HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 27 svi 2013, 08:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19058
Lokacija: među zvijezdama
Kao iskrena obozavateljica lika i djela dotičnog gospodina smatram nepravednim, što na ovom uvazenom općilištu još se nitko nije dosjetio pokrenuti ovu temu.Ovaj svestrani čovjek svakako zasluzuje i mnogo više od toga.Nepravedno bi bilo da ga svrstam medju političare samo, pošto je on svojim zivotnim opusom iznad tog suhoparnog dosadnog zanimanja.On je u politici samo slučajni prolaznik i borac za prava ugrozenog srpskog naroda.Čim se politička situacija u BiH sredi i Srbi ostvare svoja politička i ljudska prava, uvjerena sam da će se i cijenjeni gospodin Rajko humanista posvetiti više duhovnosti, knjizevnosti i općenito kulturi.
Zbog toga a i zanimacije u budućnosti gospodina Vasića temu otvaram u ovom podforumu.

http://vasicrajko.blogspot.co.at/?m=1

Izdvojiću u narednim postovima i meni omiljene tekstove, a VI koji se još niste u dovoljnoj mjeri informisali sa opusom uvazenog bosanskohercegovačkog patriote i borca za prava i jednakost Srba u BiH ovo vam je idealana prilika ...

Reakcija Vasića na presude od preko 1000 godina Srbima za zločine devedesetih..
Citat:
2122.
SAMO MENE
NA BIKAVCU NEMA

Ako se ovako nastavi, Hag i Bošnjaci premrežiće Srbe zločinima protiv muslimana, i samo muslimana, i doći ćemo do neobjašnjive teorije relativiteta. Sve više i više muslimana je stradalo od srpskog genocida sa sve ih je više i više.
Objašnjenje je dala Bakira iz udruženja Majke Propagande. Ne mogu oni pobiti i zaklati onoliko koliko majka Bošnjakinja može roditi. Oni su Srbi. A istorijsko objašnjenje dato je u Višegradu gdje je slavljena muslimanska žrtva Genocida, na Mostu Naših Predaka. Tako je kavazao reis Kavazović. Most su gradili naši preci. Koliko ima Naših Predaka. Treba jednom da se opredijeli Reis i dunjaluk.
Nije me briga, ali zarad istorijskog mozaika moram konstatovati da je muslimansku vjersku, političku i intelektualnu sferu zahvatila nevjerovatna konfuzija koja se neće dobro završiti po te ljude. Mislim na muslimane, sirotane.
Rečenica Bakire iz Majki Propagane dvostruki je zločin kojeg ona projektuje na dulji rok. Ona i njeni nalogoplatodavci. Radi se o dugotrajnom zločinu laži i o dugotrajnom zločinu samožrtve. Muslimani su uhvaćeni u Zamku Srpske Žrtve iz koje se neće skoro izvući. Mala Grupa Majki, u koju ubrajam Bakira i Bakiru, i Kavazovića, i još cijelu galeriju, prisvojila je sebi pravo da muslimane užrtvljuju kako bi oni uvijek bili na površini i imali šta da kažu.
Bogami će doći do toga da su oba svjetska rata vođena protiv muslimana.
A i treći će, ako bude sreće.


Gospodin Rajko u depresiji zbog nemogućnosti da ostvari svoj mokri san o raspadu BiH :D

Citat:

2121.
MEĐEDONIJA,
DEFINTIVNO,
NEMA ŠANSE


Da je Međed pobijedo Blaža, Bosna bi imala šansu. Ovako, istorija je završena. Simbol Bosne podlegao je pod junačkom rukom jednog neustrašivog Hercegovca.
Blažo Grković dokazao je da naredba Ne čačkaj meču u pičku nije više na cijeni. Čačkaj meču za grkljan.
Ako je doista udavio Međeda, treba ga poslati da pridavi i Incka. A ako naiđe na Lagumdžiju, da se baš ne dvoumi.


Citat:
2113.
BiH JE
KRUŽNI TOK
SA SEMAFORIMA


A semafore pali i gasi ko stigne i kome se digne.
Bosne i Hercegovine su to bile i tokom cijele istorije. Sretno razdoblje za vrijeme Titinog Socijalizma, prekratko je i previše obalegano da bi promijenilo tok Kružnog Toka.
Prije dolaska Kružnog Toka na ovo područje to se zvalo Vukojebina, Zečija Jebališta, Međedarijum i sličnovitije. Obrazovaniji su, nastojeći da pokažu svoju učenost, to zvali raskrsnicom svjetova, puteva, civilizacija i kultura. JMM.
Sada EU traži od BiH, od Vaše Države, da ne pravi neko carinsko sranje na granici sa Hrvatskom pošto dotična uđe u eu. A to znači da Hrvatska i sve zemlje eu, preko Vaše granice mogu da u BiH izvoze bez carina.
Evo vam Carina. Nešto u tom stilu je izjavio ministar odnosni, Mirko Šarović. Rekao je da BiH mora da štiti svoju proizvodnju. Bolje da je doslovno rekao ono prvo. Sa K. Koju crnu proizvodnju ima BiH.
Seks Međunarodne Zajednice prema BiH namotan je na jedan veliki mosur i samoobnavlja se kao pantljičara pa nikad neće ni prestati. Nikome okolo, a malo ih je i ovdje, nije stalo do BiH kao evropske države, kao demorkatske teritorije ili kao humane zajednice. Ona je samo šaka tržišta i ništa više. Istina, ako je to nagrada, u sklopu ostalih jadnica raspadnica SFRJ.
Dabome. Izboriće se oni da tog sranija na granici ne bude. Pa će neki Mirko da podvikne Evo Nama Carina.
Svemu tome nije kriva Međunarodna Zajednica. BiH, govorim o skorašnjoj povijesti, nije nastala prirodnim putem, željom svojih živitelja, već je utorena, sjavljena, skrpljena, intervencijom velikih sila. Pored toga što te Sile, ili neko ko je ovlašten u ime njih, ima ovdje svoje deputate i interese, presudno je i to što ovdašnji živitelji ne znaju šta bi i kud bi. Nemaju realan politički koncpet. Osim Srbalja. Republika Srpska jedina, od svih i svih nivoa, ima taj RPK. Zna šta će i kuda će. I to jasno kaže. Svi ostali samo lagumdžijaju. Danas jedno sutra drugo.
Skinite carinske gaće, jebale vas ćaće.


Uglavnom većina tekstova gospodina Vasića svodi se na nezadovoljstvo postojanjem BiH.Pa da ne nastavljam dalje, izvolite sami se upoznati s tim knjizevnim opusom do kraja.Ja samo mogu konstatirati duboko depresivno stanje ..:(

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 27 svi 2013, 09:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Čovjek je genije od legende, milina ga čitati. :klanjam

Nisam imao priliku čitati njegov blog više od 2-3 puta, pošto nisam baš tip koji pretjerano voli da čita ono što drugi pišu (izuzev vijesti na novinskim portalima i pokoje kvalitetne forumske rasprave na ovom forumu), ali nakon ponovnog čitanja Vasićevog bloga, svakako ću da budem aktivni follower njegovih pisanija. :palacgore1

On kao osoba smeta najviše onima koji ne vole istinu da im se "saspe" direktno u lice, s obzirom da je gosn. Vasić direktan čovjek, bez dlake na jeziku što bi se reklo.

U svakom slučaju, odlična, inteligentna i sasvim jaka opozicija sarajevskom hegemonističkom kočijaškom načinu razmišljanja.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 27 svi 2013, 09:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19058
Lokacija: među zvijezdama
Vladimir RUS je napisao/la:
Čovjek je genije od legende, milina ga čitati. :klanjam

Nisam imao priliku čitati njegov blog više od 2-3 puta, pošto nisam baš tip koji pretjerano voli da čita ono što drugi pišu (izuzev vijesti na novinskim portalima i pokoje kvalitetne forumske rasprave na ovom forumu), ali nakon ponovnog čitanja Vasićevog bloga, svakako ću da budem aktivni follower njegovih pisanija. :palacgore1

On kao osoba smeta najviše onima koji ne vole istinu da im se "saspe" direktno u lice, s obzirom da je gosn. Vasić direktan čovjek, bez dlake na jeziku što bi se reklo.

U svakom slučaju, odlična, inteligentna i sasvim jaka opozicija sarajevskom hegemonističkom kočijaškom načinu razmišljanja.


Svakako šeherskim minderašima se bukvalno tresu gaće kad čitaju gospodina Vasića :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 27 svi 2013, 09:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19058
Lokacija: među zvijezdama
Mišljenje gospodina Vasića o Slovencima, zbog izgubljene utakmice u kvalama :D
Što li tek misli o Hrvatima ili Bošnjacima, to ne smijem ni pomisliti.O Hrvatima sigurno ima ubjedljivo najbolje mišljenje obzirom da ga Zriki i poskok uvazavaju i objavljuju njegovo pisanje.Nadam se...


Citat:
Generalni sekretar SNSD-a, Rajko Vasić, stari bloger i ljubitelj internet novinarstva, nije želio sakriti srdžbu nakon sinoćnjeg poraza Srbije u Ljubljani. Reprezentaciju BiH Vasić nije ni spominjao pa pretpostavljamo da je "ostao bez riječi" na igru koja je prezentirana u Parizu.

"Promišljanje" Rajka Vasića prenosimo u cjelosti:

"Greška je bila što je Srbija priznala Sloveniju. Sad ne bi igrala protiv tih 'gnusnih mješanaca' svih mogućih prezimena kojima je glavni cilj bio da zajebu Proklete Južnjake na evropskom putu.

Ali, kad je već priznala, nije trebala da se dovede u tako glupu situaciju da za selektora imenuje izuzetno glupog Pižona. Poznato je koliko je Petrović bio glup, još kao igrač. Takav selektor ne može smisliti inteligentnu postavu i igru za pobjedu.

Da za golmana postavi onog glupaka kome jednako glupi protivnik da gol iz Virovitice, jer ne zna šta će sa loptom. Ne postoji ništa gluplje od srbijanskih golmana. Nije trebalo da se Pižonu dopusti da ne počne utakmicu sa Krasićem i Pantelićem.

Nema drugih napadača. A Pižon nije smio sebi da dopusti da mu penal puca glupi Vidić. Iz aviona se vidi da je Vidić glup za penale. Ni Vidić nije trebao sebi da dopusti tu glupost da nakon toliko pauze, on koji, i inače, ne puca penale, izvodi presudan penal u životu i životu cijele jedne generacije.

Glupi Pižon nije smio dopustiti sebi toliku glupost da bolje ne iskoristi Stankovića. SGL. Sad ga lomi, što rekao Milić Vukašinović, glupoj Šveđanki. Ali. Imam rješenje. Za selektora neka imenuju onog Karadžića. Teško će naći nekog glupljeg za taj posao", napisao je Vasić.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 27 svi 2013, 09:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To vam je budući predsjednik pola države.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 27 svi 2013, 10:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Čovjek je genije od legende, milina ga čitati. :klanjam

Nisam imao priliku čitati njegov blog više od 2-3 puta, pošto nisam baš tip koji pretjerano voli da čita ono što drugi pišu (izuzev vijesti na novinskim portalima i pokoje kvalitetne forumske rasprave na ovom forumu), ali nakon ponovnog čitanja Vasićevog bloga, svakako ću da budem aktivni follower njegovih pisanija. :palacgore1

On kao osoba smeta najviše onima koji ne vole istinu da im se "saspe" direktno u lice, s obzirom da je gosn. Vasić direktan čovjek, bez dlake na jeziku što bi se reklo.

U svakom slučaju, odlična, inteligentna i sasvim jaka opozicija sarajevskom hegemonističkom kočijaškom načinu razmišljanja.


Svakako šeherskim minderašima se bukvalno tresu gaće kad čitaju gospodina Vasića :D

E vidiš ja to nisam rekao, ali ako ti tako tvrdiš onda OK. :D

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 27 svi 2013, 10:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19058
Lokacija: među zvijezdama
BBC je napisao/la:
To vam je budući predsjednik pola države.



Ako nastaviš ovako da zdušno braniš Srbe, moguće da mu budeš sekretarica, kao on Dodiku što je :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 27 svi 2013, 10:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
SarajkaDjevojka je napisao/la:
BBC je napisao/la:
To vam je budući predsjednik pola države.



Ako nastaviš ovako da zdušno braniš Srbe, moguće da mu budeš sekretarica, kao on Dodiku što je :D


Ne branim ih. Samo konstatiram da ih ne smijete ljutiti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 27 svi 2013, 13:21 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
Pozdravljam Sarajku i zahvaljujem na otvaranju nadasve zanimljive i gospodske teme! :D

slika












Ajd Ćao!

:smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 27 svi 2013, 16:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19058
Lokacija: među zvijezdama
Wind je napisao/la:
Pozdravljam Sarajku i zahvaljujem na otvaranju nadasve zanimljive i gospodske teme! :D

slika












Ajd Ćao!

:smijeh



Obzirom da znam da si obozavateljica :

http://www.posavski-obzor.info/komentar ... -republike


:klanjam

Citat:
Tko je Rajko Vasić? Rajko Vasić je napredni grafički radnik, stolar, slikar, dizajner, enigmat, nogometaš banjalučkog drugoligaša Krajina, TV novinar, ratnik, posljednji ministar informacija Republike Srpske, inicijator utemeljenja žurnalistike na banjalučkom Filozofskom fakultetu i izvršni tajnik Stranke Nezavisnih Socijaldemokrata. Autor je knjiga Nezavisno oko, BiH ne postoji, Esenesdum i Sarajevski atentat Miroslava Lajčaka, Prsti ludih očiju i …... Rođen je 02.07.1952. Školovao se u Osječanima, Doboju i Beogradu gdje je 1975. diplomirao novinarstvo na Fakultetu političkih nauka. Novinarski posao počeo je u beogradskom NIN-u, pisao je u Borbi, Oslobođenju, Nezavisnim novinama, Republici, Radiju Slobodna Evropa, a na Televiziji Sarajevo je bio dopisnik s banjalučkog područja i samostalni urednik i autor emisije lokomoB&L koja se iz Banjaluke emitrala za područje Bosne i Hercegovine, sve dok ga mrski SDS nije izbacio s posla. Za 15 godina objavio je više od 10.000 tekstova.

Razgovarao: Crovata


Posavski obzor: Gospodine Vasiću, 10.000 napisanih tekstova u 15 godina???!!! Ispada dva teksta po danu (1,8)! Zavidna psihofizička kondicija i „skladište“ s kojeg se roba isporučuje?


Vasić: Dobro, to je bilo dok sam radio na Televiziji Sarajevo, u informativnom programu. Petnaest godina, svakog dana četiri informativne emisije, norma, izvještavanje o nesrećama, aferi Agrokomerc, sa kongresa Eskaju... plus „sporovozne“ političke emisije. Dnevno sam znao objavljivati i po pet storija. U onoj konkurenciji. Od tada mi je ostala velika produktivnost u pisanju. Kompjuteri su to još samo ubrzali.


Gospodine Vasiću, kako mozete da odbijete ovako dvije šarmantne dame poput mene i Wind i ne oglasite se na forumu kao gost na ovoj temi ?

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 27 svi 2013, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Vasića najviše čitaju muslimani, dokaz jest i ova tema koje nije ni bilo na forumu.

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 27 svi 2013, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19058
Lokacija: među zvijezdama
POL_GASOL je napisao/la:
Vasića najviše čitaju muslimani, dokaz jest i ova tema koje nije ni bilo na forumu.



Svakako.Dok nisam slučajno ušla na ovaj Forum, polovinu " zvučnih i utjecajnih imena " nikad prije nisam čula.Za Vasića doduše jesam, no u političkom kontekstu :D
"Dodikova sekretarica " i sl :)

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 07 lip 2013, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19058
Lokacija: među zvijezdama
Gospodine Vasiću, nestrpljivo čekamo vaše očitovanje povodom ovih nemilih dogadjaja.

S poštovanjem vjerna obozavateljica !

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 07 lip 2013, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Rajkula je napisao/la:
A što se tiče blokade PS BiH, treba dobro razmisliti da li predstavnike Republike Srpske ubuduće žrtvovati zarad zakona i sranja koja nikome ne koriste osim bolesnicima koji bi da unitarizuju BiH.
Napalo ih ko gladnog srati.

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 07 lip 2013, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19058
Lokacija: među zvijezdama
:D

Ako Aga nije Rajko, onda ja nisam bojnica Swedske bojne :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 07 lip 2013, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Aj bona stavi svoju sliku.

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 07 lip 2013, 14:44 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
SarajkaDjevojka je napisao/la:
:D

Ako Aga nije Rajko, onda ja nisam bojnica Swedske bojne :D



:nono

Gospodin Rajko je jedan krasan gospodin.
Ovo... :smijeh


Ajd Ćao!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 07 lip 2013, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Wind je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
:D

Ako Aga nije Rajko, onda ja nisam bojnica Swedske bojne :D



:nono

Gospodin Rajko je jedin krasni gospodin.
Ovo... :smijeh


Ajd Ćao!

Đe ćeš, neće ti još utakmica..

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 07 lip 2013, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19058
Lokacija: među zvijezdama
Wind je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
:D

Ako Aga nije Rajko, onda ja nisam bojnica Swedske bojne :D



:nono

Gospodin Rajko je jedan krasan gospodin.
Ovo... :smijeh


Ajd Ćao!



Wind, misliš ?

Pol, kad svrati g. Vasić onda :)

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 07 lip 2013, 15:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Wind je napisao/la:
Pozdravljam Sarajku i zahvaljujem na otvaranju nadasve zanimljive i gospodske teme! :D

slika












Ajd Ćao!

:smijeh



:zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 07 lip 2013, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
http://www.klix.ba/vijesti/bih/rajko-va ... /130607126

Samo naprijed gospodine Rajko. Zaustavite unutrašnje neprijatelje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 07 lip 2013, 23:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Citat:
SEVDALINKA IZ TUZLE: JEBEM TE SARAJEVO

slika

Svu su Bosnu premrežile čaršije, samo je Sarajevo proširena, Glavna Čaršija.

Taj sindrom Sarajluka ima korijenje duboko decenijama unazad. Da je Drug Tito razmišljao evropski, Banjaluka bi bila glavni grad Socijalističke Republike Bosne i Hercegovine. Krajina je pet brigada dala. A Sarajevo samo Valtera. Dok je tadašnja Bosanska Krajina, dala pet brigada, Partizana, Sarajevo je davalo Srbe u Jasenovac. I da je Đuro Pucar Stari imao mudanca.

Nu. Tada je Sarajevo postalo bastion komunističke ortodoksije koja je rezultovala Olimpijadom. A potom su nepromišljeni Srbi od njega napravili Žrtvu. Umjesto da su, u ratu, pustili Rupu da se usmrdi a okrenuli se zaštiti drugih srpskih područja.

Još ne shvata čeljad mnoga pravu politiku Glavne Čaršije. Hrvatima je trebalo podjela i podjela, saginjanja i klanjanja, tijekom nekoliko mandata. Banjaluka je bila uspješnija. Još za komunizma i samoupravljanja teško se i musliman odavde odlučivao da službuje, i na najvišim dužnostima republike i partije, u Saraju.

Tuzlanska fudbalska sevdalinka Jebem Te Sarajevo, melodijski tečna i dirljiva skoro kao i Nad Tešnjom Zora Sviće, Dobro Došo Prijesedniće, za vrijeme utakmice protiv Srbije, pardon, Sa Srbijom, nije nekakva ljutnja navijača prema sarajevskim klubovima i sudbinom tuzlanske Slobode. To je sindrom. To je cijeli dijagnostički spektarijum. Kao i zeničko političko zagađenje vazduha Kosovo je Srce Srbije, na utakmici Čelika protiv nekog sarajevskog kluba.

Možemo fudbalske navijače smatrati jednako glupim, prizemnim, primitivnim i neobrazovanim kao i fudbalere. Ali njihov pojednostavljeni receptorski instinkt društvenih i nacionalnih trendova, na ovdašnjim prostorima, moćniji je od svih superprocesora Intela i ostali tela.

Jebem Te Sarajevo politička je poruka.

Jer. Sarajevo već dvadeset pet godina vrše u svom vršaju i ne zanima se ni za Mostar, ni za Bihać, ni za Tuzlu, ni za Zenicu. Oni već dvadeset pet godina igraju prstenova. I dandanas se bave time iako i budala zna da je ratno muslimansko političko i vjersko rukovodstvo Patriotski Rat vodilo na kriminalan način. To ne treba istraživati.

Ali Sarajevo neće razumjeti taj politički slogan.

Oni će da kažu Jesil ba vidio kako stoje i šute kad se svirala ćetnićka imna, jeboji babo.


:smajl007

Banjaluka je bila uspješnija. Još za komunizma i samoupravljanja teško se i musliman odavde odlučivao da službuje, i na najvišim dužnostima republike i partije, u Saraju.

Izgleda se i gospodin Rajkula prisjeća vremena, kada je slobodarski duh u krajiških muslimana živio i van Kladuše...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 08 lip 2013, 02:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19058
Lokacija: među zvijezdama
Gospodine Rajko,

Znam da ste ogorčeni sa sarajevskim pokušajima da ispolitiziraju proteste koji su direktan udar na institucije RS, njene gradjane pa i vas kao moralnu vertikalu i društveno priznatu javnu ličnost, političara i čovjeka sa mnoštvom drugih talenata.
Kao sol na ranu, Mihajlovićeva nesposobnost oduzela vam je i ono malo preostale radosti u zivotu.SP ćete gledati, a nećete imati za koga navijati :(

Zato vas ja velikodušno pozivam da skupa sa mnom navijate za naše zmajeve.Ionako vas je Tomo Grobar okarekterizirao Bosancem, pa ako je tako, znaj Tomo da Rajko ima domovinu i osim Srbije !Našu jedinstvenu, cjelovitu i nedjeljivu BiH.Nije gospodin Rajko " repa bez repa !"On je Bosanac, njegova je domovima BiH, a njegova reprezentacija Zmajevi !

U ime toga Gospodine Rajko, promite skroman dar zbog večerašnjeg uspjeha Zmajeva :

JEDNA SI JEDINA

Zemljo tisucljetna,
na vjernost ti se kunem.
od mora do Save
od Drine do Une.

Jedna si, jedina,
moja domovina.
Jedna si jedina
Bosna i Hercegovina.

Bog nek' te sacuva
za pokoljenja nova.
Zemljo mojih snova,
mojih pradjedova.

Jedna si, jedina,
moja domovina.
Jedna si jedina
Bosna i Hercegovina.



:clap

Volim te Bosno !Volim te Bosno !Volim te Bosno !

Nije Rajko Japanac, nego ponosni Bosanac !

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 08 lip 2013, 11:14 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2012, 08:30
Postovi: 138
Bemti, malog miša, šteta da nismo svi Japanci!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Gospodin Rajko Vasić
PostPostano: 08 lip 2013, 11:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19058
Lokacija: među zvijezdama
Gospodine borky mene poezija ne IDE, no dajte VI molim vas jednu utjehe gospodinu Rajku.Zbog nemilih dogadjaja u federaciji a i lošeg plasmana srpske repke !

Hvala unaprijed !

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO