HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 251 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 03 kol 2009, 09:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
since1921 je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Vala bi mogli, samo programeri nikako ne uspijevaju kodirati mogućnost po kojoj narod sa najmanjom stopom fertiliteta na Balkanu uspjeva preuzeti čitavu jednu zemlju :neznam


fertilitet i natalitet su smiješne stvari kakvi su sve problemi u ovoj zemlji . I ne mislim da će neko nekoga nadjačati ko na Kosovu . Samo nastavili se trend iseljavanja Hrvata i Srba neke stvari će doći same od sebe . Ne treba tu onda natalitet


Jaro, vi se morate pod hitno trgnuti iz tog sna...pa slušaj samo šta govori Bakir Izetbegović, koliko je mladih napustilo BiH u prošlih par godina sa teritorija koji su bili pod vašom kontrolom (prvenstveno urbane sredine).

http://www.hercegbosna.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=252

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 03 kol 2009, 09:54 
Offline

Pridružen/a: 29 lip 2009, 06:58
Postovi: 144
Lokacija: Capital
RajvoSa je napisao/la:
since1921 je napisao/la:

fertilitet i natalitet su smiješne stvari kakvi su sve problemi u ovoj zemlji . I ne mislim da će neko nekoga nadjačati ko na Kosovu . Samo nastavili se trend iseljavanja Hrvata i Srba neke stvari će doći same od sebe . Ne treba tu onda natalitet


Jaro, vi se morate pod hitno trgnuti iz tog sna...pa slušaj samo šta govori Bakir Izetbegović, koliko je mladih napustilo BiH u prošlih par godina sa teritorija koji su bili pod vašom kontrolom (prvenstveno urbane sredine).

http://www.hercegbosna.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=252


ima jedna ogromna razlika . Bošnjaci i Bosanci smatraju ovu državu svojom a Hrvati i Srbi nisu ili ako jesu onda sa figom u džepu . Čija je to dugoročna pobjeda prosudi sam ...

_________________
FK Željezničar


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 03 kol 2009, 09:56 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 12:19
Postovi: 596
@since1921
A tko su onda bosanci u toj priči, ako imamo Hrvate, Srbe i muslimane? To su oni koji još briju na "Jugoslaviju" ili?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 03 kol 2009, 09:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
since1921 je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Jaro, vi se morate pod hitno trgnuti iz tog sna...pa slušaj samo šta govori Bakir Izetbegović, koliko je mladih napustilo BiH u prošlih par godina sa teritorija koji su bili pod vašom kontrolom (prvenstveno urbane sredine).

http://www.hercegbosna.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=252


ima jedna ogromna razlika . Bošnjaci i Bosanci smatraju ovu državu svojom a Hrvati i Srbi nisu ili ako jesu onda sa figom u džepu . Čija je to dugoročna pobjeda prosudi sam ...


Dugoročno pobjeđuje onaj tko je bolje organiziran, financijski potkovan. Ne živi se od tih nedefiniranih "patriotskih" osjećaja..

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 03 kol 2009, 10:10 
Offline

Pridružen/a: 29 lip 2009, 06:58
Postovi: 144
Lokacija: Capital
Zepce Jugend je napisao/la:
@since1921
A tko su onda bosanci u toj priči, ako imamo Hrvate, Srbe i muslimane? To su oni koji još briju na "Jugoslaviju" ili?


Ima ljudi koji neće u torove nego jednostavno iskazuju pripadnost ovoj državi . Samo ti to ne možeš da skontaš

_________________
FK Željezničar


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 03 kol 2009, 10:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
since1921 je napisao/la:
Zepce Jugend je napisao/la:
@since1921
A tko su onda bosanci u toj priči, ako imamo Hrvate, Srbe i muslimane? To su oni koji još briju na "Jugoslaviju" ili?


Ima ljudi koji neće u torove nego jednostavno iskazuju pripadnost ovoj državi . Samo ti to ne možeš da skontaš


Mi smo već u torovima , samo bi neki iz drugih torova da upravljaju travom iz tuđih pod izlikom da je njihova čitava livada... , da se već poslužim poređenjem sa ovcama :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 03 kol 2009, 10:23 
Offline

Pridružen/a: 29 lip 2009, 06:58
Postovi: 144
Lokacija: Capital
Mar-kan je napisao/la:
since1921 je napisao/la:

Ima ljudi koji neće u torove nego jednostavno iskazuju pripadnost ovoj državi . Samo ti to ne možeš da skontaš


Mi smo već u torovima , samo bi neki iz drugih torova da upravljaju travom iz tuđih pod izlikom da je njihova čitava livada... , da se već poslužim poređenjem sa ovcama :zubati


Možda bi neki drugi upravljali ali ja mislim da je sve zajedničko i ko to ima pravo da kaže ovo je samo moje u nečemu zajedničkom ?

Na zajedničkoj zemlji reći svima sikter ovaj komad je moj . ne ide to tako jarane

_________________
FK Željezničar


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 03 kol 2009, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
since1921 je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Mi smo već u torovima , samo bi neki iz drugih torova da upravljaju travom iz tuđih pod izlikom da je njihova čitava livada... , da se već poslužim poređenjem sa ovcama :zubati


Možda bi neki drugi upravljali ali ja mislim da je sve zajedničko i ko to ima pravo da kaže ovo je samo moje u nečemu zajedničkom ?

Na zajedničkoj zemlji reći svima sikter ovaj komad je moj . ne ide to tako jarane


E , to je trebalo 91. rješavati da je sve zajedničko...Nije to problem samo "zemlja" , znaš i sam da ovakva država ne funkcionira...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 03 kol 2009, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
since1921 je napisao/la:
Zepce Jugend je napisao/la:
@since1921
A tko su onda bosanci u toj priči, ako imamo Hrvate, Srbe i muslimane? To su oni koji još briju na "Jugoslaviju" ili?


Ima ljudi koji neće u torove nego jednostavno iskazuju pripadnost ovoj državi . Samo ti to ne možeš da skontaš


Kojoj državi? BiH postoji 18 (riječima osamnaest) godina. Od tih 18 godina se cjelo vrijeme ratuje, bilo puškom, bilo natalitetom, bilo nekim drugim sredstvima. Ti koji veličaju "Bosnu" a istodobno negiraju Hercegovinu su zapravo najveći nacionalisti od svih.
Ili jednostavno žale za jugoslavijom :ujko
Kako ovdje nema Republike Bosne (sa ili bez Hercegovine) rješenje je jednostavno. Mali zeleni Švedska (Tunis ili Turska, po izboru :aleale ) vas zovu :zivili :hrvatinic :zivili :zivili :palacgore2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 03 kol 2009, 16:38 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
Ceha je napisao/la:
since1921 je napisao/la:

Ima ljudi koji neće u torove nego jednostavno iskazuju pripadnost ovoj državi . Samo ti to ne možeš da skontaš


Kojoj državi? BiH postoji 18 (riječima osamnaest) godina. Od tih 18 godina se cjelo vrijeme ratuje, bilo puškom, bilo natalitetom, bilo nekim drugim sredstvima. Ti koji veličaju "Bosnu" a istodobno negiraju Hercegovinu su zapravo najveći nacionalisti od svih.
Ili jednostavno žale za jugoslavijom :ujko
Kako ovdje nema Republike Bosne (sa ili bez Hercegovine) rješenje je jednostavno. Mali zeleni Švedska (Tunis ili Turska, po izboru :aleale ) vas zovu :zivili :hrvatinic :zivili :zivili :palacgore2


Kako će ić u Švedsku kad im ne daju vize? :laugh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 03 kol 2009, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Der_Stürmer je napisao/la:
Ceha je napisao/la:

Kojoj državi? BiH postoji 18 (riječima osamnaest) godina. Od tih 18 godina se cjelo vrijeme ratuje, bilo puškom, bilo natalitetom, bilo nekim drugim sredstvima. Ti koji veličaju "Bosnu" a istodobno negiraju Hercegovinu su zapravo najveći nacionalisti od svih.
Ili jednostavno žale za jugoslavijom :ujko
Kako ovdje nema Republike Bosne (sa ili bez Hercegovine) rješenje je jednostavno. Mali zeleni Švedska (Tunis ili Turska, po izboru :aleale ) vas zovu :zivili :hrvatinic :zivili :zivili :palacgore2


Kako će ić u Švedsku kad im ne daju vize? :laugh


Ak podnesu zahtjeve sad valjda će i nešto dobit kada se otvori po EU :palacgore2
Pa da BiH opet postane većinski kršćanska (i katolička :hrvatinic ) zemlja :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 03 kol 2009, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ceha je napisao/la:
Der_Stürmer je napisao/la:

Kako će ić u Švedsku kad im ne daju vize? :laugh


Ak podnesu zahtjeve sad valjda će i nešto dobit kada se otvori po EU :palacgore2
Pa da BiH opet postane većinski kršćanska (i katolička :hrvatinic ) zemlja :zivili


Mislim da je trenutno BiH većinski kršćanska zemlja. I to bez ikakve sumnje.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 03 kol 2009, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
lider30 je napisao/la:
Ceha je napisao/la:

Ak podnesu zahtjeve sad valjda će i nešto dobit kada se otvori po EU :palacgore2
Pa da BiH opet postane većinski kršćanska (i katolička :hrvatinic ) zemlja :zivili


Mislim da je trenutno BiH većinski kršćanska zemlja. I to bez ikakve sumnje.


Ma muslića ima debelo ispod polovice, ali imaš i nešto ateista i sličnog. Tako da su kršćani negdje oko polovice. Par postotaka više da se bude siguran uvijek dobro dođe :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 03 ruj 2009, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Der_Stürmer je napisao/la:
Evo malo sam pogledao na stranicama Bosna Sreberna i župa Busovača koja se naselja koja su unutar župe Busovača nalaze unutar općine Busovača.
I od naselja koja spadaju u Župu Busovaču u općini Busovača se ne nalaze(podebljano) : Bare, Bešići, Bojišće, Brdo, Bukovci, Buselji, Busovača, Carica, Draga, Dusina, Gavrine kuće, Granice, Gusti grab, Javor, Jazvine, Kaćuni, Kaonik, Krčevine, Kula, Kupres, Lašva, Nezirovići, Oselište, Podjele, Polje, Putiš, Rasno(valjda Hrasno), Ravan, Rovna, Sajtovići, Skradno, Solakovići i Višnjica.

Evo i slika općine Busovača, nsaelja koja su zaokružena plavom se nalaze u župi Busovača, crno zaokružena koja nisu u župi Busovača. Nisam zaokruživao ova muslimanska sela.
http://img91.imageshack.us/img91/9685/hrvatskabusovaca.jpg

Ako netko zna u kojoj se župi nalaze ova naselja koja su podebljana nek napiše. Zanima kojoj župi pripada ovo naselje Jelinak sa slike jer je dosta veliko i većinski Hrvatsko, a ako je nešto pogrešno na slici samo ispravite.


Župa Busovača naselja:
Bare, Bešići, Bojišće, Brdo, Bukovci, Buselji, Busovača, Carica, Draga, Dusina, Gavrine kuće, Granice, Gusti grab, Javor, Jazvine, Kaćuni, Kaonik, Krčevine, Kula, Kupres, Lašva, Nezirovići, Oselište, Podjele, Polje, Putiš, Rasno, Ravan, Rovna, Sajtovići, Skradno, Solakovići i Višnjica.

Administrativna općina Busovača:
Bare, Bukovci, Buselji, Busovača, Carica, Dobraljevo, Dolac, Donja Rovna, Gornja Rovna, Grablje, Granice, Gusti Grab, Hozanovići, Hrasno, Javor, Jazvine, Jelinak, Kaćuni, Kaonik, Katići, Kovačevac, Krčevine, Krvavičići, Kula, Kupres, Lončari, Mehurići, Merdani, Mihaljevići, Milavice, Nezirovići, Očehnići, Oselište, Podbare, Podjele, Podstijena, Polje, Prosje, Putiš, Ravan, Skradno, Solakovići, Strane, Stubica, Šudine, Turići i Zarače.

Iz župe Busovača:
Bešići spadaju u općinu Visoko, Brdo u Vitez, Bašići? u Kakanj , Višnjica u Kiseljak, Lašva i Dusina u Zenicu. Iako Dusina ima i u općini Fojnica.

Gavrine kuće su dio grada Busovače.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 03 ruj 2009, 21:14 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
lider30 je napisao/la:
Župa Busovača naselja:
Bare, Bešići, Bojišće, Brdo, Bukovci, Buselji, Busovača, Carica, Draga, Dusina, Gavrine kuće, Granice, Gusti grab, Javor, Jazvine, Kaćuni, Kaonik, Krčevine, Kula, Kupres, Lašva, Nezirovići, Oselište, Podjele, Polje, Putiš, Rasno, Ravan, Rovna, Sajtovići, Skradno, Solakovići i Višnjica.

Administrativna općina Busovača:
Bare, Bukovci, Buselji, Busovača, Carica, Dobraljevo, Dolac, Donja Rovna, Gornja Rovna, Grablje, Granice, Gusti Grab, Hozanovići, Hrasno, Javor, Jazvine, Jelinak, Kaćuni, Kaonik, Katići, Kovačevac, Krčevine, Krvavičići, Kula, Kupres, Lončari, Mehurići, Merdani, Mihaljevići, Milavice, Nezirovići, Očehnići, Oselište, Podbare, Podjele, Podstijena, Polje, Prosje, Putiš, Ravan, Skradno, Solakovići, Strane, Stubica, Šudine, Turići i Zarače.

Iz župe Busovača:
Bešići spadaju u općinu Visoko, Brdo u Vitez, Bašići? u Kakanj , Višnjica u Kiseljak, Lašva i Dusina u Zenicu. Iako Dusina ima i u općini Fojnica.

Gavrine kuće su dio grada Busovače.


To je prvotna verzija, tu ima dosta grešaka, imaš na drugoj stranici opširniju, ispravljenu verziju sa priloženom slikom.
Dobro na slici nisam našao točno mjesto Brda, Višnjice i Dusine, ali pošto sam znao da nisu u općini Busovača, stavio sam ih pokraj Lašve.

Tada nisam našao samo Bojišće. A ovi Bešići, njih sam našao nešto sjevernije od Kaćuna, jesi siguran da su u Visokom?
Evo ti link koji sam nabrzaka našao, vidi 2. mjesto ovdje

Hvala na ispravci :palacgore2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 12 ruj 2009, 18:50 
Offline

Pridružen/a: 12 ruj 2009, 18:19
Postovi: 92
izbori 2008:

sam grad busovaca (biracka mjesta busovaca 1-7): hrv stranke oko 1100 glasova, a bosnjacke (+ cijeli sdp) oko 700


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 16 ruj 2009, 18:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58270
Lokacija: DAZP HQ
Podaci za 2005./06.

OŠ Busovača (hrvatska)-800 učenika
OŠ Kaonik (hrvatska)-131 učenik
Područna Bare -78 učenika
OŠ Kaćuni (bošnjačka)-449 učenika (ukupno 946)
Područna Katići-110 učenika
Područna Putiš-93 učenika
Pdodručna Lugovi (Podbare)-118 učenika
Područna Bukovci-17 učenika
Područna Solakovići-7 učenika
Područna Rovna-24 učenika
Područna Busovača-128 učenika

ukupno 1.009:946 za Hrvate.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 16 ruj 2009, 19:33 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
I još jedan put: šta ti je muslimanska propaganda !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 23 ruj 2009, 23:55 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
evo jedan sladak video,torcida busovaca,mladi hajduci. :hrvatinic :smajl007

http://www.youtube.com/watch?v=DsfYKZkZ ... rofilepage

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 09 stu 2009, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Sretnem Ćiru prije par godina i priupitam ga: - Kad ćemo na skijanje na Vlašić; kaže on: - Ove zime; Pita me: - Odakle sam? Rek'o: - Iz Busovače podrijetlom. Kaže on:

- Uvijek mi srce zadrhti kad čujem ime tog mjesta, Berlin je pao Busovača nije.

Da poklopim sve koji mu sad zamjeraju što vodi BiH repku. To je posao kao i svaki drugi a Ćirohito ga radi odlično. No on nikad nije skrivao da je veliki Hrvat.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 10 stu 2009, 10:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
veliki Hrvat poput komsica... :rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 17 stu 2009, 23:01 
Offline

Pridružen/a: 15 stu 2009, 12:04
Postovi: 92
Zanimalo bih me, ima li zenickih Hrvata u Busovaci. Citao sam, da je tokom rata jedan dio zenickih Hrvata bio smjesten u Busovaci. Je su li neki napravili kuce.

Dalje zna li tko, nesto o Srbima lasvanske doline. Mislim da je selo Putis srpsko. Je su li se borili u HVO?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 17 stu 2009, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ima! Sam sam ti takav...

Više ih je u Vitezu...

Putiš nije ali ima blizu...

Jesu! U srednjoj svi bili u HVO-u. I u Zenici skoro svi, barem dok ih nismo prebacili do Kiseljaka.

Vratili su nam poslije kad je nama zatrebalo...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 18 stu 2009, 09:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Mar-kan je napisao/la:
Der_Stürmer je napisao/la:
I u Novom Travniku musliman načelnik?


Refik Lendo...stari KOS-ovac...




Uhh, pa to je onaj... sjećam ga se još iz rata. Njega su slali svugdje gdje je bio pripreman sukob sa HVO-om, muslimanski ratnik specijaliziran za hrvate. Nema gdje nije bio. Uskoplje, Zavidovići, Novi Travnik... Gdje god je trebalo zatirati "ustaše" to je bio pravi čovjek. Nešto u stilu Arkana na mudžahedinski način.
I sad on načelnik općine Novi Travnik... Isto kao da je Arkan gradonačelnik Vukovara.... Sramota...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Busovača
PostPostano: 18 stu 2009, 18:24 
Offline

Pridružen/a: 15 stu 2009, 12:04
Postovi: 92
Hvala na brzom odgovoru.

Cuo sam da su muslimani u selu Putis napravili zlocin nad Hrvatima. Da li je Putis bio pod nadzorom HVO-a? Zna li netko kolika je udaljenost bila izmedu naseg djela Busovace i Kiseljaka za vrijeme rata? Takode se govorilo, da je HVO krajem 1993 bio na samom ulazu u Fojnicu? Sigurno bi to dovelo do spajanja Lasvanske i Lepenicke doline.

Prodaju li Muslimani u gradu Busovaci zemlju? Ima li novo hrvatsko naselje u gradu odn. oko grada za izbjeglice?

Je li se ekonomska situacija imalo poboljsala?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 251 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO