HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9792 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 392  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Ova tema je zamišljena kao tema na kojoj ćemo nadugo i naširoko raspravljati o događajima na Kosovu, i onima od prije, i o aktuelnima, kao i o predviđanjima za budućnost južne srpske pokrajine/najmlađe europske države(kako kome drago).
Pa, da kao uvodničar u temu kažem štogod, pošto ovih dana nema nekih aktuelnijih događaja koji imaju veze s Kosovom, dat ću svoje mišljenje o čitavoj situaciji i par smjernica za raspravu.

KiM je većinski albanska teritorija(preko 90% stanovništva su Albanci) koja je i dalje pravno gledano dio Srbije(po međunarodnom pravu, Ustavu Srbije i rezoluciji Vijeća Sigurnosti UN-a 1244) iako zapravo već 10 godina nije dio Srbije, a 2. mjeseca prošle godine je jednostrano proglašena nezavisnost od strane privremenih institucija u Prištini, odnosno kosovskih Albanaca, koju je priznalo 60 članica UN-a. Evo jedne zanimljive karte, zeleno su označene zemlje koje su priznale "državu Kosovo."
slika


U tijeku je proces pred Međunarodnim Sudom Pravde koji bi trebao odgovoriti na sljedeće pitanje:

The General Assembly, Mindful of the purposes and principles of the United Nations,
Bearing in mind its functions and powers under the Charter of the United Nations,
Recalling that on 17 February 2008 the Provisional Institutions of Self-Government of Kosovo declared independence from Serbia,
Aware that this act has been received with varied reactions by the Members of the United Nations as to its compatability with the existing international legal order,
Decides, in accordance with Article 96 of the Charter of the United Nations to request the International Court of Justice, pursuant to Article 65 of the Statute of the Court to render an advisory opinion on the following question:

Is the unilateral declaration of independence by the Provisional Institutions of Self-Government of Kosovo in accordance with international law?

– United Nations General Assembly

ICJ bi odluku trebao donijeti tokom sljedeće godine, a smatra se da će ta odluka biti od presudnog značaja za daljnji razvoj situacije po pitanju KiM.
Sudeći prema klimi koja se stvorila povodom ovog izlaska pred ICJ, komentarima stručnjaka, a i prema tome kako su pojedine zemlje glasale na generalnoj skupštini UN-a o tome hoće li ovo pitanje biti proslijeđeno ICJ-u ili ne, šanse da sud odluči u korist Srbije su izuzetno velike, čime bi se neke zemlje koje na globalnoj pozornici izigravaju svjetskog policajca i dežurnog branitelja svjetskog poretka i međunarodnog prava dovele u neugodan položaj, da su sponzorirali ilegalnu secesiju dijela teritorije jedne članice UN-a, čiju su cjelovitost ranije eksplicitno podržale(rezolucija 1244).

Moje pitanje forumašima bi bilo što oni misle o sveukupnoj situaciji, ovome što sam naveo u zadnjem dijelu ili o nekom događaju povezanom s Kosovom. Raspalite.. :-top
(Ja moram dovuć nekoliko forumaša bez kojih ova tema očigledno neće moći, a znam da me ne vole kao ni ja njih, pa će to biti veselo B-) ).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
slika

slika

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Ta inicijativa za priznanjem me je stvarno iznenadila. Mislio sam da Amerima odgovara neko neriješeno stanje, tipa BiH, po sistemu "ne talasaj". Stvarno su vas zajebali.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 15:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
Što će biti teško je prognozirati.

Po mom osobnom mišljenju, Kosovo bi trebalo podijeliti tj. sjeverno od rijeke Ibar Srbiji u zamjenu da Srbija prizna Kosovo.

To bi čini mi se ekspresno riješilo krizu.

A realno, vjerojatno USA neće dozvoliti podjelu, drag im nered. :roll:

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
RajvoSa je napisao/la:
Ta inicijativa za priznanjem me je stvarno iznenadila. Mislio sam da Amerima odgovara neko neriješeno stanje, tipa BiH, po sistemu "ne talasaj". Stvarno su vas zajebali.


Amerima nije odgovarao status quo dalje, jer bi Albanci napravili sranje u slučaju da nisu dobili državu, a to ne bi bio razvoj događaja koji odgovara SAD-u. Ovako, i dalje ništa nije riješeno(to država nije ni na papiru, nego je protektorat NATO-a), a Albanci su zadovoljni, Srbe tko jebe. :-kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Zakon jačeg...SAD ima svoje interese koji se uvelike kose sa UN.Gledao sam nedavno emisiju o tzv. ubistvu civila u akciji MUP-a (mjesto?) , i zbog čega je kao fol krenulo bombardovanje...žalosno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 15:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Naša Kvačica je napisao/la:
Što će biti teško je prognozirati.

Po mom osobnom mišljenju, Kosovo bi trebalo podijeliti tj. sjeverno od rijeke Ibar Srbiji u zamjenu da Srbija prizna Kosovo.

To bi čini mi se ekspresno riješilo krizu.

A realno, vjerojatno USA neće dozvoliti podjelu, drag im nered. :roll:


Podjela po meni prolazi kao ona zadnja opcija, kad ništa drugo ne može.
Samo, Kosovo bi u tom slučaju trebalo podijeliti između Srbije i Albanije, ne između Srbije i terorističke organizacije(sadašnje vlasti Kosova su sačinjene uglavnom od bivših vođa OVK).
Just for the record, ne podržavam podjelu dok god ima drugih rješenja, a zasad ih još ima:
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 15:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
Cort0 Maltese je napisao/la:
Just for the record, ne podržavam podjelu dok god ima drugih rješenja, a zasad ih još ima:


A kako zamišljaš idealno rješenje za Kosovo?

Idealno za Srbe, naravno. :-zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 15:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Na stranu prkos i spike o "kolijevci"...Srbi su imali samo dva načina da zadrže taj prostor, masovno protjerivanje ili vojna okupacija kao u Palestini. Prvo je nemoguće, i nemoralno sprovesti, a ovo drugo izjeda državu kao rak, to samo Izrael može priuštiti.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Mar-kan je napisao/la:
Zakon jačeg...SAD ima svoje interese koji se uvelike kose sa UN.Gledao sam nedavno emisiju o tzv. ubistvu civila u akciji MUP-a (mjesto?) , i zbog čega je kao fol krenulo bombardovanje...žalosno.


Da, riječ je operaciji Račak, koja je poslužila kao povod za bombardiranje. Navodno su ubijeni albanski muškarci-civili, nečuvena laž, izbačeno je čak i iz optužnice u Haagu, a sada je operacija u priručniku za NATO specijalne snage, jer je izvedena bez gotovo bez žrtava za specijalce, a OVK je izgubila skoro 50 ljudi. :-kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Naša Kvačica je napisao/la:
Cort0 Maltese je napisao/la:
Just for the record, ne podržavam podjelu dok god ima drugih rješenja, a zasad ih još ima:


A kako zamišljaš idealno rješenje za Kosovo?

Idealno za Srbe, naravno. :-zubati


Nema idealnog rješenja, nažalost, inače bi ga netko pametniji od mene i tebe već smislio. ;)
Nema čak ni idealnog rješenja za Srbe, odnosno mogućnost za isto je prestala postojati kad je završilo 19. stoljeće(čujem da su do tad etnička čipćenja bila "idealna rješenja").
Pustimo sad način na koji bi Srbija povratila Kosovo, mislim da bi idealno rješenje bilo nešto nalik na Južni Tirol, ako znaš o čemu govorim. Naravno, to podrazumijeva prijateljske odnose Srbije i Albanije(hard to imagine) i obostranu želju da se sve riješi na način zadovoljavajući za obje strane(even harder to imagine). Kosovo bi bilo dio Srbije, a Albanija bi bila garant kosovskim Albancima za njihovo blagostanje. Naravno, to je moguće tamo gdje je standard visok, pa je samim time i tolerancija veća, i obrazovanost naroda, ali na Kosovu, ne znam da bi to prošlo. Svi bi gledali kako da zajebu one druge, i na kraju bi zajebali odlično rješenje problema. Kad bi narod bio obrazovan, a standard dobar, obje strane bi bile puno razumljivije u svojim zahtjevima. Ovako, jedino što im je preostalo je mahanje zastavama, izlišna retorika i sramota za Europu kako se na Kosovu živi u 21. stoljeću. :-neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 15:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
Cort0 Maltese je napisao/la:
Svi bi gledali kako da zajebu one druge, i na kraju bi zajebali odlično rješenje problema. Kad bi narod bio obrazovan, a standard dobar, obje strane bi bile puno razumljivije u svojim zahtjevima. Ovako, jedino što im je preostalo je mahanje zastavama, izlišna retorika i sramota za Europu kako se na Kosovu živi u 21. stoljeću. :-neznam


E, ali pošto je narod tup i glup, znači najbolje rješenje je ipak podjela. ;)

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Naša Kvačica je napisao/la:
Cort0 Maltese je napisao/la:
Svi bi gledali kako da zajebu one druge, i na kraju bi zajebali odlično rješenje problema. Kad bi narod bio obrazovan, a standard dobar, obje strane bi bile puno razumljivije u svojim zahtjevima. Ovako, jedino što im je preostalo je mahanje zastavama, izlišna retorika i sramota za Europu kako se na Kosovu živi u 21. stoljeću. :-neznam


E, ali pošto je narod tup i glup, znači najbolje rješenje je ipak podjela. ;)


To bi generiralo nove probleme. Albanci koji bi ostali u sastavu Srbije bi opet počeli s luđački natalitetnom politikom i onda opet sve u krug. U slučaju da se podijeli teritorija s bivšom OVK, a ne državom Albanijom, Srbi koji bi ostali u takvoj državi Kosovo bi prošli jako loše, a kad bi se djelilo s Albanijom, to bi izazvalo pobunu s potencijalom da preraste u rat. Ne mogu zamislit Srbina koji bi živio u Albaniji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Da li postoji neki magični broj zemalja koji te moraju priznati da bi de facto priznanje postalo i de jure, članstvo u UN itd.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Cort0 Maltese je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Zakon jačeg...SAD ima svoje interese koji se uvelike kose sa UN.Gledao sam nedavno emisiju o tzv. ubistvu civila u akciji MUP-a (mjesto?) , i zbog čega je kao fol krenulo bombardovanje...žalosno.


Da, riječ je operaciji Račak, koja je poslužila kao povod za bombardiranje. Navodno su ubijeni albanski muškarci-civili, nečuvena laž, izbačeno je čak i iz optužnice u Haagu, a sada je operacija u priručniku za NATO specijalne snage, jer je izvedena bez gotovo bez žrtava za specijalce, a OVK je izgubila skoro 50 ljudi. :-kava


E , to je bilo. Gledao sam taj dokumentarac i nisam skontao sa vojno-policijske točke gledišta: kad su ih već tako oprali , zašto nisu ostavili 2-3 voda u sačekuši jer znali su da će OVK da se vrati ? Plus , ne bi mogli da naprave taj lažnjak sa žrtvama.Pa makar da su ostavili par izviđača koji su mogli dojaviti o pokretu !? Zapovjednici su pričali o puno toga , ali ni riječi o tome.
Mislim , smrdi puno toga u svemu tome...odradiš akciju briljantno i onda odu kao sa svadbe , nigdje nikog..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
RajvoSa je napisao/la:
Da li postoji neki magični broj zemalja koji te moraju priznati da bi de facto priznanje postalo i de jure, članstvo u UN itd.

Mislim da mora biti riječ o prostoj većini od ukupnog broja članova(50%+1), ali nisam siguran, može biti da i Vijeće Sigurnosti mora odobriti prijam, što bi značilo da država Kosovo nikad neće ući u UN.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 15:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
A šta konkretno sprečava Kosovo da se ujedini sa Albanijom (mislim u pravnom pogledu, a ne na zabranu od Amerikanaca).

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 15:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Mar-kan je napisao/la:
Cort0 Maltese je napisao/la:

Da, riječ je operaciji Račak, koja je poslužila kao povod za bombardiranje. Navodno su ubijeni albanski muškarci-civili, nečuvena laž, izbačeno je čak i iz optužnice u Haagu, a sada je operacija u priručniku za NATO specijalne snage, jer je izvedena bez gotovo bez žrtava za specijalce, a OVK je izgubila skoro 50 ljudi. :-kava


E , to je bilo. Gledao sam taj dokumentarac i nisam skontao sa vojno-policijske točke gledišta: kad su ih već tako oprali , zašto nisu ostavili 2-3 voda u sačekuši jer znali su da će OVK da se vrati ? Plus , ne bi mogli da naprave taj lažnjak sa žrtvama.Pa makar da su ostavili par izviđača koji su mogli dojaviti o pokretu !? Zapovjednici su pričali o puno toga , ali ni riječi o tome.
Mislim , smrdi puno toga u svemu tome...odradiš akciju briljantno i onda odu kao sa svadbe , nigdje nikog..


http://www.rts.rs/media/multimediaBoxPopup.jsp?mediaId=17679&itemType=tv&storyTitle= Vjerujem da je ovo ta emisija, da i drugi mogu pogledati, ako ih zanima.
Vidi, operacija je odrađena, najveći dio boraca OVK u selu je pobijen, a manji dio je pobjegao, i policija je kontrolirala selo. E, onda je došao onaj Amer koji je napravio scenu govoreći za strane medije "da je riječ o masakru nad nevinim civilima" skupila se čitava hrpa ljudi iz medija, policija se malo povukla i u selu se pojavila hrpa boraca OVK, kao fol zaštitnika civila od srpskih koljača. Zašto nisu specijalci reagirali, to nemam pojma, vjerojatno jer nisu dobili naređenenje, a zašto nisu dobili naređenje, to ne zna vjerojatno nitko osim onog koji je trebao izdati naređenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
RajvoSa je napisao/la:
A šta konkretno sprečava Kosovo da se ujedini sa Albanijom (mislim u pravnom pogledu, a ne na zabranu od Amerikanaca).


Ahtisaarijev plan, koji je osnov po kojem su dobili nezavisnost, iako je odbijen u Vijeću Sigurnosti UN-a, je plan kojim se SAD vode, a Albanci su ga prihvatili. U njemu izričito piše da nema mogućnosti pripajanja Kosova Albaniji.

De facto, ne mogu se pripojiti jer bi tada cijelom svijetu bilo jasno da je riječ o najobičnijoj krađi teritorije, i ne postoji ništa što bi Srbiju sperječavalo da u tom slučaju s vojskom izađe na južnu granicu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Cort0 Maltese je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

E , to je bilo. Gledao sam taj dokumentarac i nisam skontao sa vojno-policijske točke gledišta: kad su ih već tako oprali , zašto nisu ostavili 2-3 voda u sačekuši jer znali su da će OVK da se vrati ? Plus , ne bi mogli da naprave taj lažnjak sa žrtvama.Pa makar da su ostavili par izviđača koji su mogli dojaviti o pokretu !? Zapovjednici su pričali o puno toga , ali ni riječi o tome.
Mislim , smrdi puno toga u svemu tome...odradiš akciju briljantno i onda odu kao sa svadbe , nigdje nikog..


http://www.rts.rs/media/multimediaBoxPopup.jsp?mediaId=17679&itemType=tv&storyTitle= Vjerujem da je ovo ta emisija, da i drugi mogu pogledati, ako ih zanima.
Vidi, operacija je odrađena, najveći dio boraca OVK u selu je pobijen, a manji dio je pobjegao, i policija je kontrolirala selo. E, onda je došao onaj Amer koji je napravio scenu govoreći za strane medije "da je riječ o masakru nad nevinim civilima" skupila se čitava hrpa ljudi iz medija, policija se malo povukla i u selu se pojavila hrpa boraca OVK, kao fol zaštitnika civila od srpskih koljača. Zašto nisu specijalci reagirali, to nemam pojma, vjerojatno jer nisu dobili naređenenje, a zašto nisu dobili naređenje, to ne zna vjerojatno nitko osim onog koji je trebao izdati naređenje.


Taj Amer(ikanci) je znači imao plan da se to uradi prije ili kasnije negdje na Kosovu u zoni sukoba.Morali su imati spremne žrtve i lokaciju. Da li je moguće da je netko iz vrha srpskog vodstva na Kosovu bio "upoznat" sa SAD planovima da vojno nastupi na Kosovu , i omogući takav previd , a da sve ostane kao slučajno ?

U biti , zanima me uloga SAD u svemu tome , što je njihov konačni cilj u svemu tome?

Studenti ONO i DSZ (obrane i zaštite za mlađe) su gledali film na tadašnjem faxu , 80-tih godina, u produkciji CIA gdje se zumira mogući uzrok 3. svjetskog rata - prvo Europa , pa Yu , pa Kosovo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 17:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Mar-kan je napisao/la:
Cort0 Maltese je napisao/la:

http://www.rts.rs/media/multimediaBoxPopup.jsp?mediaId=17679&itemType=tv&storyTitle= Vjerujem da je ovo ta emisija, da i drugi mogu pogledati, ako ih zanima.
Vidi, operacija je odrađena, najveći dio boraca OVK u selu je pobijen, a manji dio je pobjegao, i policija je kontrolirala selo. E, onda je došao onaj Amer koji je napravio scenu govoreći za strane medije "da je riječ o masakru nad nevinim civilima" skupila se čitava hrpa ljudi iz medija, policija se malo povukla i u selu se pojavila hrpa boraca OVK, kao fol zaštitnika civila od srpskih koljača. Zašto nisu specijalci reagirali, to nemam pojma, vjerojatno jer nisu dobili naređenenje, a zašto nisu dobili naređenje, to ne zna vjerojatno nitko osim onog koji je trebao izdati naređenje.


Taj Amer(ikanci) je znači imao plan da se to uradi prije ili kasnije negdje na Kosovu u zoni sukoba.Morali su imati spremne žrtve i lokaciju. Da li je moguće da je netko iz vrha srpskog vodstva na Kosovu bio "upoznat" sa SAD planovima da vojno nastupi na Kosovu , i omogući takav previd , a da sve ostane kao slučajno ?

U biti , zanima me uloga SAD u svemu tome , što je njihov konačni cilj u svemu tome?

Studenti ONO i DSZ (obrane i zaštite za mlađe) su gledali film na tadašnjem faxu , 80-tih godina, u produkciji CIA gdje se zumira mogući uzrok 3. svjetskog rata - prvo Europa , pa Yu , pa Kosovo...


Taj Amer, Walker se zove, je bio predvodnik međunarodne promatračke misije, i njegov zadatak je bio da iskonstruira situaciju za bombardiranje. Točno tako, morali su imati žrtve i lokaciju. Jedino što ih je sjebalo da je jedna strana televizija bila svo vrijeme sa specijalcima, i sve je fino snimljeno. Pazi ovo, rovovi u sred sela, a ovi tupe da tamo nije bilo OVK. Štab OVK i pun *** naoružanja snimljeni, a ovi tvrde da je riječ o civilima :-klanjam =))

Uloga SAD je bila zračna podrška OVK tokom sukoba, dostavljanje OVK obavještajnih informacija, obučavanje OVK, naoružavanje OVK i sponzoriranje OVK. I onda su oni kao neutralni i žele spriječiti egzodus Albanaca, koji je, uzgred rečeno, trajao puna 3 tjedna. :-ucelo :-umirem

Cilj, to je malo teže za reći, ali najvjerojatnije Bondsteel, koji im je izgleda bio prijeko potreban.

Inače, možda si čuo za rusko zauzimanje vojnog aerodroma u Prištini odmah po odlasku srpskih vojnika s Kosova. To je bio direktan udarac u lice NATO-u, i situacija koja je bila najkritičnija u cijelom ratu, na njegovom samom kraju. NATO-vi ljudi na terenu su kasnije(godinama kasnije, kad su se povukli iz sklužbe) rekli medijima da su s vrha dobili zapovijed da eliminiraju ruske vojnike(govorim o ruskoj vojsci, ne o nekim dobrovoljcima, jedinice koje su sudjelovale u zauzimanju aerodroma su transportirane iz BiH, gdje su bile stacionirane). Iz straha da ne izazovu sukob Rusije i NATO-a, iliti 3. svjetski rat, odbili su zapovijed. Britanci koji su trebali biti stacionirani na aerodromu su se bukvalno morali okrenuti i otići, Rusi ih uopće nisu pustili da stupe na aerodrom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 01 lip 2009, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Novinar Le Figaro-a je bio tamo kao svjedok , upoznat sa tim igrama...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 02 lip 2009, 06:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Ivanov-na-udaru-domacih-medija.lt.html
Zanimljivo. :-kava
Svo ovo skupa što se događa s Makedonijom i (ne)pozivanjem Sejdiua je jasni pokazatelj kako i zašto je Makedonija priznala Kosovo. Nešto mi govori da bi se ta odluka o priznanju lako mogla promijeniti u slučaju da ICJ odluči u korist Srbije... 8-)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 02 lip 2009, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 17:35
Postovi: 639
Cort0 Maltese je napisao/la:
http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Ivanov-na-udaru-domacih-medija.lt.html
Zanimljivo. :-kava
Svo ovo skupa što se događa s Makedonijom i (ne)pozivanjem Sejdiua je jasni pokazatelj kako i zašto je Makedonija priznala Kosovo. Nešto mi govori da bi se ta odluka o priznanju lako mogla promijeniti u slučaju da ICJ odluči u korist Srbije... 8-)



A mozda jos i prije sudske odluke.... :-bicedobro

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=109437


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 02 lip 2009, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Cort0 Maltese je napisao/la:
http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Ivanov-na-udaru-domacih-medija.lt.html
Zanimljivo. :-kava
Svo ovo skupa što se događa s Makedonijom i (ne)pozivanjem Sejdiua je jasni pokazatelj kako i zašto je Makedonija priznala Kosovo. Nešto mi govori da bi se ta odluka o priznanju lako mogla promijeniti u slučaju da ICJ odluči u korist Srbije... 8-)


Kakva je fora bila sa napadom makedonskih spec. snaga na OVK, kad tamo Ameri u zapovjedništvu sa Albancima ? Nisam siguran za mjesto , ako netko zna više oko toga ?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9792 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 392  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Haram i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO