HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 srp 2024, 13:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5433 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 214, 215, 216, 217, 218  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 14 lis 2023, 11:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 14 lis 2023, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Haram, evo da ti ko Finciju guramo mikrofon u usta. Može li happy reakcija na ovo. PKK su komunisti, i predstavljaju potlačeni narod bez države. Mnoštvo ljevičara su se pridružili kurdskim snagama u Siriji (ova vijest je doduše iz Iraka).

Doduše, spremio sam ti i kredibilno eskiviranje, kojeg slobodno možeš iskorisiti.

"Imam ovdje jednog dobrog jarana Kurda. Kaže mi da im u Turskoj ništa ne fali, Erdogan je dosta dobar prema njima, ide na bolje, asimiliraju se, vole Tursku. PKK i ovi drugi su mafijaši koji teroriziraju vlastiti narod, u kojem nemaju nikakve podrške, a moguće da ih podržavaju i razni imperijalisti kako bi putem njih stavili Tursku pod svoju šapu."

Citat:
PKK claims to have killed 29 Turkish soldiers

Kurdistan Worker Party's armed wing, HPG (People Defence Forces) announced the killing of 29 Turkish soldiers on October 12th

The statement:

"On the night of October 12, the occupiers in the Girê Cûdî Resistance Area made movements from three directions to reach the war tunnels. The first group of occupiers, controlled by our mobile teams inside the tunnel and in the field, was effectively targeted at 21:30 using individual firearms and assassination tactics. Here, 11 occupiers were punished, and 4 were injured. The other groups of occupiers, consisting of 9 and 7 individuals, advanced in two columns and were targeted at 21:40 using an attack tactic. Both enemy groups were completely eliminated with individual firearms and hand grenades fired from close range, and 16 occupiers were punished. Subsequently, the occupiers in motion were also targeted with assassination tactics, resulting in the punishment of 2 more occupiers."

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 14 lis 2023, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 18:44
Postovi: 8282
Ministre provjeri ti tog svog jarana jeli možda Turčin jer mu se priča poklapa sa turskom pričom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 14 lis 2023, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
i_jopet je napisao/la:
Ministre provjeri ti tog svog jarana jeli možda Turčin jer mu se priča poklapa sa turskom pričom.


Nisi skontao. To sam unaprijed napisao opravdanje forumašu Haramu kako bi se izvukao iz neugodne situacije gdje bi po svojim deklariranim stavovima morao podržati Kurde protiv Turaka.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 14 lis 2023, 16:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 9859
Lokacija: banana
Upozorenja: 1
Ministry of Sound je napisao/la:
i_jopet je napisao/la:
Ministre provjeri ti tog svog jarana jeli možda Turčin jer mu se priča poklapa sa turskom pričom.


Nisi skontao. To sam unaprijed napisao opravdanje forumašu Haramu kako bi se izvukao iz neugodne situacije gdje bi po svojim deklariranim stavovima morao podržati Kurde protiv Turaka.


Ja ne znam otkud tebi to da ne podrzavam Kurde? Kurdi, ne samo da imaju pravo na drzavu - koju bi trebali dobiti komadicem Turske, Iraka, Sirije i Irana (najmanji dio), vec vode desetljecima pravednu borbu protiv prema njima sovinistickog rezima.

Ali kako je i po tom pitanju reagovao Zapad? Da li vam je jasno da je PKK u BRD-u proglasena teroristickom organizacijom??? Isto kao i hamas btw.

Dok bi IDF-u koji je odgovoran za mnogo vise terora nego to dvoje zajedno, dudlaju muda.

_________________
slava kurcu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 29 lis 2023, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Oštro između Turske i Izraela. Izraelci povukli sve svoje diplomate, tako da se može reći da su diplomatski odnosi zamrznuti. Erdogan je rekao puno toga zapaljivog, a njegova kćerka je rekla da će "polumjesec slomiti križ".

Ipak, prije nego što se previše uzbudite, imali su jak rat riječi i 2014. i 2021. Doduše, nije otišlo ovako daleko kao što je sad, ali je vidljivo da Erdogan ipak najvjerojatnije samo bilda popularnost, i da nema muda za nešto konkretnije.

Naravno da je to kratko približavanje Turske i Izraela bilo neprirodno.

Inače, Arapi i Turci se ne podnose, tako da osim ovog dijeljenja po Telegram i sličnim grupama, Turska nema nikakav potencijal za liderstvo u arapskom svijetu. Nema ga nijedna zemlja.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 29 lis 2023, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:12
Postovi: 2585
Ministry of Sound je napisao/la:
Oštro između Turske i Izraela. Izraelci povukli sve svoje diplomate, tako da se može reći da su diplomatski odnosi zamrznuti. Erdogan je rekao puno toga zapaljivog, a njegova kćerka je rekla da će "polumjesec slomiti križ".

Ipak, prije nego što se previše uzbudite, imali su jak rat riječi i 2014. i 2021. Doduše, nije otišlo ovako daleko kao što je sad, ali je vidljivo da Erdogan ipak najvjerojatnije samo bilda popularnost, i da nema muda za nešto konkretnije.

Naravno da je to kratko približavanje Turske i Izraela bilo neprirodno.

Inače, Arapi i Turci se ne podnose, tako da osim ovog dijeljenja po Telegram i sličnim grupama, Turska nema nikakav potencijal za liderstvo u arapskom svijetu. Nema ga nijedna zemlja.


Turskoj trebaju uvesti sankcije poput ruskima, pa ćemo vidit inflaciju i od 1000% mjesečno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 29 lis 2023, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1841
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
Turska i Izrael su stari prijatelji, to što Erdogan koji put zagunđa nešto u vezi Palestinaca ne treba shvaćati ozbiljno.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 29 lis 2023, 19:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ruj 2022, 13:17
Postovi: 860
Turska danas slavi 100 godina republike!
Nažalost, zemlja se potpuno udaljila od Atatürkove vizije i od Erdogana klizi prema islamizmu i siromaštvu.

slika

_________________
Živjela naša sveta Hrvatska!
Gubici Rusije i Ukrajine su 1:4. [str. 85]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 29 lis 2023, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 tra 2023, 00:54
Postovi: 1884
Nisu primjetili trojanskog konja što im Srbi uvališe.

_________________
Iuste ambulans coram Deo pretium non habet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 07 stu 2023, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Zanimljivo otkriće kojeg je napravio prijatelj Židov, a ja potvrdio testirajući. Ukoliko se želite pretplatiti na neki servis, na VPNu postavite Tursku. Cijena pretplate je uobičajeno 50% manja nego drugdje, a sadržaj isti. Probao sam vrtiti i siromašnije zemlje od Turske, ali nije bilo jeftinije. Ne znam zašto, možda zato jer imaš kombinaciju visoke inflacije, ali i valutu koja je i dalje konvertibilna. Dok npr. stavim Argentinu, Indiju ili Brazil, cijena ispadne vrlo slična onoj u USD.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 07 stu 2023, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ruj 2022, 13:17
Postovi: 860
Preporuka za besplatni VPN koji uključuje i Tursku?

_________________
Živjela naša sveta Hrvatska!
Gubici Rusije i Ukrajine su 1:4. [str. 85]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 07 stu 2023, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44023
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
To nažalost ne znam, ja sam na ExpressVPN, koji je plaćeni servis.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 24 stu 2023, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Citat:
Ekonomska politika Erdogana se pokazala promašenom: Turska podigla kamatnu stopu na 40 posto
slika

Narodna banka Turske podigla je svoju glavnu kamatnu stopu na 40 posto u sklopu usaglašene kampanje za borbu protiv rastuće inflacije u zemlji.

Porast, sa prethodne stope od 35 posto, bio je mnogo veći od očekivanog.

Međutim, turska centralna banka je sugerirala da se stope približavaju nivou potrebnom za početak snižavanja inflacije.

Inflacija, koja mjeri stopu rasta cijena, dostigla je 61,36 posto u listopadu i predviđa se dalji rast i vrhunac u svibnju sljedeće godine na oko 70 do 75 posto.

Dok su središnje banke širom svijeta podigle kamatne stope u pokušaju da uspore rast cijena, predsjednik Recep Tayyip Erdogan se ranije opirao, tvrdeći da će više stope uzrokovati rast cijena.

Međutim, od njegovog reizbora u svibnju, njegov stav se promijenio.

Središnjoj banci, pod njenom novom šeficom Hafize Gaye Erkan, bivšom bankaricom s Wall Streeta, dozvoljeno je da poveća kamatne stope, kako bi pokušala povećati cijenu zaduživanja i usporiti rast cijena, sa 8,5 posto na 40 posto.


https://www.klix.ba/biznis/privreda/eko ... /231124037

Veliki Mujo i ekonomska politika.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 10 pro 2023, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
Citat:
Erdogan: "Bolji svijet je moguć, ali bez Amerike!"


https://www.dnevnik.ba/vijesti/erdogan- ... ke-2659246

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 10 pro 2023, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:12
Postovi: 2585
Reconquista je napisao/la:
Citat:
Erdogan: "Bolji svijet je moguć, ali bez Amerike!"


https://www.dnevnik.ba/vijesti/erdogan- ... ke-2659246


Svijet bi bio još bolje i ljepše mjesto da turske ne postoji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 10 pro 2023, 15:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31528
Ministry of Sound je napisao/la:
Zanimljivo otkriće kojeg je napravio prijatelj Židov, a ja potvrdio testirajući. Ukoliko se želite pretplatiti na neki servis, na VPNu postavite Tursku. Cijena pretplate je uobičajeno 50% manja nego drugdje, a sadržaj isti. Probao sam vrtiti i siromašnije zemlje od Turske, ali nije bilo jeftinije. Ne znam zašto, možda zato jer imaš kombinaciju visoke inflacije, ali i valutu koja je i dalje konvertibilna. Dok npr. stavim Argentinu, Indiju ili Brazil, cijena ispadne vrlo slična onoj u USD.


Slučajno sam upoznat, ovo je i najisplativiji način za kupiti pretplatu na Adobe alate. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

893 of 2558 - 34.91%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 10 pro 2023, 15:23 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 19:34
Postovi: 3816
Reconquista je napisao/la:
Citat:
Erdogan: "Bolji svijet je moguć, ali bez Amerike!"


https://www.dnevnik.ba/vijesti/erdogan- ... ke-2659246

Neka onda izadje iz NATO.

Toliko mu je stalo do Gaze da ide da se miri sa Grcima. Tako ce za godinu dve i u Tel Aviv otici. Mozda prizna i Jerusalim za glavni grad Izraela.

https://www.dw.com/sr/erdogan-u-atini-p ... a-67651182


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 10 pro 2023, 17:44 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Više sam puta rekao, Erdogan je pas koji laje, ali ne grize. On laje radi svoje pastve, da ih malo smiri.

Ima državu punu karabaja i sličnih i mora lajati da im da malo meraka. No ugristi neće.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 31 pro 2023, 10:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 tra 2023, 00:54
Postovi: 1884
Erdoganu islam iznad Turske.

https://www.france24.com/en/live-news/20231230-erdogan-plays-down-row-over-saudi-hosted-super-cup

_________________
Iuste ambulans coram Deo pretium non habet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 31 pro 2023, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59470
Lokacija: DAZP HQ
Ministry of Sound je napisao/la:
Zanimljivo otkriće kojeg je napravio prijatelj Židov, a ja potvrdio testirajući. Ukoliko se želite pretplatiti na neki servis, na VPNu postavite Tursku. Cijena pretplate je uobičajeno 50% manja nego drugdje, a sadržaj isti. Probao sam vrtiti i siromašnije zemlje od Turske, ali nije bilo jeftinije. Ne znam zašto, možda zato jer imaš kombinaciju visoke inflacije, ali i valutu koja je i dalje konvertibilna. Dok npr. stavim Argentinu, Indiju ili Brazil, cijena ispadne vrlo slična onoj u USD.


Istina, ali poskupili su, iako i dalje najjeftiniji, ranije sam preko Argentine sad preko Turske nećacima uzeo game pass za Xbox.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 27 sij 2024, 00:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23492
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Reconquista je napisao/la:
Citat:
Ekonomska politika Erdogana se pokazala promašenom: Turska podigla kamatnu stopu na 40 posto
slika

Narodna banka Turske podigla je svoju glavnu kamatnu stopu na 40 posto u sklopu usaglašene kampanje za borbu protiv rastuće inflacije u zemlji.

Porast, sa prethodne stope od 35 posto, bio je mnogo veći od očekivanog.

Međutim, turska centralna banka je sugerirala da se stope približavaju nivou potrebnom za početak snižavanja inflacije.

Inflacija, koja mjeri stopu rasta cijena, dostigla je 61,36 posto u listopadu i predviđa se dalji rast i vrhunac u svibnju sljedeće godine na oko 70 do 75 posto.

Dok su središnje banke širom svijeta podigle kamatne stope u pokušaju da uspore rast cijena, predsjednik Recep Tayyip Erdogan se ranije opirao, tvrdeći da će više stope uzrokovati rast cijena.

Međutim, od njegovog reizbora u svibnju, njegov stav se promijenio.

Središnjoj banci, pod njenom novom šeficom Hafize Gaye Erkan, bivšom bankaricom s Wall Streeta, dozvoljeno je da poveća kamatne stope, kako bi pokušala povećati cijenu zaduživanja i usporiti rast cijena, sa 8,5 posto na 40 posto.


https://www.klix.ba/biznis/privreda/eko ... /231124037

Veliki Mujo i ekonomska politika.


Referentna kamatna stopa je jucer podignuta na 45%. Koji ludjaci i koje kasnjenje sa dizanjima referentne kamatne stope, zbog religijskih uvjerenja. :wacko ##

Osmo povecanje zaredom. Inflacija trenutno u Turskoj oko 65%.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 21 vel 2024, 14:15 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2023, 23:28
Postovi: 437
Bošnjak.007 je napisao/la:
Turski domaći borbeni avion pete generacije prvi put predstavljen na pisti
http://www.klix.ba/clanak/230318027


Godinu dana poslije
Historijski momenat za Tursku: Borbeni avion pete generacije KAAN uspješno izveo prvi let
http://www.klix.ba/clanak/240221058


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 21 vel 2024, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 vel 2020, 17:12
Postovi: 3015
Po čemu je to avion pete generacije?

_________________
Mi smo garda hrvatska
Srca su nam junačka
Nikog se ne bojimo
HB svoju volimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Turska
PostPostano: 21 vel 2024, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59470
Lokacija: DAZP HQ
MiB je napisao/la:
Po čemu je to avion pete generacije?


Po marketingu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5433 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 214, 215, 216, 217, 218  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO