HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35487 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 1420  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 22 ruj 2011, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Citat:
FANATIZAM
VEHABIJE UDARILE NA CECU I BRENU!

Zapenio. :laugh
Radikalni muslimanski propovednik, vehabija, prof. Elvedin Pezić isprozivao je Bošnjake i nazvao ih narodom bez identiteta i časti jer uživaju da slušaju Lepu Brenu i Cecu!

- Ideš da slušaš onu koja je 1994. pevala: „Ubijajte ******“! Ima li većeg poniženja, o Bošnjače, nego da ideš gledat ružnu Brenu?! E, jesi ponižen i sam se ponižavaš - izgovara Pezić na jednoj tribini u dahu i vičući nastavlja:
- Ima li većeg poniženja nego da slušaju Lepu Brenu, da slušaju Cecu... Ima li većeg poniženja?! Ja ne vidim većeg poniženja.

Inače, prvi put ove godine sličnim povodom reagovala je i Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini, koja je donela fetvu zbog učestalih oglasa u kojima pojedine ugostiteljske radnje i kafići organizuju tzv. bajramske lumperajke uz šerijatom zabranjene sadržaje, koji podrazumevaju zabavljanje uz muziku i pevače.

Na direktne napade pomenutog islamiste Ceca nam nije dala komentar zbog njenog poznatog stava da se neće oglašavati u medijima dok je u kućnom pritvoru, dok Lepa Brena nije odgovarala na naše pozive i poruke do zaključenja broja.



:D

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 22 ruj 2011, 13:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Citat:
PROFESORKA SE DRŽI SVOG STAVA
PROFESORKA: HOMOSEKSUALCI SU BOLESNI LJUDI

NOVI SAD - Izvinjava se samo zbog psovki!
Jelena Popović-Ivanović (36), profesorka engleskog jezika u Mašinskoj školi u Novom Sadu, koja je na svom Fejsbuk profilu javno izvređala pripadnike gej populacije i pozvala na nasilje protiv manjina, napisala je dopis direktoru škole Dejanu Erdeljanu, koji će, kako je naveo, na osnovu njene izjave preduzeti adekvatne korake u skladu sa zakonskim normama i statutom škole.

U ovom dopisu ona se izvinila za psovke i uvrede jer su, kako je rekla, „iznete u revoltu“. Ipak, nije želela da se odrekne svog stava da su pripadnici gej populacije „bolesni“.

- Gade mi se nosioci antisrpske medijske propagande. Stav da je homoseksualnost bolest potvrđen je u mnogim inostranim zvaničnim istraživanjima. Molim da me javnost ispravi naučnim dokazima koji tvrde suprotno - navela je profesorka i dodala kako profil na Fejsbuku koristi, da „obavesti đake o terminima za dopunsku nastavu, ali i da komentariše društvene anomalije“.


lajkam :D

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 22 ruj 2011, 15:47 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
teranova je napisao/la:
Ne znam šta da ti kažem, ovako više ne ide. Oni što se meni sviđaju trenutno nisu na slobodi.

:hahaha: Seselj...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 22 ruj 2011, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Huligani iz Beograda zapalili zastavu s ljiljanima

http://www.dnevniavaz.ba/globus/region/55648-lkefb.html

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 22 ruj 2011, 19:34 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
teranova je napisao/la:
Ne znam šta da ti kažem, ovako više ne ide. Oni što se meni sviđaju trenutno nisu na slobodi.


Preseli se u Hag, da budeš u blizini voljenog vojvode Šešelja :)

Možda to tvom životu da neku novu "dimenziju".

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 25 ruj 2011, 02:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Citat:
Otpor dobio ostrvo na Maldivima
slika

Srpski ideolozi nenasilnog otpora upravljaće ostrvcetom sa 14 kuća i 37 stanovnika u svetskom turističkom raju

Umesto ordena za zasluge ili nekakvog sličnog odlikovanja, zbog konsultantskih revolucionarnih usluga koje su pružali sadašnjem predsedniku Maldiva Mohamedu Našidu, još iz doba kada je bio proganjan i zatvaran kao lider opozicije, osnivači „Otpora” su dobili, ni više ni manje, nego – rajsko ostrvo.

Prekriveno džunglom i opkoljeno tirkiznim Indijskim okeanom, ostrvce Tinadu, sa 14 kuća, 37 stanovnika, dve uličice, kućicom za iznajmljivanje, kolektorom za kišnicu i agregatom, postaće pomorska baza za srpske ideologe nenasilnog otpora.

Momci sa simbolom stisnute pesnice, bili su verovatno ključni sastojak koji je nedostajao eksplozivnom koktelu da se raznese Slobin poredak, ali se otporaši tu nisu zaustavili, već su, izvozeći prevratnički nou-hau za obaranje režima, pokupili nekoliko ozbiljnih skalpova u Gruziji, Ukrajini, Libanu i Egiptu, pod firmom Centra za primenjenu nenasilnu akciju i strategiju (Kanvas). Ali, u senci ovih spektakularnih revolucija, nezasluženo je ostala njihova prekomorska misija u svetskom turističkom raju, Maldivima.

„Priča počinje 2006. godine. Sedeo sam na nekoj užasno dosadnoj konferenciji nevladinih organizacija u Nantu kada su mi prišli devojka i mladić. Kažu, mi tebe znamo iz filma, ti si veliki heroj u našoj zemlji. Oni su, zapravo, gledali film o srpskoj revoluciji”, kaže Srđa Popović, izvršni direktor Kanvasa, osnovanog 2004. godine. Zajedno sa sadašnjim predsednikom te nevladine organizacije, Slobodanom Đinovićem, Srđa je osnovao Otpor 1998. godine. Za antiglobaliste, oni su ispostava američke administracije, za progonjene opozicione grupe u autokratskim režimima širom sveta, oni imaju status rok zvezda demokratskih revolucija.

Sa oreolom onih drugih, u zemlju sa 1.200 ostrva i 300.000 ljudi je, kao prethodnica, otišao je Slobodan. U glavnom gradu Male, sa 70.000 stanovnika koji žive priklešteni na četiri kvadratna kilometra, pa ga nazivaju „Menhetn u boci”, čekala ga je ekipa mladih aktivista, odlučnih da krenu u kampanju protiv dugogodišnjeg autokrate Abdula Gajuma. Provevši više od 30 godina na vlasti kao neprikosnoveni upravnik glamurozne i egzotične oaze za odmor holivudskih zvezda i bogataša koji masovno okupiraju luksuzne hotele razbacane po bajkovitom arhipelagu, Gajum je, umesto države blagostanja, stvorio tvorevinu siromašnih.

„Više od 40 odsto ljudi je živelo ispod granice siromaštva, ljudi su masovno hapšeni, ali ceo svet je okretao glavu od Gajumove tvrde diktature”, priča Slobodan.

Odmah po dolasku, krenuo je u agitaciju.Dva dana je javno sprovodio treninge, držao tribune, objašnjavao kako se organizuju nenasilni pokreti, ali tadašnji vladar Maldiva očigledno nije bio kalibar jednog Lukašenka ili Ahmadinedžada, koji, na pomen otporaša, na svojim graničnim prelazima podižu borbenu gotovost.

Naime, mladi pobunjenici su Slobodana prokrijumčarili pored policije, odvevši ga u posetu lideru opozicije, koji je boravio u kućnom pritvoru!

„Bio je to Mohamed Našid! Rekao mi je: „Poruči Srđi – kad pobedimo, daćemo vam ostrvo. Da napravite trening centar. Biće to ostrvo demokratija”.

slika
Maldivci i „otporaši” u majicama sa srpskim natpisima

I Našid je znao beogradske otporaše sa filma. Sledeće, 2007. godine, 12 meseci uoči zakazanih predsedničkih izbora, Srđa Popović stiže na Šri Lanku, koja je za opoziciju Maldiva predstavljala isto što i Budimpešta za DOS i Otpor, u vreme Miloševića.

„Maldivci su neverovatni, kao mi, Srbi. Kul nacija. Kao da je neko stvorio srpsko ostrvo u Indijskom okeanu. Kompletna organizacija njihovih pokreta obavljala se pod slamnatim krovovima. Osećao sam se kao u Diskaveriju. Ali oni su sjajno organizovali omladinske pokrete po ostrvima. Imali su tri-četiri rok benda koji su čamcima išli sa ostrva na ostrvo. Pošto su znali da će neki komšija obavezno pozvati policiju i da njoj treba sat vremena da dođe i isključi struju, oni su isplanirali da svaki protest ili koncert traje najduže – 45 minuta. Taman toliko da se islikaju, postave slike na Ju tjub, pa da stave bend u čamac i idu dalje, na sledeće ostrvo”, otkriva Srđa nenasilne fore Maldivaca, kojima je takođe preporučena i srpska taktička vežba iz 1996. godine – kada je opozicija organizovala istovremeno demonstracije u 30 gradova, pa režim nije mogao da razvuče policiju na 30 strana.

Plan je uspeo i na Maldivima. Našid je dobio predsedničke izbore, uz pomoć demokratske revolucionarne omladine, odevene u letnje majice sa natpisima „Egzit” ili „Guča”. Godinu dana kasnije, 2009. godine, pozvao je Beograđane na Maldive. Rekao im je: „Obećao sam ostrvo i dobićete ga!”.

Posle dva sata plovidbe brodićem od prestonice Male, Srđu i Slobodana je na ostrvu dugačkom 680 i širokom 270 metara, dočekao šef sela, muslimanski sveštenik.

„Po ustavu Maldiva, ostrvo ne može biti u našem vlasništvu, ali na Maldivima koncesija za ostrva traje 35 godina. Tamo ćemo napraviti letnje škole zajedno sa lokalnim NVO. Dovodićemo profesore iz Srbije, pošto Kanvas sa FPN u Beogradu ima program koji se zove „Politička analitika i menadžment”,a imamo saradnju i sa nekoliko američkih univerziteta, poput Kolorada i Kolumbije u Njujorku”, najavljuje Srđa.

Organizujući letnje kampove za obuku i političke škole u prvoj muslimanskoj zemlji na svetu koja je izvela nenasilnu revoluciju, Beograđani su obezbedili još nešto: Srbija možda nema more, ali će, bar 35 godina, imati izlaz na – Indijski okean.

--------------------------------------------------------------------------

Kako su Maldivi priznali Kosovo

Iako je predsednik Maldiva Mohamed Našid beskrajno zahvalan Kanvasu i Srbima na pomoći, ministarstvo spoljnih poslova te zemlje je priznalo Kosovo, što je u velikom stilu najavljivao najbogatiji Albanac Bedžet Pacoli. Srđa Popović je upravo u to vreme boravio na Maldivima, ali samo zbog – ostrva.

– Predsednik Našid je najavio istragu, a taj ministar je doživeo krah na izborima. Kosovska štampa je prenosila da sam na Maldivima bio da lobiram protiv priznavanja – kaže Popović.

---------------------------------------------------------------------------

Nismo toliko moćni

Komentarišući kritike na račun nekadašnjeg Otpora i Kanvasa, naročito teze o „izvozu revolucija”, Srđa Popović kaže:

– Prvo pravilo u nenasilnoj borbi jesteda ne primaš savet od stranaca.Meni strašno laska što neko misli da smo toliko moćni da posle 10 dana sa 15 Egipćana, izvedemo revoluciju u Egiptu. Ali to nije tako. Bili bismomi izvoznici revolucije, kada bismomogli negde da odvedemo jedno dva miliona Srba, da prave demonstracije – kaže Popović.


Aleksandar Apostolovski
objavljeno: 25.09.2011.
izvor: Politika



:D

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 25 ruj 2011, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
to je taj rad

Citat:
Neoženjeni momci iz Jagodine, stariji od 38 godina, otputovaće 28. septembra na petodnevni odmor na more u Grčku sa devojkama, potencijalnim udavačama, iz 45 gradova Srbije i Republike Srpske, potvrdio je danas Tanjugu gradonačelnik Jagodine Dragan Marković - Palma.

Boravak na moru za njih organizuje Skupština grada, u okviru borbe protiv bele kuge u Srbiji, objasnio je Marković, koji je i inicijator ove ideje za stare momke iz Jagodine i devojke iz Beograda, Novog Sada, Subotice, Niša, Kragujevca, Vranja, Leskovca, Zaječara, Kruševca, Prijedora...

On je 20. avgusta u Jagodini upriličio "večeru ljubavi", i istakao da je posle upoznavanje te večeri 20 parova najavilo ženidbu i udaju.

Marković je podsetio da od 1.januara ove godine Skupština grada, svakom paru sa teritorije Jagodine, ako je jedno starije od 38 godine poklanja 3.000 evra nepovratno.

http://www.srbijanet.rs/vesti/drustvo/9 ... canja.html

lajk :palacgore1

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 25 ruj 2011, 12:38 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
Apsolutno romantično :D

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 25 ruj 2011, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Citat:
Solidarnost se vraća u Srbiju
M. Leskovac/S. Trifunović/S. Palić | 25. 09. 2011. - 12:00h | Komentara: 22

U razmaku od pet meseci, od novembra prošle do marta ove godine, žitelji Srbije su dva puta bili na testu solidarnosti, i oba su uspešno položili. Kraljevčanima je stizala pomoć sa svih strana, a Japanu smo dosad poslali, samo u novcu, više od dva miliona evra. Da li smo, međutim, spremni da pomažemo svakodnevno ili smo tu samo kad se dese katastrofe? Da li smo zbog krize, jer i sami nemamo dovoljno, više okrenuti sebi ili i u ovim vremenima dajemo?

- Srbi su veoma solidaran narod. I to ne samo kad su zemljotresi ili slične katastrofe, već i svakodnevno. O tome najbolje govori podatak da u zemlji imamo čak 60.000 volontera Crvenog krsta. Prosek u svetu je da na jednog zaposlenog u Crvenom krstu dođe 20 volontera, kod nas je taj odnos jedan naprema 75, skoro tri puta više - kaže za “Blic nedelje” Vesna Milenović, generalni sekretar Crvenog krsta Srbije, dodajući da smo tako “jaki” jer u našoj zemlji mnogo više ljudi i treba pomoć nego na Zapadu.


U volonterski rad u Srbiji uključene su, kaže ona, osobe svih uzrasta: od žena starih oko 55 godina koje kao volonterke pružaju pomoć starima, do dece od osam do 16 godina koja su uključena u akcije pružanja prve pomoći.


U prilog svojim tvrdnjama ona dodaje i da Beograđani u značajnom broju, preko uplatnica „Infostana“, doniraju novac za decu korisnike narodnih kuhinja, za njihov odlazak na more, kao i za decu sa Kosova i Metohije.
...


:palacgore1

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 25 ruj 2011, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
kaako je fino pročitati lijepe vijesti iz Srbije:)

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 25 ruj 2011, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
U Srbiji i nema drugačijih vesti no lepih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 25 ruj 2011, 22:56 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
Real gone je napisao/la:
Citat:
Solidarnost se vraća u Srbiju
M. Leskovac/S. Trifunović/S. Palić | 25. 09. 2011. - 12:00h | Komentara: 22

U razmaku od pet meseci, od novembra prošle do marta ove godine, žitelji Srbije su dva puta bili na testu solidarnosti, i oba su uspešno položili. Kraljevčanima je stizala pomoć sa svih strana, a Japanu smo dosad poslali, samo u novcu, više od dva miliona evra. Da li smo, međutim, spremni da pomažemo svakodnevno ili smo tu samo kad se dese katastrofe? Da li smo zbog krize, jer i sami nemamo dovoljno, više okrenuti sebi ili i u ovim vremenima dajemo?

- Srbi su veoma solidaran narod. I to ne samo kad su zemljotresi ili slične katastrofe, već i svakodnevno. O tome najbolje govori podatak da u zemlji imamo čak 60.000 volontera Crvenog krsta. Prosek u svetu je da na jednog zaposlenog u Crvenom krstu dođe 20 volontera, kod nas je taj odnos jedan naprema 75, skoro tri puta više - kaže za “Blic nedelje” Vesna Milenović, generalni sekretar Crvenog krsta Srbije, dodajući da smo tako “jaki” jer u našoj zemlji mnogo više ljudi i treba pomoć nego na Zapadu.


U volonterski rad u Srbiji uključene su, kaže ona, osobe svih uzrasta: od žena starih oko 55 godina koje kao volonterke pružaju pomoć starima, do dece od osam do 16 godina koja su uključena u akcije pružanja prve pomoći.


U prilog svojim tvrdnjama ona dodaje i da Beograđani u značajnom broju, preko uplatnica „Infostana“, doniraju novac za decu korisnike narodnih kuhinja, za njihov odlazak na more, kao i za decu sa Kosova i Metohije.
...


:palacgore1


Super je što se solidarnost vraća u Srbiju! :palacgore1 A kad će srpska dijaspora učiniti tako nešto?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 27 ruj 2011, 08:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Čini, čini...i te kako..
samo ti nemoj da brineš :D


p.s. btw, kupiću (si) antistalking sprej ovih dana :zubati

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 28 ruj 2011, 09:38 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
Citat:
Obraz sa blagoslovom za mržnju


Mladen Obradović i Obraz imaju toliku želju da 2. oktobra izazovu haos u Beogradu da su u pomoć pozvali lično patrijarha SPC. Najavljujući Molitveni hod, koji će biti organizovan u isto vreme i delimično na istom mestu kao Parada ponosa, Obradović je rekao da ta manifestacija ima “blagoslov sveštenstva Hrama svetog Save i drugih duhovnika”. O blagoslovu gradske policije nije bilo reči

Međutim, na direktno novinarsko pitanje zašto će se Obrazovci oglušiti o poziv patijarha Irineja vernicima da ignorišu “tu glupost” i ne izlaze na beogradske ulice, Obradović je na konferenciji za medije u utorak, falsifikujući patrijarhov blagoslov, rekao: “Molitveni hod ima blagoslov sveštenika Srpske pravoslavne crkve, a mi smo verna čeda i sinovi naše svete crkve i radimo ono za šta imamo blagoslov. To nipošto ne radimo na svoju ruku, radimo sa blagoslovom duhovnika.” Ko su neidentifikovani sveštenici i duhovnici Obradović nije obrazlagao. Podsetimo, sveštenstvo hrama svetog Save "i drugi duhovnici" nedavno su blagosloveno promovisali knjigu osuđenog ratnog zločinca Milana Lukića.

No, sve ostalo što je ovaj lažni pravoslavac i rodoljub rekao već napamet znamo. On, Obraz i njihovo nakaradno nacionalističko tumačenje hrišćanstva su "zdrava i ponosna strana života", dok su homoseksualci (u nedostatku boljeg neprijatelja) razvratni, obesni i nemoralni, i kao takvi - Obradović to ne sme da kaže jer je proračunata politikantska kukavica koja se plaši tužbe zbog govora mržnja - oni su niža bića, ili još gore: nisu pravi Srbi. I uopšte, Srbin je samo onaj kome Obraz da atest.
Mršave patriotske grudi i pravoslavni osmeh: Obradović na slobodi
Photo: mondo.rs

Nekom bi moglo pasti na pamet da bi svakom pravom rodoljubu, na primer, bilo važno da se 2. oktobra nikome ništa loše ne dogodi. Mladen Obraz Obradović, iznenada i neočekivano, želi upravo suprotno – krvoproliće. Zato je od svih ostalih dana u godini izabrao baš dan održavanja Parade ponosa za organizaciju svog Molitvenog hoda, iako ima na raspolaganju još 51 nedeljnu i po jednu uskršnju i božićnu liturgiju. Ne računajući iskrene vernike koji će podleći manipulaciji i koje je Obradović, u svojoj sumanutoj težnji da opravda strane investicije uložene u Obraz, pozvao da povedu i svoju decu, cilj Molitvenog hoda je da pod izgovorom poštovanja ljudskih prava (koja pravoslavni vernici u skladu sa Ustavom uživaju, bez ostatka, tokom cele godine) organizuje veliku grupu ljudi koja će se svakako sresti sa učesnicima Prajda.

To će samo po sebi biti veoma mučno ali se, znamo i to, neće na tome završiti. Neko iz Obradovićeve grupe potegnuće i nešto teže od reči i Obradović je toga svestan toga - sasvim moguće ne kao planer već izvođač radova tog incidenta. Da bi sebi stvorio alibi Obradović je uputio zahtev policiji da "zaštiti" Molitveni hod i obezbedi javni red i mir, čak i "normalno funckionisanje saobraćaja", a sve pod izgovorom da bi nerede na Molitvenom hodu mogli da izazovu “režimski provokatori”.

Istovremeno, Obradović nije gadljiv na krv onih koji u njegovom umu nisu prepoznati kao Srbi, pa je zato, potpuno neprimereno hrišćanskim principima nenasilja, posredno pozvao na linč učesnika Prajda. On je zatražio od policije da u nedelju odbiju naređenja koja bi izazvala “sukob Srba i Srba”, dakle da odbiju da štite učesnike Prajda za koje se, kako se u šovinističkom zanosu izrazio, “ne zna ni ko su”.

“Pozivamo braću srpske policajce da ne idu protiv sopstvenog naroda i da odbiju naređenja koja bi ih terala da nasrnu na sopstvenu decu”, uskliknuo je s mržnjom Obradović.

Ta rečenica, iako patetična, jasno pokazuje da je Obradović svestan koliko je javnost podeljena oko pitanja održavanja Prajda i angažovanja policije. Njemu je jasno i da bi zaista moglo da se dogodi da se nasuprot jedan drugog nađu otac policajac, koji je primoran da trpi napade huligana, ako ni zbog čega drugog ne bi li zaradio crkavicu i prehranio porodicu - i njegov sin, izgubljeni, zapostavljeni i neispunjeni tinejdžer koji identitet gradi kroz mržnju prema, u ovom slučaju, seksualnim manjinama. Ni za šta od svega toga Obradović ne mari. Naprotiv, on se toj šizofrenoj situaciji iskreno raduje jer Obraz crpi identitet iz negacije drugih ideja budući da za svoje, originalne, nema ni obrazovnih ni intelektualnih resursa.

Najbolje su to dokazali na konferenciji za novinare koja je bila upriličena ne bi li Obraz obavestio javnost o svojim nečasnim namerama. Dok je Obradović širio mržnju nabiflanim tekstom koji kao da je čitao sa nevidljivog kajrona, njegovi sledbenici, što uniformisani što u civilu, mrko su gledali okupljene novinare, “vickasto” dobacujući. Na kraju Obradovićevog obraćanja častili su ga aplauzom. Konferencija za novinare, naočigled družine iz Udruženja novinara Srbije koji su Obrazu ustupili prostor, pretvorila se u političku tribinu. Ti neuki, moralni slabići, ni ovog puta nisu iznenadili i dokazali su da znaju da komuniciraju samo kamenjem i letvama. Takve ćemo ih i u nedelju gledati.




Jeli ovo zbilja moguće ?SPC da bude umiješana u ovako nešto ?

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 28 ruj 2011, 09:43 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
Citat:
Bulumenta (ne)raščinjenih sveštenika SPC, stadionskih huligana, parlamentarnih “narodnjaka”, neonacista, klerofašista, ultratradicionalista i inih društvenih mračnjaka okupljenih oko ideje homofobije, najavljuju niz heteroseksualnih aktivnosti dan uoči Parade ponosa, kao i tokom ove manifestacije

Krenimo redom. Prvi će se na ulicama pojaviti “dverjani srpski” na Porodičnoj šetnji koju su najavili prošle nedelje. Pošto su sloganom sa prošlogodišnje “parade normalnih” obrisali svoja pravoslavna dupeta (“Mi nismo partija, mi smo porodica” šepurile su se “Dveri” koje su u međuvremenu dokučile da im hrana iz skupštinske kantine dobro pada na stomak), desničarska organizacija začeta na beogradskom Filološkom fakultetu za subotu, 1. oktobar, najavljuje skup na platou ispred Filozofskog pod sloganom “ZA život bez poniženjа, ZA smenu Borisа Tаdićа i ZA život Srbije”.

Ovoga puta “Dveri srpske” otvoreno priznaju ono što se znalo i na prethodne dve "Porodične šetnje” - da Paradu ponosa koriste samo kao pokriće za političko delovanje.

“Svi oni koji se slаžu dа nаšа temа nije gej pаrаdа već orgаnizаtor i pokrovitelj gej pаrаde i upropаstitelj Srbije - pozvаni su dа u subotu, 1. oktobrа u 14 čаsovа budu nа Plаtou ispred Filosofskog fаkultetа u Beogrаdu i krenu sа nаmа u Porodičnu šetnju, jer je vreme dа režimu Borisа Tаdićа jаvno, jаsno i glаsno, kаžemo sve što o njemu mislimo, i zаjednički zаtrаžimo – OSTAVKU”, najavljuju “dverjani”.

Naravno da se niti jednog trenutka nije postavilo pitanje hoće li MUP odobriti okupljanje na kome se pod krinkom porodičnih vrednosti javno promoviše i podstiče mržnja prema seksualnim manjinama. Suludo je i pomisliti da bi se nešto drugo i moglo desiti,ako se zna da su koliko prošle nedelje “Dveri srpske” sa Policijskim sindikatom Srbije objavile skandalozno zajedničko saopštenje u kojem upozoravaju da bi održavanje Parade nepotrebno ugrozilo javni red i mir i izložilo opasnosti živote građana i policajaca. Dačić je ovaj istup prokomentarisao protivpitanjem: "Pa jel’ ta organizacija zabranjena?"
Heteroseksualnost se brani tamjanom: Udruženje "Istinoljublje" u akciji
Photo: istinoljublje.wordpress.com

Otprilike taman kada “Dveri” u subotu budu privodile svoj politički performans kraju, u 16 časova će izmileti zamantijani “Bogorevnosni” istinoljupci okupljeni oko Udruženja građana “IstinoLjublje” koje predvodi raščinjeni monah Eparhije raško-prizrenske Antonije Davidović.

“Prаvoslаvno brаtstvo U.G. „IstinoLJublje“ moli sve Uistinu SRBE dа nаpokon prevаziđu sve trаdicionаlne sitničаrske podele i pokrenu se u odbrаnu duhovnih i nаcionаlnih temeljа nаšeg nаrodа dolаskom nа Krstonosnu Litiju Prаvoslаvаcа protiv „gej-pаrаde“ 01. oktobаr. 2011”, stoji u vaistinu nepismenom saopštenju klerofašista.

Uistinu Srbi i svi koji se tako osećaju okupiće se ispred Saborne crkve nakon čega će homofobno stado prodefilovati centralnim ulicama Beograda na čelu sa pastirom Žarkom Gavrilovićem, da bi na koncu ispred Hrama svetog Save održali “ molebаn zа spаs srpskog rodа i svenoćno molitveno bdenije sve do jutаrnjeg početkа nedeljne Svete Liturgije”.

Antonije “Uistinu” Davidović rekao je za tabloid “Alo” da je policija odobrila skup u subotu, dok je za nedelju još uvek nema odobrenja. To ga, međutim, ne brine preterano.
Istinoljublje ispod mantije: AntonijeDavidović .
Photo: www.blic.rs

“A i ako nam zabrane, mi to nećemo ispoštovati. Policija treba da vodi računa o miru na ulicama glavnog grada, a pošto ima dva skupa visokog rizika, bilo bi logično da oba budu zabranjena”, rezonije Davidović koji se istakao svojim pregalaštvom na prošlogodišnjoj Paradi ponosa, kada je drvenom krstačom probijao policijski kordon. Naravno, svoje mišljenje je izneo i Gavrilović: “Mene su prijatelji pozvali da budem deo litije. Mislim da je neprimereno da u ovoj teškoj situaciji organizuju gej paradu, jer više ljudi umire nego što se dece rađa.”

O tome ko su i šta propovedaju matijaši iz ovog udruženja, govori citat iz saopštenja povodom Parade ponosa. Vežite se, polećemo u "nebesku Srbiju":

"Komunisti su kroz mutirаno obrаzovаnje i bezbožne zаbаve umnogome rаzvodnili Veru Prаvoslаvnih nаrodа, а demokrаte, evo, čine i korаk dаlje u istom mаsonsko-jevrejskom smeru – sа krаjnjim ciljem dovođenjа Antihristа – tog „globаlnog cаrа svih bogootpаdnikа“, stogа nаm jedino i preostаje dа se povrаtimo jedinom Svetootаčkom večnonosnom smislu nаšeg životа ovde nа zemlji: Prаvoslаvnom Hristu Bogu Svetosаvske Srbije."

Ovde se ne završava spisak desničarskih okupljanja zakazanih za subotu – jer će na “Marakani”, kako najavljuje huliganska pešadija sa “Zvezdinog” severa, u 18 časova biti organizovan koncert “Za naše Kosovo i Metehiju”.

Prema saznanjima lista “Alo”, iza nedeljne liturgije stoji klerofašista iz Otačastvenog pokreta “Obraz” Mladen Obradović. “Obraz” je najavio da će u utorak, 27. septembra, održati konferenciju za štampu na kojoj će obzaniti svoje planove za 2. oktobar. Umesto u zatvorskoj ćeliji, “obrazovac” će divaniti u pres centru Udruženja novinara Srbije, u društvu Aleksandre Janković, najavljene kao psiholog i narodni poslanik, te sa advokatima Goranom Petronijevićem i Nebojšom Perovićem.

U međuvremenu, organizacija za lezbejska ljudska prava Labris upozorila je da su se na fasadama i u javnom gradskom prevozu pojavile nalepnice neofašističke skupine "Srbska akcija" koja je uputila direktne pretnje učesnicima Parade ponosa.

"Jedna vrsta pretećih nalepnica koja je primećena na nekoliko lokacija u gradu poručuje: ******** u blendere i propraćena je ilustracijom tog slogana, dok na drugoj piše - Omladina bez nade posao čeka, a režim ******** Beogradom šeta, e sad je dosta! - u potpisu Srbska akcija – podvig i borba", saopštila je organizacija Labris koja je pozvala državne organe da pod hitno reaguju "kako bi sprečili nasilnike da svoje pretnje i ostvare".

Inače, "Srbska akcija" se i ranije isticala morbidnim nacionalističkim sloganima poput - " Ako bolujete od zaborava letujte u Hrvatskoj" na kome se nalazi ilustracija dece iz koncentracionih logora. Podsetimo, e-novine su već pisale o aktivnostima ovih maloumnika koji su se pre nekoliko meseci ostrvili na biste heroja Narodnooslobodilačkog pokreta.

Povoda za delovanje policije će biti na pretek. Dačićeva izjava i glasno ćutanje vladajućih politikanata, međutim, bude zebnju.


Nastavak..

Izvor e-novine

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 28 ruj 2011, 10:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
E - novine? =)) jači izvor u pm, to čitate samo vi iz Šeherteherana i još par dezorijentisanih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 28 ruj 2011, 10:21 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
teranova je napisao/la:
E - novine? =)) jači izvor u pm, to čitate samo vi iz Šeherteherana i još par dezorijentisanih.


Bum videli , pred nama je.

Nego evo jedna i tebi za moj jučerašnji rođus pošto si ga rano napustila :((

Ne znam jesi vidjela da sam vam pustila mjuzu, pa ako nisi evo.Nije meni mrsko opet :D



Ti si ona sa maramom, a totem je sa brčičima.

Ta na naa naa naaa

Gori seloooo a češlja se babaaaaaaaaaaa

Hajmo ruke gore :D

:aleale

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 28 ruj 2011, 10:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352



:scared


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 28 ruj 2011, 10:37 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
teranova je napisao/la:



:scared


Jesi ovo ti ? :eek

Izvini što sam ti davala primjedbe da slabo tipkaš i pišeš jednorečenične postove.

Sad razumijem. I Čestitam ti.Ti si ipak fenomen ?U kojem Zološkom vrtu obitavaš ili si neki pak kučni ljubimac ?

Ko te naučio pisati i čitati ?Taj je za Ginisa :D

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 28 ruj 2011, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Vidim da su te česta seljakanja i život u tuđini prisilili da reguješ kao divlja zver - brzo i primitivno.
Meni te je pomalo žao, al šta ćeš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 28 ruj 2011, 10:49 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
teranova je napisao/la:
Vidim da su te česta seljakanja i život u tuđini prisilili da reguješ kao divlja zver - brzo i primitivno.
Meni te je pomalo žao, al šta ćeš...


Nema potrebe draga, samo ti "bombarduj"svi raspoloživim srestvima :D

Uzgred, selila sam se samo dva puta i to iz metropole u metropolu.

Do Zagreba jednom i najzad do Beča.Sarajevo ne računam to mi je rodni grad :)

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 28 ruj 2011, 10:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Fino, a sad popij tableticu, digni noge na jastuk i diši duboko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 28 ruj 2011, 10:59 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
Citat:
Fino, a sad popij tableticu, digni noge na jastuk i diši duboko.


Na poslu sam .

Osim toga nisam ja u klimaksu meni krv cirkuliše u venama više nego dobro.Vatra ženo draga :D

Tabletice ne pijem, osim aspirina :)

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 02 lis 2011, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ovi Djoletovi bacaju kamenje po Vojvodini u zadnje vrijeme

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Srbiji!
PostPostano: 02 lis 2011, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Tulkas je napisao/la:
Ovi Djoletovi bacaju kamenje po Vojvodini u zadnje vrijeme


Nema kamenja kod nas , već samo ciglje! :zubati

Ali ja sam se vratio iz CG nedavno pa sam ih opskrbio dobrim kamenjima!

Toliko su dobri da sami lete na okna , ne trba ni da ih baciš! :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35487 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 1420  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 70 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO