HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 14:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 10 svi 2009, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5890
Jezivo-smiješno. Broj 1 iz Alana Forda, plus nitkov, plus kreten.
Još jedan pokazatelj da je Tuđman bio antitalent za kadrovsku politiku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 10 svi 2009, 15:12 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Nisam gledao, lijepo sunce i lijepi dan, pa lagano do grada.

Meni nikada nije bilo jasno zasto se Tudjman okruzio Boljkovcem i Manolicem. Kuzim politiku "pomirenja svih Hrvata", ali zar ta lijeva opcija nije ponudila nesto kvalitetnije od ova dva gada, pa da ti bolji nisu dobili priliku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 10 svi 2009, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Hroboatos je napisao/la:
Jezivo-smiješno. Broj 1 iz Alana Forda, plus nitkov, plus kreten.
Još jedan pokazatelj da je Tuđman bio antitalent za kadrovsku politiku.


Dementna budala. Ali nije bio takav 90-tih. Hvalio se kako razbija pobunjenike. To su ljudi koji stoput okreću kaput.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 10 svi 2009, 15:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Nevjerovatno, čovjek je izjavio da je JNA njima pomagala i ostavila oružje, a da se on nije borio za ovo, nego za konfederaciju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 10 svi 2009, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5890
vanjushka je napisao/la:
Nisam gledao, lijepo sunce i lijepi dan, pa lagano do grada.

Meni nikada nije bilo jasno zasto se Tudjman okruzio Boljkovcem i Manolicem. Kuzim politiku "pomirenja svih Hrvata", ali zar ta lijeva opcija nije ponudila nesto kvalitetnije od ova dva gada, pa da ti bolji nisu dobili priliku.


Evo ti njekih opservacija:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=2048 ... stcount=51


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 10 svi 2009, 16:20 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 22:43
Postovi: 33
Valjda Bog zna što čini kad je onakvim ubojicama dao da žive skoro pa 100 godina :ugeek:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 10 svi 2009, 19:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5890
Da pogledaju oni koji žele:
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=37877&tx_ttnews[backPid]=23&cHash=5275c86a74

Treba c/p adresu, jer link ne radi cijeli. Ili ovdje gdje je cijela adresa:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=2048 ... stcount=93


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 10 svi 2009, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Stara mrljina je na trenutke djelovala izgubljeno i nije uopće odgovarao na pitanja. Još kad se to spoji sa onom jadranskom medvjedicom iz Splita sa svojom kvazironijom nema se tu šta ni gledati.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 13 svi 2009, 23:57 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2009, 23:53
Postovi: 168
eranijan je napisao/la:
Valjda Bog zna što čini kad je onakvim ubojicama dao da žive skoro pa 100 godina :ugeek:


Ovo sam se baš i ja pitao, ne samo on, Lončar, Mesić, Manolić, Špegelj... svi izgledaju kao da neće brzo, a ja bih volio da malo požure :-zubati
Ipak mislim da je to zato što Dragi Bog zna što radi, pa je prave ljude ljude poput Franje i Gojka uzeo sebi, a ove trolove je ostavio nama...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 14 svi 2009, 01:07 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2009, 23:53
Postovi: 168
Hroboatos je napisao/la:
Još jedan pokazatelj da je Tuđman bio antitalent za kadrovsku politiku.


Ne bih se baš složio s ovom ocjenom. Uostalom, sam Franjo je dao onu glasovitu izjavu "Vidim ljude ali ne vidim čovjeka".
Zatim, možemo i po onoj staroj poslovici: "Prijatelje drži blizu a neprijatelje još bliže".
Ako malo bolje pogledaš sastav te prve Vlade, vidjet češ da su unutra bili ili komunisti, ili bivši komunisti, ili komunistički disidenti (kao što je bio i sam Franjo), predsjednik Vlade Mesić, pa unutarnji poslovi Manolić, pa Boljkovac, pa obrana, Kriste, pa Džodan, pa Bebić, pa Špegelj...
Nije to bilo baš bez vraga, i zbog toga što se u početku sastavom Vlade nije smjelo provocirati velikosrpske elemente u tzv. jna, dok je Hrvatska još bila slaba, razoružana i ranjiva. U toj situaciji dobro su mu došli ti bivši udbaši koji su imali svoje veze u Beogradu i drugdje, a tek kasnije je došao najprije Vekić u unutarnje poslove, pa Šušak u obranu, ali tada smo se već koliko-toliko osovili na svoje noge.
I koliko god to danas izgledalo anakrono, ja mislim da je Tuđman doista vjerovao u pomirbu hrvatskog naroda, i da je doista vjerovao da u HDZ-u ima mjesta za "lijevu" i "desnu" frakciju, i za demokratsko izražavanje i sukobljavanje mišljenja unutar stranke. Ja mislim da će vrijeme pokazati da je pokojni predsjednik Tuđman bio političar koji je bio jedno sto godina ispred svog vremena, upravo suprotono nego što ga ovi "novinari" prikazuju. "Novinari" tipa Latin, Butković, Mijić i to.
I još jedna stvar: nije isto donositi zaključke sa stanovišta generala poslije bitke, i sa stanovišta da moraš gledati unaprijed. Pošto je Boljkovac ratni zločinac i ubojica iz ww2, onda, vjerovatno, nije bilo loše imati jednog takvog u Vladi i u stranci.možda je pomislio tada Tuđman. Uostalom riješio ga se jako brzo.
I da se vratimo na početak: General Rojs je jednom rekao (ne sjećam se više u kojoj je to prilici bilo) da Tuđman nije ni imao sreće sa kadroviranjem, jer je tjerao jedne pa su dolazili još gori, mislim da je Canjuga spominjan u tom kontekstu.
Dakle, kad se sve zbroji, itekako vrijedi ona Tuđmanova: "Vidim ljude, ali ne vidim čovjeka"!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 14 svi 2009, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
ma u pravu je marasovac. Inače dobrodošao jedan od sistematičnijih analizatora..

Franjo je morao ekvilibrirati, šta da je protiv senbe imao svu tu bulumentu koja je znala šta je vlast, znala gdje je vlast, znala tehniku, znala igre, bila uvezana i sve ostalo.

Inače ne volim Rojsa ali ona "da Tuđmanu treba dati Nobelovu nagradu za kemiju od kakvih je govana napravio državu" stoji 100%

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 14 svi 2009, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Inkvizitor je napisao/la:
Inače ne volim Rojsa ali ona "da Tuđmanu treba dati Nobelovu nagradu za kemiju od kakvih je govana napravio državu" stoji 100%


ovu izjavu nisam cuo do sada... :-klanjam2

e da, ima zabavan plakat za lokalne izbore, na plakatu se vidi nasmjeskan rojs, a krilatica je> pomrsimo im planove... :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 14 svi 2009, 22:37 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
marasovac je napisao/la:
Ne bih se baš složio s ovom ocjenom. Uostalom, sam Franjo je dao onu glasovitu izjavu "Vidim ljude ali ne vidim čovjeka".
Zatim, možemo i po onoj staroj poslovici: "Prijatelje drži blizu a neprijatelje još bliže".
Ako malo bolje pogledaš sastav te prve Vlade, vidjet češ da su unutra bili ili komunisti, ili bivši komunisti, ili komunistički disidenti (kao što je bio i sam Franjo), predsjednik Vlade Mesić, pa unutarnji poslovi Manolić, pa Boljkovac, pa obrana, Kriste, pa Džodan, pa Bebić, pa Špegelj...
Nije to bilo baš bez vraga, i zbog toga što se u početku sastavom Vlade nije smjelo provocirati velikosrpske elemente u tzv. jna, dok je Hrvatska još bila slaba, razoružana i ranjiva. U toj situaciji dobro su mu došli ti bivši udbaši koji su imali svoje veze u Beogradu i drugdje, a tek kasnije je došao najprije Vekić u unutarnje poslove, pa Šušak u obranu, ali tada smo se već koliko-toliko osovili na svoje noge.
I koliko god to danas izgledalo anakrono, ja mislim da je Tuđman doista vjerovao u pomirbu hrvatskog naroda, i da je doista vjerovao da u HDZ-u ima mjesta za "lijevu" i "desnu" frakciju, i za demokratsko izražavanje i sukobljavanje mišljenja unutar stranke. Ja mislim da će vrijeme pokazati da je pokojni predsjednik Tuđman bio političar koji je bio jedno sto godina ispred svog vremena, upravo suprotono nego što ga ovi "novinari" prikazuju. "Novinari" tipa Latin, Butković, Mijić i to.
I još jedna stvar: nije isto donositi zaključke sa stanovišta generala poslije bitke, i sa stanovišta da moraš gledati unaprijed. Pošto je Boljkovac ratni zločinac i ubojica iz ww2, onda, vjerovatno, nije bilo loše imati jednog takvog u Vladi i u stranci.možda je pomislio tada Tuđman. Uostalom riješio ga se jako brzo.
I da se vratimo na početak: General Rojs je jednom rekao (ne sjećam se više u kojoj je to prilici bilo) da Tuđman nije ni imao sreće sa kadroviranjem, jer je tjerao jedne pa su dolazili još gori, mislim da je Canjuga spominjan u tom kontekstu.
Dakle, kad se sve zbroji, itekako vrijedi ona Tuđmanova: "Vidim ljude, ali ne vidim čovjeka"!


U sridu ! :-hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 15 svi 2009, 09:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
marasovac je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:
Još jedan pokazatelj da je Tuđman bio antitalent za kadrovsku politiku.


Ne bih se baš složio s ovom ocjenom. Uostalom, sam Franjo je dao onu glasovitu izjavu "Vidim ljude ali ne vidim čovjeka".
Zatim, možemo i po onoj staroj poslovici: "Prijatelje drži blizu a neprijatelje još bliže".
Ako malo bolje pogledaš sastav te prve Vlade, vidjet češ da su unutra bili ili komunisti, ili bivši komunisti, ili komunistički disidenti (kao što je bio i sam Franjo), predsjednik Vlade Mesić, pa unutarnji poslovi Manolić, pa Boljkovac, pa obrana, Kriste, pa Džodan, pa Bebić, pa Špegelj...
Nije to bilo baš bez vraga, i zbog toga što se u početku sastavom Vlade nije smjelo provocirati velikosrpske elemente u tzv. jna, dok je Hrvatska još bila slaba, razoružana i ranjiva. U toj situaciji dobro su mu došli ti bivši udbaši koji su imali svoje veze u Beogradu i drugdje, a tek kasnije je došao najprije Vekić u unutarnje poslove, pa Šušak u obranu, ali tada smo se već koliko-toliko osovili na svoje noge.
I koliko god to danas izgledalo anakrono, ja mislim da je Tuđman doista vjerovao u pomirbu hrvatskog naroda, i da je doista vjerovao da u HDZ-u ima mjesta za "lijevu" i "desnu" frakciju, i za demokratsko izražavanje i sukobljavanje mišljenja unutar stranke. Ja mislim da će vrijeme pokazati da je pokojni predsjednik Tuđman bio političar koji je bio jedno sto godina ispred svog vremena, upravo suprotono nego što ga ovi "novinari" prikazuju. "Novinari" tipa Latin, Butković, Mijić i to.
I još jedna stvar: nije isto donositi zaključke sa stanovišta generala poslije bitke, i sa stanovišta da moraš gledati unaprijed. Pošto je Boljkovac ratni zločinac i ubojica iz ww2, onda, vjerovatno, nije bilo loše imati jednog takvog u Vladi i u stranci.možda je pomislio tada Tuđman. Uostalom riješio ga se jako brzo.
I da se vratimo na početak: General Rojs je jednom rekao (ne sjećam se više u kojoj je to prilici bilo) da Tuđman nije ni imao sreće sa kadroviranjem, jer je tjerao jedne pa su dolazili još gori, mislim da je Canjuga spominjan u tom kontekstu.
Dakle, kad se sve zbroji, itekako vrijedi ona Tuđmanova: "Vidim ljude, ali ne vidim čovjeka"!

Odlična analiza! :top:

I ja sam se uvijek pitao zašto se Tuđman okružio takvim ljigavcima, ali ako se ovako gleda na tadašnju situaciju, sve je kristalno jasno. Iskoristio je njihove veze, uspio smiriti situaciju (koliko je to moguće naravno), a kad mu više nisu trebali dobili su nogu.
To objašnjava i razlog zbog čega se Mesić i kompanija i dan danas pjeni na Tuđmana. A kako ne bi kad ih je Tuđman baš pošteno naguzio.

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 15 svi 2009, 11:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Nije baš da se njih Tuđman riješio. Rovarili su oni i dalje. Pošto poto je želio zadržati Manolića. A i on je lavirao između dvije struje. Nije htio da ijedna odnese prevagu. Ipak je on imao sentzimenta prema tim starim partizančinama. Htio je pomirbu pošto-poto i bio je u zabludi. Te kljusine nikad nisu željele pomirbu. Al bolje da ih je imao nominalno na svojoj strani nego da su služili Miloševiću na šta su oni bili spremni u slučaju da ih se ignorira ili pookuša sankcionirati. Primjer, ovaj Qasimodo, Boljkovac. pa taj mrtvo-ladno izjavi da nam je JNA pomagala i vrti glavom..ne-ne Armija je nas pomagala a ne napadala, i sunča svoju požutjelu protezu po studiju bez imalo srama.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 15 svi 2009, 12:31 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Svi zaboravili da ni tudjman nije bas... kako da kazem, svetac.

Mislim, ako je i imao postene namjere bar sa tom Hrvatskom, nije imun na politicke igre i igrice, interesne sfere i skupine ljudi.

Ko zna kakvi su se tu interno poslovi odradjivali i talovi sklapali.

Svaka cast Tudjmanu na drzavnickoj politici, ali imao je i previse gresaka, namjernih ili nenamjernih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 15 svi 2009, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
vanjushka je napisao/la:
Svi zaboravili da ni tudjman nije bas... kako da kazem, svetac.

Mislim, ako je i imao postene namjere bar sa tom Hrvatskom, nije imun na politicke igre i igrice, interesne sfere i skupine ljudi.

Ko zna kakvi su se tu interno poslovi odradjivali i talovi sklapali.

Svaka cast Tudjmanu na drzavnickoj politici, ali imao je i previse gresaka, namjernih ili nenamjernih.


A s kim je mogao vanjuska, s kim je mogao. Mislim i ja kažem, imao je greške al stavi se ti na mjesto države, bar za trenutak i da imaš s druge strane nabrijena Srbe naoružane do zuba a u zemlji petu kolonu, ne mislim samo na domaće Srbe nego i na nazovi Hrvate, komunističke apartčike i drmatore koji čekaju hoćeš li ih ti pozvati ili Milošević i koji čekaju ko će prevagnuti, pa da se svrstaju. Pa ta ekipa Boljkovac, Lončar, Perković i ostali bi se ladno stavili u srpsku službu da je bilo šta pokrenuto protiv njih.

To je ona priča o kemiji i ***.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vidjeste li olinjalu komunjaru Boljkovca, NU2 ?
PostPostano: 15 svi 2009, 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
Sve je u redu. Ali jebiga, ovakvi su rovarili i prije i poslije Tuđmana, a konačno ćemo ih se tek riješiti kad pokrepaju. Samo im treba zabiti kolac u srce, onako za svaki slučaj.
No kako god, bitno je to da ih je Tuđman spriječio da rovare upravo onda kad je bilo najodlučnije za ostvarivanje samostalne hrvatske države. Okupljao ih oko sebe, davao im pozicije (ali ne i pravu moć)... ustvari držao ih kao kerove na lancu. Mogli su samo lajati, bez neke veće štete. Šteta bi tek nastala da ih je pustio s lanca.

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Karabaja, Teuton i 377 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO