|
|
Stranica: 2/2.
|
[ 43 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
i_jopet
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 03 kol 2025, 17:27 |
|
Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44 Postovi: 8793
|
|
Zbog sličnosti jezika i postojanja jugonostalgičara uvijek će biti i takvih medija.
Pripada im jedan određeni postotak i to je to, čak mislim da je ideja Jugoslavije bila bolje prihvaćena za vrijeme kraljevine Jugoslavije jer je to gledano kao put ka oslobađanju i samostalnosti a i bilo je demokracije.
U SFRJ su upravo ti KPJ i slični usrali motku i sad ta ideja spada u ekstremističke ideje.
ps Malo sam pojednostavnio ali nemam namjeru pisati blog ovdje.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 03 kol 2025, 17:49 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12 Postovi: 31943
|
|
SFRJ je izmislila muslimane kao naciju, makedonske Bugare prevela u Makedonce, te obnovila crnogorsku naciju. Priča je bila jednostavnija dok su bili samo Slovenci, Hrvati i Srbi.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Glazbenik
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 03 kol 2025, 18:54 |
|
Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19 Postovi: 6194 Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
|
Ceha je napisao/la: SFRJ je izmislila muslimane kao naciju, makedonske Bugare prevela u Makedonce, te obnovila crnogorsku naciju. Priča je bila jednostavnija dok su bili samo Slovenci, Hrvati i Srbi. Obnova crnogorske nacije je pozitivan potez. Time su Srbi dugoročno odsječeni od Jadrana.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 03 kol 2025, 22:33 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12 Postovi: 31943
|
Glazbenik je napisao/la: Ceha je napisao/la: SFRJ je izmislila muslimane kao naciju, makedonske Bugare prevela u Makedonce, te obnovila crnogorsku naciju. Priča je bila jednostavnija dok su bili samo Slovenci, Hrvati i Srbi. Obnova crnogorske nacije je pozitivan potez. Time su Srbi dugoročno odsječeni od Jadrana. Slažem se. Makedonski statebuilding je što se nas tiče, neutralna stvar, iako bi bilo zabavno imati zapadnu Bugarsku koja potražuje dijelove Srbije. Makedonci danas jesu kulturno srpsko-bugarska mješavina, crkva i pismo su im srpski, a jezik bugarski. Nas jedino smeta muslimanska nacija, ništa više...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
PaoUČikolu
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 03 kol 2025, 22:46 |
|
Pridružen/a: 25 srp 2025, 19:10 Postovi: 1449
|
Ceha je napisao/la: Glazbenik je napisao/la: Obnova crnogorske nacije je pozitivan potez. Time su Srbi dugoročno odsječeni od Jadrana.
Slažem se. Makedonski statebuilding je što se nas tiče, neutralna stvar, iako bi bilo zabavno imati zapadnu Bugarsku koja potražuje dijelove Srbije. Makedonci danas jesu kulturno srpsko-bugarska mješavina, crkva i pismo su im srpski, a jezik bugarski. Nas jedino smeta muslimanska nacija, ništa više... Makedonci su definitvno minus za nas. Hrvatskoj odgovara jaka Bugarska.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 03 kol 2025, 23:06 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12 Postovi: 31943
|
PaoUČikolu je napisao/la: Makedonci su definitvno minus za nas. Hrvatskoj odgovara jaka Bugarska. Bugari su masovno iselili u EU, po prvi puta u povijesti ih je manje od Srba... Načelno se tu slažem, ali...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
PaoUČikolu
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 03 kol 2025, 23:17 |
|
Pridružen/a: 25 srp 2025, 19:10 Postovi: 1449
|
Ceha je napisao/la: PaoUČikolu je napisao/la: Makedonci su definitvno minus za nas. Hrvatskoj odgovara jaka Bugarska. Bugari su masovno iselili u EU, po prvi puta u povijesti ih je manje od Srba... Načelno se tu slažem, ali... Pa trenutno je VMRO na vlasti, koji je anti-bugarski, anti-albanski i anti-grčki, pa su onda posljedično blago pro-srpski jer jednostavno ne mogu biti u sukobu sa svih pet susjeda. Bolje da je Srbija okružena blago anti-srpskom Bugarskom, nego blago pro-srpskom Makedonijom, koliko god da ta Bugarska bila opustošena i oslabljena.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 03 kol 2025, 23:55 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12 Postovi: 31943
|
PaoUČikolu je napisao/la: Ceha je napisao/la: Bugari su masovno iselili u EU, po prvi puta u povijesti ih je manje od Srba... Načelno se tu slažem, ali... Pa trenutno je VMRO na vlasti, koji je anti-bugarski, anti-albanski i nati-bugarski, pa su onda posljedično blago pro-srpski jer jednostavno ne mogu biti u sukobu sa svih pet susjeda. Bolje da je Srbija okružena blago anti-srpskom Bugarskom, nego blago pro-srpskom Makedonijom, koliko god da ta Bugarska bila opustošena i oslabljena. Ok, tu ću se isto složit...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Croato
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 04 kol 2025, 15:27 |
|
Pridružen/a: 04 ruj 2022, 22:01 Postovi: 3104
|
Pejtonac sa juga je napisao/la: Evo npr. Hrvatska graniči i sa Mađarskom, Slovenijom (koja za mene nije dio Jugosfere, niko pojma nema od nas šta se dešava u SLO), haman pa i sa Italijom. Kad će se više znati o dešavanjima u tim državama nego u Srbiji npr.? A je li Makedonija dio Jugosfere za tebe? 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dane-croatia
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 05 kol 2025, 08:51 |
|
Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10 Postovi: 5625 Lokacija: Grobnik
|
Pejtonac sa juga je napisao/la: Evo npr. Hrvatska graniči i sa Mađarskom, Slovenijom (koja za mene nije dio Jugosfere, niko pojma nema od nas šta se dešava u SLO), haman pa i sa Italijom. Kad će se više znati o dešavanjima u tim državama nego u Srbiji npr.? Ovo je jako glupa uzporedba sa Slovenijom. Slovenija je jedna uređena država gdje nema nekih previranja i političkih sukoba. Oni ni sami sebi nisu zanimljivi. Živa dosada. U jednoj Srbiji stalno na rubu građanskog rata. Stalno viesti o spremnosti srbijanske vojske zbog ugrožavanja Srba na Kosovu. Stalno izjave nekog Srbijanca kako je Dubrovnik srbski, da su Hrvati nacisti, bla bla... I onda se čudimo zašto su zanimljivi našim novinarima? Ali zato bivši premjer Slovenije Janez Janša dođe na Thompsona. Slovenci imaju hrpu nekretnina po Istri i Primorju. Mi Hrvati imamo vikendice uz slovenska skijališta. Mi i Slovenci smo itekako izprepleteni.
_________________ RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst KREPAT MA NE MOLAT http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf
|
|
| Vrh |
|
 |
|
novem
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 24 lis 2025, 15:22 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06 Postovi: 35472
|
_________________ - BiH se Muslimanima desila, 1991. je nisu htjeli. Cilj im je bio opstanak YU. - Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP. - Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 26 lis 2025, 08:52 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29 Postovi: 90147 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
|
Da, zbog jezika.
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.
Pomoć je presahla nažalost.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
novem
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 26 lis 2025, 10:27 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06 Postovi: 35472
|
|
Ulaskom preostalih zemalja ex-yu u EU, ni fizički neće biti potreba za "jugosferom". Ona je automatski eurosfera. Dapače, mislim da će zemlje još više težiti onim preostalim suverenitetom, jer će EU uvijek ići još dublje u nacionalne interese. Svi će se truditi da očuvaju onaj bit koji ih čini zasebnim. Povijest i rezultat ratova se ne mogu ni preko sfera preskočiti. Vidimo primjer Južnog Tirola.
Da se granica RS i Federacije fizički dosta i kontrolira, svi bi onda imali veći osjećaj da je BiH podjeljena. Ovako postoji nešto što stvarno spaja ali i razvaja. Ne čudi što se RS pa i Federacija "bunkiraju" i što će mo na terenu uskoro imati tko je stvarno čega vlasnik. A ono je osnova svega. Na terenu je u biti više "bihsfera", nego BiH. Inače nam nebi stranci određivali sudbinu.
_________________ - BiH se Muslimanima desila, 1991. je nisu htjeli. Cilj im je bio opstanak YU. - Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP. - Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Junuz Djipalo
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 26 lis 2025, 11:29 |
|
Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58 Postovi: 39461 Lokacija: Gl. grad regije
|
Ulaskom preostalih zemalja iz ex-u bi tek nastala jugosfera. Već sad smo Slo i Hr jedan blok. Kako budu ulazile i ostale zemlje samo će se dopunjavat. Paradoks je da ulazak u EU ujedinjuje Yu.  Mada mislim da ove ostale kad uđu će bit u nekom režimu bez prava glasa u EU što opet jača jugosferu i ulogu Hrvatske u njoj.
_________________ Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
vpravnik
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 07 vel 2026, 21:39 |
|
Pridružen/a: 29 ruj 2025, 19:05 Postovi: 148
|
|
Šta je alternativa Jugosferi?
|
|
| Vrh |
|
 |
|
novosve
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 08 vel 2026, 09:31 |
|
Pridružen/a: 16 stu 2025, 18:17 Postovi: 2659
|
PaoUČikolu je napisao/la: Makedonci su definitvno minus za nas. Hrvatskoj odgovara jaka Bugarska.
Apsolutno. Paradosk je da mnogi spski nacionalisti ovo ne kuže, da je stvaranje makedonske nacije bio plan B srpske strategije, jer je plan A (pretvaranej Makedonaca u Srbe) bio osuen na propast i pravio od Makedonaca najžešće antisrbe. Ovako su dobili prosrpsku državu
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Brane
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 08 vel 2026, 11:22 |
|
Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41 Postovi: 7625
|
|
Ne!
Ubiti gledamo nestanak Jugoslavenske omladine ili kako ti kažeš Jugosfere, moram priznat da nije loš naziv to!
Plenković i Milanović su zadnji apostoli Jugoslavije.
Milanović je već otpisan, samo se čeka da mu završi mandat i da ga njegovi šutnu, kao što su prije šutnuli Mesića i Josipovića.
Plenković pokušava kupi vrijeme promovirajući mlađu generaciju, ali realno svi u HDZ-u jedva čekaju da ga se riješe zajedno sa njegovim poltronima Obuljen, Božinović itd. Plenković misli da će ga Brisel štitit kao i dosad, al Brisel je nebitan, pitanje je samo kada će EU puknut. Francuska je već imala sastanak s rusima, Njemačka još pregovara...
Sljedeći Predsjednik Države će vrlo vjerovatno biti i prvi anti-jugoslaven odnosno netko kome je Jugosfera irelevantna.
Sljedeća Vlada RH ili ona iza nje će isto tako vrlo vjerovatno biti anti-jugoslavenska odnosno Vlada koja nema nikakve veze s Jugosferom.
Jugoši su toga svjesni, zato je tolika hajka na nacionaliste, a ne samo njih nego na sve koji nisu Jugoslaveni. S obzirom da im ništa ne uspijeva sve su radikalniji i bit će još više, ne isključujem i nasilje s njihove strane terorizam im je u krvi.
_________________ JA SAM ZAGREB !!!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Da li će "Jugosfera" ostati konstanta zauvijek? Postano: 08 vel 2026, 21:40 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12 Postovi: 31943
|
|
Kad ode Plenky, vjerojatno će propasti i njegovi Možemovci.
Samo pitanje kad će se to dogoditi, HDZ pod njim je trenutno poprilično jak, a dok netko pobjeđuje...
|
|
| Vrh |
|
 |
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|