HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 23:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ] 

Jeste li za pridruživanje BiH Evropskoj uniji?
da 63%  63%  [ 12 ]
ne 37%  37%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 19
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 14 ruj 2009, 00:25 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
Real gone je napisao/la:
cromwell je napisao/la:


Pa šta ti je današnja BiH nego jedan vid Federacije,istina asimetrična federacija(čut ćeš izraz složena država).Ako RS ostane sa svojim granicama i u okviru svojih nadležnosti,onda po meni postoje dva scenarija prerastanje BiH u klasičnu Federaciju

1.Ukidanje Kantona,čime FBIH prestaje biti federacija i prerasta u Republiku i po unutrašnjem uređenju se pretvara u ono što je danas RS

2.Od današnjih Kantona (10) prave se dvije Federalne jedinice,a FBIH se ukida kao suvišni nivo vlasti.a onda opet dobivamo klasičnu federalnu državu ali ovaj put sa tri federalne jedinice.

BiH kao unitarna država (sa dva nivoa vlasti) neće nikada nastati.


Ovo zaboravih.
Koja opcija je tebi draža?




Hehehehe pa šta ti misliš????
Broj 2 naravno - tri konstitutivna naroda - tri federalne jedinice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 14 ruj 2009, 00:32 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
Real gone je napisao/la:
cromwell je napisao/la:


On već ima važnu ulogu
Jedinstveni europski akt iz 1987.g.,Maastrichtski ugovor iz 1992.g.(ugovor o EU),Ugovor iz Amsterdama iz 1997.g. te na kraju Ugovor iz Nice 2001.g. su redom proširivali ovlasti i prava EP.Tako da tvoja tvrdnja nema prevelikog smisla.Nema te odluke(uredbe,direktive,preporuke ili mišljenja),koja se može donijeti na EU razini a da prethodno EP nije dao svoju suglasnost.


Zar se nije do sad radilo o proceduri koodlučivanja, a sa Lisabonskim ugovorom kao potvrdom dosadašnjeg seta ugovora, i vidom ustava, dobija se značajno osnažena i izmenjena diplomatija EU.
Hoće li onda biti opravdana bojazan manjih EU-država da neće posebno uticati na spoljnu politiku EU?



Do 1987.g. EP je davao samo mišljenje,nakon 1987.g. EP je morao biti konzultiran o svemu, nakon 1992.g. EP suodlučuje(sa Vijećem i Komisijom),nakon Nice(2001),EP mora dati suglasnost za sve pravne akte
Osnovni postupci EP-a:
1.konzultiranje
2.suodlučivanje
3.suradnja
4.davanje suglasnosti
5.nadzor nad komisijom i donošenje proračuna

Što se tiče vanjske politike i sigurnosti EU, ona ostaje u tzv 2 Unijskom stupu(vanjski poslovi i sigurnost),što pak znači ostaje u isključivoj nadležnosti država članica.S tim da i dan danas imaš visokog predstavnika za vanjsku politiku i sigurnost(javier Solana)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 14 ruj 2009, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
cromwell je napisao/la:
Real gone je napisao/la:

Ovo zaboravih.
Koja opcija je tebi draža?




Hehehehe pa šta ti misliš????
Broj 2 naravno - tri konstitutivna naroda - tri federalne jedinice.


Ne može čovek nikad biti 100% siguran. :zubati :wink

Za ovo što sam napisala o budućoj spoljnoj politici i bojazni manjih država, to je ono što stalno od euroskeptika čitam po raznim novinama. Ja ovde ne branim nijedan od ova dva pola, napisala sam ono što se najviše puta ponavlja kao stav onih koji su protiv EU-integracija.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 14 ruj 2009, 16:11 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
Real gone je napisao/la:
cromwell je napisao/la:



Hehehehe pa šta ti misliš????
Broj 2 naravno - tri konstitutivna naroda - tri federalne jedinice.


Ne može čovek nikad biti 100% siguran. :zubati :wink

Za ovo što sam napisala o budućoj spoljnoj politici i bojazni manjih država, to je ono što stalno od euroskeptika čitam po raznim novinama. Ja ovde ne branim nijedan od ova dva pola, napisala sam ono što se najviše puta ponavlja kao stav onih koji su protiv EU-integracija.




Razumijem,nastupaš neutralno.Vanjska politika ostaje u domeni država članica i teško da će se to mijenjati.Ne vidim način na koji će se države odreći dijela svog vanjskog suvereniteta da bi ga prepustile Uniji.Vjerovatnije je da će sve ostati na onome što je bilo i do sada.Znači na razini EU donositi će se "zajedničke" odluke,preporuke i drugi postupci koji neće imati preveliko značenje,dakle ostat će neobvezujući pravni akti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 15 ruj 2009, 08:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
cromwell je napisao/la:
Real gone je napisao/la:

Ne može čovek nikad biti 100% siguran. :zubati :wink

Za ovo što sam napisala o budućoj spoljnoj politici i bojazni manjih država, to je ono što stalno od euroskeptika čitam po raznim novinama. Ja ovde ne branim nijedan od ova dva pola, napisala sam ono što se najviše puta ponavlja kao stav onih koji su protiv EU-integracija.




Razumijem,nastupaš neutralno.Vanjska politika ostaje u domeni država članica i teško da će se to mijenjati.Ne vidim način na koji će se države odreći dijela svog vanjskog suvereniteta da bi ga prepustile Uniji.Vjerovatnije je da će sve ostati na onome što je bilo i do sada.Znači na razini EU donositi će se "zajedničke" odluke,preporuke i drugi postupci koji neće imati preveliko značenje,dakle ostat će neobvezujući pravni akti.


Nadajmo se.

Evo, kao prilog temi, grafik koji prikazuje sastav Evropskog parlamenta u zadnjih 5 godina:

slika

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 15 ruj 2009, 11:27 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
Paradoks je da bi ulazak u EU znacio prakticno brisanje granica (mada ce one zauvijek ostati u glavama)

Paradoks zato sto se danas toliko zestoko borimo da granice ostanu, a zelimo ici dalje, EU kao zvijezda vodilja.

No dobro, ebo granice, mene zanima hoce li ulazak u EU znaciti smrt korupciji, isplativom kriminalu, hoce li to znaciti da susjed vlasnik poslovnog prostora ispod zgrade moze potplatiti opcinske sluzbenike i prosiriti radnju bez da pita stanare, da on to vise nece moci raditi... ako da, ja sam za EU jos jucer.

Serem se ja na nasu balkansku domoljubnu retoriku u rukavicama, koja prakticno znaci da su najveci domoljubi uvijek oni koji mogu raditi sta hoce, bez da postoji zakon za takve. Samo malo prokenjaju o komunistima, bu! patokraka babaroga cetnici mudjahedini partizani, i nastave raditi sta ih volja. Meni osobno ne trebaju komunisticki "iznad zakona" mocnici i nakon mocnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 16 ruj 2009, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Crni bombarder je napisao/la:
Paradoks je da bi ulazak u EU znacio prakticno brisanje granica (mada ce one zauvijek ostati u glavama)

Paradoks zato sto se danas toliko zestoko borimo da granice ostanu, a zelimo ici dalje, EU kao zvijezda vodilja...



Te paradokse o kojima pričaš nam sa laganim podsmehom uvek pominju i stranci, odnosno građani razvijenijih evropskih država.

Korupcije, naravno, nikada neće potpuno nestati. Dovoljno je, međutim, smanjiti je na razumnu meru i što je moguće više približiti se po tome EU-standardima.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 16 ruj 2009, 18:46 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
Real gone je napisao/la:
Crni bombarder je napisao/la:
Paradoks je da bi ulazak u EU znacio prakticno brisanje granica (mada ce one zauvijek ostati u glavama)

Paradoks zato sto se danas toliko zestoko borimo da granice ostanu, a zelimo ici dalje, EU kao zvijezda vodilja...



Te paradokse o kojima pričaš nam sa laganim podsmehom uvek pominju i stranci, odnosno građani razvijenijih evropskih država.

Korupcije, naravno, nikada neće potpuno nestati. Dovoljno je, međutim, smanjiti je na razumnu meru i što je moguće više približiti se po tome EU-standardima.

ti ono u austriji jelde.pa moglo bi se pitati austrijance sto ce im granice,nek se odma prikljuce njemackoj,prirodno bi bilo.kao i djelovi svicarske koji pricaju njemacki.zanimljivo bi bilo sto bi odgovorili.pali bi u nesvist,ili poceli :"ali,ali to je sasvim drugacije,ähhh,ähhhh....huere schwobe,äääh ähhhh na,zua die piefkes woll ma nöt,herst".ne triba ni uzeti sve za zadravo i gotovo sto stanovnici "razvijenih" zemalja kazu,jer su i sami kontradiktorni.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 16 ruj 2009, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Danas je od strane Evropskog parlamenta izabran novi-stari predsednik Evropske komisije - Jose Manuel Barroso. Tip je nekadašnji premijer Portugala i pripada Evropskoj narodnoj partiji u parlamentu. Po platformi koju je predstavio boriće se za jačanje EU na početku 21. veka, ekonomsku ekspanziju i zaštitu životne sredine (iako su ga Zeleni i do sada kritikovali da je u prethodnom mandatu bio vrlo neefikasan).
Analitičari procenjuju da ovo nije loš izbor za Zapadni Balkan, s obzirom da se Barroso zalaže za proširenje EU na ovo područje, ali i na Tursku.
S obzirom na slabu izlaznost u državama članicama EU na izbore za EP, sve su jače inicijative da se ubuduće i predsednik EK bira na direktnim izborima, što bi eventualno motivisalo veći broj birača.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 16 ruj 2009, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
puntar je napisao/la:
Real gone je napisao/la:

Te paradokse o kojima pričaš nam sa laganim podsmehom uvek pominju i stranci, odnosno građani razvijenijih evropskih država.

Korupcije, naravno, nikada neće potpuno nestati. Dovoljno je, međutim, smanjiti je na razumnu meru i što je moguće više približiti se po tome EU-standardima.

ti ono u austriji jelde.pa moglo bi se pitati austrijance sto ce im granice,nek se odma prikljuce njemackoj,prirodno bi bilo.kao i djelovi svicarske koji pricaju njemacki.zanimljivo bi bilo sto bi odgovorili.pali bi u nesvist,ili poceli :"ali,ali to je sasvim drugacije,ähhh,ähhhh....huere schwobe,äääh ähhhh na,zua die piefkes woll ma nöt,herst".ne triba ni uzeti sve za zadravo i gotovo sto stanovnici "razvijenih" zemalja kazu,jer su i sami kontradiktorni.


Znam ja to puntare, i često im to nabijam na nos.
Pogotovo Nemačku, jer od nje imaju kompleks kao od "velikog brata".
Još ih boli Južni Tirol recimo, ali ga istovremeno koriste i kao argument za svoju tolerantnost. :zubati
O AU monarhiji da ne pričamo. Po njihovom su sve bivše zemlje koje je obuhvatala "cvetale" za sve vreme njenog trajanja, a nju shvataju kao preteču EU. :001_rolleyes

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 16 ruj 2009, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
puntar je napisao/la:
ähhh,ähhhh....huere schwobe,äääh ähhhh na,zua die piefkes woll ma nöt,herst".ne triba ni uzeti sve za zadravo i gotovo sto stanovnici "razvijenih" zemalja kazu,jer su i sami kontradiktorni.


A po dijalektu vidim da si i ti živeo ili živiš ovde negde. :zubati
Ili si ipak Piefke?

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 16 ruj 2009, 21:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Najviše od ideje EU-a, slobodnog protoka ljudi i roba su profitirale stare članice: Njemačka, Nizozemska, Luksemburg, Belgija i Francuska (možda čak i najmanje). Kad im pogledam rast suficita u vanjskoj trgovini tijekom devedesetih godina 20. stoljeća, sve će se samo kazati.

Starim kapitalističkim društvima, te visokoindustrijaliziranim zemljama povećano višestruko tržište prodaje, bez i najmanjih ograničenja i prepreka, uz bonus - još si ih obvezao na svoja pravila igre.
Majstorski. :klanjam

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 16 ruj 2009, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
lider30 je napisao/la:
Najviše od ideje EU-a, slobodnog protoka ljudi i roba su profitirale stare članice: Njemačka, Nizozemska, Luksemburg, Belgija i Francuska (možda čak i najmanje). Kad im pogledam rast suficita u vanjskoj trgovini tijekom devedesetih godina 20. stoljeća, sve će se samo kazati.

Starim kapitalističkim društvima, te visokoindustrijaliziranim zemljama povećano višestruko tržište prodaje, bez i najmanjih ograničenja i prepreka, uz bonus - još si ih obvezao na svoja pravila igre.
Majstorski. :klanjam


Apsolutno. Objasni to i našem drugaru iz Nemačke, puntaru. :wink
Mada su i Austrijanci profitirali u skladu sa svojom veličinom, a naročito "ulaganjem" u tzv. Zapadni Balkan.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 16 ruj 2009, 22:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Real gone je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Najviše od ideje EU-a, slobodnog protoka ljudi i roba su profitirale stare članice: Njemačka, Nizozemska, Luksemburg, Belgija i Francuska (možda čak i najmanje). Kad im pogledam rast suficita u vanjskoj trgovini tijekom devedesetih godina 20. stoljeća, sve će se samo kazati.

Starim kapitalističkim društvima, te visokoindustrijaliziranim zemljama povećano višestruko tržište prodaje, bez i najmanjih ograničenja i prepreka, uz bonus - još si ih obvezao na svoja pravila igre.
Majstorski. :klanjam


Apsolutno. Objasni to i našem drugaru iz Nemačke, puntaru. :wink
Mada su i Austrijanci profitirali u skladu sa svojom veličinom, a naročito "ulaganjem" u tzv. Zapadni Balkan.


Točno se vide interesi, Austrijanaca za kasnijim proširenjima, te manja zainteresiranost starih članica - osim možda Njemačke.

Počeli su mi ličiti na one piramidalne sheme i lance sreće. Najviše će najebati ovi što se zadnji uključe. Ili što kasnije ulaziš, manje koristi dobivaš.

Opstanak EU je i moguć, ali će se morati radikalno restrukturirati unutarnji ustroj i sami osnov EU-a. Dobrano je potrošena ideja ekonomske zajednice.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 16 ruj 2009, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
lider30 je napisao/la:
Real gone je napisao/la:

Apsolutno. Objasni to i našem drugaru iz Nemačke, puntaru. :wink
Mada su i Austrijanci profitirali u skladu sa svojom veličinom, a naročito "ulaganjem" u tzv. Zapadni Balkan.


Točno se vide interesi, Austrijanaca za kasnijim proširenjima, te manja zainteresiranost starih članica - osim možda Njemačke.

Počeli su mi ličiti na one piramidalne sheme i lance sreće. Najviše će najebati ovi što se zadnji uključe. Ili što kasnije ulaziš, manje koristi dobivaš.

Opstanak EU je i moguć, ali će se morati radikalno restrukturirati unutarnji ustroj i sami osnov EU-a. Dobrano je potrošena ideja ekonomske zajednice.


Meni su najjači naši liberali i slične građanske stranke, koji su ubeđeni da ulazak zavisi isključivo od našeg ponašanja, koje redovno povezuju sa bespogovornim slušanjem svega što dolazi iz EU/USA uz neizbežno poltronstvo.
A u isto vreme kritikuju nesposobnost vlade i svih domaćih političara, koji btw. ne donose nijednu važniju odluku bez konsultacije sa stranim ambasadorima (zna se čijim). :001_smile

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 16 ruj 2009, 23:00 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
Real gone je napisao/la:
puntar je napisao/la:
ähhh,ähhhh....huere schwobe,äääh ähhhh na,zua die piefkes woll ma nöt,herst".ne triba ni uzeti sve za zadravo i gotovo sto stanovnici "razvijenih" zemalja kazu,jer su i sami kontradiktorni.


A po dijalektu vidim da si i ti živeo ili živiš ovde negde. :zubati
Ili si ipak Piefke?

na,i bin a piefke(fum bodensee).ma ex-puppn hot da unten g'wohnt. :ujko inace su mi austrijanci krvavi ljudi,sam ih nista ne razumin kad pocmu onaj teski dijalekt.nesto ko bavari.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 16 ruj 2009, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
puntar je napisao/la:
Real gone je napisao/la:

A po dijalektu vidim da si i ti živeo ili živiš ovde negde. :zubati
Ili si ipak Piefke?

na,i bin a piefke(fum bodensee).ma ex-puppn hot da unten g'wohnt. :ujko inace su mi austrijanci krvavi ljudi,sam ih nista ne razumin kad pocmu onaj teski dijalekt.nesto ko bavari.


a koji od mnogo dijalekata. :zubati
bečki mi dođe još i podnošljiv, naspram nekih drugih, mada je seljački, ko i svaka iskrivljena verzija nekog književnog jezika.
nemačka/austrija/švajcarska su valjda retki primeri u svetu ponosa time što ne koristiš ispravno padeže i pričaš maternji jezik ko poslednji papak. :zubati

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 16 ruj 2009, 23:14 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
Real gone je napisao/la:
puntar je napisao/la:
na,i bin a piefke(fum bodensee).ma ex-puppn hot da unten g'wohnt. :ujko inace su mi austrijanci krvavi ljudi,sam ih nista ne razumin kad pocmu onaj teski dijalekt.nesto ko bavari.


a koji od mnogo dijalekata. :zubati
bečki mi dođe još i podnošljiv, naspram nekih drugih, mada je seljački, ko i svaka iskrivljena verzija nekog književnog jezika.
nemačka/austrija/švajcarska su valjda retki primeri u svetu ponosa time što ne koristiš ispravno padeže i pričaš maternji jezik ko poslednji papak. :zubati


ma becki mi je dobar,najvise zbog ovog kralja:

http://www.youtube.com/watch?v=KrLxzrp5s2o

http://www.youtube.com/watch?v=VObwKuA- ... re=related


stajerski je cudo,ljudi pricaju samnon ja ovako: :smajl043 :sega

nix verstehn.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 16 ruj 2009, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
puntar je napisao/la:
Real gone je napisao/la:

a koji od mnogo dijalekata. :zubati
bečki mi dođe još i podnošljiv, naspram nekih drugih, mada je seljački, ko i svaka iskrivljena verzija nekog književnog jezika.
nemačka/austrija/švajcarska su valjda retki primeri u svetu ponosa time što ne koristiš ispravno padeže i pričaš maternji jezik ko poslednji papak. :zubati


ma becki mi je dobar,najvise zbog ovog kralja:

http://www.youtube.com/watch?v=KrLxzrp5s2o

http://www.youtube.com/watch?v=VObwKuA- ... re=related


stajerski je cudo,ljudi pricaju samnon ja ovako: :smajl043 :sega

nix verstehn.


a falco im je jedino što su imali. i hvala Bogu uglavnom nije pevao na wienerischu. :zubati
gori od štajeraca su mi tvoje komšije iz vorarlberga. njih ostatak austrije ništa ne razume. skoro pa schwitzer duetsch. :001_rolleyes

vratimo se na temu. dakle, ti si nemački eurofil. :001_cool

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 16 ruj 2009, 23:41 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
Real gone je napisao/la:
puntar je napisao/la:

ma becki mi je dobar,najvise zbog ovog kralja:

http://www.youtube.com/watch?v=KrLxzrp5s2o

http://www.youtube.com/watch?v=VObwKuA- ... re=related


stajerski je cudo,ljudi pricaju samnon ja ovako: :smajl043 :sega

nix verstehn.




vratimo se na temu. dakle, ti si nemački eurofil. :001_cool


kakav njemac,bez njemacke putovnice?! :ujko

to eurofil je donekle tocno,europa mora drzati skupa. :zivili jeli EU dobro sredstvo to se da diskutirati.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 16 ruj 2009, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
puntar je napisao/la:
Real gone je napisao/la:



vratimo se na temu. dakle, ti si nemački eurofil. :001_cool


kakav njemac,bez njemacke putovnice?! :ujko

to eurofil je donekle tocno,europa mora drzati skupa. :zivili jeli EU dobro sredstvo to se da diskutirati.


a čuj, to za putovnicu nije nikakva isprika. možda ti je nisu dali jer konstantno praviš saobraćajne prekršaje u tvom crnom bmw-u, sa svojim nadimkom umesto registarskih tablica. :zubati :ujko

Naravno da se Evropa treba držati skupa. Bez proširenja na Aziju. :001_cool

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 16 ruj 2009, 23:59 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
Real gone je napisao/la:
puntar je napisao/la:

kakav njemac,bez njemacke putovnice?! :ujko

to eurofil je donekle tocno,europa mora drzati skupa. :zivili jeli EU dobro sredstvo to se da diskutirati.


a čuj, to za putovnicu nije nikakva isprika. možda ti je nisu dali jer konstantno praviš saobraćajne prekršaje u tvom crnom bmw-u, sa svojim nadimkom umesto registarskih tablica. :zubati :ujko

Naravno da se Evropa treba držati skupa. Bez proširenja na Aziju. :001_cool


ma ne,nece dati jer su zatvorili kladionicu koju smo drzali ja i rodjaci zvala se "zum kroaten",kad su nas hapsili skoro mi izgrebali novu crnu koznu jaknu,mos' mislit.sad drzimo restoran,a usput malo svercamo cigare i tako to.... :kava :ujko

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 17 ruj 2009, 05:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
puntar je napisao/la:
Real gone je napisao/la:

a čuj, to za putovnicu nije nikakva isprika. možda ti je nisu dali jer konstantno praviš saobraćajne prekršaje u tvom crnom bmw-u, sa svojim nadimkom umesto registarskih tablica. :zubati :ujko

Naravno da se Evropa treba držati skupa. Bez proširenja na Aziju. :001_cool


ma ne,nece dati jer su zatvorili kladionicu koju smo drzali ja i rodjaci zvala se "zum kroaten",kad su nas hapsili skoro mi izgrebali novu crnu koznu jaknu,mos' mislit.sad drzimo restoran,a usput malo svercamo cigare i tako to.... :kava :ujko


:sega :palacgore2
a, važno je da se nešto valja, ojda. :zubati

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Eurofilija vs Euroskepticizam
PostPostano: 17 ruj 2009, 05:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Nego, zona eura zabeležila deflaciju već treći mesec uzastopno.
Dok sve zemlje Istočne Evrope beleže rast cena i inflaciju od 4-5%.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica, Pejtonac sa juga i 267 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO