HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 30 ruj 2024, 20:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 160 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Crnogorskom parlamentu upućen prijedlog rezolucije o genocidu u Jasenovcu
PostPostano: 22 svi 2024, 18:39 
Offline

Pridružen/a: 10 svi 2024, 14:30
Postovi: 275
Neznam je napisao/la:

Sve je to više manje simbolika, ali ono što je najvažnije je da je današnja Hrvatska pravno sljednica AVNOJa i ZAVNOHa. To što se partizani nisu borili ili nisu željeli samostalnu Hrvatsku tu nije toliko važno, ove današnje granice su one za koje su se oni borili. Isto kao što su Estonija, Poljska itd sljednice komunističkih država. Češka i Slovačka su usporedivi s nama, kao i zemlje bivšeg SSSRa. Te zemlje su se osamostalile, ali pravno nasljeđe je ostalo.

.


Naprotiv, esencijalno je upravo to što smo mi samostalna nekomunistička nacionalna država Hrvata. Time smo mi na suštinskoj razini protupartizanska država, mi smo poništili temeljne postulate partizanije, komunizma, Jugoslaviju, jugosrpsko stanje u Hrvatskoj.

U tom smislu smo mi i većinu pravnog naslijeđa partizana odbacili, ostalo je par začkoljica koje su tu ostale samo zbog vanjskog faktora.

U tom smislu, u pravu si kad kažeš da smo mi slični Estoniji i Poljskoj, one su pravne sljedice komunističkih prethodnika, ali su SUŠTINSKI antisovjetske države.

Davno, još u gimnaziji smo učili razliku između de iure i de facto. Hrvatska je i de iure većinu nasljeđa NOBa odbacila. A de facto samu SUŠTINU.

Dakle nije to stvar samo smbolike, nego suštine. Suština partiuzana su bili komunizam i Jugoslavija. A s druge strane suština ustaškog pokreta je bila nacionalna država Hrvata, naravno izvan Jugoslavije, i to oružanom borbom.

Par pravnih začkoljica, koje postoje samo zbog vanjskog faktora, ne može promijeniti suštinu. Mi smo temeljne, esencijalne postulate partizanstva poništili, a temeljne postulate ustaštva realizirali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crnogorskom parlamentu upućen prijedlog rezolucije o genocidu u Jasenovcu
PostPostano: 22 svi 2024, 19:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36931
Lokacija: Gl. grad regije
Ustaše su posljedica hrvatske ideje a ne uzrok. Bilo je Hrvata i ratova i prije njih.

Njihova ideja je fašistička podanička satelitska talijanska država upitnog postojanja.

Tito je nešto slično napravio s Jugom ali bar je SSSR odj.

Anyway, Hrvatima ustaše i njihovi zločini su teret koji nam fakat ne treba.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crnogorskom parlamentu upućen prijedlog rezolucije o genocidu u Jasenovcu
PostPostano: 22 svi 2024, 22:01 
Offline

Pridružen/a: 08 kol 2023, 14:57
Postovi: 600
konzerva je napisao/la:
Neznam je napisao/la:

Sve je to više manje simbolika, ali ono što je najvažnije je da je današnja Hrvatska pravno sljednica AVNOJa i ZAVNOHa. To što se partizani nisu borili ili nisu željeli samostalnu Hrvatsku tu nije toliko važno, ove današnje granice su one za koje su se oni borili. Isto kao što su Estonija, Poljska itd sljednice komunističkih država. Češka i Slovačka su usporedivi s nama, kao i zemlje bivšeg SSSRa. Te zemlje su se osamostalile, ali pravno nasljeđe je ostalo.

.


Naprotiv, esencijalno je upravo to što smo mi samostalna nekomunistička nacionalna država Hrvata. Time smo mi na suštinskoj razini protupartizanska država, mi smo poništili temeljne postulate partizanije, komunizma, Jugoslaviju, jugosrpsko stanje u Hrvatskoj.

U tom smislu smo mi i većinu pravnog naslijeđa partizana odbacili, ostalo je par začkoljica koje su tu ostale samo zbog vanjskog faktora.

U tom smislu, u pravu si kad kažeš da smo mi slični Estoniji i Poljskoj, one su pravne sljedice komunističkih prethodnika, ali su SUŠTINSKI antisovjetske države.

Davno, još u gimnaziji smo učili razliku između de iure i de facto. Hrvatska je i de iure većinu nasljeđa NOBa odbacila. A de facto samu SUŠTINU.

Dakle nije to stvar samo smbolike, nego suštine. Suština partiuzana su bili komunizam i Jugoslavija. A s druge strane suština ustaškog pokreta je bila nacionalna država Hrvata, naravno izvan Jugoslavije, i to oružanom borbom.

Par pravnih začkoljica, koje postoje samo zbog vanjskog faktora, ne može promijeniti suštinu. Mi smo temeljne, esencijalne postulate partizanstva poništili, a temeljne postulate ustaštva realizirali.

Upravo to, zato sam i napisao da najvećim dijelom današnja Hrvatska nije ni partizanska ni ustaška, bez obzira na simboliku, postulate, pravno nasljeđe, granicu itd. Potpuno nova država po formi i sadržaju. I dobro je da je tako, odlično. Očajničko hvatanje za nekakvu simboliku, dokazivanje vlasništva i s jedne i s druge strane je vapaj i nostalgično naricanje za propalim sistemima.

Najvažnije je da više nema panslavističke, ekumenističke, globalističke, klero-komunističke tvorevine i da je neće biti za drugo vremena, kao ni mini-varijanti koje neki priželjkuju.
Lijep osjećaj. A ova praznička obilježavanja, koprcanja, isticanje simbolike propale tvorevine i slična naricanja, who cares.. Hvatanje za slamku, ništa više od toga. Meni je zabavno slušati sva ta pozivanja na AVNOJe, ZAVNOHe i sl, pravno su uglavnom u pravu, ali nije to to. Stalno uvjeravaju sebe i trude se dokazati da je to i dalje to kao što je nekad bilo, ali nije, nekako stalno izmiče. Nešto fali, kao fatamorgana..
Neka ih, pusti ih da se koprcaju, nemoj kvarit zabavu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crnogorskom parlamentu upućen prijedlog rezolucije o genocidu u Jasenovcu
PostPostano: 24 svi 2024, 04:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5433
novem je napisao/la:
CG se neovisno od rezolucije koju planiraju, treba ispostaviti račun za sudjelovanje u agresiji.
Isplatu staviti u izravni odnos s pristankom Hrvatske za njihov ulazak u EU. U protivnom nema ratifikacije.
Ona je slijedeći kandidat za EU, treba jednostavno slijediti grčki primjer i pustiti ih da čekaju
10, 20 ili koliko treba godina, da se opamete. Dodatno staviti i da su ne kooperativni u
definiraju granice s HR.
I što je netko gore isto rekao, granične prijelaze toliko zagušiti da ti treba 8 sati da prođeš,
stroge kontrole, mali broj carinika i tako to.

Na razini EU blokirati pristupne fondove, tamo gdje je moguće. Usporavati i razvlačiti.
Ukoliko budu tražili kredite za autocestu, jer su bankrotni, isto tako. Stalno se protiviti.
Sve fino i lijepo. Kao Mađarska.


Ne bit obisno zaj*bavalo ka' Slovenija.
Za to san da ih se guli ka' bananu, ono nit po nit kal budedu pristupni prîgovori.
Ali po praviliman. Ono šta ih ide, za sve grihe šta su napravili, neka ih se pošćeno natra u red.
Ne zlostavjat. Baš ono stavit u škvaru.
Niman ništa protiv CG u EU.
Ali za bit u istoj naddržavnoj tvorevini koja zadire u suverenitete samih članic, e onda moradu bit i kako mi.
Ne smi se tolerirat organizirani kriminal. Ima ga svugdi, ali kod njih je stvar prišla miru. Najmanji je problem šverc cigareta.
Ne smidu propagirat zločinačke ideologije i veličat agresiju na Hrvatsku. To mora postat kažnjivo.
Jer, svaki državljanin EU ima pravo kupit nekretninu i naselit se u bilo kojon državi.
Najmanje nan triba da nan cg. organizirani kriminal masovno grupirano pokupuje kuće i zemjišća u niken atraktivnen mistu u priobalju, velegradu, strateškoj točci, a da priko državno sponzoriraneg organiziraneg kriminala otira ća hrvatske lokalce koji ne želidu prodat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crnogorskom parlamentu upućen prijedlog rezolucije o genocidu u Jasenovcu
PostPostano: 24 svi 2024, 05:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5433
Croato je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
To je isto koda bi ja napiso da ćemo mi vama dat Neum.

Kakve veze vi imate s Neumom? :D Imate veze s Neumom kao Hrvati s Bilećom.


Hrvati imadu sveze s Bilećon.

https://www.maxportal.hr/kolumne/domagoj-vidovic-o-istocnoj-hercegovini-i-crvenim-hrvatima/

Citat:
Kad biste prosječnoga Hrvata upitali koja mu je prva asocijacija kad spomenete istočnu Hercegovinu, jamačno biste od mnogih čuli kako je riječ o dijelu Hercegovine koji nastanjuje srpsko stanovništvo, rijetki bi se prisjetili da su na zapadnome i južnome rubu toga područja Hrvati i danas većina, još rjeđi da je to područje tisućljetne Trebinjsko-mrkanske biskupije, najstarije biskupije u BiH osnovane nakon hrvatske doseobe i više od dvjesta godina starije od najstarije pravoslavne crkvene ustrojbene jedinice na tome području.


https://hrcak.srce.hr/file/415506 TOPONIMIJA BILEĆKIH RUDINA U ISTOČNOJ HERCEGOVINI
Citat:
u povijesnoj antroponimiji na bilećkome području spominju nositelji narodnoga
imena Hrvatin: Hrvatin iz Rudina (Cheruatini de Rudine, Dinić 1967: 79) i Hrvatin Tvrtković iz Pla-
ne 1395. (Foretić 1969: 94).
U Bileći je 1704. zabilježeno prezime Cvitanović (Hafizović 2016: 443) i to-
ponimski lik Bila Rudina (Hafizović 2016: 448), koji uz suvremene toponime, kao što je Drinjakov
ubo, upućuju na mogući ikavski supstrat i ranu hrvatsku prisutnost u tome dijelu istočne Hercego-
vine (opširnije o tome u Vidović 2009


Citat:
1879. u biskupijskome središtu Trebinju živjelo, i u postotku, i brojčano, više Hrvata nego u Ljubuškome.

te je godine od 790 Trebinjaca bilo 487 (61,65 %) muslimana, 200 (25,32 %) pravoslavaca i 103 (13,04 %) katolika (stanovništvo se tad popisivalo po vjeroispovijesti).

Iste je godine u Ljubuškome popisano 2617 stanovnika, od čega 2156 (82,38 %) muslimana, 131 (5,00 %) pravoslavac i 57 (2,18 %) katolika (u ljubuškome su kotaru, pak, katolici bili izrazita većina s 87,09 %).

Predrasude uvjetovane nepoznavanjem mjesne povijesti dovele su do toga da čak i mjesno stanovništvo s nelagodom izgovara zemljopisnu odrednicu istočna Hercegovina, pa se područje s hrvatskom većinom unutar toga dijela Hercegovine (današnje općine Ravno, Neum i Stolac, istočni dio Grada Čapljine te jugoistočni dio Grada Mostara) vrlo često naziva donjom Hercegovinom.

Bilo je i prijedloga da se Zajednica Hrvata istočne Hercegovine u Zagrebu preimenuje, no njezini članovi nisu pokleknuli svjesni činjenice da su Hrvati donedavna nastanjivali i gore sjeveroistočne ili gornje Hercegovine te da su i danas, iako uglavnom protjerani, vlasnici golemih prostranstava na tome području.

Uostalom, 1529. fra Bernardin Pomazanić spominje katolike između Bileće i Gacka, a 1624. fra Blaž Gračanin bilježi 230 katolika u trebinjskome okrugu.

Hrvatin i Hrvoje od XIII. stoljeća i u „srpskim planinama“

Zvonimir Deković, na uobičajene floskule po kojima su suvremeni narodi oblikovani tek nakon Francuske revolucije, običava za bokeljske i svebarske Hrvate odgovoriti kako se oni nisu jedno jutro probudili i odlučili postati Hrvatima, a ista bi se tvrdnja mogla primijeniti i na ostale hrvatske krajeve.

Njegovu je tezu lako oprimjeriti u istočnoj Hercegovini u kojoj su osobna imena Hrvatin i Hrvoje potvrđena od XIII. stoljeća, i to na cjelokupnome području od Zažablja u neumskome zaleđu preko Popova, Trebinja i Bileće do Nevesinja i Foče, a iako se tamošnje Hrvate često nastoji učiniti potomcima Vlaha, udio je vlaškoga sloja, za razliku od unutrašnjosti Balkana gdje su Vlasi očuvali i materinski romanski jezik, u mjesnim govorima, antroponimiji i toponimiji zanemariv, što znači da su Vlasi, koliko god da ih je bilo, zarana jezično i etnički pohrvaćeni.

Na koncu, tijekom XVII. stoljeća na istočnoneretvanskome području na tadašnjemu je mletačkom ozemlju djelovala tzv. hrvatska milicija sastavljena uglavnom od prebjega iz istočne Hercegovine, a gradački su župnici u XVIII. stoljeću gore sjeverne Hercegovine, u kojima je pretezalo srpsko stanovništvo, nazivali srpskim planinama jasno naznačujući da srpski element ne smatraju svojim.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crnogorskom parlamentu upućen prijedlog rezolucije o genocidu u Jasenovcu
PostPostano: 24 svi 2024, 05:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5433
konzerva je napisao/la:
Neznam je napisao/la:

Sve je to više manje simbolika, ali ono što je najvažnije je da je današnja Hrvatska pravno sljednica AVNOJa i ZAVNOHa. To što se partizani nisu borili ili nisu željeli samostalnu Hrvatsku tu nije toliko važno, ove današnje granice su one za koje su se oni borili. Isto kao što su Estonija, Poljska itd sljednice komunističkih država. Češka i Slovačka su usporedivi s nama, kao i zemlje bivšeg SSSRa. Te zemlje su se osamostalile, ali pravno nasljeđe je ostalo.

.


Naprotiv, esencijalno je upravo to što smo mi samostalna nekomunistička nacionalna država Hrvata. Time smo mi na suštinskoj razini protupartizanska država, mi smo poništili temeljne postulate partizanije, komunizma, Jugoslaviju, jugosrpsko stanje u Hrvatskoj.

U tom smislu smo mi i većinu pravnog naslijeđa partizana odbacili, ostalo je par začkoljica koje su tu ostale samo zbog vanjskog faktora.

U tom smislu, u pravu si kad kažeš da smo mi slični Estoniji i Poljskoj, one su pravne sljedice komunističkih prethodnika, ali su SUŠTINSKI antisovjetske države.

Davno, još u gimnaziji smo učili razliku između de iure i de facto. Hrvatska je i de iure većinu nasljeđa NOBa odbacila. A de facto samu SUŠTINU.

Dakle nije to stvar samo smbolike, nego suštine. Suština partiuzana su bili komunizam i Jugoslavija. A s druge strane suština ustaškog pokreta je bila nacionalna država Hrvata, naravno izvan Jugoslavije, i to oružanom borbom.

Par pravnih začkoljica, koje postoje samo zbog vanjskog faktora, ne može promijeniti suštinu. Mi smo temeljne, esencijalne postulate partizanstva poništili, a temeljne postulate ustaštva realizirali.


Za bit točan: pokret otpora Osovini koji su u krajevima di žividu Hrvati pridvodili komunisti, rizultira je timen da su privarili Hrvate koji su pristupili tomen pokretu.
Nitko nije iša u partizane, u ilegalce, ili legalce koji su pomagali bilo koga iz mriže pokreta otpora, a za ono šta su jugokomunistički privaranti napravili tijekon i osobito iza rata.

Nitko osim jugokomunista ne bi iša u partizane za se borit za umanjit ulogu Hrvatske i ostvarenje prava hrvatskog naroda.
Nitko se ne bi pridružia da je bia zna da ćedu "oslobodioci":
- umanjit Hrvatsku, i onu frišku, Banovinu, ka' i onu koju smo donili u dotu, Trojednicu
- počinit pravi genocid (ubijanjen, fizičkin raseljavanjen te drugin metodaman nagnavanjen na iseljavanje) tijekon rata i poraća, te cilo vrime prikrivat taj velezločin
- još tijekon rata sve novopridošle Hrvate slat u nemoguće, samoubilačke i nepotribne (a izgledno vrlo pogibeljne) misije da što više Hrvata pogine
- na grubi način eliminirat nekomunističke pokrete otpora (Katolička Crkva, istarski narodnjaci, HSS-ov i dr.)
- ne zalagat se za Hrvate koji su pristupili Titovon pokretu otpora, pa ćedu nesrazmirno manje dobit boračkih povlastica iz bitaka di su uvelike ginuli Hrvati (dok su istovrimeno pripadnicima "nebeskog naroda" i "drugog oka" i dica od tri godine bili kuriri, lažno svidočili jedni za druge u svomen selu, gotovo da su svojin pasiman i mačkaman podilili ordene narodnih heroja)
- potisnit ulogu hrvatskog jezika, do mire da će ga se svest u javnoj službenoj uporabi na razinu lokalneg dijalekta
- dopustit razne izmišljene ocrnjujuće neznanstvene megalomanske mitove ka' neupitne istine, dirajuć kojih si moga grdno nagrabusit (Jasenovci, kampovi za ostavjenu dicu prikazani ka' logori smrti)
- daljnji samostalni razvitak hrvatskog, ka' i samo rabljenje čistih hrvatskih riči, proglašavat neprijateljsko-nacionalističkim-fašističkim-ustaškim-kontrarevolucionarnim jer se timen udaljava od srpskog
- drugi narod(e) dovest u ničim zaslužen povlašteni položaj u Hrvatskoj (Srbe, a za njiman Crnogorce)
- povlaštene "(naj)jugoslavenskije" narode Srbe, Crnogorce i Muslimane stavit za žandare i tamničare Hrvatiman, za nametnute učitelje, ravnatelje, šefove, direktore (makar imali samo "fakultete sa Sutjeske i Neretve")
- ubijat, pljačkat (fizički i pravnim puten), zatvarat, sudski zlostavljat (montiranim i lakrdijaškim suđenjiman, prikin sudoviman), obespravljivat katoličke svećenike, redovnike, virnike, Crkvu ka' ustanovu, neovisne intelektualce, pristaše drugih priratnih najjačih demokratskih stranaka
- dovest Hrvatsku u gospodarstveno podređeni položaj
- dopustit, pomagat, održavat i branit posvemašnju gospodarstveno potkradanje Hrvatske (a u korist "najjugoslavenskijih")
- omogućit i branit višedesetlitno gospodarstveno iskorištavanje Hrvatske
- etnički inženjering na šćetu Hrvata (cile stambene četvrti doseljenih nehrvata, vikendaška naselja u čisto hrvatskin mistiman podignuta otimačinon zemjišća, financirana šakon i kapon davanin kreditiman koje je inflacija izidala dok je u isto vrime Hrvat mora iselit ili mokrit zeleno za doć do kredita, oglase za radna mista u Hrvatskoj davali po Srbiji a ne Hrvatskoj, pojedini gradovi bili su na zlu glasu po tomen brojanju krvnih zrnaca)
- onemogućili ikakvu kritiku nepravičneg noveg sustava
- i tako dalje, i tako bliže


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crnogorskom parlamentu upućen prijedlog rezolucije o genocidu u Jasenovcu
PostPostano: 24 svi 2024, 07:21 
Offline

Pridružen/a: 08 kol 2023, 14:57
Postovi: 600
Sokolić je napisao/la:
konzerva je napisao/la:

Naprotiv, esencijalno je upravo to što smo mi samostalna nekomunistička nacionalna država Hrvata. Time smo mi na suštinskoj razini protupartizanska država, mi smo poništili temeljne postulate partizanije, komunizma, Jugoslaviju, jugosrpsko stanje u Hrvatskoj.

U tom smislu smo mi i većinu pravnog naslijeđa partizana odbacili, ostalo je par začkoljica koje su tu ostale samo zbog vanjskog faktora.

U tom smislu, u pravu si kad kažeš da smo mi slični Estoniji i Poljskoj, one su pravne sljedice komunističkih prethodnika, ali su SUŠTINSKI antisovjetske države.

Davno, još u gimnaziji smo učili razliku između de iure i de facto. Hrvatska je i de iure većinu nasljeđa NOBa odbacila. A de facto samu SUŠTINU.

Dakle nije to stvar samo smbolike, nego suštine. Suština partiuzana su bili komunizam i Jugoslavija. A s druge strane suština ustaškog pokreta je bila nacionalna država Hrvata, naravno izvan Jugoslavije, i to oružanom borbom.

Par pravnih začkoljica, koje postoje samo zbog vanjskog faktora, ne može promijeniti suštinu. Mi smo temeljne, esencijalne postulate partizanstva poništili, a temeljne postulate ustaštva realizirali.


Za bit točan: pokret otpora Osovini koji su u krajevima di žividu Hrvati pridvodili komunisti, rizultira je timen da su privarili Hrvate koji su pristupili tomen pokretu.
Nitko nije iša u partizane, u ilegalce, ili legalce koji su pomagali bilo koga iz mriže pokreta otpora, a za ono šta su jugokomunistički privaranti napravili tijekon i osobito iza rata.

Nitko osim jugokomunista ne bi iša u partizane za se borit za umanjit ulogu Hrvatske i ostvarenje prava hrvatskog naroda.
Nitko se ne bi pridružia da je bia zna da ćedu "oslobodioci":
- umanjit Hrvatsku, i onu frišku, Banovinu, ka' i onu koju smo donili u dotu, Trojednicu
- počinit pravi genocid (ubijanjen, fizičkin raseljavanjen te drugin metodaman nagnavanjen na iseljavanje) tijekon rata i poraća, te cilo vrime prikrivat taj velezločin
- još tijekon rata sve novopridošle Hrvate slat u nemoguće, samoubilačke i nepotribne (a izgledno vrlo pogibeljne) misije da što više Hrvata pogine
- na grubi način eliminirat nekomunističke pokrete otpora (Katolička Crkva, istarski narodnjaci, HSS-ov i dr.)
- ne zalagat se za Hrvate koji su pristupili Titovon pokretu otpora, pa ćedu nesrazmirno manje dobit boračkih povlastica iz bitaka di su uvelike ginuli Hrvati (dok su istovrimeno pripadnicima "nebeskog naroda" i "drugog oka" i dica od tri godine bili kuriri, lažno svidočili jedni za druge u svomen selu, gotovo da su svojin pasiman i mačkaman podilili ordene narodnih heroja)
- potisnit ulogu hrvatskog jezika, do mire da će ga se svest u javnoj službenoj uporabi na razinu lokalneg dijalekta
- dopustit razne izmišljene ocrnjujuće neznanstvene megalomanske mitove ka' neupitne istine, dirajuć kojih si moga grdno nagrabusit (Jasenovci, kampovi za ostavjenu dicu prikazani ka' logori smrti)
- daljnji samostalni razvitak hrvatskog, ka' i samo rabljenje čistih hrvatskih riči, proglašavat neprijateljsko-nacionalističkim-fašističkim-ustaškim-kontrarevolucionarnim jer se timen udaljava od srpskog
- drugi narod(e) dovest u ničim zaslužen povlašteni položaj u Hrvatskoj (Srbe, a za njiman Crnogorce)
- povlaštene "(naj)jugoslavenskije" narode Srbe, Crnogorce i Muslimane stavit za žandare i tamničare Hrvatiman, za nametnute učitelje, ravnatelje, šefove, direktore (makar imali samo "fakultete sa Sutjeske i Neretve")
-ubijat, pljačkat (fizički i pravnim puten), zatvarat, sudski zlostavljat (montiranim i lakrdijaškim suđenjiman, prikin sudoviman), obespravljivat katoličke svećenike, redovnike, virnike, Crkvu ka' ustanovu, neovisne intelektualce, pristaše drugih priratnih najjačih demokratskih stranaka
- dovest Hrvatsku u gospodarstveno podređeni položaj
- dopustit, pomagat, održavat i branit posvemašnju gospodarstveno potkradanje Hrvatske (a u korist "najjugoslavenskijih")
- omogućit i branit višedesetlitno gospodarstveno iskorištavanje Hrvatske
- etnički inženjering na šćetu Hrvata (cile stambene četvrti doseljenih nehrvata, vikendaška naselja u čisto hrvatskin mistiman podignuta otimačinon zemjišća, financirana šakon i kapon davanin kreditiman koje je inflacija izidala dok je u isto vrime Hrvat mora iselit ili mokrit zeleno za doć do kredita, oglase za radna mista u Hrvatskoj davali po Srbiji a ne Hrvatskoj, pojedini gradovi bili su na zlu glasu po tomen brojanju krvnih zrnaca)
- onemogućili ikakvu kritiku nepravičneg noveg sustava
- i tako dalje, i tako bliže

Mislim da ne shvaćaš zapravo pravi odnos između jugokomunista i Crkve. Jugokomunisti (općenito Jugoslaveni) su za KC cijelo vrijeme prvi izbor, još tijekom rata je vrh Crkve (Vatikan) počeo komunicirati s Titom, a NDH nikad nisu ni priznali. To što se događalo s lokalnom crkvom nije toliko smetalo Vatikanu koji je kasnije imao odlične odnose s Jugoslavijom unatoč svim zločinima protiv katolika, otimanju dijela crkvene imovine i općenito prognu svih Hrvata koji su bili protiv Jugoslavije.

RKC koja je inače nadnacionalna se ne zamara puno s nekakvim državnim interesima katoličkih zemalja i naroda, njima je najvažnija ekspanzija na nekatoličke zemlje, čak i pod cijenu potlačenosti i stradanja lokalnih katolika. U tom smislu su uvijek za multi-kulti globalističke tvorevine, imigraciju i sl. Dio katoličke crkve u Hrvatskoj je bio protiv Jugoslavenstva i zato je bilo toliko progona svećenika, a kako znamo dio svećenika je cijelo vrijeme uz partizane i kroz partizanski pokret otpora zajedno s komunistima se borio za Jugoslaviju. Znači postojale su dvije struje u hrvatskoj KC tijekom rata, ona glavna jugoslavenska koja je na liniji Rima i lokalna nacionalna koja je na liniji frankovaca, nije teško pogoditi koji su bili više progonjeni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crnogorskom parlamentu upućen prijedlog rezolucije o genocidu u Jasenovcu
PostPostano: 26 svi 2024, 23:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21803
Junuz Djipalo je napisao/la:
konzerva je napisao/la:


Ja njima ne priadjem toliki značaj. Srbi misle da će vikanjem okolo da su Hrvati ustaše nešto postići kontra nas.

Davno prošlo vrijeme i svakim danom sve manje bitno. Nakon Ukrjaine i Gaze svijet ide u vrijeme kad će se takvim metodama sve teže išta moći unovčiti.

90% Hrvata osuđuj svaki zločin. A ovo politčki, režim, Jasenovac itd...tu se zna što moramo, dok moramo. A drugo je što tko intimno misli.


Neće Srbi ali hoće Hrvati poput tebe. Imamo mi i u Hrvatskoj još njih koji bi ustaške guje gazili.

Čemu im davat gorivo i dizat ih iz mrtvih. Još ih ima dosta. Ne treba nam to.

Niti nam treba bilo kakva poveznica Hrvatska i NDH.

Propalo je sve što je bilo povezano s njom. I savez sa cvijećem, i stradali ljudi a đubrad je na kraju rata pobjegla i obukla djecu u ustaške uniforme da ih crveni pobiju.

Nema tu se što više pozitivnog vadit.

Ako ti je do ustašovanja, ima muslimanskih foruma, slobodno tamo širi svoje ideje.

Normalno Junuze, nitko od nas nije debil da bi paradirali s pavelićevim slikama.

Znamo dobro što se smije a što ne smije dok Uncle sam vlada okupiranom europom.

Druga stvar je dopuštati Jugoslavenske historiografe i ljevičarske medije da nam prodaju SFRJ maglu i partizanske priće za malu djecu.

Mi trebamo zabraniti komunističko nasljeđe, partizanluk, djelomično tita , a JNA i SFRJ 300% a oko ww2 ne čačkat mečku i ne Hrvatovat dok nije vrijeme

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crnogorskom parlamentu upućen prijedlog rezolucije o genocidu u Jasenovcu
PostPostano: 27 svi 2024, 01:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2022, 14:01
Postovi: 7735
Lokacija: Jug



Susjedi prete da će blokirati ulazak Crne Gore u EU.
Što bi naš narod rekao, dve muve jednim udarcem.

.

_________________
Srbijanski ukruh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Crnogorskom parlamentu upućen prijedlog rezolucije o genocidu u Jasenovcu
PostPostano: 31 svi 2024, 12:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ožu 2021, 21:22
Postovi: 196
Neznam je napisao/la:
Najvažnije je da više nema panslavističke, ekumenističke, globalističke, klero-komunističke tvorevine i da je neće biti za drugo vremena, kao ni mini-varijanti koje neki priželjkuju.


Grešiš. Mini varijanta Jugoslavija u kojoj Srbi,Hrvati i Bošnjaci žive zajedno i danas danas postoji iako se ne zove Jugoslavije. :smajl015


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 160 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO