HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:38.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 11:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37
Postovi: 954
Lokacija: AID Headquarters
Otvaram temu s namjerom da saznam vise sto BH.Hrvati misle o puku istocne Bosne. Kakva su vam iskustva s tim ljudima? Imate li uopce takvijeh? Sklon sam misljenju da su BH. Hrvati potpuno ravnodusni, jer vjerujem da su rijetko ili nikada dosli u dialoski ili bilo koji drugi dodir s ljudima iz tog kraja.


Misljenja sam da mnogi Hrvati u Hrvatskoj imaju ambivalentan pogled na te ljude. Simpatiziraju ih, sto zbog povijesnog stradanja tih ljudi, sto zbog izrazenog ustastva i hrvatofilstva.


Da li bi rekli, da se ti Bosnjaci razlikuju od sarajevsko-srednjobosanskih? Smatrate li im umjerenijim, manje mrskim?

Ipak je to tradicionalno ustaski kraj, cega se mnogi Podrinjci ne srame jer nemaju razloga za to. Jedino su im Hrvati pruzili ruku spasa i prijateljstva i to u najtezem vremenu, vremenu cetnickog zla i haranja. Mnogo ih je vec 1991. godine otislo u Hrvatsku da se bore protiv cetnika. Dakle, Hrvatska i Hrvati medu tim ljudima ima izuzetno dobru reputaciju.



Molim forumske Srbe da nas postede cetnickih uskocica. :kava

_________________
Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 11:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
Melcher je napisao/la:
Ipak je to tradicionalno ustaski kraj, cega se mnogi Podrinjci ne srame jer nemaju razloga za to. Jedino su im Hrvati pruzili ruku spasa i prijateljstva i to u najtezem vremenu, vremenu cetnickog zla i haranja.


Džaba sve. Gačani su npr. bili ustaški kraj, pružili smo im ruku spasa i prijateljstva 1992. kad im je bilo najteže. Opet su ratovali protiv nas 1993., jedva dočekali. :kava

U Bosni također, ove iz istočne Bosne je ABiH koristila za napad na Hrvate u srednjoj Bosni.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37
Postovi: 954
Lokacija: AID Headquarters
Naša Kvačica je napisao/la:
Melcher je napisao/la:
Ipak je to tradicionalno ustaski kraj, cega se mnogi Podrinjci ne srame jer nemaju razloga za to. Jedino su im Hrvati pruzili ruku spasa i prijateljstva i to u najtezem vremenu, vremenu cetnickog zla i haranja.


Džaba sve. Gačani su npr. bili ustaški kraj, pružili smo im ruku spasa i prijateljstva 1992. kad im je bilo najteže. Opet su ratovali protiv nas 1993., jedva dočekali. :kava

U Bosni također, ove iz istočne Bosne je ABiH koristila za napad na Hrvate u srednjoj Bosni.




Vjeruj mi, da nijednog iz svog blizeg rodbinskog i prijateljskog kruga ne poznajem a da je ratovao protiv Hrvata u srednjoj Bosni.

_________________
Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 12:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
Melcher je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Džaba sve. Gačani su npr. bili ustaški kraj, pružili smo im ruku spasa i prijateljstva 1992. kad im je bilo najteže. Opet su ratovali protiv nas 1993., jedva dočekali. :kava

U Bosni također, ove iz istočne Bosne je ABiH koristila za napad na Hrvate u srednjoj Bosni.




Vjeruj mi, da nijednog iz svog blizeg rodbinskog i prijateljskog kruga ne poznajem a da je ratovao protiv Hrvata u srednjoj Bosni.


Zašto bih ti vjerovao? Tako su mi se i Gačani kleli u šahovnicu i ustaštvo. Pričali o kuli Fazlagića, kako Hrvatska nije pala, bla, bla. Opet Šargani protiv nas prvom prilikom. Što da ti kažem? Nije da mi je drago, ali nema mi se koristi zavaravati. :neznam

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 12:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37
Postovi: 954
Lokacija: AID Headquarters
Naša Kvačica je napisao/la:
Melcher je napisao/la:



Vjeruj mi, da nijednog iz svog blizeg rodbinskog i prijateljskog kruga ne poznajem a da je ratovao protiv Hrvata u srednjoj Bosni.


Zašto bih ti vjerovao? Tako su mi se i Gačani kleli u šahovnicu i ustaštvo. Pričali o kuli Fazlagića, kako Hrvatska nije pala, bla, bla. Opet Šargani protiv nas prvom prilikom. Što da ti kažem? Nije da mi je drago, ali nema mi se koristi zavaravati. :neznam




Ne moras mi vjerovati. A da su Bosnjaci Podrinja masovno odlazili u srednju Bosnu ratovati, u to me neces uvjeriti. Vecina njih je zavrsila ili u logoru, ili u Drini ili u inostranstvu.

_________________
Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24530
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ovo se znači odnosi na Bošnjake Istočne Bosne. Zanimljiva tema, priznajem...
Ne znam, općenito ja njih na prvu loptu smatram bliskim sandžaklijama... Ono kad pomislim u glavi na taj region - bub - eto Drine eto granice, eto Sandžaka. Pogotovu u južnom dijelu Podrinja.
Ne smatram da imam neke povezanosti sa njima niti da dijelimo ikakve zajedničke vrijednosti, ako ih je i bilo u prošlosti sada više ne.
Mislim da su prema Hrvatima malo prijateljskije raspoloženi od većine Bošnjaka. Izolirani od matice i bez dodira sa nama nisu stigli da nas dovoljno zamrze. ;)
Imam jednu prijateljicu iz Goražda... toliko o mojemu poznavanju njih.
Mada moram primjetiti da je možda riječ o stereotipima koji proistječu iz nedovoljnog poznavanja tog dijela zemlje. Nikada nisam bio tamo, jesam jednom preko Višegrada prošao kao dijete na ekskurziji u Užice.
A kažu da je to lijep kraj.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37
Postovi: 954
Lokacija: AID Headquarters
Bobovac je napisao/la:
Ovo se znači odnosi na Bošnjake Istočne Bosne. Zanimljiva tema, priznajem...
Ne znam, općenito ja njih na prvu loptu smatram bliskim sandžaklijama... Ono kad pomislim u glavi na taj region - bub - eto Drine eto granice, eto Sandžaka. Pogotovu u južnom dijelu Podrinja.
Ne smatram da imam neke povezanosti sa njima niti da dijelimo ikakve zajedničke vrijednosti, ako ih je i bilo u prošlosti sada više ne.
Mislim da su prema Hrvatima malo prijateljskije raspoloženi od većine Bošnjaka. Izolirani od matice i bez dodira sa nama nisu stigli da nas dovoljno zamrze. ;)
Imam jednu prijateljicu iz Goražda... toliko o mojemu poznavanju njih.
Mada moram primjetiti da je možda riječ o stereotipima koji proistječu iz nedovoljnog poznavanja tog dijela zemlje. Nikada nisam bio tamo, jesam jednom preko Višegrada prošao kao dijete na ekskurziji u Užice.
A kažu da je to lijep kraj.




Pa zemljopisno, jeste podaleko od krajeva gdje Hrvati zive. Ovo za Sandzak, totalno krivo shvacanje. Da, lijep kraj, steta samo sto je pustos.

_________________
Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24530
Lokacija: Heartbreak Hotel
Melcher je napisao/la:



Ne moras mi vjerovati. A da su Bosnjaci Podrinja masovno odlazili u srednju Bosnu ratovati, u to me neces uvjeriti. Vecina njih je zavrsila ili u logoru, ili u Drini ili u inostranstvu.


Pa dobro, pitanje je gdje su 1992 otišli Bošnjaci Foče, Višegrada, Rogatice...
Normalno da oni koji su 1993 bili u Podrinju nisu dolazili u Središnju Bosnu, a i kako će?
Ali bilo je sigurno i onih koji su 1992 kao izbjeglice došli u Središnju Bosnu i nisu uspjeli otići negdje vani, priključili se svojoj vojsci i jbg ratovali sa nama.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 12:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37
Postovi: 954
Lokacija: AID Headquarters
Bobovac je napisao/la:
Melcher je napisao/la:



Ne moras mi vjerovati. A da su Bosnjaci Podrinja masovno odlazili u srednju Bosnu ratovati, u to me neces uvjeriti. Vecina njih je zavrsila ili u logoru, ili u Drini ili u inostranstvu.


Pa dobro, pitanje je gdje su 1992 otišli Bošnjaci Foče, Višegrada, Rogatice...
Normalno da oni koji su 1993 bili u Podrinju nisu dolazili u Središnju Bosnu, a i kako će?
Ali bilo je sigurno i onih koji su 1992 kao izbjeglice došli u Središnju Bosnu i nisu uspjeli otići negdje vani, priključili se svojoj vojsci i jbg ratovali sa nama.




Ne iskljucujem mogucnost toga. Ali nikad, bas nikad nisam cuo o takvim slucajevima. 1993. godine je u Podrinju bilo Bosnjaka prakticno samo u Srebrenici, Zepi, Cerskoj, Kamenici, Glogovi i tek jos kojoj seoskoj enklavici. Masovan egzodus i klanje se desilo tokom 1992. godine.

_________________
Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Potpuna nezainteresiranost. Ja ne znam ama baš nikoga iz tih krajeva, a sumnjam i ljudi oko mene.

Isto vrijedi i za RH, ne vidim razlike. Postoji određena empatija prema njima zbog četničkog iživljavanja nad tim ljudima, no to je to.

Isto vrijedi i za dijelove Bosne s Bošnjacima, barem moj dio, Zenica, Travnik. Mada im znaju bit puna usta Srebrenice i genocida kako bi sakrili svoja zlodjela i ne odgovarali za njih.

Jedino negativno je osjećaj koji imam za dio tih ljudi koji je od Kreševa htio napravit novu Foču. I općenito što su djelomično upotrebljavani za rat protiv Hrvata.

Inače, sramotna je bošnjačka politika koja forsira razvoj Tuzle i Sarajeva nauštrb tih ljudi, a samo ih koriste za neke druge ciljeve.

Mi smo bar indiferentni.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37
Postovi: 954
Lokacija: AID Headquarters
Junuz Djipalo je napisao/la:
Potpuna nezainteresiranost. Ja ne znam ama baš nikoga iz tih krajeva, a sumnjam i ljudi oko mene.

Isto vrijedi i za RH, ne vidim razlike. Postoji određena empatija prema njima zbog četničkog iživljavanja nad tim ljudima, no to je to.

Isto vrijedi i za dijelove Bosne s Bošnjacima, barem moj dio, Zenica, Travnik. Mada im znaju bit puna usta Srebrenice i genocida kako bi sakrili svoja zlodjela i ne odgovarali za njih.

Jedino negativno je osjećaj koji imam za dio tih ljudi koji je od Kreševa htio napravit novu Foču. I općenito što su djelomično upotrebljavani za rat protiv Hrvata.

Inače, sramotna je bošnjačka politika koja forsira razvoj Tuzle i Sarajeva nauštrb tih ljudi, a samo ih koriste za neke druge ciljeve.

Mi smo bar indiferentni.



Tih ljudi skoro da i nema vise. Barem na u Podrinju.

_________________
Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 13:40 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 15:52
Postovi: 2769
Lokacija: Žepačko-bobovačka županija
Vrlo rijetko sam bio u doticaju sa Muslimanima izvan Trokutistana, a sa podrinjskim dijelom nikad. Za Srbe iz Podrinja isto vrijedi. Ravnodušan sam i nezainteresiran.
Neću se zamarat pitanjem kakav bi bio odnos Muslimana u Podrinju prema Hrvatima u BiH da su ostali tamo.
Dok recimo žalim zbog sudbine Hrvata iz Kotor Varoši, Banja Luke i Posavine premda su oni sa njima imali u jednu ruku slične sudbine.
Jednostavno je tako.

_________________
Herceg-Bosno brdovita, zemljo mila plemenita, sva prkosna i od pjesme osvojit te nitko ne smije.
ivica je napisao/la:
Tuđman je za muslimane učinio više i od alije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Melcher je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Džaba sve. Gačani su npr. bili ustaški kraj, pružili smo im ruku spasa i prijateljstva 1992. kad im je bilo najteže. Opet su ratovali protiv nas 1993., jedva dočekali. :kava

U Bosni također, ove iz istočne Bosne je ABiH koristila za napad na Hrvate u srednjoj Bosni.




Vjeruj mi, da nijednog iz svog blizeg rodbinskog i prijateljskog kruga ne poznajem a da je ratovao protiv Hrvata u srednjoj Bosni.

Od kuda su bili Džamijski golubovi, HAP Vod, Crni labudovi i jos neke postrojbe koje su sudjelovale u napadu na Vareš iz Pravca Kladnja i Olova??????

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Melcher je napisao/la:
Ipak je to tradicionalno ustaski kraj, cega se mnogi Podrinjci ne srame jer nemaju razloga za to. Jedino su im Hrvati pruzili ruku spasa i prijateljstva i to u najtezem vremenu, vremenu cetnickog zla i haranja. Mnogo ih je vec 1991. godine otislo u Hrvatsku da se bore protiv cetnika. Dakle, Hrvatska i Hrvati medu tim ljudima ima izuzetno dobru reputaciju.


Nije to ustaški kraj, to je kraj u kojemu žive ljudi povodljiva mentalnoga sklopa, ljudi koji prihvaćaju stranu silu ako im ona nudi određena prava i zaštitu.

Koliko je se tih podrinjaca spremno danas izjasniti hrvatima i zatražiti hrvatsko državljanstvo??? Mislim da je odgovor u promilima.

Na kraju džabe igraš na kartu ustašluka, jer su ti ovdje uglavnom 'domobrani' :)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37
Postovi: 954
Lokacija: AID Headquarters
ManInBlack je napisao/la:
Melcher je napisao/la:
Ipak je to tradicionalno ustaski kraj, cega se mnogi Podrinjci ne srame jer nemaju razloga za to. Jedino su im Hrvati pruzili ruku spasa i prijateljstva i to u najtezem vremenu, vremenu cetnickog zla i haranja. Mnogo ih je vec 1991. godine otislo u Hrvatsku da se bore protiv cetnika. Dakle, Hrvatska i Hrvati medu tim ljudima ima izuzetno dobru reputaciju.


Nije to ustaški kraj, to je kraj u kojemu žive ljudi povodljiva mentalnoga sklopa, ljudi koji prihvaćaju stranu silu ako im ona nudi određena prava i zaštitu.

Koliko je se tih podrinjaca spremno danas izjasniti hrvatima i zatražiti hrvatsko državljanstvo??? Mislim da je odgovor u promilima.

Na kraju džabe igraš na kartu ustašluka, jer su ti ovdje uglavnom 'domobrani' :)




Namjera mi je bila prvenstveno da cujem kakvu percepciju forumasi imaju o tim ljudima.
Ustastvo je samo onako, usput.


Povodljiva mentalnoga sklopa? U to je vrijeme bilo ili u Crnu legiju ili cetnicima na noz.

_________________
Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Pa moglo se u partizane, ali ovi nisu nudili dovoljno ;) Povodljivost nije vezana samo za prošli vijek, gdje su uzgred rečeno, prihvatili i austrijance, pa kraljevinu, pa ustaše, pa su na kraju postali jugosloveni. Povodljivost se osjeća daleko kroz stoljeća, gledajući predosmanlijske sukobe bosanskih plemića i lako padanje tih krajeva pod vlast onog tko je obećao više, preko laganog zauzimanja istočne bosne od strane turaka itd...

Imao sam poznanike i dobre prijatelje iz Srebrenice, Goražda, Kozluka, nažalost prema ljudima iz tog kraja ne mogu suditi po tim prijateljima, jer je mnogo više onih koje poznajem kao pripadnike kriminalnih skupina.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37
Postovi: 954
Lokacija: AID Headquarters
ManInBlack je napisao/la:
Pa moglo se u partizane, ali ovi nisu nudili dovoljno ;) Povodljivost nije vezana samo za prošli vijek, gdje su uzgred rečeno, prihvatili i austrijance, pa kraljevinu, pa ustaše, pa su na kraju postali jugosloveni. Povodljivost se osjeća daleko kroz stoljeća, gledajući predosmanlijske sukobe bosanskih plemića i lako padanje tih krajeva pod vlast onog tko je obećao više, preko laganog zauzimanja istočne bosne od strane turaka itd...

Imao sam poznanike i dobre prijatelje iz Srebrenice, Goražda, Kozluka, nažalost prema ljudima iz tog kraja ne mogu suditi po tim prijateljima, jer je mnogo više onih koje poznajem kao pripadnike kriminalnih skupina.




Otici u partizane u istocnoj Bosni je bilo istovjetno stupanju u cetnicki pokret. Partizani i cetnici su na tom prostoru saradivali, dizali bune itd.

_________________
Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
Melcher je napisao/la:
Misljenja sam da mnogi Hrvati u Hrvatskoj imaju ambivalentan pogled na te ljude. Simpatiziraju ih, sto zbog povijesnog stradanja tih ljudi, sto zbog izrazenog ustastva i hrvatofilstva.

Da li bi rekli, da se ti Bosnjaci razlikuju od sarajevsko-srednjobosanskih? Smatrate li im umjerenijim, manje mrskim?

Ipak je to tradicionalno ustaski kraj, cega se mnogi Podrinjci ne srame jer nemaju razloga za to. Jedino su im Hrvati pruzili ruku spasa i prijateljstva i to u najtezem vremenu, vremenu cetnickog zla i haranja. Mnogo ih je vec 1991. godine otislo u Hrvatsku da se bore protiv cetnika. Dakle, Hrvatska i Hrvati medu tim ljudima ima izuzetno dobru reputaciju.


Evo kako Bošnjaci u Goraždu obožavaju Hrvate:
http://www.hercegbosna.org/kolumne/politika/hrvati-u-gorazdu-4948.html

A Hrvati su dali svoj teritorij oslobođen od srba da bi im osigurali koridor do Goražda. :rigam

Uz to su i mnogi Podrinjci nastanjeni u kućama Hrvata koje su protjerali u srednjoj Bosni, nakon kukavičkog davanja svojeg teritorija srbima. Ako nemoš obranit svoje, uzmi tuđe.

Cvijeće Hrvatstva, nema šta... :osama

Dakle: dojam upućenijeg Hrvata - najgore izdajice i licemjeri od svih Muslimana u BiH.

Nema do naših pravih islamskih Rvatina - Babinih (jedini koji se i dan danas dijelom izjašnjavaju kao Hrvati). :zivili

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Još jedan kojem je btnije srce Bosne, od Podrinja, i Podrinjce koje je Aljo pružio na tacni naziva kukavicama.

Vas Bošnjake će ta sarajevocentričnost koštat kao nikoga.

Ne ubacuj se između nas i Babinih, ne bi dao tetu Elviru ni za jednu drugu hr. političarku.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 23:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
To za mene drugi svijet kao što već rekoh. Ne poznajem nijednog Bošnjaka iz Podrinja da bih mogao dat neko mišljenje..

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 23:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
Melcher je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Džaba sve. Gačani su npr. bili ustaški kraj, pružili smo im ruku spasa i prijateljstva 1992. kad im je bilo najteže. Opet su ratovali protiv nas 1993., jedva dočekali. :kava

U Bosni također, ove iz istočne Bosne je ABiH koristila za napad na Hrvate u srednjoj Bosni.




Vjeruj mi, da nijednog iz svog blizeg rodbinskog i prijateljskog kruga ne poznajem a da je ratovao protiv Hrvata u srednjoj Bosni.


gacko nije u bosni. ratovali su u hercegovini

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Nije ni Gacko u istočnoj Bosni...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 26 ožu 2012, 23:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
primio ih kuci 92, jeli isti kruv.... sta te jos zanima

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 27 ožu 2012, 05:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 lis 2011, 07:05
Postovi: 436
Melcher je napisao/la:

1. Potpuna nezainteresiranost.

2. Isto vrijedi i za RH, ne vidim razlike.

3. Isto vrijedi i za dijelove Bosne s Bošnjacima.




Tri savršeno točne izjave.
Hrvatima svejedno, većina si ih niti ne zna ni predočiti taj dio zemlje.
Osobno sam bila u Vlasenici, Foči, Ustikolini, Srebrenici.

Ono što je najgore jeste činjenica da je narod ovih krajeva zaboravljen od "svojih", čemu sam osobno svjedočila, dakle Bošnjaka, kako običnog svijeta, tako političara, džaba ti je kmekat na Hrvate. Ovo područje većini Bošnjaka služi kao virtualna bojišnica po forumima i portalima, dok licemjerno lafo plaču njihovu bol iz udobnih fotelja, a s kojom veze nemaju, jer su mimo onih koji su se na tim sranjima okoristili, ljudi tih mjesta šutljivi i nose svoje križeve u tišini. Tužni ljudi, tužnih sudbina. Kraj zapostavljen i gospodarski i duhovno. A najviše isprostituran u političke i maloumne svrhe.

Kod ovog čovjeka sam bila. Ovo je još jedini video koji me može rasturiti totalno. Ovo je istinski Bošnjak tih krajeva. A na internetu su mahom bošnjak-papci koji pojma nemaju kako Munib živi. U parlamentu su kreteni koji niti ne znaju da postoji Munib. Kad bude godišnjica svi će međutim zdušno kmečiti nad tom tragedijom i mrziti. Munib je pozitivan i ne mrzi. Nema više Muniba u zemlji kurvi i govana. On priča o prošlosti kao o nečemu jezivom što je morao proći, bez kenjkanja, bez trunke zlobe i ono što je najvažnije priča o onome SADA i jedino sada mu je važno, djeca i unuci.."on je jedini prađed u bližoj okolini..." :) Pogledajte, nećete se pokajati.





Vrh
   
 
 Naslov: Re: Odnos BH. Hrvata spram puku istocne Bosne
PostPostano: 30 svi 2012, 15:55 
Offline

Pridružen/a: 30 svi 2012, 15:35
Postovi: 1
E ovako, ja sam iz Sarajeva ali su mi roditelji porijeklom iz Istocne Bosne pa mogu reci iz prve ruke. Prvo, o hrvatofilstvu, mislim da ima istine, bar do sukoba Armije BIH i HVO-A. Tacnije receno, koliko ja znam Bosnjaci, uopce, su bili naklonjeni Hrvatima, a posebno u IB, jer su ti ljudi kroz historiju masovno stradali od cetnika, tj od Srba uopste, od 1svj. rata pa dalje. Sad kakvi su to ljudi, pa dosta svjetlije puti rekao bih, jer tu se stanovnistvo nije puno mijesalo. Vjerovatno imaju gotsko-keltsko-slavenske gene, sad ja sam nasao kartu ilirsko-keltskih plemena na podrucju balkana, i tu oko drine se spominje keltsko pleme Dindari. Govorim o Bosnjacima IB, jer tamosnji Srbi su dobrim djelom doseljenici iz Hercegovine i Crne Gore. Tako sam nasao da pise u monografijama o gradovimu IB, u poglavljima o stanovnistvu. Inace ova regija je do rata bila najbosnjackiji dio BiH, danas ih nazalost gotovo nema nikako, sto je zasluga srpskih zlocina i alijine politike koji je tako galantno taj prostor prepustio Republici Srpskoj. Iskoristio je te ljude da naseli rubne sarajevske opcine, a Srbi iz Sarajeva danas dobrim dijelom zive u gradovima u Istocnoj Bosni. Inace dobar dio Bosnjaka iz IB je tokom rata izbjegao u skandinavske zemlje gdje i danas zive. Jos nesto, u cijeloj regiji IB je ubijeno perko 20 000 bosnjackih civila, sto cini preko 60% ukupnog broja civilnih bosnjackih zrtava u ratu...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO