HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 17:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 930 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Sljedeća

Srbi, Hrvati, (tzv.) Bošnjaci i (tzv.) Crnogorci govore...
jednim jezikom 36%  36%  [ 27 ]
dvama jezicima 32%  32%  [ 24 ]
trima jezicima 5%  5%  [ 4 ]
četirima jezicima 26%  26%  [ 19 ]
Ukupno glasova : 74
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Vii je napisao/la:
Mirv, kako pametno zboriš. :palacgore2


Hvala, brate. Nemoj ni trenutka pomisliti da ja to pišem zbog Srba. Pa to bi bilo čisto uludo bačeno vrijeme. Ja sve ovo radim da upoznam zainteresirane Hrvate s ovom problematikom i nekim činjenicama tako da znaju kako stvari stoje i da se mogu uspješno suprotstaviti sitnim opsjenama ovih srboidnih lažljivaca. Svaki prosvijetljeni Hrvat vrijedan je kao suho zlato i time je ovaj moj trud dobio smisao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
mirv je napisao/la:
Znam da ti je šok saznati onako nešto ali nisam ja u tome sudjelovao, ja sam ti samo rekao kako stvari stoje. Ako ti smeta kajkavizam "narečje" u srpskom ili klasična hrvatska izmišljena riječ "jezikoslovac" obrati se Vuku Karadžiću, napravi sotonističku seansu pa kad ga dozoveš taslači mu kevu.

Nevjerovatno, još jedared :D

Po našem gospodinu Mirvu, sve složenice na ovom svetu, uključujući i one u srpskom jeziku, proizvod su hrvatskoga jezičkoga genija :sega
Vjerovatno je taj genij osmislio i riječ "pravoslavlje" :D



Daklem, valjanje po podu :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
teranova je napisao/la:
Plačem. =))


Nitko ne voli plačipićke, ridaj negdje drugdje da mi temu ne zahvati vlaga.

Ajde de, deder... nononono..rš više... no nooo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Vii je napisao/la:

Nejasno objašnjenje. Čije kape? Čijega zanimanja? :biceovodobro

Znamenja a ne zanimanja :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
mirv je napisao/la:
teranova je napisao/la:
Plačem. =))


Nitko ne voli plačipićke, ridaj negdje drugdje da mi temu ne zahvati vlaga.

Ajde de, deder... nononono..rš više... no nooo...


Tebe su izgleda dosta tukli po glavi?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Agathonikos je napisao/la:
mirv je napisao/la:
Znam da ti je šok saznati onako nešto ali nisam ja u tome sudjelovao, ja sam ti samo rekao kako stvari stoje. Ako ti smeta kajkavizam "narečje" u srpskom ili klasična hrvatska izmišljena riječ "jezikoslovac" obrati se Vuku Karadžiću, napravi sotonističku seansu pa kad ga dozoveš taslači mu kevu.

Nevjerovatno, još jedared :D

Po našem gospodinu Mirvu, sve složenice na ovom svetu, uključujući i one u srpskom jeziku, proizvod su hrvatskoga jezičkoga genija :sega
Vjerovatno je taj genij osmislio i riječ "pravoslavlje" :D



Daklem, valjanje po podu :D


Kakve složenice u srpskom kada vi ne tvorite nove riječi, to je vama glupost, kretenarija, smešno, je li? Osim toga, za sve ove koje sam naveo ili se znaju konkretni ljudi, hrvatski jezikoslovci, koji su ih stvorili ili sam ih izvadio iz određenih povezanih rasprava s interneta koje su napravili doktori znanosti tako da ako ja griješim griješe prvenstveno oni.

A glede same riječi pravoslavlje, to je zaista srpski izum da bi se opravdala sramotna šizma. Ispravno je reći krivoslavlje ali vi ionako niste niti to nego svetosavci. Rastko Nemanjić je vaš Bog, svetac i švaler a Hristos nekakav prokleti Jevrejin koji ionako samo zna da krade pa je tako ukrao i srpsku veru i to proglasio svojim, najvjerojatnije jer je mnogo iskompleksovan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
teranova je napisao/la:
mirv je napisao/la:

Nitko ne voli plačipićke, ridaj negdje drugdje da mi temu ne zahvati vlaga.

Ajde de, deder... nononono..rš više... no nooo...


Tebe su izgleda dosta tukli po glavi?


Ženska glavo, ti bi mogla ponekad malo i da ćutiš dok ovde ljudi diskutuju. Daj bre odjezdi u kujnu da postaviš kafu da bar od tebe ima neke vajde i nemoj mnogo da smaraš, nije mnogo ženstveno ni lepo mada si ti već mnogo svikla na ote stvari a nema ništa grđe od muškobanjačkog smora...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
mirv je napisao/la:
Vii je napisao/la:
Mirv, kako pametno zboriš. :palacgore2


Hvala, brate. Nemoj ni trenutka pomisliti da ja to pišem zbog Srba. Pa to bi bilo čisto uludo bačeno vrijeme. Ja sve ovo radim da upoznam zainteresirane Hrvate s ovom problematikom i nekim činjenicama tako da znaju kako stvari stoje i da se mogu uspješno suprotstaviti sitnim opsjenama ovih srboidnih lažljivaca. Svaki prosvijetljeni Hrvat vrijedan je kao suho zlato i time je ovaj moj trud dobio smisao.

Brate, ja sam sestra. Upravo tako. Svo vrijeme potrošeno na Srbe, jeste gubljenje. Mogu li ja tebe kandidirati za Nobelovu nagradu za književnost? Moram priznati da si jako pametna osoba. :klanjam :klanjam :klanjam :klanjam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
mirv je napisao/la:
teranova je napisao/la:

Tebe su izgleda dosta tukli po glavi?


Ženska glavo, ti bi mogla ponekad malo i da ćutiš dok ovde ljudi diskutuju. Daj bre odjezdi u kujnu da postaviš kafu da bar od tebe ima neke vajde i nemoj mnogo da smaraš, nije mnogo ženstveno ni lepo mada si ti već mnogo svikla na ote stvari a nema ništa grđe od muškobanjačkog smora...


Ti si zato ženstven za oboje, jezikoslovčiću daleki, pometeni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
mirv je napisao/la:

Kakve složenice u srpskom kada vi ne tvorite nove riječi, to je vama glupost, kretenarija, smešno, je li?

Nevjerovatno, još jednom.
Kakve veze imaju vaša svakodnevna izmišljanja novih riječi ( :D ) sa složenicama o kojima govorimo, kad su složenice sastavni dio svakog jezika, tako i srpskog :D


Nije vama dobro, gospodine Mirv. Spičite jedan osladak, zbog šećera, zna pasti :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Vii je napisao/la:
mirv je napisao/la:

Hvala, brate. Nemoj ni trenutka pomisliti da ja to pišem zbog Srba. Pa to bi bilo čisto uludo bačeno vrijeme. Ja sve ovo radim da upoznam zainteresirane Hrvate s ovom problematikom i nekim činjenicama tako da znaju kako stvari stoje i da se mogu uspješno suprotstaviti sitnim opsjenama ovih srboidnih lažljivaca. Svaki prosvijetljeni Hrvat vrijedan je kao suho zlato i time je ovaj moj trud dobio smisao.

Brate, ja sam sestra. Upravo tako. Svo vrijeme potrošeno na Srbe, jeste gubljenje. Mogu li ja tebe kandidirati za Nobelovu nagradu za književnost? Moram priznati da si jako pametna osoba. :klanjam :klanjam :klanjam :klanjam


Ispričavam se, sestro. Nije bilo namjere.

Nobel mi ne treba, iako zahvaljujem na nominaciji. Oni za mir, ekonomiju i književnost su politikanski izumi da se određeni malo uvuku u dupe odvratnim političarima te podobnim širiteljima kako kretenskih književnih nedjela tako i gospodarskih katastrofa a jednoj od njih upravo svjedočimo. Ove godine naš odličnik Mile Prpa je nominiran za Nobelovu nagradu iz književnosti ali je ne će dobiti jer je domoljub, piše normalne stvari i lijepu poeziju domoljubnog usmjerenja a usto je i vrstan slikar i kao takav posve nepodoban. Ipak, ljudski je navijati za naše dok utakmica traje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
Brate, ti si primjer pravoga i pametnoga Hrvata.
Mnogi bi se trebali ugledati na tebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
"Ne će"?

Jbt, sve akademici JAZU.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
teranova je napisao/la:
mirv je napisao/la:

Ženska glavo, ti bi mogla ponekad malo i da ćutiš dok ovde ljudi diskutuju. Daj bre odjezdi u kujnu da postaviš kafu da bar od tebe ima neke vajde i nemoj mnogo da smaraš, nije mnogo ženstveno ni lepo mada si ti već mnogo svikla na ote stvari a nema ništa grđe od muškobanjačkog smora...


Ti si zato ženstven za oboje, jezikoslovčiću daleki, pometeni.


Tvoje spolne frustracije nisu za ovaj podforum. Ovdje smo da raspravljamo o tome kako je Vuk Karadžić uzeo kajkavca Ivana Belostenca kao izvor za svoj Rečnik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Agathonikos je napisao/la:
mirv je napisao/la:

Kakve složenice u srpskom kada vi ne tvorite nove riječi, to je vama glupost, kretenarija, smešno, je li?

Nevjerovatno, još jednom.
Kakve veze imaju vaša svakodnevna izmišljanja novih riječi ( :D ) sa složenicama o kojima govorimo, kad su složenice sastavni dio svakog jezika, tako i srpskog :D


Nije vama dobro, gospodine Mirv. Spičite jedan osladak, zbog šećera, zna pasti :D


Koje su to složenice u srpskom, tko ih je stvorio i kada?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
Tera, ne uništavaj temu, nego ranije na spavanac, treba krave pomuz"ti ujutro. :biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
mirv je napisao/la:

Tvoje spolne frustracije nisu za ovaj podforum. Ovdje smo da raspravljamo o tome kako je Vuk Karadžić uzeo kajkavca Ivana Belostenca kao izvor za svoj Rečnik.

A dotični Belostenac mora da je za svoj izvor uzeo vas, gospodine Mirv :D

Pače, ko je taj Belostenac ili Belostenec, zvuči totalno anonimno :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
mirv je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
Nevjerovatno, još jednom.
Kakve veze imaju vaša svakodnevna izmišljanja novih riječi ( :D ) sa složenicama o kojima govorimo, kad su složenice sastavni dio svakog jezika, tako i srpskog :D


Nije vama dobro, gospodine Mirv. Spičite jedan osladak, zbog šećera, zna pasti :D


Koje su to složenice u srpskom, tko ih je stvorio i kada?



Idi davi svoju ženu ako je imaš. Udav prugasti ti nije ravan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Agathonikos je napisao/la:
mirv je napisao/la:

Tvoje spolne frustracije nisu za ovaj podforum. Ovdje smo da raspravljamo o tome kako je Vuk Karadžić uzeo kajkavca Ivana Belostenca kao izvor za svoj Rečnik.

A dotični Belostenac mora da je za svoj izvor uzeo vas, gospodine Mirv :D

Pače, ko je taj Belostenac ili Belostenec, zvuči totalno anonimno :D


Potražite na internetu, gospodine, upišite u google Ivan Belostenec. Nije se čovječanstvo trudilo zadnjih 6 000 godina da izmisli sve ovo što nas okružuje pa da dan danas živimo u mraku i neznanju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
mirv je napisao/la:

Koje su to složenice u srpskom, tko ih je stvorio i kada?

Čuj koje, ko ih je stvorio i kad :sega

Gospodine Mirv, srpski jezik nije nastao i mijenjao se tako što neko sjedne, izmisli riječ i ako riječ bude prihvatljiva, dobije lovu za to :D

Ko zna ko i kad je izmislio sve te riječi. Otkud znam ko je izmislio koju riječ ili je doslovno preveo sa stranog jezika. I riječ "pravoslavlje" je tako nastala, kao prevod grčke riječi koja znači "pravovjerje" (orthodoxia) ali eto, mi je prevodimo kao "pravoslavlje" :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 23:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
Mirv, ti si novi hrvatski prosvjetitelj. Prosvijetli naše nesvjesne Hrvate koji tonu iz dana u dan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
teranova je napisao/la:
mirv je napisao/la:

Koje su to složenice u srpskom, tko ih je stvorio i kada?



Idi davi svoju ženu ako je imaš. Udav prugasti ti nije ravan.


Došla si na hrvatski forum da bi širila dosadu i ubijala svaku raspravu koja ti se ne sviđa jer ti ruši zablude o nacionalnom identitetu ali i jer si i sama dosadna i nezanimljiva. Da sam ja moderator i ti i tebi slični bi bili takvom brzinom izbačeni da bi se nekako na tvom bivšem profilu stvorio digitalni otisak moje podplate kojom sam ti dao vritnjak odavde. Ili konstruktivno sudjeluj u raspravi ili mrš u ***. Što bi ti, SAO podforum ovdje da se sama igraš u svojoj digitalnoj Srbiji? Ja bi ti čak to i omogućio, da vidiš moju široku slovensku dušu a i da se malo narod nasmije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 23:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
mirv je napisao/la:
teranova je napisao/la:


Idi davi svoju ženu ako je imaš. Udav prugasti ti nije ravan.


Došla si na hrvatski forum da bi širila dosadu i ubijala svaku raspravu koja ti se ne sviđa jer ti ruši zablude o nacionalnom identitetu ali i jer si i sama dosadna i nezanimljiva. Da sam ja moderator i ti i tebi slični bi bili takvom brzinom izbačeni da bi se nekako na tvom bivšem profilu stvorio digitalni otisak moje podplate kojom sam ti dao vritnjak odavde. Ili konstruktivno sudjeluj u raspravi ili mrš u ***. Što bi ti, SAO podforum ovdje da se sama igraš u svojoj digitalnoj Srbiji? Ja bi ti čak to i omogućio, da vidiš moju široku slovensku dušu a i da se malo narod nasmije.


Ali nisi. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
mirv je napisao/la:
Potražite na internetu, gospodine, upišite u google Ivan Belostenec. Nije se čovječanstvo trudilo zadnjih 6 000 godina da izmisli sve ovo što nas okružuje pa da dan danas živimo u mraku i neznanju.


Ma nebitno gospodine Mirv :D
Lik mi je interesantan samo po tome što prvi put sad za njega čujem i da ga vi niste pomenuli, pomislio bih da se radi o nekom stonoteniseru, to Ivan Belostenec mi tako zvuči :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Južnoslavenski jezici
PostPostano: 21 ožu 2012, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
mirv je napisao/la:
teranova je napisao/la:


Idi davi svoju ženu ako je imaš. Udav prugasti ti nije ravan.


Došla si na hrvatski forum da bi širila dosadu i ubijala svaku raspravu koja ti se ne sviđa jer ti ruši zablude o nacionalnom identitetu ali i jer si i sama dosadna i nezanimljiva. Da sam ja moderator i ti i tebi slični bi bili takvom brzinom izbačeni da bi se nekako na tvom bivšem profilu stvorio digitalni otisak moje podplate kojom sam ti dao vritnjak odavde. Ili konstruktivno sudjeluj u raspravi ili mrš u ***. Što bi ti, SAO podforum ovdje da se sama igraš u svojoj digitalnoj Srbiji? Ja bi ti čak to i omogućio, da vidiš moju široku slovensku dušu a i da se malo narod nasmije.

:klanjam :palacgore2 :smajl007
Ovo se zove Hrvatom.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 930 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 32 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO