HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 147 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 12:27 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
Premijer Republike Srpske Milorad Dodik mogao bi postati prvi političar kojega će i službeno proglasiti nepoželjnim u jednom dijelu Bosne i Hercegovine usvoji li Općinsko vijeće Tuzle zahtjev niza nevladinih organizacija da se na taj način sankcionira njegova tvrdnja po kojoj je masakr počinjen nad civilima u
tom gradu 25. svibnja 1995. godine insceniran, prenose u utorak mediji u BiH.

- Na odgovarajući način tražit ćemo da Dodik postane nepoželjna osoba u Tuzli -izjavio je Hilmo Bučuk, predsjednik povjerenstva za civilne žrtve rata u Tuzli 1992-1995.

Sudjelujući na skupu ogranka Stranke nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) kojoj je na čelu, Dodik je krajem prošlog tjedna u Bijeljini kazao kako "postoje svi dokazi da je masakr u Tuzli bio insceniran".

- Zna se da je prije toga poginula grupa pripadnika muslimanske vojske koji su bili na obuci u Živinicama i njihova su tijela onda dovezena u Tuzlu da bi se optužila srpska strana - kazao je Dodik ustvrdivši kako je riječ o istom scenariju po kojemu su Srbi optuženi i za masakre u Sarajevu.

25. svibnja 1995. u Tuzli je samo jednom granatom ubijena čak 71 osoba, a uglavnom je riječ bila o studentima i srednjoškolcima. Najmlađa žrtva bio je dvogodišnji dječak.

Oni su bili okupljeni na glavnoj tuzlanskoj šetnici koju je u večernjim satima gađalo srpsko topništvo. Istraga o tom zločinu potvrdila je kako je granata ispaljena sa srpskih položaja na planini Ozren.

Zbog ovog masakra Sud BiH je bivšeg načelnika Glavnog stožera Vojske Republike Srpske Novaka Đukića osudio na 25 godina zatvora potvrdivši presudom kako je on izravno zapovjedio napad na gradsku četvrt i na civilne ciljeve.

Dodik je i tu presudu pokušao relativizirati ustvrdivši kako je to tek dokaz da Sud BiH služi samo kao potpora postizanju određenih političkih ciljeva te da ga bosanski Srbi stoga ne priznaju.

- Ove izmišljotine ponižavaju državna tijela, pokušaj su urušavanja digniteta Suda BiH i njegovih presuda za dokazane ratne zločine - stoji u izjavi koju je povodom Dodikovih tvrdnji objavilo tuzlansko povjerenstvo za civilne žrtve rata.

Povjerenstvo podsjeća kako su na isti način ratne zločine nad civilima u BiH, poput onih u Sarajevu, opravdavali i objašnjavali Radovan Karadžić, Ratko Mladić i Slobodan Milošević.

Temeljna tvrdnja Miloševićeve obrane tijekom suđenja u Den Haagu bila je na tragu Karadžićevih konstatacija kako su "muslimani sami podmetnuli" eksploziv kada su počinjena dva masakra na tržnici Markale i zbog kojih je uslijedila intervencija međunarodne zajednice protiv snaga bosanskih Srba.

Dodikove izjave osudile su i brojne političke stranke a najtežu je izrekla stranka Radom za boljitak konstatacijom kako je Dodiku "temelj djelovanja nacistička ideologija".

http://www.slobodnadalmacija.hr/BiH/tab ... fault.aspx

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 13:04 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
Ajde, muslimanima je omiljeni hobi raspredanje kako su Amerikanci sami sebe bombardovali u New Yorku, a kad Dodik to isto kaze za njih, onda skacu ko vrelom vodom ofureni.

Licemjerje na djelu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Dodik je obican idiot od politicara, i to je najbolje sto srbi imaju.

Pokolj u Tuzli se zbio, poznavao sam nekoliko ubijenih, poznajem nekoliko ranjenih i nekoliko svjedoka (medju njima i jednog srbina) tog strasnog događaja. Granata je pala na dio korza koji se zove kapija (nekada je tu bio ulaz u utvrdjeni dio grada), okolo su kafici i sreca je da nije bilo vise poginulih, s obzirom na broj ljudi koji se tu okupljao i okuplja svaku vece.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
ManInBlack je napisao/la:
Dodik je obican idiot od politicara, i to je najbolje sto srbi imaju.

Pokolj u Tuzli se zbio, poznavao sam nekoliko ubijenih, poznajem nekoliko ranjenih i nekoliko svjedoka (medju njima i jednog srbina) tog strasnog događaja. Granata je pala na dio korza koji se zove kapija (nekada je tu bio ulaz u utvrdjeni dio grada), okolo su kafici i sreca je da nije bilo vise poginulih, s obzirom na broj ljudi koji se tu okupljao i okuplja svaku vece.


U konačnici žrtvama i njihovim obiteljima i nije važno odakle je granata stigla, no ja sam mislio da je Tuzla uglavnom granatirana sa Majevice (valjda je odatle lakše nadzirati grad). Nisam baš neki stručnjak za balistiku, no je li realno očekivati toliku preciznost sa Ozrena? Je li ta granata nasumice ispaljena ili se radilo o granatiranju cijelog grada tog dana sa tog položaja?

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 13:49 
Offline

Pridružen/a: 10 ruj 2009, 00:56
Postovi: 193
ManInBlack je napisao/la:
Dodik je obican idiot od politicara, i to je najbolje sto srbi imaju.

X

+ Dodik uopće ne voli Hrvate. Pogledajte njegove izjave o Republici Hrvatskoj. To što podržava Herceg Bosnu je samo način da učvrsti poziciju Republike Srpske.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/dodi ... 39447.aspx

http://www.javno.com/hr-svijet/dodik--h ... idu_221983

http://www.ezadar.hr/clanak/dodik-hrvat ... ci-srpskoj

http://www.nacional.hr/clanak/51374/dod ... o-ciscenje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Nije da branim Dodu, ali par tih izjava su bile odgovor na Mesićeve provokacije, a Mesić odrađuje posao za one koji su mu financirali kampanju.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 14:20 
Offline

Pridružen/a: 10 srp 2009, 02:24
Postovi: 32
http://www.sudbih.gov.ba/komponente/pri ... 81&jezik=h

Novak Đukić osuđen na 25 godina dugotrajnog zatvora
(12.06.2009. 15:53)

Sud Bosne i Hercegovine izrekao je prvostupanjsku presudu u predmetu Novak Đukić, kojom se optuženik Đukić oglašava krivim za kazneno djelo ratni zločin protiv civilnoga stanovništa. S tim u svezi Sud ga osuđuje na kaznu dugotrajnoga zatvora u trajanju od 25 godina.

U izrjeku presude, između ostaloga, se navodi da je optuženik Novak Đukić za vrijeme ratnoga stanja u Bosni i Hercegovini, 25. svibnja 1995. godine, u svojstvu zapovjednika taktičke grupe Ozren Vojske Republike Srpske, naredio svojim postrojbama smještenim u selu Panjik – planina Ozren, da artiljerijskim projektilom granatiraju Tuzlu, i to bliži lokalitet centra grada zvani „Kapija“. Usljed eksplozije projektila smrtno je stradala 71 osoba, dok je ranjeno oko 130 osoba. Rezolucijom Vijeća sigurnosti Ujedinjenih naroda broj 824 od 6. svibnja 1993. godine Tuzla je proglašena zaštićenom zonom. Prvostupanjsko vijeće je zaključilo da ovo djelo predstavlja izravan i neselektivan napad na civilno stanovništvo, suprotno odredbama međunarodnoga prava.

Sud je usljed nedostatnih dokaza oslobodio Novaka Đukića optužbe da je dana, 28. svibnja 1995. godine naredio artiljerijskome vodu da izvrši granatiranje grada Tuzle sa devet artiljerijskih projektila.

Sud je donio rješenje prema kojemu se produžava pritvor optuženiku Đukiću i koji može trajati do upućivanja optuženika na izdržavanje kazne, a najduže do isteka trajanja izrečene kazne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
A što je bilo sa onom tuzlanskom kolonom sa početka sukoba kad je nahebala JNA? Zna li tko više glede procesa i sl.?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Muslimani su sami sebi srušili đuturum ćupriju tako da su oni na sve spremni.

No Srbi se nemaju glede toga šta jvaljati jer nakon Srebrenice trebaju bar malo šutjeti.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
RajvoSa je napisao/la:
Nije da branim Dodu, ali par tih izjava su bile odgovor na Mesićeve provokacije, a Mesić odrađuje posao za one koji su mu financirali kampanju.



Točno tako.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 13:09
Postovi: 381
Dinara je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:
Dodik je obican idiot od politicara, i to je najbolje sto srbi imaju.

X

+ Dodik uopće ne voli Hrvate. Pogledajte njegove izjave o Republici Hrvatskoj. To što podržava Herceg Bosnu je samo način da učvrsti poziciju Republike Srpske.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/dodi ... 39447.aspx

http://www.javno.com/hr-svijet/dodik--h ... idu_221983

http://www.ezadar.hr/clanak/dodik-hrvat ... ci-srpskoj

http://www.nacional.hr/clanak/51374/dod ... o-ciscenje


Citao sam negdje o nekom istrazivanju provedenom u BiH, o tomu tko koga vise mrzi. Izmedju ostalog rezultat je bio da Srbi iz BiH vise mrze Hrvate u Hrvatskoj, nego Hrvate u BiH,a kod Bosnjaka je obrnuto. Ocigledno da nigdje ne cvjeta ljubav, ali ce se Srbi boriti za interese Hrvata sve dok je to u korist njihovih interesa.
...Dodik bi trebao vise postivati tudje zrtve...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Iskreno , kakve mi veze (Hrvati BiH) imamo sa ovom izjavom Dodika ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 13:09
Postovi: 381
Mar-kan je napisao/la:
Iskreno , kakve mi veze (Hrvati BiH) imamo sa ovom izjavom Dodika ?


Vrijeme je da i mi naucimo gurati nos gdje mu nije mjesto... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
ero je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Iskreno , kakve mi veze (Hrvati BiH) imamo sa ovom izjavom Dodika ?


Vrijeme je da i mi naucimo gurati nos gdje mu nije mjesto... :zubati


Da, zabava bez posljedica. Laktašenko većinom govori ono što ja (i mislim dobar dio Hrvata) misli. Pošto naši političari ne odrađuju posao kako treba, ne preostaje nam ništa drugo nego pratiti njegove okršaje sa hegemonistima.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
RajvoSa je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:
Dodik je obican idiot od politicara, i to je najbolje sto srbi imaju.

Pokolj u Tuzli se zbio, poznavao sam nekoliko ubijenih, poznajem nekoliko ranjenih i nekoliko svjedoka (medju njima i jednog srbina) tog strasnog događaja. Granata je pala na dio korza koji se zove kapija (nekada je tu bio ulaz u utvrdjeni dio grada), okolo su kafici i sreca je da nije bilo vise poginulih, s obzirom na broj ljudi koji se tu okupljao i okuplja svaku vece.


U konačnici žrtvama i njihovim obiteljima i nije važno odakle je granata stigla, no ja sam mislio da je Tuzla uglavnom granatirana sa Majevice (valjda je odatle lakše nadzirati grad). Nisam baš neki stručnjak za balistiku, no je li realno očekivati toliku preciznost sa Ozrena? Je li ta granata nasumice ispaljena ili se radilo o granatiranju cijelog grada tog dana sa tog položaja?



Grad tuzlu se gađalo sa tri planine ili brda, iz pravca sjever - sjeveroistok granate su stizale sa majevice, sa jugoistoka granate su stizale sa brda Vis izmedju kalesije i aerodroma dubrave, sa zapada granate su stizale sa vijenca (ozren). srbi su samo sa jedne kote tj prevoja na majevici tkz jojina kafana imali vizuelni kontakt sa gradom. za ostalo su sluzile topografske karte, a sa svih tih topnickih polozaja do centra grada je 10 tak kilometara zracne linije.

Kobna granata je bila druga po redu i doletila je nakon sto su se ljudi počeli vracati na ulice misleci da ih nece vise biti.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Dinara je napisao/la:
Dodik uopće ne voli Hrvate.

U politici je posve nebitno tko koga intimno voli ili ne voli.
Dinara je napisao/la:
Pogledajte njegove izjave o Republici Hrvatskoj.

Stavi se u njegovu poziciju i shvati da bi i sam slično odgovorio na Mesićeva preseravanja i izdrkotine.
Dinara je napisao/la:
To što podržava Herceg Bosnu je samo način da učvrsti poziciju Republike Srpske.

Apsolutno točno, no na nama je da to što bolje iskoristimo za hrvatske interese. :palacgore1 :hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
ManInBlack je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

U konačnici žrtvama i njihovim obiteljima i nije važno odakle je granata stigla, no ja sam mislio da je Tuzla uglavnom granatirana sa Majevice (valjda je odatle lakše nadzirati grad). Nisam baš neki stručnjak za balistiku, no je li realno očekivati toliku preciznost sa Ozrena? Je li ta granata nasumice ispaljena ili se radilo o granatiranju cijelog grada tog dana sa tog položaja?



Grad tuzlu se gađalo sa tri planine ili brda, iz pravca sjever - sjeveroistok granate su stizale sa majevice, sa jugoistoka granate su stizale sa brda Vis izmedju kalesije i aerodroma dubrave, sa zapada granate su stizale sa vijenca (ozren). srbi su samo sa jedne kote tj prevoja na majevici tkz jojina kafana imali vizuelni kontakt sa gradom. za ostalo su sluzile topografske karte, a sa svih tih topnickih polozaja do centra grada je 10 tak kilometara zracne linije.

Kobna granata je bila druga po redu i doletila je nakon sto su se ljudi počeli vracati na ulice misleci da ih nece vise biti.



Koliko su intenzivno Srbi gađali Tuzlu do tog datuma.

I uopće mi je čudno da se toliki broj ljudi okuplja na otvorenom ako znaju da su u dometu topništva. Kako su to ratne vlasti dopustile.

A pogotovo je glupost da se ljudi vraćaju na ulice jer su sigurni nakon prve granate. To je takva glupost da mi se manta od nje..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
bit će da srbi samo jednom pucaju :sega

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 15:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
Inkvizitor je napisao/la:
A pogotovo je glupost da se ljudi vraćaju na ulice jer su sigurni nakon prve granate. To je takva glupost da mi se manta od nje..


Ma ogugla čovjek i nije ga briga. Sjećam se i u Mostaru su ljudi stalno šetali ulicama bez obzira na granatiranje. Jednostavno ne mogu neprestano biti u skloništu pa ga ubij on ode prošetat. . :no

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 15:53 
Offline

Pridružen/a: 10 ruj 2009, 00:56
Postovi: 193
Citat:
Dinara je napisao/la:
To što podržava Herceg Bosnu je samo način da učvrsti poziciju Republike Srpske.

Apsolutno točno, no na nama je da to što bolje iskoristimo za hrvatske interese. :palacgore1 :hrvatinic



Hrvati u RS i nemaju neke koristi od Dodikove politike. Ali koga briga za njih, ko ih *ebe..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Dinara je napisao/la:
Citat:
Apsolutno točno, no na nama je da to što bolje iskoristimo za hrvatske interese. :palacgore1 :hrvatinic



Hrvati u RS i nemaju neke koristi od Dodikove politike. Ali koga briga za njih, ko ih *ebe..


Što jača Hrvatska to bolje Hrvatima u BiH.
Što jača Herceg Bosna, tim bolje Hrvatima izvan nje, sa dodatnom mogućnosti razgovora sa RS glede izmjene granica ta 2 subjekta. :biceovodobro

Razmišljaj malo strateški, par poteza unaprijed.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Naša Kvačica je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:
A pogotovo je glupost da se ljudi vraćaju na ulice jer su sigurni nakon prve granate. To je takva glupost da mi se manta od nje..


Ma ogugla čovjek i nije ga briga. Sjećam se i u Mostaru su ljudi stalno šetali ulicama bez obzira na granatiranje. Jednostavno ne mogu neprestano biti u skloništu pa ga ubij on ode prošetat. . :no



Ovdje nije stvar u šetanju nego o stotinama ljudi na jednom mjestu usred rata. A to je suludo.

Pogotovo to da su se ohrabrili nakon prve granate. Za to nikad nisam čuo. Obično prva granata najviše ubija jer poslije nje kud koji..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 16:03 
Offline

Pridružen/a: 10 ruj 2009, 00:56
Postovi: 193
To stoji, mada treba priznati da je to žrtvovanje Hrvata iz Repubike Srpske za interese matične države Hrvatske i Herceg-Bosne. Jedino im preostaje da se odsele nekud. Zato priznajmo njihovu žrtvu (za koju malo ko zna).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 16:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Naša Kvačica je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:
A pogotovo je glupost da se ljudi vraćaju na ulice jer su sigurni nakon prve granate. To je takva glupost da mi se manta od nje..


Ma ogugla čovjek i nije ga briga. Sjećam se i u Mostaru su ljudi stalno šetali ulicama bez obzira na granatiranje. Jednostavno ne mogu neprestano biti u skloništu pa ga ubij on ode prošetat. . :no



Upravo tako i ne zaboravi da je to proljece 95, srbi u to vrijeme nisu tako cesto pucali topništvom po civilima, morali su čuvati granate za bojiste koja je sve vise bilo ugrozeno, samo 3 tjedna ranije dogodio se veliki poraz srba u akciji Bljesak, njihovo samopouzdanje je bilo na vrlo niskom nivou, redom su se dogadjale ovakve stvari http://www.youtube.com/watch?v=iHjo9MrD57o

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodik izazvao buru prosvjeda tumačeći masakr u Tuzli Karadžićevom argumentacijom
PostPostano: 16 ruj 2009, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Dinara je napisao/la:
Hrvati u RS i nemaju neke koristi od Dodikove politike. Ali koga briga za njih, ko ih *ebe..

U globalu Hrvati u BIH trenutno nemaju koristi od Dodikove politike, no mogli bi imati, ukoliko budu znali iskoristiti tu politiku za svoje interese. Kada bi uspjeli u tome (nastanak hrvatske federalne jedinice-HB), koristi bi imali svi Hrvati u BIH, kako oni izvan te jedinice, tako i oni u njoj.
Dakle, ne treba to samo iz jednog (vlastitog) kuta promatrati. Da se na taj način gledalo 1991. nikad mi ne bi imali vlastite države.
Uostalom, pogledaj koliko je Hrvata danas u Federaciji BIH, a koliko u RS. Istina, rezultati etničkog čišćenja, no to je stanje na terenu i teško će se drastičnije mijenjati. Jedino što eventualno možemo dobiti od RS-a je dio Posavine, u zamjenu za dio Hercegbosanske županije (Grahovo, Drvar i Glamoč), no i to je ostavrio tek kroz razmjenu između dviju ravnopravnih federalnih jedinica unutar BIH, koje bi onda pregovarale. Dakle, ponovno je preduvjet nastanak hrvatske federalne jedinice s diskontinuitetom na prostorima Federacije BIH. :zivili


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 147 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Naša Kvačica, Velocidad i 268 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO