ne njegova mrzilačka opsjednust Rusijom.


Nisam opsjednut Rusijom, činjenica je da je Putin islamski zet, i to ne nekog sekularnog muslimana koji tare slaninu sa čvarcima, lik je baš praktični, uvjereni musliman.

Činjenica je da je glavna ideja Putinove Rusije, rusijanizam, svi smo mi kao rusijani, držat ćemo se se za ručice i pjevati ringe ringe raja.

U tom kontekstu Armenija mu je totalno nebitna, propala zemlja sa demografijom, nit će je spasiti zapad, istok, nema apsolutno nikakvo značenje.

Najveći problem Rusije, kao i zapada je nedostatak ljudi da mi elitistička mašinerija mogla funkcoinirati, EU uvozi svašta, Amerika je najbolje prošla jer uvozi latinose. Rusija mora uvoziti uzbekistance, tajikistance i slično, neće ih biti na karti kroz 20 godina. I sam Putin ima mješanu azijatsku djecu, misliš da to ne utječe na njegov očinski karakter???

Nije od sjeverne Koreje ništa drugo tražio osim ljudi koji će mu raditi u tvornicama. Rusija ima jako kompleksnu infrastrukturu koju treba održavati. Plinski i nafni biznis održavaju da zapošljavaju milijune stranaca.

Zaboravite ikakvu intervenciju u Armeniji, ona će se sa vremenom integrirati u Tursku, nema energenata, nema položaj a uskoro neće imati ni ljudi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 23:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 23251
divizija je napisao/la:
Legionnaire je napisao/la:

Nego na temu. Pitanje je ruske pomoći Jermenima. Ja sam konstatovao da Rusi trenutno nisu dovoljno moćni. Srazmjerno moći, nije im dovoljno velik interes da brane Jermeniju od napada, iako su se obavezali da će to raditi. .


oko ugrožavanja same Armenije još nisam siguran. a nisu ni sami Armenci, pa ispipavaju teren.

moguće je da bi Armeniju, koja bi se 100% svrstala na rusku stranu, Rusi ipak pokušali zaštiti (ne znam jel bi mogli).

dosta se tu stvari mijenjaju kad se napadne samu Armeniju. No ovo je sad ko neka igra stolica, gdje zapravo Zapad i Rusi igraju ulogu "ko će dulje izdržati da ne naljuti Turke". mislim da Rusi ipak gube ako članicu CSTO netko otvoreno napadne. Pogotovo kad e bude Karabaha kao izgovora.

mislim da su emocionalno svi na strani Armenaca, ali politika je znamo što.


Azeri su već davno prešli granicu i napali Armeniju.
To je 1-2%, nije puno, ali svejedno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 23:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 23251
divizija je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Znam, nisam glup.

Jedina korist je blokiranje utjecaja Turcima po Središnjoj Aziji.


to Rusi nikako ne mogu, ne zanima ih i neki Artsakh tu nema nikakvog utjecaja

da ste ikad čitali dugina znali bist da je ruska strategija prepuštanje srednje Azije Turcima i Kinezima kao zalog multipolarnog svijeta. To je ujedno i realitet.


Turci u središnju Aziju ne dolaze kao ruski prijatelji.
To je čista naiva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 23:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 23251
divizija je napisao/la:
Legionnaire je napisao/la:
Nikakav geostrateški interes Jermenija nema za njih, tako da će podrška ostati na lijepim riječima.


i to važi i za sve ostale.

jedna čekam gledati sve rusofobe kako nikako ne ragiraju na očitu agresiju na suverenu državu.

i onda krive Rusiju što joj ne pomaže.


Ono što je ostalo od Armenije su bezvrijedne planine.
A nitko ne želi ginuti za druge.
Trenutni Zapad ne želi ginuti ni za sebe, jbg.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 23:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37956
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ne trebaju niti ginuti, mogu ih barem naoružati kao Ukrajinu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 23:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 23251
Kaftanzoglio je napisao/la:
daramo je napisao/la:

Možda iz razloga jer je Armenija u CSTO za razliku od Azerbajdžana i što taj vojni savez barem na papiru ima članak da je napad na jednu članicu napad na sve.
Prije je i Azerbajdžan bio u CSTO ali je istupio.
Zbog čega ti misliš da bi Ameri ratovali za Litvu ili Hrvatsku?


Kakve to ima veze, pa Litva i Hrvatska nisu bile dio nekakvih Saveznih socijalističkih američkih država. A kao što sam i napisao nije napadnuta Armenija nego Karabah, koji ni sama Armenija nije branila pa zašto bi netko drugi? To je isto kao da je neka treća država došla u pomoć RSK 1995. a Srbija da samo gleda.

Čitao sam i da je neki Narimanov azerbajdžanski boljševik svojedobno htio Armeniji predati Nahičevan, ali je Lenjin tražio da se održi referendum gdje se stanovništvo većinom izjasnilo za Azerbajdžan. Znači već tada su Rusi opstruirali Armence.


Da, Rusi su dali Turcima Kars i pola Armenije, a Nahičevan i Karabah/Arcah Azerbejdžanu.
Bezveze totalno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armenija
PostPostano: 20 ruj 2023, 23:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 23251
daramo je napisao/la:
Ne trebaju niti ginuti, mogu ih barem naoružati kao Ukrajinu.


Gamad ne želi ni to.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5683 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 228  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Bobovac i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO