HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 06 ruj 2024, 22:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7161 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 287  Sljedeća

Na popisu ćete se nacionalno izjasniti kao
Bošnjak 16%  16%  [ 47 ]
Hrvat 49%  49%  [ 145 ]
Srbin 13%  13%  [ 37 ]
Bosanac/Bosanac i Hercegovac 3%  3%  [ 10 ]
Musliman 1%  1%  [ 3 ]
Ostali 1%  1%  [ 4 ]
Neću biti obuhvaćen popisom 16%  16%  [ 48 ]
Ukupno glasova : 294
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 10:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25402
Lokacija: Heartbreak Hotel
Agathonikos je napisao/la:
Kovach je napisao/la:
pogotovo ovim pjenecim srbadinima na ovom forumu i hrvatskim ditosima.

A možda se i usafunjani балијандери razočaraju kad ih poklope moji Bosanci i Hercegovci :D


Nema straha za jednu i jedinu kada ovakvi stoje na njenom braniku!

slika

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 10:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23758
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Lebowski je napisao/la:
Dudu kaže da Bošnjaka ima, bez ikakve sumnje, više od pola.


Mislim da ovdašnji demografi govore, da Nesrba i Nehrvata ima nešto preko pola, tj. max. do 52%. Dakle Ostalih i Muslimana nešto preko 50% dobavi.

Dakle, glavno je pitanje, koliko je Ostalih.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 10:54 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2012, 14:02
Postovi: 215
lider30 je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Dudu kaže da Bošnjaka ima, bez ikakve sumnje, više od pola.


Mislim da ovdašnji demografi govore, da Nesrba i Nehrvata ima nešto preko pola, tj. max. do 52%. Dakle Ostalih i Muslimana nešto preko 50% dobavi.

Dakle, glavno je pitanje, koliko je Ostalih.


Mozda ako bude velik broj ostalih(Bosanaca)


ali ce pitanje vjeroispovjest pokazati da je islam majority religion,i BIH po prvi put nakon 200 godina vecinski islamska :bihzastava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 11:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 14:46
Postovi: 8162
Lokacija: Republic of Srpska
lider30 je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Dudu kaže da Bošnjaka ima, bez ikakve sumnje, više od pola.


Mislim da ovdašnji demografi govore, da Nesrba i Nehrvata ima nešto preko pola, tj. max. do 52%. Dakle Ostalih i Muslimana nešto preko 50% dobavi.

Dakle, glavno je pitanje, koliko je Ostalih.


Citat:
RS + DB = 1,480 000

Srbi 1,240 000 = 83,8 %
Bošnjaci 170 000 = 11,5
Hrvati 40 000 = 2,7%
Ostali 30 000 = 2,0% (Roma 1,6%)

Federacija = 2, 170 000

Bošnjaci 1,540 000 = 71%
Hrvati 440 000 = 20,2%
Srbi 90 000 = 4,1%
Ostali 100 000 = 4,6% (Roma 3,3%)

Dakle, na državnom nivou,po ovoj mojoj logici i verziji ima: 3,650 000 stanovnika.Od toga:

BOŠNJACI 1 710 000 = 46,9%
SRBI 1 330 000 = 36,4%
HRVATI 480 000 = 13,2%
OSTALI 130 000 = 3,5%


Iako se dudu nije složio oko ove moje konstrukcije,nekako mi djeluje da je realno pričati o ovim ciframa. Naravno broj ostalih se povećava za skoro 2% u odnosu na ovu konstrukciju,pri tome se broj Srba smanjuje za skoro 1%,Bošnjaka takođe,Hrvata za 0,5%.

Dakle mislim da se može govoriti o 5,4% ostalih ili 200 000 (od toga 2,8% su Romi,kojih prema mojim saznanjima ima i do 100 000).

Neki se pozivaju i na biračke spiskove.Birački spiskovi su još jedan pokazatelj hendikepiranosti ove države u kojoj živimo. Kada bi samo znali koliko tek na njima ima netačnih podataka,koliko ljudi sa njih ne živi prvenstveno u entitetima gdje se vode,koliko ih je odavno u inostranstvu,a još uvijek ima i mrtvih na istim (pri tom mislim na prirodne smrti).

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 11:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23758
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
saraj_bosna je napisao/la:
lider30 je napisao/la:

Mislim da ovdašnji demografi govore, da Nesrba i Nehrvata ima nešto preko pola, tj. max. do 52%. Dakle Ostalih i Muslimana nešto preko 50% dobavi.

Dakle, glavno je pitanje, koliko je Ostalih.


Mozda ako bude velik broj ostalih(Bosanaca)


ali ce pitanje vjeroispovjest pokazati da je islam majority religion,i BIH po prvi put nakon 200 godina vecinski islamska :bihzastava


Dapače, ja sam uvjeren da je trenutno BiH dominantno kršćanska zemlja. :neznam
Pa barem 1 postotak više od muslimanska.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 11:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 14:46
Postovi: 8162
Lokacija: Republic of Srpska
ima i ateista sasvim sigurno i do 1% makar.
Znam dosta sarajevskih ateista,on se izjašnjava kao bošnjak a kad je religija u pitanju kaže da je ateista. Puno više ateista ima kod bošnjaka,nego kod ostala dva naroda. Naravno rijetko će ko uopšte povući tu temu.

I kod ostalih apsolutno je najviše Roma (naravno oni će se vjerski takođe izjašnjavati tako da će vjerovatno 60% njih reći da su muslimani, 30% da su pravoslavci,a 10 katolici) više i od novonastale odrednice bosanci. Teško je vjerovati da će uopšte biti jugoslovena,osim one zajebantske opcije po kojoj će biti i urugvajaca,kamerunaca,indonežana.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 11:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12355
A gdje su ateisti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 11:20 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2012, 14:02
Postovi: 215
storaB je napisao/la:
ima i ateista sasvim sigurno i do 1% makar.
Znam dosta sarajevskih ateista,on se izjašnjava kao bošnjak a kad je religija u pitanju kaže da je ateista. Puno više ateista ima kod bošnjaka,nego kod ostala dva naroda. Naravno rijetko će ko uopšte povući tu temu.

I kod ostalih apsolutno je najviše Roma (naravno oni će se vjerski takođe izjašnjavati tako da će vjerovatno 60% njih reći da su muslimani, 30% da su pravoslavci,a 10 katolici) više i od novonastale odrednice bosanci. Teško je vjerovati da će uopšte biti jugoslovena,osim one zajebantske opcije po kojoj će biti i urugvajaca,kamerunaca,indonežana.


Istrazivanje pokazuje da najvise ateista ima kod srba,tacnije 13%,dok bosnjaka 5% ,hrvata 4%


Ali i takvi ce na popisu upisati "musliman" osim par izuzetaka


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 14:46
Postovi: 8162
Lokacija: Republic of Srpska
čije istraživanje?

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 11:23 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2012, 14:02
Postovi: 215
Lebowski je napisao/la:
A gdje su ateisti?


Ateista u BIH godine 1991 bilo 5% i to vecinom mjesani brakovi,kod nas ateizam nije kao na zapadu,,ako nikad nisi usao u crkvu,i nikad u dzamiju opet ces upisati vjeru pradjeda iz "tradicije"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 11:23 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2012, 14:02
Postovi: 215
storaB je napisao/la:
čije istraživanje?


Gallup poll


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 11:27 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2012, 14:02
Postovi: 215
Inace oduvijek je poznato da su Srbi najsekularniji ,Hrvati najpobozniji a Bosnjaci u sredini

to cak i moja nana zna neki dan je rekla "hrvati su punili crkve i za vrijeme komunizma,a srbi je ne pune ni danas,a mi dzamije punimo samo petkom jer nam je vjera najteza " hahahah :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 11:35 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2012, 14:02
Postovi: 215
Inace moja prognoza je

Bosnjaci:48,5-49%
Srbi:30-31%
Hrvati:12,13%
ostali 10%

Islam:52%
Pravoslavlje:30%
Katolicanstvo:14%(jedan dio katolika ce se izjasniti Bosancima ,najvise u Sarajevu i Tuzli)
ateisti i ostali 4%


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 11:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 14:46
Postovi: 8162
Lokacija: Republic of Srpska
saraj_bosna je napisao/la:
Inace oduvijek je poznato da su Srbi najsekularniji ,Hrvati najpobozniji a Bosnjaci u sredini

to cak i moja nana zna neki dan je rekla "hrvati su punili crkve i za vrijeme komunizma,a srbi je ne pune ni danas,a mi dzamije punimo samo petkom jer nam je vjera najteza " hahahah :D


Nana je prenosila utiske u vrijeme Jugoslavije vjerovatno. ;)
A tada istina radi komunističke knjižice Božić i Bajram su stavljani u drugi plan.

Danas je sasvim suprotna stvar,svi narodi itekako imaju povjerenje u vjersku zajednicu,s tim naravno da ima i nepovjerenja prema pojedinim radnicima iste,u sve tri vjere.
Što se punjenja tiče, to je čisto polarizovanje,dalo bi se i o tome, u dosta područja RS hvali crkvenih objekata kada se vidi broj vjernika,problem je što Srbi i pravoslavci nemaju donacije poput bošnjaka da bi gradili objekte na svakih 500 metara tuđim parama ;)

I uopšte mi je dosta čudno da neko može tako generalizovati i istaći da je neko manji ili veći vjernik,samo na osnovu toga koliko stalno posjećuje vjerski objekat,na tome se ne gradi vjerski patriotizam,puno je važnije živjeti pod pravilimai propisima svetih knjiga.

Gallup pol?! Studenti su dakle zašli po cijeloj državi i pravili anketu??? Ili je to još jedna naručena manipulativna statistička prognoza??? Radim u sferi informisanosti i dakako do sada barem praksa je pokazala da u većim sredinama daleko više ateista ima,naravno da na osnovu društvenih mreža to nije isključivi argument, ali i na stranicama Ateista regiona a koje se odnose na podatke iz BIH vidjećeš da je najveći broj bošnjačkih imena.

Srbija je drugo naravno ;) (imaš dijelove poznate po sektaštvu,iako je to naravno odvojeno od ateizma,u RS je narod štaviše puno "vjerskiji" nego u Srbiji ili Crnoj Gori,tako je oduvijek bilo).

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 11:50 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2012, 14:02
Postovi: 215
Itekako posjeta vjerskim bogomoljama govori dosta,a srbi inace vise vole da se registruju uz Srbiju nego BIH,ali i to cemo vidjeti

I druga istrazivanja pokazuju da je ateista najvise u RS,,,a Srbija je poslije Albanije najsekularna(pitanje jel ti vjera bitna-Albanija da 44%,Srbija 53% da,,,,u poredjenju BIH 66% da,Makedonija 87% da,a sama federacija bez RS 88% da ,ili tako nesto iz glave pisem)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 11:56 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2012, 14:02
Postovi: 215
Izvinjavam se pogrijesio sam,vjera je bitna 71% BIH,,u RS 63% a u federaciji 80,8%.i Srbiji 56%,Albaniji 48%,Kosovu 92,2%.Na kosovu su najreligiozniji Srbi,tacnije 73% njih su religiozni,i to je opet ispod prosjeka na kosovu ,jer su Albanci preko 90%

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 14:46
Postovi: 8162
Lokacija: Republic of Srpska
saraj_bosna je napisao/la:
Itekako posjeta vjerskim bogomoljama govori dosta,a srbi inace vise vole da se registruju uz Srbiju nego BIH,ali i to cemo vidjeti

I druga istrazivanja pokazuju da je ateista najvise u RS,,,a Srbija je poslije Albanije najsekularna(pitanje jel ti vjera bitna-Albanija da 44%,Srbija 53% da,,,,u poredjenju BIH 66% da,Makedonija 87% da,a sama federacija bez RS 88% da ,ili tako nesto iz glave pisem)


O nečemu drugom govorim. I kakve veze ima Srbija sa pravoslavljem u smislu registracije?
Pravoslavci žive po cijeloj planeti,od Južne Afrike do Kvebeka.

Ili želiš reći kako SPC nije isto u RS što i u Srbiji?

I kažem ti popis će sve reći,pa između ostalog i gdje ateista ima više,naravno ako ne bude malverzacija i manipulacija.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 stu 2009, 19:50
Postovi: 174
saraj_bosna je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Dudu kaže da Bošnjaka ima, bez ikakve sumnje, više od pola.


Nema sigurno,imas na selima jos uvijek starih nana koje "ne daju reci" da nisu Muslimanke

ali ce zato islam vjera biti preko 50'%


Ja se neki dan prepirao sa svojom nenom oko sat,ona ne da reci da je bosnjakinja,,muslimanka pa muslimanka :zubati ali zna da je jezik bosanski,i onda sam je uspio uvjeriti da je bosnjakinja :zubati


hahaha umro sam od smijeha, i onda se ti otpatci od hrvata i nesto srba nazivaju narodom kad si moraju vlastite starješine uvjeravat kako da se izjasne na popisu a stariji znaju da im je barem pola bilo ustašama a njihovi pak djedovi i babe hrvati ili nesto manje srbi... idemo taj popis vise, netko ce se plakat, aaaajjjjmooo :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 12:18 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2012, 14:02
Postovi: 215
storaB je napisao/la:
saraj_bosna je napisao/la:
Itekako posjeta vjerskim bogomoljama govori dosta,a srbi inace vise vole da se registruju uz Srbiju nego BIH,ali i to cemo vidjeti

I druga istrazivanja pokazuju da je ateista najvise u RS,,,a Srbija je poslije Albanije najsekularna(pitanje jel ti vjera bitna-Albanija da 44%,Srbija 53% da,,,,u poredjenju BIH 66% da,Makedonija 87% da,a sama federacija bez RS 88% da ,ili tako nesto iz glave pisem)


O nečemu drugom govorim. I kakve veze ima Srbija sa pravoslavljem u smislu registracije?
Pravoslavci žive po cijeloj planeti,od Južne Afrike do Kvebeka.

Ili želiš reći kako SPC nije isto u RS što i u Srbiji?

I kažem ti popis će sve reći,pa između ostalog i gdje ateista ima više,naravno ako ne bude malverzacija i manipulacija.


ma ja samo kazem u prosjeku kako izgleda,naravno ocekujem najvise ateista u vecim gradoima....medjutim za Sarajevo to ne vazi,bar je na proslom popisu bilo vise ateista u Tuzli i Banja Luci

A o cemu ti pricas,i daj link da vidim tu famoznu stranicu gdje se registruju ateisti? :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 12:19 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2012, 14:02
Postovi: 215
ivan99cro je napisao/la:
saraj_bosna je napisao/la:

Nema sigurno,imas na selima jos uvijek starih nana koje "ne daju reci" da nisu Muslimanke

ali ce zato islam vjera biti preko 50'%


Ja se neki dan prepirao sa svojom nenom oko sat,ona ne da reci da je bosnjakinja,,muslimanka pa muslimanka :zubati ali zna da je jezik bosanski,i onda sam je uspio uvjeriti da je bosnjakinja :zubati


hahaha umro sam od smijeha, i onda se ti otpatci od hrvata i nesto srba nazivaju narodom kad si moraju vlastite starješine uvjeravat kako da se izjasne na popisu a stariji znaju da im je barem pola bilo ustašama a njihovi pak djedovi i babe hrvati ili nesto manje srbi... idemo taj popis vise, netko ce se plakat, aaaajjjjmooo :HercegBosanac


Kako su ono vama djelili bombone prije 100 godina da se popisete hrvatima :neznam

sta ces kad nismo imali imena zadnjih 100 godina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 stu 2009, 19:50
Postovi: 174
saraj_bosna je napisao/la:
ivan99cro je napisao/la:

hahaha umro sam od smijeha, i onda se ti otpatci od hrvata i nesto srba nazivaju narodom kad si moraju vlastite starješine uvjeravat kako da se izjasne na popisu a stariji znaju da im je barem pola bilo ustašama a njihovi pak djedovi i babe hrvati ili nesto manje srbi... idemo taj popis vise, netko ce se plakat, aaaajjjjmooo :HercegBosanac


Kako su ono vama djelili bombone prije 100 godina da se popisete hrvatima :neznam

sta ces kad nismo imali imena zadnjih 100 godina


O kakvim bonbonima ti pricas hrvatu? Stari moj nase ime je zapisano u kamenu jos od stoljeća sedmog na našoj zemlji, a tvoju "naciju" je izmislio komunist josip broz tito kako bi vas politicki umirio odnosno vasu frakciju koja je obitavala nekoc na vise od 50% danasnje BiH...

Kakav ti je to narod koji je mlađi od mojih maloljetnih sestrični i bratića? Ne znate niti kako ce vam se roditelji izjasniti jer nemaju identitet, pa ih po vlastitim priznanjima diljem interneta morate prisiljavati da se izjasne kao "nasi" hahahaha ovo je komedija ziva... KRVNICKI cekam taj popis da Europa i ova regija jednom zasvagda zavrse ovo poglavlje s jednom "nacijom" koja ce uskoro u demografsku katastrofu, bez izlaza na Drinu, Savu, odsjecena na USK (koji propada demografski i ekonomski)a hoce se baviti turcenjem a okruzena zemljama EU... Sva sreća da živimo u zanimljivim vremenima, brzo sad napravite jos koju džamiju u vašem prekrasnom (23%) trokutistanu prije no što procesi ustavnih promjena krenu jer mi nešto govori sa strane da ste prokockali šansu da si napravite svoju "državu"... hehehe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 12:43 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2012, 14:02
Postovi: 215
Da one bobe kad je iz susjedne Hrvatske pocelo se kroatizirati lokalno stanovnistvo,vlasko,morlacko, itd .Sve zapisano


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 stu 2009, 19:50
Postovi: 174
saraj_bosna je napisao/la:
Da one bobe kad je iz susjedne Hrvatske pocelo se kroatizirati lokalno stanovnistvo,vlasko,morlacko, itd .Sve zapisano


Ajoj limač, ajoj pa ti si jos mali zeleni... odi citati knjigu begova i povjesnicara i historicara pa si pogledaj ili odi do najblizeg stecka i procitaj ime naroda koji je ovdje od stoljeca sedmog a za tvoj "narod" kojeg silom moras utjerati roditeljima mozes pogledat i proglasenje snimljeno video kamerom na youtube-u :zubati
Over and out za tebe limač jer vidim da si još u školici... pozdrav :aleale


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 12:52 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2012, 14:02
Postovi: 215
ivan99cro je napisao/la:
saraj_bosna je napisao/la:
Da one bobe kad je iz susjedne Hrvatske pocelo se kroatizirati lokalno stanovnistvo,vlasko,morlacko, itd .Sve zapisano


Ajoj limač, ajoj pa ti si jos mali zeleni... odi citati knjigu begova i povjesnicara i historicara pa si pogledaj ili odi do najblizeg stecka i procitaj ime naroda koji je ovdje od stoljeca sedmog a za tvoj "narod" kojeg silom moras utjerati roditeljima mozes pogledat i proglasenje snimljeno video kamerom na youtube-u :zubati
Over and out za tebe limač jer vidim da si još u školici... pozdrav :aleale


Da,i vidimo da se spominju dobri Bosnjani,imena nista ne znace,nismo oduvijek muslimani ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Popis stanovništva 2013
PostPostano: 18 vel 2013, 13:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2012, 00:31
Postovi: 1384
Lokacija: Hercegovina
saraj_bosna je napisao/la:
storaB je napisao/la:
ima i ateista sasvim sigurno i do 1% makar.
Znam dosta sarajevskih ateista,on se izjašnjava kao bošnjak a kad je religija u pitanju kaže da je ateista. Puno više ateista ima kod bošnjaka,nego kod ostala dva naroda. Naravno rijetko će ko uopšte povući tu temu.

I kod ostalih apsolutno je najviše Roma (naravno oni će se vjerski takođe izjašnjavati tako da će vjerovatno 60% njih reći da su muslimani, 30% da su pravoslavci,a 10 katolici) više i od novonastale odrednice bosanci. Teško je vjerovati da će uopšte biti jugoslovena,osim one zajebantske opcije po kojoj će biti i urugvajaca,kamerunaca,indonežana.


Istrazivanje pokazuje da najvise ateista ima kod srba,tacnije 13%,dok bosnjaka 5% ,hrvata 4%


Ali i takvi ce na popisu upisati "musliman" osim par izuzetaka


Nema šanse da će kod Hrvata biti 4% ateista.U Hercegovini neće biti ateista,'vamo se zna u što se vjeruje,u Boga i u HB. :gunsmilie
4% jedino ako su radili anketu u Trokutu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7161 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 287  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: dreamteam, dzamijas, Hagresor, hoblatopla, Naša Kvačica, pakovic, Patriota, Tomba17 i 86 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO