HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 108 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 21 ožu 2013, 19:35 
Offline

Pridružen/a: 21 ožu 2013, 18:51
Postovi: 7
Ibar je napisao/la:
sta je sa Kotor Varosom ima li jos tamo kako Hrvata? barem selo neko?

https://www.google.fr/search?hl=fr&tbm= ... 45&bih=771


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 21 ožu 2013, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 kol 2012, 17:36
Postovi: 123
Lokacija: Kotor Varoš, Republika Hrvatska
Evo ja sam gledao malo slike od jednog prijatelja sa zimskih praznika i Nove godine iz KV,a i našlo se nekolicina slika sa pravoslavnog Božića... Eeeee da je netko mome starome pokazao te slike,neznam šta bi rekao... Kokarde,vojne uniforme po kafićima... :bored

_________________
Sjetite se nekad Vukovara,grada Knina i starog Mostara,
procvala su i kupreška vrata,stala braća Hrvat do Hrvata!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 21 ožu 2013, 21:28 
Offline

Pridružen/a: 21 ožu 2013, 18:51
Postovi: 7
Iskreno govoreci HVO u K.Varosu nije nikad ni postojao i to najbolje znaju K-V hrvati.Predajom oruzja u katolickom selu Zabrdzu rat je za KV hrvate takoreci bio zavrsen.Zabrdzani su bili poznati po tome sto su se zajedno kupali sa srpskim vojnicima na Vrbanji. Hrv.selo Visevice iznad Sokolina dali su znacajan psiholoski doprinos zato sto su nakon sto je grupa od 15-tak ljudi odbila srpski napad od Skender Vakufa dosli u druga sela i svjedocili kako se sa Srbima moze dati otpor.Licno sam ih vidio kako hrabre druge ljude koji su vec bili pokidali izvezene oznake TO.Sela cije su odbrane bile u rasulu vratili su se na polozaje.Visevice su pale nekoliko dana poslije ali je susjedno selo Sokoline ostalo bez izbora i zajedno sa izbjeglim Visevljanima bilo prisiljeno uspostaviti odbranu Sokolina.U Sokoline su se usetali Srbi u oktobru 1992 jer su Sokoljani napustili selo.U ljeto 1992 licno sam gledao sa susjednog brda raketni avio napad na Sokoline.Uzas u koje oci nisu mogle vjerovati. I jos za napomenuti vredi hrv.Bilice koje su isto usle u rat kada su srbi dosli na pregovore a oni im otresli transporter.Kasnije nisu imali izbora presli su u bjezaniju.Nas komsija Stipo Maric Sprzo poginuo je zajedno sa jos 5 hrvata i 8 Bosnjaka braneci stari grad Kotor .Izdao ih je Hrvat iz Cepka to znaju svi kotorvarosani i koji je smrad.Svi su nosili i sahovnice i ljiljane,nisu se razlikovali ni po cemu.Ostalu odbranu na opcini cinili su Bosnjaci. 1 bojnu Kotor Varos HVO-a na Dobraticu sacinjavali su Bosnjaci 60% i Hrvati 40 % koji su bili gastarbeiteri iz citave Evrope, Hrvatske i Slovenije,njih oko 1200.Poslije kratke obuke U Tomislavgradu stigli su u Pougarje tacnije na Dobretic.Ogromna sredstva su dosla na racun brigade oko 2 mil.maraka.Tesko noruzanje medzutim 1 bojnoj je oduzeto u Hercegovini.Bili su vrlo dobro opremljeni,logistika ,bolnica i laka artiljerija sve je bilo na nivou.Podatak da su imali magacin minobacackih granata dovoljno govori.Jedan iz bojne mi je rekao da su imali toliko napalm granata da su mogli spaliti Skender Vakuf ali da nijedna nije ispaljena.Za vrijeme citavog boravka na Doreticu poginula su dva pripadnika bojne.Pun magacin hrane smo zatekli kad smo dosli iz K.Varosa u Pougarje. Pougarci su raspalili u izbjeglice,vecina njih dok su im kotorvarosani cuvali kuce.Komadant bojne je bio iz Like pa smo ga zvali Licanin.Licno sam se jednom rukovao s njim kada je dosao kroz obruc u K.varos. Borci 1 bojne uglavnom Bosnjaci dosli su u K.Varos protivno zabrani komande sa Dobratica.Iako je komanda Bojne bila nezavisna ipak su odluke iz Gruda utjecale da na KV hrvate da trebaju predati K Varos. Licanin je kasnije zarobljen od HVO Vitez jer je bio protiv Bosnjacko hrvatskog sukoba gdje su ga i tukli a navodno im je rekao da nijesu Hrvati nego Rvati .Da je bio u pravu govori i cinjenica da su Kotorvaroski Bosnjaci Hrvati kasnije pucali jedni na druge dok su srbi trljali ruke.Bojna se kasnije raspala padom Kotor Varosa a oruzje koje su Kotorvarosani kupili od svog truda i odvajajuci od svog grla i djece upotrebili su kao sto sam naveo jedni protiv drugih ili je zavrsilo u srednjoj Bosni.Sam raspad otpora u K.Varosi Srbi su isposlovali sa visim hrvatskim vodstvom a sproveo ga je Biskup Komarica.Zima koja je dolazila nije Bosnjacima u K.Varosu dala izbora.Izasli smo pjesice 80km u Jajce a potom 70 km u Travnik.Prosli 400m od Skendera spustili se u nabujali Ugar na uscu Ugrica.Naisli na mnoge poginule Sokoljane u Ugricu,djelio ih je Ugar od slobode.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 21 ožu 2013, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 kol 2012, 17:36
Postovi: 123
Lokacija: Kotor Varoš, Republika Hrvatska
@Vrbanjci, hvala ti na ovoj priči. Daj mi reci, znaš li išta o Šibovljanima i kako su Šibovi pali?

_________________
Sjetite se nekad Vukovara,grada Knina i starog Mostara,
procvala su i kupreška vrata,stala braća Hrvat do Hrvata!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 21 ožu 2013, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Joj ti gadni Hercegovci...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 21 ožu 2013, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ovaj dobro miješa "Đ" i "DŽ". "Katoličko selo".
Ostala laganja neću komentirati, to im postala normala u životu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 21 ožu 2013, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Komarica "sproveo raspad otpora". Možda je upravo za to djelo danas od Hercegovaca primio nagradu Večernjakov pečat :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 22 ožu 2013, 09:47 
Offline

Pridružen/a: 21 ožu 2013, 18:51
Postovi: 7
Biskupa Franju Komaricu svi poznaju kao pravednom covjeka koji je to i dokazao svojim djelima.Nisam pokusao da mu zakacim krivnju sto je sproveo vojni dogovor i naredbu iz Gruda.10 hiljada KV katolika otislo bi i bez njegove pomoci kao sto je otislo 40 BL katolika a o Posavini da nepricamo. Da je hrvatski srpski dogovor vec djelovao u oktobru 1992 dovoljno govori prilozeni video.Nazalost u Kotor Varosu danas kao i Banja Luci ,Posavini gotovo da nema katolika,citave zupe su izbrisane i to je cinjenica, zaslugom najvjerovatnije pograsne hrv.politike.Lijepo je lajati iz ******** iz svoje kuce bilo Bosnjacima ili Hrvatima i crtati seoske mape.Mi koji smo pod tudjom cizmom mozemo samo da sanjamo vasu slobodu. Link o sprovedbi dogovora predaje K.Varosa https://www.youtube.com/watch?v=Yk8SxkMv4sM


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 22 ožu 2013, 10:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Vrbanjci je napisao/la:
Biskupa Franju Komaricu svi poznaju kao pravednom covjeka koji je to i dokazao svojim djelima.Nisam pokusao da mu zakacim krivnju sto je sproveo vojni dogovor i naredbu iz Gruda.10 hiljada KV katolika otislo bi i bez njegove pomoci kao sto je otislo 40 BL katolika a o Posavini da nepricamo. Da je hrvatski srpski dogovor vec djelovao u oktobru 1992 dovoljno govori prilozeni video.Nazalost u Kotor Varosu danas kao i Banja Luci ,Posavini gotovo da nema katolika,citave zupe su izbrisane i to je cinjenica, zaslugom najvjerovatnije pograsne hrv.politike.Lijepo je lajati iz ******** iz svoje kuce bilo Bosnjacima ili Hrvatima i crtati seoske mape.Mi koji smo pod tudjom cizmom mozemo samo da sanjamo vasu slobodu. Link o sprovedbi dogovora predaje K.Varosa https://www.youtube.com/watch?v=Yk8SxkMv4sM


Slušaj sero, prvo hrvatski je tisuća a ne hiljada.

Drugo, nema tih Gruda i Bogova hercegovačkih koji su te mogli spriječit pri obrani svoga. Zašto nisu iselili Usora, Žepče, Ravne-Brčko?

Treće, misliš li da Hrvati u većem dijelu federacije žive u puno boljim uvjetima (političkim)?

Četvrto, i moje je mjesto pod RS.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 22 ožu 2013, 13:25 
Offline

Pridružen/a: 21 ožu 2013, 18:51
Postovi: 7
Ima hrvata u RS koji kazu iljada jer se boje.Da znas da sam obrazovan da mogu pisati jos na cetiri jezika.Dajes sebi za pravo da lajes kao ti si nesto vece na ovom forumu.Evo oko Uskrsa dogovoricemo se da se nadjemo kod Konzuma ili bilo gdje u Tesanjskom kraju da mi u lice kazes to sto si reko.A zasto Mrsicu nisi odbranio svoju Komusinu koja je prodana U Grazu kao i Kotor Varos,Posavina i sve ostalo. Ne krivim Hercegovce, iz Gruda se provodila politika iz Zagreba.Da je bio Mesic na mjestu pokojnog Tudjmana ti i ja nebi sad pisali ovo sto pisemo i bili bi kod svoje kuce. Ovo si gledo sigurno iljadu puta http://www.youtube.com/watch?v=bjW4g7JCRWM


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 22 ožu 2013, 15:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Vrbanjci je napisao/la:
Ima hrvata u RS koji kazu iljada jer se boje.Da znas da sam obrazovan da mogu pisati jos na cetiri jezika.Dajes sebi za pravo da lajes kao ti si nesto vece na ovom forumu.Evo oko Uskrsa dogovoricemo se da se nadjemo kod Konzuma ili bilo gdje u Tesanjskom kraju da mi u lice kazes to sto si reko.A zasto Mrsicu nisi odbranio svoju Komusinu koja je prodana U Grazu kao i Kotor Varos,Posavina i sve ostalo. Ne krivim Hercegovce, iz Gruda se provodila politika iz Zagreba.Da je bio Mesic na mjestu pokojnog Tudjmana ti i ja nebi sad pisali ovo sto pisemo i bili bi kod svoje kuce. Ovo si gledo sigurno iljadu puta http://www.youtube.com/watch?v=bjW4g7JCRWM


Ne zalazim u Tešanjski kraj.

Haha, Mesić ustaša.

Ja jesam kod svoje kuće.

Nisam gledao, samo vidim tko je u gostima, sve mi je jasno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 22 ožu 2013, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Vrbanjci je napisao/la:
Biskupa Franju Komaricu svi poznaju kao pravednom covjeka koji je to i dokazao svojim djelima.Nisam pokusao da mu zakacim krivnju sto je sproveo vojni dogovor i naredbu iz Gruda.10 hiljada KV katolika otislo bi i bez njegove pomoci kao sto je otislo 40 BL katolika a o Posavini da nepricamo. Da je hrvatski srpski dogovor vec djelovao u oktobru 1992 dovoljno govori prilozeni video.Nazalost u Kotor Varosu danas kao i Banja Luci ,Posavini gotovo da nema katolika,citave zupe su izbrisane i to je cinjenica, zaslugom najvjerovatnije pograsne hrv.politike.Lijepo je lajati iz ******** iz svoje kuce bilo Bosnjacima ili Hrvatima i crtati seoske mape.Mi koji smo pod tudjom cizmom mozemo samo da sanjamo vasu slobodu. Link o sprovedbi dogovora predaje K.Varosa https://www.youtube.com/watch?v=Yk8SxkMv4sM

Kakve mrtve Grude i Hercegovci. Stalno mantrate tu priču o zlim Hercegovcima a političko Sarajevo je to koje sve Hrvatsko zatire.Svugdje gdje ste imali priliku i gdje ste bili brojčani jači ili barem ravnopravni ste nas ili napali,razoružali (115-a i Sarajevska) ili izglasali nepovjerenje kao što ste napravili u "prijateljskoj" Posavini u 108-oj.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 22 ožu 2013, 17:32 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
108. se pritiskalo da ode pod skute Armije BiH, tako nekako?

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 22 ožu 2013, 17:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
puntar2.0 je napisao/la:
108. se pritiskalo da ode pod skute Armije BiH, tako nekako?


Da ,i odvojili su se kasnije od 108-e .MiB bi mogao nešto o tome napisat ..

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 23 ožu 2013, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Vrbanjac, da tebi nije sta Sifo Melića u rodu?

jer i njegove se brojke nabildale kroz ovi 20 godina :utege

posto sam Pougarac osvrnit cu se samo na dijelove gdje spominjes Pougarje

brojka od 1200? od toga 60% Bosnjaka, znaci brat bratu 700 Bosnjaka u jednom etnicko cistom Pougarju? sad ne znam, jel ti brojis prste vojnika, il samo vojnike?

100 max, od toga jedan pogino, ukopan u Divicane...Hrvata Kotorvarosana oko 300, a cetvorica su poginula, trojica na Vukovicima i jedan cini i se na Jajackoj teritoriji...sahranjeni su na groblju u Zubovicima, osim zapovjednika satnije koji je poslat u Zagreb na obdukciju...5. Hrvat Kotorvarosan je pogino kod Ugrica ispod Milasevaca, na Imljanskoj stranci, pri povlacanje iz KV...mogu imena svih navesti, osim poginulog muslimana

Bosnjaci nisu ni docekali pad Jajca odnosno Pougarja, napustili su prije, kao i vecina Sifini Melica koji su po njegovom obranili Pougarje...cast onima koji su ostali, ali tih je malo

ovo da su bili dobro naoruzani i opremljeni si u pravu...dijaspora je odradila svoje i skupila masu novca za obranu, a ovo u svezi teskog naoruzanja da je oduzeto u Hercegovini, to sam isto cuo od jednog branitelja Kotorvarosa...ovaj sto ti je reko za napalm bombe, ti je sukno, skorom ko ti za ovih 700 Bosnjaka...ozbiljnog naoruzanja u Pougarju, kao ni u Jajcu nije ni bilo...osim jednog tenka i jednog topa...sreca i teren je bio takav da se mogo ozbiljan otpor pruzit i bez toga

'komadant' prve bojne bio je iz Tomislavgrada, ali ga nisu zvali Duvnjak, vec po imenu, Jozo, Jozo Pokrajacic...taj zapravo rata u Kotorvarosu i Pougarju nije vidio....u Pougarju je bio zapovjednik Pilicic....upravo sam jednog prijatelja upito za Licanina, sto spominjes, jer sam mislio, da se mozda pod tim nadimkom jedan od navedene dvojice...odgovor sam dobio: bio je obicni vojnik kao i ja

Komarica ako je to uradio, pozdravljam...ucinio je humano dijelo...obrana Kotorvarosa bila je nemoguca, bar u tom poodmaklom vremenu...spominje se na videu 1000 civila...da se otpor nastavio sumnjam da bi ih pola prezivilo, a drugoj polovici zivotni vijek bi bio smanjen sigurno za trecinu, a kilaza i za polovicu

Mesic je svoj odnos prema Hrvatima BiH pokazo vrlo dobro, mada je i Tudjman imo svoji gresaka, ali cijelokupno gledajuci ima moje osobno postovanje, a Bosnjaci narod bi mu trebo na sred Sarajeva spomenik dignit...Hrvati BiH biti ce zadovoljni i da odustanete od toga da nam pomognete izraditi spomenik HVO-a Sarajevo, hvala, mozemo i znamo sami


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 23 ožu 2013, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Bravo Čaki :palacgore2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 28 ožu 2013, 17:10 
Offline

Pridružen/a: 21 ožu 2013, 18:51
Postovi: 7
cakara je napisao/la:
Vrbanjac, da tebi nije sta Sifo Melića u rodu?

jer i njegove se brojke nabildale kroz ovi 20 godina :utege

posto sam Pougarac osvrnit cu se samo na dijelove gdje spominjes Pougarje

brojka od 1200? od toga 60% Bosnjaka, znaci brat bratu 700 Bosnjaka u jednom etnicko cistom Pougarju? sad ne znam, jel ti brojis prste vojnika, il samo vojnike?

100 max, od toga jedan pogino, ukopan u Divicane...Hrvata Kotorvarosana oko 300, a cetvorica su poginula, trojica na Vukovicima i jedan cini i se na Jajackoj teritoriji...sahranjeni su na groblju u Zubovicima, osim zapovjednika satnije koji je poslat u Zagreb na obdukciju...5. Hrvat Kotorvarosan je pogino kod Ugrica ispod Milasevaca, na Imljanskoj stranci, pri povlacanje iz KV...mogu imena svih navesti, osim poginulog muslimana

Bosnjaci nisu ni docekali pad Jajca odnosno Pougarja, napustili su prije, kao i vecina Sifini Melica koji su po njegovom obranili Pougarje...cast onima koji su ostali, ali tih je malo

ovo da su bili dobro naoruzani i opremljeni si u pravu...dijaspora je odradila svoje i skupila masu novca za obranu, a ovo u svezi teskog naoruzanja da je oduzeto u Hercegovini, to sam isto cuo od jednog branitelja Kotorvarosa...ovaj sto ti je reko za napalm bombe, ti je sukno, skorom ko ti za ovih 700 Bosnjaka...ozbiljnog naoruzanja u Pougarju, kao ni u Jajcu nije ni bilo...osim jednog tenka i jednog topa...sreca i teren je bio takav da se mogo ozbiljan otpor pruzit i bez toga

'komadant' prve bojne bio je iz Tomislavgrada, ali ga nisu zvali Duvnjak, vec po imenu, Jozo, Jozo Pokrajacic...taj zapravo rata u Kotorvarosu i Pougarju nije vidio....u Pougarju je bio zapovjednik Pilicic....upravo sam jednog prijatelja upito za Licanina, sto spominjes, jer sam mislio, da se mozda pod tim nadimkom jedan od navedene dvojice...odgovor sam dobio: bio je obicni vojnik kao i ja

Komarica ako je to uradio, pozdravljam...ucinio je humano dijelo...obrana Kotorvarosa bila je nemoguca, bar u tom poodmaklom vremenu...spominje se na videu 1000 civila...da se otpor nastavio sumnjam da bi ih pola prezivilo, a drugoj polovici zivotni vijek bi bio smanjen sigurno za trecinu, a kilaza i za polovicu

Mesic je svoj odnos prema Hrvatima BiH pokazo vrlo dobro, mada je i Tudjman imo svoji gresaka, ali cijelokupno gledajuci ima moje osobno postovanje, a Bosnjaci narod bi mu trebo na sred Sarajeva spomenik dignit...Hrvati BiH biti ce zadovoljni i da odustanete od toga da nam pomognete izraditi spomenik HVO-a Sarajevo, hvala, mozemo i znamo sami

Ja nisam bio u 1.bojnoj KV ali sve sto sam napisao cuo sam od rodjaka i komsija koji su bili,malo cu se jos raspitati za pojedinosti ali mozda se jos neko javi koje bio u 1.bojnoj "bjezadijskoj".I mi smo sebe zvali bjezanijom jer smo bili po tudjim kucama.Znam momke koji su dosli nama u K.Varos kroz obruc ali nebi sad o imenima,neki jos dolaze i zive tamo.Nebi da umanjujem njihov doprinos ali vecina ih je dosla u K.Varos i cuvala sama sebe.Jednom prilikom naisli smo na grupu koja se bila instalirala u nekoj kuci kod Srednjeg Brda,oni sjede zapusili u kuci sa trebama nigdje rovova,cuva ih jedan strazar na 100m od kuce.Ostalo ono sto sam napisao ti si isto potvrdio samo na svoj nacin i razilazimo se u potpunosti oko meni dragog Mesica. Brojka od oko 1200 vojnika 1 Bojne treba da je tacna samo sto su mnogi odustali kada nije bilo naredjenja da se ide na Kotor Varos i vratili se u inostranstvo.Isto treba znati da su u sastavu bili i Siprazani koji nisu bili u Pougarju nego na potezu iznad Sipraga na Vlasicu.Cuo sam,neznam jeli tacno da su kasnije osnovali 2 bojnu KV ali samo zato da bi se komandno osamostalili i izvukli naoruzanje. Kasnije su presli u ArmijuBIH. Mi smo izasli na te tvoje Milasevce,na rovovima je bio neki skendervakufski odred,nocili u onoj skoli.Ljudi su nas docekali i nahranili nema sta. Druge grupe su dosle nakon pada Jajca i imale obracune sa srpskim pljackasima koji su ulazili prvi na teritorij Bespelja i okolice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 28 ožu 2013, 17:25 
Offline

Pridružen/a: 21 ožu 2013, 18:51
Postovi: 7
mario_cro je napisao/la:
Vrbanjci je napisao/la:
Biskupa Franju Komaricu svi poznaju kao pravednom covjeka koji je to i dokazao svojim djelima.Nisam pokusao da mu zakacim krivnju sto je sproveo vojni dogovor i naredbu iz Gruda.10 hiljada KV katolika otislo bi i bez njegove pomoci kao sto je otislo 40 BL katolika a o Posavini da nepricamo. Da je hrvatski srpski dogovor vec djelovao u oktobru 1992 dovoljno govori prilozeni video.Nazalost u Kotor Varosu danas kao i Banja Luci ,Posavini gotovo da nema katolika,citave zupe su izbrisane i to je cinjenica, zaslugom najvjerovatnije pograsne hrv.politike.Lijepo je lajati iz ******** iz svoje kuce bilo Bosnjacima ili Hrvatima i crtati seoske mape.Mi koji smo pod tudjom cizmom mozemo samo da sanjamo vasu slobodu. Link o sprovedbi dogovora predaje K.Varosa https://www.youtube.com/watch?v=Yk8SxkMv4sM

Kakve mrtve Grude i Hercegovci. Stalno mantrate tu priču o zlim Hercegovcima a političko Sarajevo je to koje sve Hrvatsko zatire.Svugdje gdje ste imali priliku i gdje ste bili brojčani jači ili barem ravnopravni ste nas ili napali,razoružali (115-a i Sarajevska) ili izglasali nepovjerenje kao što ste napravili u "prijateljskoj" Posavini u 108-oj.

Ne kazem ja da je nama Sarajevo ista dobro donijelo.Nisu Kotor Varos ni spomenuli da postoji u ratu a kada su crtali karte pogotovo.Izuzevsi Herceg Bosansku politiku,upoznao sam i obicne Hercegovce bio sam u pritvoru jednu noc u kasarni u Capljini i set dana u Ljubuskom,nije nas niko ni pinuo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 07 ruj 2013, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 kol 2013, 12:24
Postovi: 209
Citat:
Iz tiska izašla knjiga
Hrvati u Kotor Varošu

Podaci iz političke i kulturne povijesti kotorvaroške doline
slika

Ovih je dana izišla iz tiska dugo pripremana knjiga pod naslovom "Hrvati u Kotor Varošu", koju su uredili Ivo Pranjković, fra Stipo Karajica i Luka Vinojčić, a priredio Ivo Pranjković. U knjizi se mogu naći brojni podaci iz političke i kulturne povijesti kotorvaroške doline, sjećanja na događaje iz vremena srpske agresije, popisi žrtava drugoga svjetskog i domovinskog rata, popisi svih župnika u kotorvaroškim župama od osnutka župe Kotor Varoš do danas, brojne narodne pjesme s kotorvaroškog područja zabilježene u 19. stoljeću, dosta fotografija itd.
Knjiga se može nabaviti u Župnom uredu Kotor Varoš, Franjevačkom samostanu Jajce i Udruzi Kotorvaroških Hrvata Zagreb.


KTA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 18 lis 2013, 11:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
17.10.1992. - 21 godina od progona Kotorvarosana

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 08 vel 2014, 19:45 
Offline

Pridružen/a: 15 sij 2014, 23:38
Postovi: 1165
Ja sam Bosnjak,koji zivi u KV,bio sam na Jackovom forumu,tamo sam danas dobio ban,razlog je valjda sto sam iznio svoje misljenje o protestima i nekim drugim stvarima.Zivim u KV,pa ako vas nesto zanima o ljudima koji zive ovdje,pogotovo Hrvatima pitajte.
Takodje volio bih da neko napise sta je Jack naveo kao razlog mog baniranja.Zadnji post sam napisao na temi koja se zove politika katolickih separatista.Unapred hvala.

_________________
Pozovi i pomozi,budi covjek,ne mlati praznu slamu,djeluj.
BH Telekom 090-231-032
Mtel 1458
HT Eronet 092-890-830
Za pomoc RS iz Srbije 2161
Srbija 1003
Hrvatska 060-90-11


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 08 vel 2014, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Šta je sa onom školom? Vrbanjci? Koliko Hrvata stalno žive u KV?

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 08 vel 2014, 19:55 
Offline

Pridružen/a: 15 sij 2014, 23:38
Postovi: 1165
Hrvata u KV zivi oko 300,2 u osnovnim skolama,od toga jedan polutan.
Sto se tice Vrbanjaca,Bosnjacka djeca ne idu u skolu,sem 4-5.
Najvise Hrvata zivi u MZ Zabdje,mada popisano je vjerovatno izmedju 700-800 Hrvata.

_________________
Pozovi i pomozi,budi covjek,ne mlati praznu slamu,djeluj.
BH Telekom 090-231-032
Mtel 1458
HT Eronet 092-890-830
Za pomoc RS iz Srbije 2161
Srbija 1003
Hrvatska 060-90-11


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 08 vel 2014, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
300 žitelja, a ukupno 2 djece u OŠ? Znači za 10-20 godina tih 300 pada na 30.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kotor Varoš
PostPostano: 08 vel 2014, 19:59 
Offline

Pridružen/a: 15 sij 2014, 23:38
Postovi: 1165
http://www.youtube.com/watch?v=2JHR5qOy2W8
Evo vam nesto o Hrvatima ovdje.

_________________
Pozovi i pomozi,budi covjek,ne mlati praznu slamu,djeluj.
BH Telekom 090-231-032
Mtel 1458
HT Eronet 092-890-830
Za pomoc RS iz Srbije 2161
Srbija 1003
Hrvatska 060-90-11


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 108 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO