HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 10 lip 2026, 13:04.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Multiservice kazne za dijasporu
PostPostano: 25 svi 2026, 12:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 39461
Lokacija: Gl. grad regije
Doista smo mazohisti svi koji još uvijek dolazimo u BiH.

Jako pazim na kamere i ograničenja, ali evo i takvima se dogodi. Izlaz s AC ljetos u Lepenici, piše da me radar uhvatio da sam vozio 51 km/h a ograničenje 40. Što je 11 preko.

Nigdje se ne navodi umanjenje za 10 % što bi onda bilo ispod kažnjivosti. No i sa 11 prekoračenja je kazna 50 KM a ako se plati odmah pola. Znači 25 KM.

Meni je sad 9 mjeseci poslije stigla kazna od 62 € ako se plati odmah.

Na kazni neki talijasnki webovi i e-mail s multiservice.ba

Ima li tko kakvu ideju kako platim kaznu ali noralnu brate a ne 62 € za vožnju 46 km/h. Ovo je pljačka.

Mogu mi ovako slat nakon par mjeseci tko zna koliko kazni. Jest problem prijeći koji km preko ograničenja, nije u Njemačkoj kazna 60 €.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Multiservice kazne za dijasporu
PostPostano: 25 svi 2026, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 39461
Lokacija: Gl. grad regije
https://gpmaljevac.com/naplata-prometni ... tablicama/

Nevjerojatno, ti bi trebao nekako provjeravati imaš li kaznu u KSB svaka 3 mjeseca, i ako ne provjeriš oni ustupe nekoj privatnoj tvrtci da naplaćuje kako joj ćeif. Ovo nema u Zanzibaru.

Ja mislim da ću ja kuću u oglasnik stavit i više nikad ne prijeći granicu.

Evo isti slučaj:

https://gpmaljevac.com/pocela-naplata-s ... zxF8_TSqTA

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Multiservice kazne za dijasporu
PostPostano: 25 svi 2026, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 39461
Lokacija: Gl. grad regije
Vlasnici te tvrtke:

Citat:
Vlasnici firme MULTISERVICE d.o.o. Mostar (adresa Kneza Branimira 12, osnovana 2021.) su talijanske tvrtke OPEN SOFTWARE S.R.L. i ENGINE S.P.A.. Kompanija je poznata po suradnji s MUP-om SBK/KSB na elektronskoj obradi i dostavi prekršajnih naloga, a na dan 25.5.2026. posluje uredno.Ključne informacije o vlasništvu i upravljanju (prema dostupnim podacima iz 2026.):Vlasnici: OPEN SOFTWARE S.R.L. (Mirano, Italija) i ENGINE S.P.A. (Rapolano Terme, Italija).Direktor/Odgovorno lice: Prema podacima iz registra, navode se Comelato Stefano ili Ritoša Andrej.Djelatnost: Upravljanje računarskom opremom i sistemom.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Multiservice kazne za dijasporu
PostPostano: 25 svi 2026, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 20815
Utjerivači dugova.

_________________
🇭🇷🇧🇦


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Multiservice kazne za dijasporu
PostPostano: 25 svi 2026, 13:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 11:39
Postovi: 9535
Lokacija: Herceg-Bosna
Kada nakupiš dovoljno kazni idi lijepo tamo gdje su ti dodijelili tvoje tablice, reci da ti je jedna oštećena i kupi sebi druge tablice s drugim brojevima.

I onda pazi kako voziš.

_________________
"OHR STAY, SCHMIDT GO AWAY"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Multiservice kazne za dijasporu
PostPostano: 25 svi 2026, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 39461
Lokacija: Gl. grad regije
Na 25 KM kazne 100 KM ovim lihvarima.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Multiservice kazne za dijasporu
PostPostano: 25 svi 2026, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 39461
Lokacija: Gl. grad regije
Što je najgore, tko zna koliko ih ja još imam, non stop sam u BiH i sad bi trebao hodat uokolo po MUP-ovima i provjeravat je li me gdje ćopilo. Sad ću bit još godinu u strahu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Multiservice kazne za dijasporu
PostPostano: 25 svi 2026, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 7643
Što se dogodi ako ne platiš? Pretpostavljam da na granici ne gledaju imaš li kantonalnih kazni? Onda samo ako te zaustave u određenom kantonu i naprave provjeru?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Multiservice kazne za dijasporu
PostPostano: 25 svi 2026, 13:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 13084
Lokacija: 🇮🇷
Daje malo divljat po Bosni a da se ne plati. Pun mi kutac vas dijaspore, naplacivao bi vam ulaz u BiH 50 eura


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Multiservice kazne za dijasporu
PostPostano: 25 svi 2026, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 7643
Karabaja je napisao/la:
Daje malo divljat po Bosni a da se ne plati.
Ja se uvijek idem izdivljati po bošnjačkim kantonima prije nego prodam stari auto. Mogu tražiti po bazi do sutra, ako sljedeći put dolazim s novim autom i drugom tablicom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Multiservice kazne za dijasporu
PostPostano: 25 svi 2026, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 39461
Lokacija: Gl. grad regije
Sad sam se sjetio radara, bio je policijski automobil i radar. Obično imaju 2 patrole pa ako te prva ulovi, druga te zaustavi i uruči kaznu. Ovi šupci su ovo namjerno radili. Još nikad nisam vidio da stoje s radarom gdje je 40 ograničenje.

Neusporedivo je Hrvatska u svim segmentima ozbiljnija država. Bošnjaci i Srbi da su pametni, tražili bi da BiH bude dio Hrvatske.

Navodno bi te trebali na granici obavijestiti da ima kazna.

Govna te puste pa šalju nakon skoro godinu dana 5x veću kaznu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Multiservice kazne za dijasporu
PostPostano: 25 svi 2026, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 39461
Lokacija: Gl. grad regije
Bila neka divlja tvrtka u Umagu. Bez prihoda pa je zatvorili. I odjednom upala kašika u med.

https://www.fininfo.hr/Poduzece/Pregled ... jno/742077

Toliko medija u BiH i gotovo nitko ih nije ni spomenuo.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Multiservice kazne za dijasporu
PostPostano: 25 svi 2026, 15:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 7038
Junuz Djipalo je napisao/la:
Sad sam se sjetio radara, bio je policijski automobil i radar. Obično imaju 2 patrole pa ako te prva ulovi, druga te zaustavi i uruči kaznu. Ovi šupci su ovo namjerno radili. Još nikad nisam vidio da stoje s radarom gdje je 40 ograničenje.

Neusporedivo je Hrvatska u svim segmentima ozbiljnija država. Bošnjaci i Srbi da su pametni, tražili bi da BiH bude dio Hrvatske.

Navodno bi te trebali na granici obavijestiti da ima kazna.

Govna te puste pa šalju nakon skoro godinu dana 5x veću kaznu.

Uvijek stoje gdje je 40 ili 50, to je i logično, u naseljenim i opasnim područjima.
Nisam te razumio šta je drugačije nego u HR .

Ja vidim sve isto ali su u BiH manje kazne.
Ovo vuče na ono 'kod nas u Njemačkon"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Multiservice kazne za dijasporu
PostPostano: 25 svi 2026, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 39461
Lokacija: Gl. grad regije
Nikad u Hr nećeš dobit kaznu gdje je 40, tamo gdje je 50 hoćeš ako si vozio >55.

40 je i BiH ograničenje obično gdje su škole a kakva škola u sredini kolovoza. Još je bila subota.

I inače trošak kazne ne bi smio prelazit vrijednost kazne. To je čista pljačka onda.
Je li ti stvarno misliš da je u redu da za isti prekršaj platim 5x više?

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO