HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 08:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 590 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 04 srp 2009, 10:20 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
Mrsho, kakvo je stanje, je li podnosio još itko zahtjeve za povratak u Komušinu.

U onom tekstu o povratku 12.000 Hrvata u RS, piše da je dobar ineteres i za općinu Teslić (Komušinu)!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 04 srp 2009, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Zapadni_Mostar je napisao/la:
Mrsho, kakvo je stanje, je li podnosio još itko zahtjeve za povratak u Komušinu.

U onom tekstu o povratku 12.000 Hrvata u RS, piše da je dobar ineteres i za općinu Teslić (Komušinu)!


Istina, ima interesa no neki podnose zahtjeve tek zato da dobiju donacije za obnovu domova ali se ne vraćaju (još). Većina čeka mirovinu, pričajući s našim ljudima ima nekoliko ideja za pokretanje privatnih biznisa. U svakom slučaju prošle godine obnavljalo se 10-ak kuća što sam ja vidio.

O točnim brojevima nemogu sad govoriti no nakon Velike Gospe ću opet malo skupit podatke, popričat sa političkim liderima, župnicima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 06 srp 2009, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
http://www.youtube.com/watch?v=7IfY88gdnYw


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 06 srp 2009, 16:54 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
MRSHO je napisao/la:
Zapadni_Mostar je napisao/la:
Mrsho, kakvo je stanje, je li podnosio još itko zahtjeve za povratak u Komušinu.

U onom tekstu o povratku 12.000 Hrvata u RS, piše da je dobar ineteres i za općinu Teslić (Komušinu)!


Istina, ima interesa no neki podnose zahtjeve tek zato da dobiju donacije za obnovu domova ali se ne vraćaju (još). Većina čeka mirovinu, pričajući s našim ljudima ima nekoliko ideja za pokretanje privatnih biznisa. U svakom slučaju prošle godine obnavljalo se 10-ak kuća što sam ja vidio.

O točnim brojevima nemogu sad govoriti no nakon Velike Gospe ću opet malo skupit podatke, popričat sa političkim liderima, župnicima...


Aha...

Baš što se tiče Velike Gospe, ima li na području Komušine neki pansion, motel,
recimo za hodočasnike iz udaljenijih dijelova Hrvatske i Herceg-Bosne, koji nemaju rodbine u Komušini.

Meni se u posljednje vrijeme sve više sviđa ideja, da skupa s prijateljima napravim tour :-zubati po Bosni,
15og kolovoza do Komušine, a onda 16og na povratku da posjetimo Žepče, Vitez i Kiseljak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 06 srp 2009, 17:42 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 08:53
Postovi: 609
Zapadni_Mostar je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:

Istina, ima interesa no neki podnose zahtjeve tek zato da dobiju donacije za obnovu domova ali se ne vraćaju (još). Većina čeka mirovinu, pričajući s našim ljudima ima nekoliko ideja za pokretanje privatnih biznisa. U svakom slučaju prošle godine obnavljalo se 10-ak kuća što sam ja vidio.

O točnim brojevima nemogu sad govoriti no nakon Velike Gospe ću opet malo skupit podatke, popričat sa političkim liderima, župnicima...


Aha...

Baš što se tiče Velike Gospe, ima li na području Komušine neki pansion, motel,
recimo za hodočasnike iz udaljenijih dijelova Hrvatske i Herceg-Bosne, koji nemaju rodbine u Komušini.

Meni se u posljednje vrijeme sve više sviđa ideja, da skupa s prijateljima napravim tour :-zubati po Bosni,
15og kolovoza do Komušine, a onda 16og na povratku da posjetimo Žepče, Vitez i Kiseljak.

ne zaboravi slikati

_________________
Zadar glavni grad Hrvatske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 06 srp 2009, 18:10 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
frane je napisao/la:
ne zaboravi slikati


ne boj se! :-bicedobro :-top


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 06 srp 2009, 18:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Zapadni_Mostar je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:

Istina, ima interesa no neki podnose zahtjeve tek zato da dobiju donacije za obnovu domova ali se ne vraćaju (još). Većina čeka mirovinu, pričajući s našim ljudima ima nekoliko ideja za pokretanje privatnih biznisa. U svakom slučaju prošle godine obnavljalo se 10-ak kuća što sam ja vidio.

O točnim brojevima nemogu sad govoriti no nakon Velike Gospe ću opet malo skupit podatke, popričat sa političkim liderima, župnicima...


Aha...

Baš što se tiče Velike Gospe, ima li na području Komušine neki pansion, motel,
recimo za hodočasnike iz udaljenijih dijelova Hrvatske i Herceg-Bosne, koji nemaju rodbine u Komušini.

Meni se u posljednje vrijeme sve više sviđa ideja, da skupa s prijateljima napravim tour :-zubati po Bosni,
15og kolovoza do Komušine, a onda 16og na povratku da posjetimo Žepče, Vitez i Kiseljak.



Mene nešto vuče u Kraljevu Sutjesku i Čatiće...

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 06 srp 2009, 18:56 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 06 srp 2009, 19:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Zapadni_Mostar je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:

Istina, ima interesa no neki podnose zahtjeve tek zato da dobiju donacije za obnovu domova ali se ne vraćaju (još). Većina čeka mirovinu, pričajući s našim ljudima ima nekoliko ideja za pokretanje privatnih biznisa. U svakom slučaju prošle godine obnavljalo se 10-ak kuća što sam ja vidio.

O točnim brojevima nemogu sad govoriti no nakon Velike Gospe ću opet malo skupit podatke, popričat sa političkim liderima, župnicima...


Aha...

Baš što se tiče Velike Gospe, ima li na području Komušine neki pansion, motel,
recimo za hodočasnike iz udaljenijih dijelova Hrvatske i Herceg-Bosne, koji nemaju rodbine u Komušini.

Meni se u posljednje vrijeme sve više sviđa ideja, da skupa s prijateljima napravim tour :-zubati po Bosni,
15og kolovoza do Komušine, a onda 16og na povratku da posjetimo Žepče, Vitez i Kiseljak.


Što se tiče gostiju bar za Dan Mladih mi u dogovoru sa Župama u naše kuće primimo hodočasnike, znači napravi se popis koliko koja kuća može primit ljudi, onda se kod nas naspavaš, najedeš, napiješ i sam znaš kako to ide :D

A mislim da u Slatini ima u gostionici (i restoran i diskoteka) "Formula" i nekoliko soba za prenoćit. Šta da ti kažem, uvijek ćeš kod nas nać mjesto za prespavat. Inače mnogi mladi "kampiraju" oko Gospinog svetišta, postave si šatore i tak.
A ako hoćeš hotel onda taman prije nego što počnu hrvatska naselja na 4 km od grada Teslića ima poznato kardiološko lječilište Banja Vrućica (drže Srbi). Prije rata je u tom kompleksu bilo oko 4-5 hotela, jedan se zove Posavina, jedan Hercegovina (mjenjali su im imena ali su sad vratili prijeratna) jednom su nadjeli ime Srbija a jedan, onaj glavni je Kardial...


sve u svemu, dobro nam došli :-hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 06 srp 2009, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
E, da zaboravio sam...

U sklopu projekta izgradnje svetišta na brdu Kondžilo je i prostor za prenoćište kao i prije rata, nekih 20-30 soba bi trebalo tu bit. Ali to je baš na zavjetnom Brdu, 4 km od Slatine, ako ti paše ljep krajolik i blizina svetinje :-top


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 06 srp 2009, 19:21 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
MRSHO je napisao/la:
Zapadni_Mostar je napisao/la:

Aha...

Baš što se tiče Velike Gospe, ima li na području Komušine neki pansion, motel,
recimo za hodočasnike iz udaljenijih dijelova Hrvatske i Herceg-Bosne, koji nemaju rodbine u Komušini.

Meni se u posljednje vrijeme sve više sviđa ideja, da skupa s prijateljima napravim tour :-zubati po Bosni,
15og kolovoza do Komušine, a onda 16og na povratku da posjetimo Žepče, Vitez i Kiseljak.


Što se tiče gostiju bar za Dan Mladih mi u dogovoru sa Župama u naše kuće primimo hodočasnike, znači napravi se popis koliko koja kuća može primit ljudi, onda se kod nas naspavaš, najedeš, napiješ i sam znaš kako to ide :D

A mislim da u Slatini ima u gostionici (i restoran i diskoteka) "Formula" i nekoliko soba za prenoćit. Šta da ti kažem, uvijek ćeš kod nas nać mjesto za prespavat. Inače mnogi mladi "kampiraju" oko Gospinog svetišta, postave si šatore i tak.
A ako hoćeš hotel onda taman prije nego što počnu hrvatska naselja na 4 km od grada Teslića ima poznato kardiološko lječilište Banja Vrućica (drže Srbi). Prije rata je u tom kompleksu bilo oko 4-5 hotela, jedan se zove Posavina, jedan Hercegovina (mjenjali su im imena ali su sad vratili prijeratna) jednom su nadjeli ime Srbija a jedan, onaj glavni je Kardial...


sve u svemu, dobro nam došli :-hrvatinic

E, da zaboravio sam...

U sklopu projekta izgradnje svetišta na brdu Kondžilo je i prostor za prenoćište kao i prije rata, nekih 20-30 soba bi trebalo tu bit. Ali to je baš na zavjetnom Brdu, 4 km od Slatine, ako ti paše ljep krajolik i blizina svetinje :-top



Hvala na informacijama, ovo samo okvirno da znam. :-top

Čut ćemo se još! :-zivio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 07 srp 2009, 23:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
PUT VELIKE PROGNANICE

Godina 1992. ostat će zabilježena kao posebno tragična u povijesti svetišta Komušina-Kondžilo. Te godine, naime, nije bilo veličanstvene procesije sa čudotvornom Gospinom slikom od crkve u Komušini do brda Kondžila. To se dogodilo prvi puta u povijesti ovog svetišta. Kroz stoljeća ispunjavani zavjet Komušanaca prekinut je silinom oružja upravo 1992. godine. Slika Gospe Kondžilske podijelila je sudbinu svog vjerničkog naroda i pošla u izbjeglištvo. S komušanskim narodom stigla je najprije u Novi Šeher, tu je prenoćila u župnom stanu, a zatim u konvoju od pet autobusa punih prognanih Komušanaca "putem spasa" otišla u Split, gdje je do svibnja 1993. ostala u prostorijama splitske Nadbiskupije. Iz Splita je Gospina slika donesena u Mariju Bistricu, gdje je 29. svibnja 1993. održano hodočašće Vrhbosanske nadbiskupije. Nakon hodočasničkog slavlja slika je istoga dana prenesena u Zagreb, u crkvu sv. Petra. U toj su crkvi održane proslave V. Gospe u progonstvu 1993., 1994. i 1995. god. Tu su Komušanci i drugi štovatelji Gospe Kondžilske sa svih strana pokazali svoju staru vjernost i odanost Gospi i njezinoj čudotvornoj slici, uz molitvu za povratak na svoja stoljetna ognjišta.

Nakon što su stvoreni povoljniji uvjeti čudotvorna je slika vraćena u BiH, točnije u selo Bistricu kod Žepča, budući je ovo mjesto bilo blizu Komušine. Svečanost povratka slike u Komušinu započela je 10. kolovoza 1996. godine svečanom svetom misom u Zagrebu koju je predvodio župnik župe don Ante Meštrović, nakon toga je slika stigla do Kupresa, te je preko Travnika i Viteza stigla u Žepče gdje ju je dočekalo mnoštvo vjernika s oduševljenjem, pjesmom, suzama i radošću. Slika je iz Žepča prenesena u Bistricu u privremenu crkvu. "VELIKA PROGNANICA" vratila se iz Bistrice u svoju Komušinu i Kondžilo uoči svetkovine Uznesenja BDM, 14. kolovoza 1999. godine u veličanstvenoj procesiji. Još i danas ona očekuje svoje prognane mještane i štovatelje da ju posjete u njezinom svetištu, glavnom Gospinu svetištu naše Nadbiskupije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 07 srp 2009, 23:43 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
Dobar post :-top sad sam pametniji za informaciju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 09 srp 2009, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Der_Stürmer je napisao/la:
Dobar post :-top sad sam pametniji za informaciju

Biće još zamiljivih postova,

inače ovaj post je i zato da opomenem Travničane, Vitežane i Kuprešake da je bila naša Prognanica i u njihovim krajevima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 14 srp 2009, 11:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Oraška brigada dijeli vojnički grah na Kondžilu (dan mladih 2009.). Prijašnjih godina dok još nije bilo zajedničkih obrambenih snaga RS i FBiH su u Komušini prisustvovali i pomagali vojnici iz Žepča ako se ne varam...

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 15 srp 2009, 11:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Na temi o Brčkom nabrajaju se poznati Brčaci pa eto da i ja nabrojim neke od poznatijih Hrvata sa prostora Teslić - Komušina.

Drago Ćosić, sportski komentator HRT
Vladimir Petrović, nogometaš (Marsonia, Dinamo, Toulouse, Sesvete...)
Anto Petrović, nogometaš (HR Dragovoljac, Sturm Graz, Široki Brijeg...)
Dragan Blatnjak, nogometaš ( Zadar, Hajduk, FC Himki Rusija...)
Jurica Pranjić, Josip Knežević, nogometaši (Osijek)
Marica Mršić, atletičarka (medalje sa MI u Maroku 1983)
Franjo Jurić, pisac

Kad se sjetim još kojeg dodat ću...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 25 srp 2009, 15:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Komušina-Kondžilo - program proslave Velike Gospe 2009. godine.

6. kolovoza:
Početak devetnice u čast BDM - Sveta Misa i krunica u 18:00

10. kolovoza:
Sv. Misa u 18:00 " Dan posvete župne crkve" i molitva za poginule branitelje. Dvojica domaćih svećenika slave jubilej svećeništva: vlč Josip Pavlović 35., preč. Ivo Balukčić 30. godišnjicu svećeništva.

19:00 Okrugli stol; tema: "Dan povratka Komušanaca: Što nam je činiti? " (razgovor vjernika o župi i budući planovi za ozbiljnije oživljavanje Komušine - pozivam da se prijave intelektualci i uspješni poduzetnici koji žele uzeti učešća i predložiti moguće ideje za ozbiljnije organiziranje ljudi te mogući povratak u ovaj kraj)
Trodnevnica

11. kolovoza:
Krunica i Sv. Misa u 18:00

12. kolovoza:
Sv. Misa i klanjanje u 18:00

13. kolovoza:
Sv. Misa u 18:00 na lokaciji stare župne crkve i poslije križni put do Kondžila
Velika Gospa

14. kolovoza:
Od 15:00 sati mogućnost za ispovijed
17:30 krunica pred Gospinom slikom
18:00 Sv. Misa: predvodi Vinko kardinal Puljić
20:00 Kulturni program i promocija projekta Svetišta i Spomen parka
22:00 Križni put i ispovijed hodočasnika
23:30 Klanjanje pred izloženim Presvetim Sakramentom

15. kolovoza:6:00 Anđeoski pozdrav
6:30 ispovijed hodočasnika
7:30 Bolesnička misa i molitva za bolesnike
9:00 Molitva pred Gospinom slikom i polazak procesije na Kondžilo
10:00 ispovijed hodočasnika na Kondžilu
11:00 Sv. Misa: predvodi mons. Pero Sudar, biskup
11:00 Sv. Misa u crkvi za stare i nemoćne
Po povratku slike i procesije molitva i blagoslov hodočasnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 25 srp 2009, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23279
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
MRSHO je napisao/la:
Na temi o Brčkom nabrajaju se poznati Brčaci pa eto da i ja nabrojim neke od poznatijih Hrvata sa prostora Teslić - Komušina.

Drago Ćosić, sportski komentator HRT
Vladimir Petrović, nogometaš (Marsonia, Dinamo, Toulouse, Sesvete...)
Anto Petrović, nogometaš (HR Dragovoljac, Sturm Graz, Široki Brijeg...)
Dragan Blatnjak, nogometaš ( Zadar, Hajduk, FC Himki Rusija...)
Jurica Pranjić, Josip Knežević, nogometaši (Osijek)
Marica Mršić, atletičarka (medalje sa MI u Maroku 1983)
Franjo Jurić, pisac

Kad se sjetim još kojeg dodat ću...


Zanimljivo za boldano. :palacgore1

A primjetio sam da su stvarno i prezimena u većem dijelu ista u ovom dijelu od Livna i Kupresa do Ravnog i gore po Bosni.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 04 kol 2009, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Ovih dana, pred sam blagdan Velike Gospe, hrvatski puk općine Teslić odnosno Komušanskog kraja prisjeća se početka najžešćih sukoba sa srbo-četničkim agresorom. Naime 3. kolovoza počela je velika ofenziva na prostor Komušanskog kraja, po nekim iformacijama udarao je Banjalučki te Užički korpus iz pravca Teslića na prostor Studenaca te na položaje u G. Komušini iz pravca Blatnice. HVO ostaje na položajima do 10.8. kada linije pucaju a linija se uspostavlja tek na Dubravama iznad Novog Šehera. 10.8. obilježavamo kao dan pada Komušine i kao dan povratka u Komušinu (1999.).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 16 kol 2009, 18:49 
Offline

Pridružen/a: 16 kol 2009, 18:45
Postovi: 32
Miroslav Tudjman u Komusini kod Teslica :palacgore1

http://www.miroslav-tudjman.com/index.p ... ti&lang=hr


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 16 kol 2009, 19:30 
Offline

Pridružen/a: 16 kol 2009, 18:45
Postovi: 32
Rijeka hodočasnika u Komušini i na Kondžilu

Deseci tisuća vjernika okupili su se sinoć i danas u drevnom Gospinu svetištu Vrhbosanske nadbiskupije u župi Komušina i na brdu Kondžilu u blizini Teslića. Stoljećima, još iz vremena turske vlasti nad ovim krajevima, vjernici se okupljaju oko čudotvorne slike Gospe komušanske koju kroz cijelo to vrijeme, što je posebno zanimljivo, časte i brojni pravoslavni vjernici, ali i muslimani. Pretpostavlja se da je slika nastala najranije krajem XVI. stoljeća, a prvi pisani trag o njoj nalazimo 1779. godine.

Misu uočnicu predvodio je sinoć vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić. Vrhbosanski nadbiskup se posebno osvrnuo na godinu svećenika, 800 godina franjevačkog reda i bitnost obitelji. Istaknuo je da se treba mijenjati mentalitet suvremenog čovjeka i društva koji je egoističan i potrošački. Kardinal Puljić je naglasio da će sljedeća pastoralna godina u Vrhbosanskoj nadbiskupija biti godina pamćenja i solidarnosti. Toliki žele izbrisati naš hrvatski identitet ovdje u BiH, a u ovom dobu egoizma potrebna je itekako solidarnost koja dolazi iz kršćanske ljubavi, rekao je kardinal Vinko Puljić.

Jutros u 9 sati je kilometrima duga procesija krenula s Gospinom slikom na brdo Kondžilo. Predaja kaže da su pri dolasku slike vjernici zastali na brdu Kondžilu nekoliko kilometar iznad Komušine i više sliku nisu mogli podići dok nisu obećali da će je svake godine ponovno donijeti na to brdo. Središnja misno slavlje predvodio je dr. Pero Sudar, pomoćni vrhbosanski biskup.

U sklopu ovogodišnje proslave Velike Gospe predstavljen je i projekt svetišta na Kondžilu koje treba biti izgrađeno u nekoliko idućih godina. Podsjetimo: svi Hrvati iz komušanskog kraja, njih oko 10.000 prognani su iz svojih domova uoči Velike Gospe 1992. godine. Danas u nekadašnje tri župe tog kraja živi tek oko 150 povratnika, a ostali žitelji su razasuti na svim stranama svijeta.

By: Brane Vrbić
15.8.2009

http://www.postaja.ba/vijest_.asp?id=2254


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 16 kol 2009, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Evo da se javim, stigao sam iz svoje djedovine, u narednim danima biće mnogo toga novoga što se tiče našeg kraja. Eto izvornjak je stavio link o posjeti dr. Miroslava Tuđmana našoj Komušini (no taj izvještaj je bio na njegovoj stranici postavljen tek nekoliko sati, više ga nema :neznam pa ću ja nešto napisat o tome sutra).

pozdrav :hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 17 kol 2009, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Link o Tuđmanovoj posjeti proradio :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 18 kol 2009, 09:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
1. OBNOVA

Već početkom kolovoza u gradu Tesliću većina automobila stranih registracijskih oznaka na križanju kod crkve Sv. Josipa skretala je u smjeru Banje Vrućice ali ne zbog Banje Vrućice. Za petnaestak dana punim ritmom zaživjeli su redom Studenci, Crna Rijeka, Slatina, Komušina... Pjesma od zore do mraka, djeca na Usori, većina mladih u svojoj "noćnoj bazi" u Slatini. Preko dana čišćenje, krčenje, mnogi završavaju proces obnavljanja domova.

Mnogima je i ovog ljeta pristigao material za obnovu kuća
slika

Radovi i pred crkvom Uznesenja BDM (Župa Bežlja)
slika

Na Studencima se obnavlja zgrada u kojoj su prije rata bile prostorije Doma kulture, doma zdravlja, te kafić. Obnovljena zgrada služit će mještanima MZ Studenci kao Društveni dom.
slika

Postavljena je rasvjeta i proširen makadamski put na relaciji Studenci-Peranovići (crveno na karti). Svečano otvorenje upriličeno je 13.8. 2009. g.
slika

Mještani Studenaca privatnim investicijama pojedinaca uredili su i obnovili igralište kod (nekadašnje) osnovne škole
slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komušina
PostPostano: 18 kol 2009, 10:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
2. DOGAĐANJA

Nakon obnova i radova upriličena su mnoga društvena događanja.
Treba ispostaviti dva nogometna turnira. Prvi se održavao u Komušini, Podkondžilo. Učestvovale su 22 ekipe od kojih i Žepačke te dvije Novošeherske. I baš dvije Novošeherske (Fair Play i Škorpion) na kraju su se borile za prvaka turnira Podkondžilo 2009. Treće mjesto osvojila je ekipa Kamenice a četvrto Podkondžilo.

Igralište u Podkondžilu
slika

Pod reflektorima
slika

Drugi turnir "Krčevina kup 2009" održavao se na obnovljenom igralištu kod OŠ Studenci. Preliminarni dio igrao se 13.8. a završnica na Gospojinu, 15.8. 2009. Na turniru su nastupile ekipe zaseoka i sela MZ Studenci: Ereizi, Čančari, Luščić, Mršići, Studenci, Priština, Crna Rijeka, Pousorje. Turnir je privukao veliku pažnju pa se tako kod OŠ okupilo oko 300 gledatelja i igrača.

slika

slika

Finale pred finalem, dvoboj između sela Mršići (crveni) i Luščić (plavi) završio je sa minimalnom pobjedom (2:1) potonjih koji su za turnir doveli velika pojačanja, nekadašnje dinamovce Vladu Petrovića i Edina Mujčina.
slika

Edin Mujčin i Vlado Petrović svojim prisustvom počastili su sve prisutne na turniru
slika

Konačno stanje "Krčevina kup 2009"
1. Luščić
2. Priština
3. Mršići
4. Ereizi


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 590 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO