HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 18:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 09:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
ICTY prikrio zločine Delića

"Sudsko vijeće Haaškoga suda i prije presude oslobodilo je generala Armije BiH Rasima Delića zločina koje su njegove postrojbe počinile nad Hrvatima, što samo potvrđuje političku misiju i stereotip toga suda prema zbivanjima u proteklome ratu. Potvrdio je to prigodom nedavnog razgovora s predstavnicima triju udruga ratnih logoraša glavni haaški tužitelj Serge Brammertz."


http://www.vecernji.hr/newsroom/news/bi ... 2/index.do

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 09:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32143
Da nije tko očekivao da će ga osuditi na 40 g. ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 11:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 19:55
Postovi: 174
Lokacija: Herceg Bosna
Meni to nije čudno i neočekivano. Ljudi samo rade posao za koji su "plaćeni" i kako im je naređeno. Dok se Hrvati osuđuju na višegodišnje zatvorske kazne za "šamaranje zatvorenika" dotad se zapovjednik zločinačke i pompezno nazvane Armije BiH oslobađa odgovornosti za sve zločine koje su njegovi "podanici" počinili. Pmetnome dosta....... :-evotigana :-evotigana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 11:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32143
Muslimani to puno bolje odrađuju , lažni svjedoci , AID i sl. Lobiranja , kuknjava.
Tko priprema dokaze protiv Delića , svjedoke , naše službe su tu zakazale dibidus...
Da li je tko čitao "Haška priča" o Kupreškićima ? Čovjek je lijepo opisao kako su im sve pokušavali uvaliti zločin iz kuhinje AID-a.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 11:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 19:55
Postovi: 174
Lokacija: Herceg Bosna
Mar-kan je napisao/la:
Muslimani to puno bolje odrađuju , lažni svjedoci , AID i sl. Lobiranja , kuknjava.
Tko priprema dokaze protiv Delića , svjedoke , naše službe su tu zakazale dibidus...
Da li je tko čitao "Haška priča" o Kupreškićima ? Čovjek je lijepo opisao kako su im sve pokušavali uvaliti zločin iz kuhinje AID-a.


Nemaju s tim ništa naše službe nego domaći izdajnici. Jesi možda čuo nekad da je neki muslimaski čelnik svjedočio protiv njihove vojske??? Nisi a i nećeš. Oni su svi na istom političkom pravcu. Za isto vrijeme nas "uvaljuje" i protv nas svjedoči predsjednik druge države i to samo iz zavisti jer mu se nije "posrećilo" da bude prvi predsjednik. U svim normalnim državama bi mu se sudilo zbog veleizdaje. A sud ne može drugačije nego kako mu je naređeno....... :-evotigana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 11:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Mar-kan je napisao/la:
Muslimani to puno bolje odrađuju , lažni svjedoci , AID i sl. Lobiranja , kuknjava.
Tko priprema dokaze protiv Delića , svjedoke , naše službe su tu zakazale dibidus...
Da li je tko čitao "Haška priča" o Kupreškićima ? Čovjek je lijepo opisao kako su im sve pokušavali uvaliti zločin iz kuhinje AID-a.


Ma k. oni odrađuju nego je to masterplan da im se dadne neka satifiskacija. To je istovremeno podlo i prema drugima i prema njima samima najviše. Ti moroni stvarno misle, da je to sud pravde, pa se zamlaćuju s tim glupostima. A kad treba Srbiju osuditi za genocid onda ih 'ladno odjebu.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Bar se trude ovi iz naše udruge logoraša....ali šta rade naše guzonje političari?

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 12:11 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Ma nista muslimani ne odradjuju, odradjuju to za njih zapadni smradovi.

Ne igraju muslimani slucajno sve jace i jace na tu "antifasisticku" kartu, odaju dojam da su spremni na juznoslavensku uniju (citaj novu Jugoslaviju) a sto i nebi, sami nisu sposobni da vode drzavu (igdje osim u finansijsku i svaku drugu propast) i kao takvi su dobri u ocima onih koji bi se opet malo igrali Jugoslavije.

Hrvate namjeravaju opet, po starom dobrom obicaju, "dovesti u red". Mozda malo pretjerujem, ali mislim da je ta "visoka politika" ipak ona koja se jedina pita za sudbinu JI Europe.

Ovo sa Delicem me, priznajem, malo iznenadilo. Ne mislim da sam naivan covjek, mozda sam bio ali sada nisam, jasan mi je Haski sud, ali ocekivao sam da ce Delic platiti cijenu koju su propustili platiti kojekakvi "nizi" generali Armije BiH, Halilovic, Mahmuljin i ostali.

Kad ono, corak. Za zlocine nad Hrvatima nece niko platiti, sto ce ga reci, nisu se ni desili.

Na Hrvatima je da prihvate ili se odupru takvoj politici. Bojim se da Hrvati nisu dovoljno jaki da se odupru. Malo nas je al smo ***, cinjenica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5926
RajvoSa je napisao/la:
Bar se trude ovi iz naše udruge logoraša....ali šta rade naše guzonje političari?


Bilo je više prosvjednih pisama Čovića, Ljubića, audijencija kod ovih ili onih- no, ništa. Ne vidim da išta bitno mogu napraviti osim da sazovu konferencij uza tisak i obznane javno da je to politički sud za kojeg ne daju ni prebijene pare.

No, onda bi bili izbačeni iz politike jer je jedan od preduvjeta EU i SAD "suradnja s Haagom". Na kraju, ne mogu ništa.

A oept- možda bi pritisak toga profila dao rezultata. Kada bi se Hrvati u BH mogli solidarizirati ok otog i odjebati Haag, onda bi eventualno došlo do nekih rezultata.

No, osobno mislim da taj Haag mora propasti s treskom, kao vid laži jedne civlizacijske pizdarije, i da mora biti uništen do temelja. Kao npr. nacizam. Nema palijativnih mjera.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 19:55
Postovi: 174
Lokacija: Herceg Bosna
RajvoSa je napisao/la:
Bar se trude ovi iz naše udruge logoraša....ali šta rade naše guzonje političari?


Naši "guzonje političari" su toliko kompromitirani da ih više nitko ne uzima zaozbiljno. Čim usta otvore naprave neku štetu........ :roll:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5926
Ovaj Haag je jedno od test-pitanja za percepciju stvarnosti. U kojoj mjeri vjerujete u slobodnu volju, a u kojoj u determinizam ?

Po meni, zdrav razum kaže da je slobodna volja imala svoju šansu-i odigrala ju- 1991,2,..To su trenutci kad je situacija kaotična i može ispati ovako ili onako.

No, determinizam je u kronološki većem dijelu povijesti. Da li se mogla samostalna Hrvatska stvoriti 1950, 60, 70, 80,.. ? Jasno je da nije.

Rekao bih da je to kao sa željeznicom: postoje skretnice na kojima vlak može skrenuti na dva-tri različita smjera. No, kad je već skrenuo- onda ide ravnom prugom do nekog odredišta, bez slobode i šanse da promijeni smjer.

Haag je po meni područje ravne pruge.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32143
Inkvizitor je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Muslimani to puno bolje odrađuju , lažni svjedoci , AID i sl. Lobiranja , kuknjava.
Tko priprema dokaze protiv Delića , svjedoke , naše službe su tu zakazale dibidus...
Da li je tko čitao "Haška priča" o Kupreškićima ? Čovjek je lijepo opisao kako su im sve pokušavali uvaliti zločin iz kuhinje AID-a.


Ma k. oni odrađuju nego je to masterplan da im se dadne neka satifiskacija. To je istovremeno podlo i prema drugima i prema njima samima najviše. Ti moroni stvarno misle, da je to sud pravde, pa se zamlaćuju s tim glupostima. A kad treba Srbiju osuditi za genocid onda ih 'ladno odjebu.


A hvala Bogu da im netko to i servira , oni (muslimani) su tu operativci , tovarne mazge, to rade još od 92. Englezi ovdje , i sad ih imamo u gradu i sve snimaju pod krinkom neke LOT-a.
U Ahmiće je prvo došao BRITISH UN , a zapovjednik im oženio curu iz Mahale...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 12:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32143
Hroboatos je napisao/la:
Ovaj Haag je jedno od test-pitanja za percepciju stvarnosti. U kojoj mjeri vjerujete u slobodnu volju, a u kojoj u determinizam ?

Po meni, zdrav razum kaže da je slobodna volja imala svoju šansu-i odigrala ju- 1991,2,..To su trenutci kad je situacija kaotična i može ispati ovako ili onako.

No, determinizam je u kronološki većem dijelu povijesti. Da li se mogla samostalna Hrvatska stvoriti 1950, 60, 70, 80,.. ? Jasno je da nije.

Rekao bih da je to kao sa željeznicom: postoje skretnice na kojima vlak može skrenuti na dva-tri različita smjera. No, kad je već skrenuo- onda ide ravnom prugom do nekog odredišta, bez slobode i šanse da promijeni smjer.

Haag je po meni područje ravne pruge.


E , što je poenta ovog svega - nema zakona za nekog ? Zločin prolazi nekažnjeno ? Mi ispadošmo ovce ? Uzeti zakon u svoje ruke , postati kao Izraelci? Ovo me ljuti pravo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32143
Ne mogu se oteti dojmu naše pasivnosti u svemu ovome.Tko konkretno dokumentuje zločine protiv Hrvata u BiH ? Da li postoji nešto takvo , organizacija , služba ? Ako je to već urađeno , tko onda ignoriše sve to , kako zaobići te koji podapinju nam noge ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Mar-kan je napisao/la:
Ne mogu se oteti dojmu naše pasivnosti u svemu ovome.Tko konkretno dokumentuje zločine protiv Hrvata u BiH ? Da li postoji nešto takvo , organizacija , služba ? Ako je to već urađeno , tko onda ignoriše sve to , kako zaobići te koji podapinju nam noge ?


Markane, jebeš ti to sve, ako je Hag nešto odlučio, moš se jebat. Pa oni tuže Gotovinu za prekomjerno granatiranje Knina. Helou. U Ratu. Pored Vukovara. Čak ni za Sarajevo to nije bilo u optužnici. I šta onda možeš. ***.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 12:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32143
Inkvizitor je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Ne mogu se oteti dojmu naše pasivnosti u svemu ovome.Tko konkretno dokumentuje zločine protiv Hrvata u BiH ? Da li postoji nešto takvo , organizacija , služba ? Ako je to već urađeno , tko onda ignoriše sve to , kako zaobići te koji podapinju nam noge ?


Markane, jebeš ti to sve, ako je Hag nešto odlučio, moš se jebat. Pa oni tuže Gotovinu za prekomjerno granatiranje Knina. Helou. U Ratu. Pored Vukovara. Čak ni za Sarajevo to nije bilo u optužnici. I šta onda možeš. ***.


Nešto se uvijek može.Mora. Pa nećemo samo sjediti i gledati dok nas hebu ? Šta su oni sve odlučili protiv nas , pa evo im k.... svima , ostali smo , dobili HR , ali nije bilo ništa džaba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 15 svi 2009, 12:55 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Upravo tako, vezano za zlocine nad BiH Hrvatima, ne postoji sudska instanca koja se uopce zeli baviti tim zlocinima.

Haski sud je konacno rekao sve sto je imao reci po tom pitanju, BH sud je sve samo nije sud pravde, njime drmaju Srbi i Bosnjaci (vise ovi drugi) i manje vise sudije su korumpirane, ispolitizirane, uostalom sudi li se na tom drzavnom sudu ikome za zlocine nad Hrvatima? koliko ja pratim, onako povrsno, konstantno se hapse pripadnici HVO za zlocine nad Bosnjacima i vojnici Mladiceve vojske za zlocine nad Bosnjacima. Tu i tamo se suzdi nekom bosnjackom vojniku, ali za zlocine nad Srbima.

Zlocini nad Hrvatima se procesuiraju u Zenici (koja smijurija). Bosnjacki zlocinci se pustaju na slobodu jer, pazi sad, hrvatski svjedoci i zrtve iz logora nemaju valjanu ljekarsku dokumentaciju kojom MORAJU dokazati da su muceni u logorima. Ovo znam iz prve ruke, kao i to da se hrvatskim svjedocima-logorasima prijeti smrcu, dakle opet se nad njima vrsi zlocin po drugi put. Isti oni koji su ih mucili po logorima, sada im prijete preko telefona da ce ih mrak progutati ako svjedoce na ionako ispolitiziranom sudu.

Hrvatski politicari cuvaju svoju guzicu, svi su manje vise kompromitirani, jedan Dragan Covic zna da dok suti i ne talasa, imun je na progon "neutralnog" BH suda. Boli njega patka za hrvatske zrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 16 svi 2009, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32143
Gdje su sada neki haški optuženici , Srbi i Muslimani , koji su dobili mizerne kazne ili su oslobođeni? Da li je moguće da ih MZ ili tko već koristi za neke svoje planove kao protuuslugu za protekciju na haškom sudu ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ICTY prikrio zločine Delića
PostPostano: 17 svi 2009, 06:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Treba nam ovdje pravnik ili student prava. Kako se konkretno može "natjerati" javno tužiteljstvo Federacije BiH da podnese prijave protiv određenih krvnika? Ne trebaju ovdje komentari poput "kadija te tuži, kadija ti sudi" nego konkretne mjere.

Gdje je zakazalo? Imamo dokaze? Imamo li pravnike? Imamo li sredstva? Može li se kao alternativa podići privatna tužba pred nekim sudom u EU od strane oštećenih (obitelji stradalih), pa bar ih udariti po džepu ako ih ne možemo strpati u prdekanu?

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica, Tomba17 i 195 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO