HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 kol 2024, 10:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 82 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 08:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19904
Lokacija: među zvijezdama
Na ovu temu su me potaknule jučerašnje rasprave na chatu o " mojoj udaji "
Obzirom da dolazi ljeto i godišnji odmori za očekivati je i najezdu mladih i slobodnih dijasporki i dijasporaca.Što budemo imali manje iluzija jedni o drugima, odnosno mi o vama u BiH i VI o nama iz dijaspore ugodnije i kvalitetnije ćemo utrositi vrijeme i jedni i drugi :D
Dakle, ako imate namjeru ove godine, na kraći ili duzi period druziti se odnosno ostvariti trajniju ili kraću vezu sa dijasporkama / dijasporcima morate imati neke ozbiljne uvjete u vidu.Mi dolazimo u principu jer smo zeljni onoga što nemamo u zemljama gdje zivimo.

Ne pomišljajte svašta, što bi moglo prestavljati neke diskutabilne scene.:D
Dakle, nisu u pitanju nabildani mišićavi frajeri niti polugole djevojke od kojih dah zastaje.Toga na zapadu ima i previše.Da bi ste se VI nama svidjeli dakle i izdvojili iz gomile muškaraca i zena, morate osmisliti način kako da se razlikujete i kako da nam padnete u oči..Zapadnjački zakoni su svakodnevno sve rigorozniji po pitanju braka sa osobama iz " trećih zemalja " pa ova činjenica forumske Hrvate dovodi u mnogo bolji polozaj od Bošnjaka i Srba.Dakle Hrvati su trenutno u prednosti, za odlazak i ljubav u granicama EU.
Ovi ostali koji nemaju hrvatske putovnice i od 1.7 neće u EU, moraju se dvostruko truditi :D Mi iz dijaspore smo zeljni povratka u djetinjstvo, domaće bosanske muzike i opuštanja.
Vaše brige o teškoćama zivljenja, nedostatku novca ili persoektive nas ne zanimaju.Zelimo se zabaviti i opustiti.Pa ako gledate na neku dijasporku ili dijasporca kao na " vizu za budućnost" imajte u vidu ove jednostavne smijernice :D
Osobito smo osjetljivi na bezidejne i bezperspektivne ljude, taj dio zavodjenja dakle uvjezbajte do savršenstva.Uvijek imate izgleda za neki posao, samo čekate bolju ponudu, ili usavršavanje ubranši.Pojašnjenja moraju biti logična i njihova realizacija neka ovisi o jeseni ili zimi :D
Ono što najviše od vas očekujemo je dobra i kvalitetna zabava, neuobičajna i karakteristična za domovinu.Dosta je nama diskoteka, koncerata i izlazaka.Trudite se biti orginalni :D
Na novac smo posebno osjetljivi ne razbacujte se ni svojim, a naš ni ne pokušavajte koristiti u te svrhe.Ne vodite nas u obilazak rodbine, previše nam je druzenja i sa našom.Ako veza u toku ljeta postane " ozbiljna "kategorično odbijajte svaku pomisao o mogućnosti napuštanja BiH.Insistirajte na našem povratku, mirnom i dostojanstvenom zivotu koji će nam omogućiti isključivo ona vaša primanja koja će se realizirati u jesen ili zimu :D
Time ćete nas uvjeriti u postojanost vaše ljubavi.Očevu imovinu ne spominjite nikako, djevojkama miraz ili muškarcima naslijedstvo.Insistirajte da zivite kao SVOJI na svom.Muškarci ne glumite mlakonje, čvrst muški stav je na cijeni, a djevojke lake zene.Deviza ništa prije braka je na cijeni

Nadam se da sam bar malo pomogla ovim smijernicama svim zainteresiranim u budućem periodu ljetnih odmora.


Ako ipak dodje do obrnutog slučaja i dijasporka / dijasporac se naprasno zaljubi u vas, a VI apsolutno ništa niste učinili da se to dogodi onda :

Postoji mogućnost trudnoće ili dijasporac muškog roda ima nekog u porodici kome je potrebna stalna skrb..

Kredit i visoke rate - dvije plaće, na kako vaša bila niska u početku su dobitna kombinacija..

Otvaranje firme na vaše ime, koja bi vas sa nekom ponemoći za raspolaganjem novca zatrpala za par mjeseci ...

Itd itd


Dakle interes je vječan, ako ga nema ljubav je obično kratkoročog karaktera.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 08:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12355
Ako tražiš za sebe, zaboravi na regionalne podjele, ne gledaj ljude po primanjima i gdje žive, šta rade, koliko zarađuju. Ne dijeli ljude na kulturnu Evropu sa dijasporcima i primitivne balkance, neradnike i slično.
I da, nađi nekog bogatijeg i ko više zarađuje od tebe.

Meni je rodica "sredila" neku u Austriji al je starija od mene 5 godina. Ne pada mi na pamet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 08:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12355
Kako nisam pročitao uvod, nisam ni shvatio o čemu je riječ.

Pogled dijasporaca na naše ljude sa Mont Blanca, odozgo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 08:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19904
Lokacija: među zvijezdama
Ne trazim za sebe.Ja koga i ako pronadjem u Sarajevu, to će značiti isključivo moj povratak kući, a nikako njegov dolazak u dijasporu :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 08:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19904
Lokacija: među zvijezdama
Lebowski je napisao/la:
Kako nisam pročitao uvod, nisam ni shvatio o čemu je riječ.

Pogled dijasporaca na naše ljude sa Mont Blanca, odozgo.



To Ti je objektivnost Leb :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 08:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12355
A baš se i dijasporke moraju osvajati, zar nisu one te koje su očajne u tuđem svijetu i u "daj-šta-daš" situaciji? :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 08:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19904
Lokacija: među zvijezdama
Lebowski je napisao/la:
A baš se i dijasporke moraju osvajati, zar nisu one te koje su očajne u tuđem svijetu i u "daj-šta-daš" situaciji? :D


Leb, situacija nije nimalo jednostavna :D

Vidiš, po tvom dolasku zena mora biti spremna na milion zrtava.Radna i boravišna dozvola u nekim zemljama EU nisu povezane.Pa tako odredjeno vrijeme bi morao izigravati plaćenog zigola.Ako i supruga ima skromna primanja i tezak posao, eto prvih nesuglasica.
Nadalje, kad dobiješ radnu dozvolu, opet ćeš biti diskriminiran i ograničen na slabo plaćen posao.Izuzev ako nisi neki priznati stručnjak i jezici ti idu od ruke.
Kruh je to s devet kora !

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 09:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25246
Lokacija: Heartbreak Hotel
Lebowski je napisao/la:
Meni je rodica "sredila" neku u Austriji al je starija od mene 5 godina. Ne pada mi na pamet.


Znači ti 46 ona 51?
Šta ima veze, bitno je da je bogata iskustvom i da zna znanje? :zubati

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 09:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Može lijepo reći da je njemu ružna. Ta politička korektnost.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 09:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19904
Lokacija: među zvijezdama
Ja sam sigurna da će Bobo Bosanku zeniti.On je jednostavno Bosanac s DNA kace :P

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 09:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
A moš misliti kakvu će oženiti u selu sa 11 džamija i 3 islamska centra. Good luck mu želim.
Muškarcima dobro, ženama poruka "that is life".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 09:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19904
Lokacija: među zvijezdama
Krivo ti je.

" prošli su svi tvoji vozovi ":D

Priznaj da si bio u nedjelju na izborima i glasao za SDP u ZG :)

Porodična manifestacija !Zato nemoj ti nekom o zenidbi da dociraš !

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 09:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bandić all the way. :laugh

Inače da kažem nešto vezano uz temu. S obzirom na velik broj mojih komentara netko bi, ne daj Bože, pomislio da često idem u offtopic.

Nije neki velik problem smuvati dijasporku. Internet, dating stranice i to je to. Samo ne gnjaviti puno sa PP-ovima već odmah preći na telefon i dogovaranje prve kave. Tako se razbije iluzija da je to "virtualno poznanstvo", što u mladima i starima stvara otpor prema tome.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 10:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19904
Lokacija: među zvijezdama
I dok je ti tako muvaš, bariš i variš dodje neki Tajo poput mog i pita " kakve su ti namjere momak i daj izvadak sa tekućeg računa, popiši nekretnine !"

Ode " ljubav" ko mjehur od sapunice, ako nemaš makar dvostruko više od Taje milog :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 10:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Rekao sam ja da će tebe babo dobro udati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 10:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19904
Lokacija: među zvijezdama
:D

Bio je umislio nekog Hercegovca da mi zbari, kojemu je mentor.Da mu bude zamjena u ordinaciji za godinu dvije :(
Jedva sam se izvukla.Sayurin susjed :)

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Znači ružan tip. I ti si previše politički korektna.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 10:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19904
Lokacija: među zvijezdama
Ma nije uopće to.Samo je pun sebe.I puritanac.

Nego, jesi ti prijavio Ljiljana ?Navedi me ko svjedokinju slobodno.Imaš podatke na PP.Zamisli nedaj boze da se neka djevojčica unesreći i uda se za ludog vehabiju.Nikad si ne bi oprostila, a ti bi se isto osjećao odgovornim.

Pošalji sve za Beč na onu adresu što smo gledali.Nemoj prijavljivati dole kod vas.Lik je ozbiljna prijetnja društvu.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 11:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19724
Lebowski je napisao/la:
Ako tražiš za sebe, zaboravi na regionalne podjele, ne gledaj ljude po primanjima i gdje žive, šta rade, koliko zarađuju. Ne dijeli ljude na kulturnu Evropu sa dijasporcima i primitivne balkance, neradnike i slično.
I da, nađi nekog bogatijeg i ko više zarađuje od tebe.

Meni je rodica "sredila" neku u Austriji al je starija od mene 5 godina. Ne pada mi na pamet.

Jarane ti si puko ko kineska vaza. :zubati

Još ti cura bila servirana, a ti propusti dobru priliku. Podsjećaš me na mene dva puta. :zubati

Ja sam odbio 6 godina stariju Amerikanku iz Srbije koju mi je namjestio rođak preko Fejsa i jednu Slovenku iz Sarajeva muslimanku mojeg godišta s kojom sam se upoznao preko jednog foruma.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 11:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ma nije uopće to.Samo je pun sebe.I puritanac.

Nego, jesi ti prijavio Ljiljana ?Navedi me ko svjedokinju slobodno.Imaš podatke na PP.Zamisli nedaj boze da se neka djevojčica unesreći i uda se za ludog vehabiju.Nikad si ne bi oprostila, a ti bi se isto osjećao odgovornim.

Pošalji sve za Beč na onu adresu što smo gledali.Nemoj prijavljivati dole kod vas.Lik je ozbiljna prijetnja društvu.


Hvala. Sve je OK. Sad se mora za mene moliti da ne nastradam u prometnom udesu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 11:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 17:01
Postovi: 12355
BBC je napisao/la:
Može lijepo reći da je njemu ružna. Ta politička korektnost.


Nisam je ni vidio, ali je u godinama, trideset i koja, rodica spomenula samo "lijepa je" što znači da nije gabor. Logično da nije neka ljepotica. A morao bih i zajebavati se dosta oko nje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Lebowski je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Može lijepo reći da je njemu ružna. Ta politička korektnost.


Nisam je ni vidio, ali je u godinama, trideset i koja, rodica spomenula samo "lijepa je" što znači da nije gabor. Logično da nije neka ljepotica. A morao bih i zajebavati se dosta oko nje.


Baš si čudan. Dijasporka plaća i organizira vjenčanje. Nađeš neku iz Gračanice i sve ti moraš raditi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 11:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19904
Lokacija: među zvijezdama
Vladimir RUS je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Ako tražiš za sebe, zaboravi na regionalne podjele, ne gledaj ljude po primanjima i gdje žive, šta rade, koliko zarađuju. Ne dijeli ljude na kulturnu Evropu sa dijasporcima i primitivne balkance, neradnike i slično.
I da, nađi nekog bogatijeg i ko više zarađuje od tebe.

Meni je rodica "sredila" neku u Austriji al je starija od mene 5 godina. Ne pada mi na pamet.

Jarane ti si puko ko kineska vaza. :zubati

Još ti cura bila servirana, a ti propusti dobru priliku. Podsjećaš me na mene dva puta. :zubati

Ja sam odbio 6 godina stariju Amerikanku iz Srbije koju mi je namjestio rođak preko Fejsa i jednu Slovenku iz Sarajeva muslimanku mojeg godišta s kojom sam se upoznao preko jednog foruma.


Tko si ti jarane ?Ti nisi dragi, dobroćudni i bezazleni Vlado ?Radiš za neku srpsku obavještajnu sluzbu ?
Cilj ti je zavoditi mlade bosanskohercegovačke Bošnjakinje i ostavljati ih ucvijeljene ?Ovo je novi vid tajnog ratovanja a akciju će AID nazvati " zgazeno srce"

Ispade Vlado zavodnik, a stora se jadnik uvijek hvali svojim uspjesima.Ne kaze se dzaba ne boj se psa ( figurativno ) koji laje, već onog što lezi a rezi.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19904
Lokacija: među zvijezdama
BBC je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:

Nisam je ni vidio, ali je u godinama, trideset i koja, rodica spomenula samo "lijepa je" što znači da nije gabor. Logično da nije neka ljepotica. A morao bih i zajebavati se dosta oko nje.


Baš si čudan. Dijasporka plaća i organizira vjenčanje. Nađeš neku iz Gračanice i sve ti moraš raditi.


Leb, slušaj BBC-a i uspijeh ti je zagarantiran.BBC je poput Garfilda.Debela lijena mačorčina :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako osvojiti dijasporku ili dijasporca ?- Trikovi
PostPostano: 21 svi 2013, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19724
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Tko si ti jarane ?Ti nisi dragi, dobroćudni i bezazleni Vlado ?Radiš za neku srpsku obavještajnu sluzbu ?
Cilj ti je zavoditi mlade bosanskohercegovačke Bošnjakinje i ostavljati ih ucvijeljene ?Ovo je novi vid tajnog ratovanja a akciju će AID nazvati " zgazeno srce"

Ispade Vlado zavodnik, a stora se jadnik uvijek hvali svojim uspjesima.Ne kaze se dzaba ne boj se psa ( figurativno ) koji laje, već onog što lezi a rezi.

Ja sam ja i ne mogu biti niko drugi osim mene samog. :D

Zamijenili ste me sa nekim, ja sam činični, ironični, hladnokrvni esejista. :zubati

Radim za svoj plavetnilom i crnilom napaljeni mozak. :D

Između ostalog sam i zavodnik, doduše slučajno se to kod mene desi kada se najmanje nadam tojest kada sam najmanje zainteresovan za te slatke iza kulisne pikanterije. :zubati

Ljubav nema alternativu, zato širimo ljubav gdje god da stignemo, to je moj moto, o mon cherry. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 82 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO