HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 kol 2024, 10:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Aircash Mastercard kartica
PostPostano: 24 ruj 2023, 04:04 
Offline

Pridružen/a: 20 ruj 2023, 09:35
Postovi: 17
Vidim na odmoru da je ova prepaid kartica jako popularna u Hrvatskoj. Na svakom kiosku. Kakva su vaša iskustva sa njom? Za što je koristite? Imate li negativnih iskustava? Da li je moguće zloupotrijebiti i zašto? Ima li skrivenih troškova?

Navodno je proizvod hrvatske pameti 100%.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aircash Mastercard kartica
PostPostano: 24 ruj 2023, 08:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37499
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Imaš i u BiH kupiti u Wwin poslovnicama za 5KM.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aircash Mastercard kartica
PostPostano: 24 ruj 2023, 10:27 
Offline

Pridružen/a: 20 ruj 2023, 09:35
Postovi: 17
OK.
Jasno mi je da ljudi žele da kupuju online, a da to nije kartica koju koriste da primaju plaću ili drže neki novac.

Koliko znam ipak se moraš predstaviti slikom nekog dokumenta ako je želiš koristiti, ali sama kartica nema neko ime i prezime na njoj.

Sve ostalo mi nije baš jasno.

Da li to znači da se u WWin kladarama na te kartice može uplaćivati ili sa njih skidati neki novac?

Koliki su troškovi transakcija?

Ovaj forum je prepun geostratega, generala, političara, povjesničara, filozofa itd., no kad postaviš neko praktično pitanje samo muk i tišina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aircash Mastercard kartica
PostPostano: 24 ruj 2023, 10:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 22:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
ovdje je sve objašnjeno https://aircash.eu/hr/opci-uvjeti-aircash-kartice/

kako uplatiti novac https://aircash.eu/hr/uplata-novca-na-aircash-novcanik/

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aircash Mastercard kartica
PostPostano: 24 ruj 2023, 10:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12355
Je li ovo virtuelna kartica, da li se moze prebaciti neka minimalna svota, recimo 20 dolara na nju, sa domacih debitnih ili kreditnih kartica. Treba mi samo za jednokratnu uplatu za neku pretplatu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aircash Mastercard kartica
PostPostano: 24 ruj 2023, 11:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37499
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Lebowski je napisao/la:
Je li ovo virtuelna kartica, da li se moze prebaciti neka minimalna svota, recimo 20 dolara na nju, sa domacih debitnih ili kreditnih kartica. Treba mi samo za jednokratnu uplatu za neku pretplatu.


I virtualna i fizička.
Kad kupiš fizičku karticu trebaš je dodati na AirCash aplikaciju.
Možeš sa svoje kartice prebaciti na AirCash aplikaciju.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aircash Mastercard kartica
PostPostano: 24 ruj 2023, 11:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37499
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Darwin je napisao/la:
OK.
Jasno mi je da ljudi žele da kupuju online, a da to nije kartica koju koriste da primaju plaću ili drže neki novac.

Koliko znam ipak se moraš predstaviti slikom nekog dokumenta ako je želiš koristiti, ali sama kartica nema neko ime i prezime na njoj.

Sve ostalo mi nije baš jasno.

Da li to znači da se u WWin kladarama na te kartice može uplaćivati ili sa njih skidati neki novac?

Koliki su troškovi transakcija?

Ovaj forum je prepun geostratega, generala, političara, povjesničara, filozofa itd., no kad postaviš neko praktično pitanje samo muk i tišina.


Prepaid kartice obično nemaju ime vlasnika.
Kartica prije svega i jeste za uplate i isplate preko Wwin kladionice ali i odlična prepaid opcija za kupovinu preko interneta.
Mislim da nema provizije za Wwin, za ostalo ne znam jer je nisam puno koristio, uzeo za jednostavnije uplate iz Hrvatske i jer sam vidio da ima tursku liru kao opciju a to mi je trebalo da uzmem jeftiniju pretplatu preko Microsofta.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aircash Mastercard kartica
PostPostano: 24 ruj 2023, 12:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37499
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Registracija ti ide kao i za sve virtualne aplikacije istog pita, potrebno je uslikati važeći dokument sa slikom.
Isto tako nema provizije za prebacivanje novca s jednog aircash računa na drugi, to ti je velika prednost.
Ako ti netko šalje novac ne mora čak niti imati aircash račun, dovoljno da za željeni iznos kupi a-bon i pošalje.
Da je u pitanju Visa bila bi još bolja opcija jer u BiH ako mastercard karicu povežeš na paypal ne možeš na nju primati novac samo slati.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aircash Mastercard kartica
PostPostano: 24 srp 2024, 21:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19724
Aircash i zvanično, na sva zvona, uskoro dolazi u BiH. U to ime, već su registrovali firmu i to dvije: jednu u Banja Luci i drugu u Mostaru. Trenutno čekaju zakon o elektronskom novcu, koji je u Republici Srpskoj već stupio na snagu, samo se čekaju još podzakonski akti, što će biti negdje u zadnjem kvartalu ove godine. Od tog momenta, kreće i zvanično puštanje u rad (marketing putem interneta i drugih vidova oglašavanja).

I dok Republika Srpska radi punom parom na regulaciji elektronskog novca, Federacija BiH, koliko ja znam, još nije uvela taj zakon, no nema veze, s obzirom da licenca izdata u jednom entitetu je važeća i za čitavu zemlju.

Što se tiče samog Aircasha, od ove godine uvedeni su neki noviteti, poput IBAN računa, što sa sve Mastercard debitnom karticom i mobilnom aplikacijom, Aircash približava fintech kompanijama poput Revoluta. Trenutno je u ponudi dijeljeni IBAN, dok u najavi je jedinstveni IBAN, tako da najbolje tek dolazi. Još kada od 1.1. naredne godine krene SEPA platni promet u evrima, a što će biti zanimljivo ne samo u kontekstu Aircasha i drugih fintech preduzeća, već i u slučaju drugih finansijskih kompanija, poput banaka.

Inače jedna od prednosti Aircasha jeste i mjenjački kurs preko kartice, koji je neuporedivo povoljniji od mjenjačkog kursa banaka, a s obzirom da za područje BiH, Aircash ima tj. imaće posebnu licencu/e, postoji mogućnost da će za tržište BiH biti BiH IBAN, umjesto EU IBAN-a tj. HR IBAN-a, što otvara mogućnost za primanje plate u BiH na Aircash. Ono što je takođe zanimljivo za Aircash jeste i brz i besplatan transfer novca sa računa na račun, u okviru Aircash aplikacije, što nesumnjivo smanjuje jaz između BiH i ostatka Evrope, s obzirom da trenutno i još uvijek su SWIFT, Western Union i kombi transfer, najdominantniji oblici međunarodnog transfera novca, iz BiH ka inostranstvu i obrnuto.

Slava Rusiji, koja je ubrzala neke procese, uključujući i ovaj. Do juče je bilo prvo EU, pa onda sve ostale blagodeti i blagodetne finese, dok sad je obrnuto, sad je prvo sve blagodeti i blagodentne finese, pa onda EU, kao jagoda na vrhu torte. Tako je i bolje, jer drugačije je ionako bilo problematično tj. sporo, dok ovako je bolje, ne mnogo bolje, ali dovoljno bolje da je jednostavno bolje nego što je bilo juče. Šteta samo što je veliki belaj u svijetu i što je EU tek tada ozbiljno shvatila, da nešto debelo mora da mijenja, u svom pristupu ka zemljama koje sada već decemijama čekaju ispred briselskih vrata, no nikad nije kasno. Daj što daš. Bitno je sa se dešava sveopšta digitalizacija i kod nas, kao i uopšte nekakav pozitivan proces tj. progres.

Da usput spomenem i to da CIPS već uveliko uvodi elektronski potpis, što šalje u penziju potrebu da se za svaku sitnicu mora vaditi CIPS potvrda o prebivalištu, dok u vremenu koje dolazi, slijedi ulazak BiH u jedinstveno evropsko ekonomsko područje, kao i u jedinstveno evropsko digitalno tržìšte, što omogućava da mnoge EU/EEA fintech kompanije, koje su po automatizmu skoro sve nedostupne za nas u BiH, biće sve dostupne i u BiH, čak i bez da traže posebnu dozvolu za poslovanje u BiH.

Stižu neka bolja vremena, da ne bude sve crno.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Aircash Mastercard kartica
PostPostano: 24 srp 2024, 22:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 17:57
Postovi: 812
Meni je top. Uzmi na tisku karticu i uživaj u lakoćimpribačaja sredstava. Kakve banke kakvi bakarači.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO