HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 16:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 15:52 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2009, 15:58
Postovi: 145
Lokacija: Pula-HR
RajvoSa je napisao/la:
U nekom alternativnom univerzumu je Istra ostala pod talijanskom čizmom a Hrvati BiH ušli u sastav Hrvatske. Možda su baš u tom paralelnom univerzumu Hercegovci avangarda malograđanstva i liberalizma, poručuju Istranima da nisu Hrvati nego Talijani, da prestanu ugrožavati teritorijalni integritet Italije, da su zahtjevi za autonomiju unutar Italije fašistički itd, da svoja prava potraže kod multietniĆkog Mussolinija itd..

Samo više razumijevanja za stavove "onih drugih", za sve ostalo je lako.


:palacgore1

Upravo tako, moglo je biti i obrnuto..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 13:09
Postovi: 381
Mladi zapadno od Virovitice-Karlovca- Karlobaga uzimaju Hrvatsku i to sto su Hrvati zdravo za gotovo, dok Slavonija i Dlamacija sve do nazad 15 god je vodila , a H-B i dandanas vodi borbu protiv raznih hegemonista i neprijatelja hrvatstva. Hrvatstvo Zagorja i Istre bi najprije razbudila slovenska invazija, zato lobirajte kod Pahora na rat protiv Hrvatske :zubati . Zna li tko kakvo je stanje sa Hercegovcima u Zagrebu? Je li ostalo ista hercegovacko u njima?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 18:07 
Offline

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:55
Postovi: 17
Evo moju naklonost imate, kad netko kaže nešto protiv herceg-bosne odmah skačem i ne smirujem se dok se ne ispriča. :hrvatinic
Ali da, drukčija je situacija u Dalmaciji, a pretpostavljam i u Slavoniji od sjeverozapadnih krajeva. Jako drukčija. Evo recimo banalni primjer, ne znam nikoga iz moga šireg društva da bi prešao preko toga da mu cura bude srpkinja ili muslimanka. Da bi mogao pojmiti partizane u pozitivnom pogledu. Gdje svi znaju i pjevaju ponosna zemlja je moja Hercegovina, mada i nisu odtamo.
I iako je takvi pogled na stvarnost kod većine ljudi više folklorni nego istinska i svjesna borba za nacionalne interese to je ogromna razlika od onih kojima je mesić simpatičan, jedini narod u bih bosanski, a jugoslavija predstavlja stara dobra vremena.

_________________
Hrvatska Herceg-Bosna!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 20:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
A mora se bit svjesno jedne stvari jednom zauvijek, mada sumnjam. Hrvatima BiH je namjenjena uloga štita prema Hrvatskoj i ništa drugo. Nikakva vlast nikakav utjecaj. problem i je u tome da su Hrvati BiH ili ajmo reći hercegovci pokušali uzeti čak i vlast. E to se brajko ne tolerira. Možeš ginuti, možeš i nešto švercati ali odjebi od vlasti OK. nećeš. Dobro. Sad ćeš biti zgažen. I bi zgažen.

Onda mediji, mediji formiraju svijest 80% ljudi. Šta zna tupavo čeljade ako mu ne napiše. Nema on ni kapacitet ni volju da sam donosi zaključke. A vidilo smo šta su mediji pisali zadnjih 15-tak godina. Bilo koji hercegovački lupež odma mu se prišije pridjev..hercegovac. Ciljano naravno. Drugim lopužama napišu ime i prezime. Nema regionalne odrednice. Pitao sam to na onom forumu ali svi su gledali u pod. Nema odgovora. Dakle ciljano.

Kad je onaj psihopata i krimos Džeba s džipom pogazio one jebene maćuhice pred HNK odma je pislao da je hercegovac. Pola njih nije znalo šta su jebene maćuhice ali maćuhice su bile top tema mjesecima i svako malo to opet izvade. Hercegovac gazio maćuhice džipom..ispred HNK. Pa sve zagrebačke gospođe koje su kako se reče u jednoj emisiji.." sjedile na oliander terasi hotela Esplanad, pile kavu i razgovarale na njemačkom"..šta one misle o tim divljacima.

A bilo je naših kretena na buljuke, nepismenih seljačina da je to čudo. neprilagođeni, getoizirani, nabusiti, nikad knjigu pročitali, jednom rječju seljačine. Al ne šute, da bar šute. Em što zinu praznim desnima em što su glasni.

To su ljudi moji različiti svjetonazori. Hrvatski nacionalizam se ispuhao stvaranjem hrvatske države, njemu je sad bitno..kužiš, malo skijanje, malo Milano, malo Gay parade, malo uguzivanja, obleka, šetnjice, swinganje jebe se njemu tamo za neku Herceg Bosnu..jesu to oni pita se vrli europljanin što meni bira vlast..e pa netje motji..jel ih taracaju..nek ih taracaju..oni razmišljaju slično onom bosanskom veziru kad je predavao vlast austrijancima pa se okrenuo kad je odlazio na begove i svu onu muslimansku podlu i grabežljivu svitu koju je, iako Turčin i iste vjere kao i oni , mrzio i prezirao i promrsio sa zlobnim gnušanjem.." e jebat će vam majku ovaj Austrijanac, znam da će vam jebat, samo mi je žao što to neću bit ja"..

Onda ne treba nam ići dalje od nas samih ima tu ljudi koji uzeli paru..i šta..boli ih ***, skorojevići..iz opanaka u mercedes, digli nosinu eno onaj Grgić ima jahtu od 20 milja eura a neće uložit u svoj kraj, kolju se on i onaj preloši Severinin exševac za dionice. A Lijanovići, uz skute sarajevskoj sećiji i sećijašima samo da je zgrnut još para. Boli njih kita za Herceg Bosnu. Pa Tomić& co..itakodalje...

A za vrijeme rata malo je falilo da se ne popale Široki i Ljubuški a o rivalitetu Livna i Duvna je suvišno govoriti, šaka jada protiv šake jada.

Dakle, jebo ti nas.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
Inkvizitor je napisao/la:
A mora se bit svjesno jedne stvari jednom zauvijek, mada sumnjam. Hrvatima BiH je namjenjena uloga štita prema Hrvatskoj i ništa drugo. Nikakva vlast nikakav utjecaj. problem i je u tome da su Hrvati BiH ili ajmo reći hercegovci pokušali uzeti čak i vlast. E to se brajko ne tolerira. Možeš ginuti, možeš i nešto švercati ali odjebi od vlasti OK. nećeš. Dobro. Sad ćeš biti zgažen. I bi zgažen.

Onda mediji, mediji formiraju svijest 80% ljudi. Šta zna tupavo čeljade ako mu ne napiše. Nema on ni kapacitet ni volju da sam donosi zaključke. A vidilo smo šta su mediji pisali zadnjih 15-tak godina. Bilo koji hercegovački lupež odma mu se prišije pridjev..hercegovac. Ciljano naravno. Drugim lopužama napišu ime i prezime. Nema regionalne odrednice. Pitao sam to na onom forumu ali svi su gledali u pod. Nema odgovora. Dakle ciljano.

Kad je onaj psihopata i krimos Džeba s džipom pogazio one jebene maćuhice pred HNK odma je pislao da je hercegovac. Pola njih nije znalo šta su jebene maćuhice ali maćuhice su bile top tema mjesecima i svako malo to opet izvade. Hercegovac gazio maćuhice džipom..ispred HNK. Pa sve zagrebačke gospođe koje su kako se reče u jednoj emisiji.." sjedile na oliander terasi hotela Esplanad, pile kavu i razgovarale na njemačkom"..šta one misle o tim divljacima.

A bilo je naših kretena na buljuke, nepismenih seljačina da je to čudo. neprilagođeni, getoizirani, nabusiti, nikad knjigu pročitali, jednom rječju seljačine. Al ne šute, da bar šute. Em što zinu praznim desnima em što su glasni.

To su ljudi moji različiti svjetonazori. Hrvatski nacionalizam se ispuhao stvaranjem hrvatske države, njemu je sad bitno..kužiš, malo skijanje, malo Milano, malo Gay parade, malo uguzivanja, obleka, šetnjice, swinganje jebe se njemu tamo za neku Herceg Bosnu..jesu to oni pita se vrli europljanin što meni bira vlast..e pa netje motji..jel ih taracaju..nek ih taracaju..oni razmišljaju slično onom bosanskom veziru kad je predavao vlast austrijancima pa se okrenuo kad je odlazio na begove i svu onu muslimansku podlu i grabežljivu svitu koju je, iako Turčin i iste vjere kao i oni , mrzio i prezirao i promrsio sa zlobnim gnušanjem.." e jebat će vam majku ovaj Austrijanac, znam da će vam jebat, samo mi je žao što to neću bit ja"..

Onda ne treba nam ići dalje od nas samih ima tu ljudi koji uzeli paru..i šta..boli ih ***, skorojevići..iz opanaka u mercedes, digli nosinu eno onaj Grgić ima jahtu od 20 milja eura a neće uložit u svoj kraj, kolju se on i onaj preloši Severinin exševac za dionice. A Lijanovići, uz skute sarajevskoj sećiji i sećijašima samo da je zgrnut još para. Boli njih kita za Herceg Bosnu. Pa Tomić& co..itakodalje...

A za vrijeme rata malo je falilo da se ne popale Široki i Ljubuški a o rivalitetu Livna i Duvna je suvišno govoriti, šaka jada protiv šake jada.

Dakle, jebo ti nas.


Sjajna analiza...Right on. Problem je dakao i prije svega u nama. Zavidni, primitivni, jezivo iskompleksirani. Najgori su mi oni nasi koji su 10 godina u Zagrebu pa pocnu srat...Ooo mama. Riba smrdi od glave. Nemamo HB jer nas vode iskomplesirane budale ..tipovi ljudi koje Srbi zovu 'jajarama'...Dobio je sluzbeni auto, nakrao se...njemu dosta. Mentalni i moralni pajaci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 21:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
Da je primitivac iz Herceg-Bosne veći primitivac od na primjer nekoga iz Zagorja ili Istre jednostavno nije točno.
Ja sam stvarno mislio da se u nas najviše prči Gospa i Svemogući (oprosti mi Bože), dok nisam otišao u vojsku.

Tamo su kajkavci svaku rečenicu počeli i završavali s "Bog te jebal" (oprosti opet Bože).

Jedino što stoji da su naši primtivci možda glasniji, a nisu ni oni sami toliki krivi, već ih forsiraju mediji, zovu ih u emisije, zovu ih u intervjue, najbolji je primjer valjda Rojs koji ne kuži koja je njemu uloga namjenjena kada ga se zovne u Ćirilicu.

S druge strane slažem se, Hrvatski narod u BH vodi veća gamad od gamadi. Ljigavi HDZovci, bivši partijaši, lopovi, janjičari.

Dubravko Grgić je jedan takav. Vlasnik Euroherca, sin komunističkog komesara.
Lijanovići - Mesićeva filijala u BiH. Zamislite perverzije, Hercegovci koji podupiru Mesića, i koji su mu financirali čak kampanju. To je isto kao da crnci podržavaju KKK, ali para vrti gdje burgija ne može.

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 21:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Nisam ni mislio da je najbitniji taj primitivizam i psovanje, jebo to, stvar je u načinu života, neprilagođenosti, jebemumater i tebi da dođe u tvoj grad neki iz neznam gdje gledo bi ga kako se ponaša. To nije opravdanje za pretjeranu sitničavost i jal mentalitet koji je svojstven svim Hrvatima.

Pa i taj Rojs, pa jesu mogli naći itijednog drugog da drma svojevremeno nego tog nabusitog, nepismenog tipa, galamdžiju. Ma ne može on bit simpatičan pa sve da govori sve kako je sa onim stavom, izbuljenih očiju, galami, nema dikciju, ne zna se izražavat, nepismenn čovjek, šta imamo pričat.

Svojevremno sam u ratu bio nazočan kad je čovjek iz Zagreba rekao jednom našem tipu.."obrati se Rojsu, sve što se radi o tim krajevima dole, ide preko njega."

pa svijet se okrenuo oko mene...

Tuta je jednom dobro nazvao svu onu svitu..7 sekretara SKOJ-a. Prlić, kompanija..ma to su Hrvati iz nužde ne po osjećanju....kao i u Hrvatskoj..oni su uzeli vlast, dojučer gonio ustaše i ubijao ih po svijetu, danas će on braniti hrvatske interese..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 02 kol 2009, 21:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
RajvoSa je napisao/la:
neo je napisao/la:
Po cemu se mjeri partiotizam ili domoljubje ?


Odnosom i stavom prema svojoj povijesti, domovinskom ratu, Hrvatima u drugim regijama itd itd


Ja se tu većinom ipak slažem sa Francuzima i njihovim poimanjem patriotizma. Oni su još tokom WW2 imali mislioce koji su tvrdili da postoji jedan neotuđivi deo "duše" svakog Francuza, koji ga veže za tu zemlju, bez obzira na regionalnu pripadnost. Francuska je po njima trebala ostati verna samo najboljim vidovima svoje istorije, a odreći se kolonijalnih imperijalističkih stavova.

Današnji patriotizam se treba zasnivati na zdravim stajalištima: borbi za ekonomski prosperitet najpre svojih lokalnih sredina, poboljšanju obrazovnog sistema, obavezi doškolovavanja kadrova u skladu sa svetskim tokovima-naročito kad je o diplomatiji reč (tu su Ex-Yu prostori još u kamenom dobu), razrađenim nacionalnim strategijama o mogućnosti privlačenja stranih investicija i investicija iz dijaspore, efektivnijem radu državnih organa koji se bave slučajevima korupcije..

Dream on.. :001_rolleyes

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 03 kol 2009, 02:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Inkvizitor je napisao/la:
A mora se bit svjesno jedne stvari jednom zauvijek, mada sumnjam. Hrvatima BiH je namjenjena uloga štita prema Hrvatskoj i ništa drugo. Nikakva vlast nikakav utjecaj. problem i je u tome da su Hrvati BiH ili ajmo reći hercegovci pokušali uzeti čak i vlast. E to se brajko ne tolerira. Možeš ginuti, možeš i nešto švercati ali odjebi od vlasti OK. nećeš. Dobro. Sad ćeš biti zgažen. I bi zgažen.


To ti je u koliziji. Kako to navodno Hrvatima BiH namijenili ulogu "štita" a mračne snage rade sve na porazu Hrvata u BiH, kao da priželjkivaju Muje u zaleđu Dalmacije :neznam

Uostalom, šta će BiH Hrvatima u Hrvatskoj vlast? Posvetiti se sebi i svom narodu, zavičaju, jebeš tu ambiciju po kojoj se uspjeh mjeri samo postignućima u ZG.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 03 kol 2009, 07:49 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Juda Iškariot je napisao/la:
Da je primitivac iz Herceg-Bosne veći primitivac od na primjer nekoga iz Zagorja ili Istre jednostavno nije točno.
Ja sam stvarno mislio da se u nas najviše prči Gospa i Svemogući (oprosti mi Bože), dok nisam otišao u vojsku.

Tamo su kajkavci svaku rečenicu počeli i završavali s "Bog te jebal" (oprosti opet Bože).

Jedino što stoji da su naši primtivci možda glasniji, a nisu ni oni sami toliki krivi, već ih forsiraju mediji, zovu ih u emisije, zovu ih u intervjue, najbolji je primjer valjda Rojs koji ne kuži koja je njemu uloga namjenjena kada ga se zovne u Ćirilicu.

S druge strane slažem se, Hrvatski narod u BH vodi veća gamad od gamadi. Ljigavi HDZovci, bivši partijaši, lopovi, janjičari.

Dubravko Grgić je jedan takav. Vlasnik Euroherca, sin komunističkog komesara.
Lijanovići - Mesićeva filijala u BiH. Zamislite perverzije, Hercegovci koji podupiru Mesića, i koji su mu financirali čak kampanju. To je isto kao da crnci podržavaju KKK, ali para vrti gdje burgija ne može.


To ti je njihovo Bog te jebal ipak "kulturnije" i "evropejskije" od Bog te jebO, (oprosti i meni Boze), ipak su oni Becka skola.


Inace slazem se, primitivaca ima i kod njih koliko hoces pa neznam sto bi se mi tu trebali posipati pepelom, kao sto si napisao trebamo postovati sebe kao prvo, ko te voli-voli, ko ne-ne, i to je to, sta mene zaboli zvecka sta o meni misli neki balo, niti imam, niti sve da imama kakve koristi od tog bale.

I uz to slazem se da imamo ljigave politicare, nase domace, i to je ono naj gore od svega u cijeloj prici.

A smajlicaaaa :zubati

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 03 kol 2009, 20:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
Zbilja imate dobre ideje za pridobijanje "naklonosti".
Treba postivati sebe ,da bi te postivali drugi .

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 04 kol 2009, 00:20 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13472
Lokacija: ZG
Naklonost Hrvata u RH se može dobiti samo čvrstim i odlučnim stavom i najprije poštovanjem samog sebe .
U Hrvatskoj sam odrastao i tu živim , samo uspjehom odnosno rezultatima u životu ćeš srušit barijere koje su mediji izgradili o "primitivnim i lopovskim BH Hrvatima" . Isključivo tako.

Tako se i BH Hrvati trebaju postavljati stalno . Dakle poštovat prvo sebe pa onda sve dalje i ne doživljavat sebe kao neki vječni miraz za Hrvatsku. Svoje ste/smo i previše dali i platili da bi ikom imali šta dokazivat i podnosit žrtve.

Samo ponosno i uzdignuta čela. I uvijek naglasite odakle dolazite kao i ja . Uvijek . :palacgore1

I još nešto ove priče o "najhrvatskijoj regiji" - Hercegovina naravno ... Sere mi se od toga ... Ikakav korektan odnos se ne može izgrađivati na superiornosti i popovanju ... Najhrvatskija regija ne postoji . Kao što meni ne treba ničiji atest ni potvrda za moje Hrvatstvo , ne treba ni drugome isto od mene . Okanite se tih šupljaka .

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 04 kol 2009, 10:10 
Offline

Pridružen/a: 29 lip 2009, 06:58
Postovi: 144
Lokacija: Capital
To je sva politika Hrvata u Bosni . kako dobiti naklonost Hrvatske ? Fenomenalna politika :smajl007 Strateški izuzetno promišljena nadasve mudra :hrvatinic

_________________
FK Željezničar


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 04 kol 2009, 10:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32122
since1921 je napisao/la:
To je sva politika Hrvata u Bosni . kako dobiti naklonost Hrvatske ? Fenomenalna politika :smajl007 Strateški izuzetno promišljena nadasve mudra :hrvatinic


Pa i nije nešto fenomenalna..a nije niti mudra...Ipak , HR je naša "druga mati" , otprilke mi smo njima ono prvo dijete koje je otišlo od kuće , a mlađa traže svoje.Mi se ne bunimo.Tu smo kad zagusti jedni drugima pri ruci , uvijek. :hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako zadobiti naklonost Hrvata RH?
PostPostano: 04 kol 2009, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
since1921 je napisao/la:
To je sva politika Hrvata u Bosni . kako dobiti naklonost Hrvatske ? Fenomenalna politika :smajl007 Strateški izuzetno promišljena nadasve mudra :hrvatinic


Fakat, bolje bi bilo da se Hrvati BiH izbore za naklonost aga, begova i kabadahija u šeher Sarajevu. :ujko

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Tomba17 i 391 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO