HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 kol 2024, 15:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 87957 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 02 sij 2024, 16:55 
Online

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 2936
https://www.jabuka.tv/ovo-su-najpopular ... 23-godini/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 02 sij 2024, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Noname01 je napisao/la:
https://www.jabuka.tv/ovo-su-najpopularnija-imena-u-sirokom-brijegu-u-2023-godini/

Proporcionalni odnos
Što je manje Pia, Mia, Lia to bolje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 02 sij 2024, 17:46 
Offline

Pridružen/a: 26 stu 2022, 13:05
Postovi: 124
dudu je napisao/la:
Uvoz stranaca je posljedica nedovoljnog rađanja 50 godina, a ne ove godine. Nije valjda novorođenčad potrebna na tržištu rada od dana svog rođenja. :D


Banaliziraš. Nema onih koji tu novorođenčad treba roditi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 03 sij 2024, 07:07 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2023, 12:05
Postovi: 736
Lokacija: Hercegovje
Koja filozofija.

Hrvatska je preskupa za imat dijete, kamoli troje.

A bijela kuga je prevalentna svugdje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 03 sij 2024, 08:53 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Segrt Hlapic je napisao/la:
Koja filozofija.

Hrvatska je preskupa za imat dijete, kamoli troje.

A bijela kuga je prevalentna svugdje.


ja ih imam četvoro, a nisam bogat.

malo natproječan ok, ali ne bogat.

stvar je mentaliteta i kulture smrti. osnovn irazlgo niskog fertiliteta je što se 30% ljudi neće oženit ni udat nikad jer mudruju i izmišljaju toplu vodu. teži se hedonizmu samo.

stoga je besmisleno navoditi financijske razloge, razlozi su kulturološki (iako se financijski može pomoći, ali ne previše). usvojili smo kulturu smrti i budućnost pripada kozoyebima. i židovima. sve ostalo ide ča.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 03 sij 2024, 08:57 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
kukac je napisao/la:
Očito da se namjerno i planski ne radi ništa po ovom pitanju da se opravda uvoz stranaca jer eto nema tko raditi i zarađivati za naše mirovine. Plenković je veleizdajnik i zločinac.


Plenković je produkt hrvatskog naroda. Kakav je narod, takva je i vlast.

Hrvati su, čast iznimkama, postali degenerici. možemo se mi lagati koliko hoćemo, , jer smo subjektivni i emocionalno vezani za svoje, ali Hrvata ima još maksimalno 20-25% normalnih, ostalo je sve talog najgore vrste.

križanci osmanskog primitivizima i cajki i zapadne kulture smrti i p.e.d.e.r.luka. to ti je hrvatski prosjek.

propali smo ko narod (ne slučajno, to se aktivno i planski radi već desetljećima, Plenkovi je tu samo čavo u lijes) i jedino što mi je žao što će i ovih 20% nositi posljedice toga. a najviše mi je žao što su za ovu propalu naciju toliki izginuli.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 03 sij 2024, 08:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32017
Segrt Hlapic je napisao/la:
Koja filozofija.

Hrvatska je preskupa za imat dijete, kamoli troje.

A bijela kuga je prevalentna svugdje.


Nikad u povijesti Hrvatska nije bila bogatija. Bogatiji od Hrvata su Šveđani, Englezi, Francuzi, Nijemci, pa izumiru duplo brže od Hrvata. Najveći fertilitet u svijetu je među siromašnim narodima.

Ne pomaže bogatstvo, do kulture je.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

929 of 2558 - 36.32%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 03 sij 2024, 10:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25265
Lokacija: Heartbreak Hotel
dudu je napisao/la:

U robotizaciji je spas.




_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 03 sij 2024, 10:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 16:12
Postovi: 7888
Lokacija: multietnicki entitet Bosna
divizija je napisao/la:
Hrvati su, čast iznimkama, postali degenerici. možemo se mi lagati koliko hoćemo, , jer smo subjektivni i emocionalno vezani za svoje, ali Hrvata ima još maksimalno 20-25% normalnih, ostalo je sve talog najgore vrste.


Pretjeruješ. Normalnih je između 33% i 40%

I to je loše ali ne treba pretjerivati

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 03 sij 2024, 11:55 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2023, 12:05
Postovi: 736
Lokacija: Hercegovje
Naša Kvačica je napisao/la:
Segrt Hlapic je napisao/la:
Koja filozofija.

Hrvatska je preskupa za imat dijete, kamoli troje.

A bijela kuga je prevalentna svugdje.


Nikad u povijesti Hrvatska nije bila bogatija. Bogatiji od Hrvata su Šveđani, Englezi, Francuzi, Nijemci, pa izumiru duplo brže od Hrvata. Najveći fertilitet u svijetu je među siromašnim narodima.

Ne pomaže bogatstvo, do kulture je.


Kupovna moć nikad manja.

Na visokim smo granama, a puno više pazimo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 03 sij 2024, 12:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32017
Segrt Hlapic je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Nikad u povijesti Hrvatska nije bila bogatija. Bogatiji od Hrvata su Šveđani, Englezi, Francuzi, Nijemci, pa izumiru duplo brže od Hrvata. Najveći fertilitet u svijetu je među siromašnim narodima.

Ne pomaže bogatstvo, do kulture je.


Kupovna moć nikad manja.

Na visokim smo granama, a puno više pazimo.


Je li stvarno misliš kako kupovna moć nikad nije bila manja? Jesi li gladan? Pitam jer bilo je prije i perioda gladi, da ne idem u detalje tko je mogao uzeti iPhone 15 Pro Max a tko nije.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

929 of 2558 - 36.32%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 03 sij 2024, 13:09 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2023, 12:05
Postovi: 736
Lokacija: Hercegovje
Naša Kvačica je napisao/la:
Segrt Hlapic je napisao/la:

Kupovna moć nikad manja.

Na visokim smo granama, a puno više pazimo.


Je li stvarno misliš kako kupovna moć nikad nije bila manja? Jesi li gladan? Pitam jer bilo je prije i perioda gladi, da ne idem u detalje tko je mogao uzeti iPhone 15 Pro Max a tko nije.


Kupovna moć nikad nije bila manja u Hrvatskoj od 2000ih.

Čak ni za vrijeme gospodarske krize iz koje smo među zadnjima izašli zahvaljujući SDP-u, potrošačka košara nije bila ovako oskudna.

Cijena mesa je postala astronomska, a u BiH se ne može po meso.

Nije to problem samo Hrvatske naravno.

Gledaj, ti si starija generacija od mene. Ja znam ljude iz moje struke koji čekaju odlazak vani da imaju djecu, ali mislim da će se razočarati i kad odu. U Hrvatskoj se kao glavni razlog vađenja na vrijeme navodi visoki životni troškovi. Ni ovo što Možemo radi nije stimulativno.

Država jednostavno ne stimulira zasnivanje obitelji poput ZHŽ.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 03 sij 2024, 16:05 
Online

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 2936
Segrt Hlapic je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Je li stvarno misliš kako kupovna moć nikad nije bila manja? Jesi li gladan? Pitam jer bilo je prije i perioda gladi, da ne idem u detalje tko je mogao uzeti iPhone 15 Pro Max a tko nije.


Kupovna moć nikad nije bila manja u Hrvatskoj od 2000ih.

Čak ni za vrijeme gospodarske krize iz koje smo među zadnjima izašli zahvaljujući SDP-u, potrošačka košara nije bila ovako oskudna.

Cijena mesa je postala astronomska, a u BiH se ne može po meso.

Nije to problem samo Hrvatske naravno.

Gledaj, ti si starija generacija od mene. Ja znam ljude iz moje struke koji čekaju odlazak vani da imaju djecu, ali mislim da će se razočarati i kad odu. U Hrvatskoj se kao glavni razlog vađenja na vrijeme navodi visoki životni troškovi. Ni ovo što Možemo radi nije stimulativno.

Država jednostavno ne stimulira zasnivanje obitelji poput ZHŽ.


ŽŽĤ ima dobru natalitetnu politiku,ali mislim da je ovaj rast ove godine dosta zasnovan na padu određenih općina,tj Mostara.
U SBK Mostar je ove godine 16 djece manje rođeno nego prošle godine,a ŽŽĤ će imati + cca 80.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 04 sij 2024, 01:21 
Offline

Pridružen/a: 03 vel 2022, 10:05
Postovi: 46
Glupost, po kupovnoj moći smo u zadnje dvije godine prestigli Slovačku, Mađarsku i Portugal. Uopće se ne može uspoređivat situacija 2009 i sada. Neke stvari koje se sada očekuje na svakodnevnoj bazi prije su bile luksuz i nije se ni pomišljalo o tome. Od putovanja do sve žive i nežive hrane pa do markirane robe. Stvar je u tome što hrvati po prirodi uvik kukaju i žale se. Naravno da nije savršeno i bajno ali reći da je kupovna moć najslabija ikad je notorna neistina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 04 sij 2024, 05:56 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2023, 12:05
Postovi: 736
Lokacija: Hercegovje
Rogle je napisao/la:
Glupost, po kupovnoj moći smo u zadnje dvije godine prestigli Slovačku, Mađarsku i Portugal. Uopće se ne može uspoređivat situacija 2009 i sada. Neke stvari koje se sada očekuje na svakodnevnoj bazi prije su bile luksuz i nije se ni pomišljalo o tome. Od putovanja do sve žive i nežive hrane pa do markirane robe. Stvar je u tome što hrvati po prirodi uvik kukaju i žale se. Naravno da nije savršeno i bajno ali reći da je kupovna moć najslabija ikad je notorna neistina.


Najjače mi je kad netko napiše glupost na početku i misli da je tako diskreditirao sve.

Slovačka, Mađarska i Portugal nisu baš zemlje za ugledati se po pitanju kupovne moći, natalitetne politike i na kraju dana samog prirodnog prirasta.

Probaj imati dijete i otiđi kupiti vlažne maramice, da ne kažem pelene. Cijene svega za bebe i djecu su jako jako porasle zadnjih 20 godina, više nego drugi životni troškovi. Barem u Hrvatskoj, u BiH ne ulazim po tom pitanju.

I da se Hrvati uvijek žale i dalje su imali djecu uz tu karakternu osobinu sve ove godine.

Prihvatite jednostavno da Hrvatska nije stimulativna sredina za podizanje obitelji. Niti država ima ikakvu ozbiljnu pronatalitetnu politiku, niti su životni troškovi takvi da ostavljaju mjesta za više od dvoje djece i to ako.

Lako je pisati po forumu, uzmi dvije medijalne plaće, ne prosječne jer one nisu mjerodavne, ne zanima me tko kako računa po svijetu, medijalna je jedina mjerodavna, cijenu najma stana, auto, režije, hrana, drugi životni troškovi i stavi dvije bebe na to.

I naravno dvosobni stan za najam u Zagrebu, Splitu, Rijeci, Osijeku, može naravno i okolici, nikakve garsonjere s dvije bebe.

I da, visina plaće i kupovna moć nisu u korelaciji.
Srbija ima veću kupovnu moć od Hrvatske.
Srbima u Srbiji dinar dalje ode, nego Hrvatima euro u Hrvatskoj.
A isto vrijedi i za 3 zemlje koje si nabrojao. Veća plaća ne znači veća kupovna moć. =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 04 sij 2024, 09:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 16626
Upozorenja: 1
Segrt Hlapic je napisao/la:
Hrvatska je preskupa za imat dijete, kamoli troje.


Misliš da su naši pradidovi bili bogatiji? Imali su u prosjeku preko 8 djece

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 04 sij 2024, 09:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21602
Bobovac je napisao/la:
Da, argument da naši ljudi ne žele raditi "svašta" je lako oboriv s obzirom da oni u pravilu idu van raditi upravo takve iste poslove.

Upravo tako, jedina razlika je što s takvim poslovima vani žive normalno dok bi kod nas preživljavali jedva.

Međutim lakše uvest kozoyeba nego platit domaćeg pošteno :neznam

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 04 sij 2024, 10:30 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2023, 12:05
Postovi: 736
Lokacija: Hercegovje
Rika sv Vida je napisao/la:
Segrt Hlapic je napisao/la:
Hrvatska je preskupa za imat dijete, kamoli troje.


Misliš da su naši pradidovi bili bogatiji? Imali su u prosjeku preko 8 djece


Naši pradidovi su živili u ruralnim okolinama, od 8 djece, 3 bi umrlo pa bi naštancali još 2 djece da imaju ruke u polju. Druga vremena i okolnosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 04 sij 2024, 11:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32017
weasel je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Da, argument da naši ljudi ne žele raditi "svašta" je lako oboriv s obzirom da oni u pravilu idu van raditi upravo takve iste poslove.

Upravo tako, jedina razlika je što s takvim poslovima vani žive normalno dok bi kod nas preživljavali jedva.

Međutim lakše uvest kozoyeba nego platit domaćeg pošteno :neznam


Lakše je poslodavcu iako i njemu samo kratkoročno, ali poslodavci su izrazita manjina glasača. Problem je jer radnici koji su većina glasačkog tijela misle da im koristi imigracija. Imamo tih stavova čak i ovdje na forumu. Kao imigranti će raditi poslove koje Hrvati ne žele, što je velika laž. Liberali koriste različite laži nekad i međusobno kontradiktorne sve ovisno o trenutnoj potrebi.

Imigranti će raditi bilo koji posao. Jednako kako će čistiti ulicu ili biti građevinari, tako isto će biti negdje drugo programeri ili u Rimca inženjeri. U Londonu imigrant radi posao gradonačelnika, a u Škotskoj imigrant radi posao premijera, jer domaći naravno ne žele biti gradonačelnici i premijeri. :smajl052

Stvar je u tome, nula je granica. Kad se dovede malo imigranata problem koji je doveo do potrebe za imigrantima je i dalje tu. Početni imigranti samo našminkaju situaciju, sakriju stvari, ali problem je i dalje tu i razvija se dalje. Za razvoj zajednice prosječna obitelj mora imati 3 djece. To je jednostavno biologija kad se već kvazi liberali vole pozivati na znanost. Znanost kaže obitelj treba imati 3 djece inače se nemaš čemu nadati dalje. Nikakva sociologija, ideologija, politika, ni zavaravanje, sakrivanje to ne može spriječiti.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

929 of 2558 - 36.32%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 04 sij 2024, 12:51 
Online

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 2936
Segrt Hlapic je napisao/la:
Rogle je napisao/la:
Glupost, po kupovnoj moći smo u zadnje dvije godine prestigli Slovačku, Mađarsku i Portugal. Uopće se ne može uspoređivat situacija 2009 i sada. Neke stvari koje se sada očekuje na svakodnevnoj bazi prije su bile luksuz i nije se ni pomišljalo o tome. Od putovanja do sve žive i nežive hrane pa do markirane robe. Stvar je u tome što hrvati po prirodi uvik kukaju i žale se. Naravno da nije savršeno i bajno ali reći da je kupovna moć najslabija ikad je notorna neistina.


Najjače mi je kad netko napiše glupost na početku i misli da je tako diskreditirao sve.

Slovačka, Mađarska i Portugal nisu baš zemlje za ugledati se po pitanju kupovne moći, natalitetne politike i na kraju dana samog prirodnog prirasta.

Probaj imati dijete i otiđi kupiti vlažne maramice, da ne kažem pelene. Cijene svega za bebe i djecu su jako jako porasle zadnjih 20 godina, više nego drugi životni troškovi. Barem u Hrvatskoj, u BiH ne ulazim po tom pitanju.

I da se Hrvati uvijek žale i dalje su imali djecu uz tu karakternu osobinu sve ove godine.

Prihvatite jednostavno da Hrvatska nije stimulativna sredina za podizanje obitelji. Niti država ima ikakvu ozbiljnu pronatalitetnu politiku, niti su životni troškovi takvi da ostavljaju mjesta za više od dvoje djece i to ako.

Lako je pisati po forumu, uzmi dvije medijalne plaće, ne prosječne jer one nisu mjerodavne, ne zanima me tko kako računa po svijetu, medijalna je jedina mjerodavna, cijenu najma stana, auto, režije, hrana, drugi životni troškovi i stavi dvije bebe na to.

I naravno dvosobni stan za najam u Zagrebu, Splitu, Rijeci, Osijeku, može naravno i okolici, nikakve garsonjere s dvije bebe.

I da, visina plaće i kupovna moć nisu u korelaciji.
Srbija ima veću kupovnu moć od Hrvatske.
Srbima u Srbiji dinar dalje ode, nego Hrvatima euro u Hrvatskoj.
A isto vrijedi i za 3 zemlje koje si nabrojao. Veća plaća ne znači veća kupovna moć. =))


Nije ni medijalna pravo mjerilo.
Još smo na nekij 25% u sivoj zoni.
Prijave ljudi na građevini,konobari,sezona.Na sve to puno rentijerstva i na to povelik broj isto u sivoj zoni.
O doznaka ni neću.Puno je tu više novca u opticaju.
A i posjedujemo možda najviše nekretnina,a to što se većina želi nabiti u velike gradove je druga priča.
Te priče nema posla mogu govoriti samo nesposobni i ljudi koji nisu voljni učiti,promijeniti.
Bar se danas može svašta.A po Slavoniji su kuće i dalje bagatela.
Stimulacija može pomoći kratkoročno i to 1-2 godine.
Poslije tog se opet vraća na staro.Mozes samo pojacati jednu nacionalnu manjinu,a ona svakako ima veliki natalitet.Bacite pogled na jednu opcinu u Međimurskoj i zašto su imali preko 1,7.
Ima jos masa stvari od godina prvirotkinja,godina studija,svakog 3.raspadnutog braka itd,itd.
Danas se samo traže izlike i opravdanja.Sve ostalo su šuplje priče.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 04 sij 2024, 20:24 
Offline

Pridružen/a: 03 vel 2022, 10:05
Postovi: 46
Moga sam ja i ne napisat glupost ako ti je tako lakše al to svejedno ne mijenja realnost napisanog. S velikom vecinom u drugom postu se slažem ali ne znam šta očekuješ da priko noći stignemo njemačku? Taj film nećeš gledat. I tako je, Mađarska, Slovačka i Portugal i nisu najsvjetliji primjeri al su to zemlje koje su dugo dugo bile isprid nas, a po kupovnoj moći više nisu i tu ne govorim o plaći nego točno onome što sam i napisao, kupovnoj moći. Cijene svega su skočile to je istina, ali i plaće su isto tako skočile. Isto tako kao mlada osoba itekako dobro znam kakvo je stanje s mladim roditeljima. Djeca ne smiju nosit ništa osim markiranog od glave do pete , do markiranih kolica, sjedalica, najskuplje grane i dodataka do unajmljivanja privatnih fotografa za izlazak iz bolnice za krštenje, za božić, za uskrs, za prvi rođendan, pa putovanje, pa kave, restorani. A da ne govorim o obaveznoj drugoj bebici sa strane u obliku čivave, pekinezera ili maltezera..

Nije hrvatska prva zemlja u kojoj će se pokazat već pokazani poučak-što bogatiji roditelji, to manje djece. Novac i standard su bitni, ali nikad nisu, niti će bit ključni i jedini uvjet.

A to što kažeš da je u Srbiji veća kupovno moć nije čak ni neistina, to je teška smijurija. Zašto onda srbi dolaze kupovat u Slavoniju zadnjih godinu dana? Kako kaže nekidan jedan srbin u jutarnjem, kod njih su jeftiniji samo bijeli kruh i cigarete. U isto vrijeme plaća im je skoro duplo manja.
U Budimpešti čak ni u periferiji nećeš nać espresso za manje od 2.5 eura, hebeni espresso...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 04 sij 2024, 20:27 
Offline

Pridružen/a: 26 stu 2022, 13:05
Postovi: 124
Citat:
Tijekom 2023. godine u Matičnom uredu Novi Travnik u Matičnu knjigu rođenih upisano je 229 djece. U redovnoj proceduri izvršeno je 182 upisa novorođene djece kao i 47 kroz naknadni upis ( ovdje je riječ o djeci rođenoj u inozemstvu ) .

U Matičnu knjigu umrlih tijekom 2023. godine izvršen je 201 upis, od čega 171 u redovnoj proceduri a 30 kroz naknadni upis ( osobe umrle u inozemstvu).

U Novom Travniku u 2023. godini vjenčano je 125 parova a još 31 par prijavio je vjenčanje obavljeno negdje u inozemstvu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 04 sij 2024, 20:37 
Online

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 2936
Samo u Novom Travniku 47,a gdje su ostale brojne općine.
Zamislite koliko je onda u USK,distriktu,Sarajevu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 04 sij 2024, 21:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72116
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Koliko je NT imao rođenih 2023, ili u prvih deset mjeseci 2023?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2023. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 04 sij 2024, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 16:06
Postovi: 28639
Citat:
Najniža plata u Federaciji BiH tokom 2024. godine iznosit će 619 KM


slika

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 87957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3337, 3338, 3339, 3340, 3341, 3342, 3343 ... 3519  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Fredericktown, Patriota, Robbie MO, Tomba17, VBA2024 i 43 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO