HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 lis 2024, 12:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89490 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 09 pro 2023, 21:30 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Posljednji mohikanac je napisao/la:
Stopa fertiliteta nam je oko 1,5 dijeta po ženi. Znači ugrubo rečeno od dvije žene jedna ima jedno dijete, a druga dvoje djece to i nije tako loše.
.


to je grozno, jer jamići da se svaka generacija smanji za 30%.

znači ako sad imamo 32 000 rođenih, kad ti odrastu biti će 20 000, pa oko 14 000, pa oko 10 000, pa 7000 u samo 5 generacija.

i to bez iseljavanja u 5 generacija ćemo pasti na 500 000 ljudi s takvim fertilitetom..

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 10 pro 2023, 01:02 
Online

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 3214
https://www.jabuka.tv/siroki-brijeg-krs ... IEGXttDuys


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 11 pro 2023, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2020, 19:26
Postovi: 5324
ZNATNO VEĆE OD APPLEOVOG

Pogledajte kako će izgledati novo impresivno sjedište kineskog tehnološkog diva

Novo Tencentovo sjedište biće tehnološki kampus u kojem će raditi 23.000 radnika

slika


Citat:
U ovoj zgradi će da radi više ljudi nego što stanovnika ima Bosansko-podrinjski kanton Goražde - bukvalno.

:zubati

_________________
Sponzor lige hokejaških prvaka, brzog klizanja i ostalih zimskih sportova - vaš Gazprom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 11 pro 2023, 20:19 
Online

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 3214
https://bljesak.info/gospodarstvo/posao ... bih/440611

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... bih/504579

https://www.atvbl.rs/vijesti/ekonomija/ ... -17-7-2023

DEMOGRAFIJA I SOCIJALNE STATISTIKE DEMOGRAPHY AND ... https://bhas.gov.ba/data/Publikacije/Sa ... 8_1_HR.pdf

https://www.jabuka.tv/broj-umirovljenik ... j-radnika/

Koja razlika između zaposlenih i onih koji su zapravo prijavljenih,i onih nezaposlenih,i prikazanih na zavodu.
Naravno država nista po tom pitanju.
Kad se sve zbroji s umirovljenicima,školarcima,studentima čine ispod 2,6milijuna,a s djecom 0-5 su ispod 2,7mil.

Toliko o 3,5 ili 3,1 ili 3 mil.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 13:10 
Online

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 3214
https://bljesak.info/vijesti/flash/foto ... DK3mucPu0s


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 17:20 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 22:27
Postovi: 6427
divizija je napisao/la:
Posljednji mohikanac je napisao/la:
Stopa fertiliteta nam je oko 1,5 dijeta po ženi. Znači ugrubo rečeno od dvije žene jedna ima jedno dijete, a druga dvoje djece to i nije tako loše.
.


to je grozno, jer jamići da se svaka generacija smanji za 30%.

znači ako sad imamo 32 000 rođenih, kad ti odrastu biti će 20 000, pa oko 14 000, pa oko 10 000, pa 7000 u samo 5 generacija.

i to bez iseljavanja u 5 generacija ćemo pasti na 500 000 ljudi s takvim fertilitetom..

Stopa feriliteta je u prosjeku 1,5 po ženi ali stvarnost baš i nije takva . Imaš pola žena sa ispravnim vrijednostima ,koje imaju 3+ djece dok druga polovica seta ćuku uz sebe :zubati

Ove prve će doci do izrazaja kad tad a samim time naša donja granica neće biti 0.

Također treba ocekivat dodatan demografski rast kod nas s ovu stranu granice jer se prosperitet krenuo prelijevat na srednji stalež a znaš i sam da je nama malo potrebno za veliku ekspanziju. Čak se dosta mladih obitelji vratilo iz Njemačke jer sada imaju osnovne uvijete za opstanak

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 17:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32727
Diablo je napisao/la:
divizija je napisao/la:

to je grozno, jer jamići da se svaka generacija smanji za 30%.

znači ako sad imamo 32 000 rođenih, kad ti odrastu biti će 20 000, pa oko 14 000, pa oko 10 000, pa 7000 u samo 5 generacija.

i to bez iseljavanja u 5 generacija ćemo pasti na 500 000 ljudi s takvim fertilitetom..

Stopa feriliteta je u prosjeku 1,5 po ženi ali stvarnost baš i nije takva . Imaš pola žena sa ispravnim vrijednostima ,koje imaju 3+ djece dok druga polovica seta ćuku uz sebe :zubati

Ove prve će doci do izrazaja kad tad a samim time naša donja granica neće biti 0.

Također treba ocekivat dodatan demografski rast kod nas s ovu stranu granice jer se prosperitet krenuo prelijevat na srednji stalež a znaš i sam da je nama malo potrebno za veliku ekspanziju. Čak se dosta mladih obitelji vratilo iz Njemačke jer sada imaju osnovne uvijete za opstanak


I sam sam istog mišljenja. :palacgore1

Odavno govorim o podijeljenom društvu. Imamo dvije civilizacije koje više nisu jedna.

Ne postoji 1.5 fertilitet. To je samo prividno jer u stvari postoje 0 i 3.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

986 of 2558 - 38.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 18:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25713
Lokacija: Heartbreak Hotel
Noname01 je napisao/la:
https://bljesak.info/gospodarstvo/posao/povecana-nezaposlenost-u-bih/440611

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... bih/504579

https://www.atvbl.rs/vijesti/ekonomija/ ... -17-7-2023

DEMOGRAFIJA I SOCIJALNE STATISTIKE DEMOGRAPHY AND ... https://bhas.gov.ba/data/Publikacije/Sa ... 8_1_HR.pdf

https://www.jabuka.tv/broj-umirovljenik ... j-radnika/

Koja razlika između zaposlenih i onih koji su zapravo prijavljenih,i onih nezaposlenih,i prikazanih na zavodu.
Naravno država nista po tom pitanju.
Kad se sve zbroji s umirovljenicima,školarcima,studentima čine ispod 2,6milijuna,a s djecom 0-5 su ispod 2,7mil.

Toliko o 3,5 ili 3,1 ili 3 mil.



Pa kažem ja tebi jučer:


Bobovac je napisao/la:
Noname01 je napisao/la:

BiH ima milijun manje nego je popisano 2013.,a nisu u EU.




Heh, onda iz BiH nije nitko iselio, jer ih je bilo milijun lažno popisanih.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 18:25 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 22:27
Postovi: 6427
Naša Kvačica je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Stopa feriliteta je u prosjeku 1,5 po ženi ali stvarnost baš i nije takva . Imaš pola žena sa ispravnim vrijednostima ,koje imaju 3+ djece dok druga polovica seta ćuku uz sebe :zubati

Ove prve će doci do izrazaja kad tad a samim time naša donja granica neće biti 0.

Također treba ocekivat dodatan demografski rast kod nas s ovu stranu granice jer se prosperitet krenuo prelijevat na srednji stalež a znaš i sam da je nama malo potrebno za veliku ekspanziju. Čak se dosta mladih obitelji vratilo iz Njemačke jer sada imaju osnovne uvijete za opstanak


I sam sam istog mišljenja. :palacgore1

Odavno govorim o podijeljenom društvu. Imamo dvije civilizacije koje više nisu jedna.

Ne postoji 1.5 fertilitet. To je samo prividno jer u stvari postoje 0 i 3.

Tako je
Sama statistika je za mene beznačajna kao i prognoziranje neke buducnosti na osnovu sadašnjih trendova
Sjeti se samo prognoza od prije 10 godina , govorilo se da će Albanaca bit 12 milijuna , naših sunita na 70% stanovništva u bih itd...
Na kraju oboji propali ko star kauč a što je najgore tek je počelo :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 18:53 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Diablo je napisao/la:

I sam sam istog mišljenja. :palacgore1

Odavno govorim o podijeljenom društvu. Imamo dvije civilizacije koje više nisu jedna.

Ne postoji 1.5 fertilitet. To je samo prividno jer u stvari postoje 0 i 3.


to je irelevantno, jer djecu odgajaju škole, mediji i društvene mreže.

djeca onih koji imaju po 3 u prosjeku će sama preći u kategoriju nula vrlo često. posebno jer će ih pola emigrirati iz malih mjesta u veće gradove i usvojiti njihov svjetonazor.

jer nije stvar da će djeca onih koji imaju TFR 3 isto imati 3.
Neće, opet će ih pola imati 0 jer neće nastaviti praksu svojih roditelja.

zato je prosjek bitan. dok god se prosjek ne mijenja, znači da leftardi uspjevaju uspješno preodgojiti djecu konzevativaca.

to je ključ njihova uspjeha, jer djecu normalnih ljudi pretvaraju u degenerike kroz medije, škole i društvene mreže. Ja sam recimo siguran da su Junuzovi roditleji bili fini ljudi, pa vidi di smo sad.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 19:00 
Online

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 3214
divizija je napisao/la:
Diablo je napisao/la:

I sam sam istog mišljenja. :palacgore1

Odavno govorim o podijeljenom društvu. Imamo dvije civilizacije koje više nisu jedna.

Ne postoji 1.5 fertilitet. To je samo prividno jer u stvari postoje 0 i 3.


to je irelevantno, jer djecu odgajaju škole, mediji i društvene mreže.

djeca onih koji imaju po 3 u prosjeku će sama preći u kategoriju nula vrlo često. posebno jer će ih pola emigrirati iz malih mjesta u veće gradove i usvojiti njihov svjetonazor.

jer nije stvar da će djeca onih koji imaju TFR 3 isto imati 3.
Neće, opet će ih pola imati 0 jer neće nastaviti praksu svojih roditelja.

zato je prosjek bitan. dok god se prosjek ne mijenja, znači da leftardi uspjevaju uspješno preodgojiti djecu konzevativaca.

to je ključ njihova uspjeha, jer djecu normalnih ljudi pretvaraju u degenerike kroz medije, škole i društvene mreže. Ja sam recimo siguran da su Junuzovi roditleji bili fini ljudi, pa vidi di smo sad.


Dobro zapažanje.
Centralizacija i sama urbanizacija znači ubrzaniji tempo života,manji životni prostori,više mogućnosti,duže školovanje i sve što ide.
Sve to posljedično dovodi do 1-2 ili nijednog djeteta.
Na sve to mediji,društvene mreže,obrazovanje itd.
Nista se nama ne događa što se već nije dogodilo na zapadu prije 10-20-30 godina.Samo eto mi sada stižem to i idemo ukorak s tim.
Realno prije je bila veća potreba djece na selima zbog načina života,a prije toga i zbog velike smrtnosti novorođenih.
Kako se vrijeme mijenja,tehnologija i strojevi koji smanjuju potrebu za određenim ljudskim radom i potrebom ljudstva,samim tim se i smanjuje broj djece.
Na to sve slabiji utjecaj crkve i razne ideologije koje sve konzervativnije nazivaju nazadnim,a najviše od sveg ovaj "feminizam" radi na štetu žena,tj one koje bi se htjele ostvariti kao majke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 19:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32727
divizija je napisao/la:
Diablo je napisao/la:

I sam sam istog mišljenja. :palacgore1

Odavno govorim o podijeljenom društvu. Imamo dvije civilizacije koje više nisu jedna.

Ne postoji 1.5 fertilitet. To je samo prividno jer u stvari postoje 0 i 3.


to je irelevantno, jer djecu odgajaju škole, mediji i društvene mreže.

djeca onih koji imaju po 3 u prosjeku će sama preći u kategoriju nula vrlo često. posebno jer će ih pola emigrirati iz malih mjesta u veće gradove i usvojiti njihov svjetonazor.

jer nije stvar da će djeca onih koji imaju TFR 3 isto imati 3.
Neće, opet će ih pola imati 0 jer neće nastaviti praksu svojih roditelja.

zato je prosjek bitan. dok god se prosjek ne mijenja, znači da leftardi uspjevaju uspješno preodgojiti djecu konzevativaca.

to je ključ njihova uspjeha, jer djecu normalnih ljudi pretvaraju u degenerike kroz medije, škole i društvene mreže. Ja sam recimo siguran da su Junuzovi roditleji bili fini ljudi, pa vidi di smo sad.


To je samo tvoja pretpostavka.

Problem školstva i medija je također prepoznat, a prvi korak pri rješavanju problema je prepoznati problem. Idemo dalje, sljedeći korak.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

986 of 2558 - 38.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 20:21 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Naša Kvačica je napisao/la:

To je samo tvoja pretpostavka.

Problem školstva i medija je također prepoznat, a prvi korak pri rješavanju problema je prepoznati problem. Idemo dalje, sljedeći korak.


nije to pretpostavka, to je matematika.

sve analize već desetljećima pokazuju da konzervatici imaju više djece, a ipak je fertilitet već desetljećima nizak.

jer djeca konzervativaca ne ostaju konzervativci. ni vjernici. postaju junuzi i tomaševići.

prepoznat je problem, točno. Ali smo daleko od ikakvog uspješnog rješenja istoga.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
divizija je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

To je samo tvoja pretpostavka.

Problem školstva i medija je također prepoznat, a prvi korak pri rješavanju problema je prepoznati problem. Idemo dalje, sljedeći korak.


nije to pretpostavka, to je matematika.

sve analize već desetljećima pokazuju da konzervatici imaju više djece, a ipak je fertilitet već desetljećima nizak.

jer djeca konzervativaca ne ostaju konzervativci. ni vjernici. postaju junuzi i tomaševići.

prepoznat je problem, točno. Ali smo daleko od ikakvog uspješnog rješenja istoga.

Slažem se s Kvačicom

Naprosto je problem toliko očigledan da će uskoro vlade krenut uspostavljat zakone kojima bi se neke stvari onemogućavale
Ovo se najbolje vidi u današnjoj krizi reprodukcije. U ovom vaktu većina žena misli da može privuć 5-10% muškaraca i svrsi shodno se ponašaju do negdje 26/27
Onda uzmu prvog na kojeg naiđu i kad djeca budu starija od 5 godina, ostave tog prvog na kojeg naiđu
Uzrok tome je HBC

Ali posvetio bih se jednom drugom problemu koji se veže za krizu interseksualnih odnosa: Internacionalizacija interseksualnog tržišta
Trenutno se neka zgodna cura iz provincije vrlo lako može spojit s nekim boljim frajerom iz nekog većeg grada
Čak prije 10-15 godina toj curi je bio izbor isključivo iz šireg socijalnog kruga u njenom lokalnom području.
Recimo jedna cura sa srednjoškolskim obrazovanjem iz Knina je samo mogla pronać neke momke iz Knina ili okolnih gradova. Danas s malo jačim instagramom ima pristup svim boljim momcima ovog svijeta

Prije bi se recimo najljepša Kninjanka udala za nekog uglednog Kninjana ili nekog bogatog Šibenčana. Danas će imat priliku uhvatit najboljeg Zagrepčana ili Beograđana
Onda ovi po ljestvici bolji Kninjani i Šibenčani izaberu ove cure iz njihovog kraja što su još dobre
I na kraju ovima na dnu ostane nešto loše ili ništa

Ovo ujedno vuče urbanizaciju i sve ove pojave o kojima pričamo. Porazno mi je da vidim danas dani većinu mladih cura iz provincija Hrvatske ili Herceg Bosne kako imaju otvorene Instagrame s preko tisuću pratitelja. To naprosto nije zdravo. Dobijaju goleme količine pažnje u dobi kad još nisu sposobne shvatit koliko je to vrijedno i da više nikad nakon 25.-e neće nešto tako dobit. Naprosto se bojim toga što će bit kad sva ta pažnja nestane. Teško mi je zamislit takve cure kad budu stare bake

Mislim da će ovo počet stvarat velike probleme za neke države i da će se uvodit zakoni kojima bi se takve pojave spriječavale


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 21:17 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
estoyAqui je napisao/la:
Slažem se s Kvačicom

Naprosto je problem toliko očigledan da će uskoro vlade krenut uspostavljat zakone kojima bi se neke stvari onemogućavale


koje će vlade i kakve to zakone donositi? dajte najte, taj film je prošao, veina ljudi su degenerici i svaka vlada je ogledalo toga.

estoyAqui je napisao/la:
Ovo se najbolje vidi u današnjoj krizi reprodukcije. U ovom vaktu većina žena misli da može privuć 5-10% muškaraca i svrsi shodno se ponašaju do negdje 26/27
Onda uzmu prvog na kojeg naiđu i kad djeca budu starija od 5 godina, ostave tog prvog na kojeg naiđu
Uzrok tome je HBC

Ali posvetio bih se jednom drugom problemu koji se veže za krizu interseksualnih odnosa: Internacionalizacija interseksualnog tržišta
Trenutno se neka zgodna cura iz provincije vrlo lako može spojit s nekim boljim frajerom iz nekog većeg grada
Čak prije 10-15 godina toj curi je bio izbor isključivo iz šireg socijalnog kruga u njenom lokalnom području.
Recimo jedna cura sa srednjoškolskim obrazovanjem iz Knina je samo mogla pronać neke momke iz Knina ili okolnih gradova. Danas s malo jačim instagramom ima pristup svim boljim momcima ovog svijeta

Prije bi se recimo najljepša Kninjanka udala za nekog uglednog Kninjana ili nekog bogatog Šibenčana. Danas će imat priliku uhvatit najboljeg Zagrepčana ili Beograđana
Onda ovi po ljestvici bolji Kninjani i Šibenčani izaberu ove cure iz njihovog kraja što su još dobre
I na kraju ovima na dnu ostane nešto loše ili ništa

Ovo ujedno vuče urbanizaciju i sve ove pojave o kojima pričamo. Porazno mi je da vidim danas dani većinu mladih cura iz provincija Hrvatske ili Herceg Bosne kako imaju otvorene Instagrame s preko tisuću pratitelja. To naprosto nije zdravo. Dobijaju goleme količine pažnje u dobi kad još nisu sposobne shvatit koliko je to vrijedno i da više nikad nakon 25.-e neće nešto tako dobit. Naprosto se bojim toga što će bit kad sva ta pažnja nestane. Teško mi je zamislit takve cure kad budu stare bake

Mislim da će ovo počet stvarat velike probleme za neke države i da će se uvodit zakoni kojima bi se takve pojave spriječavale


postoji tu i druga strana medalje, a to je činjenica da su muškima, ozbiljnim muškima iz većih gradova, te cure iz provincije interesantnije za brak, jer su manje lude od njihovih susjeda. One služe samo za fuk, jer su zaluđene instagramom i tiktok glupostima.

a s druge strane, onaj dečko iz provincije koji je stao sam jer su mu cure iz okoline otišle u grad, i ova ludača gradska koju nitko nije htio jer je ludača, se ne mogu spojiti nikako. i bolje da se ne spoje

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 21:29 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5752
Lokacija: planina
divizija je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

To je samo tvoja pretpostavka.

Problem školstva i medija je također prepoznat, a prvi korak pri rješavanju problema je prepoznati problem. Idemo dalje, sljedeći korak.


nije to pretpostavka, to je matematika.

sve analize već desetljećima pokazuju da konzervatici imaju više djece, a ipak je fertilitet već desetljećima nizak.

jer djeca konzervativaca ne ostaju konzervativci. ni vjernici. postaju junuzi i tomaševići.

prepoznat je problem, točno. Ali smo daleko od ikakvog uspješnog rješenja istoga.


Čak ni ti konzervativci često nisu uopće konzervativci u smislu da će uopće pokušavati odgojit djecu u tom nekom potrebnom konzervativnom duhu već je sve prepušteno Instagramu, školama, faksevima itd. Ćaća misli da mu je kćer nevina a ona nabija kilometražu jače neg golf 4, sin isto kockar drogoš kurvar, a sve kao zdrava djeca konzervativaca iz naših najkonzervativnijih sredina, je, malo sutra. Često su i ti roditelji bili isti takvi, to što neko ima dvoje troje djece ne znači nužno da je konzervativac u ičemu sem u tome, broju djece.

Moje osobno mišljenje je na tragu onoga što je @dudu davno pisao, bez ultra oldschool katoličkog kršćanskog odgoja, praktički bez neke naše vjerske sekte tako da kažem, 2.1 tfr je teška znanstvena fantastika.

U našim najkonzervativnijim sredinama;
Brak više nema nikakvu vrijednost, rastava normalizirana potpuno, predbračna čistoća nepoznat pojam, o čemu dalje pričamo, velike gradove je smiješno uopće spominjati, čudiš se kad vidiš čovika koji nije nekakva karikatura.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 21:50
Postovi: 2638
Kad je riječ o konzervativcima čija djeca prijeđu u "građane" i slično...Izrael je dobar primjer. Ne mogu sada to pronaći, ali sjećam se da sam nedavno čitao članak u kojem se iznose podaci o djeci Haredija koja prijeđu u tzv. obične židovske građane Izraela.

Pa i u ovom aktualnom ratu je uočeno kako su neki od tih najkonzervativnijih se prijavljivali za ratovanje, iako je njihovim zajednicama već generacijama već desetljećima omogućeno da budu izuzete od vojnog roka. Znači, kada netko i smanji taj desni naboj, Izrael ipak dobije nekoga tko bi bilo gdje u Europi bio proglašavan za nacionalista, klerikalca, fašista...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 21:44 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32727
divizija je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

To je samo tvoja pretpostavka.

Problem školstva i medija je također prepoznat, a prvi korak pri rješavanju problema je prepoznati problem. Idemo dalje, sljedeći korak.


nije to pretpostavka, to je matematika.

sve analize već desetljećima pokazuju da konzervatici imaju više djece, a ipak je fertilitet već desetljećima nizak.

jer djeca konzervativaca ne ostaju konzervativci. ni vjernici. postaju junuzi i tomaševići.

prepoznat je problem, točno. Ali smo daleko od ikakvog uspješnog rješenja istoga.


Tako jest bilo do sad, slažem se. Kako će od sad budemo vidjeli.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

986 of 2558 - 38.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Naša Kvačica je napisao/la:

Tako jest bilo do sad, slažem se. Kako će od sad budemo vidjeli.

Imaš neke pretpostavke ili predviđanja?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 21:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32727
Planina je napisao/la:
Moje osobno mišljenje je na tragu onoga što je @dudu davno pisao, bez ultra oldschool katoličkog kršćanskog odgoja, praktički bez neke naše vjerske sekte tako da kažem, 2.1 tfr je teška znanstvena fantastika.


Dakle, rješenje postoji. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

986 of 2558 - 38.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 21:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Izvor: whatifalthist Twitter
Citat:
In the ancient world they viewed money and sex as a divine spirit or god. That was named Lucifer. Lucifer was a Roman god that existed before being co-opted by Christians to mean their devil. There were equivalents in each culture of the region. In the esoteric tradition the Christian devil is a conflation of the pre-Christian Saturn, the god of boundaries culling and barbarism with Lucifer. Saturn was the harshness of barbarians killing weak decadence and Lucifer of greed driving one mad. Lucifer was the god of desire, the male incarnation of Venus. Venus was the goddess of lust. Lust for sex, blood or money makes the world go round. It propagates our species. The ancients didn’t see Lucifer as purely bad. His name means light brining and Venus was the goddess of the good parts of desire and the erotic.

However, desire is also a cruel addiction. The ancients believed it was a spirit since people could be controlled by Lucifer. You see this today with those obsessed with money and power. The need for that eats their souls until nothing is left. For a Wall Street broker workaholic or a Don Juan fuckboy their lives are their addiction. For both sex and money, they are dehumanizing. In sex you do not deal with another person as they are, you also play the primordial role of man or woman. A sexual object is dehumanized by nature. Money turns an employee from a person to a robot to serve your needs. Making money for the shareholders boils down the complication of human life, it’s soul, to a single variable: Money and sex without balance eat our souls.

The ancient world went through a profound period of dehumanization for sex and money. Slavery, brutal empires, crippling debt inherited for entire lifetimes from parents to child, or wars of genocide. This caused the creation of the modern world religion as reaction. The religions were all intensely suspicious of money and sex. They created protections around them the the direct search for them as taboo.

Much of the modern world has been the loosening of these restrictions, which created great success and growth. Healthily channeling greed has allowed fornthe technological world and great wealth due to capitalism. Think of how hard men have pushed themselves to get laid in the open dating/marriage market, rather than as normal getting an arranged marriage at age 19. The reason for the west’s success was channeling Lucifer healthily, in the framework of a moral Christian civilization through capitalism and the end of arranged marriages.

Once we removed religion, Lucifer rose again. The reason our society is so alienating, petty and cruel is the only god we serve is Lucifer. This has stripped us our humanity. We are turning ourselves into products for desire by others, whether sexual mates or career prospects. We don’t care in our society about if we’re fulfilled, happy or profound. For much of our culture if you stare into the eyes of our fellow citizens you see Lucifer staring back at you. They only desire money and sex, that’s who they are.

Desire is an addiction and we are a society of addicts. We are addicted to drugs, porn, cheap money, easy answers and more. With each higher dosage for the addiction gets worse. Lucifer is the male Venus and our society is intoxicated by women, and particularly the femme fatale, but also terrifying monster that is Venus. Our society is living through the revenge of the chaotic feminine. Behind love is insanity. The Greeks and Romans viewed love like a drug that was as dangerous as nice. We feel rattled, anxious and crazy, like an addict. Our society will go through withdrawal soon. However, people have seen Lucifer’s society and know it is empty.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 21:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32727
estoyAqui je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Tako jest bilo do sad, slažem se. Kako će od sad budemo vidjeli.

Imaš neke pretpostavke ili predviđanja?


Jedna nada je da su druge države nekoliko koraka ispred nas.

Ako bude gorilo, gorjet će prvo u Švedskoj, Francuskoj, Britaniji, Belgiji itd. Hrvatska je realno još uvijek etnički prilično čista. To što teži lošem se može ispraviti ako npr. izbije građanski rat u Britaniji, ako uvedu šerijat u Parizu itd. Kaos u nekoj europskoj zemlji će djelovati kao šamar ostalima.

Previše ste sigurni da je današnji sustav čvrst. On je funkcionirao dok je bilo novca. Opadanjem udjela EU u svjetskom BDP-u sve više će rasti nervoza. Predviđam opći kaos. :biceovodobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

986 of 2558 - 38.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 23:10 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Josip Filipović je napisao/la:
Kad je riječ o konzervativcima čija djeca prijeđu u "građane" i slično...Izrael je dobar primjer. Ne mogu sada to pronaći, ali sjećam se da sam nedavno čitao članak u kojem se iznose podaci o djeci Haredija koja prijeđu u tzv. obične židovske građane Izraela.

Pa i u ovom aktualnom ratu je uočeno kako su neki od tih najkonzervativnijih se prijavljivali za ratovanje, iako je njihovim zajednicama već generacijama već desetljećima omogućeno da budu izuzete od vojnog roka. Znači, kada netko i smanji taj desni naboj, Izrael ipak dobije nekoga tko bi bilo gdje u Europi bio proglašavan za nacionalista, klerikalca, fašista...


Izrael je čitavu magnitudu desnije od nas, tako da usporedba nije adekvatna.

njihova ljevica je desnije od naše desnice.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 12 pro 2023, 23:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Naša Kvačica je napisao/la:
estoyAqui je napisao/la:
Imaš neke pretpostavke ili predviđanja?


Jedna nada je da su druge države nekoliko koraka ispred nas.

Ako bude gorilo, gorjet će prvo u Švedskoj, Francuskoj, Britaniji, Belgiji itd. Hrvatska je realno još uvijek etnički prilično čista. To što teži lošem se može ispraviti ako npr. izbije građanski rat u Britaniji, ako uvedu šerijat u Parizu itd. Kaos u nekoj europskoj zemlji će djelovati kao šamar ostalima.

Previše ste sigurni da je današnji sustav čvrst. On je funkcionirao dok je bilo novca. Opadanjem udjela EU u svjetskom BDP-u sve više će rasti nervoza. Predviđam opći kaos. :biceovodobro

Znak bi bio uspostavljanje islamskih stranaka i dobitak na izborima u nekim gradovima
Razlog tome što se još ništa u političkoj sferi nije dogodilo jest da Muslimani trenutno još ne ugrožavaju političku elitu
U trenutku kad stvarno budu ugrozili političke elite, tad će bit prava tarapana

Isto tako je bilo na Kosovu. Na Kosovu je Jugoslavija imala vlast, ali nikad nije uspila uspostavit potpunu kontrolu vlasti i imali su duple zakone. Onda su se ljudi dole lagano bunili, sve dok nije rat došao. Tad su nezadovoljni pokrenuli gerilu jer im Rrugova nije bio dovoljan. Onda su tako uspili uspostavit političku vlast

Tako će i ovdje lagano tinjat vatra, onda će malo gorit pa će buknut


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 13 pro 2023, 00:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 21:50
Postovi: 2638
divizija je napisao/la:
Josip Filipović je napisao/la:
Kad je riječ o konzervativcima čija djeca prijeđu u "građane" i slično...Izrael je dobar primjer. Ne mogu sada to pronaći, ali sjećam se da sam nedavno čitao članak u kojem se iznose podaci o djeci Haredija koja prijeđu u tzv. obične židovske građane Izraela.

Pa i u ovom aktualnom ratu je uočeno kako su neki od tih najkonzervativnijih se prijavljivali za ratovanje, iako je njihovim zajednicama već generacijama već desetljećima omogućeno da budu izuzete od vojnog roka. Znači, kada netko i smanji taj desni naboj, Izrael ipak dobije nekoga tko bi bilo gdje u Europi bio proglašavan za nacionalista, klerikalca, fašista...


Izrael je čitavu magnitudu desnije od nas, tako da usporedba nije adekvatna.

njihova ljevica je desnije od naše desnice.

Da, jasno da je njihova skala pomaknuta, ili je naša, ovisi kako gledaš.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 89490 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3314, 3315, 3316, 3317, 3318, 3319, 3320 ... 3580  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Hagresor, iprodano, Tomba17, VUKsaJUGA i 46 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO