HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 15 kol 2024, 21:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2915 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 117  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu, Vol.2
PostPostano: 09 tra 2024, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21581
crni_bombarder je napisao/la:
Valjda je i njima, nakon "kontraofenzive na Krim" jasno da nikakve ofenzivne akcije bez zracne i artiljerijske nadmoci, nema.

Odnosno ima, krenes i popusis, kao oni u famoznoj kontraofenzivi.

Rusi napreduju zahvaljujuc glide bombama, i to je to. Opet su se dosjetili oruzja na koji NATO nema odgovor. Snalazljivi ti Rusi.

Nema to neke veze sa domišljatosti, iako Rusi zaista jesu prilagodljiv i ratnički narod, već sa činjenicom da je Rusija supersila a Ukrajina sada propala država manje do srednje veličine.

Šteta što uvaženi senator g. McCain nije s nama pa da posvjedoći koliko je pogrješio kad je izjavio da je Rusija gas station state.

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu, Vol.2
PostPostano: 09 tra 2024, 19:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2022, 14:01
Postovi: 7701
Lokacija: Jug
Naša Kvačica je napisao/la:
Obzirom kako i mi navodno uzimamo Scalp, radoznao sam kako su se Rusi naučili suprotstavljati? Mislio sam da je Ukrajina potrošila što je imala i nisu dobili nove?



Pa prvo su ih počeli obarati.
To jeste dobra raketa, ali ne tako brza i relativno gabaritna, pritom ima jak zvuk, pa ako je radar ne vidi, videće je neko na livadi jer dugo leti, a sve što se uoči, na kraju se i obori u PVO streljani, kakva je Ukrajina.




Zatim su neke i neoštećene (onaj bitni deo) ulovili..
Zanimljiva slika jedne dobro očuvane kako je "majstor" gedorom rastavlja.

slika

Još jedna otišla na skeniranje duboko iza Urala..

https://youtube.com/shorts/JgocxFRdJ3w? ... zwysNIb40i

Skenirana u fulu, a moguće da se i uveliko već štampa po Kinama za neku nadoknadu.. :)

Britanci su se zatim žalili da su im dali zadnju reč svoje tehnike da bi to završilo u Ruskim labaratorijama. Pa možda zato nisu dobili nove.. :D


.

_________________
Srbijanski ukruh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu, Vol.2
PostPostano: 09 tra 2024, 22:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23650
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Pervomajskaja pala u potpunosti u ruske ruke. Imam dojam da Rusi hoce osvojiti Bilohorovku, Casov Jar i onaj prsten sela oko Avdijevke (fali im jos dva sela mensecini) prije velike ofenzive, koju navodno najavljuju.

Ja ne vjerujem da ce Harkiv biti meta te navodne ofenzive. Ako je bude, meni najvise lici da ce pokusati osvojiti Slovjansk i Kramatorsk.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini: Vojni aspekt, Vol.2
PostPostano: 10 tra 2024, 09:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10230
Lokacija: banana
Upozorenja: 1
Ovi ocigledno samo krpe.

Vec se govori otvoreno o zaustavljanju Rusa na Dnjepru - i to u NATO medijima. Izgleda da su halalili cijelu istocnu Ukrajinu, samo se ceka ruska proljetna/ljetna ofanziva.


Pitanje koje se meni postavlja je: Na koji nacin Rusi misle i da li uopste i namjeravaju da prelaze Dnjepar. Pad istocnog dijela zemlje u ruske ruke je ionako neminovna stvar.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini: Vojni aspekt, Vol.2
PostPostano: 10 tra 2024, 11:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 vel 2020, 17:12
Postovi: 3400
Znači napreduje trodnevna specijalna vojna operacija.

_________________
Je l' moguće da ste zaspali na straži,
zakletva barjaku da više ne važi?
Je l' moguće da ste zavezali oči,
i ne čujete tuđe korake u noći?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini: Vojni aspekt, Vol.2
PostPostano: 10 tra 2024, 11:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10230
Lokacija: banana
Upozorenja: 1
MiB je napisao/la:
Znači napreduje trodnevna specijalna vojna operacija.


Niko ne tvrdi da se nisu preracunali i da nisu navuceni na tanak led u februaru 22. godine.

Ali ako se sjecas, i to je ono sto je od samog pocetka MORALO biti ocigledno (pa nisam ja valjda najpametniji na Svijetu), ja sam i u vrijeme najvecih ruskih poraza u ljeto 22. godine govorio da ce neminovno kad tad do izraza morati doci ruski potencijali. Pa to samo slijepac nije mogao vidjeti..

I evo, ovaj ukrajinski vojnik potvrdjuje upravo to sto govorim - iz NATO medija t-online:

Citat:
Mehrere Soldaten berichten der "Kyiv Post", dass Russland seine Ressourcen besser einteile als zu Beginn des Krieges. "Sie lernen, sie haben gelernt, sie sind nicht dumm. Es ist nicht die gleiche Armee wie 2022", sagt etwa der 21-jährige Bogdan.


Prevod:
Citat:
Mnogi vojnici tvrde u Kyiv Post-u da Rusija sada svoje resurse bolje rasporedjuje nego na pocetku rata. "Oni uce, oni su naucili, oni nisu glupi. To nije ista vojska kao i 2022. godine", kaze 21-godisnji Bogdan.



Ne moze bolan 1 i 1 biti 3 da ga jebesh. Zato sam od samog pocetka zagovarao mirovno rjesenje i sporazum sa Rusijom koji ne inkludira prelazenje ruskih crvenih linija. Ne zato sto su Rusi nekakvi sveci pa ih se mora tetoshiti, vec zato sto su to Rusi, ljudi koji zive u Rusiji, najvecoj zemlji na Svijetu.

Sad su poceli regrutovati i one od 25 godina - do skoro je granica bila 27. Pa kad istrose i potrose ukrajinsku mladost, sta mislis, da li ce i "nasa" doci na red ili cemo ih pustiti niz vodu? Eto, budi ti realan i iskren pa reci sta mislis. Ali ja mislim - poznavajuci jevropske lihvare i licimure, lazove i zlocinacke mentalitete, licemjerne.. - da ce od Ukrajine ostati samo nefunkcionalna, krnja drzavica koja u potpunosti ovisi od dobre volje Zapada. Ionako su kupleraji "Svabije" puni "ponosnih Ukrajinki".

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini: Vojni aspekt, Vol.2
PostPostano: 10 tra 2024, 11:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ožu 2024, 13:29
Postovi: 291
Haram je napisao/la:
MiB je napisao/la:
Znači napreduje trodnevna specijalna vojna operacija.


Niko ne tvrdi da se nisu preracunali i da nisu navuceni na tanak led u februaru 22. godine.

Ali ako se sjecas, i to je ono sto je od samog pocetka MORALO biti ocigledno (pa nisam ja valjda najpametniji na Svijetu), ja sam i u vrijeme najvecih ruskih poraza u ljeto 22. godine govorio da ce neminovno kad tad do izraza morati doci ruski potencijali. Pa to samo slijepac nije mogao vidjeti..

I evo, ovaj ukrajinski vojnik potvrdjuje upravo to sto govorim - iz NATO medija t-online:

Citat:
Mehrere Soldaten berichten der "Kyiv Post", dass Russland seine Ressourcen besser einteile als zu Beginn des Krieges. "Sie lernen, sie haben gelernt, sie sind nicht dumm. Es ist nicht die gleiche Armee wie 2022", sagt etwa der 21-jährige Bogdan.


Prevod:
Citat:
Mnogi vojnici tvrde u Kyiv Post-u da Rusija sada svoje resurse bolje rasporedjuje nego na pocetku rata. "Oni uce, oni su naucili, oni nisu glupi. To nije ista vojska kao i 2022. godine", kaze 21-godisnji Bogdan.



Ne moze bolan 1 i 1 biti 3 da ga jebesh. Zato sam od samog pocetka zagovarao mirovno rjesenje i sporazum sa Rusijom koji ne inkludira prelazenje ruskih crvenih linija. Ne zato sto su Rusi nekakvi sveci pa ih se mora tetoshiti, vec zato sto su to Rusi, ljudi koji zive u Rusiji, najvecoj zemlji na Svijetu.

Sad su poceli regrutovati i one od 25 godina - do skoro je granica bila 27. Pa kad istrose i potrose ukrajinsku mladost, sta mislis, da li ce i "nasa" doci na red ili cemo ih pustiti niz vodu? Eto, budi ti realan i iskren pa reci sta mislis. Ali ja mislim - poznavajuci jevropske lihvare i licimure, lazove i zlocinacke mentalitete, licemjerne.. - da ce od Ukrajine ostati samo nefunkcionalna, krnja drzavica koja u potpunosti ovisi od dobre volje Zapada. Ionako su kupleraji "Svabije" puni "ponosnih Ukrajinki".


To što pišeš su tvoje najobičnije želje.

Tebi nije jasno da je Ukrajincima prikazati situaciju na bojištu lošijom nego što zapravo je da dobiju što više zapadne pomoći.
Ako su Rusima maksimum gradići tipa Bakmut ili Avdiivka onda čemu se nadaš? Dnjepru? Haha.

_________________
Ne boj se raja, ne boj se pakla. Za Ukrajinu, za pobjedu, idemo do kraja!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini: Vojni aspekt, Vol.2
PostPostano: 10 tra 2024, 12:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10230
Lokacija: banana
Upozorenja: 1
Butch@Cassidy je napisao/la:
Haram je napisao/la:

Niko ne tvrdi da se nisu preracunali i da nisu navuceni na tanak led u februaru 22. godine.

Ali ako se sjecas, i to je ono sto je od samog pocetka MORALO biti ocigledno (pa nisam ja valjda najpametniji na Svijetu), ja sam i u vrijeme najvecih ruskih poraza u ljeto 22. godine govorio da ce neminovno kad tad do izraza morati doci ruski potencijali. Pa to samo slijepac nije mogao vidjeti..

I evo, ovaj ukrajinski vojnik potvrdjuje upravo to sto govorim - iz NATO medija t-online:



Prevod:



Ne moze bolan 1 i 1 biti 3 da ga jebesh. Zato sam od samog pocetka zagovarao mirovno rjesenje i sporazum sa Rusijom koji ne inkludira prelazenje ruskih crvenih linija. Ne zato sto su Rusi nekakvi sveci pa ih se mora tetoshiti, vec zato sto su to Rusi, ljudi koji zive u Rusiji, najvecoj zemlji na Svijetu.

Sad su poceli regrutovati i one od 25 godina - do skoro je granica bila 27. Pa kad istrose i potrose ukrajinsku mladost, sta mislis, da li ce i "nasa" doci na red ili cemo ih pustiti niz vodu? Eto, budi ti realan i iskren pa reci sta mislis. Ali ja mislim - poznavajuci jevropske lihvare i licimure, lazove i zlocinacke mentalitete, licemjerne.. - da ce od Ukrajine ostati samo nefunkcionalna, krnja drzavica koja u potpunosti ovisi od dobre volje Zapada. Ionako su kupleraji "Svabije" puni "ponosnih Ukrajinki".


To što pišeš su tvoje najobičnije želje.

Tebi nije jasno da je Ukrajincima prikazati situaciju na bojištu lošijom nego što zapravo je da dobiju što više zapadne pomoći.
Ako su Rusima maksimum gradići tipa Bakmut ili Avdiivka onda čemu se nadaš? Dnjepru? Haha.


Ti o ratu nemas pojma - ocigledno. Ja - hvala kurccu - nisam nikad licno ucestvovao, ali se barem kuzim u historiju ratovanja i ratne strategije.

Ovo nije Blitzkrieg. Ovo je "potrosni rat", kao sto je bio i 1. SR. Pa njemacke trupe su jos stajale u Francuskoj - niti jedan vojnik Entente nije bio na podrucju Njemackog carstva, kad je svabo prdnuo u cabar.

Ovo u Ukrajini je samo pitanje vremena. Kad sve pukne po savovima onda ce to ko kula od karata da ide. Zivi bili pa vidjeli. Do sad se sve sto sam u vezi ovog rata rekao obistinilo. Nazalost.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini: Vojni aspekt, Vol.2
PostPostano: 10 tra 2024, 12:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32603
Haram je napisao/la:
Sad su poceli regrutovati i one od 25 godina - do skoro je granica bila 27.

Problem je nedostatak naoružanja i opreme. A ne ljudstva. Cca. 5-6 ukrajinskih brigada je cupkalo tijekom "ofenzive" zbog tog problema.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini: Vojni aspekt, Vol.2
PostPostano: 10 tra 2024, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10230
Lokacija: banana
Upozorenja: 1
Mar-kan je napisao/la:
Haram je napisao/la:
Sad su poceli regrutovati i one od 25 godina - do skoro je granica bila 27.

Problem je nedostatak naoružanja i opreme. A ne ljudstva. Cca. 5-6 ukrajinskih brigada je cupkalo tijekom "ofenzive" zbog tog problema.


Jeste, ali zato sto su Rusi unistili. Ali ipak je ocigledno i ljudstvo problem. Da nije, nebi imali razloga za ovu nepopularnu mjeru oko koje su mjesecima lomili koplja u Kijevu.

Jednostavno, suplji su na svim stranama i potpuno ovisni od drugih. To ne moze ni srednjorocno, a kamoli dugorocno izaci na dobro.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini: Vojni aspekt, Vol.2
PostPostano: 10 tra 2024, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32603
Haram je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Problem je nedostatak naoružanja i opreme. A ne ljudstva. Cca. 5-6 ukrajinskih brigada je cupkalo tijekom "ofenzive" zbog tog problema.


Jeste, ali zato sto su Rusi unistili. Ali ipak je ocigledno i ljudstvo problem. Da nije, nebi imali razloga za ovu nepopularnu mjeru oko koje su mjesecima lomili koplja u Kijevu.

Jednostavno, suplji su na svim stranama i potpuno ovisni od drugih. To ne moze ni srednjorocno, a kamoli dugorocno izaci na dobro.

Šta su Rusi uništili? :neznam

Ukrajina strahovito razvija namjensku industriju, i u doba SSSRa su bili centar. Da ne nabrajam što i s kim rade u kooperaciji.

Rusija je također ovisna o drugima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini: Vojni aspekt, Vol.2
PostPostano: 10 tra 2024, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ožu 2024, 13:29
Postovi: 291
Haram je napisao/la:
Butch@Cassidy je napisao/la:

To što pišeš su tvoje najobičnije želje.

Tebi nije jasno da je Ukrajincima prikazati situaciju na bojištu lošijom nego što zapravo je da dobiju što više zapadne pomoći.
Ako su Rusima maksimum gradići tipa Bakmut ili Avdiivka onda čemu se nadaš? Dnjepru? Haha.


Ti o ratu nemas pojma - ocigledno. Ja - hvala kurccu - nisam nikad licno ucestvovao, ali se barem kuzim u historiju ratovanja i ratne strategije.

Ovo nije Blitzkrieg. Ovo je "potrosni rat", kao sto je bio i 1. SR. Pa njemacke trupe su jos stajale u Francuskoj - niti jedan vojnik Entente nije bio na podrucju Njemackog carstva, kad je svabo prdnuo u cabar.

Ovo u Ukrajini je samo pitanje vremena. Kad sve pukne po savovima onda ce to ko kula od karata da ide. Zivi bili pa vidjeli. Do sad se sve sto sam u vezi ovog rata rekao obistinilo. Nazalost.


Baš zato što je ovo rat iscrpljivanja Ukrajina će dobiti rat. Rusi su prokockali odavno šansu za pobjedu u ratu.
Iza Ukrajine stoji NATO i cijeli Zapad, a iza Rusije samo Iran i Sj. Koreja.

I ne mora ukrajinski vojnik stupiti na rusko tlo da bi rus prdnuo u čabar.

_________________
Ne boj se raja, ne boj se pakla. Za Ukrajinu, za pobjedu, idemo do kraja!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini: Vojni aspekt, Vol.2
PostPostano: 10 tra 2024, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ožu 2024, 13:29
Postovi: 291
Mar-kan je napisao/la:
Haram je napisao/la:

Jeste, ali zato sto su Rusi unistili. Ali ipak je ocigledno i ljudstvo problem. Da nije, nebi imali razloga za ovu nepopularnu mjeru oko koje su mjesecima lomili koplja u Kijevu.

Jednostavno, suplji su na svim stranama i potpuno ovisni od drugih. To ne moze ni srednjorocno, a kamoli dugorocno izaci na dobro.

Šta su Rusi uništili? :neznam

Ukrajina strahovito razvija namjensku industriju, i u doba SSSRa su bili centar. Da ne nabrajam što i s kim rade u kooperaciji.

Rusija je također ovisna o drugima.


Pa Rusi su dosta toga uništili ili oštetili na početku rata od ukrajinske industrije, posebice glomazne socijalističke tvornice, međutim Ukrajinci su se okrenuli izgradnji manjih pogona koje je teže otkriti i uništiti poput tvornica za proizvodnju dronova.
Ide se i na gradnju većih pogona poput tvornica za proizvodnju topničkog streljiva u suradnji sa Rheinmettalom.

U svakom slučaju ni Ukrajinci, a ni Rusi ne razmišljaju o završetku rata. Kao što sam već rekao kad je rat tek počeo, ovo će potrajati.

_________________
Ne boj se raja, ne boj se pakla. Za Ukrajinu, za pobjedu, idemo do kraja!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu, Vol.2
PostPostano: 10 tra 2024, 16:35 
Offline

Pridružen/a: 21 ožu 2024, 01:03
Postovi: 350
Najgori su ovakvi kao ovaj Haram. Pa idi u Rusiju kad ti toliko smeta Zapad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu, Vol.2
PostPostano: 10 tra 2024, 18:15 
Offline

Pridružen/a: 14 sij 2022, 10:12
Postovi: 540
Pisalo se da se Ukrajinci ne rotiraju po godinu dana i sad se piše da ljudstvo nije problem. I smanjili su dobnu granicu jer ljudstvo nije problem. Što se tiče potpore zatvora treba li uzeti u obzir kako je rečeno, da nisu besplatne stvari vječne.

_________________
Može se očekivati ​​da će takva odluka rasplamsati nacionalističke, protuzapadne i militarističke tendencije u ruskom mišljenju..."
https://www.nytimes.com/1997/02/05/opinion/a-fateful-error.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu, Vol.2
PostPostano: 10 tra 2024, 18:19 
Offline

Pridružen/a: 14 sij 2022, 10:12
Postovi: 540
Bošnjak..007 je napisao/la:
Najgori su ovakvi kao ovaj Haram. Pa idi u Rusiju kad ti toliko smeta Zapad.


Prava demokracija na djelu. Protjeraj čovjeka

_________________
Može se očekivati ​​da će takva odluka rasplamsati nacionalističke, protuzapadne i militarističke tendencije u ruskom mišljenju..."
https://www.nytimes.com/1997/02/05/opinion/a-fateful-error.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu, Vol.2
PostPostano: 10 tra 2024, 19:07 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 16509
Ukrajina je od početka rata izgubila 20% teritorija, 50% stanovništva, 80% rođenih i ekonomija im ne postoji.
Rusija je od početka rata narasla za 2% teritorija, stanovništvo naraslo za nekoliko milijuna a bdp veći nego prije rata.
Idemo dalje.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu, Vol.2
PostPostano: 11 tra 2024, 10:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ožu 2024, 13:29
Postovi: 291
Malo dobrih vijesti za Ukrajinu.
https://twitter.com/TheDeadDistrict/sta ... 40134?s=19


Rusima počelo isključivati starlink, taman se asevi veselili..
Ukrajinci svoj koriste normalno.

_________________
Ne boj se raja, ne boj se pakla. Za Ukrajinu, za pobjedu, idemo do kraja!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu, Vol.2
PostPostano: 11 tra 2024, 10:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5393
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Butch@Cassidy je napisao/la:
Malo dobrih vijesti za Ukrajinu.
https://twitter.com/TheDeadDistrict/sta ... 40134?s=19


Rusima počelo isključivati starlink, taman se asevi veselili..
Ukrajinci svoj koriste normalno.


Ovo je ta prva dobra vijest za Ukrajinu u poslednjih godinu dana? :sega

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu, Vol.2
PostPostano: 11 tra 2024, 10:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ožu 2024, 13:29
Postovi: 291
Evo još jedne dobre vijesti.

https://twitter.com/wartranslated/statu ... 69360?s=19

Jedan novi propali ruski mehanizirani napad na Časiv Jar.
Nema predaje!

_________________
Ne boj se raja, ne boj se pakla. Za Ukrajinu, za pobjedu, idemo do kraja!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu, Vol.2
PostPostano: 11 tra 2024, 10:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10230
Lokacija: banana
Upozorenja: 1
Bošnjak..007 je napisao/la:
Najgori su ovakvi kao ovaj Haram. Pa idi u Rusiju kad ti toliko smeta Zapad.


Ne smeta meni takozvani Zapad, jadnice, vec mi smeta zapadnjacki imperijalizam. Smeta mi vladajuca klasa na Zapadu i ono sta rade sirom planete. U ovom slucaju > sta napravise od Ukrajine.

Ali kad vidim da mi takvi kao ti govore da sam "najgori", to je ustvari samo potvrda da sam eticki i moralno na pravom putu.

PS: Ista ta vladajuca klasa na takozvanom Zapadu je odgovorna za ONO sta se radi Palestincima - ne samo u toku zadnjih sest mjeseci, vec desetljecima. Pitanje tebi: Kako mozes to podrzavati?

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu, Vol.2
PostPostano: 11 tra 2024, 10:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ožu 2024, 13:29
Postovi: 291
Trenutna ratna situacija je ovakva.

Ukrajincima je trenutno najgore što se tiče PZO sustava Rusi aviobomama i balističkim raketama gađaju sve živo i mrtvo. Fali i ljudstva i još granate nisu stigle u velikom broju.

Svejedno Rusi se jako muče za svaki komad zemlje, ali jako sporo uz gadne gubitke guraju prema naprijed.

Nije ni čudno što se ovaj rat uspoređuje sa ww1, a znamo kako je taj rat završio za Rusiju i šta joj je sve donio.

_________________
Ne boj se raja, ne boj se pakla. Za Ukrajinu, za pobjedu, idemo do kraja!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu, Vol.2
PostPostano: 11 tra 2024, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5393
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Butch@Cassidy je napisao/la:
Evo još jedne dobre vijesti.

https://twitter.com/wartranslated/statu ... 69360?s=19

Jedan novi propali ruski mehanizirani napad na Časiv Jar.
Nema predaje!



De se uozbilji, Dutch. Situacija sve teža, zadnji rezultat iz 2022 (prije nego što su stigle mobilisane snage). Ruska vojska veća nego na početku, prepravljaju glupe bombe u pametne. Zapad nema više oružja, sami priznaju. Ni para im više ne daju. Sva utvrđenja jedno za drugim padaju.

Ovo samo totalno ispran mozak ne vidi kako će se završiti. Gaay Dmitri se predstavljao ekspertom, a zapravo je običan degen, nema pojma i ništa pametno nije izanalizirao. Kako vam se da pratiti takve magarce?

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu, Vol.2
PostPostano: 11 tra 2024, 10:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 23:54
Postovi: 5393
Lokacija: Svjetski poznat oslobođeni grad na istoku Srpske
Zelenski je mislio da će biti nacionalni heroj, ali zapravo će biti uništavač nacije. Ne zaboravite da je izabran, jer je tražio mir i poboljšanje odnosa sa Rusijom. Nakon dva tri sastanka sa Amerikancima, ipak je promjenio priču.

2022 u jesen situacija je izgledala dobro, prije nego što su stigli mobilisani. Stvar je što Ukrajina ne može dobiti rat iscrpljivanja sa Rusijom. Da su bili pametni tad su trebali tražiti mir (kad je već rat počeo). Zelenski se više puta kockao, sada Ukrajina to skupo plaća.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!

Do Dnjepra+ Odesa+Nikoljaev ✓


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija napala Ukrajinu, Vol.2
PostPostano: 11 tra 2024, 10:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ožu 2024, 13:29
Postovi: 291
Lud jebe zbunjenog.

https://twitter.com/NOELreports/status/ ... 0734409810

_________________
Ne boj se raja, ne boj se pakla. Za Ukrajinu, za pobjedu, idemo do kraja!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2915 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 117  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO