HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 01:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: SVEUČILIŠTE / UNIVERZITET „ VITEZ“ u Travniku
PostPostano: 26 srp 2013, 16:37 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
Mar-kan je napisao/la:
zomby je napisao/la:
Sveučilište Mostar u SBŽ, neznam da li to nazvati sramotom ili brukom ili necim trecim. Studentska sluzba...ovog sveucilista u Vitezu...neznam kako nazvati. Organiziranost takode...bolje bi bilo da ovo istuteno odjeljenje zatvore. Neuspjeli pokusaj...necega...nikme nikome nije jsano sto se time htjelo postici.

Zašto?


Bio - vidio i dovoljno mi je. Ako mi ne vjerujes,pokusaj s nekim otici da se upise...ja sam otisao te se neugodno iznenadio. Ali posto nevjerujem ni sam sebi otisao sam na Viteski,pa do Kiseljaka,...cisto da vidim kako to izgleda...svaki pokusaj poredenja je nemoguc.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SVEUČILIŠTE/UNIVERZITET „VITEZ“ u Travniku
PostPostano: 26 srp 2013, 16:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
GoranM je napisao/la:
O kojem vremenskom okviru se radi, po tvojoj procjeni?

Bolonjski proces se temelji na mobilnosti kako studenata i radne snage s diplomama, tako i profesora. Tu značajku bi se moglo iskoristiti u jačanju kadra tog, ali i sveučilišta u Mostaru, njihovoj međusobnoj i razmjeni sa sveučilištima u Hrvatskoj. Svaki, ali baš svaki sveučilišni profesor iz RH bi mogao provesti barem jedan semestar u istraživačkom i/ili predavačkom radu u Mostaru (i Travniku?), kao i obratno, profesori iz H-B u RH, ako bi to bila strategija MZOS, a trebala bi biti.
Također, određeni udio kadra kat. sveučilišta u Zagrebu mogao bi biti konstanta "na posudbi" u Travniku. Kat. sveučilište u Zgb-u je potrebno i neka ga, a u Srednjoj Bosni je višestruko potrebnije. Upravo se po pitanju osnivanja KS u ZG vidjelo koliko je KC troma organizacija tako da će trebati žestoko gurati da bi se takvo što ostvarilo u ovom desetljeću.

Tesko je procijeniti no rekao bih oko desetljeca. Zavisi kako ce ovi projekti proci.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SVEUČILIŠTE/UNIVERZITET „VITEZ“ u Travniku
PostPostano: 26 srp 2013, 16:59 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
Prof. dr Nikola Grabovac, redovni profesor, rektor Univerziteta, napustio je ovo Sveuciliste. Koji je razlog odlaska nije dao medijima. Vitezani znaju koji je razlog, pa bi bilo dobro da ga iznesu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SVEUČILIŠTE/UNIVERZITET „VITEZ“ u Travniku
PostPostano: 27 srp 2013, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 srp 2013, 16:40
Postovi: 179
Zadar1993 je napisao/la:
Tesko je procijeniti no rekao bih oko desetljeca. Zavisi kako ce ovi projekti proci.


Bilo bi dobro ako bi bilo do 130. obljetnice Stadlerove bogoslovije u Travniku od 1. rujna 1890.

Privitak:
Hrvatsko katoličko sveučilište Josipa Stadlera u Travniku.gif
Hrvatsko katoličko sveučilište Josipa Stadlera u Travniku.gif [ 58.14 KiB | Pogledano 3942 put/a. ]

Pečat po uzoru na slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SVEUČILIŠTE/UNIVERZITET „VITEZ“ u Travniku
PostPostano: 28 srp 2013, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 srp 2013, 16:40
Postovi: 179
zomby je napisao/la:
Prof. dr Nikola Grabovac, redovni profesor, rektor Univerziteta, napustio je ovo Sveuciliste. Koji je razlog odlaska nije dao medijima. Vitezani znaju koji je razlog, pa bi bilo dobro da ga iznesu.


Iznesi ga ti. Očito znaš. Ako znaš.

Evo par videa od prije 3 god.




Junuz Djipalo je napisao/la:
Sveučilište koje opstaje na osnovu školarine je najbolj sveučilište. Dosad su izgleda privlačili ljude željne papira, no da bi opstali moraju bit kvalitetni, više od SveMo npr. a ako to bude onda je to sjajno.


Školarine su nedovoljne da bi pokrile kvalitetnu predavačku djelatnost, a o istraživačkoj, bez koje nema dobrog sveučilišta da ne govorimo. Kada bi školarine bile na visini potrebnoj za financiranje dobrog sveučilišta, nitko ih iz BiH ne bi mogao/želio plaćati.

Bez donacijskog financiranja, bilo od potpore javne vlasti, bilo neke druge, to se svodi na tiskaru diploma s bijednim pro forma predavaštvom. Takav je uostalom i onaj drugi - Univerzitet Travnik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SVEUČILIŠTE/UNIVERZITET „VITEZ“ u Travniku
PostPostano: 29 srp 2013, 11:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
GoranM je napisao/la:
Školarine su nedovoljne da bi pokrile kvalitetnu predavačku djelatnost, a o istraživačkoj, bez koje nema dobrog sveučilišta da ne govorimo. Kada bi školarine bile na visini potrebnoj za financiranje dobrog sveučilišta, nitko ih iz BiH ne bi mogao/želio plaćati.

Bez donacijskog financiranja, bilo od potpore javne vlasti, bilo neke druge, to se svodi na tiskaru diploma s bijednim pro forma predavaštvom. Takav je uostalom i onaj drugi - Univerzitet Travnik.

Točno! :palacgore1


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO