HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1011 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 23 stu 2009, 20:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
dudu je napisao/la:
jesu usrali trg s ovim tirkiznim stupovima, pa kojem je to balvanu palo na pamet?!

Fakat... sve ostalo je super, ali ova tirkiz boja što li već :ucelo

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 23 stu 2009, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Moderna. :HercegBosanac

Osobno mislim da je trg neobičan i oriđiđi.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 23 stu 2009, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
Ne znam baš, moderna... ali kad si već stavio smajlić... a i Bihać-Krajina će se sigurno složiti...još bi puno ljepše izgledalo da stave par zastava Herceg Bosne :HercegBosanac :HercegBosanac :HercegBosanac :HercegBosanac

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 23 stu 2009, 23:00 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
A ma to je cool boja, ja bi stavio fluruscentnu zutu boju :-D

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 23 stu 2009, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
evala nek bude i ovakva samo da nije zelena, hihihii

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 23 stu 2009, 23:04 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
TG-B.B.B je napisao/la:
evala nek bude i ovakva samo da nije zelena, hihihii


Pa vidis da je mjesavina izmedju plave i zelene :zubati Da se ne bi ko ljutio, vidis ti na sta mi sve mislimo :neznam

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 23 stu 2009, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
vi ste bas multi-kulti, treba nekog biscanina za predsjednika

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 23 stu 2009, 23:10 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
TG-B.B.B je napisao/la:
vi ste bas multi-kulti, treba nekog biscanina za predsjednika


Bice ako Bog da, u to sa 100% uvjeren, ako ne bude Lipovaca bice neko drugi :palacgore1

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 23 stu 2009, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
makar nekog biscanina uvalit na celo SDA iako koliko sam ja skonto SDA nema bas neko uporiste u Bihacu, sto jest jest vi krajisnici ste drugaciji od ostalih suzemljaka....valjda blizina Zagreba utjece na to :zubati

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 23 stu 2009, 23:21 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
TG-B.B.B je napisao/la:
makar nekog biscanina uvalit na celo SDA iako koliko sam ja skonto SDA nema bas neko uporiste u Bihacu, sto jest jest vi krajisnici ste drugaciji od ostalih suzemljaka....valjda blizina Zagreba utjece na to :zubati


Jbg. stari kako nece utjecati kad je ovaj kraj skoro sam, nema povezanosti prema ostatku BiH nikako, cak sta vise Bihac je i sam odvojen od ostalih opcina USK. Jedino cemu Biscani sluze je da daju novac u kantonalni budzet, da budem precizan malo vise od 60% daje Bihac sam za budzet kantona, pa ti zamisli. Sto se tice SDA mislim da je ta prica za duze vrijeme ovdje zavrsena, ljudi su skontali neke stvari, a dosta tome je pomogao nacelnik Lipovaca covjek je strasan. 78% glasova na izborima kaze sve, a 90% u urbanom dijelu grada.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 23 stu 2009, 23:24 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
Evo danas pocinje se praviti jos jedna poslovno stambena zgrada u Bihacu.

slika

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 23 stu 2009, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
slazem se......., imama jednog biscanina na faxu, hrvata....momak svaku nedjelju u Zagrebu ide na misu!!!, a on i familija glasali za Lipovacu, kaze da je covijek preporodio grad, iako nevolim te socijal-demokratske partije cini se da je covijek stvarno u redu, mlad i ambiciozan, di ces bolje...

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 23 stu 2009, 23:47 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
1 slika kaze vise nego hiljadu rijeci...

slika slika slika slika slika slika slika slika slika slika slika slika slika slika slika slika

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 23 stu 2009, 23:53 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
Evo koga interesuje ulicna karta grada, mozete i zumirati. :pepam

http://lin.bihac.org/mapa/

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 24 stu 2009, 00:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Baš izgleda nekako hrvatski ne kasabasto u što pretvore Bošnjaci gradove u srednjoj Bosni: Bugojno, Travnik, Vakufi i sl.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 24 stu 2009, 00:38 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Zanima me, dali je u planu rekonstrukcija čitave crkve ili će ostati samo ovako srušena sa čitavim tornjem kao neki simbol ili spomenik jer ne vidim zašto se ne bi rekonstruirala? Ima li ikakvih priča o tome i radi li se na tome išta?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 24 stu 2009, 01:24 
Offline

Pridružen/a: 12 ruj 2009, 18:19
Postovi: 92
nasao na netu, clanak je iz 2006.

Toranj sv. Ante Padovanskog uskoro u novom sjaju

slika

Jedan od simbola grada Bihaća , koji krasi svaku razglednicu i panoramu , toranj crkve sv. Ante Padovanskog u samom centru grada, uskoro će zasijati novim sjajem. Naime , nakon godina isčekivanja , rekonstrukcija jedne od najstarijih građevina u Bihaću započela je prije nekoliko dana, a izvođač radova , « Visokogradnja « iz Donjeg Vakufa već je postavila skele oko samog tornja.

« U prvoj fazi radova postavljamo skelu oko tornja, kako bi smo utvrdili oštećenja na tornju . Nakon pregleda tornja i utvrđivanja oštećenja , prelazi se na konzervatorske radove , a ukoliko vremenske priliko budu dozvoljavale , radovi će biti gotovi za 60 radnih dana « - kaže Almir Smajić , poslovođa radilišta .
Rekonstrukcija tornja započela je u vrijeme kada je Župna crkva Sv. Ante Padovanskog s grobnicom bihaćkog plemstva u Bihaću, nedavno od strane Komisija za očuvanje nacionalnih spomenika Bosne i Hercegovine , proglašena nacionalnim spomenikom, što još više naglašava potrebu da se objekat sačuva od daljnjeg propadanja.
U julu ove godine potpisan je Ugovor između općine Bihać i Franjevačkog provincijalata Bosne Srebrene , kojim općina Bihać omogućuje franjevcima ulazak u posjed i mirno korištenje zvonika crkve sv. Ante Padovanskog i platoa oko njega u narednih pet godina.

Franjevački provincijalat se obavezao da će dodijeljene nekretnine koje je dobila na privremeno korištenje koristiti shodno namjeni , odnosno obogaćivanju duhovnog i kulturnog života grada Bihaća .U planu je bilo da se unutrašnjost tornja koristiti za opremanje i rad male knjižnice , te medijske kuće Franjevačke provincije « Svijetla riječ « , dok će se plato crkve koristiti u ljetnom periodu za otvorenu čitaonicu.

Crkva Sv. Ante Padovanskog sagrađena je u maniru zapadno evropskog eklekticizma davne 1890. godina, a u toku II. Svjetskog rata crkva je porušena u savezničkom bombardiranju. Nakon rušenja ostali su sačuvani toranj sa podnožjem .Uz toranj crkve sv. Ante Padovanskog nalazi se veliki kameni sarkofag , ukrašen kamenom plastikom i heraldikom, a u njemu su ukopani tadašnji istaknuti članovi bihaćkog plemstva.
------------------------------
mislio sam da je crkva puno, puno starija :neznam
nisam znao da je porusena u 2.svj.ratu..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 24 stu 2009, 12:04 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
Razmisljalo se je u jedno vrijeme da se potpuno restaurira crkva, ali imamo bitnijih stvari rijesiti u Bihacu. Potrebna je enormna suma novca za takvo nesto. Mislim da u skoro vrijeme se to nece desiti.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 24 stu 2009, 12:12 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
Junuz Djipalo je napisao/la:
Baš izgleda nekako hrvatski ne kasabasto u što pretvore Bošnjaci gradove u srednjoj Bosni: Bugojno, Travnik, Vakufi i sl.


Malo da te ispravim, prvo hvala na pohvalama, ne bi rekao da je ovo Hrvatski stil ili Bosnjacki, ovo je molim lijepo Bihacki i mi tezimo ka evropskim standardima i pravilima. Zelimo da postanemo turisticki atraktivan grad, a o ekonomiji da ne pricamo. Zelimo da uradimo ono najbolje sto je moguce za nas grad.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 24 stu 2009, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Bihac-Krajina je napisao/la:
TG-B.B.B je napisao/la:
makar nekog biscanina uvalit na celo SDA iako koliko sam ja skonto SDA nema bas neko uporiste u Bihacu, sto jest jest vi krajisnici ste drugaciji od ostalih suzemljaka....valjda blizina Zagreba utjece na to :zubati


Jbg. stari kako nece utjecati kad je ovaj kraj skoro sam, nema povezanosti prema ostatku BiH nikako, cak sta vise Bihac je i sam odvojen od ostalih opcina USK. Jedino cemu Biscani sluze je da daju novac u kantonalni budzet, da budem precizan malo vise od 60% daje Bihac sam za budzet kantona, pa ti zamisli. Sto se tice SDA mislim da je ta prica za duze vrijeme ovdje zavrsena, ljudi su skontali neke stvari, a dosta tome je pomogao nacelnik Lipovaca covjek je strasan. 78% glasova na izborima kaze sve, a 90% u urbanom dijelu grada.


kako Cazin stoji? to mi se čini kao poduzetan kraj i ne odskače mi Bihać toliko od Cazina. ostale općine baš i ne poznajem, svega par puta sam kroz Kladušu prošao.

A-SDA je u Bihaću? kakva je to stranka?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 24 stu 2009, 12:59 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
dudu je napisao/la:
Bihac-Krajina je napisao/la:

Jbg. stari kako nece utjecati kad je ovaj kraj skoro sam, nema povezanosti prema ostatku BiH nikako, cak sta vise Bihac je i sam odvojen od ostalih opcina USK. Jedino cemu Biscani sluze je da daju novac u kantonalni budzet, da budem precizan malo vise od 60% daje Bihac sam za budzet kantona, pa ti zamisli. Sto se tice SDA mislim da je ta prica za duze vrijeme ovdje zavrsena, ljudi su skontali neke stvari, a dosta tome je pomogao nacelnik Lipovaca covjek je strasan. 78% glasova na izborima kaze sve, a 90% u urbanom dijelu grada.


kako Cazin stoji? to mi se čini kao poduzetan kraj i ne odskače mi Bihać toliko od Cazina. ostale općine baš i ne poznajem, svega par puta sam kroz Kladušu prošao.

A-SDA je u Bihaću? kakva je to stranka?


A-SDA je dobio oko 500 glasova cini mi se u Bihacu (ili se varam), to je kao vas HDZ90, A-SDA je druga stranka po glasovima u USK. Jest on poduzetan kraj samo sto se porezi slabo placaju, moglo bi biti jos bolj, ali politika se uvijek upetlja. Upravo zbog toga se Lipovaca kandiduje za sljedeceg premijara kantona ukoliko to bude moguce.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 24 stu 2009, 14:13 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
Prostorno širenje grada

Općinski načelnik Hamdija Lipovača i predsjedavajući Općinskog vijeća Bihać Ivan Prša posjetili su danas jedno od bihaćkih gradilišta na širem području Ceravaca.

Načelnik Lipovača i predsjedavajući Prša su zajedno sa sugrađanima prisustvovali otvaranju nove stambene zgrade, te razgovarali sa investitorima o njihovim daljim poslovnim planovima.

Govoreći o značaju građevinarstva za sveukupni razvoj Lipovača je istakao kako su privatni poduzetnici, posebno oni koji su u djelatnosti stanogradnje, u pravom smislu shvatili njegov poziv i cilj da Bihać u najskorije vrijeme bude grad sa stotinu hiljada stanovnika.

- Nove investicije u Bihaću su najbolji pokazatelj kako se treba boriti protiv svjetske ekonomske krize. Investitor, gospodin Hakija Abdić sa svojim poslovnim partnerima najavljuje izgradnju još dvije stambene zgrade slijedeće godine, a pored ove imamo još nekoliko poduzetnika koji najavljuju slične, velike projekte. Samo radom prevazići cemo efekte recesije. Sjedenje, kukanje i plakanje ne vode ničemu - kazao je načelnik Lipovača.

24.11.2009

ITS / BISCANI.NET

http://www.biscani.net/vijest.php?ID=15091

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 24 stu 2009, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Prođi se reklama za lokalne izbore, Lipovače i njegovih obilazaka "gradilišta"...

Slike idu "out".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 24 stu 2009, 14:21 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
bumbar92 je napisao/la:
Prođi se reklama za lokalne izbore, Lipovače i njegovih obilazaka "gradilišta"...

Slike idu "out".


:confused1

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bihac
PostPostano: 24 stu 2009, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Bihać-Krajina je veliki fan Lipovače, i ne vidim problem ako u ponekom postu izrazi svoje simpatije prema gradonačelniku Bihaća. :neznam
Valjda čovjek ima pravo bit zadovoljan sa svojim gradonačelnikom. :neznam
Ja to ne doživljavam kao reklamu jer ovdje nema puno glasača iz Bihaća, a i lokalni izbori su tek za 3 godine. :D
Čovjek ima svoju temu (moram priznat zanimljivu) i pusti ga da ju uređuje kako hoće. :palacgore2

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1011 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO