HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 13:34.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1302 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Humor u politici
PostPostano: 12 tra 2012, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Kakvih sve humorističkih članaka ima je za nepovjerovati.

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/izetbegovic-snaga-koja-se-oduprla-agresorima-s-istoka-i-zapada

Smiješno je i tko govori i o čemu se govori.
Ajd da je to neki stvarni ratnik nego obična sarajevska baraba, srednjoškolska propalica koji je kako legenda kaže velliki dio rata proveo u sefu Narodne Banke BiH.

Na herojski put i stasanje Armije RBiH podsjetio je predsjedavajući Predsjedništva BiH, naglašavajući da je prije 20 godina, uz jasno postavljene ciljeve i mudro rukovodstvo ( :zubati :zubati, izgubili brat bratu 20 općina bez ispaljenog metka, u Sloveniji, Hrvatskoj i na Kosovu gori a mudro rukovodstvo govori kako rata neće biti) formirana respektabilna vojna sila (no comment).


Podsjetio je da se Armija RBiH oduprla i onima u vlastitim redovima koji su htjeli da je pretvore u osvetničku silu, navodeći da je Armija RBiH odbranila zemlju i da je napravila ogromnu moralnu pobjedu, odnosno da je sačuvala BiH i slobodu, kao i ideju Bosne i Hercegovine.[/b]

Prije nego što će HV intervenirati u BiH 1995. HArmija BiH je kontrolirala 'ogromnih i pobjedničkih' okruglo 20% BiH-a.

[b]Armija RBiH sačuvala je ideju da različiti narodi, različite vjere i različite kulture mogu živjeti skupa", kazao je Izetbegović, podsjećajući da je ta ideja ugrađena u temelje ujedinjene Evrope.



Dežulović pokušava nešto s lošim vicevima ali parirati ovome je stvarno teško.
Bosanski humor-najbolji humor.

A ovakvih članaka koliko oćeš!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 12 tra 2012, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Sto se "multietnicnosti" te armije tice naisao sam na zanimljive podatke da je cak 10% dobrovoljaca u HVu bilo srpske nacionalnosti. Dok je Harmija imala oko 2-5% udjela ne-bosnjaka. Zakljucak : HV dvostruko multieticnija vojska od Harmije.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 12 tra 2012, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2010, 00:26
Postovi: 2382
Citat:
....izjednačite uglednog Reisu-l-ulemu Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini dr. Mustafu ef. Cerića, svijetski priznatog borca za mir, istinu, pravdu, pomirenje, suživot i toleranciju sa Karadžićevim nasljednikom, neofašistom Miloradom Dodikom, koji 20 godina nakon krvave agresije negira genocid nad Bošnjacima, i uz to prijeti ratom i novim genocidom nad našim narodom.
:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 12 tra 2012, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2010, 00:26
Postovi: 2382
Citat:
RSE: A kakav je, inače, vaš stav o vehabijama u BiH i vehabizmu?

Cerić: Šta je vehabizam? Jeste li vi slušali moju hudbu za Bajram? Jeste li pročitali našu hudbu koju su svi imami pročitali u hiljadu džamija u BiH? To je naš stav.

RSE: A možete li ga ponoviti - ne i du svi u džamiju i ne slušaju hudbu?

​​Cerić: Ko su vehabije? Kažite mi ko su.
:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 12 tra 2012, 18:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2010, 00:26
Postovi: 2382
Citat:
RSE: Vi ste čovjek koji stalno izaziva interesovanje javnosti u Sarajevu i u BiH. Nedavno ste primili porodice optuženih za ratne zločine u Silosu.

Cerić: Oni nisu optuženi. Oni su osumnjičeni.

RSE: Oni su optuženi. Jučer je bilo izjašnjavnje o krivnji. Optužnice su potvrđene.

Cerić: Oni su osumnjičeni. Još nije presuda, još nisu optuženi.

RSE: Nisu osuđeni, a optuženi jesu.

Cerić: Dakle, oni su osumnjičeni za to.
:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 12 tra 2012, 18:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2010, 00:26
Postovi: 2382
...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 12 tra 2012, 19:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Zasto ici u cirkus i gledati cirkusante kako izvode cirkuske tacke, kada mozemo citati sta Bakir Izetbegovic i reis Ceric drndaju i tandrcu. :zubati

Sparam njih dvojice i najvece ciruske atrakcije danasnjice izgledaju jako depresivno i nezanimljivo. :D

Dvorski su biseri i magle kraljevi, oba sesnaest mi fakulteta. :laugh

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 12 tra 2012, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2010, 00:26
Postovi: 2382


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 12 tra 2012, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
Definitivno zadnji Cerićev govor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 12 tra 2012, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12319
Dodik maloprije na BN-u.

Parafraziram: Je li vi mislite da ja ne mogu naći bolji posao, da je meni stalo do tih 4-5 hiljada KM i da moram gledati svaki dan Tihićevu facu, pored toliko dragih ljudi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 13 tra 2012, 07:24 
Offline

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 15:05
Postovi: 1295


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 13 tra 2012, 09:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА




aj du houp dedi aj bi aj bi ej hi bi evropska ev evropska banka za obnovu i razvoj :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 13 tra 2012, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
]Molio bih administraciju da interveniraju kod kandahar-x foruma da ne plagiraju teme :zubati :zubati :zubati
http://www.klix.ba/forum/viewtopic.php?f=3&t=97898

Oni intervju zaozbiljno shvatili

:D :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 23 stu 2013, 18:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Na adresu portala Radiosarajevo.ba stigla je reakcija čitateljice povodom slučaja Mije Martine Barbarić. Javno pismo naše čitateljke, upućeno glasnogovornici, ali i hrvatskom fudbaleru Josipu Šimuniću, objavljujemo u cjelosti:

“Kada odrasteš u porodici u kojoj su živjeli, voljeli, rađali djecu, svađali se, mirili...i još uvijek je tako...noseći imena i prezimena koja te danas svrstavaju među Bošnjake, Hrvate, Srbe, Jevreje....nekako ne možeš da ne reaguješ na nacionalizam i fašizam.

Ja nisam javna osoba, naročito ne u mjeri u kojoj je jedan fudbaler i jedna predstavnica vlasti..i vjerovatno neću izazvati toliko pažnje kao oni, jer oni su svojim istupima učinili fašizam bitnim i legitimnim.

Dragi Fudbaleru i Predstavnice/Pjevačice, vi očigledno ne znate koliko je lijepo bilo moje djetinjstvo sa dedom koji je bio partizan, bakom koja je bojila jaja za Uskrs, pradjedom koji je u velikoj fotelji čekao cijelu porodicu za Božić, a mi djeca virili u poklone ispod jelke...koliko je lijepo bilo odrastati uz drugog dedu koji je preživio svu strahotu logora, uvijek jeo košer hranu i nikada nije svoje navike nametao nama, svojim unucima.

Ne znate vi sa koliko ljubavi je moja porodica, moji roditeji, ugradila u mene ljubav prema Bosni i Hercegovini, ne znate vi kakav je osjećaj biti dio bajramskog ručka i kakve su baklave majke Bibe i majke Mikice.

Ne znate vi!!!

Niti se ja mogu, niti hoću, smjestiti u vašu skučenost i zavorenost, niti vi tako maleni i nahranjeni fašizmom možete stati u moju širinu. Ostanite tako skučeni i mali, Vi mlada gospođice mene NE predstavljate, Vi NISTE moj glasnogovornik!

Poreddoma za koji ste, očigledno, spremni, spremite se ostati skučeni, mali i nebitni, jer vi nikada nećete znati ono što ja znam...

Nataša Gaon –Grujić”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 23 stu 2013, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Agathonikos je napisao/la:

aj du houp dedi aj bi aj bi ej hi bi evropska ev evropska banka za obnovu i razvoj :sega


:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 23 stu 2013, 21:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Gospođica Ingrid:

"Tu risolv, tu prizrv end, iven mor, tu divelop aur rfastejt, aj tink det its aur task kroejša, end in d hol jurop bikoz pipl mast trast as! Tenkju" :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 23 stu 2013, 21:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Obitelj Lijanović nije profitirala iz bilo kojih kredita

SARAJEVO – Istina je da Hypo banka provodi ovrhu nad imovinom Lijanovića d.o.o, ali to nije ništa novo. Mi dijelimo sudbinu velikog broja građana FBiH koji su zbog loših ekonomskih politika dovedeni do toga da ostanu bez dijela ili bez cijele imovine, izjavio je za Fenu suvlasnik tog poduzeća i dopremijer FBiH Jerko Ivanković Lijanović. Osvrćući se na medijske napise da Hypo banka plijeni imovinu Lijanovića, on je kazao da nije istina da je bilo tzv. loših kredita grupaciji Lijanović od Hypo banke te istaknuo da obitelj Lijanović nije profitirala iz bilo kojih kredita.
“Svi krediti su bili u dobroj mjeri za dobar posao, no, nažalost, zbog pogrešnih odluka Hypo banke o brzom povlačenju s tržišta i političke konkurencije, koja zlorabi institucije, nanesena je šteta Lijanovićima. Zbog toga je došlo do ove situacije, obrazložio je Ivanković Lijanović i istaknuo da stranke na vlasti ovakvim postupcima uništavanja gospodarstvo izravno i uništavaju veliki broj radnih mjesta. Kako je naveo, i u ovom su slučaju uništili više od 500 radnih mjesta.
“Ovo je primjer kako politička konkurencija s namjerom, zlorabeći institucije, ruši gospodarstvo u BiH. Upoznat sam s površnim postupcima sukladno ugovorima koji su bili s bankom i to je zakonsko pravo Hypo banke da se iz imovine koju ima pod hipotekom naplati potraživanja. To su sasvim uobičajene aktivnosti precizirane u ugovorima. Nakon više od pet godina od oslobađajuće presude Lijanovićima u Sudu BiH, Uprava za neizravno oporezivanje (UNO) BiH još nije deblokirala račune Lijanovića, što je trebala uraditi odmah nakon izricanja oslobađajuće presude”, zaključio je Jerko Ivanković Lijanović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 24 stu 2013, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
http://www.klix.ba/vijesti/bih/simpozij-u-sarajevu-alija-izetbegovic-primjer-kako-se-moze-voditi-narod-u-ratu-i-u-miru/131124058


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 25 stu 2013, 11:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Citat:
Izetbegović: Volite sebe i svoju zemlju, poštujte komšije i budite antifašisti
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Bakir Izetbegović položio je jutros vijenac na Mezarje Kovači povodom obilježavanja 25. novembra, Dana državnosti Bosne i Hercegovine.

Izetbegović je tom prilikom izjavio da je Bosna i 1943. i 1992. branjena od fašista, od onih koji misle da mogu svoj rigidni pogled na svijet provesti silom.

"U biti, svaki fašizam je suprotstavljen onome što je duša i matrica Bosne i Hercegovine, koja je zemlja raznolikosti, i želi silom da ostvari pravo samo jedne grupe na pogled na svijet i život. Odbrana Bosne i Hercegovine uvijek je odbrana od nekog vida fašizma, nekog rigidnog sistema, ksenofobičnog, šovinističkog, jednoumnog, koji to implementira nasiljem", rekao je Izetbegović.

Naglasio je da jasno možemo povući paralelu između onoga za šta su se naši preci borili od 1942. do 1945. pa onda 50 godina kasnije njihovi unuci od 1992. do 1995.

"Za ljude koji vole Bosnu i Hercegovinu, a mislim da će ih svakim danom biti sve više, ovo je itekako važan datum i normalno je da volite svoju zemlju i njeno ime, da poštujete tekovine svojih predaka i budete ponosni na to. Mislim da će se stvari vremenom normalizirati i da će nas sve više biti u tom patriotskom frontu", kazao je Izetbegović.

Dodao je da je matrica Bosne i Hercegovine raznolikost naroda, vjera i ideologija što treba poštovati i čemu se ne treba suprotstavljati jer su svi koji su se tome suprotstavljali prije ili kasnije poraženi.

"Volite sebe i svoju zemlju, poštujte svoje komšije, budite antifašisti, budite protiv onih koji su htjeli da podjele ovu zemlju i koji su potirali tragove drugih i drugačijih", poručio je povodom Dana državnosti član Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović.




Reče čovjek koji je dosad mahnuo milju maraka a gdje u ovom slučaju sleng 'milju' znači milijarda.
Reče čovjek čija stranka želi podijeliti Mostar po etničkonacioanlističkošovinističkim linijama
Reče čovjek čija stranka kompletno želi eliminirati Hrvate iz političkog života BIH-a


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 25 stu 2013, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
Ja sam iz Mostara i vrlo dobro poznajem stanje ovdje u Mostaru. A stanje je takvo da stranka od ove gore navedene barabe hoće svim silam podijeliti Mostar po etničko-nacionalističko-religijsko-šovinističkim linijama.
I sad njega čitati kako je 'protiv podjela' je da se valjaš od smijeha.
Ali ja mislim da više nikoga ne mogu prevariti.
Da ih je međunarodna zajednica odavno prokontala i da im da je vjetar u leđa u stvari zbog nekih sasvim drugih stvari!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 25 stu 2013, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
http://hercegbosna.org/forum/politika/sretan-dan-drzavnosti-bosne-i-hercegovine-t11029.html

:sega :sega :sega :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 03 pro 2013, 01:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27123
Makedonski novinar ovih dana u intervju s Bakirom. :smijeh


_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 03 pro 2013, 21:59 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2505
Lokacija: United States Of Balkan
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c8LSCpoUs6A[youtube]

Oplakah LOL

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 13 pro 2013, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
http://www.zabranjeni.hr/tomislav-karamarko--hrvatska-vise-ne-smije-dopustiti-ovo-propadanje-/1146534/


:sega :sega :sega

ha ha ha ha


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Humor u politici
PostPostano: 14 pro 2013, 12:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2010, 19:45
Postovi: 4623
Lokacija: Kamenjarski krš
http://www.klix.ba/vijesti/bih/tuzilastvo-bih-pokrenulo-istragu-zbog-slucaja-sejdic-finci-i-gubitka-novca-iz-ipa-fondova/131211019


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1302 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Eradicator, Hagresor, Navodni Poslanik i 393 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO