HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 12:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Incijativa mladih za ljudska prava u Begoradu te neformalna aktivistička grupa “Građani” u Novom Sadu danas su obilježili 20. godišnjicu od početka opsade Sarajeva.

slika

(Foto: Blic.rs)
U Beogradu su građanima dijeljene rezglednice sa izjavama Sarajlija koje govore kako su živjeli tokom opsade grada. Na razglednicama je napisano kako su građani Sarajeva izgubili vjeru i savjesnost ljudi te kako su zaboravili koristiti riječi “sreća, sloboda, bratstvo i jedinstvo”.

Prema riječima predstavnika Inicijative mladih za ljudska prava, cilj akcije je bio prikazati Beograđanima pravu istinu o ratu i činjenice od kojih pojedini okreću glavu. Predstavnica Inicijative Maja Mićić je rekla da kod nekih pominjanje Sarajeva budi nostalgiju, dok drugi misle da se radi o “teoriji zavjere protiv Srba”. Mićićeva je rekla da to pokazuje da ni 20 godina poslije srbijanska javnost nije svjesna šta se događalo tokom opsade iako je Beograd samo pet sati putovanja udaljen od Sarajeva. Ona je dodala da neki smatraju da je pominjanje uloge Srbije udar na srpski narod i državu.

slika

Također, Nevladina organizacija “Žene u crnom” održala je protestnu akciju povodom 20 godina od početka opsade Sarajeva, pišu Nezavinse novine.

slika

Neformalna aktivistička grupa “Građani” danas je na glavnom trgu u Novom Sadu razvila veliki transparent na kome je pisalo “Sećaš li se Sarajeva?” i na njega položila bijele ruže. Ovim performansom obilježena je dvadesetogodišnjica opsade Sarajeva i građanima upućena poruka o neophodnosti razvijanja kulture sejćanja. Danas je Sarajevo bilo u Novom Sadu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Gospodine Ibar, Beograd i Novi Sad nisu obilježili ništa već je to uradilo par šupaka kojima na pamet nije palo da na tim plakatama pomenu i stradanje Srba. Bitangama poput "Žene u crnom" srpska stradanja ne znače ništa i nikad ih ne pominju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Mislio sam da su te Zene u Crnom ok i da upozoravaju na one zlocine koji se ne spominju ali da nisu protiv Srbije ili da omalovazavaju Srpske zrtve. Vjerojatno im se neda ni blizu kad se obiljezavaju srpske zrtve jer ih se smatra nepozeljnima.

Nedjeluju mi ko nikakav NGO ili sorosevi placenici za razliku od Cede.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Ima li tere i dzonija na ovom skupu, nema ih na forumu. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 11:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Gospodine Ibar, fukse u crnom otkad postoje, nikad nisu pomenule srpske žrtve i time ih omalovažavaju gore nego da pljuju po njima jer za njih, one ne postoje. To je skot kakav se rijetko viđa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 12:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Ista je to sorta ljudi...

Oni koji pominju samo tuđe žrtve, a svojih se gade ili opravdavaju i oni koji pominju samo svoje žrtve, a tuđih se gade i opravdavaju.

Dve strane istog novčića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Lebowski je napisao/la:
Ima li tere i dzonija na ovom skupu, nema ih na forumu. :zubati


Prvi gore na slici, drzim tablu Sarajevo :neznam Tera je pored...

Za cudo, malo su proluftirali neke besmislene likove ovde, verovatno kratkotrajna pojava...

Sto se tice ove teme, neki ljudi jednostavno dobijaju pare za to, a koliko ih ima, vidi se i na slikama, izmedju 13 i 15, tacan broj nece nikad biti poznat :001_tongue

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Jesu li "žene u crnom" majke poginulih vojnika JNA?

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Ministry of Sound je napisao/la:
Jesu li "žene u crnom" majke poginulih vojnika JNA?


Ne, one su samo iskoristile stradanje vojnika JNA da bi se nametnule kao NGO organizacija... posle su dobijali lovu sa strane za razne projekte u kojima liju krokodilske suze za zrtve drugih naroda, dok ih ni jednom nije bilo ni na jednom obelezavanju srpskih zrtava.

To treba razjuriti...ili ih pustiti da prave ovakve performanse, pa da ih se broji na prste jedne ruke.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Ista je to sorta ljudi...

Oni koji pominju samo tuđe žrtve, a svojih se gade ili opravdavaju i oni koji pominju samo svoje žrtve, a tuđih se gade i opravdavaju.

Dve strane istog novčića.


To si dobro reko Jagnje :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
@Ministry of Sound

Sumnjam.

Nedavno su (čini mi se da beše godišnjica od početka NATO agresije na SRJ) protestvovali ispred novopostavljenog spomenika braniocima otadžbine (radi se maloj crnoj ploči sa natpisom). Zločinačka banda jedna izginula, kako li su se samo drznuli odazvati na poziv za mobilizaciju i pucati po demokratskim, slobodarskim NATO avionima dok ovi šire mir i toleranciju u pakovanjima od po 500kg, po klerofašističkim bolnicama, ksenofobičnim mostovima i srbočetničkim zločincima do 14 godina starosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Kao što davno rekoh, mi Hrvati ne zarezujemo te NVO ni 2%. Želimo dijalog sa "autentičnim" predstavnicima srpskog javnog mnjenja, for better or for worse.

Hvala na objašnjenju, učinilo mi se da sam davno pročitao da je riječ o majkama mlađih vojnika koji su stradali 91 i 92.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Pazi Ministre, ne mogu da tvrdim 100%. Verovatno ih ima nekoliko u organizaciji. Ali koliko vidim, većina su neke "psihološkinje", "pedagoškinje", aktivisti za ovo ili ono. Znaš već kako ti ljudi izgledaju i zvuče.

Među sponzorima im je i FHP Nataše Kandić, poznate po čestim lupanjim, izletima i neoosnovanim optužbama.

To što kažeš, ne treba ih zarezivati ni 2%. Međutim takvo je vreme, pare im se daju i iz budžeta Srbije i sa strane, pa svaki dan njih par stoji negde i pravi događaj. Samo mi nije jasno kako se npr u Sarajevu ne skupi neka slična ekipa. Čini mi se da je i kod vas na naslovnoj bio tekst slične teze - Sarajevo se klanja "naprednim, građanskim itd" likovima, ali samo nikada da iznedri nekoga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159


H, h, h, h, h...HEROINE :palacgore1

p.s gde je heroin?!

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Da, to je brilijantna kolumna Lovrenovića, mada ima i kod njih nekih pomaka, određene tiskovine su barem spremne priznati postojanje određenih zločina, pa čak i preskočiti onaj stari obavezan dodatak: "radilo se o osvetničkom pohodu neodgovornih skupina"...

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Put je uvek dug i težak, ali ako ga ne pređeš, ostaješ zamrznut u konfliktu danas, sutra i za 50 ili 100 godina.

Dobar je primer Jugoslavija nakon 2.sv.rata. Da su onda stvari raščlanjene na pravi način, ne bi danas vladala takva konfuzija oko svega što se odnosi na taj period. A ja sam uveren da bi i ponašanje ljudi u zadnjem ratu bilo makar malo bolje.

I tu leži opasnost. Ono o čemu smo Real Gone i ja pisali noćas, a u šta Bošnjaci ne veruju. Iz skoro svakog javnog medija ili nastupa curi otrov koji mi strašno liči na početak devedesetih.

@Dzoni

Eh Staša, Staša... Liči na Mladena Krstajića posle noći na splavu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Jagnjeca brigada je napisao/la:
@Dzoni

Eh Staša, Staša... Liči na Mladena Krstajića posle noći na splavu.


slika

ko brat i sestra...

Mladen je iz Zen'ce :wink

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Mladen ne samo da je iz Zen'ce, nego je i car.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd i Novi Sad obilježili 20. godišnjicu opsade Sarajeva
PostPostano: 07 tra 2012, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Put je uvek dug i težak, ali ako ga ne pređeš, ostaješ zamrznut u konfliktu danas, sutra i za 50 ili 100 godina.

Dobar je primer Jugoslavija nakon 2.sv.rata. Da su onda stvari raščlanjene na pravi način, ne bi danas vladala takva konfuzija oko svega što se odnosi na taj period. A ja sam uveren da bi i ponašanje ljudi u zadnjem ratu bilo makar malo bolje.

I tu leži opasnost. Ono o čemu smo Real Gone i ja pisali noćas, a u šta Bošnjaci ne veruju. Iz skoro svakog javnog medija ili nastupa curi otrov koji mi strašno liči na početak devedesetih.

@Dzoni

Eh Staša, Staša... Liči na Mladena Krstajića posle noći na splavu.


Slazem se s tobom Jagnje mislim da su nam crveni svima skupa najvise zla uradili. I rade.

Ti i Real ste mi dvoje najdrazih Srbijanaca na forumu iako sam i sa Dzonijem ok :D

Zivio :)


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 60 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO