HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 585 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Dario Kordić
PostPostano: 24 stu 2013, 23:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Odlukom austrijskog Ministarstva pravosuđa, dugogodišnji haški uznik Dario Kordić proveo je u subotu nekoliko sati na slobodi.


slika

Tih nekoliko sati, Dario je proveo u društvu supruge Venere, sina Vladimira, rođaka Ivana i Davida, Đurđe Šušak, don Dragana Jurića te Vinka i Spomenke Zorić, članova Humanitarne udruge Prijatelji.

U pratnji najbližih članova obitelji i prijatelja, Kordić je vrijeme predviđeno za njegov boravak izvan zidina zatvora Karlau iskoristio za posjet crkvi sv. Josipa i Hrvatskoj katoličkoj misiji u Grazu, gdje su ga dočekali fra Franjo Jurinec i Đurica Perković. Uz domaćine, Kordića je u HKM u Grazu dočekao i Marko Perković Thompson, koji treći put dolazi u posjet Kordiću, i njegov menadžer Zdravko Barišić.

Nakon pozdrava i razgovora, cijelo društvo se uputilo do kuće časnih sestara, gdje su Fra Franjo Jurinec i don Dragan Jurić služili prigodnu sv. Misu.

-Ja idem nositi svoj križ, meni je srce puno, ovo danas je veliko svijetlo, ali doći će i zora, svanut će dan Volim VAS - kazao je na rastanku s prijateljima Dario Kordić, priopćeno je iz Humanitarne udruge Prijatelji.

slika

slika

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 25 stu 2013, 00:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Kad on izlazi?

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 25 stu 2013, 00:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
nigdje vrlih domoljuba i politicara da ga obidju. marku svaka dala

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 25 stu 2013, 07:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
Zadar1993 je napisao/la:
Kad on izlazi?


Evo samo da napišem nešto vezano uz njegovo izlazak.

Ja sam na ovom forumu prije par mjeseci napisao da on neće tražiti izlazak nakon odsluženih 2/3 kazne, a nakon toga se pojavila informacija da ipak hoće u međuvremenu saznah o čemu se radi.

Dakle Kordić nije tražio puštanje na slobodu nakon 2/3 kazne jer je odlučio nositi svoj križ do kraja. Ne Austrijska vlada je odlučila zatražiti njegovo puštanje na slobodu i on ipak izlazi uskoro.

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 25 stu 2013, 11:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
pagan je napisao/la:
nigdje vrlih domoljuba i politicara da ga obidju. marku svaka dala

Vinko Zorić ti je "vrli" političar iz devedesetke, doduše, maknuo se iz aktivne politike ove godine čini mi se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 25 stu 2013, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Dobro nam došao Dario!
Nadam se uskoro!
Hvala dragom Bogu da imamo Daria Kordića!
Bilo bi nam puno bolje da imamo još kojega kao on!

-Ja idem nositi svoj križ, meni je srce puno, ovo danas je veliko svijetlo, ali doći će i zora, svanut će dan! Volim VAS!
Kazao je na rastanku s prijateljima Dario Kordić.

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 26 stu 2013, 00:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2013, 18:29
Postovi: 377
Lokacija: Mostar
limpus je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Kad on izlazi?


Evo samo da napišem nešto vezano uz njegovo izlazak.

Ja sam na ovom forumu prije par mjeseci napisao da on neće tražiti izlazak nakon odsluženih 2/3 kazne, a nakon toga se pojavila informacija da ipak hoće u međuvremenu saznah o čemu se radi.

Dakle Kordić nije tražio puštanje na slobodu nakon 2/3 kazne jer je odlučio nositi svoj križ do kraja. Ne Austrijska vlada je odlučila zatražiti njegovo puštanje na slobodu i on ipak izlazi uskoro.


Bez obzira na sve, zbog ovog je ispao ljudska gromada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 26 stu 2013, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 vel 2012, 00:16
Postovi: 532
Kakva ljudina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 26 stu 2013, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Icebreaker je napisao/la:
Kakva ljudina.




Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 26 stu 2013, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Odvjetnici sljedeće godine će zatražiti Kordićevo puštanje iz zatvora u Grazu

Očekuje se kako će sljedeće godine s navršenih dvije trećine presude Kordićeva obrana podnijeti zahtjev za puštanje na privremenu slobodu

Autor:
Zoran Krešić

Nekadašnji visoki hrvatski dužnosnik u središnjoj Bosni Dario Kordić, koji služi 25-godišnju zatvorsku kaznu zbog ratnih zločina u središnjoj Bosni, pušten je u petak prvi put iz zatvora u kojemu je neprekidno proveo punih šesnaest godina. Dario Kordić je na šest sati izašao iz pritvora Karlau u Grazu, a na ulaznim vratima čekali su ga supruga Venera i sin Vladimir te rođaci Ivan i David, Vinko i Spomenka Zorić, Đurđa Šušak i don Dragan Jurić. Odobrenjem austrijskog ministarstva pravosuđa Dario Kordić je iz zatvora Karlau izišao na nekoliko sati u grad. Kako su izvijestili iz Udruge ‘Prijatelji ‘susret je bio više nego emotivan. Nakon kratke razmjene pozdrava krenuli su prema crkvi sv. Josipa. U župnom uredu Hrvatske misije goste su dočekali fra Franjo Jurinec i njegov pomoćnik Đurica Perković, Zdravko Barišić i Marko Perković Thompson.

Svi zajedno su zatim otišli kod časnih sestara (Služavke Kristove) gdje se u 12 služila sv. misa. Misu su predvodili don Dragan i fra Franjo. Puno su ove časne sestre molile za Darija i sam Dario je inzistirao da tih nekoliko sati slobode on i njegovi prijatelji budu baš kod njih. Njemu je ovo bila prva zajednička misa sa suprugom od lipnja 1996, prva njegova fotografija od pravomoćne presude 17.12.2004. i prvo slikanje na slobodi nakon 6. listopada 1997. kad je iz Zračne luke Split otišao u Nizozemsku na suđenje. Kordić, koji je bio potpredsjednik HZ Herceg Bosne i jedno vrijeme čelnik HDZ-a BiH, osuđen je pred Haaškim sudom na 25 godina zatvora zbog ratnih zločina u središnjoj Bosni, a zajedno s njim prvotno su bili optuženi Tihomir Blaškić, Mario Čerkez, Ivica Šantić, Pero Skopljak i Zlatko Aleksovski.

Očekuje se kako će sljedeće godine s navršenih dvije trećine presude Kordićeva obrana podnijeti zahtjev za puštanje na privremenu slobodu. Oko slučaja Kordić bilo je puno kontroverzi, a jedna od najčešće spominjanih jeste da je on upravo osuđen na višegodišnju kaznu zatvora, upravo zbog vješte odvjetničko-obavještajne manipulacije o postojanju dvostruke linije zapovijedanja koju je razradio odvjetnik Anto Nobilo, branitelj nekadašnjeg zapovjednika HVO-a u središnjoj Bosni Tihomira Blaškića.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 11 pro 2013, 17:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Citat:
Venera Kordić, supruga zatočenoga hrvatskog generala Darija Kordića: Moj muž je u zatvoru svjedok Isusa Krista

Dario Kordić je 5. listopada 1997. u skupini od jedanaest Hrvata iz Srednje Bosne dragovoljno otišao u Haški sud, ne kojem je protiv njih podnesena optužnica zbog navodnog kršenja međunarodnog prava u Lašvanskoj dolini. Otada pa sve do danas general Dario Kordić nalazi se zatočen, prvo u Haškom potom u zatvoru u Grazu.

http://www.hercegbosna.org/kolumne/povi ... 11864.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 11 pro 2013, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
Markane ako mu ne priredite posten docek,lose ce bit

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 26 pro 2013, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Citat:
Dario Kordić javio se iz zatvora božićnom čestitkom: 'Jedina nada koja ne razočarava je Krist'

Gorljivo nam želim obilje vjere, mira, sloge, bratske i sestrinske ljubavi, plemenitih dijela i darivanja, kako bi doista svaki dan blagoslovljeno živjeli Bogu na slavu i ljudima na spasenje! Voli vas i ljubi uvijek vaš Dario Kordić!

U Facebook grupi Stožer za obranu hrvatskog Vukovara objavljena je dirljiva čestitka. Naime, božićnu poruku mnogim Hrvatima iz zatvora je poslao Dario Kordić, a prenosimo je u cijelosti.

"Svjetlo istinsko koje prosvjetljuje svakog čovjeka dođe na svijet!" (Iv 1,9)
Ljubljena moja braćo i sestre u Kristu i hrvatskom rodu!



Svečano, veselo i raspjevano s korom anđela koji kliču "Slava Bogu na visini" dolazi još jedan moj čudnovato lijepi uznički Božić. Zatočenička soba je od Nebeskog Oca darovano povlašteno mjesto u kojem se rađa maleno djetešce Isus-Bogočovjek. Radost rađanja našeg Spasitelja žarko želim podijeliti sa svojim najmilijim hrvatskim narodom, časnim hrvatskim braniteljima, uzoritim duhovnim pastirima, svećenicima i časnim sestrama, dragim majkama i očevima, mladeži, dječicom, bolesnicima, uznicima... Osobito s onima koji su u raznim nevoljama, kušnjama, neimaštini, ostavljenosti koja rađa strpljivost, strpljivost prokušanost, a prokušanost Nadu. Jedina nada koja nikada ne razočarava je naš novorođeni Krist Kralj. Bog koji nas neizmjerno ljubi, krijepi, podiže, osnažuje, vodi, tješi i izbavlja od grijeha naših. Već 14 stoljeća u srcima hrvatskog katoličkog puka na najljepšoj grudi ovog Stvoriteljevog svijeta rađa se Božić koji rasvjetljuje naše domovine, Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu. Uistinu Emanuel-Bog je s nama.

Najiskrenije dijeleći s vama radost i mir ovog najljepšeg kršćanskog blagdana u kojem Bog postade čovjekom iz srca i duše želim da u svim hrvatskim obiteljima naš Gospodin uvijek bude sva naša snaga i pouzdanje. Veselo kličući na dobro vam došao Božić i Sveto porođenje Isusovo skrušeno molim Nebeskog Oca da u Novoj 2014. godini naš voljeni hrvatski narod kročeći Kristovim putem prebrodi brojne poteškoće ostvarujući duhovni preporod, svekoliki napredak i blagostanje. Gorljivo nam želim obilje vjere, mira, sloge, bratske i sestrinske ljubavi, plemenitih dijela i darivanja, kako bi doista svaki dan blagoslovljeno živjeli Bogu na slavu i ljudima na spasenje!

Voli vas i ljubi uvijek vaš Dario Kordić!


Autor: I.M.
Dnevno.hr, 25. prosinca 2013.


Privitak/ci:
Dario Kordic.jpg
Dario Kordic.jpg [ 23.12 KiB | Pogledano 10037 put/a. ]

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 26 pro 2013, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
pagan je napisao/la:
Markane ako mu ne priredite posten docek,lose ce bit


Samo nek Dariju ne daju da na dočeku govor drži. Bilo bi nešto u stilu:

Sestre i braćo, ja istinu spoznadoh, Krista spasitelja... jer pokajmo se svi sada ovdje, kleknimo u ime Gospodinovo i odrecimo se đavla, jer kraj je blizu. Dolje sa sotonom, i slugama njegovim, i slugama njegovijeh slugu. Radosno klikćimo, neka se vapijući glas puka Božijega čuje do predvorja nebeskih u slavu Božiju i recimo dođi Isuse, ljubljeni spasitelju naš...


Nek mu netko napiše 2-3 rečenice i kažu mu - nauči to napamet i ponovi na bini.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 27 pro 2013, 01:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Bobovac je napisao/la:
pagan je napisao/la:
Markane ako mu ne priredite posten docek,lose ce bit


Samo nek Dariju ne daju da na dočeku govor drži. Bilo bi nešto u stilu:

Sestre i braćo, ja istinu spoznadoh, Krista spasitelja... jer pokajmo se svi sada ovdje, kleknimo u ime Gospodinovo i odrecimo se đavla, jer kraj je blizu. Dolje sa sotonom, i slugama njegovim, i slugama njegovijeh slugu. Radosno klikćimo, neka se vapijući glas puka Božijega čuje do predvorja nebeskih u slavu Božiju i recimo dođi Isuse, ljubljeni spasitelju naš...


Nek mu netko napiše 2-3 rečenice i kažu mu - nauči to napamet i ponovi na bini.

Bobovac, ti kao da i ne cijeniš baš puno Darija i njegovu žrtvu?

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 27 pro 2013, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
MIR je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Samo nek Dariju ne daju da na dočeku govor drži. Bilo bi nešto u stilu:

Sestre i braćo, ja istinu spoznadoh, Krista spasitelja... jer pokajmo se svi sada ovdje, kleknimo u ime Gospodinovo i odrecimo se đavla, jer kraj je blizu. Dolje sa sotonom, i slugama njegovim, i slugama njegovijeh slugu. Radosno klikćimo, neka se vapijući glas puka Božijega čuje do predvorja nebeskih u slavu Božiju i recimo dođi Isuse, ljubljeni spasitelju naš...


Nek mu netko napiše 2-3 rečenice i kažu mu - nauči to napamet i ponovi na bini.

Bobovac, ti kao da i ne cijeniš baš puno Darija i njegovu žrtvu?



Ja Darija relativno cijenim u odnosu na neke druge bivše funkcionare, čak sam imao tu prigodu da jednom malo i proćaskam sa njim.
Zato mi je i žao zbog svega onoga što čujem o njemu u zadnje vrijeme (o njegovom narušenom duševnom zdravlju), a nažalost, svako njegovo javno obraćanje sve te glasine u velikoj mjeri potvrđuje.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 27 pro 2013, 19:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Bobovac je napisao/la:
pagan je napisao/la:
Markane ako mu ne priredite posten docek,lose ce bit


Samo nek Dariju ne daju da na dočeku govor drži. Bilo bi nešto u stilu:

Sestre i braćo, ja istinu spoznadoh, Krista spasitelja... jer pokajmo se svi sada ovdje, kleknimo u ime Gospodinovo i odrecimo se đavla, jer kraj je blizu. Dolje sa sotonom, i slugama njegovim, i slugama njegovijeh slugu. Radosno klikćimo, neka se vapijući glas puka Božijega čuje do predvorja nebeskih u slavu Božiju i recimo dođi Isuse, ljubljeni spasitelju naš...




Odličan text!Šta će mu bolji? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 28 pro 2013, 11:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
Citat:
Dario Kordić, kojeg je Haaški sud za ratne zločine osudio na 25 godina zatvora, mogao bi zbog dobrog vladanja u zatvoru u Grazu (Austrija) biti pušten na slobodu u lipnju 2014. godine pošto mu tada istječe dvije trećine zatvorske kazne, izvijestio je u petak, 27. prosinca, u Splitu Miroslav Piplica na predstavljanju knjige "Dario Kordić - Da se ne zaboravi". U knjizi "Dario Kordić - Da se ne zaboravi", koju su priredili publicisti i dragovoljci Domovinskog rata Miroslav Piplica i Mladen Pavković, objavljeni su dokumenti Haaškog suda i niz tekstova o Kordiću. Predstavljanje knjige organizirao je Hrvatski časnički zbor Grada Splita.


http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/1 ... odine.html

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 03 lip 2014, 19:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
Zadar1993 je napisao/la:
Kad on izlazi?


U petak :D.

Citat:
Kordić bi iz zatvora Karlau u četvrtak trebao biti prebačen u Beč, a zrakoplovom bi se u petak iz Beča trebao vratiti u Zagreb gdje mu živi obitelj.


http://www.dnevno.hr/vijesti/regija/124 ... ovjek.html

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 03 lip 2014, 20:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Bio lud ili ne, ode ravno u Busovaču, da provjeri kako se crte drže. Na istom su mjestu gdje ih je i ostavio. Doduše, sad smo malo multietničniji. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 04 lip 2014, 05:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
Dario u četvrtak napušta zatvor u Grazu. Policija ga vozi u Beč u kojemu će prespavati. U petak u 13 sati avionom ide u Zagreb. U Zračnoj luci Zagreb planira se doček u 14 sati – piše na Kordićevoj Facebook stranici.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 04 lip 2014, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2012, 23:31
Postovi: 1384
Lokacija: Hercegovina
Sretno ti bilo nakon izlaska, prezimenjače. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 04 lip 2014, 16:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2011, 16:50
Postovi: 508
Zrikijev status na fejsu: "Zasto se ovi transparenti podrske Kordicu pripisuju Hrvatima? Pa on platformase prima tamo po celijama. Dobro je to.nek se privikavaju na celije.
Inace mislim da transparente lijepi hsp mladez.oni se furaju na sdp mladez. I ovi su slavili delica..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 05 lip 2014, 09:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
Ovako Avaz kukumače: "Dario Kordić na slobodi, a sve njegove žrtve nisu pronađene"

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/dario-k ... pronadjene

Neće Sarajevo i Bošnje nešto slično napisati za muslimanskobošnjačke zločince koje i danas slave. Šehidinica osuđenog ratnog zločinca gen. Rasima Delića i dalje uredno prima vojnu mirovinu uvećanu za iznos koji donosi odličje Zlatni ljiljan.

I dok se Bošnje čude odnosu Hrvata naspram svojih nevino osuđenih heroja (u Središnjoj Bosni je muslimanskobošnjačka vojska i politika izvršila etničko čišćenje nad Hrvatima a ne obrnuto), evo kako se odnose prema svojim ratnim zločincima koje nakon pravosnažne presude i izdržane zatvorske kazne ni slučajno ne nazivaju ratnim zločincima.

Iako je Mustafa Hota priznao zločin nad Hrvatima u Grabovici on je u velikobošnjačkim medijima dobio prostor zalužnog ratnika kojeg ne nazivaju zločincem već pripadnikom diverzantskog voda Prve brdske brigade, a kasnije i specijalnog odreda Devete brdske brigade Armije RBiH. Umjesto dosuđenih dvadeset godina zatvora Hota je odležao samo devet godina jer ga je pomilovao Živko Budimir marionetski predsjednik Velikobošnjakije. Zaslužio je Hota milost jer na sudu nije htio otkriti naredbodavce mada je u svojem zadnjem interviewu više nego jasno dokazao tko je planirao i naredio zvjerski masakar nad Hrvatima Grabovice:

„Da, ja sam počinio ratni zločin! Ali, ratne zločine niko nije privatno činio. Da li sam ja mogao sam kao 20-godišnji momak, dječak s Baščaršije, otići u Grabovicu?“

Pametnim i poštenim dosta. Sarajevska licemjerna „principijelnost“ i pravda dostojni su velikobošnjačke politike i prosječno "poštenog" Bošnjaka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 05 lip 2014, 10:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
And here we go again,

One little, two little, three little Brotos
Four little, five little, six little Brotos
Seven little, eight little, nine little Brotos
Ten little Broto boys.

Citat:
- Kakvi su to neljudi koji slave izlazak zločinca? To su oni koji bi sutra sve ponovili. Jedan sud, pa drugi sud, potvrdili su i utvrdili genocidne namjere, svjesno učešće i organizovanje zločina.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 585 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 311 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO