HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 kol 2024, 20:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: NP Prenj - Vran - Čvrsnica - Čabulja
PostPostano: 28 lip 2012, 01:41 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 02:19
Postovi: 2148
Šta je bilo s ovim projektom? Ima li netko informacije hoće li biti išta od NP, je li to bilo ozbiljno planirano ili? Već par puta sam naletio na neke nacrte i prijedloge, studije o izvedivosti i sl., ali nisam dovoljno upućen i ne znam tko stoji iza svega toga i čiji je to zapravo projekt i je li politika umješana u sve to?
Ja mislim da bi bilo odlično da se to područje nekako zaštiti jer takve prirodne ljepote su prava rijetkost.
P.S. Ne znam je li već bila tema, ali ja je nisam uspio naći. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NP Prenj - Vran - Čvrsnica - Čabulja
PostPostano: 26 ruj 2012, 21:36 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 02:19
Postovi: 2148
http://sl.scribd.com/doc/53322451/Studi ... ezentacija
http://www.ekoakcija.com/content/prenj- ... #dokumenti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: NP Prenj - Vran - Čvrsnica - Čabulja
PostPostano: 26 ruj 2012, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36620
Lokacija: Gl. grad regije
Naši su to shvatili kao akciju Bošnjaka da ovladaju našim resursima. Bošnjaci su to shvatili kao priliku da ovladaju našim resursima. Stoga, skijaški centar dr. Mate Boban neće bit u rukama Cerićevih, da po njemu merače, i naprave od njega nešto još gore od Vlašića.

Uglavnom, nisu uspjeli, ali smo mi sami uspjeli sjebat i bez njih. :zubati

Tako da rezultat dođe na isto.

Inače, hvale vrijedna inicijativa kada to ne bi bilo promatrano kroz perspektive iznad, nažalost, čini mi se kako većina zainteresiranih tako promatra.

U međuvremenu je stigla i besparica tako da od cijele priče ništa. Postavlja se pitanje i zašto baš te planine. Meni je inače tog "čuvanja prirode" pun k. Pa što BiH ima ako nema planine. Kao da RH ne da ništa na moru pravit jer se čuva more.

Mislim, naravno da trebaju bit pravila, i naravno da treba čuvat prirodu, samo mi se čini kako se malo prejeruje, važno je i imat što jest.

Za početak primjena postojećih zakona o zaštiti prirode, upravljanja šumskim bogatstvom, educiranje ljudi za odnos prema prirodi, bi dalo solidne rezultate, naravno kod nas svi počnu od kraja.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO