HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 26 lip 2026, 09:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 03 kol 2025, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8793
Zbog sličnosti jezika i postojanja jugonostalgičara uvijek će biti i takvih medija.

Pripada im jedan određeni postotak i to je to,
čak mislim da je ideja Jugoslavije bila bolje prihvaćena za vrijeme kraljevine Jugoslavije
jer je to gledano kao put ka oslobađanju i samostalnosti a i bilo je demokracije.

U SFRJ su upravo ti KPJ i slični usrali motku i sad ta ideja spada u ekstremističke ideje.

ps
Malo sam pojednostavnio ali nemam namjeru pisati blog ovdje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 03 kol 2025, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 31943
SFRJ je izmislila muslimane kao naciju, makedonske Bugare prevela u Makedonce, te obnovila crnogorsku naciju.
Priča je bila jednostavnija dok su bili samo Slovenci, Hrvati i Srbi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 03 kol 2025, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 6194
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Ceha je napisao/la:
SFRJ je izmislila muslimane kao naciju, makedonske Bugare prevela u Makedonce, te obnovila crnogorsku naciju.
Priča je bila jednostavnija dok su bili samo Slovenci, Hrvati i Srbi.


Obnova crnogorske nacije je pozitivan potez. Time su Srbi dugoročno odsječeni od Jadrana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 03 kol 2025, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 31943
Glazbenik je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
SFRJ je izmislila muslimane kao naciju, makedonske Bugare prevela u Makedonce, te obnovila crnogorsku naciju.
Priča je bila jednostavnija dok su bili samo Slovenci, Hrvati i Srbi.


Obnova crnogorske nacije je pozitivan potez. Time su Srbi dugoročno odsječeni od Jadrana.


Slažem se.
Makedonski statebuilding je što se nas tiče, neutralna stvar, iako bi bilo zabavno imati zapadnu Bugarsku koja potražuje dijelove Srbije.
Makedonci danas jesu kulturno srpsko-bugarska mješavina, crkva i pismo su im srpski, a jezik bugarski.

Nas jedino smeta muslimanska nacija, ništa više...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 03 kol 2025, 22:46 
Offline

Pridružen/a: 25 srp 2025, 19:10
Postovi: 1449
Ceha je napisao/la:
Glazbenik je napisao/la:

Obnova crnogorske nacije je pozitivan potez. Time su Srbi dugoročno odsječeni od Jadrana.


Slažem se.
Makedonski statebuilding je što se nas tiče, neutralna stvar, iako bi bilo zabavno imati zapadnu Bugarsku koja potražuje dijelove Srbije.
Makedonci danas jesu kulturno srpsko-bugarska mješavina, crkva i pismo su im srpski, a jezik bugarski.

Nas jedino smeta muslimanska nacija, ništa više...


Makedonci su definitvno minus za nas. Hrvatskoj odgovara jaka Bugarska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 03 kol 2025, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 31943
PaoUČikolu je napisao/la:
Makedonci su definitvno minus za nas. Hrvatskoj odgovara jaka Bugarska.

Bugari su masovno iselili u EU, po prvi puta u povijesti ih je manje od Srba...
Načelno se tu slažem, ali...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 03 kol 2025, 23:17 
Offline

Pridružen/a: 25 srp 2025, 19:10
Postovi: 1449
Ceha je napisao/la:
PaoUČikolu je napisao/la:
Makedonci su definitvno minus za nas. Hrvatskoj odgovara jaka Bugarska.

Bugari su masovno iselili u EU, po prvi puta u povijesti ih je manje od Srba...
Načelno se tu slažem, ali...


Pa trenutno je VMRO na vlasti, koji je anti-bugarski, anti-albanski i anti-grčki, pa su onda posljedično blago pro-srpski jer jednostavno ne mogu biti u sukobu sa svih pet susjeda. Bolje da je Srbija okružena blago anti-srpskom Bugarskom, nego blago pro-srpskom Makedonijom, koliko god da ta Bugarska bila opustošena i oslabljena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 03 kol 2025, 23:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 31943
PaoUČikolu je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Bugari su masovno iselili u EU, po prvi puta u povijesti ih je manje od Srba...
Načelno se tu slažem, ali...


Pa trenutno je VMRO na vlasti, koji je anti-bugarski, anti-albanski i nati-bugarski, pa su onda posljedično blago pro-srpski jer jednostavno ne mogu biti u sukobu sa svih pet susjeda. Bolje da je Srbija okružena blago anti-srpskom Bugarskom, nego blago pro-srpskom Makedonijom, koliko god da ta Bugarska bila opustošena i oslabljena.

Ok, tu ću se isto složit...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 04 kol 2025, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 22:01
Postovi: 3104
Pejtonac sa juga je napisao/la:
Evo npr. Hrvatska graniči i sa Mađarskom, Slovenijom (koja za mene nije dio Jugosfere, niko pojma nema od nas šta se dešava u SLO), haman pa i sa Italijom. Kad će se više znati o dešavanjima u tim državama nego u Srbiji npr.?

A je li Makedonija dio Jugosfere za tebe? :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 05 kol 2025, 08:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 5625
Lokacija: Grobnik
Pejtonac sa juga je napisao/la:
Evo npr. Hrvatska graniči i sa Mađarskom, Slovenijom (koja za mene nije dio Jugosfere, niko pojma nema od nas šta se dešava u SLO), haman pa i sa Italijom. Kad će se više znati o dešavanjima u tim državama nego u Srbiji npr.?

Ovo je jako glupa uzporedba sa Slovenijom.
Slovenija je jedna uređena država gdje nema nekih previranja i političkih sukoba. Oni ni sami sebi nisu zanimljivi. Živa dosada. U jednoj Srbiji stalno na rubu građanskog rata. Stalno viesti o spremnosti srbijanske vojske zbog ugrožavanja Srba na Kosovu. Stalno izjave nekog Srbijanca kako je Dubrovnik srbski, da su Hrvati nacisti, bla bla... I onda se čudimo zašto su zanimljivi našim novinarima?
Ali zato bivši premjer Slovenije Janez Janša dođe na Thompsona. Slovenci imaju hrpu nekretnina po Istri i Primorju. Mi Hrvati imamo vikendice uz slovenska skijališta. Mi i Slovenci smo itekako izprepleteni.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 24 lis 2025, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 35472
https://heretica.com.hr/mirjana-kasapov ... -pavicica/

_________________
- BiH se Muslimanima desila, 1991. je nisu htjeli. Cilj im je bio opstanak YU.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 26 lis 2025, 08:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90147
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Da, zbog jezika.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 26 lis 2025, 10:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 35472
Ulaskom preostalih zemalja ex-yu u EU, ni fizički neće biti potreba za "jugosferom".
Ona je automatski eurosfera. Dapače, mislim da će zemlje još više težiti onim preostalim
suverenitetom, jer će EU uvijek ići još dublje u nacionalne interese. Svi će se truditi
da očuvaju onaj bit koji ih čini zasebnim. Povijest i rezultat ratova se ne mogu ni preko sfera
preskočiti. Vidimo primjer Južnog Tirola.

Da se granica RS i Federacije fizički dosta i kontrolira, svi bi onda imali veći osjećaj
da je BiH podjeljena. Ovako postoji nešto što stvarno spaja ali i razvaja. Ne čudi što
se RS pa i Federacija "bunkiraju" i što će mo na terenu uskoro imati tko je stvarno čega
vlasnik. A ono je osnova svega. Na terenu je u biti više "bihsfera", nego BiH. Inače nam
nebi stranci određivali sudbinu.

_________________
- BiH se Muslimanima desila, 1991. je nisu htjeli. Cilj im je bio opstanak YU.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 26 lis 2025, 11:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 39461
Lokacija: Gl. grad regije
Ulaskom preostalih zemalja iz ex-u bi tek nastala jugosfera. Već sad smo Slo i Hr jedan blok. Kako budu ulazile i ostale zemlje samo će se dopunjavat. Paradoks je da ulazak u EU ujedinjuje Yu. :D

Mada mislim da ove ostale kad uđu će bit u nekom režimu bez prava glasa u EU što opet jača jugosferu i ulogu Hrvatske u njoj.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 07 vel 2026, 21:39 
Offline

Pridružen/a: 29 ruj 2025, 19:05
Postovi: 148
Šta je alternativa Jugosferi?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 08 vel 2026, 09:31 
Offline

Pridružen/a: 16 stu 2025, 18:17
Postovi: 2659
PaoUČikolu je napisao/la:

Makedonci su definitvno minus za nas. Hrvatskoj odgovara jaka Bugarska.


Apsolutno.

Paradosk je da mnogi spski nacionalisti ovo ne kuže, da je stvaranje makedonske nacije bio plan B srpske strategije, jer je plan A (pretvaranej Makedonaca u Srbe) bio osuen na propast i pravio od Makedonaca najžešće antisrbe.

Ovako su dobili prosrpsku državu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 08 vel 2026, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 7625
Ne!

Ubiti gledamo nestanak Jugoslavenske omladine ili kako ti kažeš Jugosfere, moram priznat da nije loš naziv to!

Plenković i Milanović su zadnji apostoli Jugoslavije.

Milanović je već otpisan, samo se čeka da mu završi mandat i da ga njegovi šutnu, kao što su prije šutnuli Mesića i Josipovića.

Plenković pokušava kupi vrijeme promovirajući mlađu generaciju, ali realno svi u HDZ-u jedva čekaju da ga se riješe zajedno sa njegovim poltronima Obuljen, Božinović itd.
Plenković misli da će ga Brisel štitit kao i dosad, al Brisel je nebitan, pitanje je samo kada će EU puknut.
Francuska je već imala sastanak s rusima, Njemačka još pregovara...


Sljedeći Predsjednik Države će vrlo vjerovatno biti i prvi anti-jugoslaven odnosno netko kome je Jugosfera irelevantna.

Sljedeća Vlada RH ili ona iza nje će isto tako vrlo vjerovatno biti anti-jugoslavenska odnosno Vlada koja nema nikakve veze s Jugosferom.


Jugoši su toga svjesni, zato je tolika hajka na nacionaliste, a ne samo njih nego na sve koji nisu Jugoslaveni.
S obzirom da im ništa ne uspijeva sve su radikalniji i bit će još više, ne isključujem i nasilje s njihove strane terorizam im je u krvi.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek?
PostPostano: 08 vel 2026, 21:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 31943
Kad ode Plenky, vjerojatno će propasti i njegovi Možemovci.

Samo pitanje kad će se to dogoditi, HDZ pod njim je trenutno poprilično jak, a dok netko pobjeđuje...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO