|
|
Stranica: 94/111.
|
[ 2751 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
Li Zongren
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 03 kol 2025, 14:39 |
|
Pridružen/a: 20 stu 2024, 22:06 Postovi: 4713 Lokacija: Dridska Župa
|
Planina je napisao/la: Sve ispod 2 vodi u propast samo je pitanje kojom brzinom
Postoji li primjer ikoga da je okrenuo 1.5 i vratio na 2+? Pada mi Kazahstan napamet, mislim da su imali nešto manje vise, ali sigurno manje od dva i digli se na 3
_________________ Hrvatski Džihad je dielo visokog intelektulnog i moralnog dosega
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 10 kol 2025, 15:37 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64238 Lokacija: DAZP HQ
|
|
Oj Japanci bolje da vas nema Sve se smeđe za Tokio sprema
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
POPOVO_POLJE
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 10 kol 2025, 20:49 |
|
Pridružen/a: 06 svi 2025, 08:48 Postovi: 882
|
dudu je napisao/la:
Oj Japanci bolje da vas nema Sve se smeđe za Tokio sprema
Mislim da je među ovima solidan broj Europljana i Amerikanaca.
_________________ Inzko izrazio duboku zabrinutost
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 10 kol 2025, 21:17 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64238 Lokacija: DAZP HQ
|
|
Naravno da ste u krivu, da, još uvijek dominiraju Kinezi i Južnokorejanci, ali najbrže rastući su Nepalci (235 tisuća), Filipinci, Vijetnamci, onda Indonezija, Mijanmar itd.
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 10 kol 2025, 21:24 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64238 Lokacija: DAZP HQ
|
Buzdovan je napisao/la: dudu je napisao/la: Naravno da ste u krivu, da, još uvijek dominiraju Kinezi i Južnokorejanci, ali najbrže rastući su Nepalci (235 tisuća), Filipinci, Vijetnamci, onda Indonezija, Mijanmar itd. A Brazilci? U Brazilu ima brojna japanska dijaspora. Ili se ne računaju ako imaju japanske papire. Ima ih 200tinjak tisuća, ali nisu među brzo rastućima.
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Revolucionar
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 14 kol 2025, 11:00 |
|
Pridružen/a: 29 tra 2023, 15:20 Postovi: 923
|
Balticke Drzave:Drzava -- Popis 2021 -- Rodjeni 2018 --- 2019 --- 2020 --- 2021 --- 2022 --- 2023 --- 2024 --- (Razlika 2024 - 2019) --- Stopa nataliteta 2024Litvanija --- 2.810.761 --- 28.149 --- 27.393 --- 25.144 --- 23.330 --- 22.068 --- 20.623 --- 19.086 --- (-30,33%) --- 6,79 Letonija ---- 1.893.223 --- 19.314 --- 18.786 --- 17.552 --- 17.420 --- 15.954 --- 14.490 --- 12.571 --- (-33,08%) --- 6,64 Estonija ---- 1.331.824 --- 14.367 --- 14.099 --- 13.209 --- 13.272 --- 11.646 --- 10.949 ---- 9.690 --- (-31,27%) --- 7,28 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ukupno --- 6.035.808 --- 61.830 --- 60.278 --- 55.905 -- 54.022 -- 49.668 -- 46.062 -- 41.347 --- (-31,41%) --- 6,85Balticke Drzave Zivorodjeni (preliminarni podaci):Drzava -- I-VI 2024 -- I-VI 2025 -- (Razlika) -- (Razlika %)Litvanija --- 9.252 --- 8.275 --- (-977) --- (-10,56%) Letonija ---- 6.523 --- 5.660 --- (-863) --- (-13,23%) Estonija ---- 4.922 --- 4.467 --- (-445) --- (-9,24%) ------------------------------------------------------------------------ Ukupno -- 20.697 -- 18.402 -- (-2.295) -- (-11,08%)Grad Sankt Peterburg: Popis 2021: 5.601.911 Rodjeni 2024: 47.148 Stopa nataliteta (2024): 8,42 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
LeTdoS
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 14 kol 2025, 11:10 |
|
Pridružen/a: 23 lip 2025, 17:42 Postovi: 810 Lokacija: cvit mediterana
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 14 kol 2025, 11:16 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64238 Lokacija: DAZP HQ
|
|
Malo im je to, ova godina je još gora.
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
zet
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 14 kol 2025, 11:29 |
|
Pridružen/a: 02 vel 2024, 23:34 Postovi: 2550
|
|
Zasto se dogadjaju takvi padovi u Baltickim drzavama, sto je uzrok?
_________________ "...to work together to pursue local solutions that have the support of all constituent peoples." - Sincerely, Donald J. Trump.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
PCM
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 14 kol 2025, 11:54 |
|
Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01 Postovi: 14229 Lokacija: ZG
|
|
Ovim tempom će uskoro Hrvati BiH imati vise rodjenih od Latvija. Potop epskih razmjera.
_________________ Muslimane ko je kleo, nije dangubio.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
LeTdoS
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 14 kol 2025, 12:03 |
|
Pridružen/a: 23 lip 2025, 17:42 Postovi: 810 Lokacija: cvit mediterana
|
zet je napisao/la: Zasto se dogadjaju takvi padovi u Baltickim drzavama, sto je uzrok? Nesigurnost i strah pomišan sa današnjim vremenom. Ovo je demografska posljedica tih uzroka.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 16 kol 2025, 11:42 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64238 Lokacija: DAZP HQ
|
|
Ono što su Arapi i južnoazijati danas Europi, to smo bili mi Slaveni Zapadu.
Možeš mislit tog straha među učenim Zapadnjacima.
| Privitak/ci: |

20250816_124044.jpg [ 204.83 KiB | Pogledano 893 put/a. ]
|
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
POPOVO_POLJE
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 16 kol 2025, 12:04 |
|
Pridružen/a: 06 svi 2025, 08:48 Postovi: 882
|
dudu je napisao/la: Ono što su Arapi i južnoazijati danas Europi, to smo bili mi Slaveni Zapadu.
Možeš mislit tog straha među učenim Zapadnjacima. Samo izbaci Čehe i dodaj Španjolce i Portugalce i Talijane južno od Rima.
_________________ Inzko izrazio duboku zabrinutost
|
|
| Vrh |
|
 |
|
POPOVO_POLJE
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 16 kol 2025, 12:11 |
|
Pridružen/a: 06 svi 2025, 08:48 Postovi: 882
|
POPOVO_POLJE je napisao/la: dudu je napisao/la: Ono što su Arapi i južnoazijati danas Europi, to smo bili mi Slaveni Zapadu.
Možeš mislit tog straha među učenim Zapadnjacima. Samo izbaci Čehe i dodaj Španjolce i Portugalce i Talijane južno od Rima. Na zapadu je TFR pao jako nakon prvog svjetskog rata. U Njemačkoj je 1910 bio 4.0 a 1930 2.0 u Britaniji isto. A u Hrvatskoj je 1910 bio 5,5 a 1930 4,5. Nama se to dogodilo nakon 2 svjetskog rata već 1970 smo pali ispod 2 a Talijani tad bili na 2.5.
_________________ Inzko izrazio duboku zabrinutost
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Noname01
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 01 ruj 2025, 14:10 |
|
Pridružen/a: 21 lip 2023, 13:22 Postovi: 6574
|
Citat: Najnoviji podaci koji stižu od ukrajinskih vladinih struktura o tome najbolje i svjedoče. Tijekom protekle godine, broj učenika koji upisuju prvi razred osnovne škole u Ukrajini smanjio se za 20%.
Ove godine u Ukrajini ima 20% manje prvašića nego prošle godine – 252 tisuće naspram 314 tisuća – piše tamošnji medij Strana. To je u intervjuu za ukrajinski medij ZN objavio predsjednik odbora parlamenta – Verhovne rade, za obrazovanje Sergej Babak. Pritom je dodao kako ove godine roditelji gotovo uopće ne vode svoju šestogodišnju djecu u inozemstvo, a da se neki zapravo i vraćaju. „Ali posljedice tog razdoblja (početka rata) i opće negativne demografije – pada nataliteta – osjećat će se još dugo. Broj prvašića će se i dalje smanjivati, to je neizbježno“, priznao je Babak.
Citat: Treba napomenuti kako je i broj maturanata u Ukrajini također naglo pao u protekloj godini – još više od prvašića. Zamjenik ministra obrazovanja Mihailo Vinnicki izvijestio je kako je ove godine maturalni ispit polagalo 208 tisuća osoba. A prošle godine, prema službenim podacima, broj istih koji su polagali test bio je 283 370 ljudi. To jest, ukupan broj onih koji su ga polagali pao je za više od 75 tisuća ljudi ili 26%. Citat: Ukrajinskim mladićima do 22 godine otvorili granice za odlazak u inozemstvo Pomalo neobična odluka s obzirom na tijek rata koji još uvijek traje, kao i na dobro poznate ukrajinske probleme s novačenjem vojnika za odlazak na bojišnice stigla je prošli tjedan. Njom se također pozabavio navedeni ukrajinski medij.
Radi se o Uredbi predsjednika Volodimira Zelenskog prema kojoj je ukrajinskim mladićima do 22 godine dozvoljeno je putovanje u inozemstvo. Kabinet ministara Ukrajine službeno je objavio rezoluciju o putovanjima u inozemstvo. Putovanje je dopušteno Ukrajincima do 22 godine starosti, navedeno je u relevantnom dokumentu. „U slučaju uvođenja vojnog stanja na teritoriju Ukrajine, ograničenje prelaska državne granice ne odnosi se na muške građane Ukrajine u dobi od 18 do 22 godine…“, navodi se u tekstu iste.
Ministarstvo unutarnjih poslova Ukrajine službeno izvješćuje da mladići mlađi od 22 godine za putovanje u inozemstvo trebaju putovnicu i vojnu registracijsku ispravu (uključujući i u elektroničkom obliku). Osobe koje obnašaju određene dužnosti u tijelima vlasti, državnim tijelima i tijelima lokalne samouprave i dalje ne smiju napustiti zemlju. U inozemstvo mogu putovati samo na poslovna putovanja.
Kada je ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski prošli tjedan iznio ideju o otvaranju granica mladima mlađima od 22 godine, vijest je dočekana s velikim skepticizmom u pogledu praktične provedbe te ideje budući da bi otvaranje granica vjerojatno dovelo do toga da mnogi mladići između 18 i 22 godine napuste Ukrajinu.(Napominjemo kako se upravo nešto slično i događa, barem sudeći prema snimcima koji su se prošli vikend pojavili na društvenim mrežama s ponovo zakrčenih graničnih prijelaza na zapadu Ukrajine, op.GN.). https://www.geopolitika.news/vijesti/po ... ve-godine/
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 01 ruj 2025, 17:17 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64238 Lokacija: DAZP HQ
|
|
Etnički Nijemci će preživjeti, ali uglavnom kao Amiši ili njihove derivacije.
Podrijetlo im je uglavnom iz Mainza i okolice.
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
oriđiđi
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 01 ruj 2025, 17:51 |
|
Pridružen/a: 11 kol 2025, 14:28 Postovi: 333
|
dudu je napisao/la: Etnički Nijemci će preživjeti, ali uglavnom kao Amiši ili njihove derivacije.
Podrijetlo im je uglavnom iz Mainza i okolice.  U drugim juznoamerickim zemljama njemacki utjecaj je I veci, posebice u Paragvaju kojeg su njemacki doseljenici doslovce izvukli iz mrtvih nakon katastrofalnog poraza u Paragvajskom ratu .
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 03 ruj 2025, 10:23 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64238 Lokacija: DAZP HQ
|
|
Ovo svi moraju pročitati.
Ako nam baby boomeri ne dođu glave, onda će nas generacija X dokrajčiti, svi imaju novca i bogatstva osim mladih u fertilnoj dobi.
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
oriđiđi
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 03 ruj 2025, 10:59 |
|
Pridružen/a: 11 kol 2025, 14:28 Postovi: 333
|
dudu je napisao/la:
Ovo svi moraju pročitati. Ako nam baby boomeri ne dođu glave, onda će nas generacija X dokrajčiti, svi imaju novca i bogatstva osim mladih u fertilnoj dobi.
Stvar je prije svega u skupoći i nedostupnosti stanova i kuća mladim ljudima. To je po mom mišljenju glavni problem nataliteta u Hrvatskoj.
Naravno ima još hrpa čimbenika koji tu igraju ulogu. Problem je daleko od jednostavnog.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
VBA2024
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 03 ruj 2025, 11:25 |
|
Pridružen/a: 25 tra 2023, 23:54 Postovi: 5714
|
oriđiđi je napisao/la: Naravno ima još hrpa čimbenika koji tu igraju ulogu. Problem je daleko od jednostavnog. Pohlepa.
_________________ Baznia, Fugazi. It's a wazy. It's a woozie. It's fairy dust. It doesn't exist. It's never landed. It is no-matter. It's not on elemental chart. It's not fucking real.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
pomocnik kuhara
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 03 ruj 2025, 11:39 |
|
Pridružen/a: 22 vel 2013, 10:02 Postovi: 989
|
VBA2024 je napisao/la: oriđiđi je napisao/la: Naravno ima još hrpa čimbenika koji tu igraju ulogu. Problem je daleko od jednostavnog. Pohlepa. Ljudi prekasno shvate da su im djeca bogatstvo i to shvate tek kad im roditelji počnu umirati.
_________________ AI: Omjer Srbi : Hrvati (na prostoru HR, SR, BiH, CG) 1991. (popis) 1,83 : 1 (a dodavanjem Jugoslavena jednima i drugima je: cca 1,87 : 1) 2025. (za BiH UN procjena) 1,63 : 1
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dunno
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 04 ruj 2025, 08:15 |
|
Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53 Postovi: 3240
|
|
Tajland prošle godine imao rekordno nizak broj rođenih i TFR od 1.0. U kolovozu 2025. imaju pad od -14% u odnosu na lani.
Kao da gledaš neku brutalnu prometnu nezgodu, ne možeš skrenuti pogled...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 04 ruj 2025, 09:06 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64238 Lokacija: DAZP HQ
|
|
Iz Kine isto dolaze katastrofalni padovi po regijama, tonu i oni ispod 1.
Lani je bila zmajeva godina, jednom u 12 godina kad se Kinezi tradicionalno više rađaju pa je bilo nekog oporavka, ali ova je katastrofa.
Južna Koreja ima solidan oporavak, ali malo to znači kad im je i s tim fertilitet ispod 0.9 ili čak 0.8.
Istočnoazijati će oslabiti puno prije Europljana.
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Li Zongren
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 04 ruj 2025, 09:08 |
|
Pridružen/a: 20 stu 2024, 22:06 Postovi: 4713 Lokacija: Dridska Župa
|
|
Da zbog ovog ne vjerujem u premoc kine, preveliki su da ovo krpaju imigracijom, a kada dođe vakat i ove male gneerecije im dođu na red udarit ce ih kao nakovanj
_________________ Hrvatski Džihad je dielo visokog intelektulnog i moralnog dosega
|
|
| Vrh |
|
 |
|
pakovic
|
Naslov: Re: Demografija Postano: 04 ruj 2025, 09:11 |
|
Pridružen/a: 23 lip 2009, 18:32 Postovi: 653
|
dudu je napisao/la:
Ovo svi moraju pročitati. Ako nam baby boomeri ne dođu glave, onda će nas generacija X dokrajčiti, svi imaju novca i bogatstva osim mladih u fertilnoj dobi.
Ne znam koliko je to primjenjivo na Hrvatsku i obližnje zemlje. Naši starci ako imaju love, potrošit će je na djecu. Kupit će im stan ako mogu. Tako da redistribucija sredstava od mladih prema starima i nema tako velik učinak. Drugo je u Americi u kojoj će starci lovu spiskat na krstarenja, neki skupi dom za stare i medicinsku zahvate koji će im možda produžiti život koji mjesec a mogu bit jako skupi.
|
|
| Vrh |
|
 |
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|