HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 18:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 75 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 22 sij 2012, 19:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Koja osoba na svijetu je najviše puta čula hrvatsku himnu ?

- Anja Pärson

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 22 sij 2012, 22:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
PCM je napisao/la:
Uz svo poštovanje Janici, Goranu, Draženu, Blanki, Šukeru i Bobanu i sličnim sportskim ikonama koje imamo, nažalost, mi uistinu nemamo pojma šta znači imati ovakvog sportaša sa ovakvim rezultatima.

Vjerujem kada završi karijeru da će biti najveći hrvatski sportaš svih vremena. Po meni to jeste već i sada.

Sami vrh svjetskog muškog skijanja već dulje vrijeme i to iz zemlje koja nema nijednu ski stazu praktički.
Svaka čast i Janici na svim medaljama, al žensko skijanje je jedna priča, muško jedna sasvim druga ...


..Ante Kostelić je legenda :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 22 sij 2012, 22:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ivica i Anica su legende hrvatskog skijanja i sporta uopće. Jedino me živciraju nedavni slučajevi haklanja vrata kod određenog skijaša ne bi ga sada imenovao .
Inače skijanje mi je jedan od najdražih sportova 14 godina prakse u mene :D .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 22 sij 2012, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
BBC je napisao/la:
Koja osoba na svijetu je najviše puta čula hrvatsku himnu ?

- Anja Pärson


Ova ti je dobra.. :sega

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 22 sij 2012, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
mario_cro je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Koja osoba na svijetu je najviše puta čula hrvatsku himnu ?

- Anja Pärson


Ova ti je dobra.. :sega


Tek sam je sad vidio =))

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 22 sij 2012, 22:58 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
Zadar1993 je napisao/la:
mario_cro je napisao/la:

Ova ti je dobra.. :sega


Tek sam je sad vidio =))


Talentovan je BBC ponekad i duhovit. :sega

Nego u vezi teme, ja mislim da je za uspijeh Kostelica najzasluzniji upravo njihov otac.Covjek se toliko zrtvuje i radi sa njima, prati njihove uspijehe, povrede i sl.

Svaka mu cast.Treba ga uvijek pomenuti.Mislim da je bila neka reportaza u vezi njega i oca Blanke Vlasic...Uglavnom obojca su pozrtvovani ljudi i osobe koje su svojoj djeci pomogle na putu do uspijeha..

Zrtva je to velika sigurno..

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 22 sij 2012, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Ma Ante je ljudina onaj Vlašo malo iskompleksiran al ok ajde :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 23 sij 2012, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Usporene snimke sa Sljemena... analizirajte jesu li haklali ili ne:


_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 23 sij 2012, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ivica je fakat legendaran sportas.. Valja se nosat sa tolikim dobrim skijasima i to u svim mogucim disciplinama. Jos je lova visestruko manja no u mnogim ' ufuranim" ******** sportovima

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 12 vel 2012, 11:49 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
Kostelić osvojio Mali kristalni globus u superkombinaciji! :zastava_Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 12 vel 2012, 11:57 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:42
Postovi: 5
Croat je napisao/la:
Kostelić osvojio Mali kristalni globus u superkombinaciji! :zastava_Hrvata


Čestitke Ivici. :hrvatinic
Nego, navodno je ozljedio menisk. Zna neko više?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 12 vel 2012, 13:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69023
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Citat:
IVICA KOSTELIĆ osvojio je Mali kristalni globus u superkombinaciji. Slavio je u Sočiju ispred Beauta Feuza i tako drugu godinu zaredom osvojio globus u superkombinaciji.

Nažalost, iz Rusije ne stižu samo dobre vijesti. Ivica je prema riječima direktora reprezentacije Vedrana Pavleka osjeti bol u koljenu. Sumnja se da je riječ o ozljedi meniskusa desnog koljena, a sve će se znati nakon pregleda koje će Ivica danas obaviti.

Najbolji hrvatski skijaš je nakon spusta zauzimao 15. mjesto i zaostajao 1.52 sekunde za vodećim Beatom Feuzom, ali slalom je odradio briljantno. U cilj je ušao s ogromnih 2.57 sekundi prednosti pred Benjaminom Raichom i više ga nitko do kraja nije uspio "skinuti", uključujući i Feuza koji je na koncu osvojio drugo mjesto s 1.16 sekundi lošijim vremenom.

Nažalost po dolasku u cilj Ivica se požalio na bolove u desnom koljenu. U toku vožnje slaloma još u gornjem dijelu staze je osjetio bol u desnom koljenu, ali je mogao nastaviti vožnju bez većih bolova.

Međutim po dolasku u cilj nije mogao ispružiti koljeno i po njegovim riječima osjeća slične simptome koje je već osjetio 2003. godine kad je 15.12.u Madoni di Campiglio također pobijedio u utrci slaloma. Pretpostavlja da je u pitanju meniskus. Ivica se uputio na magnetnu rezonanciju u Krasnaja poljani te će se nakon toga odlučiti o daljnjim koracima.

Ivica je tako s tri od četiri moguće pobjede u kombinaciji ove sezone (Wengen, Kitzbuhel, Soči) osvojio mali globus s 36 bodova prednosti pred Feuzom. Povećao je i prednost nad švicarskim skijašem u ukupnom redoslijedu, ona sada iznosi 70 bodova. Trećeplasirani Austrijanac Marcel Hirscher sada zaostaje 218 bodova.

Kosteliću je ovo šesta pobjeda sezone i 24. u karijeri u Svjetskom kupu. U kombinaciji mu je to, pak, osmo slavlje.

Treći u nedjelju na stazi na kojoj će se 2014. voziti olimpijske utrke bio Francuz Thomas Mermillod Blondin. Naš Natko Zrnčić-Dim je osvojio vrlo dobro 12. mjesto, a do prvih je bodova ove sezone došao i Dalibor Šamšal osvajanjem 28. mjesta.

SK skijaša, superkombinacija (Soči), rezultati:
1. Ivica Kostelić (Hrv) 2:50.21
2. Beat Feuz (Švi) +1.16
3. Thomas Mermillod Blondin (Fra) +1.77
4. Matteo Marsaglia +2.02
5. Benjamin Raich (Aut) +2.57

12. Natko Zrnčić-Dim (Hrv) +3.12
28. Dalibor Šamšal (Hrv) +10.76

Konačni poredak u kombinaciji:
1. Ivica Kostelić (Hrv) 336 bodova
2. Beat Feuz (Švi) 300
3. Romed Baumann (Aut) 159



Ukupni redoslijed u Svjetskom kupu:
1. Ivica Kostelić (Hrv) 1043
2. Beat Feuz (Švi) 973
3. Marcel Hirscher (Aut) 825
4. Aksel Lund Svindal (Nor) 691
5. Didier Cuche (Švi) 661

56. Natko Zrnčić-Dim (Hrv) 107

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 12 vel 2012, 18:50 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
Ivičina gorka pobjeda u Sočiju: Profesor nagnječio ligamente
slika

IVICA KOSTELIĆ drugu godinu zaredom osvojio je Mali kristalni globus u superkombinaciji u Sočiju, međutim slavlje Ivičinog trijumfa zamijenila je briga zbog njegove ozljede.

Profesor je tijekom utrke osjetio bol u koljenu, no to ga nije spriječilo da stisne zube i da razbije konkurenciju.

"Ivičino zdravlje je trenutno najvažnije. On je teško došao do ove "kisele" pobjede jer je u jednim vratima osjetio da mu je koljeno "škljocnulo". Rekao je da je mogao odskijati do cilja, ali bol je postala sve intenzivnija. Isto to se dogodilo i 2003. kada je u Madonni di Campiglio ozljedio meniskus. Ivica će otići na magnetsku rezonancu pa ćemo odlučiti dalje oko liječenja", poručio je pred kamerama HTV-a zabrinuti Vedran Pavlek, direktor reprezentacije.

No, prema zadnjim informacijama čini se kako ipak nije riječ o puknuću meniskusa desnog koljena, već je riječ o nagnječenju ligamenta, a nakon novog pregleda u Baselu znat će se konačna dijagnoza.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 12 vel 2012, 19:51 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:42
Postovi: 5
Drž' se Ivica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 12 vel 2012, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Koji mu je ovo globus po redu čovječe
Drz se Ivice nadamo se da nije ništa ozbiljno

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 12 vel 2012, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Nažalost, teško će osvojiti VKG. Matematika je neumoljiva, ostalo je samo 3 slaloma a Feuzu i Haklačscheru više nego dvostruko disciplina u kojima su uvijek na postolju. Feuz je posebno u dobroj poziciji, samo 70 bodova zaostatka koje će lako nadoknaditi ako ovako nastavi. Da ne osvoji trebao bi osvajati najviše 5. mjesta a da Ivica uz to razbija u slalomu i nešto malo sa strane. Mislim da je ove godine još samo onaj mali slalomski globus dohvatljiv i to treba uzeti. A ako misli opet osvojiti VKG mora početi pobjeđivati i u veleslalomu i super-G-u, pogotovo ako ukinu kombinaciju. Sva sreća da je prošle sezone zgrabio priliku i uzeo naslov.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 13 vel 2012, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9553
Lokacija: HR HB
Citat:
U Baselu odluka o operaciji

slika

Ivica Kostelić se nakon pobjede u nedjeljnoj superkombinaciji u Krasnajoj Poljani, kojom je osvojio Mali kristalni globus u ovoj disciplini i povećao vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa, požalio na bolove u desnom koljenu koje je osjetio tijekom vožnje slaloma.

Na magnetskoj rezonanciji obavljenoj nakon utrke u Rusiji nije bilo vidljivo nikakvo novo oštećenje ili ozljeda desnog koljena te se nagađalo da se radi o nagnječenju ligamenata koljena. No na povratku u Zagreb u kasnim noćnim satima obavljena je još jedna magnetska rezonancija kod dr. Igora Borića u bolnici Sv. Katarina u Zaboku. Na njoj je utvrđeno puknuće prednjeg roga i korpusa medijalnog meniska desnog koljena.

Naš je skijaš sada na putu za Basel, gdje će ga pregledati liječnici Werner Müller i Claude Müller, koji su već nekoliko puta operirali njegovo koljeno. Nakon pregleda donijet će se odluka o eventualnom operativnom liječenju, objavio je Hrvatski skijaški savez (HSS). Kostelić je desno koljeno operirao 1998., 1999., 2001., 2003., 2004, 2009. i 2011., a većina tih operativnih zahvata napravljena je upravo u klinici u Baselu.

Kostelić je teškom mukom nakon pobjede došepao do postolja u Krasnajoj Poljani. Iako su se austrijski i švicarski mediji raspisali o tomu kako je sezona za Kostelića možda i završena, prije prognoza potrebno je sačekati pregled u Baselu. U svakom slučaju, pred Kostelićem su dva do tri tjedna stanke.

Sljedeća utrka Svjetskoga kupa je u Banskom 28. veljače.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 18 ožu 2012, 22:06 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Da nije bilo one jebene ozljede Ivica bi sigurno odnio slalomski globus, a vjerojatno i veliki kristalni.

Koliko je čovjek ozljeda u karijeri pretrpio, ali se uvijek bori kao lav i zato mi je njega najdraže pratit od svih naših sportaša jer znaš da će uvijek dati maksimum.

Šteta za sezonu, ali vjerujem da Ivica još uvijek ima što za pokazati, i da će i sljedeće sezone ići na veliki kristalni, samo da ga ozljede ne zajebu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 19 ožu 2012, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Ivica hvala Ti na svemu! Bio si sjajan i ove godine nakon svih silnih ozljeda!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 09 tra 2012, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Po ovoj statistici Ivica je 16. skijaš svih vremena. Sljedeće godine će biti 15. skijaš kojem je uspjelo skupiti preko sto bodova. A ako ostvari još jednu pobjedu postat će 11. skijaš po broju pobjeda u svjetskom kupu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 22 lis 2013, 08:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Odličan film:


_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 14 vel 2014, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
Hvala dragome Bogu, pa da opet imamo što upisati u ovu temu. Već sam mislio da se ništa više neće imati upisati. :D Ali Kostelić je to....


slika


Ivica Kostelić osvojio je srebrnu medalju u superkombinaciji na Olimpijskim igrama u Sočiju. Zlato je pripalao Švicarcu Viletti. Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić-Dim zauzeo je deseto mjesto.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 14 vel 2014, 18:30 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
ČESTITKE!!! :hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 15 vel 2014, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Jako mi je drago zbog Ivice, da ga ovo digne, jer je ove sezone malo upao u crnu rupu.

Veliki uspjeh! :hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivica Kostelic
PostPostano: 18 vel 2014, 11:56 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Slabo pratim zimske sportove, pa da pitam ucestujel on u jos jednoj od ostale dvije diszipline i imal sansu? zar njemu nije slalom jaca strana ?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 75 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO