HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 00:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 228 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 03 lip 2012, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Žalosno, RS za Hrvatsku, a Bošnjaci u većini protiv... Neko je u Sarajevu nešto zajeb'o, eto vam mitomanije.

Citat:
Slovenci: Neće plakati kad izgubimo. Srbi: U Republici Srpskoj za Hrvatsku, u Srbiji protiv nas. Bošnjaci: Bit će protiv, samo u Tuzli za nas


http://www.vecernji.hr/vijesti/za-koga- ... nak-416698

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 03 lip 2012, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pa i mi navijamo protiv "zmajeva". Njihova stvar za koga će navijati. Mi se ne bi trebali uzrujavati zbog toga.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 03 lip 2012, 13:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
"Hrvatska reprezentacija, može se zaključiti, imat će navijača i u Sloveniji i u zapadnom dijelu Republike Srpske, dok će se u Beogradu navijati protiv Hrvatske, a podrške neće biti ni u bošnjačkom dijelu Bosne.

Dodikovci za bilićevce

U Republici Srpskoj, u Banjoj Luci, izabranici Slavena Bilića imat će nemalen broj navijača, tvrdi zamjenik direktora Nezavisnih novina i predsjednik Udruženja novinara Republike Srpske Dragan Jerinić, koji će, kaže, i sam navijati za Hrvatsku! Za reprezentaciju susjedne države slobodno se, kaže, navija i u kafićima.

– Banja Luka gravitira Zagrebu, ovdje se gleda i HTV i RTL i Nova, čita Večernji i zabranjeni i prirodno je da nam je bliska i hrvatska reprezentacija. Kad ne igra Srbija, navija se za Hrvatsku – kaže Jerinić.

Zapravo, sigurno se ne navija samo za reprezentaciju BiH." :zubati

:hrvatinic

"Zapravo, sigurno se ne navija samo za reprezentaciju BiH. U Sarajevu i Zenici i uopće u dijelu BiH gdje su Bošnjaci većina, nogometaši pod vodstvom Darija Srne, koji je i sam po ocu bošnjačkog podrijetla, ipak neće imati podršku. Edin Skokić, novinar iz Tuzle, kaže kako je u Tuzli i inače tolerancija veća te da je nešto Tuzlaka prije četiri godine navijalo za Hrvatsku čak i u srazu s Turskom! Ta je utakmica izazvala navijačke nerede po BiH, u Sarajevu se pobjeda Turske slavila bučno, u Bugojnu su stotine Bošnjaka, navijača turske reprezentacije, razbili nekoliko kafića u vlasništvu Hrvata... Neobično je što su navijači razbijali imovinu protivnika iako su njihovi favoriti pobijedili, ali navijačke je običaje ponekad teško izvana shvatiti, jer politika i nacija najčešće su samo izgovor. Ali, nereda ipak nije bilo kad je Hrvatska u kvalifikacijama izbacila Tursku prošle godine."

Dobri su takvi članci. Mali ali vrijedni doprinosi. Netko će se ipak zapitati zašto u Srpskoj da, a dobri Bošnjani ne.

Vrlo dobro.

Gdje je Aga da potvrdi navode? :smajl007

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 03 lip 2012, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Junuz Djipalo je napisao/la:
Žalosno, RS za Hrvatsku, a Bošnjaci u većini protiv... Neko je u Sarajevu nešto zajeb'o, eto vam mitomanije.

Citat:
Slovenci: Neće plakati kad izgubimo. Srbi: U Republici Srpskoj za Hrvatsku, u Srbiji protiv nas. Bošnjaci: Bit će protiv, samo u Tuzli za nas


http://www.vecernji.hr/vijesti/za-koga- ... nak-416698


Pazi ti opet ovo smeće Matvejevića, hoću lijepo nazdraviti kada stari prdonja otegne papke:

Citat:
Književnik Predrag Matvejević kaže kako će hrvatska reprezentacija imati navijača možda u Crnoj Gori ili u udaljenijim dijelovima Srbije, u Kragujevcu, primjerice. Bošnjaci su, kaže, podijeljeni, dio njih poprimio je osobine koje su vidjeli u hrvatskim i srpskim nacionalistima pokraj sebe.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 03 lip 2012, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Da i preserava se o nekim disidentima u Srbiji koji će zbog političke opozicije navijati za Hrvatsku. :ucelo

Nitko ga ne prosere kao nekakvi intelektualci. Inače se u toj rečenici dobro primjećuje stav zapadnih liberala gdje se slabijima dodaju neke veće moralne kvalitete i stavlja ih se u zaštitu. Tako su i eto jadni Bošnjani pokupili loše navike od Srbeka i Hrvateka. Da njih nije bilo to bi bio jedan fin narod. :001_rolleyes

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 03 lip 2012, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Matvejević je tip koji ima jaku želju da se svidi svim medijima "u regionu". Pa onda nije bitno što govori, samo da se svidi.
A lijepo je Momo Kapor napisao, ne možeš se svima svidjeti pa ne vrijedi ni pokušavati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 03 lip 2012, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ima nade. Najbolje ocjenjeni komentar.

Dobri su ovi članci. Sitni ali dinamitni.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 03 lip 2012, 15:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ministry of Sound je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Žalosno, RS za Hrvatsku, a Bošnjaci u većini protiv... Neko je u Sarajevu nešto zajeb'o, eto vam mitomanije.



http://www.vecernji.hr/vijesti/za-koga- ... nak-416698


Pazi ti opet ovo smeće Matvejevića, hoću lijepo nazdraviti kada stari prdonja otegne papke:

Citat:
Književnik Predrag Matvejević kaže kako će hrvatska reprezentacija imati navijača možda u Crnoj Gori ili u udaljenijim dijelovima Srbije, u Kragujevcu, primjerice. Bošnjaci su, kaže, podijeljeni, dio njih poprimio je osobine koje su vidjeli u hrvatskim i srpskim nacionalistima pokraj sebe.


Taj je "intelektualac opće prakse", ne znam kakve on veze ima s ovom temom.

Ja inače nisam uspio skužit što je u njemu posebno.

Nego, ajmo reći kako je u pravu djelomično. Mitomaniju, prepravke povijesti, trgovanje žrtvama i medijski rat su pokupili od Srba.

No, sve znamo što je bilo i kako je bilo. Bitno je ono kako je sad. A sad RS radi projekte s RH, a u Federaciji se Hrvatima nameću predstavnici i poručuje im se da sele.

Dosad su to ovakvi kao Peđa opravdavali, kao proći će, no sad se već vidi kako su se oteli kontroli, što je previše, previše.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 03 lip 2012, 16:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Ma Kragujevac je ko lud bez hrvatske reprezentacije. :wacko
Ovaj Matvejević je zreo za gerijatrijsku ustanovu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 03 lip 2012, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 svi 2012, 17:44
Postovi: 336
Lokacija: Naša Draga Hrvatska
Baš lijepo od naših susjeda/komšija. A ništa kad su oni tako dobri red je da i ja budem. Nego u kojoj grupi se nalaze Srbija, Bih i Slovenija i kad igraju pa da i ja navijam za njih?

Usput jel se sjecate onoga koja je razlika između nogometaša i fudbalera?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 03 lip 2012, 17:51 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
'As ti cuda, ko bi mislija da ce muslimani navijati kontra Hrvatske? Nakon silnih hrvatskih zastava, i uzvikanja za dom, tamo di su vecina.Aeee, cek, cek zbunija san se, bile su turske zastave i teeeaaakbbiuaaarrr baaa.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 03 lip 2012, 17:52 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Jos i Srbija kontra nas?!! A zalosti i tuge.Joj, joj.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 03 lip 2012, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 svi 2012, 17:44
Postovi: 336
Lokacija: Naša Draga Hrvatska
puntar2.0 je napisao/la:
'As ti cuda, ko bi mislija da ce muslimani navijati kontra Hrvatske? Nakon silnih hrvatskih zastava, i uzvikanja za dom, tamo di su vecina.Aeee, cek, cek zbunija san se, bile su turske zastave i teeeaaakbbiuaaarrr baaa.


Ma bile su i naše zastave, samo u drugo vrijeme. Kod njih svako desetljece nova zastava i nacionalnost pa ih je malo teško pratiti. Ma ja njima to ne zamjeram, do sad su toliko puta promjenili stranu da više jadni ljudi ni ne znaju tko su i što su pa nije ni cudo da su sad opet malo Turci. Ko zna kako se kod njih sve vrti u krug možda opet (ne daj Bože) za par generacija budu "hrvatine" kao i njihovi djedovi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 08 lip 2012, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Čak 60 posto Poljaka se izjasnilo: Ako ispadnemo u grupi, u nastavku navijamo za Hrvatsku!

- Mogu to shvatiti, slični smo narodi, Slaveni i iste vjere. Iskreno, hvala poljskim navijačima na simpatijama, iako je nama dovoljno da nas podržava 4,5 milijuna Hrvata u domovini i još toliko njih u dijaspori, kaže izbornik hrvatske reprezentacije Slaven Bilić.

integriša i škotor u dijaspori samo takav :cool

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 08 lip 2012, 15:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Poljaci imaju dobro mišljenje o Hrvatskoj, ali istodobno i mnogi simpatiziraju Srbiju, neki čak i ekstremno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 08 lip 2012, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Srbiju simpatiziraju zbog Kosova. Kao i većina Europe osim vladajuće elite.

Ipak antimuslimanizam enormno jača. Mogli bi to tamo neki Muslimani u Bosni koji nedaju kršćanima nešto upamtit.

Kolo sreće se okreće.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 08 lip 2012, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
ovo je za mene stvarno iznenađenje. 60% Poljaka je navelo Hrvate?! kod nas bi valjda Nijemci dobili najviše i to 30-tak%. tim je zanimljivije što graniče s Češkom, koja je u tim nekim razmjerima također bratska nacija, pa ih nema nigdje. e svašta, nisam imao pojma da smo toliko popularni. trebalo bi i Čehe pitat, brijem da bi i oni za nas. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 08 lip 2012, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Navijaću za Hrvatsku naravno , jer inače uvek navijam za slabije i ove iz istočne evrope.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 08 lip 2012, 16:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Što mi ova poljska himna zvuči poznato :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 08 lip 2012, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
dudu je napisao/la:
ovo je za mene stvarno iznenađenje. 60% Poljaka je navelo Hrvate?! kod nas bi valjda Nijemci dobili najviše i to 30-tak%. tim je zanimljivije što graniče s Češkom, koja je u tim nekim razmjerima također bratska nacija, pa ih nema nigdje. e svašta, nisam imao pojma da smo toliko popularni. trebalo bi i Čehe pitat, brijem da bi i oni za nas. :zubati


S Češkom su ti oni imali okršaje zaboravih ime grada i pogranicne regije a prolazio kroz nju. Zadnji put uoci 2.svj.rata.

A druga stvar Češka je ateistička zemlja. Nikako se oni snjima ne poistovjećuju. S Mađarima su u jako dobrim odnosima neznam zašto. A za Njemce nemogu navijat ko mi to ti je valjda jasno :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 08 lip 2012, 18:35 
Offline

Pridružen/a: 05 lip 2012, 15:47
Postovi: 15
Jebes Cehe, gol *** od nacije
http://www.hrhb.info/content.php?r=2211 ... aje........


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 08 lip 2012, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
pozitivac je napisao/la:
Što mi ova poljska himna zvuči poznato :zubati


Ko je koga kopirao? Sad pjevamo: Hej Slavene!

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 08 lip 2012, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ko je koga kopirao? Sad pjevamo: Hej Slavene!


Nemam pojma ko je kopirao, baš me zanima :neznam

Moguće da potiče od neke zajedničke pjesme iz vremena kad je bila aktualna pan-slavenska priča


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 08 lip 2012, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
pozitivac je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ko je koga kopirao? Sad pjevamo: Hej Slavene!


Nemam pojma ko je kopirao, baš me zanima :neznam

Moguće da potiče od neke zajedničke pjesme iz vremena kad je bila aktualna pan-slavenska priča


Marš Dabrowski (stara poljska himna)-->Hej Slovaci (slovačka himna 1941-1945)--> Hej Sloveni (jugoslavenska himna od 1945, pa srpsko-crnogorska do raspada državne zajednice SiCG) .
Zapravo razlike između slovačke i jugoslavenske , kasnije srpsko-crnogorske himne nema, samo što se u jugo verziji ne pjeva druga kitica koja kaže "Bog je s nama , tko može protiv nas ?" .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za koga će na Euru navijati naši susjedi
PostPostano: 08 lip 2012, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Zadar1993 je napisao/la:
samo što se u jugo verziji ne pjeva druga kitica koja kaže "Bog je s nama , tko može protiv nas ?" .


Znači, Tito je čak i tu Boga cenzurirao, stvarno je šepavac bio temeljit


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 228 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 27 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO