HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 07:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 277 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 11:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Kao što je iz naziva teme jasno zanima me konkretno šta uraditi.

Imam 190 cm i cirka 110kg, koje su previše za moju visinu, bar ovako kako su raspoređene.
Kako se u roku od mjesec dana natjerati na neku normalnu težinu koristeći sve potnate metode.
Doskora sam to rješavao sa puno kretanja, ogromnim količinama cigara, 2 litra ispijene kafe svaki dan.
Dobro sam prolazio i na alkoholnim dijetama- kada se pije po 5,6 dana uzastopno uz malo manji unos hrane(neplanirano).

Ovih 110 kg možda i nije toliko strašno ali imam taj neki pivski stomačić, znam imati problema pri hodanju, nekako sam sebi teži, znojim se u međunožju :zubati

Drastične dijete i teretana ne dolaze u obzir, imaju li kakve alternativne metode ili nešto što se može uraditi doma ili svakodnevnim trčanjem kroz prirodu, kakvi čajevi, tablete za smanjenje apetita(ako takvo što postoji a da je bezopasno)
Nemam nikakvo iskustvo sa teretanama, pravilnim i fokusiranim vježbama.
Sve aktivnosti su se svodile na treniranje rukometa i košarke, nogometa rekreacijski.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 11:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Lebowski je napisao/la:
Drastične dijete i teretana ne dolaze u obzir, imaju li kakve alternativne metode ili nešto što se može uraditi doma ili svakodnevnim trčanjem kroz prirodu, kakvi čajevi, tablete za smanjenje apetita(ako takvo što postoji a da je bezopasno)


Probaj si nači neku hranu koja ti "začepi" apetit, meni recimo to radi banana , ne mogu ništa jesti poslije nje, a pivo recimo čista suprotnost, općenito otvara apetit :zubati .

Također probaj preskakati večeru, najlakši objed za preskočiti, a i lakše se spava :palacgore1

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 11:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Lebowski, otprilike si moje visine, ali imaš 20 kg više (a ni ja nisam baš preterano slim). Bilo bi poželjno da imaš 90-95kg.

Prvo što moraš uraditi je izbacivanje večere iz opticaja. Drugo, zavisno od toga kako ti je organizovan dan, odluči da li jače jedeš za doručak ili za ručan. Hleb ne uopšte ili samo jednu krišku ako je neophodno, brza hrana nikako, slatkiši nikako, gazirano nikako (ja bih preporučio da izbaciš i cigarete zbog svog zdravlja, kafa ajde još i nekako), alkohol isto smanji (posebno pivo).

Moraš da budeš disciplinovan i jedeš uredno ta dva jako umerena obroka. Za par dana ćeš se navići na količinu. Dobro bi bilo da za jedan obrok pored ostalog (a poželjno je povrće, zdravo pripremljena hrana itd) pojedeš neku supicu. Ako ogladniš tokom dana van toga, jedi voće. Kao što Zadar reče, banana radi posao. Pij dosta tečnosti (voda, čaj, prirodni ceđeni sokovi).

Ako ne želiš u teretanu, kupi si dva mala tega za ruke (recimo po 2.5-3 kg). Svaki dan uradi vežbe zagrevanja i istezanja (ako nisi ništa ozbiljno trenirao pa ne znaš šta ide, raspitaj se kod nekoga), potom par vežbi sa tegovima, a onda trbušnjake (poželjno par vrsta da opteretiš sve delove stomaka). Sklekovi su izuzetno korisni, ali ne znam koliko je to pametno sa 110kg zbog zglobova i slično. Sve ovo ti neće skinuti naslage, ali ćeš potrošiti malo dnevnog unosa hrana, osećaćeš se bolje i dobićeš neke mišiće.

Osim toga, za samo skidanje naslaga sa stomaka je bitno da trčiš, dosta šetaš, voziš biciklu (naravno piči basket, fudbal itd ako imaš sa kim).

To ti je otprilike to. Ništa ekstremno, samo zahteva disciplinu i strpljenje. Za par meseci ima da budeš po P.S.

Ako hoćeš nešto brže, a ja to nikako ne bih preporučio, ostaju ti agresivnije dijete i više vežbanja (neizbežno teretana). E sad tu su velike šanse da naštetiš organizmu šok terapijom i drugo da se izgubljeni kilogrami vrate kad usporiš tempo.

Najbolje je da izabereš optimalnu količinu hrane, otpimalnu količinu vežbanja i toga se držiš godinama iz male korekcije (leto-zima, da li si bolestan ne daj Bože, dnevne obaveze itd). Bitno je da ti ishrana bude raznovrsna i normalna. Izbacuješ samo ono što je štetno i što nije neophodno!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:38
Postovi: 2207
pivski trbuh si i dobio alkoholom koji ima poveći broj kalorija. jedno pivo oko 150.
za smršati 0,5 kg tjedno, dnevno trebaš trošiti 500 kalorija. dodatnih, naravno. to znači, sagorjevati vježbom pored redovnog trošenja kalorija svakodnevnim aktivnostima. ovo je lako za zapamtiti, pa imaj to na umu.
bajdvej, kad piješ alkohol, jetra se upinje sagorjeti alkohol, a ne masnoće i tako se salo taloži.
i to ono odurno, unutarnje salo na abdomenu, ono opasnije za srce i dijabetes od bilo kojeg drugog, a koje se može sagorjeti jedino laganijom hranom, sa dosta proteina i fizičkom aktivnošću.
teretana ne dolazi u obzir, a ti bi strukić i pločice?
lijepo si ti to sebi zamislio.
pa ok, evo nešto i za to :zivili

slika

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 12:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Samo prestani jesti posle 7 sati uveče i imaćeš rezultate , i psihološki momenat je najbitniji , što znači nemoj vazda o punom prknu misliti.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 12:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Preporučujem tegove, ali one od 10 kg. 5kg su za djevojčice :zubati .

Njima možeš raditi gornji dio tijela. Ako ih i nemaš, sklekovi su skoro pa dovoljni. Za srednji dio i noge, mnogi se možda neće složiti, ali ja sam našao da je jako koristan Pilates.

Pa onda kombiniraj, dva puta tjedno gornji dio tijela, dva puta tjedno stomak i noge.

Izbaci automobil gdje god možeš, pokušaj napraviti naviku pješačenja.

Što se tiče manje jesti, osobno sam protiv toga. Gladovanje lako može dovesti do gubitka mišićne mase, a onda si napravio štetu i vjerojatno ćeš završiti sa povećanjem težine.

Moj savjet je jedi dokle hoćeš i kad god si gladan, ali jedi sporije. Svaki zalogaj sažvaći minimum 60 puta.
Također, ubaci više prirodne hrane a manje industrijske poput keksa, slatkiša, peciva, namaza itd., evo sad ide sezona pa će bit povrća, to ti je prilika.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 12:11 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Dakle... Da se skine salo zapravo ne treba gladovati, jer to dovodi do jos vecih problema, a to je da se mucimo, sagorimo misice, a salo bas i ne posebno.

Prvo i osnovno je jesti hranu bogatu proteinima, s malo masti, a osobito malo ugljikohidrata, i stvari ce doci na svoje, a gladan s proteinima bogatom hranom neces nikad biti gladan. Pileci fileti, razni sirevi s manje masti, svinjski but :D , i opcenito malo masno meso. Izbjegavati pekare, tjestenine i sl., ili svesti to na minimum, i izbjegavati pred spavanje. Pred spavanje opet hranu bogatu proteinima.

Uz to ubacis malo vjezbi, a osobito trcanje skida salo, ili hodanje bez auta i sl. i brzo ce ono otici. Trbusnjake zaboravi. :zubati

S vremena na vrijeme si das oduska pa jedes sta te volja i to je to...

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 12:12 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
I od 10 kg. su za curice. :D Al da, i to ide, al ja bih prije svega dao prednost zgibovima i cucnjevima, te i sklekovima svakako. To puno bolje pokrece misice nego teg.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 12:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Aztec je napisao/la:
Uz to ubacis malo vjezbi, a osobito trcanje skida salo, ili hodanje bez auta i sl. i brzo ce ono otici. Trbusnjake zaboravi. :zubati


Skida ako ga netko ima malo. Ne može debeli čovjek trčati, to je nemoguća misija. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 12:15 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Naša Kvačica je napisao/la:
Aztec je napisao/la:
Uz to ubacis malo vjezbi, a osobito trcanje skida salo, ili hodanje bez auta i sl. i brzo ce ono otici. Trbusnjake zaboravi. :zubati


Skida ako ga netko ima malo. Ne može debeli čovjek trčati, to je nemoguća misija. :zubati


Pa 110 kg ne zvuci strasno puno na njegovu visinu, u smislu da je debeo na americki nacin, :zubati a i nije potreban sprint, nego lagano trcakaranje ce uciniti svoje, pa polako ce ici nabolje. A kao sto i rekoh, i hodanje mjesto auta i sl. moze biti dovoljno...

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 12:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Aztec je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Skida ako ga netko ima malo. Ne može debeli čovjek trčati, to je nemoguća misija. :zubati


Pa 110 kg ne zvuci strano puno na njegovu visinu, u smislu da je debeo na americki nacin, a i nije potreban sprint, nego lagano trcakaranje ce uciniti svoje, pa polako ce ici nabolje. A kao sto i rekoh, i hodanje mjesto auta i sl. moze biti dovoljno...


Početak zna biti težak. Bojim se da će prvi dan pretjerat, pa se onda obeshrabriti i u bolovima odustati. Bolje polako, nek hoda mjesec dana za početak, pa kasnije ako hoće nek trči maraton. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:38
Postovi: 2207
Aztec je napisao/la:
Dakle... Da se skine salo zapravo ne treba gladovati, jer to dovodi do jos vecih problema, a to je da se mucimo, sagorimo misice, a salo bas i ne posebno.

Prvo i osnovno je jesti hranu bogatu proteinima, s malo masti, a osobito malo ugljikohidrata, i stvari ce doci na svoje, a gladan s proteinima bogatom hranom neces nikad biti gladan. Pileci fileti, razni sirevi s manje masti, svinjski but :D , i opcenito malo masno meso. Izbjegavati pekare, tjestenine i sl., ili svesti to na minimum, i izbjegavati pred spavanje. Pred spavanje opet hranu bogatu proteinima.

Uz to ubacis malo vjezbi, a osobito trcanje skida salo, ili hodanje bez auta i sl. i brzo ce ono otici. Trbusnjake zaboravi. :zubati

S vremena na vrijeme si das oduska pa jedes sta te volja i to je to...


otprilike tako nekako.
lagana hrana bogata proteinima koji su gradivo za mišiće i topionica sala.
aerobne vježbe sa naglaskom na nogama obzirom da su najveći i najjači mišići u tijelu ujedno i najbolji sagorjevači kalorija.

za topljenje sala je potrebno trošiti kalorije, tu su aerobne vježbe zakon, a za učvršćivanje mišića su trbušnjaci, sklekovi, utezi, ekspanderi i slično.
kombinacija je idealna, ali ovisi što ti je primarno za početak.

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 12:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Ilirk@ je napisao/la:
za topljenje sala je potrebno trošiti kalorije, tu su aerobne vježbe zakon


Strašno je teško topiti salo aerobnim vježbama. Potrebna je velika samodisciplina koju mnogi ljudi nisu razvili. Aerobne vježbe su dobre za srce i krvne žile, za probavu i opće zdravlje.

Ali za salo su vježbe snage najkorisnije.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 12:32 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ilirk@ je napisao/la:
Aztec je napisao/la:
Dakle... Da se skine salo zapravo ne treba gladovati, jer to dovodi do jos vecih problema, a to je da se mucimo, sagorimo misice, a salo bas i ne posebno.

Prvo i osnovno je jesti hranu bogatu proteinima, s malo masti, a osobito malo ugljikohidrata, i stvari ce doci na svoje, a gladan s proteinima bogatom hranom neces nikad biti gladan. Pileci fileti, razni sirevi s manje masti, svinjski but :D , i opcenito malo masno meso. Izbjegavati pekare, tjestenine i sl., ili svesti to na minimum, i izbjegavati pred spavanje. Pred spavanje opet hranu bogatu proteinima.

Uz to ubacis malo vjezbi, a osobito trcanje skida salo, ili hodanje bez auta i sl. i brzo ce ono otici. Trbusnjake zaboravi. :zubati

S vremena na vrijeme si das oduska pa jedes sta te volja i to je to...


otprilike tako nekako.
lagana hrana bogata proteinima koji su gradivo za mišiće i topionica sala.
aerobne vježbe sa naglaskom na nogama obzirom da su najveći i najjači mišići u tijelu ujedno i najbolji sagorjevači kalorija.

za topljenje sala je potrebno trošiti kalorije, tu su aerobne vježbe zakon, a za učvršćivanje mišića su trbušnjaci, sklekovi, utezi, ekspanderi i slično.
kombinacija je idealna, ali ovisi što ti je primarno za početak.


Da, istina... Uz to bih dodao da vjezbe kao sto su zgibovi isto pridonose tome, jer itekako grade misice, koji u mirovanju sagorijevaju kalorije. To osobito za muskarce.

Ugl., za skidanje sala nikad ne treba biti gladan, stovise, treba dosta jesti, samo kvalitetno se hraniti, a to je hrana bogata proteinima, a smanjiti ovo ostalo. UH jesti tamo negdje kad se vjezba.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:38
Postovi: 2207
Naša Kvačica je napisao/la:
Ilirk@ je napisao/la:
za topljenje sala je potrebno trošiti kalorije, tu su aerobne vježbe zakon


Strašno je teško topiti salo aerobnim vježbama. Potrebna je velika samodisciplina koju mnogi ljudi nisu razvili. Aerobne vježbe su dobre za srce i krvne žile, za probavu i opće zdravlje.

Ali za salo su vježbe snage najkorisnije.


opet ti kažem, kardio vježbe, aerobne vježbe, tope salo.
snaga učvršćuje.
abeceda svakog tko je, prije nego je krenuo u teretanu, pročitao barem jednu brošuricu.

kod aerobnih vježbi treba samo pripaziti i ne pretjerivati zbog raznoraznih metaboličkih procesa vezanih za glikogen, glukozu i slično, pa se mišići troše i td...

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 12:35 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Naša Kvačica je napisao/la:
Ilirk@ je napisao/la:
za topljenje sala je potrebno trošiti kalorije, tu su aerobne vježbe zakon


Strašno je teško topiti salo aerobnim vježbama. Potrebna je velika samodisciplina koju mnogi ljudi nisu razvili. Aerobne vježbe su dobre za srce i krvne žile, za probavu i opće zdravlje.

Ali za salo su vježbe snage najkorisnije.


Netocno... trcanje, odnosno hodanje, osobito na prazan zeludac skidaju salo daleko najbolje. Ilirka dobro rece da vjezeb velikih grpa misica najbolje skida salo, a to je trcanje... uz to cucnjevi, zgibovi... bucice su promasaj tu. To je jedna od najposranijih vjezbi. :zubati

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:38
Postovi: 2207
evo, našla sam nešto

http://budi.in/10597-clanak-kako-izgubi ... oraka.aspx

nije loše pročitati i neke članke o metaboličkim procesima pri vježbanju kao i dodatcima prehrani prije, za vrijeme i poslije treninga.
naime, iako nemaš namjeru postati bilder, bitno je znati osnove.
na primjer, želiš skinuti salo i voliš trčati.
uzimanjem 1000 mg L-carnitina, produljit ćeš izdržljivost, nećeš trošiti mišiće i bolje ćeš otopiti salo.

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 12:51 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Idete mozda predaloka sad s tim carnitinima. :D Ne znam, al mnogi kazu da su to gluposti i bacanje para.

Ishrana, i aerobne, uz anaerobne vjeze i nemos fulat.

Hebote koliki mi je pauk na zidu. :D

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 12:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Toliko prijedloga a malo koji da mi se u potpunosti sviđa. :zubati Jesam li zaboravio reći da volim pojesti, naročito hljeb i meso. Bez ovoga kao da nisam ni jeo. Večera mi je omiljeni obrok, i to naročito u kasnim satima.

Razmišljam o trčanju, imam neko brdo iznad grada, 10-ak minuta od kuće. Koliko trčanja mi otprilike treba za jedan izlet, da napomenem da mogu trčati, bivši sportista- nisam baš debeo, jedini problem su cigare i dosta iskašljavanja pri trčanju.
Prije toga malo razgibavanja, koja serija sklekova i slično.
Ne tražim pločice jer za to treba mnogo vremena. Imam dva tega, od 6 i 12kg, dok sam ih koristio pomagali su o očvršivanju ruku i ramena, ne znam da oni šta pomažu kad se želi riješti kila.

Što se tiče jela, najbolje bi bilo da imaju kakve tablete za manji apetit-nisam pročitao nijedan prijedlog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 12:58 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Lebowski je napisao/la:
Toliko prijedloga a malo koji da mi se u potpunosti sviđa. :zubati Jesam li zaboravio reći da volim pojesti, naročito hljeb i meso. Bez ovoga kao da nisam ni jeo. Večera mi je omiljeni obrok, i to naročito u kasnim satima.

Razmišljam o trčanju, imam neko brdo iznad grada, 10-ak minuta od kuće. Koliko trčanja mi otprilike treba za jedan izlet, da napomenem da mogu trčati, bivši sportista- nisam baš debeo, jedini problem su cigare i dosta iskašljavanja pri trčanju.
Prije toga malo razgibavanja, koja serija sklekova i slično.
Ne tražim pločice jer za to treba mnogo vremena. Imam dva tega, od 6 i 12kg, dok sam ih koristio pomagali su o očvršivanju ruku i ramena, ne znam da oni šta pomažu kad se želi riješti kila.

Što se tiče jela, najbolje bi bilo da imaju kakve tablete za manji apetit-nisam pročitao nijedan prijedlog.


Pa jesi ti ista procitao? :D

Kazem ti, jedi meso koliko te volja, tim bolje, jedi ga 5 min. pred spavanje, samo nemoj masno, a kruh, tjestenine i sl. izbjegavaj navecer, ili ga jedi malo. Ujutro jedi i kruha vise, odnosno kad neces spavati. Nema zapravo nista tu tesko, ja sam tako smrsao, a da niti jednu noc nisam legao gladan.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 13:07 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ilirk@ je napisao/la:
Aztec je napisao/la:
Idete mozda predaloka sad s tim carnitinima. :D Ne znam, al mnogi kazu da su to gluposti i bacanje para.

Ishrana, i aerobne, uz anaerobne vjeze i nemos fulat.

Hebote koliki mi je pauk na zidu. :D


bacanje para je samo ako se ne vježba. nikakve koristi od njega osim što su neke studije pokazale da je dobar za srčane bolesnike, ali nemam to sad volje tražiti...

ako si misli ona tribulus terrestis, onda ok... za njega postoje dvojbe.
za carnitin ni najokorjeliji protivnici suplemenata neće reći ništa loše obzirom da ga i naš organizam proizvodi i ne može se njime predozirati niti postati ovisan o njemu.

vidim ja da nije dobro pred tobom o proteinima govoriti čim mjerkaš pauka koliki je i jel sočan.. :D


Ma dobro... al u biti, to je vjerujem vise za vrhunske sportase kojio vagaju svaki gram, a nesto mi govori da to ovdje nije slucaj... :zubati Uostalom, meni se cini i da se taj carnitin nalazi u nasoj svakodnevnoj prehrani, a osobito u mesu. Mada nikad nisam previse isao u te tehnicke vode.

Dakle, sve se svede na uvijek jednostavnu jednadjbu, jesti raznovrsno, ne puno masno, i kloniti se pekara, cipseva i sl. smeca... Tu se i tamo covjek moze i pocastiti, al to je to.

Sto se pauka tice jedva sam ga ulovio, bacio kroz prozor, ili se meni tako cini, jer se sad sve nesto okrecem oko sebe. Te bube su mi strah i trepet. :D

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 13:10 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ilirk@ je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Toliko prijedloga a malo koji da mi se u potpunosti sviđa. :zubati Jesam li zaboravio reći da volim pojesti, naročito hljeb i meso. Bez ovoga kao da nisam ni jeo. Večera mi je omiljeni obrok, i to naročito u kasnim satima.

Razmišljam o trčanju, imam neko brdo iznad grada, 10-ak minuta od kuće. Koliko trčanja mi otprilike treba za jedan izlet, da napomenem da mogu trčati, bivši sportista- nisam baš debeo, jedini problem su cigare i dosta iskašljavanja pri trčanju.
Prije toga malo razgibavanja, koja serija sklekova i slično.
Ne tražim pločice jer za to treba mnogo vremena. Imam dva tega, od 6 i 12kg, dok sam ih koristio pomagali su o očvršivanju ruku i ramena, ne znam da oni šta pomažu kad se želi riješti kila.

Što se tiče jela, najbolje bi bilo da imaju kakve tablete za manji apetit-nisam pročitao nijedan prijedlog.


mesa koliko te volja, naročito bijelog, jaja i ribe te trčanje kao najbolji način sagorjevanja kalorija.
za osjećaj sitosti umoči kruh u ocat (možeš i jabučni ako ti je draže) i pojedi.
na uranku obavezno popij čašu mlačne vode.
ne jedi ništa poslije 18 h
ako baš moraš, pojedi jabuku.

pa nije bolan ništa tako jednostavno u životu.

ti si vlastitim zubima nabijao taj trbuh godinama, a sad bi ga jednostavno riješio?

ok, liposukcija i to je to :kava


Ma neka jede i kasno, samo neka tad izbjegava uglikohidrate. Uostalom, nije bitno kad sta jede, nego dal ce leci nakon takvog obroka. Nema njemu koristi ako ce on jesti u 12h a leci u 12.30h. Ja recimo cesto legnem u 3 ujutro, pa sto onda ne bih smlatio pizzu u 9 navecer recimo...

Sve je samo u tom sta se jede, i kad se legne.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 13:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Aztec je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Strašno je teško topiti salo aerobnim vježbama. Potrebna je velika samodisciplina koju mnogi ljudi nisu razvili. Aerobne vježbe su dobre za srce i krvne žile, za probavu i opće zdravlje.

Ali za salo su vježbe snage najkorisnije.


Netocno... trcanje, odnosno hodanje, osobito na prazan zeludac skidaju salo daleko najbolje. Ilirka dobro rece da vjezeb velikih grpa misica najbolje skida salo, a to je trcanje... uz to cucnjevi, zgibovi... bucice su promasaj tu. To je jedna od najposranijih vjezbi. :zubati


Možda je tu ključno to prazan želudac, a manje hodanje? :zubati

Od kad su čučnjevi i zgibovi aerobne vježbe?

Vježbanje velikih grupa mišića, apsolutno se slažem. Samo se ne slažem za taj aerobni dio. Zato sam spomenuo Pilates kao idealan.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 13:17 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Naša Kvačica je napisao/la:
Aztec je napisao/la:

Netocno... trcanje, odnosno hodanje, osobito na prazan zeludac skidaju salo daleko najbolje. Ilirka dobro rece da vjezeb velikih grpa misica najbolje skida salo, a to je trcanje... uz to cucnjevi, zgibovi... bucice su promasaj tu. To je jedna od najposranijih vjezbi. :zubati


Možda je tu ključno to prazan želudac, a manje hodanje? :zubati

Od kad su čučnjevi i zgibovi aerobne vježbe?

Vježbanje velikih grupa mišića, apsolutno se slažem. Samo se ne slažem za taj aerobni dio. Zato sam spomenuo Pilates kao idealan.


Pa nisam ni rekao da su aerobne, al za razliku od tvojih bucica :zubati , pokrecu velike skupine misica, koji pak takvi, onda i u mirovanju sagorijevaju kalorije. :001_smile

Na prazan zeludac, polagano trcanje, ili hodanje, i onda tijelo kao energiju pocinje topiti masne naslage. Vjeze na prazan zeludac pak ne bi bila dobra stvar, jer bi te to slomilo, a vjerujem da bi ti i misici nastradali.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbolji način za lako topljenje masnih naslaga
PostPostano: 03 tra 2012, 13:19 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ilirk@ je napisao/la:
pa nije baš. metabolizam radi kako je navikao. usporava se kako sunce ide prema zalazu jer nam tako i aktivnosti prestaju.
izuzev tulumaša i vampira.
najopasnije je izgladnjivanje. organizam 'u strahu' da neće dobiti dovoljno energije, istu pojačano taloži.
jesti treba uvijek u isto vrijeme i jesti raznovrsno.


Pa to kazem, treba svako kako je navikao, kad ide leci itd... A ne treba se drzati savjeta iz Mile tipa, nakon 18 h gladujte i tocka. :D Dakle, sve je u tome kada MI idemo leci, i kakve su nase navike. Prilagoditi sebi. :001_smile

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 277 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO