HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 06:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 84754 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 3391  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
bullmastiff je napisao/la:
nije nikakva provokacija..nisam nikog pogrdnim imenom nazvao sto ste vi cinili ovdje..
samo me zanima sta je to u vase mmentalitetu pa uzdizete i velicate izumiranje jednog naroda

ja mislim da bi svi redom trebali da radimo na natelitetu ,bez obzira na vjeru ,naciju i ostale instrumente koji sluze za ispiranje mozga...

nema potrebe za banom..jedino ako ovo nije predvidjeno asmo za vas ultra nacionaliste


A čekaj malo...tko veliča mortalitet drugih naroda?

Ljudi koji pišu na ovom forumu imaju godine iskustva djelovanja na ovaj način i znaju kako funkcionira internet komunikacija sa drugim forumašima sa ostalih foruma.

Otiđi i pogledaj što se događa na drugim forumima, doduše saznat ćeš ubrzo ako se i dalje budeš bavio ovakvim načinom komunikacije...

Nas nije ni briga(možda ovako grubo zvuči, ali htio sam reći da se ne radujemo lošoj statistici bilo kod Bošnjaka ili Srba) koliko se rađa i koliko umire pripadnika drugih naroda, jer pratimo statistiku svog hrvatskog naroda i pokušavamo diverzantima(jer nikako drukčije se ne mogu nazvati zlonamjerni upadi forumaša sa drugih foruma) dokazati da nije onako kako oni tvrde, jer time se pokušava zaplašiti hrvatski narod.

Na ovom forumu se pripadnici drugih naroda nazivaju Srbima i Bošnjacima(eventualno Muslimanima zbog dugogodišnje navike), a nikako četnicima i ******.
Pa evo i ti sam govoriš "Vi bosanski katolici", kako da dopustimo onda da i dalje svjesno koristiš taj naziv, a upozoren si da se nešto takvo neće tolerirati.

Mi jesmo po regionalnoj sistematici bosanski katolici, ali smo kao narod Hrvati, a svi znamo što se želi postići sa pridjevom "bosanski" i što to danas znači.

Zar je čovjek nacionalist, ako se želi vjerski i nacionalno izdiferencirati od druga dva naroda i ne želi trpati sve u isti koš i nazivati se Bosancima?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
bullmastiff je napisao/la:
licno svi nacoinalisti su mi isti.... i sa hrvatske i bosnjacke i srpske strane..nema nikakve rezlike...al ne mozete sebe vidjeti..

neg je li neko dao predstvau nataliteta???


Pa nisi ušao u minimarket, pa da ti se nešto "daje". Najprije pozdraviš sve forumaše, uspostaviš lijep kontakt, dokažeš dobronamjernost i neće biti problema da ti postaimo ono što te zanima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Možda je mislio na katolike Poljake , Talijane , i sl. koji obitavaju u BiH...Znači , imamo i mi diverzante ! Katolici rule!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 13:59 
Offline

Pridružen/a: 28 kol 2009, 00:37
Postovi: 163
ok ,hrvati ste..vasa stvar...
sad sam upravo gledao statistiku u posavskom kantonu...ne bi da govorim nije bitno...ima na fzs.ba
kad bi rekao bilo bi da velicam mortalitet hrvata ,zato necu...

mortalitet je svugdje u bosni visok..razlike su u 20 deka..sto en predstavlja puno..


nego glupo je uzdizati neke stvari..kazete na sveucilistu u mostaru ima preko 7000 studenata..

u sarajevu sama ekonomija ima oko 7000 studenata...a cijeli univerzitet u sarajevu ..vjerovatno preko 50 000
al meni je drag oda svi napreduju..


ovdje se pravi manastir za katolicke svecenike, pregovara se o otvaranju fakulteta za teologiju(katolicku),dok kod vas kad su prije par godina dosli da obidju mezare, ubili ste nekoliko vjernika..toliko o demokratiji i vasoj ugrozenosti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 14:05 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
bullmastiff je napisao/la:
licno svi nacoinalisti su mi isti.... i sa hrvatske i bosnjacke i srpske strane..nema nikakve rezlike...al ne mozete sebe vidjeti..

neg je li neko dao predstvau nataliteta???


Evo ti OŠ u ZHŽ, de mi navedi koliki je prema ovim tvojim izvorima bio natalitet ove 4 općine?

http://www.fzs.ba/Podaci/08.pdf (str. 23)


Široki Brijeg: 3435 (osmogodišnje)
Široki Brijeg prosjek: 429

Ljubuški: 2663 (osmogodišnje)
Ljubuški prosjek: 333

Posušje: 2222 (osmogodišnje)
Posušje prosjek: 278

Grude: 1780 (osmogodišnje)
Grude prosjek: 223

Dakle da zaključimo:

2007/08 na kraju školske godine u OŠ u ZHŽ :

Ukupno djece: 10100
Prosjek: 1263

I čovječe vidiš da mi i sada raspravljamo o natalitetu Hrvata (ono za "bosanci katolici" je ureda-ti to znaš, i toliko o tome da nisi došao vrijeđati ovdje), a ne o natalitetu muslimana.

Mi se nikada nismo bavili muslimanima Živinica, Gračanice i ostalih općina s kojima Hrvati nemaju, ili imaju jako malo, doticaja. Za razliku od musliamskih nacionalista (kako ih drugačije nazvati), koji se itekako bave Zapadnom Hercegovinom u kojoj ih nema ni 0,01%, a o natalitetu Srebrenice primjerice iz istih se izvora čuje nimalo, ili jako malo polemika. Žalosno !

Ako smo se mi i bavili natalitetom muslimana to su općine u kojima muslimani i hrvati žive skupa i noramlno je da i gledamo natalitet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 14:05 
Offline

Pridružen/a: 28 kol 2009, 00:37
Postovi: 163
ja bi licno volio da je u sarajevu manje ljudi..maloprije oko 14 sati prolazim gradom ,ne mozes prnut od silinih auta.. a nije tako bilo prije 3 godine...samo se naseljavaju...da hoce Bogdo poceti naseljavati druga podrucja,a malo manje ovaj dio...ispod ilidze grad se polako prosiruje ,grade se stambeni kompleksi, i u centru ce biti isto...za dvije godine ako ovako nastavi saobracaj ce biti ko u fransuckoj... najljepse bi bilo kad bi se mostar ,travnik ,zenica, poceli nseljavati.d ase i taj dio popuni stanovnistvom..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 14:10 
Offline

Pridružen/a: 28 kol 2009, 00:37
Postovi: 163
Sarajevo

2008
natalitet /mortalitet
4605/3665



broj stanovnika
2006
Ukupno 418891
2008
Ukupno 421.289

ne smijem pomislit sta ce biti za 10 godina ako ovako nastavi..morace svi motore imati da bi se saobracaj odvijao..zato Boga molim da se vasi dijelovi pocnu naseljavati..toliko o mom provociranju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 14:11 
Offline

Pridružen/a: 28 kol 2009, 00:37
Postovi: 163
Ultras1986 je napisao/la:
bullmastiff je napisao/la:
licno svi nacoinalisti su mi isti.... i sa hrvatske i bosnjacke i srpske strane..nema nikakve rezlike...al ne mozete sebe vidjeti..

neg je li neko dao predstvau nataliteta???


Evo ti OŠ u ZHŽ, de mi navedi koliki je prema ovim tvojim izvorima bio natalitet ove 4 općine?

http://www.fzs.ba/Podaci/08.pdf (str. 23)


Široki Brijeg: 3435 (osmogodišnje)
Široki Brijeg prosjek: 429

Ljubuški: 2663 (osmogodišnje)
Ljubuški prosjek: 333

Posušje: 2222 (osmogodišnje)
Posušje prosjek: 278

Grude: 1780 (osmogodišnje)
Grude prosjek: 223

Dakle da zaključimo:

2007/08 na kraju školske godine u OŠ u ZHŽ :

Ukupno djece: 10100
Prosjek: 1263

I čovječe vidiš da mi i sada raspravljamo o natalitetu Hrvata (ono za "bosanci katolici" je ureda-ti to znaš, i toliko o tome da nisi došao vrijeđati ovdje), a ne o natalitetu muslimana.

Mi se nikada nismo bavili muslimanima Živinica, Gračanice i ostalih općina s kojima Hrvati nemaju, ili imaju jako malo, doticaja. Za razliku od musliamskih nacionalista (kako ih drugačije nazvati), koji se itekako bave Zapadnom Hercegovinom u kojoj ih nema ni 0,01%, a o natalitetu Srebrenice primjerice iz istih se izvora čuje nimalo, ili jako malo polemika. Žalosno !

Ako smo se mi i bavili natalitetom muslimana to su općine u kojima muslimani i hrvati žive skupa i noramlno je da i gledamo natalitet.



niste se bavili ,a puna vam srca kad pricate o odlivu bosnjastva...ccc
al haj niste vi nacionalisti..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 14:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68251
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
bullmastiff je napisao/la:
Sarajevo

2008
natalitet /mortalitet
4605/3665



broj stanovnika
2006
Ukupno 418891
2008
Ukupno 421.289

ne smijem pomislit sta ce biti za 10 godina ako ovako nastavi..morace svi motore imati da bi se saobracaj odvijao..zato Boga molim da se vasi dijelovi pocnu naseljavati..toliko o mom provociranju!


Naseljavat kime?! :smajl037 :wink

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
bullmastiff je napisao/la:
ok ,hrvati ste..vasa stvar...
sad sam upravo gledao statistiku u posavskom kantonu...ne bi da govorim nije bitno...ima na fzs.ba
kad bi rekao bilo bi da velicam mortalitet hrvata ,zato necu...

mortalitet je svugdje u bosni visok..razlike su u 20 deka..sto en predstavlja puno..


nego glupo je uzdizati neke stvari..kazete na sveucilistu u mostaru ima preko 7000 studenata..

u sarajevu sama ekonomija ima oko 7000 studenata...a cijeli univerzitet u sarajevu ..vjerovatno preko 50 000
al meni je drag oda svi napreduju..


ovdje se pravi manastir za katolicke svecenike, pregovara se o otvaranju fakulteta za teologiju(katolicku),dok kod vas kad su prije par godina dosli da obidju mezare, ubili ste nekoliko vjernika..toliko o demokratiji i vasoj ugrozenosti...


Nije samo naša stvar, nego je i tvoja ako se toliko zalažeš za miran suživot, onda moraš brinuti i o drugima u ovoj državi.

Zar ti nije rečeno da se u pograničnim dijelovima(većinom) veliki dio rađa u RH zbog povlastica koje daje hrvatska Vlada, prema tome ta statistika koju si našao nije valjana.

Nitko ne govori da je natalitet Hrvata Bog zna što, ali nije uopće tako crno kakvim ga predstavljaju na drugim forumima.

Mi predstavljamo broj studenata u Mostaru, jer drugi i tome uopće ne pričaju. A što nas veseli u svemu tome? Sigurno ne ukupan broj koliko povećanje broja stuenata iz godine u godinu. A pored svega zna se koliko hrvatskih studenata iz BiH ide na studij u RH.

Ekonomija u Sarajevu 7000 studenata!?Da, ukoliko se uzmu u obzir i generacije iz 95. i 96., pa na ovamo, a znamo da još ima studenata iz tog perioda. U ovaj broj ubraja i dislocirani studij iz Goražda i Zenice(što si zaboravio navesti i prema tome neopravdano veličaš broj studenata na ekonomiji, da bi minorizirao ulogu Sveučilišta u Mostaru).

Čekaj, živim i ja u Sarajevu, prema tome suludo je da mi pričaš kako je ovdje. Možda bi ti bilo bolje da obiđeš cijelu BiH i vidiš da je ona puno više od trokuta Sarajevo-Tuzla-Zenica i da upoznaš sve raznolikosti i bogatstvo svih naroda i onda promijeniš mišljenje prema kojem smo mi zasad nacionalisti.

Trebaš shvatiti da je BiH nehomogena, nego je sastavljena od tri naroda sa tri razlišite vjere, kulture i mentaliteta i prema tome nikako ne možemo biti Bosanci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 14:22 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Citat:
sad sam upravo gledao statistiku u posavskom kantonu...ne bi da govorim nije bitno...ima na fzs.ba
kad bi rekao bilo bi da velicam mortalitet hrvata ,zato necu...


OŠ u PŽ 2007/08 : (http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf)

Osmogodišnje 3076
Devetogodišnje 839

Sada, usporedi ove podatke i broj rođenih prema tim podacima ?

Citat:
nego glupo je uzdizati neke stvari..kazete na sveucilistu u mostaru ima preko 7000 studenata..


download/file.php?id=350&mode=view

Ne znam zašto je uzdizanje ako kažemo da ima 7700 studenata na Sveučilištu u Mostaru. :neznam

PS evo ti podatke za Sveučilište da imaš onako ako ti trebalo nekada:

Sveučilište Mostar upisano

2008/09 7751
2007/08 6993

Razlika +758

http://www.fzs.ba/Podaci/07.pdf

I ako si tako kozmopolitanski nastrojen zašto se ne možeš radovati primjerice tome da je u Sveučilište u BiH (Mostarsko) uloženo i još se ulaže oko 50 000 000 Eura ?

Citat:
u sarajevu sama ekonomija ima oko 7000 studenata...a cijeli univerzitet u sarajevu ..vjerovatno preko 50 000


Univerzitet Sarajevo

2008/09 30003
2007/08 33372

Smanjenje -3369

http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf

Citat:
al meni je drag oda svi napreduju..


Ako ti je drago zašto plasiraš neistinite i površne informacije na uštrb Sveučilišta ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 14:28 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Citat:
niste se bavili ,a puna vam srca kad pricate o odlivu bosnjastva...ccc
al haj niste vi nacionalisti..


Toliko o argumentiranom raspravljanju... :biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 14:32 
Offline

Pridružen/a: 28 kol 2009, 00:37
Postovi: 163
Ultras1986 je napisao/la:
Citat:
sad sam upravo gledao statistiku u posavskom kantonu...ne bi da govorim nije bitno...ima na fzs.ba
kad bi rekao bilo bi da velicam mortalitet hrvata ,zato necu...


OŠ u PŽ 2007/08 : (http://www.fzs.ba/Podaci/02.pdf)

Osmogodišnje 3076
Devetogodišnje 839

Sada, usporedi ove podatke i broj rođenih prema tim podacima ?

Citat:
nego glupo je uzdizati neke stvari..kazete na sveucilistu u mostaru ima preko 7000 studenata..


download/file.php?id=350&mode=view

Ne znam zašto je uzdizanje ako kažemo da ima 7700 studenata na Sveučilištu u Mostaru. :neznam

PS evo ti podatke za Sveučilište da imaš onako ako ti trebalo nekada:

Sveučilište Mostar upisano

2008/09 7751
2007/08 6993

Razlika +758

http://www.fzs.ba/Podaci/07.pdf

I ako si tako kozmopolitanski nastrojen zašto se ne možeš radovati primjerice tome da je u Sveučilište u BiH (Mostarsko) uloženo i još se ulaže oko 50 000 000 Eura ?

Citat:
u sarajevu sama ekonomija ima oko 7000 studenata...a cijeli univerzitet u sarajevu ..vjerovatno preko 50 000


Univerzitet Sarajevo

2008/09 30003
2007/08 33372

Smanjenje -3369

http://www.fzs.ba/Podaci/09.pdf

Citat:
al meni je drag oda svi napreduju..


Ako ti je drago zašto plasiraš neistinite i površne informacije na uštrb Sveučilišta ?


to za sveuciliste mi je drago..podstaci ce mlade svih nacionalnosti da idu dole u mostar da studiraju..dosta ih je vise u Sarajevu..prosle godine ekonomija u sarajevu primala 550 ,ove godine su primili 750 sto je puno.jer bice vise diplomiranih ,nece moja diploma puno vrijediti..i zato bi volio da se sve uradi ,da se u mostaru razvije sveuciliste i univerzitet, i sta god jos ima, da dostignete ovaj nivo studenata u sarajevu a da se u sarajevu smanji broj studenata bar za jos 10 000.....vrijdice mi diploma vise..a onda ce postojati ravnoteza...a ovako kad se sve u jednu casu naspe ,a ostale prazne, dodje do preljevanja...

et pozdrav svima i uzivajte


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 14:36 
Offline

Pridružen/a: 28 kol 2009, 00:37
Postovi: 163
opet ponavljam..sad gledam da se broj studenata u sarajevu smanjuje..to mi je poprilicno drago ,jer sto ih je manje npr na ekonomiji...to cu ja imati vise sanse za zaposlenje sa svojom diplomom ekonomije, a daj Boze da se ovakav trend nastavi , i da dodje do ravnoteze..to bi super bilo..ovako svi sa strane zauzmu pozicije, i onda mi koji smo rodjeni ovdje ,ne mozemo prstom maknuti....a sto manje diplmiranih ekonomista bude meni kao pojedincu veca sansa za posao..

et jednostavno..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 14:37 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Da,puno je Sveučilište Sarajlija... :biceovodobro :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 14:39 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
bullmastiff je napisao/la:
opet ponavljam..sad gledam da se broj studenata u sarajevu smanjuje..to mi je poprilicno drago ,jer sto ih je manje npr na ekonomiji...to cu ja imati vise sanse za zaposlenje sa svojom diplomom ekonomije, a daj Boze da se ovakav trend nastavi , i da dodje do ravnoteze..to bi super bilo..ovako svi sa strane zauzmu pozicije, i onda mi koji smo rodjeni ovdje ,ne mozemo prstom maknuti....a sto manje diplmiranih ekonomista bude meni kao pojedincu veca sansa za posao..

et jednostavno..


Aje bilo bi i meni drago da nađeš posao, možda bi manje vremena provodio pišući gluposti po forumu ... :ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 15:00 
Offline

Pridružen/a: 28 kol 2009, 00:37
Postovi: 163
a gluposti se ovdje nacitah kolko hoces...
ko i na drugim forumima..ja sam inace aktivan samo na temama o oeknomiji..a o historiji,politici i drugim temama gdje iskazuju nacionalizam...nema me nikako..

sto se tice gluposti ,dobrih sam se nacitao svukuda..a i ovdje podosta

a inace radim vec nesto... ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 15:15 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
bullmastiff je napisao/la:
a gluposti se ovdje nacitah kolko hoces...
ko i na drugim forumima..ja sam inace aktivan samo na temama o oeknomiji..a o historiji,politici i drugim temama gdje iskazuju nacionalizam...nema me nikako..

sto se tice gluposti ,dobrih sam se nacitao svukuda..a i ovdje podosta

a inace radim vec nesto... ;)


PA BOLAN KAKAV SAM JA KONKRETNO NACIONALIZAM U OVIM SVOJIM ODGOVORIMA TEBI ISPOLJIO ? :sega

Evo da ne ispadne da ja tvoje podatke ignoriram kao ti moje (nama Hrvatima zanimljive općine, u kojima niti osporavam niti me briga za muslimane) :
Jajce:211

Citat:
Bosnjaci 120
Hrvati 85
Albanci 1
Romi 1
Nepoznato 4


Župa Podmilačje kršteno 2008 : 50 (ostaje u Jajcu i Podmilačju)
http://glasjajca.com/najnovije/podmilac ... sni-2.html
Župa Jajce kršteno 2008 : 68
Ukupno Jajce 118

Citat:
Stolac:84

Bosnjaci 43
Hrvati 41


2008 kršteni u Župi Aladinići 37
2008 kršteni u Župi Stolac 33
U župi još postoje župa Prenj oko 500 vjernika (min. 5 krštenih) i župa Rotimlja oko 800 vjernika (min. 8 krštenih)
http://www.cbismo.com/index.php?mod=vijest&vijest=363
http://www.cbismo.com/index.php?mod=vijest&vijest=364
Ukupno Stolac (fali bar 13 ali ih nećemo ubrajati): 70

Citat:
Neum 2:

Bosnjaci 2


OŠ Neum ima 480 djece, a prema ovim podacima nema nijednog Hrvata… SMJEŠNO…
Prosjek djece u OŠ Neum : 60


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 15:31 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Dajte banirajte ovog debila , a gluposti ko ove o "bosanskim katolicima" nek prodaje svojoj multikulti raji u Sarajevu ...

I meni osobno najdraža - "ma svi ste vi nacionalisti isti" s koje god ste strane ...

Joj daj ne seri . Parafrazirat ću ga : Svi ste vi LICEMJERI isti s koje god strane ... :rigam


Nego najbolje da se svi najedemo pite i baklave , zagrlimo , zapjevamo neku od Brege i Tife , a potom odgledamo Nadrealiste , pustimo suzu i fino se izgrlimo ionako smo svi Bosanci i raja ... Tko je za ? :rigam

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
bullmastiff je napisao/la:
nisam bas tako mislio..ali vi bosanski katolici ................


Haj dobro, nisi znao, ovo ti se jednom omaklo. Nemoj drugi put. :biceovodobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
bullmastiff je napisao/la:
smao se vi tjesite prijeatejli dragi...


pogledajt malo ove podatke...to ad iz BiH odlaze, odlaze svi koji hoce bolji zivot...bez obzira na vjeru naciju..
evo vam demografska slika BiH za 2008-u godinu..pa vidite sto hrvati napredujemo


http://www.studio-din.com/modules.php?n ... pic&t=8089

ja bi licno volio da kod sviju postoji velika stopa nataliteta..ali nije tako nazalost...

nego mnogi ovdje bumerang bacaju, a zna se kakav je efekat toga..


ako mediji plasiraju da npr. bosnjaci izumiru ...mislite da je to tek tako ???

umjesto da se brinemo kako da poboljsamo uslove zivota i odnose sa sunarodnjacima...mi gledamo ad sto vise drugih nacija u BiH izumre, kako bismo bili "vecina"....bacate bumerang vecina vas...


evo vam malo istine..al ne morate pogledati :)



zivorodjeni u Federaciji po opcinama i naciji za 2008 godinu.


Vares 80:

Bosnjaci 71
Hrvati 7
Srbi 1
Nepoznato 1


Busovaca 228:

Bosnjaci 153
Hrvati 71
Srbi 3
Romi 1


Gornji Vakuf:189

Bosnjaci 143
Hrvati 46


Kiseljak 179:

Hrvati 90
Bosnjaci 82
Srbi 2
Romi 3
Albanci 1
Nepoznato 1


Novi Travnik:276

Bosnjaci 196
Hrvati 79
Srbi 1

Vise od 2/3 zivorodjenih Bosnjaci, kao i u Busovaci.


Vitez:255

Bosnjaci 133
Hrvati 113
Srbi 1
Romi 8


Jajce:211

Bosnjaci 120
Hrvati 85
Albanci 1
Romi 1
Nepoznato 4


Mostarski kanton: 1916

Bosnjaci 938
Hrvati 942
Srbi 13
Crnogorci 2
Talijani 1
Poljaci 1
Romi 2
Rumuni 1
Nisu se izjasnili 7
Nepoznato 9


Capljina :163

Bosnjaci 49
Hrvati 112
Srbi 1
Rumuni 1


Jablanica 100:

Bosnjaci 96
Hrvati 4


Konjic :262

Bosnjaci 251
Hrvati 8
Romi 2
Nisu se izjasnili 1


Neum 2:

Bosnjaci 2

( Hrvati nisu usli u FZS iz ove opcine )


Mostar:1052

Bosnjaci 462
Hrvati 560
Srbi 12
Poljaci 1
Nisu se izjasnili 6
Nepoznato 9

( Masovan dolazak/naseljavanje Mostara od strane bosanskih Hrvata cini ih da budu po natalitetu ipak ispred Bosnjaka. Sad za sad )


Stolac:84

Bosnjaci 43
Hrvati 41


Ljubuski :201

Bosnjaci 3
Hrvati 198


Zavidovici 414:

Bosnjaci 402
Hrvati 5
Romi 7


Bugojno 313:

Bosnjaci 282
Hrvati 29
Srbi 1
Ukrajinci 1

Bosnjaci cine preko 90% zivorodjenih.


Kresevo 39:

Bosnjaci 12
Hrvati 27


30% zivorodjenih su Bosnjaci u Kresevu. Tamo i gdje smo manjina u stanovnistvu, imamo veci broj zivorodjenih procentualno nego sto cinimo.


Glamoc 33:

Bosnjaci 11
Srbi 13
Hrvati 8
Rusini 1


Bosanski Petrovac 38:

Bosnjaci 28
Srbi 10


Oko 75 % zivorodjenih cine Bosnjaci u petrovackoj opcini, dok oko 80 % umrlih cine bosanski Srbi.


Tuzla: od ukupno 1097
Bosnjaci: 988
Hrvati: 70 (otac Hrvat 48, Srbin 2, Bosnjak 15)
Srbi: 13 (otac Srbin 5, Hrvat 2, Bosnjak 4)


Kalesija: 387

Bosnjaci: 384
Hrvati: 1
Nisu se nacionalno izjasnili: 1
Bosanac: 1


Gracanica: 558

Bosnjaci: 554
Hrvati: 1
Albanci: 1
Romi: 1
Rumuni: 1


Teocak: 54

Bosnjaci 54


Sapna: 116

Bosnjaci: 116


Doboj Istok: 122

Bosnjaci: 122


Celic: 96

Bosnjaci: 94
Hrvati: 1
Bosanci: 1


Zivinice: 682

Bosnjaci:675
Hrvati: 4
Srbi: 1
Romi: 1
Bosanci: 1


Srebrenik: 473

Bosnjaci: 464
Hrvati: 6


Travnik: 588

Bosnjaci 485
Hrvati 92
Srbi 8
Romi 2
Ostali 1


Fojnica:112

Bosnjaci 81
Hrvati 29
Albanci 1
Srbi 1


kako uvijek zaobilaznim putem ovi jackovi podaci, ne čak podaci, nego njegove rečenice dospiju ovamo :zubati

previše bi bilo baviti se svime što ovdje stoji, kolege su nešto već i odgovorili.

fokusirat ću se samo na jedno mjesto...žepče.

Zepce

Bosnjaci 190/78 ( 112 )
Hrvati 127/124 ( + 3 )
Srbi 6/6 ( 0 )

u SAD-u nema čžšćđ tipkovnice, pa me ispričajte na pomanjkanju ispravnih znakova.

žepče danas broji oko 16.000 hrvata i, bit ću darežljiv, 12.000 bošnjaka. 190 rođenih na 12.000 znači je repsektabilnih 15.8 promila na 1000 stanovnika, što ide u red najviših u BIH. s obzirom da bošnjaka nema 12.000, ta brojka je i veća. po FZS-u, broj rođenih hrvata je 127 na 16.000 stanovnika ili 7.9 promila na 1000 stanovnika. neki će reći ništa čudno, ima takvih slučajeva u europi. međutim, ako znamo da žepče ima uvjerljivo najveći natalitet među hrvatima u srednjoj bosni, da su prije rata imali najveći natalitet među hrvatima uopće (neračunajući kosovo) i da dan danas ne gube korak za 3 natalitetom najjače hrvatske općine (posušje, čitluk, široki brijeg), što se da vidjeti po broju krštenih, broju osnovnoškolaca hrvatske nacionalnosti, njihovom udjelu u ukupnom broju hrvata u žepču itd. dođe se do brojke od minimum 190 rođenih hrvata u žepču i to po solidnoj stopi nataliteta od 12 promila. kad bi išli prema nekoj realnijoj stopi od 14 promila (kolika je po mojoj procjeni), onda je to oko 220 rođenih hrvata svake godine u žepču. brojku svakako treba tražiti između ta dva broja (190 i 220). sad dolazimo do toga da, ili FZS daje lažne podatke (što mu ne bi bilo prvi put, usora je odavno najbolji primjer, a i cijela srednja bosna je vrlo sumnjiva), pa dodaje bošnjacima i uzima od hrvata u propagandne svrhe naravno, ili pak negdje nedostaje brojka od 100-tinjak rođenih hrvata (hrvatska, neke druge općine itd.). meni je najbliže tome da ima i jednog i drugog. vjerovati da bošnjaci baš u žepču imaju najbolji natalitet mi je previše nategnuto, a po ovome ispada uvjerljivo najviši, pa će biti da se, kao i svake godine, među "bošnjacima" kriju dijelom hrvati. kandidati su pored žepča: vitez, busovača, novi travnik, kiseljak. nažalost, odavno je poznata stvar da hrvata praktički ni nema u FZS-u, izuzev par marijonetica, a da im je to glavna propagandna mašinerija u ovom što je autor teme nazvao multietničko-demografska politika bošnjaka. zanimljivo kako ne vode evidenciju o međudržavnim migracijama i da baš nitko ne zna koliko ljudi iseli iz zemlje, pa onda nalazimo informacije da je u samo 2007. godini 12.000 bošnjaka otišlo za sloveniju (statistički zavod slovenije)?!


Mostar:1052

Bosnjaci 462
Hrvati 560
Srbi 12
Poljaci 1
Nisu se izjasnili 6
Nepoznato 9

( Masovan dolazak/naseljavanje Mostara od strane bosanskih Hrvata cini ih da budu po natalitetu ipak ispred Bosnjaka. Sad za sad )

hrvati u mostaru nisu sad zasad ispred bošnjaka po natalitetu, nego je frapantno kako ta prednost raste iz godine u godinu, čak i po FZS-u, iako je stvarna brojka i dosta veća, svakako ne manja od 650 na godišnjoj razini.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 17:41 
Offline

Pridružen/a: 28 kol 2009, 00:37
Postovi: 163
PCM je napisao/la:
Dajte banirajte ovog debila , a gluposti ko ove o "bosanskim katolicima" nek prodaje svojoj multikulti raji u Sarajevu ...

I meni osobno najdraža - "ma svi ste vi nacionalisti isti" s koje god ste strane ...

Joj daj ne seri . Parafrazirat ću ga : Svi ste vi LICEMJERI isti s koje god strane ... :rigam


Nego najbolje da se svi najedemo pite i baklave , zagrlimo , zapjevamo neku od Brege i Tife , a potom odgledamo Nadrealiste , pustimo suzu i fino se izgrlimo ionako smo svi Bosanci i raja ... Tko je za ? :rigam


ovo zadnje ti je najbolje..samo umjesto baklave Havane :zubati


ja bi licno najvise volio, da se ne dijelimo po tim nacionalnim osnovama...al ko voli nek izvoli..meni su uvijek svi bili isti ,i mirza ,i marijana, jelena, vedran,selma...samo gledam kakav je ko..
a znam i ovdje dosta muslimana, koji mi se pet para ne svidjaju, samo zbog ponasanja ko da je njihova religija najbolja, i slicnih gluposti..

et bar sam realan...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
bullmastiff je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Dajte banirajte ovog debila , a gluposti ko ove o "bosanskim katolicima" nek prodaje svojoj multikulti raji u Sarajevu ...

I meni osobno najdraža - "ma svi ste vi nacionalisti isti" s koje god ste strane ...

Joj daj ne seri . Parafrazirat ću ga : Svi ste vi LICEMJERI isti s koje god strane ... :rigam


Nego najbolje da se svi najedemo pite i baklave , zagrlimo , zapjevamo neku od Brege i Tife , a potom odgledamo Nadrealiste , pustimo suzu i fino se izgrlimo ionako smo svi Bosanci i raja ... Tko je za ? :rigam


ovo zadnje ti je najbolje..samo umjesto baklave Havane :zubati


ja bi licno najvise volio, da se ne dijelimo po tim nacionalnim osnovama...al ko voli nek izvoli..meni su uvijek svi bili isti ,i mirza ,i marijana, jelena, vedran,selma...samo gledam kakav je ko..
a znam i ovdje dosta muslimana, koji mi se pet para ne svidjaju, samo zbog ponasanja ko da je njihova religija najbolja, i slicnih gluposti..

et bar sam realan...


nisi ti ništa drukčiji od drugih, nego si nacionalist kao i oni, samo bosanski, a nekad davno vjerojatno i jugoslavenski. to je ta sorta.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 17:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 13:09
Postovi: 381
U BiH postoje cetri vrste nacionalista. Prve tri vrste se mogu staviti u jednu grupu, to su hrvatski, srpski i bosnjacki koji zele nacionalnu podjelu, ali ne negiraju tudje. Cetvrta vrsta su bosanski nacionalisti koji negiraju tudje, pa zbog tog ne vide razlog za podjelu(nije bitno koje smo vjere svi smo mi Bosanci)....ti zadnji su mi najmrzi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2009. Krah multietnićarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 28 kol 2009, 17:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
ero je napisao/la:
U BiH postoje cetri vrste nacionalista. Prve tri vrste se mogu staviti u jednu grupu, to su hrvatski, srpski i bosnjacki koji zele nacionalnu podjelu, ali ne negiraju tudje. Cetvrta vrsta su bosanski nacionalisti koji negiraju tudje, pa zbog tog ne vide razlog za podjelu(nije bitno koje smo vjere svi smo mi Bosanci)....ti zadnji su mi najmrzi


Da i ne možeš im objasniti, da njihov nacionalizam u naravi, nije ništa drukčiji od ova ostala tri.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 84754 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 3391  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 386 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO