HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Život u oblacima
PostPostano: 21 stu 2013, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Kako bi ste struktuirali komunikacije, pohranu podataka (slike, dokumente, glazbu i ostalo), tako da ste u potpunosti neovisni od lokacije i samog uređaja kompjutera. Mislim da je ovo moguće izvesti. Meni je u zadnjih nekoliko godina svaka migracija zadavala glavobolje i uvijek bih imao dojam da je nešto izgubljeno, zaboravljeno - pogotovo što se tiče e-mailova, naime ne koristim nijedan web servis nego Outlook sa POP i SMTP.

Do sada nisam baš koristio Google docs, niti bilo koji Microsoft proizvod na njihovom Cloud-u.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 21 stu 2013, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Svi mailovi se preusmjeravaju na gmail, svi dokumenti, glazba i slike u par velikih foldera koji se redovno pohranjuju na eksterni hard. Najvažnije dokumente sam sebi periodično šaljem na gmail. Online servise za razmjenu dokumenata zasad ograničeno koristim.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 21 stu 2013, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Sva glazba (i filmovi) mi je na iTunes, dakle već na Cloud-u, jedna od prednosti plaćanja. Sa slikama, svugdje pomalo - Flickr i Imageshack, ali su stvarno bezze za navigaciju, sve je 100x lakše na lokalnom disku.

Napredni sam korisnik svih Microsoft proizvoda, pa ću kad-tad pregledati mogućnosti ovog SkyDrive-a, prijatelj iz Microsofta iskreno preporučuje. Doduše nije mogao objasniti postoji li sinkronizacija Outlooka na kompjuteru i Outlooka na Cloud-u.

http://windows.microsoft.com/en-us/skydrive/download

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 21 stu 2013, 20:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Od "klasičnog" clouda koristim Dropbox, također na nagovor. Ne znam kakvi su tržišni omjeri, ali čini mi se da u poslovnom svijetu Dropboxu odlično ide.

https://www.dropbox.com/

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 21 stu 2013, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Prije neki dan početo tek koristiti dropbox. Treba mi vremena za dojmove. :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 22 stu 2013, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Što se tiče cloud storage servisa, nisam nikad koristio nijedan, ako se izuzmu file hosting / share servisi, što je nešto slično tome, ali ipak drugo. Kada je u pitanju besplatna varijanta to nebi koristio ni kada bi mi dali džabe, ne zbog nesigurnosti, tojest osjećaja nesigurnosti da budem precizniji nego zbog toga što ni komercijalne varijante nisu nešto skupe. Evo jedan primjer...

http://www.backblaze.com/

http://en.wikipedia.org/wiki/Backblaze

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 22 stu 2013, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne treba mi to otkad su USB sticks relativno jeftini, ali razumijem one ljude kojima tako lakše.
Imam 2 mala privjeska na ključu i nikad ih nisam popunio do kraja. Usput na njima imam sve svoje portable aplikacije. Gdje god u svjetu ih koristim samo iskopčam USB i nema tragova da sam uopće tu bio. Mislim na tuđa računala i krađu login podataka.

Nevezano za ovo, jednom davno sam kad sam imao firmu koristio programe sa USB. Ako ti uleti IT inspekcija nemaju pravo pretraživati tvoje džepove.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 22 stu 2013, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
Neka od ovih pitanja ni ne razumijem. Sve što mi vrijedi, stavim na
vanjski čvrsti (1 tera). Inače, koristim Linux.

Cloud ? Prvi put čujem. Jedini kog priznajem je Chief Red Cloud :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 22 stu 2013, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
g-drive i dropbox.

solidno. i za timski rad.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 22 stu 2013, 18:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
SDB je napisao/la:
Od "klasičnog" clouda koristim Dropbox, također na nagovor. Ne znam kakvi su tržišni omjeri, ali čini mi se da u poslovnom svijetu Dropboxu odlično ide.

https://www.dropbox.com/

bolji je g-drive zbog individualizacije pristupa pojedinim dokumentima.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 22 stu 2013, 20:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Fan sam googole usluga, google docs za sada sve moje potrebe ispunjavaju, g-drive, davno sam koristio jedan od tih cloud servisa za pohranu podataka, sjeti će se neki ovdje onog dilanja grafičkih radova, plakati dobro došli u hb i sl. Sve bitne stvari ipak držim lokalno.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 23 stu 2013, 09:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Sve važno mi je na google uslugama. Čak sam se počeo koristit i aplikacijama za obradu teksta i tabličnim kalkulatorima umjesto Office-a. Jednostavno znam što me čeka za razliku od svakakvih verzija na raznim računalima koje koristim.

Fotke na Flickr.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 16 svi 2015, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Sony Vaio je nakon 3.5 godine počeo emitirati zvuke (uz česte popratne probleme) koji bi mogli biti indikacija smrtnih hroptaja. Kao i uvijek, migracija Outlooka će predstavljati najveći problem. Inače, svaki Dell, Toshiba, Sony su trajali max 3.5 godine (ovaj Vaio najduže). Do sada nijedan Apple nije crkao, jedan se čak drži jako dobro, ove godine će biti punoljetan.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 21 svi 2018, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Konačno riješeno.

Microsoft OneDrive mi drži sve fajlove u stalnom syncu (HDD i Online su identični)
Microsoft Exchange za emailove (može i IMAP), mada je većina ljudi to riješila prelaskom na Gmail.

Novi komp mogu pokrenuti i imati sve identično starom za manje od sat vremena bez gubitka bilo čega važnog. Žali Bože svega izgubljenog u migracijama od 2001. I dalje iza sebe čuvam stare krntije od 2001 pa nadalje, kontam kad uhvatim vremena izvući ih svih HDD pa čačkati da vidim ima li čega. Email iz Outlooka će biti zeznut, jer ne želim importirati stare emailove u novi Outlook, ali bi ih svejedno htio čitati. Ko mi je kriv što nisam sve to vrijeme bio na Hotmailu i Yahoo servisima.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 21 svi 2018, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Ministry of Sound je napisao/la:
Sony Vaio je nakon 3.5 godine počeo emitirati zvuke (uz česte popratne probleme) koji bi mogli biti indikacija smrtnih hroptaja. Kao i uvijek, migracija Outlooka će predstavljati najveći problem. Inače, svaki Dell, Toshiba, Sony su trajali max 3.5 godine (ovaj Vaio najduže). Do sada nijedan Apple nije crkao, jedan se čak drži jako dobro, ove godine će biti punoljetan.

Za sta ih koristis kad tako kratko traju? :neznam

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 27 stu 2018, 17:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Danas su USB sticks toliko jeftini da u džepu u obliku zgodnog privjeska za ključ imaš prostora kojeg ni mudrijanjem ne znaš kako popuniti do kraja.
Moji su zaštićeni sa VeryCrypt, pa ako izgubim ključ svi files su nedostupni.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 29 stu 2018, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
na google drive-u samo nešto što nije privatno i naročito bitno, s tim da tu ipak najčešće ostavim nešto kad se zadesim mimo kuće i kod sebe nemam ništa drugo. za takve situacije je google drive fenomenalan. što se tiče pošte nemam nikakvih problema, koristim gmail godinama i sasvim sam zadovoljna, a službenoj pošti takođe mogu pristupiti gdje god da se nalazim.

kad malo bolje razmislim, odavno već ni na koji način ne zavisim od samog računara, sve bitne stvari su na sigurnom mjestu, uglavnom eksterni disk za porodične snimke i slike, a USB stick-ovi za nužna dokumenta ili već šta mi kada treba. što se tiče muzike, filmova, programa i igara, konačno sam se oslobodila čudne manije gomilanja svega toga. danas kad mi se nešto gleda, pogledam online. muzika, programi i sl. se takođe brzo skinu, nekako mi je postalo besmisleno da čuvam takve stvari. bar dok se država ozbiljnije ne pozabavi piraterijom.

kad su u pitanju migracije, promjena računara ili ponovno dizanje sistema, meni zapravo najveći problem predstavlja izostanak history i coockies, koliko god to glupo zvučalo. cookies ne brišem, bez obzira što tako samo skupljam smeće. bookmark uvijek zatrpam glupostima, pa kad krenem da to sređujem i sortiram, smorim se od same pomisli koliko toga tu ima i onda tako i ostane. ili još gore, ne sačuvam ga i kasnije mislim da sam ko zna šta propustila sačuvati. volim prečice i ne volim hrljati po bookmark-u ili guglati da dođem do nečeg šta mi treba, nekad se i ne mogu sjetiti šta hoću dok ne pogledam history i ne prisjetim se gdje sam bila. ovako samo ukucam par slova i eto ga, baš ono šta sam tražila. valjda je to kombinacija navike, senilnosti i lijenosti :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 21 srp 2019, 13:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
nema veze je napisao/la:
na google drive-u samo nešto što nije privatno i naročito bitno, s tim da tu ipak najčešće ostavim nešto kad se zadesim mimo kuće i kod sebe nemam ništa drugo. za takve situacije je google drive fenomenalan. što se tiče pošte nemam nikakvih problema, koristim gmail godinama i sasvim sam zadovoljna, a službenoj pošti takođe mogu pristupiti gdje god da se nalazim.

kad malo bolje razmislim, odavno već ni na koji način ne zavisim od samog računara, sve bitne stvari su na sigurnom mjestu, uglavnom eksterni disk za porodične snimke i slike, a USB stick-ovi za nužna dokumenta ili već šta mi kada treba. što se tiče muzike, filmova, programa i igara, konačno sam se oslobodila čudne manije gomilanja svega toga. danas kad mi se nešto gleda, pogledam online. muzika, programi i sl. se takođe brzo skinu, nekako mi je postalo besmisleno da čuvam takve stvari. bar dok se država ozbiljnije ne pozabavi piraterijom.

kad su u pitanju migracije, promjena računara ili ponovno dizanje sistema, meni zapravo najveći problem predstavlja izostanak history i coockies, koliko god to glupo zvučalo. cookies ne brišem, bez obzira što tako samo skupljam smeće. bookmark uvijek zatrpam glupostima, pa kad krenem da to sređujem i sortiram, smorim se od same pomisli koliko toga tu ima i onda tako i ostane. ili još gore, ne sačuvam ga i kasnije mislim da sam ko zna šta propustila sačuvati. volim prečice i ne volim hrljati po bookmark-u ili guglati da dođem do nečeg šta mi treba, nekad se i ne mogu sjetiti šta hoću dok ne pogledam history i ne prisjetim se gdje sam bila. ovako samo ukucam par slova i eto ga, baš ono šta sam tražila. valjda je to kombinacija navike, senilnosti i lijenosti :zubati


Ne sviđa mi se baš struktura Google Drive, previše smo naviknuti na foldere itd, ergo samo OneDrive ili Drobbox nude ono što mi treba.

Kad si spomenula bookmarks - ima jedno puno bolje rješenje. Ukoliko imaš cijeli Office, u njemu te čeka nešto što prođe neprimjećeno, a riječ je o pravom blagu. Nikad nisam kontao čemu služi OneNote (ili Evernote na koji sam prešao), ali je riječ o aplikaciji oko koje možeš organizirati cijeli život. Neću ulaziti u sve njene prednosti, ali jedan od najjačih je WebClipper. Ljudi ne koriste bookmarks za omiljene stranice (ne zaboravljaju ih), nego valjda za indeksiranje važnih im članaka. E, WebClipper dođe kao ono staro rezanje makazama članaka iz magazina i njihovo lijepljenje u neku teku. Funkcionira fenomenalno za preko 90% stranica. Te je članke/stranice onda puno lakše organizirati i pretraživati unutar OneNote jer postanu indeksirani. A ono najbolje, ako portal nestane, ili promjeni strukturu, pa stari članci vode na 404, WebClipper će trajno zadržati taj članak u obliku u kojem je objavljen (tekst, slike, dijagrami i sl). Koristim ih npr i za forumske diskusije na kojime je rečeno nešto pametno.

Eto, i to je za mene novootkriveni način arhiviranja iznimno važnih stvari u Cloudu. Svima bih preporučio OneNote ili Evernote.

https://www.onenote.com/clipper

https://evernote.com/features/webclipper

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da li treba da menjam CPU
PostPostano: 25 kol 2019, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
BBC je napisao/la:
Ne radim ja tako. Radim manualni sync backup kad mislim da je došlo vrijeme za to. Svaki takav backup uzme vremena. Ne dozvoljavam nikakvom procesu da radi u pozadini i prepisuje moje backup datoteke.
Backup mora biti odvojen od mojih grešaka u radu ( a ne bude ih malo) rušenja PC-a, diska, Aplikacija.

Ne samo to, ja doma odlučujem o mirrors, koliko snapshots će biti, da li da mi sync nepostojeći folder/file rename i ostavi na backup, u slučaju ne daj Bože nešto sam totalno krivo radio.

A i neovisno o tome glupo mi plaćati kad imam znanje. Vlasnici cloud servisa naplate svoje znanje.

Kupi neko JBOD kućište, napuni ga diskovima i ručno ubacuj stvari u njega, ako ti treba samo kao backup.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Život u oblacima
PostPostano: 25 kol 2019, 16:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
One-Drive to rule them all. Hehe


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO