HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 30 srp 2024, 18:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7161 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 287  Sljedeća

Na popisu ćete se nacionalno izjasniti kao
Bošnjak 16%  16%  [ 47 ]
Hrvat 49%  49%  [ 145 ]
Srbin 13%  13%  [ 37 ]
Bosanac/Bosanac i Hercegovac 3%  3%  [ 10 ]
Musliman 1%  1%  [ 3 ]
Ostali 1%  1%  [ 4 ]
Neću biti obuhvaćen popisom 16%  16%  [ 48 ]
Ukupno glasova : 294
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 16:12
Postovi: 7828
Lokacija: multietnicki entitet Bosna
doc je napisao/la:
Pa njegove generalizacije su točne.


Kako su tačne? Čovjek kaže "vi srušili Jugoslaviju" a misli na bošnjake. Kako su to bošnjaci srušili Jugoslaviju? Jugoslavija je srušena puno prije nego je BiH proglasila nezavisnost i nisu je srušili bošnjaci već prije svega srbi.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36540
Lokacija: Gl. grad regije
Nebula je napisao/la:
doc je napisao/la:
Pa njegove generalizacije su točne.


Kako su tačne? Čovjek kaže "vi srušili Jugoslaviju" a misli na bošnjake. Kako su to bošnjaci srušili Jugoslaviju? Jugoslavija je srušena puno prije nego je BiH proglasila nezavisnost i nisu je srušili bošnjaci već prije svega srbi.


Da, a Jugoslaveni su im pomogli da posljedice budu malo veće.

Zato treba izbjegavati te "panetničke" izbore. Uđi u svoj narod kojem pripadaš i kakvim te drugi vide, i gledaj što možeš da učiniš boljim. I to je velika stvar.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Nisam rekao za sve generalizacije nego za one na koje se ti hvataš.

Normalno da in kao Srbek ima drugačije mišljenje ali generalno se sve odigralo očekivano kao reakcija na akciju koja je krenula iz Beograda, sviđalo se to njima ili ne.

Imate vi sa Srbima periodično te rasprave (sori na generalizaciji) i znam da je u jednoj takvoj kad ste otvorili dušu Srbi objašnjavali kako bi vam bilo lijepo da ste ostali s njima (Džoni među njima) i meni je dok sam čitao njegov tekst u glavi bila slika mačke koja nagovara ptičicu da siđe sa grane da će se lijepo igrati. :zubati

Tako da mislim da ste mogli pametnije za sebe to odigrati ali svakako nije trebalo vjerovati nikome niti se to moglo. Kad se zarati moraš birati stranu.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 18:54
Postovi: 13159
Nebula je napisao/la:
Kako su tačne? Čovjek kaže "vi srušili Jugoslaviju" a misli na bošnjake. Kako su to bošnjaci srušili Jugoslaviju? Jugoslavija je srušena puno prije nego je BiH proglasila nezavisnost i nisu je srušili bošnjaci već prije svega srbi.


Ti imas neke drugacije stavove, koji variraju od teme do teme...al to nije poenta ove teme...

Krenulo se od price kako ce se ko izjasnjavati... ti hoces da budes Bosanac...tvrdio si da ces se izjasniti i kao Amer, Eskim, ili sta vec...

U predhodnom postu objasnjavam manjkavost takvog odabira, da bi se srusila iluzija da ce se Bosanstvom uspeti nesto napraviti, jer bi to znacilo formatiranje hard diska u glavi, da svi zaborave ono sto im je obelezilo zivot...

Uostalom, jel tebe sramota da budes Bosnjak... jel imas stid od toga, jel to nesto lose?! Ne razumem... ja, osim u zajebanciji i trolu, nikad vas necu svrstavati u Srbe... ime ste sami odabrali, problematicno je sa istorijskog aspekta, ali nije to vazno u ovoj prici...

Mozes da se branis - ja cu biti ono sto ja hocu... al to je suplja prica, sakrivanje iza nekih fraza o univerzalnom pravu da se osecas onako kako hoces...

Ako zlurado gledam, ili cak ono sto je u interesu mog naroda, podrzacu te da budes Bosanac, da se jos vise rasplinete na popisu... ali sitno je to driblanje, iznad toga svega me puno vise zanima zasto ne mozete da dovrsite izgradnju nacionalne svesti koja jos kod samog imena naroda zamuckuje... ajde brate prebrojte se, da znamo koliko vas ima, i sa kime razgovaramo...

To je kao ono - Pedro Miguel Dos Santos Ronaldo.... umara ta mimikrija iza Muslimana - Bosnjaka-Bosanaca, Hercegovaca... reci mi jedno ime kako da te zovem, ili idi u 4pm :wink

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 16:12
Postovi: 7828
Lokacija: multietnicki entitet Bosna
DzoniBG je napisao/la:
Krenulo se od price kako ce se ko izjasnjavati... ti hoces da budes Bosanac...tvrdio si da ces se izjasniti i kao Amer, Eskim, ili sta vec...


Bitno je da nije "bošnjak"

DzoniBG je napisao/la:
U predhodnom postu objasnjavam manjkavost takvog odabira, da bi se srusila iluzija da ce se Bosanstvom uspeti nesto napraviti, jer bi to znacilo formatiranje hard diska u glavi, da svi zaborave ono sto im je obelezilo zivot...


Kad bih formatirao hard disk u glavi možda bih i rekao da sam bošnjak. Ovako, nema šanse.

DzoniBG je napisao/la:
Uostalom, jel tebe sramota da budes Bosnjak... jel imas stid od toga, jel to nesto lose?!


Naravno da bi me bilo sramota i stid da budem bošnjak. Isto kao što bi me bilo sramota da budem srbin ili hrvat. Prevazišao sam plemensko svrstavanje i bilo bi me sramota da se vraćam na taj primitivni nivo. Bil tebe bilo sramota hodati go po ulici iako su tvoji preci nekada hodali goli? Naravno da bi. Isto je sa mnom i sa nacionalnim torovima.

DzoniBG je napisao/la:
ime ste sami odabrali


Ako misliš na ime "bošnjak" tu me niko nije pitao tako da ti ta izjava ne stoji. Čak ni vlastito ime nisam sam izabrao. Ali sam izabrao ime kćerke. Resetovao sam porodično stablo i sad krećemo u drugom pravcu :D

DzoniBG je napisao/la:
Mozes da se branis - ja cu biti ono sto ja hocu... al to je suplja prica, sakrivanje iza nekih fraza o univerzalnom pravu da se osecas onako kako hoces...


E čuj šuplja priča. :D Naravno da ću biti ono što hoću. Nije srednji vijek.

DzoniBG je napisao/la:
iznad toga svega me puno vise zanima zasto ne mozete da dovrsite izgradnju nacionalne svesti


Zašto ti ne hodaš go po ulici?

DzoniBG je napisao/la:
ajde brate prebrojte se, da znamo koliko vas ima, i sa kime razgovaramo...


:evotigana

DzoniBG je napisao/la:
reci mi jedno ime kako da te zovem


Nebula

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 17:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nigdje u svijetu neki "Ostali" nisu postali nacija, pa nećete ni vi. A to "Bosanac", Vanzemaljac" će vam strpati pod "Ostali".
Ali eto, znamo da lažete kao i za SDA kad ste masovno navalili glasovati. Bošnjački fašisti koji jedno lažu, sasvim drugo rade.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 17:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Inače ne kužim zašto retard ovdje druge zamara kako će se izjasniti na popisu. Hrvati nemaju potrebu nikome naglašavati da će se izjasniti kao "Hrvat".

Ja sam radio onaj zadnji YU popis. Ako imate nekih pitanja vezano uz popise recite ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 17:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13039
Lokacija: Zagreb
Jesi radio na popisivanju ili obradi?

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Popis. Obradu ne radi običan narod.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 18:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13039
Lokacija: Zagreb
Jesi smio ikako utjecati na odabir?

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Smio ili mogao ?
Ako nekome nije jasno pitanje dužan si mu ga objasniti kako su te naučili na kursu prije popisa.

Nije bilo nekih problema i nejasnih pitanja. Ljudi su imali običaj postavljati pitanja prije odgovora u vezi nekretnine, imovine, stoke, živine, stabala voćki. Jer su mislili da će im ovisno što prijave na popisu uzimati porez. Pa sam ih često morao smirivati i objašnjavati da se to nikako neće koristiti za porez. Porezne ustanove neće ni znati što oni imaju.

Pa je bilo situacija sjediš u dnevnom, kaže ti da ima 2 voćke nečega, ti kroz prozor ih prebrojiš preko 20. Ili ti kaže da nema svinja ti vidiš svinjac u dvorištu.

Ali su nam rekli da ne reagiramo na to već da samo upišemo što nam kaže. Da ne ulazimo u rasprave sa ljudima ako vidimo da lažu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 18:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13039
Lokacija: Zagreb
Da, ful puno ljudi misli da se popis koristi za porez, no u stvarnosti ga se ne smije iskoristiti za nikakav zakonski progon...
A nacionalnost, ako se netko izjasnio npr. Hrvat hercegovac jesi li ga pokušao nagovoriti da se izjasni samo kao hrvat??

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 18:35 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Nebula je napisao/la:
Naravno da bi me bilo sramota i stid da budem bošnjak. Isto kao što bi me bilo sramota da budem srbin ili hrvat. Prevazišao sam plemensko svrstavanje i bilo bi me sramota da se vraćam na taj primitivni nivo. Bil tebe bilo sramota hodati go po ulici iako su tvoji preci nekada hodali goli? Naravno da bi. Isto je sa mnom i sa nacionalnim torovima.


A izjasnit ces se kao Bosanac? Pa zar i to nije "nacionalni tor"? Dok se ti izjasnis da negdje, necemu i nekome pripadas, ti si u toru. Koja je razlika izmedju tora Hrvata, ili tora Bosanaca? Pazi, ti bi se ljudi izjasnisli, IZJASNILI, kao Bosanci.

Ako si ti stvarno nadisao te prizemne ljudske gluposti, kao sto su granice, imena, teritorij i sl., ti se jednostavno izjasni kao svjetski covjek. :neznam

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 71596
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Nebula, kao Bosancu ateisti koji se ne osjeća kao Bošnjak ili musliman, hoće ti djeca nosit bošnjačko-muslimanska (turska) imena?

Što misliš o tome da sina nazoveš Stjepan, u čast bosanskog kralja?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 18:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lip 2009, 09:42
Postovi: 2123
Lokacija: Beograd
zakasnili su muslimani sa bosanstvom, prosao voz

_________________
Čevo ravno, gnjijezdo junačko,
a krvavo ljudsko razbojište,
mnoge li si vojske zapamtilo,
mnoge li si majke ojadilo!
Ljudske su te kosti zatrpale,
ljudskom si se krvlju opjanilo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 18:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23551
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Jesu li popisivači podložni krivičnim ili prekršajnim prijavama za eventualne manipuliranje podacima, utjecanjima na ljude ili lažnim prikazivanjem brojeva?

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
volvoks je napisao/la:
A nacionalnost, ako se netko izjasnio npr. Hrvat hercegovac jesi li ga pokušao nagovoriti da se izjasni samo kao hrvat??


Nisam. To ti je strogo zabranjeno raditi. Ali ne sjećam se je li u Jugi bilo dozvoljeno tako se izjasniti, nije to ovaj popis.
Nisam sreo Hrvata i Srbina koji bi rekli da su nešto drugo. Muslimani se skoro svi do jednog izjašnjavali kao Muslimani, ne Bošnjaci. Nešto malo ih bilo Jugoslavena, oni zaposleni na državnim radnim mjestima odprilike.

Ta 2-3 dana (ako se sjećam dobro, znam da sam i minimalno sutradan izlazio na svoj dio grada) su tako dobro plaćeni da čovjeku i ne pada na pamet to riskirati da izgubiš dnevnice.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
lider30 je napisao/la:
Jesu li popisivači podložni krivičnim ili prekršajnim prijavama za eventualne manipuliranje podacima, utjecanjima na ljude ili lažnim prikazivanjem brojeva?



Sigurno da jesu, ali detalje ne bih znao. Lažeš državu, pa onda možeš zamisliti kako se na to gleda.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Hoću ovdje da otklonim jednu laž na Wikipedia (vjerojatno članak neki Bošnjak pisao). Članak je o popisu i piše da Muslimanima nije bilo dozvoljeno da se na popisu 1991-e izjasne kao "Bošnjak." To je tako velika laž da to nije normalno.

Nikad ni jednom riječi nama na kursu prije popisa nisu spomenuli "Bošnjak", niti su nam rekli da to ne smijemo upisati na obrazac.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 16:12
Postovi: 7828
Lokacija: multietnicki entitet Bosna
BBC je napisao/la:
Nigdje u svijetu neki "Ostali" nisu postali nacija, pa nećete ni vi.


BH nacija pajdo :zivili

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 19:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kako će se izjasniti ovi Babini u Z. Bosni ? Hrvati ? Abićevci ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 16:12
Postovi: 7828
Lokacija: multietnicki entitet Bosna
Robbie MO je napisao/la:
Nebula, kao Bosancu ateisti koji se ne osjeća kao Bošnjak ili musliman, hoće ti djeca nosit bošnjačko-muslimanska (turska) imena?

Što misliš o tome da sina nazoveš Stjepan, u čast bosanskog kralja?


Već sam napisao da kćerci nisam dao tursko-arapsko ime. Ne pratiš?

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/podaci-zzo/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 19:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23551
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Bolje krivične, nego prekršajne, jer sa prekršajnim možeš proći samo uz novčanu kaznu. Ako je manipuliranje podacima samo prekršajna prijava, bojim se da se pojedini popisivači neće libiti lažirati podatke.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 21:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12355
Nebula je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Nebula, kao Bosancu ateisti koji se ne osjeća kao Bošnjak ili musliman, hoće ti djeca nosit bošnjačko-muslimanska (turska) imena?

Što misliš o tome da sina nazoveš Stjepan, u čast bosanskog kralja?


Već sam napisao da kćerci nisam dao tursko-arapsko ime. Ne pratiš?


Da meni neko zamjeri radi ovoga sinu bih iz inata dao ime Sulejman. Pusti gluposti, misliš da se kod Hrvata imena daju po bosanskim kraljevima ili sa osloncem na srednji vijek? Ne, ta imena su mahom strana, nova a većina ovih današnjih "hrvatskih" imena veze nema sa srednjovjekovnom Bosnom jer su nastala kasnije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 19 lis 2012, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 11:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Lebowski je napisao/la:
Nebula je napisao/la:

Već sam napisao da kćerci nisam dao tursko-arapsko ime. Ne pratiš?


Da meni neko zamjeri radi ovoga sinu bih iz inata dao ime Sulejman. Pusti gluposti, misliš da se kod Hrvata imena daju po bosanskim kraljevima ili sa osloncem na srednji vijek? Ne, ta imena su mahom strana, nova a većina ovih današnjih "hrvatskih" imena veze nema sa srednjovjekovnom Bosnom jer su nastala kasnije.


Glupost....., Zvonimir, Branimir, Zdeslav, Marko, Ivan, Ana, Stjepan etd.....su imena koja datiraju iz srednjeg vijeka i otad se upotrebljavaju i na nasim prostorima

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7161 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 287  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Fredericktown, Patriota, Tomba17 i 52 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO