HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 01 ruj 2024, 07:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21732
Danas se održavaju unustarstranački izbori u DP-u, Mario radić je napustio izborni kongres , rasvađali su naravno zasita neočekivano...

https://www.index.hr/vijesti/clanak/rad ... ostalo_d_0

Citat:
Radić izgubio DP. Dramatično otišao, izabrani Penava i Ćipe


No umjesto da se rugamo , trebamo se zapitati što je toliko simptomatično tom tipu stranke, toj vrsti svjetonazora ili ljudi da ne mogu izdržati dulje od jednog mandata bez rasipanja kao meteor u atmosferi.

Događaju se raspadi svugdje, kao što je SDP imao Socijaldemokrate ili Fokus, ali nitko se toliko temeljito ne samouništi kao samoproglašene strane desnice.

Što je najgore, kompromitirali su ideju , volju, želju i povjerenje da se išta novo na tom spektru pokrene za barem idućih 5 godina.
Osobno sam ih podržavao do odlaska Škore, kada je postalo jasno da se radi o interesnoj nakupini i ničemu više.

Tragično je što čak ni most nije uspio nadiči takve gluposti pa se djelomično rasuo i prekinuo suradnju s Raspudićima.

Sve karte su se posložile za trijumfalnu pobjedu ljevice na idućim izborima, što samo dokazuje da su Hrvatski izbori ciklični.
Identična stvar se dogodila i ranije kad je HSP implodirao, HDZ dozlogrdio pa je Milanović pomeo 2011. godine.

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21732
Štoviše ljevica ima još jednu povijesnu šansu, imaju potencijal usisati sve nezadovoljne desne glasove ako budu gurali Milanovićevu liniju suvremene Hrvatske domoljubne ljevice nezaražene jugoslavenstvom.

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 12:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32122
Žalosno. Ovo što se sad događa je upravo razlog zašto im prije nisam mislio dati glas. Privlačni prinicipi, ali izvedba katastrofa.

Zašto to rade. Ne znam, ništa mi ne pada na pamet. Jednostavno je glupo. Ispada da su dobro glupi.

Ako što pomaže u razumijevanju, podsjećaju me kad zarate dvije islamističke frakcije i kolju se međusobno, zovu se najgorim imenima a razlikuju se maksimalno 2%. To su manje više i pravaši, u stanju su 100% odbaciti nekoga ako 2% ne ide niz dlaku. Na kraju ne mogu ni sami sa sobom.

Imao je Pervan dobar skeč na tu temu, nabraja tko sve ne valja. Na kraju samo on ostao da valja, i onda kaže ma ne valjam ni ja. :zubati

Desničarima nedostaje pragmatizma.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

941 of 2558 - 36.79%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 6633
OK za "desnicu", ali neki trijumf "ljevice" postoji jedino, možda, u Karakalpakiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 18:35
Postovi: 10833
Prava desnica bi trebala imati principe tipa konzervativnog hrišćanskog morala i porodice što takođe nosi princip skidanja sa državne sise iliti u prevodu odviknuti narod od kmečanja i "daj,daj,daj,..." što ga čini manje zavisnim od političara.
A to ovdašnji politčari sa bilo koje strane ne mogu sebi dozvoliti zbog glasova jer je narod naviknut da kmeči i da bude večno nezadovoljan umestto da se okrene sebi i preuzme odgovornost za sebe tj.pravim desnim principima.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37694
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Očekivano.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 6633
joe enter je napisao/la:
Prava desnica bi trebala imati principe tipa konzervativnog hrišćanskog morala i porodice što takođe nosi princip skidanja sa državne sise iliti u prevodu odviknuti narod od kmečanja i "daj,daj,daj,..." što ga čini manje zavisnim od političara.
A to ovdašnji politčari sa bilo koje strane ne mogu sebi dozvoliti zbog glasova jer je narod naviknut da kmeči i da bude večno nezadovoljan umestto da se okrene sebi i preuzme odgovornost za sebe tj.pravim desnim principima.


Kod nas je desnica jedino biti fan NDH i ništa više.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 13:10 
Offline

Pridružen/a: Jučer, , 13:00
Postovi: 9
Hroboatos je napisao/la:

Kod nas je desnica jedino biti fan NDH i ništa više.


Ili, kako bi rekao Tom Sunić: desnica je kod nas karikatura.

Mislim da smo trenutno jedina država u Europi bez desne opcije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 18:35
Postovi: 10833
Hroboatos je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Prava desnica bi trebala imati principe tipa konzervativnog hrišćanskog morala i porodice što takođe nosi princip skidanja sa državne sise iliti u prevodu odviknuti narod od kmečanja i "daj,daj,daj,..." što ga čini manje zavisnim od političara.
A to ovdašnji politčari sa bilo koje strane ne mogu sebi dozvoliti zbog glasova jer je narod naviknut da kmeči i da bude večno nezadovoljan umestto da se okrene sebi i preuzme odgovornost za sebe tj.pravim desnim principima.


Kod nas je desnica jedino biti fan NDH i ništa više.


Iliti u prevodu hajmo da treniramo tradicionalnu mržnju spram tradicionalnih dušmana.
Isti je slučaj i kod nas.
Ali svi ti desničari kad se domognu vlasti se ponašaju i rade kao klasične ideološki liberalne stranke kad je u pitanju ekonomija i odnos spram društva , i još plus nasleđeni komunistički gen socijalnog hranjenja zavisne nemisleće stoke zvane narod.

Ja lično mislim kad bi desne stranke i tvoje i moje zemlje imali muda kad dođu na vlast i krenu se držati klasičnih američkih desnih principa , a oni su ukidanje socijalnih davanja i veliko smanjenje poreza pa snađi se brajko moj iliti "u se i u svoje kljuse" , mislim da bi to preporodilo ovdašnje narode ne samo ekonomski nego psihološki bi im to dalo nadu,podstrek i cilj u životu , koje danas ovako apatični svakako nemamo.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1901
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
A zašto bi američka desnica trebala biti uzor? Ona je još tupavija od hrvatske.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 18:44
Postovi: 8352
DP je totalno razočaranje, ušli su u vlast i ništa ne poduzimaju da se
spriječim porez na nekretnine, šute kao da ih je mrak pojeo. I treba da ih pojede mrak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 18:44
Postovi: 8352
Naša Kvačica je napisao/la:

Imao je Pervan dobar skeč na tu temu, nabraja tko sve ne valja. Na kraju samo on ostao da valja, i onda kaže ma ne valjam ni ja. :zubati



Otprilike tako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59817
Lokacija: DAZP HQ
Naša Kvačica je napisao/la:
Žalosno. Ovo što se sad događa je upravo razlog zašto im prije nisam mislio dati glas. Privlačni prinicipi, ali izvedba katastrofa.

Zašto to rade. Ne znam, ništa mi ne pada na pamet. Jednostavno je glupo. Ispada da su dobro glupi.

Ako što pomaže u razumijevanju, podsjećaju me kad zarate dvije islamističke frakcije i kolju se međusobno, zovu se najgorim imenima a razlikuju se maksimalno 2%. To su manje više i pravaši, u stanju su 100% odbaciti nekoga ako 2% ne ide niz dlaku. Na kraju ne mogu ni sami sa sobom.

Imao je Pervan dobar skeč na tu temu, nabraja tko sve ne valja. Na kraju samo on ostao da valja, i onda kaže ma ne valjam ni ja. :zubati

Desničarima nedostaje pragmatizma.


Pervan je upravo live prerezao svoju člansku DP karticu. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 6633
https://www.vecernji.hr/vijesti/show-na ... cu-1796573


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9796
Lokacija: Usa
Ja tu nis ne kuzim, osim da je Radic klasicni zastupnik tehnomenadzera sto je i sam, a Penava???

Klasicna hrvatska desnica, redikuli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 14:26
Postovi: 7197
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
I kome će se na idućim izborima preusmjeriti/preliti tih 200 tisuća glasova?

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 17:18 
Offline

Pridružen/a: Jučer, , 13:00
Postovi: 9
kiler je napisao/la:
I kome će se na idućim izborima preusmjeriti/preliti tih 200 tisuća glasova?


Vjerojatno opet DPu.

Sjetite se da je stranka isto ovo prolazila i nakon prošlih lokalnih, kad je Škoro doživio isto što i sada Radić.

I opet su glasali za DP.

Veći je problem DPa koalicija s HDZom i Pupovcem, to im veliki dio birača možda neće oprostiti. Paradoksalno, oprostit će im štošta drugo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 17:45 
Offline

Pridružen/a: 09 tra 2024, 15:23
Postovi: 115
Ma DP živi od Radićevih medija i para. Vidite da momentalno gube Z1. I još su sad na vlasti, a ne oporba. Znači na sljedećim izborima potop.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Jučer, , 19:22 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2284
Za DP je od početka bilo jasno da se radi o lezilebovićima kojima je vlast cilj a ne sredstvo. Most je bio puno kvalitetnija opcija, ali su eto i oni otišli u čudne vode.

Sve u svemu, čemer na političkoj sceni slijeva nadesno. HDZ može mirno spavati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Danas, , 01:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22679
idudani je napisao/la:
kiler je napisao/la:
I kome će se na idućim izborima preusmjeriti/preliti tih 200 tisuća glasova?


Vjerojatno opet DPu.

Sjetite se da je stranka isto ovo prolazila i nakon prošlih lokalnih, kad je Škoro doživio isto što i sada Radić.

I opet su glasali za DP.

Veći je problem DPa koalicija s HDZom i Pupovcem, to im veliki dio birača možda neće oprostiti. Paradoksalno, oprostit će im štošta drugo.


Nisu isti glasači.
Dio starijih ih je spucao, ali su došli novi.

I to je napravio Radić.
A on je sad izletio.

Rekao bih da će Radićeva nova stranka uzeti dobar komad (možda i većinu) ovog broja.
Pitanje kako će reagirati, Most, Suverenisti i ostale desne stranke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konačni Slom "desnice"
PostPostano: Danas, , 01:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22679
dunno je napisao/la:
Za DP je od početka bilo jasno da se radi o lezilebovićima kojima je vlast cilj a ne sredstvo. Most je bio puno kvalitetnija opcija, ali su eto i oni otišli u čudne vode.

Sve u svemu, čemer na političkoj sceni slijeva nadesno. HDZ može mirno spavati.


HDZ nema nikakvu oporbu, jbg.

Sad će se vidjeti tko živ, a tko mrtav na sljedećim lokalnima.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO