|
|
Stranica: 1/2.
|
[ 32 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
hercegovac1981
|
Naslov: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 16 srp 2009, 15:09 |
|
Pridružen/a: 11 svi 2009, 14:06 Postovi: 1606 Lokacija: Zagreb-Čapljina
|
|
U masovnoj tučnjavi pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima koji su sjedili u jednom mostarskom kafiću pet osoba je povrijeđeno od kojih je jedno u životnoj opasnosti. Glasnogovornik MUP-a Hercegovačko-neretvanske županije Srećko Bošnjak rekao je Srni da je do tučnjave došlo sinoć oko 22.00 sata u naselju Luka. "Tri osobe teško su povrijeđene, dok se jedna nalazi u životnoj opasnosti. Trenutno istražujemo što se desilo, ispitujemo i privodimo određeni broj osoba. Jedna osoba je za sada lišeno slobode", naveo je Bošnjak.
Prema navodima očevidaca, riječ je o obračunu pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima koji su u obližnjem lokalu slavili završavanje snimanja u glazbenom studiju.
"Mladići su izašli na ulicu i posvađali se sa ovima iz džamije. Dvojica mladića su se potukla, nakon čega je nastala masovna tučnjava", rekla je Srni jedna žena koja zbog straha od mogućih prijetnji nije željela odati svoj identitet.
Nitko u naselju Luka gdje se dogodio incident jučer nije želio javno izaći i reći što se dešavalo, samo su kratko komentirali da se "u tome naselju od vehabija ne može živjeti".
Srećko Bošnjak nije mogao da potvrdi da li je riječ o pristalicama vehabijskog pokreta, samo je rekao da se incident dogodio neposredno nakon završetka večernje molitve u Šarića džamiji i da će i tu mogućnost razmotriti.
U Regionalnom medicinskom centru "Dr Safet Mujić" Srna je saznala da je životno ugrožen M. Dizdarević, a da je njegov brat H. Dizdarević zadobio teže povrede.
"M.D. je sinoć dovezen u našu bolnicu i nalazi se na respiratorima. Mogu samo reći da su male šanse da ostane živ", rekao nam je dežurni doktor.
U MUP-u HNŽ naglasili su da će intenzivno raditi na ovom slučaju.
(Srna)
Opa bato. Izgleda da je radikalni islamizam uzeo malo više maha među "Europskim" muslimanima. U svakom slučaju žalostan događaj po meni i nešto će se morati poduzeti oko toga bez obzira na to koliko reis Cerić zatvarao oči pred problemom.
_________________ ...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Hroboatos
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 16 srp 2009, 15:18 |
|
Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45 Postovi: 6992
|
hercegovac1981 je napisao/la: Opa bato. Izgleda da je radikalni islamizam uzeo malo više maha među "Europskim" muslimanima. U svakom slučaju žalostan događaj po meni i nešto će se morati poduzeti oko toga bez obzira na to koliko reis Cerić zatvarao oči pred problemom.
Pitanje je koliko Muslimani imaju snage da se riješe tih tupamarosa. Npr. sufije iz BH rade na hrvatskim portalima i zahvaljuju braći katolicima jer im je u Bosni onemogućen rad zbog pristaša radikalnoga islamizma. 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Zepce Jugend
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 16 srp 2009, 15:44 |
|
Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:19 Postovi: 592
|
|
Hmmm...a tko živi u tom naselju Luka? I stvarno čudno da je to uzelo toliko maha.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
hercegovac1981
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 16 srp 2009, 15:59 |
|
Pridružen/a: 11 svi 2009, 14:06 Postovi: 1606 Lokacija: Zagreb-Čapljina
|
Zepce Jugend je napisao/la: Hmmm...a tko živi u tom naselju Luka? I stvarno čudno da je to uzelo toliko maha. To je dio grada naseljen Bošnjacima. Neslužbeno se doznaje da je nastradali vehabija i da su popili degeneka. U svakom slučaju ja sam na strani normalnijih Bošnjaka.
_________________ ...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
lider30
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 16 srp 2009, 17:32 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11 Postovi: 25443 Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
|
Ne mogu vjerovati, da ovoga ima i istočnom Mostaru. 
_________________ Safe European Home
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Zepce Jugend
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 16 srp 2009, 18:08 |
|
Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:19 Postovi: 592
|
hercegovac1981 je napisao/la: Zepce Jugend je napisao/la: Hmmm...a tko živi u tom naselju Luka? I stvarno čudno da je to uzelo toliko maha. To je dio grada naseljen Bošnjacima. Neslužbeno se doznaje da je nastradali vehabija i da su popili degeneka. U svakom slučaju ja sam na strani normalnijih Bošnjaka. Baš zanimljivo :) Ima li možda kakvih snimaka negdje ili nešto, da vidim kako se ovi zamotani tuku :D
|
|
| Vrh |
|
 |
|
mara
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 16 srp 2009, 21:17 |
|
Pridružen/a: 05 svi 2009, 15:44 Postovi: 2435
|
hercegovac1981 je napisao/la: Opa bato. Izgleda da je radikalni islamizam uzeo malo više maha među "Europskim" muslimanima. U svakom slučaju žalostan događaj po meni i nešto će se morati poduzeti oko toga bez obzira na to koliko reis Cerić zatvarao oči pred problemom. Najbolji potez su napravili sami, tuku se izmedju sebe, na njima je da ih se rijese, kad se nisu u pocetku distancirali, nek se sad bore s onim bradatim spodobama.
_________________ Kada vrijeme smrti dođe Neka nitko ne zaplače za mnom I sve što od vas u tom času tražim U mojoj me sahranite zemlji
Samo u njoj počivat ću u miru. Samo u njoj počivat ću mirno...
Isus će mi postelju prostrijeti Isus će mi prostrijet odar smrti.
U susret mi Spasitelju dođi Dođe mi u susret na pol puta Ogrne me brižno svojim plaštom
Želim Bože da u času smrti Ni jedno oko ne zasuzi za mnom A jedino što ja tebe molim Kada umrem da mi dadeš kutak... neba
|
|
| Vrh |
|
 |
|
hercegovac1981
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 17 srp 2009, 15:54 |
|
Pridružen/a: 11 svi 2009, 14:06 Postovi: 1606 Lokacija: Zagreb-Čapljina
|
|
Mostar: Preminuo mladić povrijeđen u tučnjavi nakon večernje molitve
MOSTAR - Tridesetčetvorogodišnji Magdi Dizdarević podlegao je ozljedama koje je zadobio u preksinoćnoj tučnjavi u Mostaru, potvrđeno je iz MUP-a Hercegovačko-neretvanske županije
Tučnjava, u kojoj je ozlijeđeno 5 osoba, dogodila se neposredno nakon završetka večernje molitve u Šarića džamiji, a špekulira se da su se s mladićima iz lokalnoga kafića sukobile pristalice vehabijskoga pokreta. No, u županijskom MUP-u nema potvrde tih tvrdnji.
Reagirao Medžlis IZ Mostar
Medžlis Islamske zajednice Mostar najoštrije je osudio napad na vjernike koji se dogodio u noći 15. srpnja ispred Šarića džamije u Mostara, a u kojemu je smrtonosne povrede zadobio Magdi Dizdarević.
U Medžlisu najoštije osuđuju i napise u pojedinim medijima koji su po "neprovjerenim i neslužbenim informacijama prebacujući krivicu na vehabijski pokret, nastavili sa širenjem islamofobije i ataka na islam i muslimane". Stoga, Medžlis Islamske zajednice Mostar od nadležnih policijskih tijela zahtjeva brzu i efikasnu istragu, a od Regulatorne agencije za komunikaciju i Vijeća za tisak da utvrde stupanj odgovornosti svakog medija koji je izvještavao o tom događaju.
"Bosanskohercegovačku i svjetsku javnost želimo podsjetiti da su se 15. srpnja ispred Šarića džamije dogodile dvije povezane tučnjave. Prva prije noćnog namaza koja ima isključivo karakter građanske odgovornosti, i druga, u kojoj je masa neobuzdanih mladića sačekala vjernike ispred džamije nakon klanjanja namaza i u kojoj su teške ozljede zadobili uglavnom vjernici i osobe koje su došle smiriti situaciju", ističu u Medžlisu Islamske zajednice Mostar.
Iz te zajednice također podsjećaju kako su "u tom sramotnom činu sudjelovale i neke osobe s debelim policijskim dosjeom, što su policijske službe prešutjele u interesu istrage, a mediji u interesu stvaranja islamofobične atmosfere".
17.7.2009. Fena/FTV/Pincom.info
_________________ ...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
RajvoSa
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 17 srp 2009, 15:58 |
|
Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17 Postovi: 3720 Lokacija: Nanya Lakes
|
|
Uglavnom jebo lud zbunjenog. Siguran sam da je to sve nepotpuna priča, tko zna, možda je vjera bila sporedna stvar u ovome sukobu. Ali ako se ne varam, ovo je prvi poratni sukob "frakcija" unutar jednog naroda u BiH koji je rezultirao žrtvama.
_________________ Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)
R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses
|
|
| Vrh |
|
 |
|
lider30
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 17 srp 2009, 17:20 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11 Postovi: 25443 Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
|
|
Kakvo je službeno priopćenje policije? Morali su imati očevid i saslušanje svih svjedoka i izdati služebno priopćenje.
Ovako ostavljaju prostor za razne spekulacije.
_________________ Safe European Home
|
|
| Vrh |
|
 |
|
puntar
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 17 srp 2009, 18:56 |
|
Pridružen/a: 03 lip 2009, 23:54 Postovi: 553
|
|
| Vrh |
|
 |
|
seha
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 17 srp 2009, 23:05 |
|
Pridružen/a: 06 svi 2009, 01:04 Postovi: 98
|
|
Treba realno gledati na stvari.Kada je u Sarajevu ubijen Denis Mrnjavac sve se diglo na noge što podržavam ali treba imati isti aršin za sve.Ovde kao da se ništa nije desilo a izgubljen je jedan mladi život.Da li je to zbog toga što je isti imao bradu ili nešto drugo.Ako ovo prođe mlako neće nimalo valjati.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Naša Kvačica
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 17 srp 2009, 23:19 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49 Postovi: 41802
|
RajvoSa je napisao/la: Uglavnom jebo lud zbunjenog. Siguran sam da je to sve nepotpuna priča, tko zna, možda je vjera bila sporedna stvar u ovome sukobu. Ali ako se ne varam, ovo je prvi poratni sukob "frakcija" unutar jednog naroda u BiH koji je rezultirao žrtvama. Pa ja sam odavno napisao da slijedi međumuslimanski sukob. Bit će gore. 
_________________ Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.
1652 of 2558 - 64.58%
Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Naša Kvačica
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 17 srp 2009, 23:21 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49 Postovi: 41802
|
seha je napisao/la: Treba realno gledati na stvari.Kada je u Sarajevu ubijen Denis Mrnjavac sve se diglo na noge što podržavam ali treba imati isti aršin za sve.Ovde kao da se ništa nije desilo a izgubljen je jedan mladi život.Da li je to zbog toga što je isti imao bradu ili nešto drugo.Ako ovo prođe mlako neće nimalo valjati. Što misliš osvetit će se vehabije? Naravno da hoće. 
_________________ Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.
1652 of 2558 - 64.58%
Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
globalni_dzihad
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 18 srp 2009, 01:27 |
|
Pridružen/a: 26 lip 2009, 01:14 Postovi: 233 Lokacija: Gluha Bukovica, džamijska svlačionica
|
Naša Kvačica je napisao/la: RajvoSa je napisao/la: Uglavnom jebo lud zbunjenog. Siguran sam da je to sve nepotpuna priča, tko zna, možda je vjera bila sporedna stvar u ovome sukobu. Ali ako se ne varam, ovo je prvi poratni sukob "frakcija" unutar jednog naroda u BiH koji je rezultirao žrtvama. Pa ja sam odavno napisao da slijedi međumuslimanski sukob. Bit će gore.  A moja malenkost je cak vise puta prognozirala i ishod sukoba: sekularne Bosnje su donji! Ne samo zato sto su u manjini nego sto su i potpuno neorganizirani, za razliku od vehabija koje IZ vec otvoreno podrzava i naziva ih "novim muslimanima", postavljajuci valjda novo prolazno vrijeme za kriterij uzornog muslimana.
_________________ biće Treći, biće...
------------------------------------ http://www.youtube.com/watch?v=fWI0f-DFJ9E
http://www.putvjernika.com/ http://www.islambosna.ba
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Inkvizitor
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 18 srp 2009, 09:53 |
|
Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19 Postovi: 4799
|
|
Šarića džamija, kako džamija može nosti kaursko ime.
_________________ VUKOVAR=MARIUOPOLJ SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA
Zbog Eline i bokala vina zapalit ću Krajinu do Krima
Zapalit ću dva-tri ruska štaba da ja nisam dolazio džaba
|
|
| Vrh |
|
 |
|
lider30
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 18 srp 2009, 09:56 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11 Postovi: 25443 Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
|
Inkvizitor je napisao/la: Šarića džamija, kako džamija može nosti kaursko ime. U Mostaru ima dosta Šarića, a da su muslimani. Čak većinom. Oni duvanjski su promijenili prezime u Šarić, tek kasnije. 
_________________ Safe European Home
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 18 srp 2009, 11:34 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39 Postovi: 64458 Lokacija: DAZP HQ
|
malo brutalno, ali u svakom slučaju 1-0 za nas 
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
globalni_dzihad
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 18 srp 2009, 15:27 |
|
Pridružen/a: 26 lip 2009, 01:14 Postovi: 233 Lokacija: Gluha Bukovica, džamijska svlačionica
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 18 srp 2009, 16:52 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39 Postovi: 64458 Lokacija: DAZP HQ
|
globalni_dzihad je napisao/la: dudu je napisao/la: malo brutalno, ali u svakom slučaju 1-0 za nas  Za ocekivati je da vehabije uzvrate udarac  penal za 2-0 
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 18 srp 2009, 17:49 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29 Postovi: 91153 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
Citat: IZ najoštrije osuđuje napad na vjernike kod Šarića džamije Rijaset Islamske zajednice u BiH najoštrije osuđuje napad na vjernike prilikom izlaska iz džamije, nakon jacije namaza, koji se dogodio kod Šarića džamije u Mostaru, što je za posljedicu imalo smrt jednog mladog čovjeka i ozljeđivanje više osoba. "Kao redovni džematlija Magdi Dizdarević je došao u svoju džamiju da obavi jaciju namaz, ne sluteći da će mu to biti posljednji namaz, da će postati žrtvom predrasuda, stereotipa i mržnje koju neki ljudi i grupe njeguju i šire prema drugom i drugačijem", saopćila je Služba za odnose s javnošću Rijaseta Islamske zajednice u BiH.
Rijaset Islamske zajednice u BiH izrazio je najdublje saosjećanje porodici žrtve, moleći Uzvišenog Allaha da joj podari strpljivost u ovom iskušenju, Magdiju oprosti grijehe i obraduje ga džennetskom nagradom, a njegovim ubicama prosvijetli razum i podari uputu, navodi se u saopćenju.
Nažalost, napad na vjernike po povratku s namaza je zastrašujuća stvarnost s kojom se muslimani ovih prostora suočavaju kao posljedicom višegodišnje organizirane političko-medijske kampanje, širenja straha od vrijednosti islama i njegovih institucija, sijanja mržnje, huškanja i besprizornog sataniziranja Islamske zajednice i islamskih autoriteta.
Rijaset Islamske zajednice ističe da je u više navrata upozoravao na neprihvatljiv jezik i govor mržnje koji su neki političko-medijski krugovi u BiH njegovali, a i danas dosljedno njeguju prema islamskim vrijednostima i Islamskoj zajednici.
I ovaj slučaj je, kako dodaju, pokazao da je većina medija, uprkos odbijanju policijskih zvaničnika da to potvrde, požurila da kaže da je došlo do sukoba “članova vehabijske zajednice” i građana, valjda kao neko opravdanje ili upozorenje, premda nije jasno po kojim standardima i na koji način, ili koji meritorni organ je utvrdio ili propisuje da je neko vehabija ili to nije.
"Da li je dovoljno da se neko na osnovu fizičkog izgleda proglasi teroristom, radikalnim i opasnim čovjekom, pa da on postane poželjna meta napada i ponižavanja?", navodi se.
"Da li je ubistvo Magdija Dizdarevića pokazatelj da je islamofobija u BiH stvarnost, da daje rezultate i da posljedice više nisu samo prezir, mržnja, satanizacija, nego rezultira smrtnim ishodom?", dodaje se u saopćenju.
Rijaset Islamske zajednice pozvao je muslimane na mir, strpljenje i dostojanstvo, a od nadležnih organa očekuje potpuno i profesionalno rasvjetljavanje ovog slučaja.
Također, Rijaset Islamske zajednice izražavajući nadležnim sigurnosnim organima zabrinutost za sigurnost i dostojanstvo muslimana, traži osiguranje uslova u kojima će biti dosljedno poštovana sigurnost muslimana i neometano uživanje vjerskih i građanskih prava, a preduslov toga je zaustavljanje dominantnog govora mržnje i kampanje kakvu evropske sigurnosne i društvene institucije kvalificiraju islamofobijom.
Rijaset Islamske zajednice u BiH još je jednom apelirao na sve odgovorne u ovoj zemlji da u skladu sa svojim nadležnostima zaustave govor mržnje i huškanja u javnom diskursu, te sataniziranja islamskih institucija, navodi se u saopćenju. Zaista, zar ovo nije very first sukob sekularista i Cerićevih Novih Muslimana sa smrtnim ishodom? Na islambosni ga već slave kao mučenika.
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac. Pomoći više nema. Rat 1992-1995 u BiH bio je prelijep, prirodan, remek djelo te generacije, i dobro je da se dogodio
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Robbie MO
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 18 srp 2009, 17:56 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29 Postovi: 91153 Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
|
usput sam malo preletio po komentarima na IB.ba, evo jedan koji optužuje medije: Citat: TV kuca je gnijezdo Iblisa l.a. kojim onda obsihrava svijet..gdje su strucnjaci za razbijanje kolektivnog sihra u narodu..samo Allah moze da ih smete i da im spletke otkloni...
Lol?
_________________ Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac. Pomoći više nema. Rat 1992-1995 u BiH bio je prelijep, prirodan, remek djelo te generacije, i dobro je da se dogodio
|
|
| Vrh |
|
 |
|
lider30
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 18 srp 2009, 20:24 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11 Postovi: 25443 Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
|
_________________ Safe European Home
|
|
| Vrh |
|
 |
|
globalni_dzihad
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 19 srp 2009, 00:02 |
|
Pridružen/a: 26 lip 2009, 01:14 Postovi: 233 Lokacija: Gluha Bukovica, džamijska svlačionica
|
|
| Vrh |
|
 |
|
pjosip
|
Naslov: Re: Sukob pristalica vehabijskog pokreta sa mladićima u Mostaru Postano: 20 srp 2009, 09:07 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:10 Postovi: 4386
|
|
Čitam po Internetu da je prvo jedan iz birtije slomio ruku jednom vehabiji pa je ovaj pozvao svoje iz džamije. Nakon toga ovaj iz birtije otišao po ekipu u birtiju i izcipelarili vehabije.
Pišu kako je ubijeni bio izrazito slabe gradje i da se jednostavno našao u na krivom mjestu u krivo vrijeme.
Na stranu sad političke priče, kako god bilo ja ne "navijam" ni za jedne ni za druge u ovom slučaju. Sve je to samo dokaz kako je BiH, a Mostar posebno, jedno područje u kojem se posljedice rata ogledaju i danas kroz razne oblike agresivnosti što ne smatram dobrim znakom. Naša djeca ipak odrastaju u takvoj atmosferi.
_________________ Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi
|
|
| Vrh |
|
 |
Online |
Trenutno korisnika/ca: mrnjav i 60 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|