HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 06:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Što nas konkretno unazadjuje ?
PostPostano: 07 svi 2009, 08:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Ovo su stvari koje ja vidim da loše utječu na nas:

1.) Priče o tome kako je Hercegovina naušrtb ostalih Hrvata BiH uzurpirala oružje

2.) Podlijeganje "probnim balonima" obavještajaca sa "druge strane" (dogovor Tudjman-Milosevic, moralna i praktična neprikosnovenost Blaža Kraljevića)

3.) Presvučeni Udbaši i karijeristi bez stvarnog hrvatskog duha, "ljudi iz naroda" i pravi Hrvati ali bez prave vizije (Čović, Jurković)

4.) Slabost i/ili nepostojanje naših institucija i nedostatak "duhovnog" vodstva (najviše krivim KC za ovo)

5.) Nedostatak vjere, siromaštvo, neobrazovanost, vlastito i zapuštanje odgoja djece

6.) Izostanak potpore iz Hrvatske


Gospodo, sad kad ovo analiziram ispada da su vanjski razlozi pojave pesimizma kod nas brojčano puno manji od razloga na koje možemo sami utjecati.

Što bi rekao onaj pjevač Nenad Bach: "Can we go higher ?" tj. uzdignuti se iznad ovog naizgled blata i vratiti se vrijednostima poput unutarnje izgradnje i nepokolebljivosti, odgoja i odnosa prema djeci i odnosa prema svojim bližnjima (ženi, roditeljima, susjedima, prijateljima) ?

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nas konkretno unazadjuje ?
PostPostano: 07 svi 2009, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Unazađuje nas konkretno kao i sve Hrvate trend ispraznosti i postmodernizma. Prezir prema radu. Ufuranost u neki "moderni stil života", neuništivi hrvatski jal, sebičnost, otuđenost. I kod niču starački domovi ko gljive poslije kiše. Još malo pa ćemo starce zimi ostavljati u planinu da umru, ko indijanci.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nas konkretno unazadjuje ?
PostPostano: 07 svi 2009, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
.

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nas konkretno unazadjuje ?
PostPostano: 07 svi 2009, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Inkvizitor je napisao/la:
Unazađuje nas konkretno kao i sve Hrvate trend ispraznosti i postmodernizma. Prezir prema radu. Ufuranost u neki "moderni stil života", neuništivi hrvatski jal, sebičnost, otuđenost. I kod niču starački domovi ko gljive poslije kiše. Još malo pa ćemo starce zimi ostavljati u planinu da umru, ko indijanci.



Ima od svega sto si naveo po malo!

Dodala bi jos zavist i sve sto ju prati!

Al jos prednacite sa starackim domom ;)

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nas konkretno unazadjuje ?
PostPostano: 08 svi 2009, 15:58 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ja bih rekao da je pri vrhu ljestvice, izmedju ostalog, lopovluk i mislim da mnogim BiH sluzi ili je sluzila kao odskocna daska, kao mjesto di ce se napljackat i onda obicno u RH i sl di ce zivit i trosit opljackani novac, ja mislim da je nas to dosta utuklo.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nas konkretno unazadjuje ?
PostPostano: 14 svi 2009, 17:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Aztec je napisao/la:
Ja bih rekao da je pri vrhu ljestvice, izmedju ostalog, lopovluk i mislim da mnogim BiH sluzi ili je sluzila kao odskocna daska, kao mjesto di ce se napljackat i onda obicno u RH i sl di ce zivit i trosit opljackani novac, ja mislim da je nas to dosta utuklo.


Ja bih rekao prevladavajuća percepcija kod BH Hrvata, da je netko više uspio ako je otišao u Hrvatsku. :-ucelo

Takva razmišljanja su katastrofalna i definitvno nisu točna.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nas konkretno unazadjuje ?
PostPostano: 15 svi 2009, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
Zaobilazimo tuđe probleme kao da se nas ne tiču , gubi se onaj osjećaj da treba pomoći bližnjem .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nas konkretno unazadjuje ?
PostPostano: 15 svi 2009, 15:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30420
pjosip je napisao/la:
Ovo su stvari koje ja vidim da loše utječu na nas:

1.) Priče o tome kako je Hercegovina naušrtb ostalih Hrvata BiH uzurpirala oružje

2.) Podlijeganje "probnim balonima" obavještajaca sa "druge strane" (dogovor Tudjman-Milosevic, moralna i praktična neprikosnovenost Blaža Kraljevića)

3.) Presvučeni Udbaši i karijeristi bez stvarnog hrvatskog duha, "ljudi iz naroda" i pravi Hrvati ali bez prave vizije (Čović, Jurković)

4.) Slabost i/ili nepostojanje naših institucija i nedostatak "duhovnog" vodstva (najviše krivim KC za ovo)

5.) Nedostatak vjere, siromaštvo, neobrazovanost, vlastito i zapuštanje odgoja djece

6.) Izostanak potpore iz Hrvatske


Sve pomalo, ali ovo 5. mislim je najbitnije jer i najviše ovisi o nama samima.

Potpora iz Hrvatske možda će bit, možda neće, KC će se ponašati kako će se ponašati, obavještajci i udbaši će raditi svoj posao, priče će se pričati...

ali MI moramo imati vjere, učiti, raditi, učiti, raditi, učiti, raditi, obrazovati se, odgajati djecu. To je samo do nas. :-hrvatinic

Da ponovim par puta, da slučajno ne bi tko zaboravio:

vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati, vjerovati, učiti, raditi, odgajati....


Ovo pročitati svako jutro, prije ikakvih drugih aktivnosti. :-top

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: aleksije radicevic i 367 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO