HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 lis 2024, 01:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 918 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 24 vel 2011, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ili da posudi grafičku sličnih performansi jer problem je nastao nakon čitavog ljetnog dana pri čemu je ostavio igru aktivnu pa je vjerovatno došlo do pregrijavanja, ko će ga znati, pa da vidi je li problem do nje
Ovakvi savjeti baš i nisu populuarni ali osim drajvera, reinstalacije Windows, testiranja napajanja i na kraju servisa, skoro da ništa drugo i ne preostaje.

Meni se nešto slično dešavalo samo sa nekim igrama a probem bih riješio neigranjem tih igara ili reinstalacijom Windowsa, nikako drugačije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 24 vel 2011, 11:45 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Agathonikos je napisao/la:
Ili da posudi grafičku sličnih performansi jer problem je nastao nakon čitavog ljetnog dana pri čemu je ostavio igru aktivnu pa je vjerovatno došlo do pregrijavanja, ko će ga znati, pa da vidi je li problem do nje
Ovakvi savjeti baš i nisu populuarni ali osim drajvera, reinstalacije Windows, testiranja napajanja i na kraju servisa, skoro da ništa drugo i ne preostaje.

Meni se nešto slično dešavalo samo sa nekim igrama a probem bih riješio neigranjem tih igara ili reinstalacijom Windowsa, nikako drugačije.


Paaa... :zubati Lakse mu je na moj nacin, jer ovako bi se morao peglati i s driverima od druge kartice, brisati stare (pa ako nije opet sve vracati, intelirati...) a ovako samo usteka novu napojnu i isproba. Osobito jer mi to izgleda najizglednije.

To sto je ostavio igricu, i ne mora imati neku vezu. Da je grafa, vjerovatno bi imao probleme i s drugim stvarima a ne samo kod nekih 3D igrica. Meni to ide na napajanje i probleme istog pri opterecenju.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 24 vel 2011, 11:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Aztec je napisao/la:
Meni to ide na napajanje i probleme istog pri opterecenju.

Najvjerojatnije :D

Što se tiče drajvera i testiranja grafičke, ko ima volje, ništa mu nije teško =)) :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 24 vel 2011, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8435
Lokacija: Na rubu egzistencije
Aztec je napisao/la:
@Aga, memorija na grafickoj nema nikakve veze s performansama, ali apsolutno nikakve... To tek dolazi do izraza na visokim rezolucijama, i skupom hardweru (sto to tjera) sto ovdje nije slucaj. U ovom slucaju rijec je o marketinskom triku, nista vise. Puno je bitnije recimo sirina sabirnice i brzina te memorije (sto je najvjerovatnije malo, pa opet ta velicina nema smisla).

e to mi je jednom pričao jedan lik (dobro me podsjeti). na 128 MB sam valjda imao dvostruku brzinu prijenosa podataka nego na ovoj od 256 MB (tako nekako). uh, davno je to bilo ima možda i 5-6 godina.

s tim da se nadovežem da je ova grafička od 128 MB već nakon far dana izgorila :) Koliko se sjećam komp se odjednom ugasio i kad sam ga upalio grafička je počela iskriti. Ono, crnjak... Nosi novi komp opet na popravak.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 24 vel 2011, 12:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Čuveni serijal Call of Duty :D



Call of Duty
Call of Duty - United Offensive (ekspanzija)
Call of Duty 2
Call of Duty 4: Modern Warfare
Call of Duty 5: World at War
Call of Duty 6: Modern Warfare 2
Call of Duty 7: Black Ops

Čini mi se da sam ih dobro poslagao :D
Ima tu još nekih nastavaka ali nisu za PC. Ove gore sam odigrao, zadovoljan sam :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 24 vel 2011, 16:56 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Graničar Jozo je napisao/la:
Aztec je napisao/la:
@Aga, memorija na grafickoj nema nikakve veze s performansama, ali apsolutno nikakve... To tek dolazi do izraza na visokim rezolucijama, i skupom hardweru (sto to tjera) sto ovdje nije slucaj. U ovom slucaju rijec je o marketinskom triku, nista vise. Puno je bitnije recimo sirina sabirnice i brzina te memorije (sto je najvjerovatnije malo, pa opet ta velicina nema smisla).

e to mi je jednom pričao jedan lik (dobro me podsjeti). na 128 MB sam valjda imao dvostruku brzinu prijenosa podataka nego na ovoj od 256 MB (tako nekako). uh, davno je to bilo ima možda i 5-6 godina.

s tim da se nadovežem da je ova grafička od 128 MB već nakon far dana izgorila :) Koliko se sjećam komp se odjednom ugasio i kad sam ga upalio grafička je počela iskriti. Ono, crnjak... Nosi novi komp opet na popravak.


Pa kazem to meni smrdi na napajanje (tako ti je moguce ono i tu staru grafu povuklo)... To je nabitnija komponenta (ako ono rikne, lako ti povuce i ostatak kompa sa sobom) a cesto zanemarivana kod ljudi sto se bas u to ne razumiju. Def. prvjeri napajanje. Nadjes neko sto znas da je ispravno, neko brendirano tipa Fortron, Seasonic, Corsair... (ili kod nekog ko zna, nije toliko bitna "snaga", koliko je brand) i nek ti to skopca na MB pa isprobas onda te problematicne igrice.

Ali prvo za svaki slucaj instal. nove drivere za grafulju. To je najbolje sto se moze ovako pomoci, ali to ti je moj savjet.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 01 ožu 2011, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8435
Lokacija: Na rubu egzistencije
@ bobovac

daj par prijedloga kako igrati ovu HOI 3.

ono, kako napraviti mornaricu za hrvatsku, kako objaviti rat italiji i sl stvari. Ja sam do sada mijenjao neke stvari u postavkama (onim text filovima) i uspio sam objaviti rat njemačkoj odmah na početku.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 01 ožu 2011, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25700
Lokacija: Heartbreak Hotel
Graničar Jozo je napisao/la:
@ bobovac

daj par prijedloga kako igrati ovu HOI 3.

ono, kako napraviti mornaricu za hrvatsku, kako objaviti rat italiji i sl stvari. Ja sam do sada mijenjao neke stvari u postavkama (onim text filovima) i uspio sam objaviti rat njemačkoj odmah na početku.


Ne znam prijatelju za HoI 3, ja je do sada nisam imao prigodu igrati (probao sam samo demo). Da me pitaš kako je u HoI 1 ili 2 znao bih, tamo imaš fino opcije - diplomacy pa objaviš rat, ali ne možeš ako imaš savez o nenapadanju - moraš prvo otkazati taj savez. Uglavnom, uvijek kada staviš strelicu miša na željenu opciju i držiš par sekundi pojavi ti se oblačić koji ti objašnjava što ti je potrebni za to.
A da bi izgradio mornaricu moraš valjda prvo razviti tehnologiju, ne možeš npr praviti podmornice ako tvoji istraživački timovi nisu već istražili iste, i to prvo one najprimitivnije, pa kasnije sve bolje i bolje. Samo slabo ćeš što uspjeti sa Hrvatskom, jedino uz beskrajno mnogo cheat-anja.

Nego, gdje si ti našao cijelu HoI 3, ja je ne mogu naći? Jesi li je skinuo odnekle ili??

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 01 ožu 2011, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8435
Lokacija: Na rubu egzistencije
na torrentima. još je imam.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 02 ožu 2011, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8435
Lokacija: Na rubu egzistencije
evo sam malo cheata sam uspio dogurati hrvatsku u "glavne igrače", ali opet neke diplomatske postavke su mi blokirane jer je hrvatska puppet state. ma super je igrica. navuko sam se žešće.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 02 ožu 2011, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32950
Koristi li tko PC emulatore starih računara za igranje?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 02 ožu 2011, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
Mar-kan je napisao/la:
Koristi li tko PC emulatore starih računara za igranje?


Naravno,...bez toga se ne može :zubati

Većinom iz nostalgije, samo da se prisjetim kako izgleda boot ekran spectruma, commodorea, atarija, mamea, amstrada, amige,...i sve one OSove što su mi ispod prsta prošli. Ali imam i nešto starih programa koje nekad zavrtim, malo se trljam oko kompatibilnosti ali se sve da izbrusiti.
Igrice: manic maner, jet set willy, elite, scramble, phoneix, lost vikings, hobit,...eh lijepa mladosti :zubati

Ne kontam baš to PC emulator, jel misliš na msdos, pc dos i slične emulatore ili na 8bitne računare?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 02 ožu 2011, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60363
Lokacija: DAZP HQ
Graničar Jozo je napisao/la:
evo sam malo cheata sam uspio dogurati hrvatsku u "glavne igrače", ali opet neke diplomatske postavke su mi blokirane jer je hrvatska puppet state. ma super je igrica. navuko sam se žešće.


te igre moraš dugo igrati s bar nekim cheatom da dovoljno dobor naučiš igru i zaigraš bez cheata.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 03 ožu 2011, 00:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Mar-kan je napisao/la:
Koristi li tko PC emulatore starih računara za igranje?


Kako ne, i za commodore, i za aparate...

Pre par godina sam pronasao te emulatore, i sve one igrice koje sam devetao kao mali sam zaigrao.

Povremeno sednem sa ekipom i zaigramo Diplomacy na commodore-u, iako krajnje jednostavna, ne favorizuje srecu preko kockica, sve zavisi od tebe... risiko za to je bulja.

Navukao sam se u zadnje vreme na Nancy Drew, zarazna detektivska igra, kad udaris kurcem u ledinu, onda kopas ko jajara walktrough :zubati

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 03 ožu 2011, 00:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32950
Ja sam kao klinac visio po onim igrama u luna parku,kad još nije bilo spomena osobnog kompjutera...danas skineš rom i opleti na svom kompu...ali ni blizu onaj filing dok te raja gleda kad obaraš rekord.Na moru preko ljeta dođu strankinje sa djecom i onda me zamole da igram sa djecom,malac puca,ja upravljam...a hormoni već pucaju,dobre one mame bile,i hebi ga ode jedan život svemirski...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 03 ožu 2011, 00:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Mar-kan je napisao/la:
Ja sam kao klinac visio po onim igrama u luna parku,kad još nije bilo spomena osobnog kompjutera...danas skineš rom i opleti na svom kompu...ali ni blizu onaj filing dok te raja gleda kad obaraš rekord.Na moru preko ljeta dođu strankinje sa djecom i onda me zamole da igram sa djecom,malac puca,ja upravljam...a hormoni već pucaju,dobre one mame bile,i hebi ga ode jedan život svemirski...


Isti osecaj :zubati

Secam se, neka 87-ma, mi smo to zvali "fliperana", godinu dana pre toga moji presli sa Peljesca u Herceg-Novi, glavna igrica je bila hyperolympic 84, mini olimpijada sa plivanjem, gadjanjem glinenih golubova, kozlicem, strelicarstvom, dizanjem tegova... dushu smo ostavili tu, imas dva dugmeta koje moras naizmenicno brzo da stiskas da bi postigao brzinu, jezicina ti ispadne dok postizes "frekvenciju" kako smo zvali...i glavno ti je bilo da se upises na top listu... bile tu i neke devojcice, al niko nije mario...

Tu je negde bila i Galaga, Operation Wolf, Bomb Jack, Shinobi, Street Fighter, motor... ma ludnica :klanjam

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 03 ožu 2011, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8435
Lokacija: Na rubu egzistencije
a kako se zvala ona igrica gdje su bila dva čovječuljka koja bi sve potaracali pred sobom. Jedan je bio crvene boje (PL2), a drugi plave (PL1)? Znam da krećeš goloruk i usput skupljaš oružje (toljage, bičeve itd.)

A bila je i još jedna igrica sa nekim ježom. lik je izgledao kao sonic na segi. Znam da bi sve uspio proći ali kad dođem do kamenog kruga koji se vrti uvijek bi zapeo.

te dvije igrice su bile u salonu za igrice i na onim ogrominm spravama. ako netko zna kako se zovu ili ima rom i igricu bilo bi super.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 03 ožu 2011, 10:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44060
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Tko se sjeća Emlyn Hughes International Soccer sa C64, to mi bješe prva igrica na C64 (kupljen 1989)

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 03 ožu 2011, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
Elita, ljubavi moja... :wub

Neponovljiv osjećaj uz Štrausa...


ili kako to na emulatoru C64 zvuči:



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 03 ožu 2011, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Ministry of Sound je napisao/la:
Tko se sjeća Emlyn Hughes International Soccer sa C64, to mi bješe prva igrica na C64 (kupljen 1989)

slika


:zubati

Gde me nadje... prvo smo igrali soccer, a onda je izasao cuveni Emili, ja sam igrao sa spancima, u napadu su bili Lopez i Hernandes... a buraz je uzimao zapadne Nemce. lakse se davao gol iz daljine, sa nekih 30 metara iskoso sutnes dijagonalu i ode u raslje...

Legendarna igra :klanjam

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 03 ožu 2011, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Graničar Jozo je napisao/la:
a kako se zvala ona igrica gdje su bila dva čovječuljka koja bi sve potaracali pred sobom. Jedan je bio crvene boje (PL2), a drugi plave (PL1)? Znam da krećeš goloruk i usput skupljaš oružje (toljage, bičeve itd.)

A bila je i još jedna igrica sa nekim ježom. lik je izgledao kao sonic na segi. Znam da bi sve uspio proći ali kad dođem do kamenog kruga koji se vrti uvijek bi zapeo.

te dvije igrice su bile u salonu za igrice i na onim ogrominm spravama. ako netko zna kako se zovu ili ima rom i igricu bilo bi super.


slika

Caveman, bila je na automatima, mislim da je mozes naci preko emulatora... najjaci je zavrsni nivo kad si u utrobi dinosaurusa, vide se srce i krvni sudovi, a ti se shibas protiv nekog baje...

Ovo sto bumbar je stavio, isto strasna igra :palacgore1

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 03 ožu 2011, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32950
bumbar92 je napisao/la:
Elita, ljubavi moja... :wub

Neponovljiv osjećaj uz Štrausa...


E,ovo je muzika...



Ovo je jedina strategija koju sam igrao do kraja...



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 03 ožu 2011, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Markane, sad me sa ovim Commando setis na jednu slicnu, a legendarnu - Green Beret :klanjam



Malo koljes, al kad nabacis bacac plamena, onda vladas... posle umesto toga dobijas rakete pa bombe... najjace mi je na kraju drugog nivoa kad te prepadaju coban sa kerovima :clap

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 03 ožu 2011, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32950
Green Beret sam uspio završiti prošle godine,na emulatoru zx spectruma i to uz poke za taj bacač.A kad sam je nabavio,86. od tipa čini mi se iz Beograda ili Lazarevca,pirat iz Sveta kompjutera :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrate li PC igrice???
PostPostano: 03 ožu 2011, 21:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60363
Lokacija: DAZP HQ
kako su bile zakon te igrice na C64. :klanjam a bome i na Amigi 500.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 918 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Majestic-12 [Bot] i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO